Diskusní fórum akcie a burza

Kniha akcie burza knihy

 Stran:  1  

Investor - 21-6-2019 v 09:19

Knihy akcie burza kniha

Ladislav - 24-6-2019 v 07:09

Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ
Autor: Ladislav Konečný nar. 1954 , 5. vydání knihy 2018
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 18 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze.

Online obchod na knihu :post: http://nr1a.com/kniha.html
Knihu prosím objednat e-mailem na nr1a@seznam.cz
Informace o knize nr1a@seznam.cz

Info v PDF, obsah knihy a obálka knihy.
Příloha: Obsah.pdf (71kB)
Tato příloha byla stažena 551 krát

Kniha: „Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ“, napsaná od value investora Ladislava Konečného, z internetu léta známého, je určena pro širokou veřejnost od 11 do 85 let. Kniha neobsahuje žádné komplikace a přesto popisuje do největších detailů, jaké parametry by měly mít akcie a podniky pro krátkodobou i mnohaletou bezpečnou a výnosnou investici. Je zde třicet podniků a bank, od kterých akcie je možno koupit a držet věčně pro dividendy jako důchod. Fundamentální a technická analýza akcií, jaká nemá na světě obdoby. Kniha je výsledkem dlouholeté vlastní praxe s akciemi a vysokého studia všech rozumných knih. Kniha popisuje strategie slavných investorů, ale také vlastní zkušenosti. Jedná se zde taktéž o fondech, pojištění a důchodu. Je zde malá lekce ekonomie pro investory. Kniha obsahuje sbírku moudrostí o akciích, penězích a burze. Je zde historie tří krizí a krachů na burze a také česká privatizace. Zdejší lexikon vysvětluje 200 finančních pojmů. Kniha vypráví krátké, poučné příběhy investorů, podniků a jejich akcií. Popsána je i investice do zlata, surovin a derivátů. Jestli polovinu toho už znáš, pak je ta kniha dobrý dárek pro tvého syna, otce nebo bratra: na Vánoce, k svátku a k narozeninám. Roku 2011 to byla jediná sympatická česká kniha, která popisuje rozumné investování do akcií = value investing + dividendy.

Autor knihy Ladislav Konečný se narodil v březnu roku 1954 ve středních Čechách. Roku 1972 se vyučil řemeslo v Praze 5 – Motorlet. 1974 a 1978 získal dvě středoškolské maturity v Praze. Roku 1990 začal investovat do zahraničních akcií. První webstránku pro investování založil roku 2003. Od roku 2006 má jeho webstránka adresu nr1a.com/AKCIE.com. Díky té webstránce se Ladislav stal známý investor a téměř každý den hledá někdo s Google: „Ladislav Konečný“ + akcie. Autor knihy je také finanční poradce, avšak jen zadarmo v diskusním fóru forum.nr1a.com/.com. Ladislav Konečný napsal a vydal tu knihu o investování poprvé česky roku 2011 a každé dva roky vychází nové, modernizované vydání knihy. Stejně tak vyšla tato kniha i německy, anglicky a španělsky a ta bývá modernizována každých 5 let. Kdo je to ten Ladislav Konečný? Soukromý investor, cestovatel a autor jedné investiční knihy ve čtyřech jazycích a finanční poradce jako hobby. On je value investor, který kupuje jen výhodně oceněné akcie s dividendami a chce je navždy držet.

Tuto vzácnou knihu si můžeš objednat na stránce nr1a.com/kniha.htm
nebo E-mailem na adrese: nr1a@seznam.cz
ISBN 9788086062334

Ladislav - 24-6-2019 v 07:34

Kniha
Naučte se investovat
Autor: Daniel Gladiš

Ladislav - 24-6-2019 v 07:35

Kniha
Buffettologie
Autoři: Mary Buffett, David Clark

Ladislav - 24-6-2019 v 07:38

Kniha
Inteligentní investor
Autor: Benjamin Graham

Ladislav - 24-6-2019 v 21:10

6. 7. 2016 00:57
Můj plán byl napsat tu nejlepší knihu světa o akciích
Můj cíl nebyl napsat průměrnou knihu o investování na burze. Můj plán byl napsat tu nejlepší knihu světa o akciích, která nahradí všechny ostatní knihy, protože dává dohromady všechny potřebné informace z jiných knih. A tak moje kniha obsahuje 100x víc informací než průměrná kniha o akciích a burze. Tisíc potřebných informací je v mé knize a žádné nepotřebné věty, až snad na to, že Graham měl milenku a Keynes měl milence. Nejen optimální hodnotu PE jako jiné knihy, ale popisuju i optimální hodnoty PB, PS, PC, ROE, ROS, PEG, current ratio, EV hodnota podniku, 4 finanční výkazy, 4 výpočty vnitřní hodnoty, Tier 1 bank atd. Jak byly oceněné akcie před krachem 2000-2002, jak byly oceněné nifty fifty. Technická analýza s obrázky signálů koupit a prodat na grafech a indikátorech. Jak byly oceněné akcie (s PE, PB, PS, PC, ROE, PEG), když je kupoval Buffett, Templeton, Lynch, Graham. Moje kniha však obsahuje i poučné příběhy ze života jako ''Český podvodník s penny stocks'' (to je jeden z vás), ''německý podvodník s penny stocks'' (to je známý pekař housek). Historie krachu 1929-1932, 2000-2003, 2008-2009. Historie pojištění. Bouračka WTC v New Yorku. Podvodníci analytici, podvodníci Goldman Sachs, FED, Greenspan, Paulson, Kožený, Madoff. Dlouhá sbírka stovek moudrostí o burze a penězích. Tam není jen ta hloupost ''Trend is your friend'', ale skutečně chytré rady od investorů a filosofů.
Až budete mít za 30 let v hlavě tolik vědomostí, že už se další do hlavy nevejdou a budete si je muset dát na papír, budete mít veliký problém úroveň mojí knihy překonat. Moji knihu překonáte jen tak, že napíšete ten samý celý text slovensky, necháte dělat profesionální korekci, profesionální lektorát a všechny obrázky necháte dělat od profesionálů z tiskárny. Zatímco já jsem opravoval text sám o obrázky v knize jsem dělal jen s Adobe Photoshop. Pouze nápis na obálce knihy je dělán profesionálně od tiskárny, protože od Adobe Photoshop by byl nápis horší kvality.

zanek - 30-6-2019 v 07:08

Nekdo tu jeste ve starem foru daval odkaz na knizku, ktera se zabyvala historii ekonomiky. Nevzpomnel by si nekdo jak se ta knizka jmenovala?

Vosa - 27-7-2019 v 20:56

The Ultimate Dividend Playbook - Josh Peters
https://epdf.pub/the-ultimate-dividend-playbook-income-insig...

mr.stepka - 29-7-2019 v 17:09

Ladislave, bude Vaše kniha k dispozici jako e-book (epub, mobi)? Přecijen, papír už není to, co býval.

Ladislav - 29-7-2019 v 19:03

Moje kniha je a bude e-book jen německy, španělsky a anglicky. Přes Amazon k dostání.

Tedy já jsem se neinformoval dosud, kdo mi český e-book vyrobí a za kolik, nebo zda si ten e-book člověk vyrobí za hodinu sám.
Ani nevím, jaký je rozdíl mezi e-book a PDF.
A PDF knihy nechci nikomu posílat, to by bylo snadno kopírovatelné zadarmo.

VSbrok - 29-7-2019 v 21:26

Pane Ladislave, stáhněte si Sigil: https://portableapps.com/apps/office/sigil-portable
A pokud máte knihu v textové podobě (txt, doc), tak překopírování textů do Sigilu nezabere zas tolik času...
Horší už je to s obrázky, ale i to se dá ... než za to někomu platit tisíce, tak tohle sám zvládnete za pár dnů ... když budou dětičky ve školce, tak se doma stejně určitě nudíte :lol:

Ladislav - 30-7-2019 v 11:36

Knihu mám v ODT(open office) a v PDF.
Jestli převod na e-book trvá pár dní, tak se na to vy....

ned - 31-7-2019 v 05:49

¨Tento týden
- jedna kniha dodána osobně ve Vyškově,
- dvě knihy poštou do Klabavy a Pardubic.

Ladislav - 1-8-2019 v 07:09

Zítra půjde kniha na Prešpurk (= Bratislava)

ned - 30-8-2019 v 19:30

Dnes další kniha opět do Prahy. Snad s ní nepodloží lešení kolem koněva.

Ladislav - 7-12-2019 v 15:56

slabikar.jpg - 54kB

Šlabikár finančnej gramotnosti. Ako si zariadiť spokojný život.

https://www.martinus.cz/?uItem=118070

https://www.martinus.cz/?uItem=75566

Ako to, že ten idiot je bohatý a ja nie?
Ako zbohatnúť s využitím sedliackeho rozumu a zdravých obchodných princípov.


idiot.jpg - 115kB

mar.hladik - 4-1-2020 v 10:14

Na IG vyšel článek o investorovi Davidovi van Knappovi a jeho systému hodnocení dividendových aristokratů DVK a SSD systému-našel jsem na Amazonu jeho zajímavou knihu:
SENSIBLE STOCK INVESTING: How to Pick, Value, and Manage Stocks
https://www.amazon.com/SENSIBLE-STOCK-INVESTING-Manage-Stock...

Ladislav - 26-1-2020 v 19:58

""Dobrý den!
Knihu ''Akcie a burza'' jsem právě zaplatila z mého účtu. Tedy knihu objednávám, prosím zaslat.
Děkuji a těším se na studium. Vaše webstránka je úžasná.
Už několik měsíců se snažím formou samostudia proniknout do tajů investování do akcií.
Je mi 48 let, potřebuji nainvestovat úspory, ráda bych si založila dividendové portfolio.
Kdyby jste mi dal konkrétní typ s čím začít , budu ráda.""
Marie Boučková, Brno
Paní se jistě nebude na mne zlobit za tuto publikaci, protože jsem změnil jméno i bydliště.

Ladislav - 9-3-2020 v 18:14

Zatímco na západě se mladší lidé a také uklízečky a taxikáři začínají zajímat o akcie,
když na titulních stranách hloupých novin se objevují zprávy, kdo všechno vydělal během posledních let miliony s akciemi,
v Čechách je to naopak. V Čechách a na Moravě se začínají lidé zajímat o akcie a knihy o akciích dnes,
když se dozvěděli, nevím odkud, že s akciemi je zle a každý den akcie ztrácí dalších 5%.
Tito lidé však začínají, proto nejprve přečtou několik knih a pak budou chtít vidět, jak akcie rostou.
To nejsou lidé obelhaní internetem, že vydělají na poklesu akcií shortováním a s put opcemi.
A tak se dnes v Čechách zvýšil zájem o knihy o akciích.

Ladislav - 15-9-2020 v 12:35

:( Kiyosaki je asi minus milionář tak jak Trump a Babiš. Oni mají miliony, ale od bank vypůjčené miliony. :(
Já si myslím, že Kiyosaki má větší dluhy než vlastní peníze, takže kdyby musel všechny dluhy ihned vyrovnat, musel by všechny nemovitosti prodat. Kam dal ten milion dolarů z knih, to nevím. Ale to je jeho strategie, on platí na kredity nižší úroky než dostává peníze od nájemníků jeho nemovitostí. On nemá s tím problém, že koupil nemovitostí příliš moc a má dlouhá léta vysoké dluhy. Normální člověk by chtěl nejpozději ve věku 65 všechny dluhy vyrovnat, ale Kiyosaki ne.
Možná že Kiyosaki kupuje své vlastní knihy ve všech možných jazycích, aby se všude oznamovalo, jak silně se ty knihy prodávají. A pak je Kiyosaki likviduje, nebo vrací do skladů tiskáren či obchodů. Pak se dozvíme, že od anglického vydání nějaké Kiyosakiho knihy byly prodány 2 miliony kusů. Ale už se neví, že 1,5 milionu jich koupil Kiyosaki sám a pak s nimi vytápí v zimě ty jeho domy. :(

eco - 9-11-2020 v 20:52

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
:( Kiyosaki je asi minus milionář tak jak Trump a Babiš. Oni mají miliony, ale od bank vypůjčené miliony. :(
Já si myslím, že Kiyosaki má větší dluhy než vlastní peníze, takže kdyby musel všechny dluhy ihned vyrovnat, musel by všechny nemovitosti prodat. Kam dal ten milion dolarů z knih, to nevím. Ale to je jeho strategie, on platí na kredity nižší úroky než dostává peníze od nájemníků jeho nemovitostí. On nemá s tím problém, že koupil nemovitostí příliš moc a má dlouhá léta vysoké dluhy. Normální člověk by chtěl nejpozději ve věku 65 všechny dluhy vyrovnat, ale Kiyosaki ne.
Možná že Kiyosaki kupuje své vlastní knihy ve všech možných jazycích, aby se všude oznamovalo, jak silně se ty knihy prodávají. A pak je Kiyosaki likviduje, nebo vrací do skladů tiskáren či obchodů. Pak se dozvíme, že od anglického vydání nějaké Kiyosakiho knihy byly prodány 2 miliony kusů. Ale už se neví, že 1,5 milionu jich koupil Kiyosaki sám a pak s nimi vytápí v zimě ty jeho domy. :(


Ti, kdo si půjčují peníze za nízké úrokové sazby, mohou zbohatnout na dluhu - pokud peníze investují správně.

eco - 12-11-2020 v 21:30

Tato kniha je nejlepší knihou o dividendách ve francouzštině. Dozvěděl jsem se hodně o akciích a dividendách a během toho jsem si vylepšil francouzštinu.

photo_2020-05-25_19-11-06.jpg - 147kB photo_2020-05-25_20-05-31.jpg - 197kB photo_2020-05-25_23-41-32.jpg - 206kB

Ladislav - 15-11-2020 v 08:42

Francais:
Že ne tre fili domu.

eco - 15-11-2020 v 14:37

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Francais:
Že ne tre fili domu.


Mám také knihu v němčině:

photo_2020-11-15_14-35-52.jpg - 170kB photo_2020-11-15_14-35-53.jpg - 206kB

roberto marconi - 15-11-2020 v 19:26

Ano, Ladislave, ve francouzske knize mne zaujala okamzeite veta: "pro to, abych mel capital do zacatku, prodal jsem svuj byt" :-):lol::lol::lol::lol:

Jen tak dal, pan ma courage!!!

eco - 16-11-2020 v 21:14

Každý chytrý investor si musel přečíst tuto knihu:

Jeremy Siegel - Stocks for the long run

Autor ve své knize ukazuje, že je třeba nakupovat pouze akcie, které jsou na burze dlouho. Je proti IPO. Má rád akcie s vysokými dividendami. Má rád akcie, které jsou levné. Dobré společnosti lze udržet navždy. Jeho oblíbenou akcií je Philip Morris.
Chytrý investor čte svou knihu v angličtině.

photo_2020-11-16_21-06-30.jpg - 131kB photo_2020-11-16_21-06-30 (2).jpg - 141kB photo_2020-11-16_21-06-31.jpg - 198kB

Ladislav - 17-11-2020 v 09:47

:) Tak si tu knihu hezky přečti, nebo každý rok znovu, a třeba tam někde najdeš, že není rozumné, aby západní akcionář kupoval komunistické ruské akcie, protože Putin si vzal 10% těch akcií bez placení. A není rozumné, aby západní akcionář kupoval komunistické čínské akcie, protože jsou firmy registrované kvůli podvodu na Kajmanových ostrovech.
A pak asi rychle ruské a čínské akcie prodáš, stejně tak i Bayer a Schaeffler.

Jeremy Siegel 2

eco - 17-11-2020 v 19:40

Další velmi dobrá kniha od stejného autora:

Jeremy Siegel: The Future for Investors

Jeremy Siegel opět ukazuje čtenářům, co si nesmí koupit:
Nekupujte akcie, které jsou příliš drahé!
Nekupujte IPO!
Kupujte pouze společnosti, které jsou na burze cenných papírů po mnoho desetiletí a vždy platí dobrou dividendu!
Nespoléhejte na státní důchod! Lepší nákup akcií! Vydělejte si důchod s dividendami!

photo_2020-11-17_19-14-36.jpg - 182kB photo_2020-11-17_19-14-35.jpg - 198kB photo_2020-11-17_19-14-34.jpg - 184kB

Ladislav - 18-11-2020 v 10:23

''''Gagner en bourse'''' to vypadá jako Gauner in Börse.

roberto marconi - 18-11-2020 v 20:38

Gagner...od toho je gagnant jako vitez, ziskavac, uspesne borec...a pak mel deda v Auschwitzu hrubsi vyraz gagnar …

Taky mne zaujal pozdrav heftlinku a starych bojovniku : "Ca gaz? Ca gaz!"

Toz tak.

Peter Lynch

eco - 19-11-2020 v 19:05

Každý chytrý investor si musí přečíst další dobrou knihu:

Peter Lynch - One Up on Wall Street

Peter Lynch je jedním z nejúspěšnějších investorů na světě. Čtenář se naučí, kdy musí prodávat a kdy nesmí prodávat. Pokud je společnost úspěšná, neprodávejte ji. To je celá zpráva v jedné větě.

photo_2020-11-19_18-59-48.jpg - 143kB photo_2020-11-19_18-59-49.jpg - 173kB

Moje knihy

eco - 16-1-2021 v 16:25

Tady jsou moje knihy o akciích. Představím vám další knihy.

photo_2021-01-16_16-23-16.jpg - 171kBphoto_2021-01-16_16-23-17.jpg - 167kB

Pavel - 16-1-2021 v 16:27

eco má rád německy psané knihy, ale česky umí taky dobře:-)

Ladislav - 16-1-2021 v 17:59

Ne. Česky neumí.
On překládá na bing.com/translator mezi němčinou a češtinou.
Před několika dny jsem ho varoval, že mu online překladatel dělá ze slova AKTIE = zásoby
a že správně má být AKTIE = akcie

ned - 19-1-2021 v 17:58

Zítra bude putovat jedna kniha poštou do Suchdola nad Lužnicí. Již je zabalená, jen ji podám napoštu po skončení pracovní doby. Už jich zbývá jen posledních 19. Od toho bych mohl ještě odečíst jednu pro sebe, jak zní dohoda s autorem.

Marek - 19-1-2021 v 23:10

Nemcina neni prilis slozity jazyk, leta pred svymi dodavateli v korespondenci zdarile fejkuju znalost nemciny, ale davam si pozor na tvorbu elementarnich, kratkych vet pres Google Translate (koho akcie drzis, toho pisen zpivej). Uplne nejbezpecnejsi je to z anglictiny, ktera ma podobnou syntaxi a nedela mi zadne problemy:)

eco - 20-1-2021 v 09:40

Citace: Původně zaslal: Marek  
Nemcina neni prilis slozity jazyk, leta pred svymi dodavateli v korespondenci zdarile fejkuju znalost nemciny, ale davam si pozor na tvorbu elementarnich, kratkych vet pres Google Translate (koho akcie drzis, toho pisen zpivej). Uplne nejbezpecnejsi je to z anglictiny, ktera ma podobnou syntaxi a nedela mi zadne problemy:)


Google Translate ----> popelnice

Bing Translate: gut / dobrý

Ladislav - 7-2-2021 v 10:42

intelligent-investor-first-edition.jpg - 87kB
The Intelligent Investor = Inteligentní investor. Původní 1. vydání knihy z roku 1949 v angličtině má pouze 249 stran! :cool: Kniha je O.K., pokud člověk všechno rozumí anglicky.

GrahamMethode.jpg - 53kB
Já mám rád německou verzi knihy ''Intelligent Investor'' upravenou od Janet Lowe pod jménem ''Die Graham-Methode = Benjamin Grahams Value-Investing Schritt für Schritt''. Kniha má jen 267 stran.

Value-investing-11cm.jpg - 62kB
Nejprve vyšla kniha od Janet Lowe ale anglicky jako ''Value Investing Made Easy – Benjamin Graham's Classic Investment Strategy Explained for Everyone''. Vydání z roku 1996 má jen 204 stran!

Ale nikdy bych si nekoupil 504-stránkovou knihu "Inteligentní investování", kterou doplnil Jason Zweig. Ta kniha je moc tlustá a nudná :( https://www.grada.cz/inteligentni-investor-4311/

A když už z knihy víme, že Ben Graham až do roku 1949 myslel, že bychom měli koupit akcie s P/B pod 1,5 :cool:, dnes bychom měli koupit akcie do maximálně P/B 3,0. A nikdy akcie s P/B 12, jako dnes mají akcie Coca Cola, Visa, Mastercard, Apple, Microsoft. Po dalším velkém krachu budou tyto akcie 3x levnější. Warren Buffett koupil Coca Colu roku 1989 příliš draze s P/B 4,8. Ale Coca Cola bude mít pravděpodobně vždy P/B nad 4,0 a já asi nikdy nekoupím její akcie.
:post: http://finance.yahoo.com/q/ks?s=KO+Key+Statistics

Coca-Cola-Crash-1.png - 11kB Velký krach akcie Coca Cola 1998-2003

eco - 7-2-2021 v 13:09

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Velký krach akcie Coca Cola 1998-2003


V dlouhodobém horizontu coca cola zná pouze jeden směr: na sever!

coca cola.jpg - 162kB

bigusdykus - 7-2-2021 v 14:00

Graf by neměl končit rokem 1983. Tento je přesnější.

2021-02-07_13-59-35.jpg - 38kB

eco - 7-2-2021 v 14:13

Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Graf by neměl končit rokem 1983. Tento je přesnější.



Moje grafika sahá až do roku 1963. Grafika sahá až do roku 1972. :(

bigusdykus - 7-2-2021 v 15:03

Těch 10 let downtrendu tam není ani trochu hezkých.

A historic uptrend ended at $44.47 in 1998, giving way to a brutal but shallow downtrend that finally ended at $18.72 more than a decade later. Bullish price action into 2014 completed a round trip into the prior century's peak, yielding a shallow rising channel that crisscrossed long-term resistance repeatedly into the third quarter of 2018, when committed buyers entered in force and triggered a sustained advance.


V roce 1998 bylo P/E 47

ned - 10-2-2021 v 21:29

Dnes jsem ve Vyškově prodal jednu knihu za 300,-CZK. Přímo v zaměstnání, nemusel jsem nic balit, ani stát frontu na poště s náhubkem na tlamě. Šťastný majitel do ni nahlédl a když si přečetl kouse o PPF a Kelnerovi, pravil: "To si musím nechat na příjemné chvíle ve svém volnu.":blush:

mr.stepka - 17-2-2021 v 11:47

Náhodou jsem na webu narazil na knihu "Nová Buffetologie", kterou před lety vydala Grada. Dneska už si knihu koupíte leda v antikvariátu/bazaru, což je škoda. Kdo máte zájem, tak se koukněte, než to smažou :) http://homepages.math.slu.cz/KarelHasik/Buffett.pdf (scan - 2:1, velikost 25 MB, subjektivně dobře čitelné).
740850_600_0_fit.jpg - 39kB

Ladislav - 14-4-2021 v 11:04

Aktien-Saletti.jpg - 57kB Slova v tabulce se šíleně rozdělila a špatně spojila.
Autoři odeslali bez kontroly PDF knihy do třešňového nakladatelství Cherry Media a tam to zase nikdo nekontroloval.
Někdy je prý 6 slov spojených v jedno, když mezi ně patří 5 mezer. :lol:

Kniha na akcie německy nejhorší kvality všech dob
Aktien für ein passives Einkommen: Mit der Dividendenstrategie zur finanziellen Freiheit
+ die 10 besten Dividenden Aktien für Börsen-Einsteiger (Geldanlage, Immobilien und Aktien für Einsteiger)

Von Mario Saletti (Autor), Maximilian Heinrich Jännert (Autor)
Gebundenes Buch 25,90 € - 425 Seiten - 19. März 2019

:( https://www.amazon.de/Aktien-passives-Einkommen-Dividendenst...

Aktien_Saletti.jpg - 62kB Na celém řádku jsou jen 3 písmena, i když věta nekončí.
Slova jsou psaná dohromady, když mají být oddělená. Četné pravopisné chyby, i když druhý autor má německé jméno. Lidé posílají tuto knihu znechuceně Amazonu zpátky a dostanou peníze zpátky, jestli nemají knihu déle než 30 dní. :(

:( Mario Saletti ist, neben seiner Tätigkeit als Autor, als selbstständiger Finanz- und Anlageberater im gesamten deutschsprachigen Raum unterwegs und berät sowohl Unternehmen als auch private Kunden im Hinblick auf gewinnbringende Investments und eine langfristig orientierte Geldanlage.
Nebenberuflich schreibt Herr Saletti Finanzbücher.
:( Der Anlageexperte Maximilian Heinrich Jännert arbeitet nebenberuflich als Autor auf dem Gebiet Börse und Finanzen. Hauptberuflich ist er als Anlageberater tätig und berät seit 2002 Kunden in ganz Deutschland. Die Erfahrungen, die Herr Jännert noch immer im Rahmen seiner beruflichen Tätigkeit sammelt, bringt er in seinen Büchern zu Papier.

Zum Teil stehen bis zu 6 Wörter direkt nebeneinander, ohne Freizeichen!
Hinzu kommt, dass oft mitten in einem Satz ein Absatz kommt und es erst zwei Zeilen später weitergeht.
Die Formatierung ist ein absoluter Witz.
Ebenso hätte zumindest eine zweite Person die Rechtsschreibung überprüfen können.
Der Anzahl der Schreibfehler zu Folge wurde das noch nicht einmal stichprobenartig gemacht!
Dieses Buch ist von der Formatierung auf deutsch gesagt der letzte Müll.
In manchen Sätzen fehlen sämtliche Satzzeichen, alle Buchstaben direkt aneinander gereiht und in der nächsten Zeile stehen dann 2 Wörter gestreckt über die ganze Zeile. Absätze werden manchmal scheinbar willkürlich gesetzt und bei manch einem Rechenbeispiel wird aus einer 174 auf der einen eine 147 auf der anderen Seite.

:punk: To je smutné k pláči. Oba pánové napsali už více článků a více knih německy a tohle jejich poslední dílo má tak mizernou kvalitu textu, takzvané formátování, grafika, layout. :punk:

Ladislav - 13-5-2021 v 10:07

Milionář od vedle
napsali Thomas Stanley & William Danko, 1996.
Kniha je ke čtení celá zadarmo v PDF.
Anglicky.
:post: https://www.academia.edu/29220534/The_Millionaire_Next_Door_...


Millionaire.jpg - 85kB

Z této knihy: strana 100
Definujeme úroveň bohatství, mít jmění více než 1 milion dolarů. Pouze 3,5% domácností v Americe je považováno za bohaté.
.
95% amerických milionářů vlastní akcie.
.
Méně než 7 % milionářů jsou "měsíční investoři". 9 % milionářů drží své investice méně než 1 rok.
.
10% milionářů jsou "aktivní investoři". Protože je velmi drahé kupovat a prodávat, kupovat a prodávat, kupovat a prodávat investiční nástroje každý den, týden nebo měsíc.
.
20% milionářů drží akcie 1 rok až 2. 25% milionářů drží 2 až 4 roky. 13 % je v kategorii od 4 do 6 let. Více než 32 % drží své investice déle než 6 let.

eco - 20-5-2021 v 20:49

Zde zdarma najdete knihu "Úspěšné vědecké investování" od Dr. Andrease Becka. Kniha je v němčině:

https://globalportfolio-one.com/wp-content/uploads/2021/03/E...

Ladislav - 4-6-2021 v 05:45

English is easy
Včera odpoledne jsem našel energii, po druhé po letech zas hledat pravopisné chyby v mojí americké knize.
Snad budu mít tuto energii celý rok, pár hodin téměř každý den, od pondělí do čtvrtka a podaří se mi dojít až na konec knihy, na stranu 328 do Silvestra. Od pátku do neděle budu věnovat čas asi vždy dětem.
Snad v prosinci pošlu knihu v PDF do tiskárny :punk: www.bod.de :punk: a 14 dní později bude kniha k dostání v nové verzi přes Amazon v Evropě, Americe, Asii, Austrálii i v Africe, papírová i digitální.

Píše se v internetu, že v angličtině je velice důležitý slovní pořádek. Pokud se nejedná o otázku, musí být na počátku každé věty jméno, pak sloveso, pak předmět, pak místo a nakonec čas. ''I got the covid in the hospital yesterday.''
Dvě slovesa ve větě jsou vždy velice blízko sebe. ''You must go home now.''
Pokud je to otázka, začne se slovesem a na druhém místě je jméno. ''Have you time today?'' ''Do you want to go home now?'' ''Which one you want?''
Pokud se začne věta časem nebo místem, musí za ním být čárka. ''Last year, I was in Pampanga.''
Vyjímky ve slovním pořádku jsou: ''Here is it. Here it is. Here we go. First .... Now .... There .... Then ....'' Tam se nemusí začít jménem.

English is easy a nevím proč bych měl platit někomu 300 € až 6.000 € za hledání chyb v knize, když je mohu najít sám a ty velké peníze potřebuju na nákup akcií: BNP Paribas, Walgreens Boots Alliance, Mitsubishi Corp., Bank of Nova Scotia, Enbridge, za alespoň 17.000 € celkem během příštích let.

Book-Cover.jpg - 409kB

eco - 4-6-2021 v 09:38

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
English is easy
English is easy a nevím proč bych měl platit někomu 300 € až 6.000 € za hledání chyb v knize, když je mohu najít sám a ty velké peníze potřebuju na nákup akcií:


Dokonce i rodilí mluvčí mají své knihy zkontrolovány redaktorem.

Ladislav - 4-6-2021 v 10:59

Když neumí Američan dobře anglicky, nechá si to opravit od učitelky angličtiny.

eco - 4-6-2021 v 17:09

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Když neumí Američan dobře anglicky, nechá si to opravit od učitelky angličtiny.


Oder von diesen Seiten:

https://www.grammarly.com/

https://www.deepl.com/

Русский медведь

eco - 5-6-2021 v 18:07

Co si myslíte? Měl by pan Ladislav nechat přeložit svou knihu do ruštiny?

Ladislav - 6-6-2021 v 06:54

Zlý nebo přísný člověk a nepřítel autora by řekl:

''Nejprve je nutné draze zaplatit lektorát 4 jazykových verzí knihy
a pak teprve je možno zvážit vydání knihy v 5. jazyce.'' Čínsky.

Ovšem kdo by chtěl platit 4 x 6.000 € = 24.000 € nebo celkem 300.000 korun až 650.000 korun
za vylepšení slovosledu a pravopisných chyb ve 4. knihách.

eco - 6-6-2021 v 09:04

Pokud pro svou knihu najdete dobrého nakladatele, uhradí vám veškeré náklady.


https://www.m-vg.de/manuskripteinsendungen/

Ladislav - 6-6-2021 v 11:04

Is English easy? Jaký je rozdíl mezi which a that
Kdy se používá v anglické větě WHICH a kdy THAT.
Zdá se mi, že když slovo ''který'' znamená který jeden, použije se THAT. That znamená také ten, onen, ty, ony
Když slovo ''které'' znamená které všechny, použije se which.
Po which se přidávají další informace o věcech které mají .... things, which have ....
V Británii se používá často which a je před ním vždy čárka.
V USA se dnes používá asi jen that a nedává se před něj nikdy čárka.
V moderní americké angličtině jsou asi všechna which nahrazena s that .... things that have .... jestli nemají smysl tázací.
''Don't buy stocks that Warren Buffett buys.'' That vidíme mnohem častěji než which.
Jestli je to jinak, prosím hlásit.

Herr Ladislav!

eco - 6-6-2021 v 13:23

Pane Ladislave, využijte bezplatnou pomoc z DeepL. Grammarly vám také pomůže s revizí knihy.

Ladislav - 6-6-2021 v 16:23

Já hledám chyby v anglickém textu s https://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramm...

:info: A teď mám 1/17 mojí americké knihy opravenou ode mne. Tedy 18 stran z 306.
I když jsem ji opravoval už asi 2012.
Už nikdy víc nesmím být otrokem mé knihy a musím hledat pravopisné chyby v angličtině jen 5-20 hodin týdně,
když budu mít náladu. Nespěchat a snad dojdu do Silvestra na stranu 306.

Půjčil jsem moji americkou knihu před měsícem jednomu anglickému důchodci, aby udělal na straně každé stránky křížky, když našel v řádku pravopisnou chybu. On dal tu knihu synovi, který má více rozumu.
Očekávám, že mi neřekne, že je kontrola knihy hotova, když ho mohu potkat každý pátek.
Když ho požádám počátkem prosince, aby mi knihu vrátil, asi nebude v knize ani jedno znamínko.
Protože on i jeho syn zapomněli, že jsem jim půjčil knihu jen kvůli hledání pravopisných chyb.
A pak zvolám: ''Super! Kniha nemá žádné chyby!'' = ''Great! My book has no errors!''
A on mi lhal výtaha, že je chyba v každém řádku, ale vykašlal se na označení chyb po straně.

trabajo

eco - 6-6-2021 v 18:28

Pane Ladislave, musíte také přepracovat španělskou verzi své knihy!

katastrophe.jpg - 72kB

Ladislav - 6-6-2021 v 18:47


Oni jsou taky schopni napsat, že moje česká kniha je špatně přeložena do češtiny.
Že moje španělská kniha je špatně přeložena do španělštiny, to chápu jako pochvalu.
Možná že tyto recenze jsou sranda ze Slovenska od Slováků.
Ale hlavně že se španělská kniha dobře prodává.
Korekci a lektorát mé španělské knihy dělaly 2 osoby z Bolivie a z Ecuadoru a po nich jsem to opravil já.


Libro-Cover.jpg - 388kB

eco - 6-6-2021 v 19:00

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Oni jsou taky schopni napsat, že moje česká kniha je špatně přeložena do češtiny.



Pane Ladislave, psal jste originál v němčině nebo v češtině?

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Ale hlavně že se španělská kniha dobře prodává.
Korekci a lektorát dělala chytrá osoba z Bolivie a hloupá osoba z Ecuadoru. Nebo naopak.


Pane Ladislave, proč jste se nezeptal někoho z Benidormu?

Ladislav - 6-6-2021 v 19:12

'''Pane Ladislave, psal jste originál v němčině nebo v češtině?'''

Originál je Čínsky.
股票和證券交易所 - 您唯一需要的書

. . . . .

Oni si také myslí, že P/B má být P/BV a španělsky PVC.
K tomu mne ale nedonutí, abych dal do knihy P/BV a PVC.
A jestli si myslí, že P/E = precio/ganancias, já zůstanu u precio/beneficio
S Guglem najdeme, že precio/beneficio se vyskytuje 20x častěji než precio/ganancias.

:) A jeden hlupák píše, že Precio/Beneficio = P/B. Ale ve skutečnosti precio/beneficio = P/E
a P/B = P/BV = price/book value = precio/valor contable .
Takže autor toho nesmyslu, že P/B je precio/beneficio a ne precio/valor contable, by mohl protestovat,
když píšu v mé knize, že precio/beneficio je P/E.
Oni hlupáci si nemohou vymýšlet španělskou zkratku P/B, když je to něco jiného než americké P/B. P/B musí mít stejný význam v USA jak ve Španělsku.
:post: V mé španělské knize je psáno:
P/E = KGV = price/earnings = precio/beneficio
P/B = KBV = price/book value = precio/valor contable
P/S = KUV = price/sales = precio/ventas

eco - 6-6-2021 v 19:53

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Pane Ladislave, psal jste originál v němčině nebo v češtině?

Originál je Čínsky.
股票和證券交易所 - 您唯一需要的書


Na mém stole leží originální ruská verze. Důkazem je fotografie.

russland.jpeg - 67kB

eco - 6-6-2021 v 19:55

Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Možná že tyto recenze jsou sranda ze Slovenska od Slováků.


Přesto byste měli knihu přeložit do slovenštiny. A do slovinštiny.

Ladislav - 6-6-2021 v 22:07

Slováci jsou spekulanti, ti nepotřebují číst knihy o akciích, ti se obelhávají v diskusním fóru od jiných Slováků.

Ladislav - 1-7-2021 v 14:56

Supa!
Od 3.6. do 1.7 jsem opravil pravopisné chyby v 1/4 mojí americké knihy.
Tímto tempem bych měl korekci koncem září hotovou. Každý měsíc 1/4.
Ale problém mám stále, kde použít určitý člen THE, kde neurčitý člen A, AN
a kde je možno nechat podstatné jméno nebo předmět bez členu.
V jedné učebnici se píše, když se mluví o věci poprvé, je tam člen neurčitý A, AN
a když se mluví o věci znova, je tam člen určitý THE.
:( Já dávám celou knihu po 4 řádcích do kontroly :( https://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramm...
a tam se vždy objeví, jestli jsem napsal člen A místo AN,
ale neopraví mi to, když má být THE místo A, to musím hádat.

Další problém je, zda psát share, shares nebo stock, stocks.
Já myslím že u jednoho jména je ''a share'', u dvou jmen je ''a stock price''
u akcií jedné firmy je ''the shares'', u akcií různých firem je ''the stocks''

Nákup je lepší ''a purchase'' než ''a buy''
Koupit je lepší ''to buy'' než ''to purchase''

A pak je problém s which a that: ''I bought shares, which ...'' = ''I bought shares that ...''

Ladislav - 7-7-2021 v 13:03

Nová americká angličtina.
V mé americké knize ''Stocks and Exchange'' píšu 100.000 $ a mažu USD. Ale USD je také správně americky, že?
Odmítám psát to všude obvyklé $ 100,000 a $ 100 k
Pochybuju, že někdo se na knihu a na mne rozlobí, když tam není ''$ 100,000'' ale ''100.000 $''

Dnes mám opravenu 1/3 knihy z 305 stránek.
A napadá mne zas, jestli je možno většinu ''which'' nahradit s ''that''
a jestli by místo nějakého ''the'' nemohlo být ''a''
Bylo by to ošklivé, kdyby v krátké větě byl 4x člen ''the''. Snad se může některé ''the'' nahradit s ''a''
a před množným číslem některé ''the'' vymazat.

:) Pro jistotu jsem napsal na 1. stranu knihy:
Please allow me that I write 100 thousand dollars as 100.000 $ and no $ 100,000!

Nemám strach, že bych psal někde člen ''a'' místo ''an'', protože všech 305 stránek vkládám po 4 řádcích do online kontroly: https://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramm...

Ladislav - 18-7-2021 v 06:18

52% hotovo
Z 305 stran mojí americké knihy ''Stocks and Exchange'' už jsem opravil už 159 stran,
tedy víc než polovinu knihy mám korigovanou. Dnes začnu opravovat kapitolu ''Velký krach 1929''.
Během let jsem hledal několikrát s Google, jestli se píše častěji ''Big stock crash'' nebo ''Great stock crash''.
''Big stock crash'' se najde 113.000.000x a ''Great stock crash'' se najde 160.000.000x
Já použiju v té kapitole obě verze.

Já dávám každé 4 řádky knihy s tečkou na konci do překladače z angličtiny do němčiny,
zda dávají věty německy smysl, jaký chci.
Někdy stačí změnit slovosled, přestěhovat ve větě jedno slovo, nebo vložit do věty čárku a hned se smysl věty změní.

Už nepřekládám řeči s bing.com, ale se google.com = https://translate.google.de/

Pak ty 4 řádky s tečkou na konci kontroluju anglicky na http://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramma...
Tam je ihned odhaleno, jestli pletu člen neurčitý ''a'' s ''an''.

Bohužel spell-checker najde chyby i tam, kde je to psáno správně a vše mu nemohu věřit.
Z ''rating buy'' mi dělá spell-checker ''rating by'' a to mu neberu.

Zajímavé je, že rating od analytiků se píše ''rating by analysts'' a také ''rating from analysts''.
Raději použiju ''by''. Protože kniha psaná od nějakého autora je ''a book written by'' a ne ''a book written from''.

Moje americká kniha už se prodává 10 let, i když v ní byly pravopisné chyby. Ale sotva někdo bude nadávat na pravopisné chyby, protože mezi milionem různých anglicky psaných knih o akciích nikdo moji knihu nenajde.
Před 10 lety irský učitel angličtiny: Kevin Fitzpatrick - Praha kontrolu mé knihy velice odfláknul, snad zaškrtl jedno chybné slovo na každé stránce a byl za hodinu s ''kontrolou'' 305 stran hotov.
A mně se nechtělo před 10 lety kontrolovat moji knihu 4 měsíce, tak důkladně jako dnes činím. Já jsem sbíral náladu a energii 10 let pro důkladnou kontrolu mojí americké knihy.


Book-Cover.jpg - 409kB

Cyberguy - 19-7-2021 v 23:13

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Pak ty 4 řádky s tečkou na konci kontroluju anglicky na http://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramma...
Tam je ihned odhaleno, jestli pletu člen neurčitý ''a'' s ''an''.


Ladislave, neurčitý člen v aj není tak složitý. Škoda že jsem byl na cestách. Vysvětlil bych Vám to v Plzni za 10 minut.

Neurčitý člen A + AN se užívá pouze s podstatným jménem v jednotném čísle. Neurčitý člen se používá v případě, kdy mluvím o něčem poprvé. Neurčitost v množném čísle se vyjadřuje vynecháním členu. U nepočitatelných podstatných jmen se neurčitý člen nepíše (money, water, ... zde se použije spíše SOME).
Použití se řídí výslovností následujícího slova:
A = následuje-li vyslovovaná souhláska (a car, a book, a euro, a union)
AN = následuje-li vyslovovaná samohláska a, e, i, o, u (an idea, an umbrella, an hour)

Důležité je tedy ne jak se slovo za členem píše, ale jak se vyslovuje!!!
Pak už nastupují další věci, kdy se členy nepíší (např. jednoslovné názvy zemí, jména ulic a měst, dny týdne, sporty, světadíly, osobní jména, jazyky, roční období). Dále se neurčitý člen nepíše před podstatná jména s předložkou (by bus, at home, in village, ...).

Ladislav - 20-7-2021 v 06:38

A co ''another''? Je dovolen před podstatné jméno v množném čísle?
Nebo před množným číslem nesmí být ''another'' ale ''other''?

Spellchecker https://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramm...
mi někdy opravuje moje ''other'' na ''another'' před množným číslem.
Já to ale neberu, neopravuju a nechám před množným číslem ''other'',
protože ''another'' smí být jen před jednotným číslem.

:punk: A pak tu máme obsah knihy. Kde dát před jméno kapitoly člen ''the'' nebo ''a''.
Možná že všechny názvy kapitoly mohou být bez členů ''the'' a ''a'', že?
Já však jsem 9x použil před názvem kapitoly ''The'' a teď nevím, zda to tak nechat,
nebo připsat ''The'' také před další názvy kapitol a které? :question:
Někde mám ''the'' uprostřed názvu kapitoly. Správně? :question:

PDF ''Obsah knihy'' Příloha: Contents.pdf (67kB)
Tato příloha byla stažena 264 krát

:question: Má tam být člen ''the'', ''a'', nebo lépe bez členu? :question:
2.2 The share, stock exchange, stock company
2.8 The intelligent investor and shareholder
3.4 The optimal values for stocks
4.1 Dividends as the pension
4.2 Diversification of the own pension funds
4.3 The optimal values for stocks
4.4 Stocks in the red, target price, company buys its own shares
5.1 Interest of the central bank and the stock growth
5.3 The growth of capital in stocks after 10, 20, 30 or 40 years
5.4 Records of the Dow Jones
5.5 Records of the DAX index and its stocks
5.6 The Dogs of the Dow
5.7 Black Monday on the New York Stock Exchange on 19.10.1987
7. Fundamental analysis of stocks and the company
10.4 Tax on the stock sale
14.2 Task of the analyst, fraud and complicity of the media
15. Great crash on the New York Stock Exchange 1929-1932
16. Great crash 2000–2002 in the USA and Western Europe
17.1 Main points of the great financial crisis 2007–2009
17.2 What did the financial crisis bring and what it took
17.4 Crash of the investment bank Lehman Brothers
17.6 John Paulson's offence ruined the largest insurance company AIG
17.9 The greatest rally in the financial crisis on 13.10.2008
18. True stories from the stock exchange and environs
18.3 Fools watch the worst decade of the index
18.4 The nonsense that markets are nervous
18.5 Penny stocks scam of a baker
18.6 Diversification by inheritance of a corporation
18.10 The fine people from equity funds
18.12 Crash of the phone company Ericsson
18.14 The story of perfect jewelery shares Bijou Brigitte
18.15 The story of perfect sportswear shares Puma
18.16 The story of turnaround solar shares Solarworld
18.17 The story of turnaround phone shares Mobilcom
20.2 Price disturbances in the economy
22.2 The central bank FED
22.5 The Royal Bank of Scotland
23.9 Quanto hedging the currency risk
:question: Má tam být člen ''the'', ''a'', nebo lépe bez členu? :question:

Ladislav - 20-7-2021 v 20:38

:) To mne na tebe mrzí, že jsi takový drzý. :)
Já jsem vystudoval v internetu už před 10 lety, že ''akcie v mínus'' anglicky je ''share in the red''.
Žádné bez ''the''. Žádné ''in minus''. Žádné ''in negative''.
Tedy já tam chci mít ''the'' = ''share in the red'' a nebudu psát ''share in red''. :(

Akcie od jedné firmy nazývám vždy shares.
Akcie od různých firem nazývám vždy stocks.
U samotného podstatného jména píšu ''the share''. Žádné the stock.
U dvou podstatných jmen píšu ''the stock price''. Žádné the share price.

Ladislav - 30-7-2021 v 07:48

Už mi zbývá opravit u mojí americké knihy ''Akcie a Burza'' jen 60 stran nebo 21%.
Kdybych byl hodně líný a opravil jen 4 stránky denně, měl bych korekci hotovou za 15 dní, nebo koncem srpna.
Takže v září vyjde 8. vydání mé americké knihy a asi měsíc později to musí ukazovat i Amazon po celém světě,
že vyšlo nové vydání s datem 9.9.2021 na 1. stránce knihy a na poslední stránce knihy.
Jinak to budu u Amazonu v USA reklamovat, aby opravili datum vydání a zobrazení prvních stránek knihy.

Nejprve vložím 4 řádky knihy zakončené tečkou do překladače z anglicky na německy
https://translate.google.de/
jestli to říká německy to co chci říct. A když ne, tak přidám do věty čárku, nebo změním u jednoho slova místo ve větě,
např. ''only'' a ''just'' dělají problémy, nebo vyměním jedno slovo za jiné a hned je význam věty správný.

Pak vložím 4 řádky knihy zakončené tečkou na spellchecker
http://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramma...
a ten mi ukáže, jesli pletu členy ''a'' a ''an'', nebo bych před slovo bez členu měl dát ''the''.
Někdy mi řekne spellchecker, že bych měl vyměnit: from of in by on at, nebo vymazat ''to''.
Někdy mi spellchecker radí chybně, že bych měl změnit ''on'' v ''in'' nebo změnit ''buy'' v ''by''.
Takže všechno tomu spellcheckeru nesmím věřit.

Ladislav - 6-8-2021 v 11:22

Vino-Tinto-Valencia.jpg - 81kB

:) Nikoho to nezajímá a proto to sem napíšu :)

U mé americké knihy ''Akcie a burza'' už musím opravit pravopisné chyby jen u 22 stránek kapitoly Lexikon,
což stačím za 3 dny.

Až bude oprava knihy za 3 pracovní dny hotova, budu se ve volném čase věnovat alkoholu, nebo budu každý den chodit pěšky několik kilometrů po městě.
U alkoholu míchám vodku s hnědou nebo s bezbarvou limonádou, méně často piju 2 roky staré nasládlé červené víno
od Valencie ze supermarktu Lidl = 1 litr za 1,49 €.

Na balkonu mi roste kulatý plod. Nevím, zda se protáhne na okurku nebo to bude meloun.

Balkon-4.jpg - 299kB

Balkon-5.jpg - 85kB

Ladislav - 8-8-2021 v 13:44

Jaký je rozdíl mezi that a which v anglické větě
Už několikrát jsem to studoval v internetu a v učebnici a dneska zas.

Když se skládá souvětí ze dvou vět a obě jsou důležité, vedlejší věta uprostřed začíná that a nesmí být před tím čárka
ani předložka.
Když je to souvětí otázka, musí být uprostřed which, u osoby who a na konci souvětí otazník. Asi nikdy that.

Když se skládá souvětí ze tří částí a prostřední věta je jen doplňující a není důležitá, začíná vedlejší věta s which,
u osoby who a před tou prostřední větou se píše čárka a za ní čárka.

V úterý rozbalím postupně každou ze 25 kapitol mé americké knihy, a hledáček mi najde ihned všechna that a potom which, abych opravil případné chyby.
Nemám strach, že někde spletu which a that.
Prý i rodilí Američané a rodilí Angličané pletou that a which a dělají tam chyby.

mr.stepka - 9-8-2021 v 16:26

Zkuste se podívat na https://www.grammarly.com/. Je to nástroj, který jde zaintegrovat do prohlížeče a kontroluje gramatiku... má to docela dobré výsledky a rozhodně to je lepší, než se spolehnout jen na Google Translator (vypadá to občas dost "neohrabaně"). Používám verzi zdarma a spokojenost; kolega má placenou, která je vhodnější na delší texty a umí si poradit s více věcmi.

Samostatnou otázkou je, jestli si nesehnat nějakého odborného korektora, když už má kniha nějak vypadat... aby to nevypadalo, jak když vám někdo pošle v čestině spam aka "Jsem princ v Nigérie a já bych chtěl odkázat vám velké jmění. Jen vás žádat o zaslání příspěvku na notáře 500$."

Ladislav - 10-8-2021 v 05:44

Kdybych měl 6.000 € pro profesionálního lektora knihy,
hned bych koupil akcie za 6.000 € a na korektora by mi nezbyly peníze.
Já ale chci koupit akcie za 21.000 € a na kontě mám nulu.

Bank of Nova Scotia - musím přidat 4.000 €
Enbridge Inc. - musím přidat 4.000 €
Mitsubishi Corp. - musím přidat 4.000 €
Walgreens Boots Alliance - musím přidat 4.000 €
BNP Paribas - musím přidat 5.000 €

Cyberguy - 10-8-2021 v 06:33

Citace: Původně zaslal: mr.stepka  
Zkuste se podívat na https://www.grammarly.com/. Je to nástroj, který jde zaintegrovat do prohlížeče a kontroluje gramatiku... má to docela dobré výsledky a rozhodně to je lepší, než se spolehnout jen na Google Translator (vypadá to občas dost "neohrabaně"). Používám verzi zdarma a spokojenost; kolega má placenou, která je vhodnější na delší texty a umí si poradit s více věcmi.


To je fakt. Grammarly bylo fajn. Akorát našemu IT odd. se to moc nelíbilo (neschválený SW). :-)

Ladislav - 10-8-2021 v 07:31

:) Grammarly mi mockrát oznamuje, že před and nebo za and musí být čárka
a že před if čárka být nesmí.
Ale moje vlastní angličtina s tím nesouhlasí.
Před and a za and čárku nechci a před if čárku chci. :(

Já raději použiju spellchecker :( http://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramma...
ten mne neotravuje s tou hloupostí, že u and musí být čárka.

Ladislav - 10-8-2021 v 17:15

FB-Book.jpg - 48kB

Tak jsem dnes ukončil velikou opravu 305 stran mojí americké knihy ''Akcie u burza'' 17 x 22 cm velké
a pracoval jsem na tom od 3.6. do 10.8, asi 68 dní s přestávkami, některé dny ne.
Před ''and'' ani za ''and'' jsem čárku nedal, i když mi to webstránky doporučovaly.
Když jsou věty v souvětí odděleny s ''because'', ''if'', ''which'', dával jsem před to čárku, i když mnohdy webstránky čárku nedoporučily.
Snad jsem se jakž takž naučil rozlišovat ''that'' a ''which'', who, what a tak jsem to na každé ze 305 stránek kontroloval dvakrát. Před ''that'' jsem čárku nedal, před ''which'' jsem čárku dal.

Samozřejmě, že si pletu člen ''a'' s ''an'', jenže spellchecker mi tyto chyby našel a tak jsem je opravil :( http://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramma...
:( Já jsem všech 305 stránek po čtyřech řádcích vkládal do spellcheckera. :( Celých 8 let se mi do toho nechtělo. 8 let jsem na to sbíral energii. :( Ale mé americké knihy se prodalo málo kusů, takže málo lidí na ty pravopisné chyby nadává.

Až vyjde nové vydání mojí americké knihy, budu dělat více reklamy. Vždyť jsem před půlrokem byl povýšen na evropského moderátora americké Facebook skupiny pro value investing se 110.000 členy. Tak tam budu dělat reklamu na moji knihu, ale vždycky jen pod cizí otázkou na knihy.
Na mojí vlastní americké FB skupině pro value investing s 5.500 členy, tam budu za měsíc dělat reklamu na moji americkou knihu sám, aniž by se někdo cizí ptal na knihy.

Jestli jsem někde spletl člen ''the'' s členem ''a'', to nevím.
Kontrolora ''grammarly'' nemohu používat, protože ten najde chyb milion a i tam, kde nejsou.
Grammarly by asi našel, jestli pletu členy ''the'' s ''a''.

Zítra spojím 27 PDFs od 25 kapitol + obsah + 1. strana, v jedno PDF a pošlu knihu v PDF online do tiskárny blízko Hamburku.

Akcionář Joe Konecny (na obrázku) asi zdědí všechny mé akcie. Bill Konecny asi nezdědí nic, protože nechce se mnou strávit pátky a soboty. Bill Konecny asi ve věku 18 let půjde do vězení, protože mne i bratra stále mlátí.
Joe-57a.jpg - 187kB

Ladislav - 18-8-2021 v 10:23

amazon-pl-marzec-2021.png - 105kB

Letos v létě začal prodávat věci a knihy polský Amazon
Amazon Polsko webstránka :) https://www.amazon.pl
a nabízí moji knihu německy, anglicky, španělsky = vydání srpen 2021

Pravděpodobně se mi za několik dní podaří,
:punk: vydat moji českou knihu jako e-book :punk:

Zatím se mi zdá, že Amazon neumí dělat papírovou knihu a e-book Kindle v českém jazyce.
Výroba knihy z papíru nebo e-book Kindle :) https://kdp.amazon.com/de_DE/

Ladislav - 18-8-2021 v 12:02

FBsmiley4.png - 19kB FBsmiley1.png - 25kB FBsmiley2.png - 26kB

:) https://www.databook.cz/jak-vydat-elektronickou-knihu
:post: https://www.eknihyhned.cz/
https://www.facebook.com/knihy.elektronicke/

Jak vydat elektronickou knihu
'''Píšete? Máte text a sníte o tom, vydat ho jako elektronickou knihu? Není to nemožné. Pomůžeme vám splnit si sen – vytvoříme Vám elektronickou knihu, navrhneme obálku knihy a pak zajistíme její distribuci a propagaci na portálu Databook.cz. Stačí nám napsat a poslat rukopis na email info@databook.cz , pokud se nám bude líbit dáme Vám vědět a domluvíme se na dalším postupu.
Elektronické knihy - cesta ke čtenářům
Píšete již delší dobu do šuplíku? Chcete si vydat e-knihu a vydavatelé Vás odmítají? Nebojte se, i vy máte možnost prorazit.
Zajistíme korektury, sazbu e-knihy a tvorbu obálky
Registraci ISBN identifikace knihy a z ní plynoucí povinnosti vůči státu,
Zajistíme distribuci do všech elektronických knihkupectví po celé ČR a SR.'''

:) https://www.databook.cz/jak-vydat-elektronickou-knihu :)
:post: https://www.eknihyhned.cz/
https://www.facebook.com/knihy.elektronicke/

eknihyhned.png - 45kB

Ladislav - 18-8-2021 v 12:59

'''Hynek Mařák přichází s humorem sobě vlastním se svou druhou knihou, souborem žánrově různorodých povídek sahajících od sci-fi přes historický román až k magickému realismu. Jejich společným jmenovatelem je čtivost a autorův nepopiratelný vypravěčský talent. Část povídek je s humorem pojata jako literární odpověď formou fiktivního čtvrtého dílu knihy Andreje Babiše – O čem sním, když náhodou spím.'''

Estebak-Bures.jpg - 56kB

Ladislav - 5-9-2021 v 09:31

Dnes už má Amazon i Polsko, Holandsko, Turecko, Mexiko, Brazílie, Arábie, Austrálie, Čína, Indie, Japonsko, Singapur.
tak snad moje kniha bude koupena častěji.
Problém je v tom, že moji webstránku Google nenajde. A nikdo mi neřekne, kde je chyba v HTML of the HEAD
= <META NAME="robots" CONTENT="all">
:post: http://nr1a.com/Books-on-stocks.htm

Book-Amazon.jpg - 33kB

Ladislav - 2-12-2021 v 16:35

El libro español
Začal jsem dnes opravovat moji španělskou knihu s překladem do němčiny, zda to říká německy to,
co chci říct španělsky na :post: https://translate.google.de/?hl=de
A pak hned španělský text kontroluju také na :post: https://spanishchecker.com/es/
Ale všechno jim nevěřím, někdy si ze mne dělají tyto dvě webstránky srandu.

Už mám 3 stránky hotovy a kniha má 325 stran.
Když to nebudu přehánět a opravím jen 3 stránky denně, budu opravovat španělskou knihu 108 dní.
Celý text musím dělit na 4 až 6 řádky s tečkou na konci a přenášet je na ty webstránky Google a Checker.

Jakmile budu mít za půlroku korekci hotovu, pak byste mi měli dát na španělský Amazon k mé knize 5 hvězdiček
a několik pozitivních slov španělsky. Ale nechci za to nikomu platit.


Libro-Espanol-11.jpg - 126kB

DeepL

eco - 2-12-2021 v 17:03

Ladislav, si quieres traducir del alemán al español, deberías usar este sitio:

https://www.deepl.com/

Ladislav - 7-12-2021 v 15:29

Během třetí opravy mojí španělské knihy měním slova
předražená = ''sobrevaluada'' na ''sobrevalorada''
podceněná = ''subvaluada'' na ''infravalorada''
a pak opravuju mnohé jiné pravopisné chyby. Ty jsou asi jen 4 na každé stránce.
Ale mladé paní z Bolivie a Ecuadoru mi knihu už opravily pod mým dozorem roku 2016.
Takže ošklivé španělské pravopisné chyby v knize nemám.
Tentokrát s korekcí nespěchám, aby mne nepíchalo u srdce ani nebolela hlava
a opravuju jen 3 stránky každý den. Na opravu 325 stran budu potřebovat 108 dní,
tedy v polovině března mohu být hotov s korekcí.

Sevilla-6.jpg - 54kB

Petr - 7-12-2021 v 17:01

Ladislave,

přijde mi, že to máte jako diplomku, ale úspěchy se určitě dostaví -:)

Ladislav - 7-12-2021 v 19:08

V dubnu budu potřebovat několik positivních recenzí k mé španělské knize s 5 hvězdičkami.˙

Jen pár jednoduchých vět, jak je vám přeloží španělsky https://translate.google.com
Ta kniha se mi moc líbí. Obsahuje tisíc užitečných informací. Vydání 2022 nemá žádné pravopisné chyby.


Že prý dovolí Amazon psát recenzi i lidem, kteří knihu přes Amazon nekoupili.
Ale bohužel, nikomu nechci za 5 hvězdiček platit. Však mohl by dostat zadarmo moji českou knihu.

eco - 7-12-2021 v 19:52

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
V dubnu budu potřebovat několik positivních recenzí k mé španělské knize s 5 hvězdičkami.˙

Jen pár jednoduchých vět, jak je vám přeloží španělsky https://translate.google.com
Ta kniha se mi moc líbí. Obsahuje tisíc užitečných informací. Vydání 2022 nemá žádné pravopisné chyby.


Že prý dovolí Amazon psát recenzi i lidem, kteří knihu přes Amazon nekoupili.
Ale bohužel, nikomu nechci za 5 hvězdiček platit. Však mohl by dostat zadarmo moji českou knihu.


Google Translate = popelnice

-> www.deepl.com

Ladislav - 24-12-2021 v 07:09

Las acciones con los dividendos para siempre
Nevím, jestli mám opravovat pravopisné chyby v mojí španělské knize také na Štědrý den.
Ale v televizi na všech 55 kanálech bude asi samý hnuj na štědrý den.
U mojí španělské knihy už jsem opravil 67 stran ze 325, to je víc jak 1/5.
Když opravím každý den 1 až 4 stránky, snad budu v dubnu hotov.

Teď jsem se dostal k otázce, zda psát výnos dividendy jako
''rentabilidad por dividendo'', ''rentabilidad de dividendo'' nebo ''rentabilidad del dividendo''.
Já hledám vždy s Google, co se najde častěji, nebo co se vůbec nenajde.
''Rentabilidad por dividendo'' najde Gugel nejčastěji, ale mně se to nelíbí. Přece neříkáme výnos pro dividendu, ale výnos dividendy nebo dividendový výnos. Gugel najde ale často i ''rentabilidad del dividendo'' a to častěji než ''rentabilidad de dividendo''.
De znamená druhý pád, tedy to nemůže být chybně, když budu psát vždycky jen ''rentabilidad del dividendo'' a ani jednou nanapíšu ''rentabilidad por dividendo''.
:(

Alcoholes-navidad-2021.jpg - 426kB

prohibido

eco - 24-12-2021 v 09:05



ladislav-police.jpeg - 99kB

Ladislav - 24-12-2021 v 14:30

Muy bien, Sancho Panza!


El libro del señor Garrido

eco - 25-12-2021 v 18:06

Pane Ladislave, máte tuto knihu? Můžete mi ho půjčit?

garrido.jpg - 1.5MB

Ladislav - 26-12-2021 v 10:41

Od roku 2011, kdy se narodila moje vlastní kniha, už žádnou cizí knihu nekupuju.
Několik knih o akciích jsem hodil do popelnice, aby později neublížily mým dětem.

Za dobrého počasí, když není ve vzduchu korona virus, kontroluju v největším knihkupectví nové knihy o akciích, jestli je tam psáno Buffett nebo Buffet a jestli je tam psáno, u které výšky P/S a P/B začíná být akcie příliš drahá, než aby se mohla koupit. Ale knihy už nekupuju, jistě by byly mnohem horší než moje kniha. Vždyť můj cíl roku 2010 byl, napsat nejlepší knihu na akcie na světě. :cool:

Bohužel, většina autorů knih o akciích poměr P/S vůbec nezdá a nedá ho do knihy.
V dnešní době prý mnozí autoři knih pouze vymyslí titul knihy a jména kapitol a několik dalších pojmů a dají napsat svoji knihu neznámým písařům ''ghostwriter'', kteří nic neví a neumí, jen umí rychle a bez chyby psát computerem.
Jistě ale také může autor knihy sedět vedle neznámého pisatele a celou knihu nadiktovat, aby si ghostwriter nic nevymýšlel. A tak vznikla moje německá kniha. Moji německou knihu psali v mé přítomnosti na mém computeru střídavě dva rodilí, rychle píšící Němci, za asi 10 € na hodinu. A pár let později jsem ten německý text překládal computerem anglicky a španělsky a pak zase kontroloval computerem správný smysl a pravopisné chyby anglického a španělského jazyka.
Moji španělskou knihu opravovaly dvě slečny z Bolivie a Ecuadoru v mé přítomnosti 2016. Ale dnes kontroluju pravopisné chyby zase znova v mé španělské knize.

ghostwriter-2.jpg - 46kB Neznámý pisatel známých autorů = ghostwriter

eco - 30-12-2021 v 21:58

Kniha "Odchod do důchodu ve 40 letech" je velmi dobrá. Představuje také mnoho skutečných lidí, kteří to dokázali. Zde je úryvek o Timovi, který žije v New Yorku.

01.jpeg - 331kB 02.jpeg - 442kB 03.jpeg - 445kB 04.jpeg - 472kB 05.jpeg - 404kB

Ladislav - 31-12-2021 v 08:19

Joke-12.jpg - 110kB

Ze šíleného Tima si nikdo nemůže brát příklad.
On je teplý, tedy pán na pány. A má dnes asi 40 let.
Koncem 90. let pracoval Tim pro drahý ale bezcenný německý oběžník Pr.Bö., lákající lidi na akcie, tedy zločinná burzovní manipulace. Tento akciový oběžník se stal akciová společnost Pr.Bö. AG a získal několik málo milionů marek z burzy od hloupých akcionářů.
Počátkem 2000. let akciový oběžník Pr.Bö. AG zkrachoval a Tim rychle na burze prodal za půl milionu eur jeho podíl akcií kleslých později na nulu. Teplý Tim koupil pak levný malý byt v levné části New Yorku, asi v Chinatown, blízko Wall street. Za zbylé stovky tisíc dolarů koupil Tim různé akcie.
A tak, když má Tim silné akcie za možná 250.000 USD od roku 2000, snadno mu vylezly do roku 2021 na 2 miliony USD.
Kdo koupil 2000 první akcie za 10.000 USD a pak ročně přikupoval slabé dividendové akcie, 2021 dosud nemá ani milion USD.
Kdo koupil 2000 akcie za 250.000 USD a pak ročně přikupoval silné US techno akcie, 2021 už může mít 2 miliony USD v akciích.
:( Přesto že koupil teplý Tim první akcie už koncem 90. let, publikuje hloupé nápady, že by se měl koupit ETF na S&P 500 a ETF MSCI World, protože jsou z velké části tvořené FAANG akciemi a že tyto indexy stále porostou.
Teplý Tim se nepoučil z krachu předražených akcií 2000-2003, zapomněl na krach, během 25 let u akcií se nanaučil nic o ocenění P/B, P/S a slibuje německé mládeži v internetu stálý a nekonečný růst předražených US techno akcií. Ale u teplého člověka, pána na pány, jsou šílené nápady logické. :(
:punk: Když ETF na S&P 500 a ETF MSCI World jsou z velké části tvořené FAANG akciemi, neznamená to další a neomezený růst investice. Naopak, FAANG znamená blízký hluboký krach investice. :punk:

Ladislav - 1-1-2022 v 08:29

Bratislava.jpg - 213kB

Silvestrovský zázrak

I přes totální likvidaci mé osoby od slovenských daytraderů ve slovenském diskusním fóru,
objednal si 26.12.2021 jeden dobrý člověk ze Slovenska 1 moji knihu
a když mu 31.12.2021 přišla, objednal si ještě další 3 knihy pro svoje děti.
Pochválen buď Jesus Milan!

U mojí španělské knihy jsem v prosinci opravil pravopisné chyby na 84 stranách. To je 1/4 knihy.
Když opravím 0, 1, 2 nebo 3 a maximálně 4 stránky denně, snad budu se španělskou korekcí
a lektorátem na konci března hotov.
Není to jednoduché, vždyť ''pro mne'' je španělsky ''por mí'' a ''para mí'' a asi to pletou i Španělové nebo Jihoameričani.

____StrbSR.JPG - 99kB

Ladislav - 9-1-2022 v 18:08

Už jsem udělal korekci a lektorát u třetiny mé španělské knihy. Tedy u 109 stran.

Zjistil jsem také, že ''el euro'' se dělí na ''los céntimos'' a ''el dólar'' se dělí na ''los centavos''.
Divná věc. Předevčírem jsem to ještě nevěděl.

Senyor

eco - 9-1-2022 v 19:13

Kdy si konečně přečtete knihu Señor Garrida ze Sevilly = Španělsko? Můžete si ji zdarma přečíst na svém počítači s bezplatným zkušebním účtem Amazon Kindle nebo na svém chytrém telefonu s aplikací Kindle!

Ladislav - 10-1-2022 v 06:15

Jo, člověk si zaneřádí computer nějakým svinstvem od toho plešouna z Kalifornie a pak se mu nepovede ten neřád včas odhlásit, a ten plešoun z Kalifornie mu vezme 20 € za Kindle. Protože ten plešoun z Kalifornie má jen mizerných 204 miliard dolarů v akciích Amazon a chce svůj ubohý kapitál zdvojnásobit, aby si mohl koupit planetu Mars od Putina.

Ladislav - 1-2-2022 v 01:57

Koupí se přes Coupang Jižní Korea = moje americká kniha

https://www.coupang.com/np/search?component=317677&q=sto...

coupang.png - 84kB

 Stran:  1