Diskusní fórum akcie a burza

Warren Buffett & experti investoři

 Stran:  1  2  

Ladislav - 7-5-2020 v 09:04

:) Především by neměl investovat nikdo tak hloupě jako největší expert světa Warren Buffett.
To znamená: nespekulovat s akciemi aerolinií tak jak on.
Nikdy v životě neprodávat akcie tak jak on: Munich Re, Sanofi, Johnson a Johnson, Procter a Gamble.
Z portfolia holdingu Berkshire Hathaway bychom měli mít jen akcie Wells Fargo a držet je až do konce života jen pro dividendy. Zatímco Buffett jeden rok část akcií WFC prodá, druhý rok přikoupí, třetí rok část akcií WFC prodá, čtvrtý rok přikoupí. :punk:

Ladislav - 9-5-2020 v 09:22

Buffett-20.jpg - 472kB

:) Mnoho amatérů ale i manažerů fondů poslouchá nebo čte hodiny, co Buffett a Munger povídali za vtipy na výročním shromáždění Berkšíru.
Já bych s tím neztratil déle než 5 minut.
Protože když vidím, jaké Berkšír vlastní akcie a líbí se mi jen jedna z nich, a když vidím, jak Buffett lže mládeži, že bude pro ni lepší, když žádnou dividendu od Berkšíru nedostane, a že FED dělá všechno správně a že bance Goldman Sachs musel Buffett nákupem akcií pomoci,
pak nechci číst Buffettovy vtipy déle než 5 minut. Vždyť jsou to z poloviny lži.
A hlavně Buffettovo: ''Nikdy neztrácej peníze!" ''Vyhýbej se akciím aerolinií!'' ''Za 1 dolar platím 50 centů.''
A pak koupí Buffett za 1 dolar a prodá za 50 centů, se ztrátou 50% akcie 4 aerolinií, starej blázen.

A představte si, že existují v Čechách i v zahraničí Facebook skupiny, kde by mi zlá cenzura moje slova vymazala, protože jsem urazil Warrena Buffetta.

TomasV - 16-5-2020 v 08:05

https://seekingalpha.com/news/3575265-buffetts-berkshire-pru...

W.B. rozprodává svoje pozice v bankách,zajimavé na co hromadí takové množství cashe?

To vypadá ,že za chvílu bude možné koupit akcie WFC po deset dolarů:dork:

jára - 16-5-2020 v 10:20

Citace: Původně zaslal: TomasV  
https://seekingalpha.com/news/3575265-buffetts-berkshire-pru...

W.B. rozprodává svoje pozice v bankách,zajimavé na co hromadí takové množství cashe?

To vypadá ,že za chvílu bude možné koupit akcie WFC po deset dolarů:dork:


No smutně na to koukám a říkám si zda nedokoupit pozici..

arkyn - 16-5-2020 v 12:51

1) Pozor, jsou to data do 31.3.
2) JPM snizil pozici jen o hodne malo.
3) Posledni dobou nejsou v Berkshire neomylni, mohou se mylit.
4) A nebo proste vi ze bankam recese a nizke uroky FEDu nesvedci.

Wiki - 21-5-2020 v 10:50

Podle zpráv Warren Buffett a jeho společnosti Berkshire Hathaway za první čtvrtletí tohoto roku vykázala ztrátu 49,8 miliardy dolarů (1,2 bilionu korun), přičemž v minulém roce vykázala naopak zisk 21,66 miliardy dolarů. Pokud to převedu na své ptf., tak v minulém roce jsem měl zisk 21% a letos jsem na zelené 0.

viky - 21-5-2020 v 12:58

Pokud pomineme podělaný nákup aerolinek, tak tyhle mega fondy těžko mohou aktivně reagovat na nečekanou situaci, např. redukcí akciového portfolia na začátku krize.

Ladislav - 23-5-2020 v 16:28

Berkshire Hathaway holding má nouzi o peníze
Chce to jen najít věrohodně anglicky psaný článek o tom,
že od těch oznamovaných 137 miliard v kase je nutno odečíst ztrátu 50 miliard v prvním kvartále
a zbytek není vůbec v kase holdingu, ale nutná zásoba peněz v pojišťovnách patřících pod holding.
Bohužel jsem našel o tom jen článek psaný německy od hlupáka píšícího Buffet namísto Buffett a to není věrohodné,
když hlupák ani neví, jak se Buffett jmenuje.
Tedy hledejte článek psaný anglicky, kde bude správně psané jméno Buffett, ať se zasmějeme,
že jsme obelháváni se 137 miliardami v kase a ve skutečnosti je Berkshire v nouzi. :)
A už lidé navrhují Buffettovi v případě nouze prodat část akcií Coca Cola.
Lepší ale bude prodat všechny akcie, ze kterých chodí málo peněz v podobě dividend.

Vitusus - 24-5-2020 v 11:07

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Berkshire Hathaway holding má nouzi o peníze
Chce to jen najít věrohodně anglicky psaný článek o tom,
že od těch oznamovaných 137 miliard v kase je nutno odečíst ztrátu 50 miliard v prvním kvartále
a zbytek není vůbec v kase holdingu, ale nutná zásoba peněz v pojišťovnách patřících pod holding.
Bohužel jsem našel o tom jen článek psaný německy od hlupáka píšícího Buffet namísto Buffett a to není věrohodné,
když hlupák ani neví, jak se Buffett jmenuje.
Tedy hledejte článek psaný anglicky, kde bude správně psané jméno Buffett, ať se zasmějeme,
že jsme obelháváni se 137 miliardami v kase a ve skutečnosti je Berkshire v nouzi. :)
A už lidé navrhují Buffettovi v případě nouze prodat část akcií Coca Cola.
Lepší ale bude prodat všechny akcie, ze kterých chodí málo peněz v podobě dividend.



Tak ono stačí podívat se do jejich kvartálního reportu, a člověk tam uvidí, že mají k 31/03/2020 42 miliard USD v penězích a 95 miliard v US státních dluhopisech, dohromady tedy 137 miliard v penězích a peněžních ekvivalentech, za které se státní dluhopisy považují. Ale to by se muselo v těch výkazech umět číst. A ne, opravdu ztrátu 50 miliard za Q1 odečítat netřeba, ta je na konci března samozřejmě započtená.

https://www.berkshirehathaway.com/qtrly/1stqtr20.pdf

Pavel - 24-5-2020 v 11:57

A dále je nutno brát v úvahu, že nově Buffett dělá přeceňování akcií podle tržních cen, což dříve nedělal. Takže velká část té kvartální ztráty je jen přecenění, nikoli realizovaná ztráta.

Ladislav - 5-6-2020 v 08:46

Zdá se, že kdyby spekulanti z Berkšíru v čele s Buffettem neprodali v panice v březnu akcie 4 aerolinií se ztrátou 50%,
mohli je prodat 2021 beze ztráty. Jo, Buffett se musí od nás ještě moc učit :)
Nekupovat akcie aerolinií! Neprodávat akcie se ztrátou!
Neprodávat v panice akcie v nejhlubším bodě!
Koupit se musí akcie v panice v nejhlubším bodě!

American Airlines

American-Airlines.png - 10kB

Ladislav - 7-7-2020 v 13:01

Warren Buffett nebo Berkshire Hathaway koupil nedávno majetek (např. potrubí)
od amerického dopravce plynu Dominion Energy za 10 miliard dolarů.
Akcie Dominion snad koupeny nebyly, protože jsou předražené.
:post: https://finance.yahoo.com/quote/D/key-statistics?p=D

Ladislav - 17-8-2020 v 09:07

Berkšír v červnu nebo ve 2. kvartále koupil, přikoupil, nebo prodal, zmenšil investici:
Berkshire Hathaway zmenšil na polovinu počet koupených akcií JPMorgan Chase - JPM
Zmenšil o 1/4 počet koupených akcií Wells Fargo - WFC
Prodal všechny akcie Goldman Sachs - GS
Přikoupil akcie Barrick Gold - GOLD.
My nebudeme investovat tak hloupě jak Berkšír kvůli krátkodobé zlaté horečce do dolů na zlato Barrick Gold s dividendovým výnosem 1% :( , ale koupíme mnoho různých dolů v jedné akcii = BHP.
Namísto investice do zlata nebo do zlatých dolů koupíme nebo přikoupíme nebo držíme už dlouho akcie největšího hornického koncernu světa,
který vlastní mimo jiných dolů také doly na zlato a posílá nám nezdaněné dividendy 5% z kurzu akcie.
= BHP Group = http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...
:cool: Akcie banky Wells Fargo by se měly levně přikoupit a držet stále pro dividendy jako důchod.

Ladislav - 31-8-2020 v 08:56

:( Tak se Warren Buffett zase opičí po mně a kupuje od léta 2020 akcie,
které já jsem si vymyslel 28.11.2019 a začal kupovat 2.12.2019 = obchodní společnost Mitsubishi Corp.
Během několika let zvýším investici z 3.000 € na 7.000 €.
Aug. 30, 2020: Warren Buffett’s Berkshire Hathaway has acquired 5% stake in each of the 5 leading Japanese trading companies: Itochu Corp., Marubeni Corp., Mitsubishi Corp., Mitsui & Co. and Sumitomo Corp.. Berkshire says, it intends to hold the investments for the long term and that it may increase its holdings in any of the companies up to a maximum of 9.9%. :(
https://www.cnbc.com/2020/08/30/warren-buffetts-berkshire-ha...
Mitsubishi Corp. :post: 10-letý růst tržby, zisku a dividendy: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=MSBHF&...

Buffett-25.jpg - 56kB

Pavel - 31-8-2020 v 14:58

Čím starší, tím bláznivější nápady. Vydal se mimo USA do země, která je dlouhodobě v útlumu.

Ladislav - 31-8-2020 v 16:56

Proč jsem si 28.11.2019 vybral akcii Mitsubishi Corp. a ne ty ostatní dnes také Buffettovy akcie Itochu Corp., Marubeni Corp., Mitsui & Co., Sumitomo Corp.

28.11.2019 Mitsubishi Corp. stálo víc než 30 miliard €, mělo výnos dividendy 4.4% a dnes 5.4%. Bohužel má dnes ROE jen 7.6%.
Itochu Corp. stálo méně než 30 miliard €, mělo výnos dividendy 3.8% a dnes jen 3.3%. Má dnes hezké ROE 7.6% při stejném zadlužení jak Mitsubishi, tedy obě firmy mají cizí kapitál 2,5x vyšší než vlastní kapitál.
Mitsui stálo méně než 30 miliard €, mělo 28.11.2019 výnos dividendy 4.1%
Také Marubeni a Sumitomo Corp. měly 28.11.2019 burzovní hodnotu pod 30 miliard €.
A já jsem hledal japonské akcie s dividendovým výnosem nad 4% od firmy za víc jak 30 miliard €.

Ladislav - 5-9-2020 v 08:09

Od něj je možno nějakou akcii odkoukat = je vysoce studovaný, 60-letý, nemá extrémně předražené akcie jako jiní slavní lidé z USA, zajímá ho value investing a dividendy
Jaké akcie má dnes 60-letý Ken z Texasu (nar. 22.11.1960),
který vysoce vystudoval University of Southern California 1982, Marshall School of Business 1986
a provozuje web pro akcie :post: https://www.arborinvestmentplanner.com
On má akcie: Bristol Myers Squibb, Cardinal Health, ConocoPhillips, Cisco, CVS Health, Chevron, Emerson Electric, Gilead Sciences, W.W.Grainger, IBM, Intel, Johnson & Johnson, John Wiley & Sons, Leggett & Platt, LyondellBasell, 3M, Nutrien, Raytheon, Tanger Factory Outlet, Simon Property, AT&T, Walgreens Boots Alliance, ExxonMobil.
Tickery: bmy, cah, cop, csco, cvs, cvx, emr, gild, gww, ibm, intc, jnj, jwa, leg, lyb, mmm, ntr, rtx, skt, spg, t, wba, xom.

Ladislav - 17-11-2020 v 12:20

Třetí kvartál v Berkšíru
Berkšír, tedy Bufffettt, Weschler nebo Combs, koupili ve třetím letošním kvartále akcie:
Pfizer Inc. (PFE), AbbVie Inc. (ABBV), Merck & Co. Inc. (MRK), Bristol-Myers Squibb Co. (BMY) a z 68% pod Deutsche Telekom spadající T-Mobile US Inc. (TMUS). Tak snad čekají v Berkšíru růst tržeb farmaceutických firem kvůli očkování proti čínskému viru.
Já už mám léta kvůli dividendám akcie Pfizer, Sanofi, Johnson & Johnson, Deutsche Telekom.
Nezdravě veliká pozice extrémně předražených technologických akcií = 49% z portfolia, a možná že celých 49% portfolia dělá akcie Apple, se jen pomalu odprodává. Snad čeká Berkšír s prodejem 4x předražené akcie Apple až na ten velký dvouletý krach na burze New York.

BRK.png - 14kB průmyslové sektory akcií v Berkšíru

Ladislav - 24-1-2021 v 10:08

Proč gurufocus.com neoznamuje, že by Berkshire Hathaway holding
nebo Warren Buffett koupili v polovině roku 2020 japonské akcie?

Asi proto, že zakladatel webu - Charlie Tian chce ty japonské akcie letos tak jak vloni sám levně nakupovat.
Oznámení v ostře sledovaném portfoliu Warrena Buffetta by vyvolalo zájem o akcie a zdražily by se.
Gurufocus a Charlie Tian neodpoví na e-mail, proč ty japonské akcie portfolio od Berkshire neobsahuje.
Itochu Corp., Marubeni Corp., Mitsubishi Corp., Mitsui & Co., Sumitomo Corp.
:post: https://www.gurufocus.com/guru/warren+buffett/stock-picks

NIPPON

eco - 24-1-2021 v 12:28

Byl jsem na této stránce:

http://www.warrenbuffettstockportfolio.com/

Opět platí, že japonské akcie nejsou uvedeny!

Ladislav - 10-2-2021 v 20:04

Berkshire není fond, cena akcie BRK není závislá na součtu kurzů akcií unvitř, jako je to u podílu nějakého fondu. Warren Buffett nedosahuje žádnou performanci od 1970 do dnes. Nákup akcie Apple zavinili mladší spekulanti z vedení Berkšíru. Růst akcie BRK závisí jen na zájmu lidí o tu akcii BRK-B a BRK-A.

Berkshire je velice hloupý holding, co se týká váhy akcií, když akcie Apple dělá 48% z portfolia.
Berkshire Hathaway je dobrý jen díky firmám vlastněným ze 100%, jako je pojišťovna Geico. Ty bohužel nejsou vidět v portfoliu a silně by ty váhy portofolia polepšily. Dnešní váha jednotlivých akcií v portfoliu BRK je k blití, Apple dělá 48%.

:punk: Dá se říci, že portfolio Berkšíru tvoří 6 akcií: Apple, Bank of America, Coca-Cola, American Express, Kraft Heinz, Moody's. Akcie které dělají 0,9% porfolia, nemusí být vůbec jmenovány, třeba byly prodány a dovíme se to za 3 měsíce.
Ty nejlepší akcie byly prodány: Johnson a Johnson, Procter a Gamble, Wells Fargo, Munich Re, Sanofi. :punk:

BRK-30-9-2020.jpg - 64kB Váha akcií portfolia Berkshire Hathaway 30.9.2020

Až bude moje krásné barevné portfolio z 28 akcií hotovo, bude investice do každé akcie dělat 3,3% nebo 3,8% z portfolia. Váha pozic po růstu nebo poklesu kurzů je mi lhostejná a nebudu ji počítat. Mně jde jen o 12.000 euro čistého ročně v dividendách. Nejsem přítelem silně rostoucích akcií, protože ty které nejvíce rostly, krachnou na 1/3 až na 1/10 v příštím velkém krachu, až FED začne zvyšovat úrok.

my28stocksL.jpg - 17kB Moje portfolio akcií, nákupní váhy 3.3% nebo 3.8%

abak - 10-2-2021 v 22:01

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Berkshire je velice hloupý holding, co se týká váhy akcií, když akcie Apple dělá 48% z portfolia.
Berkshire Hathaway je dobrý jen díky firmám vlastněným ze 100%, jako je pojišťovna Geico. Ty bohužel nejsou vidět v portfoliu a silně by ty váhy portofolia polepšily. Dnešní váha jednotlivých akcií v portfoliu BRK je k blití, Apple dělá 48%.

:punk: Dá se říci, že portfolio Berkšíru tvoří 6 akcií: Apple, Bank of America, Coca-Cola, American Express, Kraft Heinz, Moody's. Akcie které dělají 0,9% porfolia, nemusí být vůbec jmenovány, třeba byly prodány a dovíme se to za 3 měsíce.
Ty nejlepší akcie byly prodány: Johnson a Johnson, Procter a Gamble, Wells Fargo, Munich Re, Sanofi. :punk:

Ať to máte kompletně, pro zajímavost doplňuji data. Níže je k dispozici průběžný přehled portfoliové alokace Berkshire Hathaway, upozorňuji, že v případě veřejně neobchodovaných entit (například GEICO) jsou ocenění stanovena na základě komparativní analýzy ocenění s jejich sektorově nejbližšími veřejně obchodovanými entitami se srovnatelnou kapitalizací, obraty a dosahovanou marží, jsou částečně převzata ze soukromých veřejně nedostupných zdrojů.

I při uvážení ostatních entit v majetku BRK je enormní expozice vůči Apple evidentní. Hodnota krátkodobého majetku, zejména fixně úročených instrumentů a hotovosti BRK lze odhadovat na dalších odhadem 100 mld. až 130 mld. USD, což přibližně odpovídá alokaci Apple ($130 mld.).


bigusdykus - 10-2-2021 v 22:28

Jaký pro ně mají smysl ty minoritní podíly?

eco - 10-2-2021 v 23:20

Citace: Původně zaslal: abak  




Proč zde nejsou zmíněny japonské společnosti? Kde jsou Itochu, Sumitomu a Mitsubishi?

Ladislav - 11-2-2021 v 06:02

Proč nejsou japonské akcie v žádném seznamu akcií v portfoliu Berkshire Hathaway:
Berkshire Hathaway holding si vyjednal s burzovním dozorem SEC, že některé pozice akcií smí být utajeny.
A to vypadá jako falšování bilance. Buffettovi nepřátelské hedgefondy by mohly spekulovat na pokles akcie BRK.

:cool: Já jsem rád, že se na akcie Mitsubishi Corp. zapomnělo, protože je chci ještě 4 roky levně nakupovat. Kdyby u nich vznikla taková rally jako u akcií Microsoft a Tesla, měl bych koupenu jen polovinu těch akcií a dlouhá léta nemohl přikupovat. Mám akcie Mitsubishi Corp. koupené za 3.000 € a během 4 let je chci levně nakoupit za další 4.000 €. :cool:

Na těch dvou webstránkách se dozvíme, že Buffett si vyjednal s americkými úřady, aby dovolily neoznamovat všechny akcie a Berkshire mohl ty akcie levně nakoupit.
Tedy Berkšír má dovoleno od komise SEC utajit japonské akcie v portfoliu.
Německy :post: https://www.finanzen.net/nachricht/aktien/nach-13f-vorlage-i...
Anglicky :post: https://www.varchev.com/en/warren-buffett-is-building-a-larg...

Warren Buffett will Berkshire Hathaway-Portfolio mit verdeckten Aktienpositionen ausbauen.
Eine Klausel im Dokument 13F verrät, dass einige Informationen nicht öffentlich gemacht wurden, sondern ausschließlich mit der Börsenaufsicht SEC kommuniziert wurden. Es handelt sich dabei um eine verdeckte Investitionen.
Vertrauliche Informationen wurden im öffentlichen Bericht ausgelassen und separat bei der US-Börsenaufsichtsbehörde SEC eingereicht.
Warren Buffett kann seine Anlage zurückhalten, um zusätzliche Aktien nachzukaufen und den Preis der Aktien nicht in die Höhe treiben zu lassen, weil andere Investoren seiner Strategie ansonsten folgen werden.
:punk: Berkshire hat im August bekanntgegeben, in den vergangenen zwölf Monaten 6 Milliarden USD in die fünf japanischen Aktien: Itochu, Marubeni, Mitsubishi Corp., Mitsui und Sumitomo investiert zu haben, die im SEC-Dokument 13F nicht vorkommen.
:punk: Berkshire Hathaway angab den Wert seines Aktienportfolios im dritten Quartal mit 245 Milliarden US-Dollar ohne Kraft Heinz-Aktien, das 13F-Formular aber nur Aktien im Gesamtwert von 220 Milliarden US-Dollar ausweist.

:punk: Berkšír utajuje vlastněné akcie, například těch 5 japonských a hlásí falešné množství akcií Kraft Heinz a Phillips 66 a hlásí falešnou hodnotu portfolia. Ještě si toho všimnou hedgefondy, oznámí falšování bilancí a budou spekulovat na pokles akcie Berkshire Hathaway, tak jak se stalo před rokem u akcie Wirecard. :punk:

abak - 13-2-2021 v 18:58

Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Jaký pro ně mají smysl ty minoritní podíly?

Patrně jim jde o přímou účast na jednáních akcionářů, či o přístup k interním materiálům pro možné akvizice, nebo změnu strategií Berkshire Hathaway ovládaných entit, otevírají jim dveře k jinak nepřístupným jednáním. Vliv minoritních podílů na výkonnost akcií BRK je téměř zanedbatelný.

Citace: Původně zaslal: eco  

Proč zde nejsou zmíněny japonské společnosti? Kde jsou Itochu, Sumitomu a Mitsubishi?


Jsou součástí aktiv dceřiné entity National Indemnity Company (původně pouze pojišťovna). Níže uvedený graf obsahuje i valuaci ostatních subsidiárních složek Berkshire Hathaway (včetně National Indemnity Co.), jejich ocenění ale nelze bez interních materiálu BRK plně verifikovat a vycházejí tak pouze z veřejně dostupných záznamů.


Ladislav - 17-2-2021 v 07:50

Co vyvedl dědek starý pomatený ve 4. kvartálu 2020:
This crazy old man.

Zvětšení počtu akcií:
Berkshire Hathaway has released its 4th quarter 2020 13-f.
The Verizon (VZ) stake was increased by over 151% from 3rd quarter 2020 .
The Chevron (CVX) stake increase was a modest increase of 10%.
Berkshire also added to its T-Mobile (TMUS) stake.
Berkshire acquired a new position in Marsh & McLennan (MMC).

Zmenšení počtu akcií:
Warren Buffett trimmed Berkshire Hathaway’s Apple (AAPL) position but it still remains the company’s top holding.
Warren Buffett cut back his company’s position in the bank that causes headaches, Well Fargo (WFC).

Totální prodej akcií, nebo zmenšní pozice na 0,01% z portfolia:
Berkshire no longer owns shares of JPMorgan Chase (JPM), PNC (PNC), and M&T Bank (MTB).
Berkshire sold all of its shares of Pfizer (PFE) and Barrick Gold (GOLD) during the fourth quarter.

Buffett-26.gif - 58kB

Co vyvedl Berkshire Hathaway Holding a Warren Buffett ve 4. kvartálu 2020:
Zvětšení počtu akcií: Verizon (VZ), Chevron (CVX), T-Mobile (TMUS), AbbVie (ABBV), Bristol-Myers Squibb (BMY), The Kroger (KR), Merck & Co. (MRK).

Zmenšení počtu akcií: Apple (AAPL), Well Fargo (WFC), General Motors (GM), U.S. Bancorp (USB), Suncor Energy (SU).

Totální prodej akcií nebo zmenšní pozice na 0,01% z portfolia: JPMorgan Chase (JPM), PNC (PNC), M&T Bank (MTB), Pfizer (PFE), Barrick Gold (GOLD).

:) Co bychom měli dělat my? Opak toho, co vyvádí Berkshire a Buffett. Měli bychom koupit a držet až do konce života kvůli dividendám akcie: Pfizer a Wells Fargo.
- - - - - - - -
GOLD Barrick Gold Corp 2020-12-31 Sold Out
JPM JPMorgan Chase & Co 2020-12-31 Sold Out
MTB M&T Bank Corp 2020-12-31 Sold Out
PNC PNC Financial Services Group Inc 2020-12-31 Sold Out
PFE Pfizer Inc 2020-12-31 Sold Out

AAPL Apple Inc 2020-12-31 Reduce
GM General Motors Co 2020-12-31 Reduce
SU Suncor Energy Inc 2020-12-31 Reduce
USB U.S. Bancorp 2020-12-31 Reduce
WFC Wells Fargo & Co 2020-12-31 Reduce
LILAK Liberty Latin America Ltd 2020-12-31 Reduce

ABBV AbbVie Inc 2020-12-31 Add
BMY Bristol-Myers Squibb Company 2020-12-31 Add
CVX Chevron Corp 2020-12-31 Add
KR The Kroger Co 2020-12-31 Add
MMC Marsh & McLennan Companies Inc 2020-12-31 Add
MRK Merck & Co Inc 2020-12-31 Add
RH RH 2020-12-31 Add
TMUS T-Mobile US Inc 2020-12-31 Add
VZ Verizon Communications Inc 2020-12-31 Add
:post: https://www.gurufocus.com/guru/warren+buffett/stock-picks

TomasV - 17-2-2021 v 08:06

New Stakes:-

-Chevron Corp. (NYSE: CVX) new 48,498,965 share position

-Marsh & McLennan (NYSE: MMC) new 4,267,825 share position

-Verizon Communications (NYSE: VZ) new 146,716,496 share position

(*** Berkshire held shares of CVX, MMC, VZ of Sept 30, 2020, but had confidential treatment***)

Raised Stakes:- -

- -AbbVie (NYSE: ABBV) raised from 21,264,316 shares to 25,533,082 shares

- -Bristol-Myers Squibb (NYSE: BMY) raised from 29,971,194 shares to 33,336,016 shares

- -Kroger Co. (NYSE: KR) raised from 24,978,439 shares to 33,534,017 shares

- -Liberty SiriusXM Group (NASDAQ: LSXMA) raised from 14,860,360 shares to 43,208,291 shares

- -Merck & Co. (NYSE: MRK) raised from 22,403,102 shares to 28,697,435 shares

- -RESTORATION HARDWARE HOLDINGS, Inc. (NYSE: RH) raised from 1,708,348 shares to 1,732,548 shares

- -T-MOBILE US, Inc. (NASDAQ: TMUS) raised from 2,413,156 shares to 5,242,000 shares

Lowered Stakes:#

# Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) lowered from 944,295,554 shares to 887,135,554 shares

# General Motors (NYSE: GM) lowered from 80,000,000 shares to 72,500,000 shares

# Liberty Latin America (NASDAQ: LILAK) lowered from 1,430,197 shares to 1,284,020 shares

# ENERGY, Inc. (NYSE: SU) lowered from 19,201,525 shares to 13,849,207 shares

# U.S. Bancorp (NYSE: USB) lowered from 131,961,832 shares to 131,137,998 shares

# Wells Fargo (NYSE: WFC) lowered from 127,380,440 shares to 52,423,867 shares

Liquidated Stakes:!

! Resources Ltd (NASDAQ: GOLD) liquidated

! Chase & Co. (NYSE: JPM) liquidated

! M&T Bank Corp. (NYSE: MTB) liquidated

! Pfizer Inc. (NYSE: PFE) liquidated



PFE asi bude zase ve slevě.

viky - 17-2-2021 v 14:49

Zajímavý, že PFE neroste a ani Buffett jim nevěří. Jejich vakcína je nejdražší ze všech, ale taky asi nejlepší co se týče účinnosti a minimálních vedlejších účinků. Objednávky se jen hrnou.

eco - 17-2-2021 v 15:26

Citace: Původně zaslal: viky  
Zajímavý, že PFE neroste a ani Buffett jim nevěří. Jejich vakcína je nejdražší ze všech, ale taky asi nejlepší co se týče účinnosti a minimálních vedlejších účinků. Objednávky se jen hrnou.


Pan Buffett má Merck, Abbvie a Bristol-Myers Squibb. I já mám tyto podíly. Já mám taky Pfizera. Neprodám Pfizer. Nikdy neprodám ani Pfizer, Merck, Abbvie a Bristol-Myers Squibb. Nechám si je navždy! Jen kvůli dividendě. S dividendami odcházím do důchodu v 45 letech. Pokud zemřu v 96 letech, můj syn zdědí podíly.

Ladislav - 17-2-2021 v 15:53

Já myslím, že očkování od firmy Johnson a Johnson bude ještě lepší a stačí s tím očkovat jen 1x.
Ale měly by se držet doživotně pro dividendy jako důchod akcie:
Pfizer, Johnson a Johnson, Sanofi i Procter a Gamble.
Jen ne akcie Astra Seneca, protože jejich očkování má účinost 50%, lidem nad 65 let škodí a i mládež dostane po tom bolení hlavy, horečku nebo ochrnutí poloviny těla.

Joke-10.jpg - 112kB Buffett-20.jpg - 472kB

Jan Mrázek - 17-2-2021 v 17:45

Starý pán Buffet už nerozumí investování. Jako v březnu kdy prodal po velkém krachu aerolinky. Také udělal chybu, že prodává Wells Fargo, která již brzy obnoví výplatu dividend, rozumný investor budu držet tuto akcii až do důchodu a bude pobírat dividendy. Kdyby byl Buffet rozumný, nakoupí akcie AT&T místo Tmobilu a Verizonu.

Ladislav - 17-2-2021 v 18:32

Především dědek pomatený z jeho 60 miliard dolarů neměl nikdy prodávat akcie
Johnson a Johnson, Procter a Gamble, Munich Re a Sanofi,
protože to byly jeho nejlepší akcie. A pak přijde teprve Wells Fargo a Pfizer.
:punk: My jsme se učili v 6. třídě ZDŠ Hostomice pod Brdy roku 1966,
že Warren Buffett drží akcie stále a nikdy neprodává. Ale asi nás komunisti obelhali. :punk:

Ladislav - 13-4-2021 v 10:09

Buffett-27.png - 767kB
Hlavní akcie holdingu Berkshire Hathaway 31.12.2020

Ticker . . . Company . . . Industry . . . Weighting % = váha v portfoliu 31.12.2020 . . . dnešní ocenění akcie
AAPL . . . Apple Inc . . . Hardware . . . 43.6% . . . P/B 33 , P/S 7.5 :( s P/B předražení 11x
https://finance.yahoo.com/quote/AAPL/key-statistics
BAC . . . Bank of America Corp . . . Banks . . . 11.3% . . . P/B 1.4, P/S 4.0
https://finance.yahoo.com/quote/BAC/key-statistics
KO . . . Coca-Cola Co . . . Beverages . . . 8.1% . . . P/B 12, P/S 7.0 :( s P/B předražení 4x
https://finance.yahoo.com/quote/KO/key-statistics
AXP . . . American Express Co . . . Credit Services . . . 6.8% . . . P/B 5.1, P/S 3.4 :( s P/B předražení 2x
https://finance.yahoo.com/quote/AXP/key-statistics
KHC . . . The Kraft Heinz Co . . . Consumer Packaged Goods . . . 4.2% . . . P/B 1.0, P/S 1.9
https://finance.yahoo.com/quote/KHC/key-statistics
VZ . . . Verizon Communications Inc . . . Telecommunication Services . . . 3.19% . . . P/B 3.5, P/S 1.8
https://finance.yahoo.com/quote/VZ/key-statistics
.

Ladislav - 29-4-2021 v 12:20

Vaulx.png - 11kB Charles.png - 79kB
Vyskočil z 10. patra kvůli akciím
Manažer fondu, value investor Charles de Vaulx narozený ve Francii, spáchal 26.4.2021 v New Yorku sebevraždu skokem z okna v 10. patře. Bylo mu 59 let, zanechal paní a dvě děti. Mimo jiných levných akcií měl ve fondu také akcie BMW a Wells Fargo. Roku 2001 a 2005 byl Vaulx vyznamenán pro jeho úspěch s akciemi. V březnu 2021 jeho zaměstnavatel ''International Value Advisers = IVA'' oznámil, že ukončí provoz svých fondů, protože jejich spravovaná aktiva se snížila z 20 miliard dolarů na 1 miliardu dolarů v důsledku vyplacení mizících klientů. Fondy od IVA typu ''Value Investing'' dosahovaly několik let horší performanci než příbuzný akciový index. Klienti fondů chtěli investovat do růstových akcií s tou nejlepší performancí roku 2020 a přitom 2021 dosáhnou asi nejlepší performanci hodnotové akcie.
Charles de Vaulx byl ''francouzský Warren Buffett'' a jeho učitel a dřívější spolupracovník byl Jean-Marie Eveillard.
https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_de_Vaulx
https://www.gurufocus.com/news/1409503/in-memoriam-charles-d...

Ladislav - 3-5-2021 v 10:05

Nyní se píše, že Berkšír musel na jaře 2020 rychle prodat akcie 4 aerolinií se ztrátou,
aby mohly být ty společnosti zachráněny státem před bankrotem.
Kdyby vlastnil Berkšír 10% akcií každé aerolinie, tak by stát aerolinie zachránit nemohl a Berkšír by je zachránit nechtěl.
Já si ale budu pamatovat raději, že Berkšír koupil a 3 roky později prodal akcie 4 aerolinií se ztrátou 50%.
Záchranu státem zapomenu. Kdo ví, jestli je to pravda.

Ladislav - 4-5-2021 v 05:07

Gates-Bill-Mel.jpg - 107kB

Bill Gates (65) a Melinda Gates (56) se po 27 letech rozvádějí.
Jaký mají důvod?
Snad se jeden z nich (nebo oba) už dávno nudí a chce partnerku či partnera vystřídat za jiné, které už na to čekají?
Bill Gates prý neprodal úplně všechny akcie Microsoft, ale vlastní 1,37% akcií společnosti Microsoft v hodnotě 26 miliard dolarů.
Bill Gates je prý největší majitel polí v USA a vlastní v polovině států USA veliké pozemky.


Ladislav - 4-5-2021 v 07:20

Kdyby odešel v těchto dnech 90-letý šéf Berkšíru Warren Buffett do pekla,
nový šéf Berkšíru by byl Gregory Edward Abel.
Greg Abel má 59 let, narozen 1.6.1962, Edmonton, Kanada.
In May 2021, while speaking to CNBC, Warren Buffett confirmed Abel as his future successor as CEO of Berkshire Hathaway.

Greg-Abel.jpeg - 31kB Foto: Gregory Edward Abel, Greg Abel

Ladislav - 5-5-2021 v 18:52

Shromáždění akcionářů Berkshire Hathaway 1.5.2021
Nejdůležitější body diskuse

Buffett vypadá a mluví jak 120 letý.
Shromáždění bylo bez diváků a v Kalifornii, protože Charles Munger nechce jeti do Nebrasky.
Povídalo se:
Bitcoin je nesmysl a nemá budoucnost.
Akcie Apple se neměly z části prodávat, ale naopak přikupovat.
Obálky na dosud neznámé akcie neznámých firem = SPAC by neměly být kupovány.
Je to škoda, že se provádí takové veliké množství nerozumných rychlých spekulací u levných brokerů jako je Robinhood. Měly by se raději kupovat výhodně oceněné akcie a držet je léta.
Akcie čtyř aerolinií musely být počátkem roku 2020 prodány se ztrátou, protože americká vláda musela aerolinie zachránit před bankrotem a to nešlo, když někdo vlastní 10% akcií.
Anglické video 7 minut :post: https://www.youtube.com/watch?v=qFbLHrXPDJo
Německé video 12 minut :post: https://www.youtube.com/watch?v=kDPIsUFIzc0

Ladislav - 19-5-2021 v 08:12

Jaké akcie koupili v 1. kvartále známí investoři
Já v tom seznamu chybím, protože jsem v prvním kvartále akcie nekoupil. A ve čtvrtém kvartále jsem koupil akcie BNP Paribas, Raytheon Technologies. :( Co koupil holding Berkshire Hathaway v prvním kvartále, se dozvíme asi až v červnu. Chudý a zkorumpovaný zaměstnanec holdingu to prozradí jen za peníze a asi jen majiteli webu gurufocus.com a ten to info za peníze prodává jiným lidem a ti kdo za to zaplatili, nechtějí to nikomu říci zadarmo. :( Ale nakonec je to zcela jedno, když neznáme nové spekulace Berkšíru, protože nikdo by neměl kupovat a prodávat akcie jako Warren Buffett. Spekulanti z holdingu Berkshire Hathway ty nejlepší akcie prodali a rozumní lidé tyto akcie musí držet stále, kvůli dividendám a protože by neměli kupovat akcie BRK-B, to je šílený holding bláznivých spekulantů, který začne platit první dividendu až po smrti zakladatele. :( A když už jsme si během 20 let vytvořili vlastní holding ze 20-30 dividendových akcií, nepotřebujeme kupovat akcii holdingu BRK-B bez dividendy ani s dividendou.

Ladislav - 19-5-2021 v 18:38

Buffett-Combs-Weschler.jpg - 23kB
Zleva doprava: Warren Buffett, Todd Combs, Ted Weschler.

Změny v portfoliu holdingu Berkshire Hathaway v 1. kvartále 2021 byly dnes vyzrazeny:
Na těchto zmatených činech se podílí hlavně spekulanti: Warren Buffett, Todd Combs a Ted Weschler

Ticker Company Date Action

SU Suncor Energy Inc 2021-03-31 Sold Out
SYF Synchrony Financial 2021-03-31 Sold Out

BMY Bristol-Myers Squibb Company 2021-03-31 Reduce
CVX Chevron Corp 2021-03-31 Reduce
GM General Motors Co 2021-03-31 Reduce
MRK Merck & Co Inc 2021-03-31 Reduce
SIRI Sirius XM Holdings Inc 2021-03-31 Reduce
USB U.S. Bancorp 2021-03-31 Reduce
WFC Wells Fargo & Co 2021-03-31 Reduce
AXTA Axalta Coating Systems Ltd 2021-03-31 Reduce
LBTYA Liberty Global PLC 2021-03-31 Reduce
STNE StoneCo Ltd 2021-03-31 Reduce
ABBV AbbVie Inc 2021-03-31 Reduce

AON Aon PLC 2021-03-31 New Buy

KR The Kroger Co 2021-03-31 Add
MMC Marsh & McLennan Companies Inc 2021-03-31 Add
RH RH 2021-03-31 Add
VZ Verizon Communications Inc 2021-03-31 Add
:post: https://www.gurufocus.com/guru/warren+buffett/stock-picks
.

eco - 19-5-2021 v 19:35

Citace: Původně zaslal: Ladislav  



Ticker Company Date Action


Tickery používají pouze zmatení spekulanti. Tickers vás hloupý v hlavě. Říkám NE tickerům!



Citace: Původně zaslal: Ladislav  


BMY Bristol-Myers Squibb Company 2021-03-31 Reduce
MRK Merck & Co Inc 2021-03-31 Reduce
ABBV AbbVie Inc 2021-03-31 Reduce


Mám také tyto akcie. Ale nikdy je neprodám = buy and hold forever

eco - 21-5-2021 v 10:19

Jak to myslíš? Je pan Ladislav Český Warren Buffett?

r626 - 21-5-2021 v 10:29

Mě by zajímalo, proč je panem Ladislavem Warren Buffet neustále osočován ze spekulantství.
Na radě titulů nám již roky dokazuje ze spekulant není, a fakt, že určitou pozici prodá přeci vůbec nevadí - ostatně přijde mi to jako lepší model prodat něco co již nesplňuje mě investiční cíle, než neustále tvrdit budu držet a nikdy neprodám. Což dost často muže vést k podprumernosti. A to přece není nás cíl :-))

Ladislav - 21-5-2021 v 10:41

Spekulant není nadávka ani urážka ani darebák. Spekulant je ten, kdo koupí akcie v domnění, že je za vyšší cenu později prodá. Obchodník akcií = trader je přibližně to samé jako spekulant.
:cool: Člověk který dostane nedostatečný důchod, by neměl spekulovat, ale opatřit si na důchodový věk vyšší příjem z dividend ze 20-30 různých akcií, než bude jeho důchod.
Buffett a jeho kumpáni prodávají akcie s výdělkem a je to jejich záměr. 4 aerolinie prodali se ztrátou 50%. Jsou to spekulanti a to není nadávka, ale zaměstnání.

Wiki - 21-5-2021 v 11:41

Trader = směs frustrace a zábavy.
O traderech v jakémkoli okamžiku platí, že ti nejbohatší mohou být zároveň těmi nejhoršími.
Spekulovat je někdy zapotřebí, ale je nutné včas vystoupit. Pokud nějací tupí býci díky celkovému oživení zbohatnou a šroubují ceny výše, vyhladí je krize.

eco - 21-5-2021 v 14:37

Pan Ladislav je investor = buy and hold forever.
Nikdy neprodá své akcie. Jeho penze jsou dividendy. Může zdědit tuto penzi svým synům.

PabloRadegast - 21-5-2021 v 15:52

A já si myslím, že uživatel eco a p. Ladislav jedna osoba jsou.

Georg - 21-5-2021 v 15:55

Uvidíme na srazu ke konci tohoto roku v Praze.;)

Ladislav - 21-5-2021 v 23:12

'''myslím, že uživatel eco a p. Ladislav jedna osoba jsou'''

Ne ne. Mezi nimi je veliký rozdíl.
Ten jeden je na straně židů a 35 let starý. Ten druhý je na straně palestinců a 67 let mladý.

Ladislav - 26-5-2021 v 08:38

Vojtěch Rohlena
''Warren Buffett a jeho dopis pro akcionáře Berkshire Hathaway. Co se v něm píše? Únor 2021.
Video ČESKY 21 minut :post: https://www.youtube.com/watch?v=qHNnSiUlb_0

Ladislav - 28-5-2021 v 16:13

man.png - 1.4MB

Spekulant Bill Ackman byl zas u fotografa.

ack.jpg - 60kB

Ladislav - 6-6-2021 v 18:42

Peter-Lynch.png - 328kB Foto: Peter Lynch & Carolyn Lynch.

?Peter Lynch Portfolio 2021?
Je to podvod ''Peter Lynch Portfolio 2021''? Já myslím, že Google nenajde akcie, která vlastní dnes Peter Lynch.
A ty extrémně předražené FAAMG akcie, které vlastní dnes Magellan Fund, to je Jeffrey S. Feingold portfolio.

eco - 6-6-2021 v 20:20

Peter Lynch má šedivé vlasy už 30 let.

Ladislav - 9-6-2021 v 09:22

4.9.2018: Vypráví manažer fondu Vltava - Daniel Gladiš, jak koupil své první akcie 1993, založil brokera Atlantik
a jak četl poprvé knihu Inteligentní Investor - Ben Graham. A do roku 2004 prováděl value investing podle Grahama.
Ben Graham rád investoval do podniků, které mají cizí kapitál přibližně stejný jako vlastní kapitál. Před lety jsem se proto ptal e-mailem Gladiše, jestli je to zlé, když má McDonald's negativní vlastní kapitál. Dan Gladis myslí, že je to zlé. Já bych akcie podniků s negativním vlastním kapitálem nekoupil a je mi jedno, co o tom myslí Dan Gladis.
Kdysi dávno Seth Klarman a Jeremy Grantham prý byli Gladišovi klienti.
Akcie BMW jsem koupil před lety asi dříve než Dan Gladis. A chci je držet až do konce života kvůli dividendám. Já to mám na shromáždění akcionářů jen hodinu pěšky. Zajímalo by mne, zda drží Dan Gladis akcie BMW do dnes, ale ptát se ho nebudu.
:post: http://investicedoakcii.cz/z-investicni-kuchyne-daniela-glad...

eco - 9-6-2021 v 18:38

"Vypráví manažer fondu Vltava - Daniel Gladiš"

Daniel Gladiš nikde neuvádí své kompletní portfolio. Proč ne? Protože má co skrývat. Jen zločinci něco skrývají.

Ladislav - 9-6-2021 v 19:11

Hedgefond Vltava obsahuje dnes 22 různých akcií
Nikdo se nedoví, jak se ty společnosti jmenují, aby se lidé nezlobili, že je mezi nimi BMW a Sberbank


Vlt.jpg - 37kB Vltava fond 31.3.2021

Hedgefondy registrované na Maltě asi nemusí jmenovat akcie, které kupovaly. A asi nemají ani číslo ISIN.
Hedgefondy jsou určeny pro nekvalifikované spekulanty. Inteligentní lidé nekupují podíly hedge fondů, aby neplatili poplatek 20% z ročního přírůstku a vytváří si své vlastní portfolio ze 20-30 akcií.
:post: Hedgefond Vltava bere poplatek 10% z ročního přírůstku, pokud hodnota podílu fondu rostla.
Minimální vklad do fondu je 125.000 €. Možno platit v korunách i v dolarech.
:) Tedy všichni snižte počet společností v portfoliu z 50-100 na pouhých 30, abyste vypadali jako inteligenti! :)
Pravděpodobně vybírá fond Vltava akcie ze západní Evropy, Ameriky a Japonska podle našeho fóra.
Německo tvoří 6,2% fondu. Automobily 6,2%. Snad je to akcie BMW, nebo ji vyměnili za VW, když je Winterkorn pryč.

ava.jpg - 47kB Vltava fond 31.3.2021

Performance Hedgefondu Vltava
2004 8.6% (4 months only)
2005 29.8%
2006 18.9%
2007 10.77%
2008 -85.6% :thumbdown:
2009 201.8% :thumbup:
2010 21.5%
2011 -13.7%
2012 1.3%
2013 21.3%
2014 18.5%
2015 -7%
:) 2009 to 2015 Total return 328.53% = Annualized return 23.11%
:( 2004-2015 Total return 14.56% = Annualized return 1.14%
2004 - 2015 Total inflation in Czech republic 29.66% = Annualized inflation 2,4% :( :(
:post: https://www.bidenko.net/the-real-performance-of-vltava-fund-...


eco - 9-6-2021 v 21:17

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Vltava fond 31.3.2021

Hedgefondy registrované na Maltě asi nemusí jmenovat akcie, které kupovaly. A asi nemají ani číslo ISIN.
Hedgefondy jsou určeny jen pro kvalifikované hlupáky.

Vltava fond 31.3.2021


Malta = kriminell
To, že neuvádí jména jednotlivých pozic ve svém portfoliu = kriminell

Ladislav - 10-6-2021 v 05:26

Zločin je opakovaně strávit dovolenou v Izraeli nebo v Rusku.
Hlavně že neni Fond Vltava registrován na Kajmanových ostrovech, jako všechny známé čínské akciové společnosti.

Kriminell ist mehrfach Urlaub in Israel oder Russland zu machen.
Hauptsache, dass Fonds Vltava nicht auf Kaiman Inseln registriert ist, so wie alle bekannten chinesischen Aktiengesellschaften.

Ladislav - 10-6-2021 v 06:01

Daniel Gladis presented his in-depth investment thesis on BMW (Germany: BMW) at
European Investing Summit 2017
https://moiglobal.com/wp-content/uploads/ideaweek-2018-danie...

There was a time when investors were asking:
Coca-Cola or Pepsi? Although I have not heard that in a long time, today I keep hearing
instead: “Google or Facebook?” Which of these two companies is a better investment?
Let’s try to find an answer. . . . . . . .

eco - 10-6-2021 v 14:34

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Coca-Cola or Pepsi?


I have both in my Portfolio and I won't sell them = buy and hold forever!

Ladislav - 15-6-2021 v 14:49

Buffettův indikátor ukazuje, že jsou dnes akcie v americkém indexu v průměru dražší než před krachem roku 2000.
Přesto však se najdou dnes v Americe i v západní Evropě desítky výhodných nebo levných akcií.

Buffett-Indikator.jpg - 82kB

Ladislav - 4-7-2021 v 07:16

JOHN MAYNARD KEYNES postupně měnil svou investiční strategii. Zatímco na začátku byl čistým spekulantem, po burzovním krachu v roce 1929 se začal přiklánět k dlouhodobému investování do vybraných kvalitních blue chips, tedy velkých firem kótovaných v New Yorku či Londýně.
V dopise kolegovi z pojišťovny National Mutual v roce 1938 napsal:
„Nestydím se přiznat, že pořád vlastním akcie poté, co trh padne na dno. Nemyslím si, že by seriózní investor měl z klesajícího trhu co nejrychleji prchnout. Řekl bych, že občas je povinností seriózního investora smířit se s poklesem hodnoty svých finančních účastí s klidem a bez výčitek. Každá jiná strategie je antisociální, oslabuje důvěru a neslučuje se s fungováním ekonomického systému. Investor by se měl soustředit hlavně na dlouhodobý výsledek a výhradně podle něho bychom ho měli posuzovat.“
Keynes zemřel 21.4.1946 ve věku 62 let na selhání srdce, zbylo po něm 30.000 liber (48 milionů korun v dnešních cenách), 6 vlastních knih, Lydia Lopoková a žádné děti.

Keynes.jpg - 69kB Foto: JOHN MAYNARD KEYNES

Ladislav - 8-7-2021 v 05:53

Podle mne: Warren Buffett už nemá žádnou strategii, jen divoce spekuluje jako nějaký slovenský daytrader. Dokonce se dočteme, že Buffett spekuluje s opcemi. Ale nevadí. Narodí se noví Buffettové v každé zemi světa a narodí se také noví Grahamové. Žádný daytrader ale každý rozumný investor by si měl vzít poučení z mladých roků Warrena Buffetta a ignorovat jeho poslední zběsilé spekulace. Možná že veškeré nákupy a prodeje akcií v Berkshire Hathaway holdingu mají na svědomí mladší manažeři a Buffettovi je dovolena funkce šéfa jen, když se do obchodů neplete. Možná že by Buffett držel akcie Johnson&Johnson, Procter&Gamble stále, ale mladší manažeři holdingu ho přehlasovali a tak byly akcie JNJ, PG prodány i přes odpor Buffetta a Buffettovi bylo dovoleno i nadále dělat prezidenta holdingu, nebyl nucen odstoupit a jít do důchodu ve věku 90 let.
Nám to může být jedno, jestli obchodní automaty a aktivní fondy rychle reagují na nové zprávy, protože 1) někdy se reaguje nelogicky prodejem akcií při dobrých zprávách a 2) nejlepší je držet akcie od 20-30 zdravých podniků s dividendou od nákupu až do konce života, pokud nejsou jejich kurzy silně manipulovány a nečeká je v každém velkém krachu pokles na 1/4 až 1/10. Tedy být spokojen s línými dividendovými akciemi ATaT, Wells Fargo, Allianz, BASF a nevystavovat se velké volatilitě akcií Microsoft, Apple, Visa, Mastercard, které byly vyhnány na neudržitelnou cenu a čeká je velký krach.

Ladislav - 9-7-2021 v 10:06

Manažer fondu Daniel Gladiš mění způsob investování
Už nebude riskovat s čínskými akciemi, snad ani s ruskými akciemi a nebude se snažit s drahými módními akciemi a s riskantními akciemi překonat růstem podílu fondu Vltava nějaký index.
Daniel Gladiš chce kupovat jen levné líné akcie starých a slušných podniků. Měl by proto změnit typ fondu z ''hedge fond'' na ''value fond'' a snížit poplatek klientům z 20% z ročního zisku na 1% z investovaného kapitálu. Vždyť ''hedge fond'' znamená drahé riziko a ''value investing'' je levná nuda bez rizika.
Video 28 minut vytvořil Vojtěch Rohlena :( https://www.youtube.com/watch?v=3i_U2G90CEY

r626 - 9-7-2021 v 17:45

Vojtěch Rohlena v tomto videu od 18:43 lže.. ale raději se na to video nekoukejte, nebo mu naskočí view a to on přece nechce :-))

Ladislav - 9-7-2021 v 19:08

r.kolar@centrum.cz ,
ty jsi udělal Rohlenovi hezkou reklamu, takže se každý na video rád podívá
a hlavně budou lidé hledat nějakou senzaci od 18. minuty videa.

Ladislav - 10-9-2021 v 19:26

Jak investoval John Templeton
Video 18 minut, 10.9.2021, Mníšek pod Brdy

Templeton se poučil 1934 od Grahama, že by se měly kupovat akcie s nízkými poměry P/E a P/B, nazývalo se to value investing. Sám si k tomu přidal poměr PEG = P/E/G a nejraději měl akcie s PEG kolem 0,5, tedy očekávaný roční růst zisku byl 2x větší než poměr P/E. Ještě chudý, roku 1939 si půjčil 10.000 dolarů a koupil po 100 kusech akcie od 104 společností s kurzy pod 1 dolar. Za 4 roky ty akcie prodal za 40.000 USD s výdělkem 300%, jen 4 firmy zkrachovaly.
https://www.youtube.com/watch?v=aYQ0x-gIZHY

Templeton-John.jpg - 222kB

Ladislav - 17-11-2021 v 13:59

Změny v portfoliu Berkshire Hathaway ve 3. kvartále = do 30.9.2021
ticker , company , action

RPRX Royalty Pharma PLC new buy
FND Floor & Decor Holdings Inc new buy

CVX Chevron Corp add

CHTR Charter Communications Inc reduce
ABBV AbbVie Inc reduce
BMY Bristol-Myers Squibb Co reduce
MMC Marsh & McLennan Companies Inc reduce
USB U.S. Bancorp reduce
MA Mastercard Inc reduce
V Visa Inc reduce

MRK Merck & Co Inc sold out
LBTYK Liberty Global PLC sold out
OGN Organon & Co sold out

Buffett-27.png - 767kB

Ladislav - 28-11-2021 v 16:14

Bohužel německy:
André Kostolany: Nejznámější výroky.
Video 13 minut.
Jestli znáte na Youtube poučné české video s Kostolanym, publikujte prosím link na to video!
:) https://www.youtube.com/watch?v=TVLY9yEchDs :)


Kosto-Weisheit-Video.jpg - 75kB

Ladislav - 28-11-2021 v 19:47

André Kostolany:

Keine Währung währt ewig, selbst das beste Geld wird schäbig.
Nur der Rubel, der währt ewig, denn der war schon immer schäbig.

No currency lasts forever, even the best money gets shabby.
Only the ruble lasts forever, because it has always been shabby.

Ninguna moneda dura para siempre, incluso el mejor dinero se estropea.
Solo el rublo dura para siempre, porque siempre ha estado en mal estado.

Žádná měna neplatí věčně, i ty nejlepší peníze se zkazí.
Jen rubl platí věčně, protože byl vždy ošuntělý.


Никакая валюта не длится вечно, даже самые лучшие деньги портятся.
Только рубль вечен, потому что он всегда был ветхим.

لا توجد عملة تدوم إلى الأبد ، حتى أفضل الأموال تصبح رثة.
فقط الروبل يدوم إلى الأبد ، لأنه كان دائمًا رديئًا.

沒有貨幣是永恆的,再好的貨幣也會變得అ 2;舊。
只有盧布是永恆的,因為它一直是破舊的Ӎ 0;


eco - 28-11-2021 v 21:58

Wenn Sie Ihr Geld in Rubel anlegen, bekommen Sie 7,5% Zinsen darauf.

Pokud investujete své peníze v rublech, dostanete 7,5% úrok.

Ladislav - 29-11-2021 v 07:08

Nikdy neinvestovat v Rusku!

Ruská investice ztratila 66% hodnoty, když rubl klesl na 1/3 proti koruně během 7 let.
Ruská investice ztratila 75% hodnoty, když rubl klesl na 1/4 proti euru během 11 let.
Neberu v úvahu růst rublové investice v rublu.
10% z toho zločinného ruského podniku si vzal zadarmo Putin. Další desítky procent podniku zabavili ruští ministři.
A kdykoliv může jít zločinný šéf podniku do vězení, nebo podnik bude zestátněn bez náhrady západním akcionářům.

Die russische Investition verlor 66% ihres Wertes, wenn der Rubel in 7 Jahren auf 1/3 gegenüber Krone fiel.
Die russische Investition verlor 75% ihres Wertes, wenn der Rubel in 11 Jahren auf 1/4 gegenüber Euro fiel.
Ich berücksichtige nicht das Wachstum der Rubel-Investitionen im Rubel.
Putin hat 10% der kriminellen russischen Gesellschaft kostenlos mitgenommen. 10% des Unternehmens wurden von russischen Ministern beschlagnahmt.
Und jederzeit kann der kriminelle Firmenchef ins Gefängnis gehen, oder die Firma wird ohne Entschädigung an westliche Aktionäre verstaatlicht.

Rubel-v-korune.png - 21kB Rubl ztratil 66% hodnoty proti koruně za 7 let

Rubel-in-Euro.png - 14kB Rubl ztratil 75% hodnoty proti euru za 11 let

Ladislav - 15-2-2022 v 06:48

:punk: Warren Buffett + Berkshire Hathaway Holding ve 4. kvartále 2021
:) Nové nákupy
NU - Nu Holdings Ltd. - bank
ATVI - Activision Blizzard Inc. - media
FWONK - Liberty Formula One Group - media
:) Přikoupeno
LSXMA - Liberty SiriusXM Group - media
CVX - Chevron Corp - oil & gas :) https://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=0P0000018...
FND - Floor & Decor Holdings Inc. - retail
:( Částečný prodej
MMC - Marsh & McLennan Companies Inc. - insurance
ABBV - AbbVie Inc. - drugs
BMY - Bristol-Myers Squibb Co. - drugs
RPRX - Royalty Pharma PLC - biotechnology
V - Visa Inc. - credit services
CHTR - Charter Communications Inc. - media
MA - Mastercard Inc. - credit services
:( Kompletní prodej
TEVA - Teva Pharmaceutical Industries Ltd. - drugs
SIRI - Sirius XM Holdings Inc. - media
.

Ladislav - 7-4-2022 v 13:37

6. dubna 2022: Berkshire Hathaway holding oznámil, že koupil 121 milionů akcií společnosti HP Inc (HPQ) (Hewlett-Packard). Investice dává Berkshire 11,4 % podíl v HP v hodnotě 4,2 miliardy dolarů. :( Vlastní kapitál záporný, ROE záporné, P/B N/A.

Začátkem března Berkshire koupil za 7,7 miliardy dolarů 14,6 % podíl ve společnosti Occidental Petroleum Corp (OXY).

21. března se Berkshire dohodl na koupení celé pojišťovací společnosti Alleghany Corp ( Y ) za 11,6 miliardy dolarů a její přidání ke své pojišťovně Geico.

Buffett-28.jpg - 94kB

Ladislav - 12-4-2022 v 10:38

Mladý Čína-muž Karel Munger (98 let) prodal polovinu svých akcií Alibaba, a bylo to se ztrátou.
Proč to dělá? Asi se dozvěděl z televize, že lidé v Africe umírají hladem a tak jim rychle poslal peníze z prodaných akcií.

:( České video 8 minut: https://www.youtube.com/watch?v=gEXADBXf-70 :(

Munger.jpg - 136kB


Mungerova ztrátová spekulace s akcií Alibaba
https://www.dataroma.com/m/hist/hist.php?f=DJCO&s=BABA
Munger-Alibaba.jpg - 86kB


Jak ztratil peníze s Alibabou Munger
https://cheaperthanguru.com/portfolio/charlie-munger/baba/tr...
Munger-BABA.jpg - 78kB


Jak ztratil peníze s Alibabou Pabrai
https://cheaperthanguru.com/portfolio/mohnish-pabrai/baba/tr...
Pabrai-BABA.jpg - 74kB

Ladislav - 1-5-2022 v 07:18

Česky, co povídal Buffett a Munger na shromáždění akcionářů Berkshire Hathaway 30.4.2022
:( https://investicedoakcii.cz/zapisky-z-vyrocniho-setkani-akci... :(
Napsal to autor hezky. Ale škoda, že Buffett a Munger neřekli více o tom, kolik procent byl čistý zisk a tržba 2021 nižší než 2020. Neřekli, kdy prodají polovinu nebo všechny akcie Apple. Zda jim nebude vadit, když klesne předražená akcie Apple na 1/4 během pár let, kvůli předražení a kvůli zvyšování úroku FED. Škoda, že neřekli, zda jim nevadí, když Coca-Cola snižuje ošklivě tržbu minulých 10 let. Neřekli, kdo z holdingu koupil akcie HP a zda tato akcie bude za pár let zase prodána, když začátečníci bez vlastního rozumu kurz HP vyženou nahoru.
Škoda, že se omezili na kritiku Bitcoinu a nepromluvili více o tom, že dnes existuje 100-1000 různých kryptoměn a vždy se jedná o podvod, který má přinést zakladateli miliony a proto je nutné v internetu dělat stále reklamu na každou ze 100-1000 kryptoměn. Připomenu například hnůj jménem: ''Shiba inu'' a ''Dogelon Mars'' (Elon Musk). Ten hnůj Dogelon Mars má zřejmě růst až na Mars a asi má s tím podvodem něco společného Elon Musk. Jiné kryptoměny mají růst jen na měsíc = to the moon.
Pro mne jsou dnes zajímavé jen levné akcie s dividendou nad 5%. Krypto jsem nikdy neměl a mít nebudu.

Dogelon.jpg - 50kB Podvodné krypto Dogelon Mars obsahuje ''Elon''

Ladislav - 17-5-2022 v 08:28

Berkshire Hathaway holding koupil první letošní kvartál nové akcie.
Není rozumné, kupovat akcie, které koupil Berkshire nebo Warren Buffett.
Naopak, měly by se koupit akcie, které Berkshire kompletně prodal a měly by se držet pro dividendy věčně:
Wells Fargo, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Munich Re, Sanofi, snad i Tesco.

BRK-31-3-2022.jpg - 94kB

Ladislav - 16-8-2022 v 08:14

Co dělal Berkshire Hathaway Holding ve 2. kvartále 2022

BRK-30-6-2022.png - 43kB

Já bych držel všechny moje akcie.
Přikoupil bych: AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BNP Paribas, Enbridge, Fortescue Metals, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, Tesco, Walgreens Boots Alliance.

Ladislav - 15-11-2022 v 03:23

Změny v portfoliu holdingu Berkshire Hathaway ve 3. kvartále 2022
mají na svědomí hedge fund manager Todd Combs (51), hedge fund manager Ted Weschler (60)
a jen málo Warren Buffett (92). A proto vidíme jen šílenství.

Kdyby tam byli value-investoři a žádní hedge-fund-manažeři, kompletně by prodali v lednu 2022 předražené akcie: Apple, Coca Cola, Moodys, Visa, Mastercard.
Drželi by navždy akcie: Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Wells Fargo, Munich Re, Sanofi.
Koupili by dnes akcie: Wells Fargo, Allianz, British American Tobacco, Ing Groep, Munich Re, Natwest Group.
A proč jim to neřeknu? Protože si ode mne nenechají poradit.

BRK-3Q2022.jpg - 87kB

eco - 16-11-2022 v 00:40

Gib dein Geld dem Warren Buffett.

Ladislav - 16-11-2022 v 05:47

Obráceně. Buffett by měl dát peníze mně.
Buffett má moc peněz, já nemám nikdy 1000 €, protože při 1000 € na kontě hned koupím akcie.
A nikdo by si neměl nechat zhodnocovat peníze s akcií Berkshire Hathaway, protože Berkshire je velký zmatený bordel a chaos.
V holdingu jsou některé firmy celé, pojišťovna, železnice, to je bezpečí.
Ale v holdingu jsou také části podniků pomocí akcií a to je riskantní spekulace od dvou divokých manažerů hedgefondů = Combs a Weschler. A nikdo rozumý neinvestuje do hedgefondu. Hedgefond = ''fond kvalifikovaných investorů'' znamená ''fond jen pro hlupáky''.

Umgekehrt. Buffett sollte mir Geld geben.
Buffett hat viel Geld, ich habe nie 1.000 €, denn bei 1.000 € auf meinem Konto kaufe ich sofort Aktien.
Und niemand sollte mit der Berkshire-Hathaway-Aktie sein Geld verwerten, denn Berkshire ist ein großes Bordell und Chaos.
Da sind ganze Firmen in der Holding, eine Versicherung, eine Bahn, die sind ungefährlich.
Aber es gibt auch Teile von Unternehmen, mittels Aktien in der Holding und dies ist eine riskante Spekulation von zwei wilden Hedgefonds-Managern = Combs und Weschler. Und niemand, der bei klarem Verstand ist, investiert in einen Hedgefonds. Hedgefonds = "Fonds qualifizierter Anleger" bedeutet "Fonds nur für Dummköpfe".

Berkshire-Hathaway.jpg - 367kB Berkshire Hathaway 2022
vlevo stojí auto Warrena Buffetta


Ladislav - 29-11-2022 v 03:42

Indický spisovatel Mohnish Pabrai spekuluje s akcií nemocné firmy Micron Technology.
V zeleném období koupil. V červeném období prodal.
:( Co s akcií vydělal 2021, asi zase ztratí 2023. :(
https://stockcircle.com/portfolio/mohnish-pabrai/mu/transact...
https://finance.yahoo.com/quote/MU/analysis?p=MU
Pabrai-MU.jpg - 50kB

MU-Pabrai.jpg - 85kB

Ladislav - 13-12-2022 v 17:24

Kamila-Kudelova.jpg - 16kB

Úspěšná investorka Kamila Kudělová
z Hradce nad Moravicí u Opavy, narozená 1990, měla akcie už ve věku 2 let, roku 1992.

Její video kanál na Youtube = https://www.youtube.com/@uspesnainvestorka2626

Profil Facebook = https://www.facebook.com/uspesnainvestorka

:punk: BLOG https://uspesnainvestorka.cz/ :punk:

Její online-kurz ''První krok'' za 2 471 Kč je asi jen pro dámy = https://uspesnainvestorka.cz/nabidka/minikurz/

Ladislav - 22-12-2022 v 07:20

Klar.bmp - 537kB

? Seth Klarman ? Jediný value investor v USA ?
15.11.2022
Píšou někde, že bývalí value investoři už dnes nejsou value investoři, ale mají akcie předražené. S tím souhlasím.
Skutečný value investor je prý dnes v USA už jen Seth Klarman. Jenže jeho levná akcie Intel se propadla během roku téměř na polovinu, tak jak každá předražená americká akcie. Asi zapomněl Klarman na to, že kupujeme jen akcie podniků, kterým neškodí konkurence. A Klarman má nebo měl také akcie předražené jako Alphabet a ty se propadly během ''Krachu 2021-2023'' také hezky hluboko.

Intel Corp.
The stock has returned -36.7% over the past year. The guru sold out of his 8,724,431-share investment in INTC.
Akcie za poslední rok ztratila -36,7 %. Guru prodal svou investici 8 724 431 akcií INTC.

Alphabet Inc.
The stock has returned -35.8% over the past year. Seth Klarman reduced his investment in GOOG by 2,000,000 shares.
Akcie za poslední rok ztratila -35,8 %. Seth Klarman snížil svou investici do GOOG o 2 000 000 akcií.

Warner Bros.Discovery Inc.
The stock has returned -58.8% over the past year. During the 3rd quarter, Seth Klarman bought 11,000,000 shares of WBD.
Akcie za poslední rok ztratila -58,8 %. Během 3. čtvrtletí koupil Seth Klarman 11 000 000 akcií WBD.

Lithia Motors Inc.
The stock has returned -25.1% over the past year. The guru established a new position worth 250,000 shares in LAD.
Akcie za poslední rok ztratila -25,1 %. Guru založil novou pozici v hodnotě 250 000 akcií v LAD.

Willis Towers Watson PLC
The stock has returned 2.06% over the past year. During the 3rd quarter, Seth Klarman bought 358,462 shares of WTW.
Akcie za poslední rok rostla 2,06 %. Během 3. čtvrtletí koupil Seth Klarman 358 462 akcií WTW.

Seth.jpg - 31kB

Slai1 - 4-1-2023 v 08:21

Ake sú vaše vyhliadky na rok 2023 ?

Sú akcie už teraz vhodné na nákup alebo môžeme očakávať este nejaké prepady počas 1 polroka 2023?

Ladislav - 4-1-2023 v 10:50

Ois isy.

Levné akcie zdravých podniků se mohou hned koupit a díky dividendě bude z nich veliká radost 2023. Kurzy růst nemusí.
Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BHP Group, BMW ST, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, Fortescue Metals, Mitsubishi Corp., Munich Re, Takeda Pharmaceutical, Walgreens Boots Alliance.

Drahé akcie by měly pokračovat v propadu, neboť ''Velký krach akcií 2021-2023'' je dnes teprve v polovině.
AbbVie, Adobe, Airbnb, Altria, Amazon, Apple, Beyond Meat, Boeing, Coca-Cola, Hermes int., Home Depot, Intuit, Intuitive Surgical, Mastercard, McDonald's, Microsoft, Moody's, Novo Nordisk, Nvidia, Philip Morris Int., Qualcomm, ServiceNow, Snowflake, Starbucks, Tesla, Visa.

Slai1 - 5-1-2023 v 10:35

Ako by ste zhodnotili Akcie v z oblasti nehnutelnosti? Pri ich fatalnom pade ponukaju zaujimave dividendy.


Screenshot_20230105_102723.jpg - 406kB Screenshot_20230105_102709.jpg - 488kB

eco - 5-1-2023 v 10:56

Společnost TAG Immobilien již oznámila, že v příštím roce nebude vyplácet dividendu. Myslím, že mnoho realitních společností sníží nebo zruší své dividendy. Důvodem jsou zvýšené úrokové sazby. Společnosti nyní potřebují více vlastního kapitálu.
Přesto říkám: Vonovia = buy and hold forever!

Ladislav - 5-1-2023 v 13:53

A ti podplacení zkorumpovaní redaktoři největšího německého investičního magazínu
píší dnes v čísle 2023-1 ''TAG koupit''. To znamená nekupovat, může se propadnout.

Slai1 - 6-1-2023 v 10:50

V blizkej dobe - asi mesiac, budem potrebovať rozlozit investiciu do10 akcii v EURACH. Môžete mi poskytnut vase tipy na 10 spolocnosti?

Ladislav - 6-1-2023 v 10:56

Já bych koupil jen: Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BHP Group, BMW ST, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, Fortescue Metals, Mitsubishi Corp., Munich Re, Takeda Pharmaceutical, Walgreens Boots Alliance.

Mark-senior - 6-1-2023 v 14:33

Ahoj experti. Malý dotaz, obchoduje někdo na australské burze? Jaký máte pocit u Pilbara Minerals Ltd ? Těžební společnost lithia.

eco - 6-1-2023 v 14:46

Citace: Původně zaslal: Mark-senior  
Ahoj experti. Malý dotaz, obchoduje někdo na australské burze? Jaký máte pocit u Pilbara Minerals Ltd ? Těžební společnost lithia.


Investujte raději do akcií společností Rio Tinto a BHP. Pan Ladislav za chvíli doporučí Fortescue.

Slai1 - 10-1-2023 v 17:23

Uz k mojej akcii ACS:

Dnes hot sprava, akurat neciem ci to je pre mna dobree alebo zle ?


* AGREES TO CARRY OUT SECOND EXECUTION OF CAPITAL INCREASE CHARGED TO RESERVES

* PURPOSE OF TRANSACTION IS TO IMPLEMENT FLEXIBLE SHAREHOLDER REMUNERATION FORMULA ("OPTIONAL DIVIDEND"), SO THAT SHAREHOLDERS CAN CHOOSE TO CONTINUE TO RECEIVE CASH REMUNERATION OR TO RECEIVE NEW SHARES IN COMPANY

* MAXIMUM REFERENCE MARKET VALUE OF CAPITAL INCREASE IS 600 MILLION EUROS

* THE SAME MAY BE EXECUTED WITHIN ONE YEAR FROM THE DATE OF THE AGREEMENT ON ONE OR AT MOST TWO OCCASIONS

* REFERENCE MARKET VALUE MAY NOT EXCEED 460 MILLION EUROS FOR THE FIRST EXECUTION AND 140 MILLION EUROS FOR THE SECOND EXECUTION, IF CARRIED OUT

* RESOLVES TO CARRY OUT SECOND EXECUTION OF CAPITAL INCREASE, SETTING MAXIMUM REFERENCE VALUE 140 MILLION EUROS

* APPROXIMATE VALUE OF EACH FREE ALLOTMENT RIGHT IS 0.481 EURO

* CASH PAYMENT TO SHAREHOLDERS WHO HAVE REQUESTED CASH CONSIDERATION UNDER PURCHASE COMMITMENT ON FEB 7

* NEW SHARES TO BE ISSUED WILL BE ORDINARY SHARES OF 0.5 EURO PER SHARE OF PAR VALUE EACH

* EXPECTED DATE FOR START OF TRADING OF NEW SHARES ON THE SPANISH STOCK EXCHANGES ON FEB 15 Source text for Eikon: Further company coverage: (Gdansk Newsroom)

Ladislav - 10-1-2023 v 20:40

Vypadá to, že akcionáři ACS S.A. dostanou zadarmo práva na akcie,
a když nereagují, dostanou za měsíc automaticky zadarmo akcie namísto peněz jako dividendy.
Tím se asi o trochu zvýší počet akcií v oběhu, ale tak málo, že to neznehodnotí kurz akcie.
Kurz akcie klesne jen o odečtenou půlroční dividendu v ex-dividend den.
Takže kdo nechce mít více kusů akcie ACS, bude muset koncem února nebo později přibylé akcie prodat.

Já dostávám automaticky práva na akcie a pak akcie navíc namísto dividendy v penězích od firmy Iberdrola.
Takže v únoru vždy přibylé akcie prodám, abych měl dividendu v penězích.

Mark-senior - 10-1-2023 v 21:44

Předpokládám, že těch akcií od firmy Iberdrola máš víc. Pokud vyplácí dividendu 6%, tak na každých 17 akcií dostaneš místo dividendy 1 akcii. Jak to je, když máš třeba jenom 2 akcie?

Ladislav - 10-1-2023 v 21:56

Kdo má málo akcií Iberdrola, asi dostane dividendu vždy v penězích, protože mu nedají půl akcie na konto.
A kdyby dostal namísto dividendy v penězích než jednu akcii, neměl by ji prodávat, protože poplatek za prodej by mohl být stejný jako peníze z jedné prodané akcie.
Když se má dostat 10,5 akcií jako dividenda, ta polovina akcie je asi v penězích a nebo se z konta za týden vygumuje bez výdělku a beze ztráty, s automatickým prodejem s poplatkem stejným, jako stojí půl akcie.
Moje banka mi nedovolí mít zlomky akcii na kontě. Ale některé banky a brokeři dovolí zlomky akcií na kontě.
Já bych mohl mít víc než tisíc akcií Iberdrola, ale nesmí to nikdo vědět, i když mám dividendy vždy korektně automaticky od banky zdaněny.

Ladislav - 10-1-2023 v 23:53

Tajná služba Israel = Mossad dnes představila úspěch tipů pro rok 2022 z dílny Ken Fisher
Já mám už 10 let akcie Iberdrola jen kvůli dividendám a hezky v plus.

Ken.jpg - 125kB

Ladislav - 15-2-2023 v 10:08

BRK-speculators.jpg - 151kB

Spekulanti z Berkshire Hathaway holdingu nekoupili nic nového ve 4. kvartále 2022, ale přikoupili jejich staré pozice v Louisiana-Pacific Corp. (LPX), Paramount Global (PARA) a předražené akcie Apple Inc. (AAPL) s P/B 43, P/S 6,4, P/E 26.

Berkshire Hathaway holding neprodal nic kompletně, ale zmenšil pozice v Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM), U.S. Bancorp (USB), Bank of New York Mellon (BK), Activision Blizzard (ATVI), Chevron Corp. (CVX), McKesson Corp. (MCK), Ally Financial (ALLY) a The Kroger Co. (KR).

:) Apple je předražené jako prase s P/B 43. :) To vysoké P/B vzniká hlavně z malého vlastního kapitálu. Apple potřebuje nového šéfa, zvýšit vlastní kapitál, skončit výrobu v Asii, přestěhovat výrobu do chudých oblastí USA s velkou nezaměstnaností jako je Detroit a Cleveland.

Apple-PB-2013-2023.jpg - 47kB

 Stran:  1  2