Diskusní fórum akcie a burza

Blog akcie, jen vlastní slova!

 Stran:  1  2

Ladislav - 10-4-2020 v 13:58

Raytheon-missile.jpg - 61kB Raketa Raytheon. Vyrábím v mém novém podniku.

Raytheon Technologies = velká část United Technologies + Raytheon Company
Od 3.4.2020 koncern United Technologies = UTX už neexistuje.
:post: https://en.wikipedia.org/wiki/Raytheon_Technologies
Starý koncern United Technologies prodal několik svých firem a větší část sloučil s firmou Raytheon Company = RTN.
A tak vznikl 3.4.2020 koncern Raytheon Technologies Corp. = RTX, který ihned dostal místo v indexu Dow Jones, kde byla až dosud akcie UTX.
Koncern zkoumá, vyvíjí a vyrábí technologické produkty v leteckém a obranném průmyslu, včetně leteckých motorů, raket, systémů protivzdušné obrany, kybernetické bezpečnosti a dronů. Společnost je velký vojenský dodavatel, významnou část svých příjmů dostává od vlády USA.
Známé jsou rakety Patriot, Tomahawk a mikrovlnné ohřívačky.

Když se sečtou kurzy dřívější akcie Raytheon a části UTX do minula, když nový koncern ještě neexistoval v dnešním složení, webstránky sestrojí graf akcie RTX i na minulá léta.

První kvartál letošního roku se tedy akcie RTX přepočítaná na minulé měsíce, kdy neexistovala, propadla více než na polovinu. Ne kvůli znehodnocení akcie sloučením podniků, ale asi jen kvůli korona viru.

A tak je akcie RTX dnes levná s P/B 2.3, P/S 0.7, P/E 10 a má výnos dividendy 4,5%.
:( Jenže Raytheon Company i United Technologies měly ve zvyku, minulých pár let platit dividendu jen 2% z kurzu akcie. A tak to bude asi pár let později zas.

:post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/rtx/valuation
:post: https://finance.yahoo.com/quote/RTX/key-statistics?p=RTX
Na minulých 10 let přepočtené fundamenty UTX+RTN=RTX :cool: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=RTX&re...

:punk: Kdo má dnes dost peněz na kontě a hledá dividendovou akcii na stálo, ten může koupit Raytheon Technologies Corp. = RTX, dokud dělá výnos dividendy ještě 4,5%. :punk: Jestli růstem akcie vznikne za rok výnos dividendy 2,5%, pak už bude pro mne akcie nezajímavá. Neboť kupuju akcie jen kvůli dividendám.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4&page=34

RTX.png - 9kB Raytheon Technologies in USD

Ladislav - 12-4-2020 v 10:16

Jak jsem našel moji nejnovější akcii na stálo kvůli dividendám jako důchod

Napadlo mne v pátek 10.4.2020 zjistit, jak je to s rozpadáním koncernu United Technologies na 3 části.
Podíval jsem se tedy v pátek 10.4.2020 do prolhaného magazínu Börse Online z 2. ledna na seznam akcií v indexu Dow Jones. Pak jsem tam těch 30 akcií porovnal s aktuálním seznamem na Comdirect =
:post: https://www.comdirect.de/inf/indizes/detail/werte/standard.h...
a viděl jsem, že je tam jedna změna. United Technologies už tam není, v indexu je nová akcie Raytheon Technologies RTX.
Tedy jsem kontroloval v internetu zprávy, grafy a fundamenty UTX, RTN, RTX a zjistil, že United Technologies už neexistuje.
A že Raytheon Technologies je veliký koncern, má levnou akcii a výnos dividendy 4,5% a bude dosahovat slušný růst tržby, zisku a dividendy. Cizí kapitál je 2x vyšší než vlastní kapitál.
A když už jsem měl několik let, asi 2012-2018 akcie United Technologies a byl naštvaný na výnos dividendy pod 3%, musím nyní rychle koupit nové akcie RTX, dokud mají výnos dividendy nad 4%.
Že mám dnes dluh na kontě 2.300 € a žádné akcie nechci prodat, to už je jiná věc. Asi budu kupovat rychle za každé příchozí dividendy akcie RTX a udržovat dluh na kontě kolem 2.000 € třeba pár let. Ale přetažení konta o 3.000 € nemám dnes od banky dovoleno. Maximálně -2.800 € mi Targobank dovolí. Bohužel po dosažení investice 3.000 € do RTX, budu brzděn v nákupu té akcie kvůli dalším nákupům akcií: Walgreens, Mitsubishi, Enbridge, Scotiabank, na každé mám jen 3.000 € a chci mít na nich i na RTX 6.000 € až 7.000 € za 4 roky.

Bank of Nova Scotia ... Kanada ... CA0641491075 ..... už investováno 3.000 € ... později bude 7.000 € ... dividenda > 5%
Enbridge Inc. ... Kanada ... CA29250N1050 ............... už investováno 3.000 € ... později bude 7.000 € ... dividenda > 5%
Mitsubishi Corp. ... Japonsko ... JP3898400001 .......... už investováno 3.000 € ... později bude 7.000 € ... dividenda > 5%
Walgreens Boots Alliance ... USA ... US9314271084 ... už investováno 2.000 € ... později bude 6.000 € ... dividenda < 5%
Raytheon Technologies ... USA ... US9130171096 ...... v květnu bude 1.000 € ... později bude 6.000 € ... dividenda < 5%
A z toho ''později bude'' plyne ............................................. během 4-5 let ještě investovat 21.000 €

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4&page=34

Ladislav - 13-4-2020 v 14:41

Martin píše jako daytrader
''Minulé dva týdny jsem obdržel za několik výpisů opcí 2300 USD''
napsal eppairforce


Forenzní stopy vedou do Hradce Králového. Ale spekulace s opcemi ani oprava praček nejsou zločin.
Jestli se spekulant s opcemi jmenuje opravdu eppairforce, tak to jméno musí napsat s velkým E = Eppairforce.
Ale pravděpodobně je to jméno falešné a jmenuje se pravděpodobně Suchý.

Tedy by se měl podepsat Suchý. Ale asi se stydí nebo bojí podepsat k jeho slovům pravdivým jménem.
Pokud by chtěl oznámit, jakým způsobem vydělal kolik peněz s opcemi, tak by to napsal pod téma diskuse ''Opce''
Ale né. On to píše pod téma diskuse ''Podvod, sranda'', tak je všechno jasné a nikdo se ho nemusí ptát na podrobnosti, aby něco vysvětil blíže. :)

Nikdo z nás ale nechce vydělávat balíky peněz s opcemi put a call.
Většina z nás bude spokojena s 12.000 € dividendami ročně.
A kvůli nějaké krizi jednou za čas, mohou být ty dividendy pro jeden rok zkráceny na 10.000 €.
My jsme šťastní majitelé podniků, bank a pojišťoven. Mně patří 29 podniků, bank a pojišťoven z různých zemí světa.
To si zaslouží obdiv. Ať už jsou akcie 100% v plus nebo po velké krizi, pár let 50% v mínus.
Martin nebo Eppairforce nebo Suchý ale asi žádný podnik nevlastní. Pokud vedle spekulace s opcemi nemá také několik akcií doživotně. Ale snad má několik akcií na stálo, nebo je bude mít od věku 65 let. Nebude spekulovat s opcemi až do smrti.

:( Napsal Eppairforce: ''lidi se neobejdou bez týhle určitý služby.... teď skončit bude teda hodně nezvyklý......vymlouvám se na koronu x tel denně.... nechce se mi znovu řešit běžný věci.....''
Martin má všechny vlastnosti divokého daytradera.
:punk: Divoký daytrader píše skupiny slov, každá skupina začíná malým písmenem, končí několika tečkami, netvoří celou větu.
A celý ten chaos skupin slov nedává smysl, nikdo tomu nerozumí.

Normální akcionář píše celou větu, začne ji s velkým písmenem a zakončí jednou tečkou. Soubor několika vět dává smysl a je mu rozumět. :)

Když investuju do dvou různých akcií stejné sumy a za 5 let jedna akcie zdvojnásobí kurz a jiná klesne na polovinu, tedy mám jednu akcii 100% v plus a druhou 50% v mínus. Ale celkem to portfolio je 25% v plus a každý rok z něj chodí 5% dividendy. Tedy to není tragedie, když je akcie zdravé banky jak Santander několik let kleslá na polovinu. Protože současně Johnson a Johnson je víc jak 100% v plus. A hlavně: člověk nechce nikdy prodávat akcie, využívá jen dividendy, syn nebo dcera jeho portfolio zdědí.

Martin umí opravovat pračky. Pokud uprostřed východočeského kraje potřebujete opravit pračku,
pošlete Martinovi zprávu zde ve fóru na eppairforce !
Opravy praček Hradec Králové: Sporáky, myčky, varné desky, připojení nových spotřebičů, pozáruční servis. Jilemnického XY, 50301 Hradec Králové

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=25&page=6
Day-Trader.jpg - 76kB Divoký daytrader

Ladislav - 24-4-2020 v 17:05

Jednoleté spekulace s levnými akciemi vůbec nezkoušej!

Mladý Jaroslav Malý, kterému říkají také malý Jarda v dlouhé košili, si koupil na jednoletou spekulaci před rokem akcie nemocného amerického obchodu Macy's. A ta akcie šla do kytek. :)
Prolhaní analytici placení od prolhaného Yahoo očekávají:
Letos pokles zisku -114%. Příští rok růst zisku +461%. Příštích 5 let pokles zisku průměrně -14% ročně.
Jenže asi už před nákupem akcie viděl Jarda na prolhaném Yahoo, že zisk minulých 5 let klesal průměrně -9% ročně, a proto ten neřád prašivý plesnivý prohnilý neměl kupovat. Jenže on musí mít samé akcie z Ameriky, akciemi z Německa pohrdá. Nebo jeho dědovi ublížili fašisti.
Growth Estimates

Current Qtr. -375.00%
Next Qtr. -382.10%
Current Year -114.40%
Next Year +461.90%
Next 5 Years (per annum) -14.58%
Past 5 Years (per annum) -9.04%
:post: https://finance.yahoo.com/quote/M/analysis?p=M

:punk: Akcie Macy's klesla během 5 let ze 72,80 $ na 4,43 $.
To je pokles -94% na 1/16.
Snad se ten neřád příští rok zvedne, jestli se silný růst zisku podaří.

A bankrot obchodu snad se přesune z letošního roku na rok 2022. :punk:
A proto, kupuj si jen akcie zdravých velkých podniků, které se z každé krize snadno dostanou ven, a jsi ochoten držet ty akcie pro dividendy až do smrti! I když pozdější prodej akcie není vyloučen.
Nezkoušej nikdy jednoleté spekulace s akcií, kterou nejsi ochoten držet až do smrti pro dividendy!
Akcie Shell byla nedávno kvůli korona krizi kleslá na kurzu, který měla už před 25 lety. Jenže akcie Shell se snadno zotaví. Ale Macy's nebo United Airlines sotva.


Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=32

Macys.png - 12kB Macy's

Ladislav - 25-5-2020 v 16:02

Dnes bankrot v USA
Americká půjčovna aut Hertz kvůli koronaviru vyhlásila bankrot.
Firma je 100 let stará, má 22 miliard USD dluh a po celém světě 38.000 zaměstnanců.
Hlavní akcionář je newyorský žid Carl Icahn, který vlastní, asi přes fond, 39% akcií Hertz.
84-letý Karel měl před korona-krizí majetek 16 miliard dolarů a byl 1979-1999 ženatý s Češkou - Líba Trejbal.
Akcie Hertz klesla v pátek na burze a po zavření burzy celkem krásných 35% a dnes v pondělí je americká burza zavřená.
Hlavní akcionáři přes fondy i přes vlastní konto: Carl Icahn, Kathryn Marinello, Jim Simons, Mario Gabelli, Joel Greenblatt.
Firma Hertz je vysoce zadlužená (Cizí kapitál firmy je 12x větší než vlastní kapitál.) a mnoho let snižuje své zisky a tržby.
Tito známí odborníci (až na Katrin) ty akcie neměli vůbec kupovat, anebo už před lety měli akcie prodat.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=34

HTZ.png - 9kB

Ladislav - 11-6-2020 v 10:19

Velký krach akcií už je blízko. I když blízko může trvat pár let.
Ale nestal se ze mne prorok krachu. Jé jen povídám povídku.

Spekulanti a začátečníci nemající dosud akcie během velkého krachu 2000-2003
zase dnes kupují akcie od každé dřevěné boudy, která nemá žádné tržby a zisky,
přesně tak jak v letech 1998-2000.
Prastaří investoři a prastaří autoři knih zas vidí v dnešním předražení několika amerických podniků ''nifty fifty'' akcie z počátku 70. let, které zažily pak velký krach.
To jsou předražené podniky: Adobe, Alphabet, Amazon, Apple, Beyond Meat, Coca Cola, Facebook, Mastercard, Microsoft, Netflix, Nvidia, Tesla, Vertex, Visa.
Mladá americká firma Nikola Corp. = NKLA (jméno odvozeno od chorvatského vynálezce Nikola Tesla)
vymýšlí nákladní auta na elektriku a na vodík, ale dosud nevydělává peníze.
Protože nemá tržbu ani zisk, nelze akcii ocenit s poměry P/S a P/E.
Přesto však akcie od prvního prodeje na burze letos v březnu vyrostla za 3,5 měsíce 676%.
A mládež, která nezná žádný krach akcií, kupuje dál akcie Nikola, jen protože rostou.
Fundamenty :post: https://finance.yahoo.com/quote/NKLA/key-statistics?p=NKLA
Graf :post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/US6541101050

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Nikola.png - 14kB Nikola Corp. = NKLA

Ladislav - 12-6-2020 v 09:01

Korekce dolů, po silném růstu minulý týden

:) Dow Jones klesl včera krásných -6,9%
a moje plánovaná akcie Raytheon - RTX klesla na vyčkávaných 63 USD, kdy jsem ochoten koupit za celkem 1.070 €.
Bohužel moje banka mi dovolí koupit akcie jen za 1.030 € a tak musím s nákupem čekat týden na další dividendy.
A během 12 dní mi přijdou stovky a stovky eur dividendy od Kraft Heinz, Royal Dutch Shell, Tesco, BASF, Deutsche Telekom, Walgreens, Raytheon. Jde jen o to, aby akcie Raytheon zůstala ještě týden pod 63 USD.
:) Včera nejkleslejší akcie indexu Dow Jones:
Boeing 170,00 NYSE -33,41 -16,43 %
DOW INC. DL-,01 39,26 NYSE -4,32 -9,91 %
IBM 118,01 NYSE -11,86 -9,13 %
Goldman Sachs Group 194,13 NYSE -19,39 -9,08 %
Exxon Mobil 46,18 NYSE -4,47 -8,83 %
Travelers Companies 110,55 NYSE -10,43 -8,62 %
Chevron Corp 89,37 NYSE -8,21 -8,41 %
JPMorgan Chase 97,21 NYSE -8,85 -8,34 %
Caterpillar 121,55 NYSE -10,89 -8,22 %
Raytheon Technologies 62,85 NYSE -5,51 -8,06 % :)
A jestli chcete k tomu něco dodat, povězte, které dividendy jste dostali a dostanete v tomto červnu.
Dobře si zde všimněte, že kvůli poklesu vašich akcií nemusíte brečet, ani prodávat v panice akcie se ztrátou tak jak spekulant Warren Buffett. Naopak při poklesu vašich akcií byste měli mít radost, že koupíte od nich levně další kusy. A že dostanete i tento měsíc plno peněz z dividend.


Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 18-6-2020 v 13:45

Není Wirecard jako Mastercard

Rakouský vůdce může Německu způsobit miliardové škody.
To byl 1939-1945 rakouský Adolf vedoucí válku a dnes je to rakouský Markus vedoucí Wirecard.
Zprostředkovatel placení Wirecard se neměl brát roku 2018 do indexu DAX, protože tato spekulativní akcie je příliš volatilní.
A účetní nejsou schopni udělat podniku pravdivé roční bilance, které by kontroloři schválili.
Letošní rok se účetní pokouší dělat bilanci podniku už počtvrté a kontrola ji zase neschválila.
Prý bylo vyvedeno v Singapuru z podniku 1,9 miliard € na soukromá konta a kontroloři větří bilanční podvod.
Když se nepředloží 19.6. věrohodná roční bilance, banky budou chtít rychle vrátit od Wirecardu jemu půjčené peníze
a pak mu hrozí insolvence. :(
Během posledních let klesla akcie z maxima svíčkového grafu 199 € na dnešní minimum 30 € a mládež kupující akcii
jednorázově za 199 € by měla při prodeji na nejhlubším dnešním kurzu ztrátu 20 miliard €.
Jenže mládež kupovala akcii během krachu několikrát, zlevnila si průměrný nákupní kurz.
Dospělý člověk by akcii snad nekoupil. Jen zahraniční hedgefondy spekulují na pokles akcie.
:( Dnešní den akcie ztratila krátkodobě 71% :( kvůli nevěrohodné bilanci.
Když ta akcie Wirecard za několik dní právem vypadne z indexu DAX, těžko se najde jiný podnik,
který by si místo mezi 30 akciemi hlavního německého indexu zasloužil.
Akcie Mastercard a Visa by také mládež neměla kupovat a dospělí lidé už vůbec ne.
Tyto akcie jsou s P/B, P/S a P/E mnohonásobně předražené.
Já bych ale nekoupil ani akcie z Rakouska, ať už Erste Bank, OMV nebo cokoliv jiného z indexu ATX.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=34
Wirecard.png - 12kB Wirecard

Ladislav - 18-6-2020 v 15:27

Vydělat je možné s mnoha věcmi. Není nutné spekulovat,
že extrémně předražené akcie ode mne odkoupí s vyšším kurzem ještě větší blázen.


Kdo koupil extrémně předražené akcie už roku 2000 a ony pak hluboko klesly, ten už nebude nikdy víc kupovat extrémně předražené akcie Visa, Mastercard, Adobe, Alphabet, Amazon, Apple, Beyond Meat, Coca Cola, Facebook, Microsoft, Netflix, Nvidia, Tesla, Vertex.
Jen mládež která kupuje akcie poprvé v životě, koupí extrémně předražené akcie, které minulý rok 100% rostly.
A když ta mládež umí počítat, spočítá si hned, za kolik let bude mít milion euro, když ty akcie porostou 100% ročně, tak jak rostly vloni.
Ale ty předražené akcie po nákupu neporostou a klesnou na 1/3 až 1/10. Tak jak 2000-2003.
A tak koupím raději akcie, které poslední dobou klesly, jsou levné a podnik nemá před sebou bankrot, ale příští léta se polepší. Například BMW. Allianz, BASF, BMW, Munich Re, Siemens, BHP Group, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, Iberdrola, AT&T, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Bank of Nova Scotia, Enbridge Inc., Mitsubishi Corp.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 28-6-2020 v 10:41

Já velice cením,
1) když někdo drží málo volatilní akcie od zdravých podniků od nákupu až do konce života
2) když někdo drží málo volatilní akcie od zdravých podniků od věku 6 let až 18 let

Moje děti dostanou akcie na konto ve věku 6 let a budu je přesvědčovat, nikdy neprodávat.
Tito lidé mohou mít ve věku 65 let hodnotu portfolia 1 milion € až 10 milionů € a dostat během toho jednoho 65. roku víc než 100.000 € dividendy. I když brali peníze na akcie z průměrné mzdy, třeba jako zámečník.
Proto je nutné, koupit dividendové akcie starých velkých zdravých podniků, které nebývají na vrcholu víc než 2x předražené a držet je pak od nákupu přes všechny rally a krachy až do konce života: ATaT, Johnson a Johnson, Procter a Gamble, Pfizer, Wells Fargo, Allianz, BASF, Munich Re, R.D.Shell B, BHP Group, B.A.Tobacco, Sanofi. A jiné blue chips.
Vyhýbat se akciím, které se extrémně předraží a pak klesnou na 1/3 až 1/10 jako Microsoft, Apple, Coca Cola, Visa, Mastercard. A jiné manipulované akcie.
Sem prosím nedávej žádný komentář!

Chart.jpg - 65kB

Ladislav - 15-7-2020 v 08:44

Ještě hazarduješ, nebo už investuješ?

Někteří lidé hazardují s extrémně předraženými akciemi s P/S 15, P/B 15, P/E 150,
protože z krachu extrémně předražených akcií 2000-2003 si žádné poučení neodnesli.
Jiní lidé nehazardují, mnozí z nich se poučili ve velkém krachu 2000-2003, dbají na nízké ocenění akcií
a zařizují si na důchod více peněz z dividend, než bude jejich důchod od státu
a chtějí ty dnešní dividendy nechat později svým potomkům.
Nemá význam ptát se, kdo činí lépe. Protože to je jasné.
Kdo bude mít důchod 2.000 € nebo 60.000 korun, ten nepotřebuje nikdy žádné dividendy
a svým chudým potomkům nechá snad jen vlastní byt nebo domek.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 8-8-2020 v 09:44

Z investice 5.000 € za 20 let dividendy 30.153 €

Kdo koupil na nejnižším závěrečném kurzu roku 2000 = 2,35 liber
dne 13.3.2000 za 5.000 € (x0,611) = 3.055 liber 1.300 akcií British American Tobacco,
dostal do 18.5.2020 dividendy 27.137 liber (:0,90) = 30.153 € hrubého = před daní
Dividendy B.A.T. :post: https://uk.advfn.com/stock-market/london/british-american-to...
Některé dividendy nefungují tak dobře, někdy jsou kráceny nebo vynechány
a proto mám 30 různých akcií a za 5 let bude v každé investováno 6.000 € nebo 7.000 €.
7.000 € chci mít během let investováno do každé akcie s dividendovým výnosem 5 % a víc.
6.000 € chci mít během let investováno do každé akcie s dividendovým výnosem 3 % až 4,9 %.
Akcie s menším dividendovým výnesem než 3 % a akcie bez dividend, ty nekupuju.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

BAT.png - 14kB akcie British American Tobacco v penci

Ladislav - 9-8-2020 v 09:11

Horsey-16.jpg - 144kB

Lesk a bída Amerikánů

'''Proto Bůh ať chrání Ameriku, ať nedopadne jako Německo. To by pak měl Putin obrovskou radost,
neboť by dobyl západ neomarxismus. A protože nejsem Putinův agent, nekupuji Německé smetí.'''

Milan a Stanislav

Páni ze zločinného hnutí ANO jsou velice špatně informováni z Babišovy televize a z Babišových novin o politice USA a politice západní Evropy. Asi nikdy v USA a v Německu nebyli.
V USA spí miliony lidí na ulici, miliony lidí zemřou na Covid, miliony lidí nemají zdravotní pojištění a musí platit doktorovi, za americké léky v USA platí 10x vyšší cenu než v Kanadě, za porod platí americká matka 20.000 USD v nemocnici, americký rep. prezident a americká rep. vláda lžou mnohem víc než ruský ministr Lavrov, největší americké podniky (Apple, Amazon, Alphabet, Microsoft, Nike) a rep. prezident silně podvádí s daněmi. Chudí a průměrní lidé v USA platí 35% z příjmu daň a miliardáři jen 11%.

To je mnohem lepší život v nějakém státě západní a severní Evropy, od Rakouska po Norsko, kde nikdo nemusí spát na ulici, každý má zdravotní pojištění, porod nic nestojí, lidé mají sociální pomoc a peníze na nájemné, když nepracují, dítě dostává 200 € měsíčně od státu, mateřská školka je zdarma.

Vy jste schopní vidět v NSR větší socialismus než v NDR, jak vás Babiš obelhal, než vás z ANO vyloučil.
:punk: Ale v našem fóru je lhaní zakázáno. :punk:
Nikdo nesmí ve fóru lhát, že život v USA je lepší a spravedlivější než život v Německu.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Horsey-14.jpg - 156kB

Ladislav - 14-8-2020 v 12:40

Crash jaký ty chceš

U akcií je především důležitý dobrý dividendový výnos.
Když předražená akcie Tesla (ale i Amazon, Adobe, Visa, Mastercard, Nvidia, Netflix) bude po velkém krachu 30 let v mínus,
bude to velice nešťastná investice bez dividendy 3% až 8% z investice každý rok
a lidé nevydrží být s akcií 30 let v mínus a akcii prodají, často se ztrátou.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Obrázek: světoznámá akcie od zdravého podniku 20 let po velkém krachu.
Akcii jsem koupil levně před pár lety, tedy ji mám asi v plus.
A nechci nikdy prodat, mne zajímají jen dividendy 5% z investice.
axie.png - 12kB

Ladislav - 25-9-2020 v 08:54

22.9.2020 Američtí dividendoví aristokraté
s tržní kapitalizací nad 10 miliard dolarů a s dividendovým výnosem nad 3%.
Nepoužívám poměr P/E, protože by to byla lež.
:info: Aristokrati zvyšují dividendu každoročně už alespoň 25 let.
Já mám 5 aristkreatů v portfoliu akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance.

Johnson a Johnson, Procter a Gamble mají dnes dividendový výnos kolem 2,5% brutto, já je ale mám už 10 let,
každou z nich koupenou za 6.000 € a jejich letošní dividendový výnos mi už vylezl na 7% netto z investovaného kapitálu
a každá z těch dvou akcií může být kolem 160% v plus.
Zde se potvrzuje to, že mnohé z akcií, které starý blázen Buffett prodal, je nutné koupit a držet navždy,
také Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Munich Re a Sanofi.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Divi-Ari-22-9-2020.bmp - 700kB :info: Vlastní výroba 22.9.2020

Ladislav - 15-10-2020 v 13:35

Evropské banky s největší burzovní hodnotou:

HSBC Holdings PLC 135.600 milionů €
BNP PARIBAS S.A. 66.026 milionů €
BANCO SANTANDER 61.985 milionů €
LLOYDS BANKING GROUP 48.602 milionů €
ING GROEP N.V. 41.648 milionů €
UBS GROUP AG 41.168 milionů €
INTESA SANPAOLO S.P. 41.121 milionů €
CREDIT AGRICOLE 37.284 milionů €
BARCLAYS PLC 34.540 milionů €
BANCO BILBAO 33.226 milionů €
NATWEST GROUP PLC 32.258 milionů €
CREDIT SUISSE GROUP 29.733 milionů €

HSBC - 10 let tržba, zisk, dividenda, počet akcií :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=HSBC&r...
BNP Paribas - 10 let tržba, zisk, dividenda, počet akcií :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=BNPQY&...
Santander - 10 let tržba, zisk, dividenda, počet akcií :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=SAN&re...

:info: Počet akcií u BNP Paribas se během 10 let téměř nezměnil.
Počet akcií u Banco Santander se během 10 let zvýšil téměř o 90% a z toho plyne pokles kurzu akcie na polovinu.
Jestli se francouzské akciové společnosti naučí posílat na zahraniční konta dividendy zdaněné 12,8%, jak to má být od 1.1.2018, a nebudou se dopouštět už zločinu s daní 30%, pak bych mohl držet z Evropy pro dividendy jako důchod jen akcie bank HSBC a BNP Paribas. Z Ameriky Wells Fargo a Bank of Nova Scotia. Prodat bych měl pokud možno beze ztráty akcie Banco Bilbao, Natwest, ba in Banco Santander přibližně za 8 let = 2028. :info:

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=6&page=6

Ladislav - 3-12-2020 v 16:41

Velký krach na burze bude, ale nikdo neví kdy
Kdo se nepoučil z velkého krachu extrémně předražených akcii 1929-1932 ani 2000-2003, ten dostane příežitost poučit se během příštího velkého krachu akcií. Chce to jen koupit několik různých akcií s P/B 9 až P/B 100, s P/S 9 až P/S 100 a držet fest beze ''stop loss order'' celý budoucí velký krach. Některé akcie budou na konci krachu na 1/3, jiné na 1/5 ba dokonce na 1/10. Některé se vrátí na vrchol zpátky za několik let, některé už nikdy víc. Kdo bude chtít prodat beze ztráty, bude muset na konci krachu levně přikoupit a zlevnit průměrný nákupní kurz. Neboť i akcie kleslá na 1/100 stačí levně přikoupit za stejnou sumu jako před krachem a bude kleslá už jen na 1/2, do plus nutný růst jen 100%.   Já kupuju jen akcie s P/B pod 3, P/S pod 3, s dividendou nad 3%. Moje akcie se nikdy nepředraží víc než 2x = na P/B 6 nebo P/S 6 jako Cisco nebo Pfizer.   Jistě se s některými předraženými akciemi letos vydělaly stovky procent, např. Tesla, ale tato spekulace by chtěla ''stop loss order'' a nenechat si za několik let klesnout akcie na 1/10.   A kdy přijde ten velký dvouletý krach na burze? To nikdo neví. Já ''stop loss order'' nepoužiju a málo kterou akcii prodám. Moje akcie se předraží asi jen 2x (na P/B 6 nebo P/S 6), já potřebuju stále jejich dividendy a málo let po krachu budou moje akcie na minulém maximu zpátky.   Akcii na obrázku jsem nekoupil předraženou roku 2000. Ale kdybych koupil (a nepoužil ''stop loss order''), pak bych ji od roku 2003 levně přikupoval a byl bych už dávno v plus. Já kupuju akcie jen kvůli dividendám.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Chart-Cisco-EUR.png - 16kB

Ladislav - 9-12-2020 v 09:20

Banka očekává, že

Daleko cennější je to, co očekává od akcií roku 2021 Petr Novotný než nějací komici z nějaké komické banky. Předpověď na příští rok od jakékoliv banky světa má nulovou hodnotu. Nám je to jedno, co očekává nějaký pan Rubinstein, pan Achát nebo pan Diamant. Cenné je jen to, co pochází z tvé vlastní hlavy. Tedy jednoho dne přestat opisovat a přestat kopírovat hlouposti z celého světa a psát o akciích za pomoci vlastního rozumu! Ty samé hlouposti dělá Patria.cz. Stále se publikují cizí hlouposti, nikdo nemá vlastní rozum na akcie, ani ten zámečník Soustružník. &#128577; Já jsem ještě nikdy nikde nenapsal: ''Goldman Sachs očekává ......'', protože mám vlastní rozum a nekopíruju cizí nesmysly.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Napiš sem krátký článek o akciích z tvé vlastní hlavy! Žádná cizí slova!

Ladislav - 13-12-2020 v 14:38

Zločinná manipulace mládeže u čínských a ruských akcií

''''Ahoj! Zacinam s investováním a dal jsem neco do společnosti Xpeng a Nio.
O Nio nemam obavy, myslím si ze ma potencionál. Ale co myslíte Xpeng?'''' napsal Filip Pospíšil

?Čínský agent? Nio a XPeng jsou nejhloupější spekulace, které jsi kdy započal. Ty akcie jsou 16x až 20x předražené. Měl bys začít tyto spekulace, až klesnou akcie na 1/20, dříve koupit není vhodné. Od aut dnes raději levné akcie BMW s P/S.
Ovšem jestli jsi placený čínský agent, pak musíš lákat českou mládež na čínské akcie.
Nio: P/S 24, P/B 48, P/E negativní, to je předražení 8x až 16x.
XPeng: P/S 59, P/B 10, P/E negativní, to je předražení 20x.
Nio :post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/nio/quote
Xpeng :post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/xpev/quote
BMW: P/S 0,5 a P/B 0,8 :post: https://www.morningstar.com/stocks/xetr/BMW/valuation

Když už jsou v internetu tisíce čínských agentů a tisíce ruských agentů, kteří jsou placeni za manipulaci, reklamu a dezinformaci, tak kde je hledat?
Jistě je jich nejvíc na Fejsbuku. To jsou ti, kdo píšou v FB skupinách, že koupili akcie Gazprom, Sberbank, Alibaba, BYD, Xiaomi, Tencent a jiný ruský a čínský neřád.  
U investice do akcií je nutné sledovat charakter vlády a prezidenta, charakter vedení podniku, nízké ocenění akcií s P/B pod 3 a P/S pod 3 a s dividendou nad 3%. A firma musí být registrována ve vlasti a v žádném případě na ostrově v Karibiku ani ve Středozemním moři.
Tedy namísto Alibaby přijde Allianz nebo AT&T. Namísto Sberbank přijde Sanofi nebo Siemens.  
Nikdo by neměl spekulovat s extrémně předraženými akciemi na růst, s P/S nad 9, P/B nad 9 a bez dividendy nad 3%. Vždyť snadno najdeš akcie s P/S pod 2, P/B pod 2, s dividendou nad 4%.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=25&page=8

Ladislav - 19-12-2020 v 17:35

Americké akcie jsou dnes v průměru předražené jako roku 2000
Jestli myslí někdo, že poměr P/E vyplývá vysoký kvůli nízkým ziskům v korona krizi,
tak předražení ukazují i poměry P/S a P/B.
Ale samozřejmě, kdo nekupuje ETF na index, najde i levné akcie AT&T, Kraft Heinz, Raytheon Technologies,
Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo.

Buffett-indi-10-12-2020.png - 60kB

Buffettův indikátor ukazuje, že americké akcie jsou dnes silně předražené.
72% nad historickým průměrem, dražší než počátkem roku 2000.
Ale počátkem roku 2000 měl index S&P500 P/E 44 a dnes P/E 37.
Velký dvouletý krach na burze může být blízko.
A po krachu koupím Microsoft 4x levněji než dnes, s P/S < 3 a P/B < 3.

Buffett Indicator: Strongly Overvalued
Average american stocks are currently 72% higher than the historical average.
http://www.currentmarketvaluation.com/models/buffett-indicat...

SP500PS.png - 33kB Průměrné P/S v indexu S&P500 2000-2021

SP500PB.png - 29kB Průměrné P/B v indexu S&P500 2000-2021

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=7

Ladislav - 3-2-2021 v 12:57

General-Electric.png - 14kB akcie General Electric v dolaru
siemens.png - 15kB akcie Siemens v euro

Shromáždění akcionářů online = HV Siemens = www.siemens.com/hv-service

Poprvé jsem se zůčastnil shromáždění akcionářů v internetu.
Má to velikou výhodu, že člověk nemusí kilometry cestovat a utrácet peníze za jízdenku.
Další výhoda je, že člověk při poslechu funkcionářů firmy může ležet na pohovce nebo v posteli se zavřenýma očima.
Mezi 10. a 12. hodinou jsem ležící u shromáždění dvakrát na pár minut usnul.
Minulý šéf koncernu Joe Kaeser se dnes rozloučil, už od léta 2020 je šéf Roland Busch.
Kvůli korona viru roku 2020 tržba a zisk mírně klesly.
Dividenda klesla o 1/10 z 3,90 na 3,50 € jen proto, že se v září od Siemensu oddělila 1/6 a vznikla samostatná akciová společnost Siemens Energy, která by mohla platit dividendu hodnoty, o kterou klesla dividenda Siemens.
Siemens vykupuje vlastní akcie a snižuje jejich počet, aby se zhodnotil kurz akcie. Dlouhodobě se vyvíjí akcie Siemens lépe než index DAX a mnohem lépe než akcie nemocného konkurenta General Electric.
:( Nevýhoda shromáždění online je ta, že člověk nedostane jídlo a pití zadarmo. Ale jestli akcionář musí platit za jízdenku tam a zpátky 7 € nebo mnohem víc, pak by malé množství jídla a pití zadarmo ty výdaje za cestu nenahradily. :(
:info: https://www.onvista.de/aktien/fundamental/Siemens-Aktie-DE00... :info:

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4&page=57
.
Siemens-Chef-2021-Roland-Busch.jpg - 66kB Roland Busch, šéf koncernu Siemens od léta 2020

Ladislav - 22-2-2021 v 19:53

Záporný vlastní kapitál

:( :( Kdyby měl člověk vysokou školu ekonomickou, věděl by, že nemůže koupit akcie společností se záporným vlastním kapitálem. McDonald's, Starbucks. A kdo nestudoval ekonomiku na univerzitě, musí hledat s Googlem, nejlépe v angličtině, jak je to negativním kapitálem akciové společnosti. Hrozí platební neschopnost. Pokud je vlastní kapitál záporný a společnost kupuje vlastní akcie, šéf manipuluje kurz akcií, aby měl více milionů v akciích, když opustí společnost po 4 letech, nebo zůstane, ale prodá své zabrané akcie za miliony.
:cool: Já nikdy nekupuju akcie společností se záporným vlastním kapitálem. Cizí kapitál by nikdy neměl být více než 3x vyšší než vlastní kapitál. A Ben Graham koupil akcie společností, kde cizí kapitál nebyl vyšší než vlastní kapitál. Je velice špatné, když Telefónica S.A. má 6x vyšší cizí kapitál než vlastní kapitál, mluví se o předlužení v Telefóniky. A s negativním vlastním kapitálem u McDonald's a Starbucks je to mnohem horší než u Telefóniky. :( :(

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=8
general-meeting.jpg - 39kB

Ladislav - 24-2-2021 v 07:12

ENB.png - 12kB Pokles akcie vzniká množením počtu akcií

:( Enbridge Inc. - ENB.

To jsme se zamilovali asi do pěkného neřádu, že?
2012 dividenda 1,13 CAD. 2020 dividenda 3,24 CAD. Dividenda hezky rostla, 14% ročně až do minulého roku, i když byla od 2012 až do dnes stále 100% až 330% z čistého zisku = payout ratio 100% až 330%. To je nezdravé. Když nestačí čistý zisk na dividendy, musí se brát peníze na dividendy z před lety ušetřených peněz, nebo z půjčky peněz, nebo z prodeje dalších akcií = rozmnožení počtu akcií, což vyvolá pokles kurzu akcie.
Když byla od 2012 dividenda každoročně vyšší než čistý zisk, neměla být od roku 2012 do dnes dividenda zvyšována, že. Protože nezvyšovat dividendu několik let je menší zlo, než zvyšovat každý rok a jednou snížit dividendu na 1/3. Letošní rok se bude asi dividenda Enbridge snížovat ze 3,24 na 2,63 CAD a bude asi 218% z čistého zisku = payout ratio. Vloni byla dividenda 330% z čistého zisku.
U zdravých akciových společností dělá dividenda maximálně 66% z čistého zisku. Pokles dividendy vyvolá prodej akcii od akcionářů, kteří nesnesou pokles dividendy. Já ale chci akcii budoucí 4 roky levně přikupovat. Snad se jednou růst dividendy zastaví, když na ni nestačí čistý zisk a nebudou se půjčovat na dividendy peníze, ani se nebude rozmnožovat počet akcií.
:punk: Enbridge získává peníze na dividendy prodejem nových akcií a množení počtu akcií vyvolává znehodnocení peněz akcionářů, pokles kurzu akcie. Roku 2012 bylo 785 milionů akcií, dnes je 2.021 milionů akcií.
:info: Enbridge chce platit dividendu 68% z ''distributable cash flow'' a ne 68% z čistého zisku. ''Our target dividend payout ratio is between 60% and 70% percent of DCF.'' V Kanadě je všechno jinak. :info:
10 let fundamentů :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=ENB&re...

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4&page=58

Ladislav - 26-2-2021 v 09:33

VALUE INVESTING
''The price-to-book (P/B) ratio has been favored by value investors for decades and is widely used by market analysts. Traditionally, any value under 1.0 is considered a good P/B value, indicating a potentially undervalued stock. However, value investors often consider stocks with a P/B value under 3.0.'' = Originál

:cool: Tak jsem to uhádl 2005-2008, že bychom měli kupovat akcie s P/B pod 3. :cool:

Překlad: ''Poměr kurzu a účetní hodnoty (P/B) je po desetiletí upřednostňován u hodnotových investorů a je široce používán analytiky trhu. Jakákoli hodnota pod 1,0 je tradičně považována za dobrou hodnotu P/B, což naznačuje potenciálně podhodnocenou akcii. Hodnotoví investoři však často zvažují akcie s hodnotou P/B pod 3,0.''

:( Dnes nebezpečně předražené akcie: Adobe P/B 16, Altria P/B 28, Amazon P/B 16, Apple P/B 30, Beyond Meat P/B 23, Coca-Cola P/B 11, McDonald's P/B negativ, Mastercard P/B 55, Microsoft P/B 13, Netflix P/B 21, Novo Nordisk P/B 23, Nvidia P/B 19, Philip Morris P/B negativ, Starbucks P/B negativ, Tesla P/B 29, Visa P/B 21. :(

''Price-to-sales (P/S) ratios between 1 and 2 are generally considered good, while a P/S ratio of less than 1 is considered excellent. When buying stocks, you should avoid stocks if their P/S ratio is above 3.0.'' =
= Poměr ceny k tržbě (P/S, německy KUV) mezi 1 a 2 je obecně považován za dobrý, zatímco poměr menší než 1 je považován za vynikající. Při nákupu akcií bys se měl vyhnout akciím, pokud jsou jejich poměry P/S vyšší než 3,0.


Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=8

Ladislav - 28-2-2021 v 12:33

Liberland-1.jpg - 77kB

Svobodná evropská země Liberland *2015

Liberland - svobodná, dosti česká země 6,5 km2 velká na hranici Srbska a Chorvatska u řeky Dunaj.
Liberland založil 13.4.2015 Vít Jedlička (*6.9.1983), původem Hradec Králové, ODS a Strana svobodných občanů.
Dne 13. dubna 2015 se stal Jedlička prezident Svobodné republiky Liberland.
Od vzniku Liberlandu zažádalo o občanství přes 400 000 lidí ze všech konců světa.
12. prosince 2018 podpořila americká Libertariánská strana další rozvoj Liberlandu a vyzvala amerického prezidenta,
ministra zahraničí a dva parlamentní výbory k jeho uznání.
Zdá se, že i 2021 stojí v Liberlandu jen provizorní stavby a do nového Hongkongu má země ještě moc daleko.
Liberland má vlastní měnu Merit, ale sympatizuje s bitcoinem. To by neměl, protože bitcoin je virtuální horký vzduch
a bude zakázán - spotřebuje moc elektrické energie.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Liberland
https://www.youtube.com/watch?v=HRN7MRLhLzI
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADt_Jedli%C4%8Dka

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=9&page=25

Liberland-2.jpg.png - 597kB
Liberland-Merit.jpg - 115kB
Liberland-pass.jpg - 24kB

Ladislav - 19-3-2021 v 05:06

KGV-Performance.jpg - 21kB

Poměr P/E (=KGV) a průměrný roční výnos akcií bez dividend

Drahé a silné akcie by mohly mít během 10 let průměrnou roční performanci 0%. Ukazuje statistika, možná zfalšovaná. Proto by se měly všechny předražené akcie na počátku krachu prodat, snad 20% až 30% pod maximem.
Mnozí teoretici už publikovali obrázky, kde je poměr P/E při nákupu akcií a průměrný roční růst kurzu akcií během 10 let po nákupu, v období 1900-2020. A vychází jim vždy, že akcie s vysokým P/E měly průměrnou roční performanci 0% za 10 let. A akcie levné s P/E 10 měly performanci slušnou. Proto ty předražené silně rostoucí akcie Apple, Adobe, Microsoft, Nvidia, Visa, Tesla by měly mít před sebou veliký krach na 1/5 až 1/10, aby jim vyšla podle statistiky ta průměrná roční performance 0% za 10 let. Ale nevadí. Jestli je to pravda, tak každý spekulant na počátku krachu jistě předražené akcie prodá a nenechá je klesnout ani na 1/2.

Já žádné silně předražené akcie nemám, jen 2x předražené a chci všechny moje akcie držet stále jen pro dividendy, přes všechny rally a krachy.

Na obrázku nahoře se P/E nazývá německy KGV, na dolní stupnici. Ale najdou se podobné obrázky s P/E, kde jsou průměrné roční performance různých akcií během 10 let, na levé stupnici.

Na obrázku dole: Poměr P/E při nákupu akcií na stupnici dole, průměrná roční performance akcií indexu S&P500 během 10 let po nákupu na stupnici vlevo.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=13&page=14

PE-performance.png - 83kB

Ladislav - 19-3-2021 v 11:29

Rohlena.jpg - 101kB

Jak začal investovat 2017 Vojtěch Rohlena
a brzy změnil zájem: místo obchodování rostoucích akcií,
kupuje akcie už jen kvůli dividendám.
Video 4 minuty :post: https://www.youtube.com/watch?v=_gWh4L-JVUc

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=12&page=4
.

Ladislav - 21-3-2021 v 13:12

Lex-Greensill.jpg - 15kB Greensill.jpg - 7kB

Bankrot banky Greensill 2021
Stupid German money a jak australský farmář obral německé instituce o miliony

Lex Greensill (*1977 Queensland, Austrálie) je australský farmář, podnikatel a bankéř, který se proslavil jako zakladatel britské společnosti Greensill Capital na financování a na derivátové finanční produkty.
8. března 2021 požádala jeho německá Greensill Banka o ochranu před platební neschopností.

Než se stal Lex Greensill bankéřem, byl v Austrálii farmářem cukrové třtiny spolu s otcem. Na počátku své kariéry působil jako poradce britského premiéra Davida Camerona.
Roku 2011 založil Greensill Capital v Norwich, Británie.
2014-2018 získala britská investiční společnost Greensill Capital Ltd. a australský finančník Lex Greensill 100 % akcií německé NordFinanz Bank, založené 1927. Greensill Banka byla nyní německá a slibovala lidem a radnicím v Německu trochu vyšší úrok na vložené peníze než jiné banky v Německu. Němci a německé radnice svěřily Greensill Bance stovky milionů eur.
Při narozeninách královny Alžběty II. v roce 2017 získal Lex Greensill od prince Charlese titul velitele Britského impéria.
Americká společnost General Atlantic investovala v roce 2018 do Greensillu 250 milionů dolarů.
Japonská Softbank investovala roku 2019 do Greensillu 800 milionů dolarů.
Lex Greensill se stal miliardář a koupil si za vytunelované miliony několik soukromých letadel, mnohé movitosti a nemovitosti. Často také navazoval vztahy s nejvyššími představiteli britského establishmentu.
Vzhledem k právní kontrole a finančním potížím, jimž čelí Greensill Capital počátkem roku 2021, už Lex Greensill není miliardář a čelí několika soudním sporům.
Lidé dostanou při insolvenci a bankrotu německé Greensill Banky všechny peníze zpátky, protože jejich vklady jsou chráněné. Německé radnice jejich 328 miliony eur ztratily, jejich peníze nejsou v Německu chráněné. Malé město Monheim (ne Mannheim) ztratí 38 milionů €, Eschborn 35 milionů €, Wiesbaden 20 milionů €.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=25&page=8

Ladislav - 6-5-2021 v 07:25

Když banku, tak kanadskou napsal Jan Kolín
'''Kanada totiž zažila bankovní krize naposledy v 19. století. Krize let 1930 nebo 2008 sice poznamenaly ekonomiku, ale žádná banka oproti USA nepadla.
Kanada byla dokonce vyhlášena Mezinárodní měnovým fondem jako země, které nejlépe zvládla poslední hypoteční krizi.
Kanada má pro své banky pro mnohem přísnější pravidla od upisování hypoték, přes poměr aktiv k vlastnímu kapitálu nebo ukazatel Tier 1 Kapitál, ukazuje stabilitu rozvahy.
V poslední krizi kanadské banky jely dál téměř jako by se nic nedělo. Jenom pozastavily růst dividend, ale vyplácely je dál ve stejné výší.
Kanadské banky expandují do USA a mnohé z nich zde mají více než čtvrtinu svých zisků. Také nabízejí daleko lepší dividendoví výnos: Průměr top 5 kanadských bank 4% vs top 4 americké bank 2,1%.
Pro dividendové investory, kteří uvažují o rozšíření portfolia o zajímavé banky může být Kanada dobrou volbou.'''

Royal Bank of Canada (RY)
- Tržní kapitalizace $138 miliard
- Dividendový výnos: 3,6%, dividendy vyplácí od roku 1870

Toronto-Dominion Bank (TD)
- Tržní kapitalizace $125 miliard
- Dividendový výnos: 3,7%, dividendy vyplácí od roku 1857

Bank of Nova Scotia (BNS)
- Tržní kapitalizace $77 miliard
- Dividendový výnos: 4,6%, dividendy vyplácí od roku 1833

Bank of Montreal (BMO)
- Tržní kapitalizace $61 miliard
- Dividendový výnos: 3,6%, dividendy vyplácí od roku 1829

napsal Jan Kolín :post: https://www.snehovakoule.com/post/kdy%C5%BE-banku-tak-kanads...

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=6&page=7

Ladislav - 7-5-2021 v 08:34

Když už akcie nemohou více stoupat, tak musí začít klesat

Zvláště když už jdou půl roku zubatě vodorovně. Adobe, Amazon, Apple, Nvidia, Coca Cola, Visa, už růst nechtějí a nereagují na positivní zprávy jinak, než poklesem kurzu. Jen akcie Microsoft je dosud manipulována vlastními nákupy akcie, protože vedoucím podniku dosud nestačí jejich miliony v akciích.
Nadšení z akcií je dnes jistě už dost veliké, o zájmu taxikářů a uklízeček o akcie ale nevím. A na titulních stránkách novin se dosud nepíše o snadném zbohatnutí s akciemi.
Úroky 10-letých státních dluhopisů nesmí být srovnávány s P/E akcií, aby nikoho nenapadla ta hloupost, že akcie jsou levné i s P/E 1000, když je úrok dluhopisů 0,1%. Rovněž Shillerovo P/E, nebo průměrné P/E z několika let musíme ignorovat. Raději nevnímejme vůbec P/E a kupujme jen akcie s P/B pod 3, P/S pod 3 a s dividendovým výnosem nad 3%. I když Berkšír koupí další akcie Apple s P/B 15 a P/S 15.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=13&page=14

Adobe.png - 22kB akcie Adobe

Ladislav - 19-5-2021 v 08:15

Buffett-25.jpg - 56kB

Jaké akcie koupili v 1. kvartále známí investoři

Já v tom seznamu chybím, protože jsem v prvním kvartále akcie nekoupil. A ve čtvrtém kvartále jsem koupil akcie BNP Paribas, Raytheon Technologies. :( Co koupil holding Berkshire Hathaway v prvním kvartále, se dozvíme asi až v červnu. Chudý a zkorumpovaný zaměstnanec holdingu to prozradí jen za peníze a asi jen majiteli webu gurufocus.com a ten to info za peníze prodává jiným lidem a ti kdo za to zaplatili, nechtějí to nikomu říci zadarmo. :( Ale nakonec je to zcela jedno, když neznáme nové spekulace Berkšíru, protože nikdo by neměl kupovat a prodávat akcie jako Warren Buffett. Spekulanti z holdingu Berkshire Hathway ty nejlepší akcie prodali a rozumní lidé tyto akcie musí držet stále, kvůli dividendám a protože by neměli kupovat akcie BRK-B, to je šílený holding bláznivých spekulantů, který začne platit první dividendu až po smrti zakladatele. :( A když už jsme si během 20 let vytvořili vlastní holding ze 20-30 dividendových akcií, nepotřebujeme kupovat akcii holdingu BRK-B bez dividendy ani s dividendou.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=10&page=6
.

Ladislav - 19-5-2021 v 08:50

Dlouhodobě = za víc jak 40 let, hodnotové akcie poráží růstové

'''Poradenská společnost Alpha Architect vytvořila velmi jednoduché srovnání. Vzala 3000 akcií z amerického akciového indexu Russell 3000 a seřadila akcie podle indikátoru P/E. Akcie s nižším P/E se dostaly do kolonky hodnotové. Akcie s vyšším P/E do kolonky růstové.
V časovém pásmu 1.1.1979 až 1.1.2021, což je 42 let, byla průměrná roční výkonnost nejlevnějších akcií 14,5 % a maximální pokles byl 48 %.
20 % nejdražších akcií mělo průměrnou roční výkonnost 8,8 % a maximální propad o 88 %.
Hodnotové akcie měly tedy výrazně vyšší zisk při mnohem nižším riziku.
Investice do nejlevnějších akcií se za 42 let zhodnotila 3x víc než investice do drahých akcií. A zhodnotila 2x víc než investice do celého indexu.'''
:post: https://finlord.cz/2021/05/hodnotove-vs-rustove-akcie-ktera-...

Pro mne je důležitý nákup akcií s P/B pod 3, P/S pod 3, s dividendovým výnosem nad 3%. Výška P/E není důležitá, protože akcie jsou levné, i když je jeden rok až 2 roky P/E 1000 nebo P/E negativní a současně P/B pod 1 a P/S pod 1.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 8-6-2021 v 08:33

Manipulace s buy backs

Odkupy vlastních akcií a jejich likvidace byly nezákonné až do roku 1982, protože byly vnímány jako manipulace kurzu. A krátce byly tyto buy backs zakázány i v roce 2020.
Darebáci z vedení firem FAAMG a jinde, pomocí buy backs snižují počet existujících akcií a někdy si bere firma na ty nákupy i kredit, aby kurz akcie rostl silně každý rok a zakladatel firmy nebo dnešní šéf firmy mohl firmu za pár let opustit s co možná největším množstvím milionů dolarů v akciích, které dostal jako bonus ke mzdě.
Takto manipulované FAAMG akcie a jiné, by měli spekulanti na počátku velkého krachu prodat, nejpozději při poklesu 30% a nenechat si FAAMG akcie klesnout během dvou let na 1/4. Vždyť za peníze z prodaných 4x předražených akcií na konci velkého krachu koupí od těch samých akcií 4x více kusů.
Něco jiného jsou málo manipulované dividendové akcie, které se předraží jen 2x. Ty je vhodné držet stále a přes všechny krachy jen kvůli dividendám: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, BHP Group, British American Tobacco, HSBC Holdings, Royal Dutch Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, BNP Paribas, Iberdrola, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

The Ugly Truth Behind Stock Buybacks
For most of the 20th century, stock buybacks were deemed illegal because they were thought to be a form of stock market manipulation. But since 1982, when they were essentially legalized by the SEC, buybacks have become perhaps the most popular financial engineering tool in the C-Suite tool shed. And it’s obvious why Wall Street loves them: Buying back company stock can inflate a company’s share price and boost its earnings per share — metrics that often guide lucrative executive bonuses.
Stock buybacks enrich the bosses even when business sags.
Stock buybacks create a sugar high for the corporations. It boosts prices in the short run, but the real way to boost the value of a corporation is to invest in the future, and they are not doing that.

Ladislav - 9-6-2021 v 09:28

dan.jpg - 238kB

Daniel Gladiš o své investiční filozofii a cestě k investování

Vypráví manažer fondu Vltava - Daniel Gladiš, jak koupil své první akcie 1993, založil brokera Atlantik a jak četl poprvé knihu Inteligentní Investor - Ben Graham. A do roku 2004 prováděl value investing podle Grahama.
Ben Graham rád investoval do podniků, které mají cizí kapitál přibližně stejný jako vlastní kapitál. Před lety jsem se proto ptal e-mailem Gladiše, jestli je to zlé, když má McDonald's negativní vlastní kapitál. Dan Gladis myslí, že je to zlé. Já bych akcie podniků s negativním vlastním kapitálem nekoupil a je mi jedno, co o tom myslí Dan Gladis.
Kdysi dávno Seth Klarman a Jeremy Grantham prý byli Gladišovi klienti.
Akcie BMW jsem koupil před lety asi dříve než Dan Gladis. A chci je držet až do konce života kvůli dividendám. Já to mám na shromáždění akcionářů jen hodinu pěšky. Zajímalo by mne, zda drží Dan Gladis akcie BMW do dnes, ale ptát se ho nebudu.
:post: http://investicedoakcii.cz/z-investicni-kuchyne-daniela-glad...
''Ponaučení, které jsme si z toho vyvodili, je to, že snaha o přílišnou sofistikovanost je spíše na škodu. Jakmile se investor začne utápět v komplikovaných modelech, potom ztratí odstup a objektivitu. Když je potřeba vyrobit sofistikovaný model, aby dokázal, že je akcie levná, pak akcie většinou levná není. Levnost akcie musí člověka praštit do oči na první pohled, aniž by k tomu potřeboval složité výpočty. K tomuto závěru jsme dospěli během této fáze někdy před devíti lety. Od té doby se snažíme naše investiční úvahy co nejvíce zjednodušit a zatím to funguje velmi dobře.''
''Když analyzujeme nějakou společnost, položíme si vždy tyto čtyři otázky:
Rozumím tomu, co společnost dělá?
Má společnost nějakou trvale udržitelnou konkurenční výhodu?
Je společnost řízena ve prospěch akcionářů?
Jsou její akcie atraktivně oceněny?''

Oceňovací modely pro stanovení vnitřní hodnoty společnosti
''Nepoužívám žádné komplikované modely. Levnost musí být zřetelná na první pohled a všechny potřebné propočty se dají udělat v hlavě.''
''Nejdůležitější závěry, které jsem si zatím odnesl, jsou: 1. Jednoduchost vítězí nad komplexností. 2. Trpělivost je největší investorova zbraň. 3. Je zbytečné a škodlivé snažit se vydělávat peníze moc rychle.''

Tedy komplikovaný výpočet vnitřní hodnoty akcie nemá dnes pro Gladiše asi žádný smysl, stačí mu asi P/B pod 1 a P/S pod 1, nízké zadlužení a růst tržby.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 15-6-2021 v 09:04

AMZN.png - 18kB Amazon, SMA 38. MACD

Pro spekulanty Amazon

Český odborník na technickou analýzu a odborník na výrobu youtube-videos koupil část jedné akcie Amazon, která stojí celá 3.383 dolarů. Zlomky akcií by mělo být zakázáno koupit. Je to k smíchu, když má někdo na kontě 0,321 nebo 0,123 z jedné akcie. Raději šetřit peníze a pak koupit celou akcii za 1.000 € a akcie s kurzem nad 1.000 € nikdy nekupovat.

Akcie Amazon je extrémně předražená s P/B 16, P/S 4.2, P/E 64, dividenda 0%. Spekulanti nepotřebující dividendu by měli koupit akcii na několik let až po velkém dvouletém krachu. Spekulanti s technickou analýzou musí koupit AMZN při ''signálu koupit'' a pak rychle prodat na ''stop loss'' nebo při ''signálu prodat''. Tito lidé nemusí vůbec vědět, co je to AMZN a co je to P/B, P/S a P/E. Hlavně že je tam ''signál koupit'' na svíčkách, na SMA nebo u MACD.
:post: https://www.morningstar.com/stocks/xnas/amzn/valuation

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=20&page=11

Ladislav - 23-6-2021 v 16:41

Inflace, deflace a budoucí velký krach akcií

:) Inflace znamená růst cen zboží, služeb a akcií.
Akcionáři se inflace nesmí bát a musí věřit v růst levných akcií.
Inflace vzniká často z toho důvodu, že centrální banka nebo národní banka česká, evropská a americká silně rozmnožila počet korun, eur a dolarů.
To dnešní množení peněz bude ještě pár let pokračovat.

Nesnesitelné předražení akcií a růst úroku dluhopisů pak způsobí velký krach akcií, které jsou dnes extrémně předražené. Některé fondy a mnozí spekulanti za pár let budou předražené akcie prodávat, protože centrální banky zvýší hlavní úrok a západoevropské a americké státní dluhopisy zvýší úrok z 0,1% na 4% ročně, což bude fondům a spekulantům za pár let stačit. Protože už se nevyplatí mít peníze v bitcoinu a v drahých akcií Tesla, Adobe, Nvidia, Microsoft, Visa, Apple.

Když centrální a národní banky přestanou tisknout další peníze a současně zvýší hlavní úrok, ceny zboží, služeb a akcií už neporostou a centrální banky způsobí, že inflace klesne na nulu. Jestli pak budou klesat ceny zboží, služeb a akcií, bude se ten úkaz jmenovat deflace a také asi ''velký krach na burze 2023-2026''.
:(

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=15&page=8

Joke-12.jpg - 110kB

Ladislav - 4-7-2021 v 11:23

Jeden z nás vlastní 100 různých podniků

Není rozumné vlastnit 100 podniků a dostávat od každého 10 € dividendu ročně, celkem 1.000 € dividend za rok.
Banky takového klienta nenávidí, když mu píší na konto 300x ročně malinké peníze a 300x ročně z toho strhávají daně z dividend a posílají mu 300 PDFs o dividendě a dalších 300 PDFs o dani ročně.
Rozumné je vlastnit jen 10 až 20 podniků a dostávat z nich celkem 12.000 € ročně dividendy.
Když má člověk většinou šrot podniky, hloupé podniky, zločinné podniky, komunistické podniky nebo extrémně předražené akcie, je to zkrácení ze 100 podniků na 20 podniků velice jednoduché a za získané peníze se přikoupí zbylé akcie.

To šílené portolio:
3M, Abbvie, Altria, Amgen, Apple, AT&T, Blackrock, Bristol-Myers-Squbb, Church&Dwight, Cisco Systems, Coca Cola, Colgate Palmolive, Ebay, Exxon, Fastenal, General Mills, Gilead Sciences, Gladstone Commercial, Hormel Foods, Intel, Johnson & Johnson, Kimberly Clark, KraftHeinz, MainStreetCapital, McDonalds, Merck, Microsoft, Mondelez, NextEra, Omega Healthcare, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris, Procter&Gamble, Realty Income, Sabra Health Care, Texas Instruments, Union Pacific, Visa, WP Carey, Waste Management
Allianz, BASF, Bayer, Baywa, BMW, Deutsche Telekom, Dic Asset, Henkel, LEG Immobilien, Linde, Munich RE, SAP, Schaeffler, Siemens, TAG, Talanx, Vonovia
BAT, BP, Diageo, GlaxoSmithKline, Imperial Brands, National Grid, Reckitt Benckiser, Rio Tinto, SSE, Unilever, Vodafone, Royal Dutch Shell
Anheuser Busch InBev, ABB, Nestle, Novartis, Novo Nordisk, Roche, Red Eléctrica,
Air Liquide, AXA, Danone, LVMH, Pernod Ricard, Total
Canadian National Railway, Royal Bank of Canada
Itochu, Japan Tobacco, Mitsubishi Corp., Softbank, Sumitomo Corp.
BHP Group, Commonwealth Bank of Australia, Wesfamers
Gazprom, China Construction Bank, Ping An Insurance, Jardine Matheson

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=2&page=35

Ladislav - 11-9-2021 v 16:48

Augustiner-NeuhauserStr.jpg - 267kB

To je hrozné

Mladý muž má 27 let, jeho rodiče jsou bohatí a od narození mu kupují 5 různých akcií, každou akcii za 50 € měsíčně (BASF, Procter & Gamble, Nestle, Apple, D.Telekom).
Mladý muž vlastní domy a byty převážně v Bavorsku, více než 30 bytů, také jeden domek v Rusku a jeden domek v jižní Itálii, kde platí za ochranu mafii 200 € ročně.
V Mnichově požaduje od nájemníků 12 EUR až 20 EUR za 1m2 bytu.
Jeho 70 různých akcií má hodnotu 12 milionů EUR.
Jeho měsíční příjem, hlavně od nájemníků bytů, je 70 000 EUR, mnohem více než dostává Angela Merkel a německý prezident dohromady.
On pracuje jako učitel fyziky.
Ale on hledá další investice, i když by měl utrácet jeho 70 000 EUR měsíčně za drahé hotely při cestách na Hawaii, Tahiti, Rio, Acapulco, San Francisko, New York, Cape Town, Hong Kong. Protože ve stále přibývajících milionech štěstí nikdy nenajde.
:( A při jeho příjmu 70.000 € měsíčně jsem si sám musel v hospodě za pivo zaplatit 4,20 €. To není fair. Protože já dlužím 900 € DKB bance a on má 70.000 € měsíční příjem.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :( http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=9&page=29

Ladislav - 18-9-2021 v 13:16

Kolin.jpg - 194kB Kolín

5 tipů pro dlouhodobé investování . . . Napsal: Jan Kolín

'''1) Dívejte se na své portfolio jen 1x měsíčně.
2) Ekonomické zprávy jsou dobré pro obecný přehled, ale nespojujte si je s akciemi.
3) Společnosti (nebo ETF) kupujte s cílem držet a ideálně nikdy neprodávat. Nezapomeňte, že kupujete reálné společnosti. Krátkodobě si můžete zaspekulovat v kasinu nebo si vsadit na sport.
4) Pokud opravdu společnosti věříte, pokles ceny je signál k nákupu.
5) Co takhle místo kurzů řešit jiné ukazatele – třeba růst příjmu z dividend nebo dlouhodobý růst zisku dané společnosti.'''
Napsal: Jan Kolín
https://www.snehovakoule.com/post/kr%C3%A1tkodob%C3%BD-vs-dl...

'''Investuji od roku 2014, od roku 2016 razím výhradně strategii dividendového růstu.
Všechny dividendy investuji zpět.
Neřeším denní pohyby cen ani žhavé novinky.
Web jsem založil podle zpětné vazby přátel, které zajímalo, co dělám, snad pomůže i vám.
Vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze.'''
Napsal: Jan Kolín

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4&page=65#pid99...

Ladislav - 19-9-2021 v 11:04

Ve španělském Manhattanu = v Benidormu jsou byty asi 4x levnější
než v Praze a v Mnichově
= 166.000 € . . . za 94 m² . . . 3 místnosti

To znamená asi 1 obývák, 2 ložnice, oddělená kuchyně, oddělená koupelna


Stěhování do Benidormu je zajímavé jen, kdyby se tam chtěla stěhovat také paní a děti a být tam nezaměstnané.
A v létě je tam asi několik dní nesnesitelná teplota 40° C ve stínu.
:( Doufám, že byty jsou k sehnání ihned a hotové a nejsou mizerné kvality na spadnutí,
od zkrachovalé čínské společnosti Evergrande.
:(

:( Já si myslím, že člověk se může stěhovat do Benidormu ihned:
1) když mu bude stačit na nákup bytu vzít peníze z prodané poloviny akcií
2) když paní a děti se do Benidormu budou chtít stěhovat také
3) nebo když se paní a děti odstěhují ze společného města tisíce kilometrů daleko, do Moskvy nebo do Manily,
kde pán žít nechce a ani tam nechce cestovat na návštěvu.
Takže styk s rodinou bude možný pak do konce života jen online v PC kameře.
Takže místo denního setkávání s vlastními dětmi bude možné setkávat se jen s mořem, s lodí, s rybou a s vínem,
jestli se paní a děti nechtějí stěhovat s pánem do Benidormu, ale do Moskvy nebo do Manily.
:) https://www.immowelt.de/expose/2t3f94j

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=22&page=3

Beni-2021-1.jpg - 119kB

Beni-2021-2.jpg - 90kB

Beni-2021-3.jpg - 93kB

Beni-2021-4.jpg - 63kB

Beni-2021-5.jpg - 88kB

Beni-2021-6.jpg - 79kB

Beni-2021-7.jpg - 59kB

Benidorm-2017.jpg - 644kB

Ladislav - 16-10-2021 v 07:29

Trader.jpg - 562kB

Nesmyslné výpočty vnitřní hodnoty akcií
Česká mládež a americká mládež ve věku 16 až 60 let se naučila počítat vnitřní hodnotu akcií.
Zřejmě do těch různých nesmyslných výpočtů dosazují odhadovaný zisk, odhadované cash flow, odhadovaný úrok desetiletých státních dluhopisů budoucích 10 let. Snad se najde také v internetu počítadlo, do kterého se tyto hodnoty dosadí a pak jediným klikem vyleze vnitřní hodnota, a že akcie Visa, Microsoft, Amazon a všechny ostatní mají vnitřní hodnotu takovou, jaké odpovídá dnes P/B 15, P/S 15, P/E 50. Akcie by se měly podle té navedené mládeže (ve věku 16 až 60 let) koupit pár desítek procent levněji, například s P/B 10 a P/S 10.
Jenže tyto výpočty jsou totální nesmysl a podvod a ztráta času, protože se s nimi dojde ke kurzům akcií, které si akcie zaslouží za 10 let a akcie se musí kupovat při kurzu stejném nebo nižším, než který si zaslouží dnes podle tržby a zisku a třeba i cash flow minulých 12 měsíců.
A za druhé: Akcie je stejně předražená s P/E 50 nebo levná s P/E 8, ať už mají 10-leté státní dluhopisy úrok dnes nebo později 0,1% nebo 5%. P/E akcií se nesmí porovnávat s P/E dluhopisů (P/E=100/úrok). Akcie je stejně předražená s P/E 50 nebo levná s P/E 8, ať už poroste tržba, zisk a cash flow podniku 20% nebo 0% ročně budoucích 5 let. Vyhneme se pouze akciím podniků, u kterých analytici na finance.yahoo.com předpovídají pokles zisku budoucích 5 let.
:) Promiňte mi, že opakuju 1000x to samé: Akcie jako Abbvie, Adobe, Altria, Amazon, Apple, Lockheed Martin, Microsoft, Nvidia, Visa, nejsou dnes fair oceněné a neměly by se kupovat! Když mají dnes P/B 15, jsou 10x předražené pro Grahama a 5x předražené pro mne. P/B není P/E. P/B by mělo být 5x nižší než P/E.
S výpočty vnitřní hodnoty akcií neztrácej čas, ani vnitřní hodnoty neopisuj na webstránkách od těch lidí, kteří je vypočítali!
Výpočet vnitřní hodnoty akcií je jen vtip a podvod na mládeži ve věku 16 až 60 let. Spokoj se s nízkým P/B, P/S, P/E a s mírným růstem tržby a zisku u podniků!

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=10
.

Ladislav - 26-10-2021 v 07:32

be5a.jpg - 49kB

Co dělat, jestli mne za pár let vyžene majitel bytu z důvodu,
že jeho syn nebo dcera chtějí bydlet v bytu, který najímám já od roku 1984
a jiný byt ve městě Mnichov není k sehnání bez extrémně vysokého nájemného a bez extrémně vysoké nákupní ceny a současně moje děti mne nebudou chtít vidět každý den, ale jen jednou v roce na Vánoce?


Když mne moje děti nebudou chtít vidět a snad přijdou ke mně až na Vánoce,
když bych sehnal ve městě Mnichov byt jen s extrémním nájemným 1.500 € za 50 m2
a nebo koupil 50 m2 malý byt jen za 600.000 € a to jsou ty extrémně vysoké ceny, se kterými se asi sežene byt rychle,
pak nechci najímat ani kupovat byt, tam kde je levný, 250 km daleko ve městě Selb nebo Cheb, kde by mi bylo smutno.

Raději bych ve věku 70 let koupil za 170.000 euro 75 m2 velký byt u moře ve španělském turistickém Manhattanu = Benidorm, kde by mi bylo veselo i v zimě a v noci.
Tam je sezóna celý rok a i v noci veselo. The city never sleeps.
Mnichov - Benidorm = 1.500 km až 1.800 km. Jedna cesta Flix autobusem stojí 75 euro.

To lze dělat samozřejmě jen v případě, že matka mých dětí myslí, že moje děti patří ze 100% jen jí a žaluje u soudu za to
a soud jí to potvrdí, že děti už nemusí nikdy víc vidět svého tátu a patří ze 100% jen matce. A to se snadno stane.
Protože u soudu pracuje dobytek, který věří každou lež od matky a zakáže otci vidět své děti. U soudu
v Evropě i v Americe. Jen soudy v severní Africe a v západní Asii dají děti raději otci než matce.


Možná že digitalizace už je dnes tak daleko, že lidi, a 10 let později i moji synové mohou pracovat pro svoji firmu v Mnichově v computeru, bydlíce 1.500 km daleko ve Španělsku = homeworking. Tedy moje děti mohou bydlet za 10 let se mnou ve Španělsku a pracovat online v Německu.

Pravděpodobně se koupí dnes snadno a ihned byt v Benidormu 75 m2 za 170.000 € s nábytkem. A na to mi bude stačit prodat část mých akcií. Měl bych pak každou z mých 28 akcií koupenou jen za 1.000 € = investováno 28.000 €.
A proto bych nechal můj 40 let starý nábytek v Mnichově, ať ho vyhodí majitel bytu sám a stěhoval bych vypůjčenou dodávkou do Benidormu jen oděvy, nádobí, computer, gramodesky, CDs, knihy, videos, fotoaparát, objektivy, TV, rádio.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=31

be1a.jpg - 43kB

Ladislav - 29-10-2021 v 04:05

Růstové akcie a klesající akcie

Růstové akcie mohou být ty, které minulých 5 let nejvíc rostly. Nemusí to být akcie firem, které minulých 5 let nejvíc zvyšovaly tržbu. Šéfové těch růstových firem neinvestují do budoucího rozvoje ani do nákupu konkurence. Spíš investují do nákupu vlastních akcií = buybacks s následným snížením počtu akcií v oběhu. Příklady: Apple, Microsoft. Touto manipulací se dosahuje mnohem silnější růst kurzu akcie, než je růst tržby firmy. Šéf chce totiž opustit firmu s miliardou dolarů v akciích, které si vzal jako bonus a extrémně předraženou akcii čeká krach na 1/10. Zde je dobré prohléhnout si 25-leté grafy akcií Corning (GLW) a Cisco (CSCO), aby byl vidět ten hluboký krach předražených akcií 2000-2002 a tyto akcie ani dnes po 21 letech nedosáhly kurz z ledna 2000, před tím velkým krachem.
Minulých 5 let nejsilnější akcie: Adobe, Apple, Microsoft, Netflix, Nvidia, Tesla, by neměly být dnes kupovány. Ty kupují jen ti lidé, kteří letos kupují akcie poprvé v životě. Oni si najdou grafy akcií z minulých 5 let. Ale nehledají poměry P/E, P/B, P/S, dividendový výnos. A stejně tak to dělali lidé, kteří začínali s akciemi počátkem roku 2000, před tím velkým krachem. Zajímala je jen performance minulých 3-5 let. Ignorovali poměry P/E, P/B, P/S a dividendy.
Kdo nakoupí dnes ty drahé růstové akcie, bude muset každou z nich po krachu přikoupit za stejnou sumu jako před krachem, aby neměl akcie kleslé na 1/10, ale jen na 1/2 a dostal se pak už za rok do plus, ne až za 30 let. I ty předražené růstové akcie by měly mít dividendy. Byla by to nuda, kdyby po krachu byly akcie léta v mínus a nechodila z nich každý rok dividenda, jako jediná útěcha.
Když se namísto růstových akcií koupí akcie, které minulých 5 let klesaly, tak ty mají ten růst kurzu ještě před sebou, jestli to jsou zdravé podniky a banky a budou zvyšovat tržbu. Příklady: AT&T, Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance, British American Tobacco.
Já jsem minule přikoupil línou dividendovou akcii Walgreens Boots Alliance za 1.000 €. Za několik měsíců přikoupím línou dividendovou akcii BNP Paribas za 1.000 €.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=10#pid1...

Corning.jpg - 72kB Corning = GLW

Cisco.png - 14kB Cisco Systems = CSCO

Ladislav - 9-11-2021 v 20:12

6 důležitých výhod dividendového investování. Právě přišlo z Texasu.
''6 Important Advantages of Dividend Investing''. Ken Faulkenberry
:post: https://www.arborinvestmentplanner.com/dividend-investing-ad...
Překlad z angličtiny od translate.google

''Jsem velkým zastáncem dividendového investování. Dividendy jsou skutečné, nelze je zfalšovat nebo vytvořit pomocí podvodného účetnictví. Dividendy a míra růstu dividend poskytují důležitý ukazatel zdraví a hodnoty společnosti. Nalezení zdravých dividendových společností, jejichž akcie mají výhodnou cenu, může poskytnout nadprůměrnou míru návratnosti vaší investice.
Dividendové investování je proces vytváření diverzifikovaného portfolia akcií, jejichž podkladové společnosti mají schopnost vyplácet dividendy po dlouhou dobu.

Dividendy jsou důležitým ukazatelem hodnoty akcie. Společnost, která je schopna soustavně zvyšovat dividendu, pravděpodobně znamená, že také soustavně zvyšuje své zisky. Růst dividend pomáhá identifikovat dobře řízené společnosti, které mají důvěru ve své budoucí zisky.

Společnosti, které zvyšují své dividendy rok co rok, jsou obvykle nejlepší společnosti (ale ne nutně nejlepší akcie). To je důvod, proč Dividend Value Builder nabízí seznamy dividendových akcií, aby našel skvělé společnosti pro další výzkum.

Společnosti se stabilními obchodními modely, kvalitními rozvahami, rostoucím peněžním tokem a přiměřeným oceněním jsou nejlepšími kandidáty na portfolia dividendových investic.

Výhody dividendového investování
1. Nechte si zaplatit za čekání
Dividendy umožňují investorovi získat „platbu na počkání“. Historicky dividendy poskytovaly 43 % celkového výnosu indexu S&P 500. Dividendy poskytují průběžný výnos při čekání na zhodnocení kapitálu.

2. Skládání dividendového růstu
Výhody exponenciálního růstu se násobí rostoucími dividendami. Akcionáři roste totiž jak počet akcií (z reinvestice), tak i dividendy na akcii. Exponenciální síla skládání dividendového růstu může poskytnout konkurenceschopné výnosy bez ohledu na to, zda cena akcie roste nebo ne.

3. Využijte korekcí a medvědích trhů
Investoři dostatečně důvtipní na to, aby reinvestovali dividendy, během korekcí a medvědích trhů nákupují více akcií s dividendou, zatímco ceny jsou nižší. Později, když se ceny vzpamatují, je návratnost ve skutečnosti zvýšena dočasným poklesem ceny akcií. Reinvestování dividend a akumulace většího množství akcií během korekcí a medvědích trhů v dlouhodobém horizontu výrazně podporuje růst dividend a návratnost investic.

4. Zachování kapitálu
Kvalitní společnosti vyplácející dividendy jsou vyspělejší a stabilnější než průměrná společnost. Tyto akcie se na sestupných trzích obvykle drží lépe než spekulativnější akcie. To platí zejména tehdy, když se při výběru akcií použije hodnotový přístup s mírou bezpečnosti.

5. Vytvořte tok příjmů
Dividendy poskytují pravidelný tok příjmů. Většina akcií vyplácí čtvrtletní dividendu, ale dobře sestavené portfolio dividendových akcií může poskytnout konzistentní měsíční tok příjmů. Kupujte společnosti, které mají schopnost udržet a zvyšovat svou dividendu. Je obrovskou chybou soustředit se pouze na dividendový výnos.

6. Zajištění proti inflaci
Velkou nevýhodou investic s pevným příjmem je, že tok příjmů neroste. I 3% míra inflace zničí 50 % kupní síly vaší jistiny za pouhých 24 let. Myslí se dluhopisy a termínové vklady. Dividendové akcie poskytují možnost přijímat příjem, který zvyšuje a udržuje kupní sílu vaší jistiny a příjmu.

Strategie dividendového investování
Výhody strategie dividendového investování z ní činí důležitou součást správy portfolia. Dostat zaplaceno na počkání, skládání růstu dividend, využívání medvědích trhů, uchování kapitálu, pravidelný tok příjmů a schopnost udržet si kupní sílu, to vše jsou výhody investičních strategií pro růst dividend.''
Ken Faulkenberry, Texas

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=2&page=38

Ladislav - 16-11-2021 v 19:53

První slovenská dividendová akcionářka není pochopena od slovenských spekulantů s indexem

Všichni Slováci nedrží spolu. Slovenští spekulanti s indexem jsou velcí nepřátelé slovenských dividendových akcionářů. Slovenští spekulanti nemají rádi ani slovenské slečny.
Nejznámější slovenský spekulant se stydí přiznat své jméno a po 15 letech praxe na burze se občas tento Pseudonym přizná, že když na konci roku odečte ztráty od výdělků, vyjde mu roční výnos 0% z jeho spekulací na burze.
Před měsícem se ale objevila na Youtube slovenská slečna Michaela N., která koupila akcie růstové a také akcie na stálo kvůli dividendám. Michaela kupuje akcie pomalu a teprve 2 roky, proto její roční dividendy dělají zatím jen 120 €. Na Youtube má kanál: ''Burza pri káve''
Předvčírem si Michaela otevřela své vlákno diskuse na největším slovenském fóru pro spekulace a hned se tam strhla veliká hádka plná urážek. Michaela však urážky nevymýšlí. Když se moderátor fóra, který spekuluje s nulovým ročním výnosem už 15 let, podepsal Sedliak, tedy ho nazvala sedlákem.
Slovenský národ je velice těžké přesvědčit, že na burze není vhodné krátkodobě spekulovat, ale raději si vytvářet portfolio akcií, které přinesou v důchodu z dividend ten hlavní příjem důchodců.
Pokud Michaela vydrží u akcií i po příštím velkém krachu a vydrží ještě léta ty hádky ve slovenském fóru pro spekulanty, tak budou na Slovensku přibývat lidé s dividendami v důchodu. A příjem v důchodu je nejlepší zvýšit o dividendy a žádným pojištěním.
Sem se mi dívej :post: https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=10&t=...

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=21&page=5

miss-stockholder-2a.jpg - 71kB

Ladislav - 17-11-2021 v 06:57

Nový český podvod Ponziho schéma se dnes oznamuje
= zločinná česká firma HP Next - pan vedoucí František Petera

Pavel Nedvěd, nyní viceprezident Juventusu Turín, v roce 2003 nejlepší fotbalista Evropy, byl hlavním klientem firmy HP Next, za kterou vystupovali jako jednatelé Zlatuše Hejduková, manželka hokejového hrdiny - Milan Hejduk a František Petera.

Firma HP Next upadla do insolvence. Na jejích účtech není ani halíř.
Zjišťuje se, jestli firma peníze svých klientů jen špatně investovala, nebo zda došlo k jejich ukradení. Z došlých odpovědí oslovených orgánů veřejné správy a soukromých subjektů nebyl zjištěn žádný nemovitý ani movitý majetek. Zůstatky na běžných bankovních účtech dlužnice HP Next nebyly také zjištěny. V pokladně se nenacházejí žádné finanční prostředky.

''František Petera se jevil jako celkem solidní člověk. Bylo zjevné, že cenným papírům rozumí. Hovořil o evropských garantovaných fondech s výnosy 10%. To jsou reálná zhodnocení. Kdyby mi řekl, že mi moje peníze rozmnoží o 25% ročně, bylo by jasné, že je to podvodník.'' říká jeden z klientů.

Pavel Nedvěd žádá od firmy HP Next zpátky 49 milionů korun, jeho někdejší spoluhráč z reprezentace či Juventusu Zdeněk Grygera 35,2 milionu, bývalý hráč basketbalové NBA Jiří Welsch 20,8 milionu korun.
Případ insolvence HP Next řeší soud, celou věc prověřuje i policie.
V insolvenčním řízení se přihlásilo celkem 21 věřitelů. Na jistinách, tedy základních částkách, jež do HP Next vložili, jim firma dluží celkem 135,7 milionu korun.
:post: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nedved-ci-welsch-prisli-o...

:punk: Pak nám stodola shořela, jenom hrábě jsem vytáhl z popela. Však život není zlej. Dokud ještě žijem, je všechno oukej.
Jestli někdo před 30 lety ztratil na podvodníky jen 676.000 korun a v prvním roce důchodu má pozitivního vlastního kapitálu 10x víc, nemusí se vůbec trápit. Vždyť zaplatil jen 676.000 korun za poučení, že peníze se nesmí dávat podvodníkům, ale musí rozdělit pravidelně na 30 různých levných akcií s dividendou z hlavních západních akciových indexů. :punk:

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=25&page=10

prisoners.jpg - 38kB Čeští podvodníci ve vězení, také bývalý předseda vlády

Ladislav - 3-12-2021 v 11:13

Moderní český výpočet vnitřní hodnoty akcií se mi nelíbí

Spekulanti si pořídí zadarmo tabulku na Google :post: https://docs.google.com/spreadsheets/
Pak tam vyplní ticker například MSFT, čistý zisk na akcii EPS,
roční očekávaný růst zisku ''Growth Rate'', který je jako Growth Estimates Next 5 Years (per annum) na
:post: https://finance.yahoo.com/quote/MSFT/analysis?p=MSFT
Pak vyplní vytoužený roční růst kurzu akcie ''Rate of Return'' 12%.
A tento blázen vyplnil, že by mohla mít akcie za 10 let P/E 30.
Pak se mu samo vypočítalo, že za 10 let může mít akcie Microsoft kurz 617 dolarů a P/E 30.
A když by zaplatil dnes za akcii 222 dolarů, mohl by vydělávat na růstu kurzu průměrně 12% ročně.

Jenže během budoucích 10 let se odehraje pravděpodobně velký dvouletý krach předražených techno akcií. Akcie se asi propadne během 2 let na 1/4 a dalších 6 let se bude dostávat zpátky na kurz před krachem. A za 10 let nemusí mít vůbec P/E 30 ale třeba P/E 15.

Čistý zisk na akcii EPS i celkový čistý zisk podniku je výsledek triků účetnictví. Je lepší zapomenout na čistý zisk a nevěřit analytikům na finance.yahoo. Raději sledovat pravdivý a skutečný růst tržby (a ne zisku) uplynulých 10 let (s vyjímkou období korona krize). A neztrácet čas s odhady a s výpočty.

Prostě koupit akcie s P/S a P/B pod 3 a nejlépe pod 2 a s dividendovým výnosem nad 3%, od podniku, který stojí víc než 30 miliard € a během 10 let před korona krizí dosahoval jakýkoliv růst tržby.
Na P/E bych se nedíval, to je jeden rok 10, v krátké krizi 500, pak zase 13.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=10

Intr-value-2.bmp - 110kB google spreadsheets


Tak bude vypadat budoucí léta akcie Microsoft, když je dnes 5x předražená.
A zrovna tak dopadnou akcie Adobe, AMD, Apple, Intuit, Microsoft, Netflix, Nvidia, Tesla, Visa.
Crash-to-fifth.jpg - 39kB budoucí léta akcie Microsoft, dnes na levém kopci

Ladislav - 5-12-2021 v 16:37

Příští velký krach akcií, snad 2023-2026
Příští velký krach akcií začne asi z několika důvodů současně. Nesnesitelné předražení technologických akcií,
zvýšení úroků FED a ECB, finanční krize z nezaplacených úvěrů, nesnesitelné předražení nemovitostí.
Pro akcionáře bude příští velký krach akcií výhodný, když na počátku krachu akcie s P/B 9 až 50, P/S 9 až 50 prodají
a několik let později koupí technologické akcie s P/B 3 a P/S 3 zas. Například Microsoft, Adobe, Visa.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=15&page=9

Crash-to_fifth.bmp - 195kB

Ladislav - 18-12-2021 v 07:38

2022 vyhýbat se techno akciím!

Církevní funkcionářka a spekulantka s předraženými akciemi Catherine Wood dosahuje letošní rok od 1.1. do 18.12. s jejím hlavním fondem = ARK Innovation ETF (ARKK) ztrátu -22%. Zřejmě paní Wood, každý den v kostele, studovala Bibli, když hlavní část jejího fondu tvoří dnes extrémně předražené akcie:
Tesla (TSLA), Roku (ROKU), Teladoc Health (TDOC), Square (SQ), Zoom Video Comm. (ZM), Shopify (SHOP.TO), Spotify Tech. (SPOT), Twilio (TWO), Coinbase Global (COIN), Unity Software (U).
Silná zaplacená manipulace v internetu fungovala letos jen u akcií Tesla a Shopify, ty jsou letos v plus. Ostatních 8 akcií ze seznamu je letos v mínus.
Ale minulého roku 2020 přinesl ETF fond ARKK pozitivní výnos 152%, tak bylo z čeho ztrácet letos. Příští rok bude nejspíš ztráta fondu pokračovat, neboť mládež už vidí, že technologické akcie nerostou každý rok. A FED začne příští rok akciím škodit.
Moje portfolio minulý rok vůbec nerostlo, ale přineslo tisíce eur dividend, které jsem nepřidal do akcií. Letos moje portfolio rostlo +22%, dividendy jsem nepřičetl a přidal do akcií během letošního roku jen 1.000 €. Dnes dosahuje moje portfolio nejvyšší hodnotu v historii. Nejlepší růst dosáhla moje farmaceutická akcie Pfizer a tu mám 245% v plus, ze všech akcií nejvíc.
Čeští a slovenští autoři a autorkyně akciových videos pro Youtube zpomalují jejich tvorbu a věnují se poslední dny jiným tématům než akcie. Jejich extrémně předražené akcie, u kterých vidí podhodnocení a čekají další růst, už několik měsíců klesají. Jejich oblíbená akcie Palantir Tech. (PLTR) je letos v mínus a stále je 10x předražená s P/E 473, P/S 24, P/B 17. Také Catherine Wood má tuto hloupou akcii v portfoliu.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=28&page=11#pid1...

Ladislav - 18-12-2021 v 13:04

Blíží se crash, jaký nechceš

Já se tomu divím, že se tolik Čechů nechalo nalákat od nevím jakých podvodníků na akcie Palantir. Já jsem se o té firmě dozvěděl asi jen z českých videos na Youtube. Asi se začalo v lednu 2021 mnoho české mládeže zajímat o akcie a vyfiltrovali si nejsilnější akcie roku 2020. Negativní P/E nebo 1000, negativní P/B nebo 100 a P/S 100 tu mládež vůbec nezajímaly, vždyť se zabývali akciemi teprve týden. Já jsem se také zajímal první týden v životě, roku 2000 jen o ty akcie, které minulý rok = 1999 nejvíce rostly. A o P/E jsem našel v knihách v polovině roku 2000 jen samé lži. O P/B a P/S ty knihy nepsaly nic. Roku 1999 extrémně silné akcie, koupené 2000, se 2001 extrémně propadly do mínus a koncem 2002 jsem musel moje akcie levně přikoupit, jinak bych se od 2000 do 2021 do plus nedostal.
Na obrázku jedna z mých akcií, které jsem koupil draze roku 2000, protože 1999 silně rostly. Koncem 2002 jsem levně přikoupil a dostal se brzy do plus.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Corning-GLW.jpg - 59kB

Ladislav - 19-12-2021 v 07:13

Vlastní dům, byt, dividendové akcie

Dědit dům nebo byt tam, kde člověk chce žít, by bylo moc hezké. Já jsem ve vesnici nechtěl žít a proto zdědila můj rodný dům dcera mé sestry. Jiná možnost je, že pak člověk zděděný dům ve vesnici prodal a za získané peníze koupil byt ve městě, kde chce navždy zůstat. Kdo nedědil nic, měl by z průměrné mzdy 20 let šetřit a kupovat 20 let levné akcie a být těch 20 let bez dovolené a bez auta. Pak by asi ušetřil na nákup vlastního bytu a levné akcie zdravých západních podniků by v tom množení kapitálu pomohly. Pokud by ty akcie měly dividendy, za 10 let by stačily dividendy zaplatit nájemné z bytu a za dalších 10 let by se byt koupil. Ovšem kdo má 5 milionů korun v dividendových akciích, často se nerad loučí s těmi akciemi, aby za ně koupil vlastní byt, protože by pak byl ihned bez dividend. A tak je příjemné platit dál nájemné z bytu, když člověk má 5 milionů korun v akciích, protože má krásný příjem z dividend.
Ten dům na obrázku se stodolou, kurníkem a chlívem mohl být můj a už bych ho dávno prodal a koupil velký byt ve velkém městě. Ale dědila tento můj rodný dům dcera mé sestry a ta spolu s jejím pražským policajtem tu stodolu a snad i kurník 2015 nechali zbourat. Asi aby nebylo nutné opravovat nikdy víc střechu nebo omítku.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=22&page=4

Dum-42.jpg - 514kB

Ladislav - 2-1-2022 v 08:47

Crash-6.jpg - 106kB

Když skončí crash, musíš mít cash

:) Vloni a minulých pár let vzniklo v Čechách, na Moravě a na Slovensku plno nových expertů na akcie starých 7 až 27 let. Oni koupili jen akcie, které předtím silně rostly a tak se považují za experty. Mnozí z těch nových odborníků už jsou vidět na vlastních nebo na cizích videos na Youtube. Někteří z těch nových expertů nám ukáží jejich články a jejich webstránky jen za měsíční poplatek několik €. Jen když jim zaplatíme 5 €, můžeme zjistit, že mají akcie Alibaba, Palantir a podvod Bitcoin. Důležité je ale, aby tito mladí spekulanti všechny 3x až 20x předražené akcie na počátku krachu, několik procent pod maximem prodali a nenechali si předražené akcie klesnout na 1/3 až 1/20, aby museli po krachu každou akcii levně přikupovat a zlevňovat průměrné nákupní kurzy a dělat z poklesů na 1/10 pokles na 1/2. :) Na konci velkého tříletého krachu je mnohem lepší, když má člověk dostatek volných peněz na kontě na nákup levných akcií, které nemá. Microsoft může mít po krachu P/S 2,5 a P/B 3 (dnes má P/S 15, P/B 17). Nepříjemné je, když na konci velkého tříletého krachu jdou všechny peníze na přikupování vlastněných akcií, které člověku klesly na 1/4 až 1/20 a na nové akcie už nezbydou peníze. :) Tedy MANAMANAT akcie počátkem krachu všechny prodat a po krachu koupit 5x levněji znova. Nenechat si je během 3-letého krachu klesnout na 1/5 až 1/20. To platí i pro podvod na české mládeži = Palantir. MANAMANAT = Adobe, Alphabet, Amazon, AMD, Apple, Meta, Microsoft, Netflix, Nvidia, Tesla.
Já mám jen nepředražené nebo 2x předražené dividendové akcie, tedy počátkem krachu neprodám nic a po krachu koupím levně Microsoft s P/S 3.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=44#pid10...

Margin-Safety.bmp - 729kB

Ladislav - 6-1-2022 v 11:24

Nový expert na akcie Radovan Vávra
Narozen 1963, 1998-2003 vedoucí pracovník v Citibank, Komerční banka, Union banka


Těsně před velkým dvouletým krachem začal bývalý vedoucí pracovník 3 bank, dnes spekulant s akciemi - Radovan Vávra zaplňovat všeobecné webstránky, youtube, snad se vyskytuje i v obecných novinách, v televizi a v rádiu.
Jeho FAAMG akcie roku 2021 silně rostly a tak se z něj stal velký expert na akcie. Snad ho pustí na papír i Zemědělské Noviny, Večerní Praha a Rudé Právo.
Nyní radí nový expert Radovan Vávra studentům, pracujícím i důchodcům opustit pojištění, které málo vynáší a opustit fondy, které berou roční poplatek několik procent a vsadit na ETF S&P 500, ve kterém jsou akcie Apple, Amazon, Adobe, Alphabet, Microsoft, Netflix, Nvidia a Tesla. Protože roku 2021 ty FAAMG akcie silně rostly.
Že prý se vsazeným tisícem korun měsíčně budou mít lidé milion korun za 22 let.

Nový expert na akcie Radovan Vávra povídá: ''Začněte si to psát! Od vybírání jednotlivých akcií odrazuji. Vhodné jsou ETF fondy, které kopírují index S&P 500. S&P 500 reprezentuje Apple, Google, Microsoft. Stačí dát stranou každý měsíc tisíc korun, po 22 letech budete mít milion. Nepanikařte, až přijde první propad! Neprodávat nikdy! :( Vzít 4% ročně a z nich pohodlně žít."

Prý při držení toho ETF alespoň 20 let nebude investice nikdy v mínus. A v jedné větě doporučuje Vávra neprodávat nikdy. V jiné větě doporučuje Vávra 4% z toho ETF každý rok prodat a peníze utratit.
Není dobré dát na radu lidí, kteří během 5 let vystřídali vedoucí funkce ve třech bankách. Slušný člověk by byl déle než 5 let v jedné bance, zváště když se jedná o vedoucí funkci.
Důvod Vávrova odchodu z KB byla asi riskantní investice do collateralised debt obligations, do nichž KB jako první domácí banka investovala přes 16 miliard korun. Vávra řekl o sobě, že je nejlepší český bankéř.
Není rozumné dát na radu lidí, kteří lákají na předražené akcie FAAMG pomocí ETF.
Spekulant Radovan Vávra si odporuje, když radí v bulvárním tisku, nikdy neprodávat a současně v důchodu prodat 4% z ETF ročně a penize utratit.

:cool: Ať už začátečník, nebo pokročilý investor, těm ETFs by se měl každý vyhnout. Kupovat by se měly jen akcie levné s dividendou 4% až 10%. Nekupovat žádné předražené FAAMG akcie pomocí ETF ani jednotlivé FAAMG akcie bez ETF.
Nikdy neprodávat a v důchodu využívat funguje jen, když se v důchodu spotřebují jen peníze z dividend a investovaný kapitál zůstane celý a pak budou ty blue chip akcie a jejich dividendy dědit děti, od kterých musí mít každý alespoň dva kusy. :cool:
:( Dával jsem veliký pozor, abych nikoho neurazil. Jestli zde vidíte urážku, prosím hlašte a já to opravím! :(

Nejsilnější akcie 2016-2021, extrémně předražené, dnes na počátku velkého krachu
:( http://nr1a.com/expensive-stocks-3m.htm
:(

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=25&page=11#pid1...

vavra.jpg - 53kB

Ladislav - 14-1-2022 v 00:30

:) Mnoho Youtuberů má tuberu :) Ale když akcionář v důchodu nemá celý den co dělat a žádný z 66 TV programů se mu dopoledne nelíbí, hledá pro zábavu videa o akciích. V letech 2019-2021 vzniklo mnoho mladých odborníků na akcie. Oni koupili akcie poprvé před 2 lety a ty akcie silně rostly. Mnozí z těch nových odborníků publikují videa, nebo dokonce nabízí poradu s akciemi za peníze. Tato videa mají 2x větší hodnotu, když ti noví odborníci píšou Buffett a žádné Buffet. Velice jim ublíží, když prozradí, že mají akcie z Číny nebo z Ruska. Každý chytrý dospělý člověk ale ví, že komunistická akcie je veliký podvod na mládeži a že se nemůže podílet na podniku společně s Putinem. :( Bohužel plno akcionářů se nechá podvádět s moderním výpočtem vnitřní hodnoty akcie, kde vychází někdy, že akcie je o 10% předražená a ona má třeba P/S 15 a P/B 15 a je tedy předražená o 400%. Jak se to jen může stát, že ve výpočtu vyšlo a na některých amerických webstránkách se oznamuje, že akcie je 10% předražená a přitom má P/S 15 a P/B 15? Vysvětlení je jednoduché = nesmíš věřit všemu v internetu, protože 50% slov v internetu je lež a podvod. Inteligentní investor by koupil akcie s P/B pod 1,5 a při dnešním P/B 15 by byla akcie Microsoft 10x předražená. Pro mne je 5x předražená. Podle kabaretistů z internetu je Microsoft jen o 10%, neboli 1,1x předražený. :(
Sem prosím nedávej žádný komentář!

Forum-1.bmp - 741kB

Ladislav - 21-1-2022 v 09:21

Na Plzeň Vávro, na Plzeň!

:) "Chcete investovat do S&P 500? Bouchněte v bance do stolu a řekněte, že to chcete a chcete a chcete!" povídá amatérský spekulant Radovan Vávra z Tábora, který je šťastný z toho, že kdysi pomáhal s nákupy trestanci Babišovi. :(
ETF se kupuje doma online. Jen v Táboře v bance.
Jenže není dobré dnes začínat investovat do ETF S&P 500, když většina akcií indexu je rekordně předražená a pak během tříletého krachu akcií zapříčeněného od FED, každý měsíc, stále levněji přikupovat, aby mínus nepřibývalo, ale zůstalo 3 roky mínus stejné.
:) Je jasné každému, jen ne spekulantovi s nemovitostmi Vávrovi z Tábora, že během krachu se mají kupovat jen levné akcie s dividendou nad 4%. Zřejmě je poslední dny placen Vávra od bulvárního tisku a od televize, snad i od rádia, za jeho slova že americké akcie porostou stále. A když se venkov a bulvární tisk začne zajímat o akcie, začíná právě velký tříletý krach na burze New York a drahé Nifty-Fifty akcie by se měly prodat. :(
Já nejsem prorok krachu. Já chci mých 28 dividendových akcií držet navždy a jen kvůli dividendám. Já jenom varuju před krachem nesnesitelně předražených akcií: Adobe, Airbnb, Intuitive Surgical, Mastercard, Microsoft, Moody's, Nvidia, ServiceNow, Snap, Snowflake, Tesla, Visa a jiné.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Vavra.jpg - 78kB

Ladislav - 30-1-2022 v 11:15

Začíná Velký Krach, kde americké indexy klesnou na polovinu.

Fungl nové české video 24 minut. Jak FED zase zorganizoval velký krach,
kde americké indexy zase klesnou na polovinu.
Předražené MEME akcie mohou klesnout na 1/4 = Adobe, Airbnb, Intuit, Mastercard,
Microsoft, Moody's, Nvidia, Palantir, ServiceNow, Snap, Snowflake, Tesla, Visa.
:( https://www.youtube.com/watch?v=8OKOjQKwHPc :(

FED organizuje silný růst akcií a pak velký krach akcií, protože vedoucí pracovníci jsou za tu zločinnou manipulaci zaplaceni miliony dolarů od neslušných bank, které vlastní FED pomocí neveřejných akcií. Citigroup má asi 43% akcií FED, JP Morgan 29%, HSBC 6%, Goldman Sachs 4%. Tyto banky spekulují na růst akcií, pak akcie prodají a spekulují na pokles akcií a FED jim to zařídí.
Lidem bez akcií FED a ECB zle ubližují a někdy je ruinují.
Lidé s akciemi nebudou od FED a ECB poškozeni, když nekoupí nemovitost na úvěr s proměnlivým úrokem. A když prodají všechny extrémně předražené akcie na počátku krachu. Tedy hlavně:
Adobe, Airbnb, Intuit, Mastercard,
Microsoft, Moody's, Nvidia, Palantir, ServiceNow, Snap, Snowflake, Tesla, Visa.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=21&page=6#pid10...

Grant.jpg - 44kB

Block.png - 13kB Block = Square https://www.morningstar.com/stocks/xnys/sq/quote

net.png - 15kB Netflix https://www.morningstar.com/stocks/xnas/nflx/quote

pay.png - 15kB Paypal https://www.morningstar.com/stocks/xnas/pypl/quote

Ladislav - 2-2-2022 v 07:41

Dividends.jpg - 40kB

''Nejsi investor, ale fanatik.''

Nene. Dividendový investor, který většinu akcií nikdy neprodá.
Tedy 10-letá performance 200% je stejná jako 0%.
Když zjistím, že některé z mých 28 akcií za 10 let rostly 0%, mám se na ně zlobit nebo je prodávat? V žádném případě.
Vždyť je mám kvůli dividendám jako důchod. Kráva kvůli mléku nemusí zvyšovat hodnotu a nemusí se prodávat s výdělkem. Kráva musí dodávat každý rok mléko a jednou chcípne. Zatimco dividendová akcie bude děděna na potomky.
Oni by si mysleli, že musí dnes prodat akcie AT&T, Kraft Heinz, Wells Fargo, B.A.Tobacco, HSBC, A.B.Inbev, Shell a zlobit se na ně, kdyby měly dnes kurz stejný jak před 10% lety? Když byly koupeny jen kvůli dividendám a nikdy nebudou prodány, tak 0% performance za 10 let nemůže vadit.
Nesmíme prodávat neoblíbené akcie jak AT&T a kupovat u mládeže oblíbené akcie jak Apple. Naopak, musíme nakupovat akcie, které většina lidí prodává, když jsou levné a firma nemíří k bankrotu.

Akcie Deutsche Bank se některých pár let hezky vyplatí a po tom hezkém výdělku za několik let by měla být zas prodána. D.B. patří mezi zlé banky tak jak domácí i zahraniční společnosti J&T, PPF, Goldman Sachs, Moodys, Wirecard, Lehman Brothers, JP Morgan, FED, ECB, Sberbank, Barclays, Citigroup a banky švýcarské. Šéf banky musí vydělat miliony, lidé musí být ruinováni, banka musí platit milionové pokuty za manipulaci, v krizi musí stát banku zachránit před bankrotem. U všech jmenovaných bank, PPF a Moodys.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 5-2-2022 v 07:18

Lesk a bída začínajících akcionářů

Dlouhodobě, pokud nejsme mrtví, během několika dekád vynesou levné dividendové akcie od zdravých společností více peněz než nonstop držené drahé růstové akcie Apple, Amazon, Adobe, AMD, Microsoft, Netflix, Nvidia, Tesla. Tyto růstové akcie přinesou ale několikrát větší výnos, když se na počátku krachu prodají, tedy letošní leden (stejně jako leden 2000)
a za 3 roky se koupí 4x levněji zas. Kdo neprodal ty růstové akcie v lednu 2022 (nebo v lednu 2000), ten bude snadno 30 let pod maximem nebo dokonce 30 let v mínus, jestli nedržel akcie už 10 let před krachem, tedy od 2012 (nebo od 1990)
a koupil poprvé 2021. Vždyť je to hlavní úkol americké centrální banky FED, organizovat silný růst akcií po 10 let a pak organizovat hluboký dvouletý krach drahých akcií. A to není žert ale skutečnost, kterou každý může vystudovat v knihách, které nepatří do školy.

MEME akcie, které nejsou na stálo:
AbbVie, Adobe, Airbnb, Align Tech., Altria, Amazon, AMD, Apple, Applied Materials, ASML, Beyond Meat, Biontech, Block, Boeing, Coca-Cola, Coinbase, Diageo, Ferrari NV, Hermes Intern., Intuit, Intuitive Surgical, Lam Research, Lockheed Martin, Lululemon Athletica, Mastercard, McDonald's, Microsoft, Moody's, Netflix, Novo Nordisk, Nvidia, Palantir, PayPal, Philip Morris, Qualcomm, Sartorius, ServiceNow, Sherwin-Williams, Snap, Snowflake, Starbucks, Tesla, Visa, Xero Ltd, Zoom Video Com.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Crash-buy-sell.bmp - 543kB

Ladislav - 11-2-2022 v 20:42

Nasdaq 100 se vrátil tam, kam patří = pod SMA 200

Když Goldman Sachs, J.P. Morgan Chase a Citigroup objednaly krach u FED, tedy krach drahých akcií bude.

Jeden český výrobce videa pro Youtube vypočítal zas podle moderního jugoslávského vzorce, že akcie Visa je správně oceněná a může růst budoucích 5 let tak, jak rostla tržba firmy minulých 5 let.
:( Jenže když je akcie Visa dnes 6x předražená s P/S 19, nelze čekat, že bude i za 5 let 6x předražená s P/S 19.

Akcie Visa budoucí léta neporoste podle minulého růstu tržby, aby byla i za několik let tak extrémně předražená, jako je dnes = P/S 19. Spíš bude akcie několik let klesat, aby dosáhla během několika let, po krachu na 1/6, správné ocenění s P/S pod 3 a P/B pod 3. Dnes má akcie Visa P/S 19 a P/B 14. To je neudržitelné předražení 6x. Nákup by byl vhodný po krachu na 1/6 s kurzem 37 dolarů. Ale akcie stojí 223 dolarů.
Nemá význam nic počítat podle moderního jugoslávského výpočtu. Stačí dbát na P/S pod 3 a P/B pod 3 při nákupu akcie, ať už je to akcie Visa nebo Cola, Adobe, Microsoft, Nvidia, Tesla a cokoliv. A důležitý je vždy dividendový výnos nad 3%. Bez něj žádnou akcii nekupovat!

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=6&page=8#pid106...

Nq100.png - 14kB Nasdaq 100 a SMA 200

Ladislav - 12-2-2022 v 09:28

Spekulanti musí každou akcii brzy prodat

Oni koupili nějaký papír ABC, ADE, AFG nebo AHI, aby to svinstvo za týden nebo za rok zase prodali. Jiní amatéři zapomněli prodat Palantir, chtějí ho během krachu stále přikupovat, protože česká videa na Youtube je na to lákají.
:( Investoři ale nevlastní papíry a nekoukají na jejich grafy. Investoři vlastní kus podniku Allianz, BASF, BMW, Siemens a zajímají je jen dividendy. K čemu by mi bylo porovnávat grafy mých akcií s grafy akcie Microsoft za rok nebo za 30 let, když nemám žádné papíry na prodej, ale vlastním podniky na stálo.
:) To nejsem já na tom obrázku.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Day-Trader.jpg - 76kBJoke-22.jpg - 44kB

Ladislav - 26-2-2022 v 16:47

Tak vypadaly techno akcie 1998-2020 a budou vypadat zas 2019-2040

Když lidé koupili akcie bank před tou největší finanční krizí posledních 80 let,
tak jednoduše většinu akcií bank po krachu, od roku 2009 do dnes levně přikoupili
a už dávno se radují z dividend a s většinou bankovních akcií jsou v plus.

To platí i pro technologické akcie, které byly koupeny poprvé roku 2000 a draze,
protože různí lumpi začátečníky v roce 2000 obelhali, že P/E 100 nic neznamená,
o P/S a P/B ti lumpi v knihách, magazínech a v TV nevěděli, že existují
a jen relativní síla RS, tedy silná performance 1995-1999 byla pro ty lumpy v internetu, v knihách a TV důležitá.

Nyní už všechno dávno víme, a proto musíme lidi varovat,
když je nějaci lumpi v internetu nebo v magazínech lákají na extrémně předražené MEME akcie
= AbbVie, Adobe, Airbnb, Align Tech., Altria, Amazon, AMD, Apple, Applied Materials, ASML, Beyond Meat, Biontech, Block, Boeing, Coca-Cola, Coinbase, Diageo, Ferrari NV, Hermes Intern., Intuit, Intuitive Surgical, Lam Research, Lockheed Martin, Lululemon Athletica, Mastercard, McDonald's, Microsoft, Moody's, Netflix, Novo Nordisk, Nvidia, Palantir, PayPal, Philip Morris, Qualcomm, Sartorius, ServiceNow, Sherwin-Williams, Snap, Snowflake, Starbucks, Tesla, Visa, Xero Ltd, Zoom Video Com.

Tak vypadaly techno akcie 1998-2020 a budou vypadat zas 2019-2040
Crash-gray.jpg - 56kB
.
! Kupuj jen akcie s :
screener-setting.jpg - 38kB

Parametry.bmp - 365kB

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=46#pid10...
.

Ladislav - 20-3-2022 v 06:03

sp500-crash-B.jpg - 118kB

Velký tříletý krach drahých akcií je teprve na začátku

Akcie Tesla, akcie Palantir, ruské akcie, čínské akcie a všechny kryptoměny, to je podvod Ponziho schéma.

Proč kupovat akcie PALANTIR doporučené od začátečníků, od zaplacené chudiny, od podvodníků z Goldman Sachs?

Raději koupit akcie známé firmy, když jsou levné, protože zájem o akcii je malinký a platí se víc než 4 % dividenda.

Nekupovat žádný podvod Palantir, žádný podvod Tesla, žádné předražené akcie na počátku 3-letého krachu = AbbVie, Adobe, Airbnb, Align Tech., Altria, Amazon, AMD, Apple, Applied Materials, ASML, Beyond Meat, Block, Boeing, Coca-Cola, Coinbase, Diageo, Ferrari NV, Hermes Intern., Intuit, Intuitive Surgical, Lam Research, Lockheed Martin, Lululemon Athletica, Mastercard, McDonald's, Microsoft, Moody's, Netflix, Novo Nordisk, Nvidia, Palantir, PayPal, Philip Morris Int., Qualcomm, Sartorius, ServiceNow, Sherwin-Williams, Snap, Snowflake, Starbucks, Tesla, Visa, Xero Ltd, Zoom Video Com.

Raději koupit levné akcie s dividendou: Allianz, BASF, BHP, BMW, Shell, AT&T.

Tisíc podvodníků ve všech řečích světa se ptá na Youtube, zda už koupit, nebo doporučuje koupit 20 % až 65 % pod maximem Adobe, Alibaba, Apple, AMD, Block, Microsoft, Netflix, Nvidia, Palantir, Paypal, Tesla, Visa,
ale velký tříletý krach těchto drahých MEME akcií je teprve na začátku.
S nákupem je čas na rok 2024, až bude dividenda nad 3 % a P/B pod 3 u akcie Tesla, Adobe, Microsoft, Visa.
A když Tesla a Adobe nebude platit dividendu a sice nad 3 %, nemusím ty manipulované akcie mít.


Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 25-3-2022 v 13:11

Ways-2-Success.bmp - 1.1MB

Animovaná shrnutí knihy - Inteligentní Investor - Benjamin Graham - value investing
Bohužel se mluví anglicky. Ale obrázky poskytují dostatečnou informaci, co je value investing.
Nejlepší jsou ta videa s nejmenším množstvím diváků.
Videa mluvená s indickým přízvukem jsem do sbírky nevzal.
162 ''Ways 2 Success'' https://www.youtube.com/watch?v=uisPR5LyovY :punk: video 12 min.
683 ''MentalEFit Book Club'' https://www.youtube.com/watch?v=5nkR7DIz_MI :) video 13 min. Lefty
2.192 ''Whiteboard Life Bits'' https://www.youtube.com/watch?v=ZlZYYuSS98U :) video 13 min. feminine
5.682 ''Investing Book Summaries'' https://www.youtube.com/watch?v=kDro7WDxCiA :) video 11 min.

Autor videa ''Ways 2 Success'' povídá, že staré parametry Grahama by se měly modernizovat.
Grahamovo ''X dividenda, P/E < 15, P/B < 1,5''
jsem už dávno modernizoval na: dividenda > 3 %, P/S < 3, P/B < 3
Akcie Microsoft byla přijatelná 2012 s dividendou > 3 %, P/S < 3, P/B = 3

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=11

Moje kritéria pro nákup akcie:

screener-setting.bmp - 289kB

Ladislav - 30-3-2022 v 11:17

FED-1.jpg - 388kB

29.3.2022 část americké výnosové křivky invertovala

Sklon výnosové křivky je nejlepší předstihový indikátor americké recese. Ocitnou-li se úroky krátkodobých státních dluhopisů nad úroky dlouhodobých státních dluhopisů, je to vážný signál, že během roku čeká Ameriku recese. Pokud výnosová křivka invertuje, je to zpráva o tom, že trh dluhopisů si myslí, že po nějaké době centrální banka bude muset krátkodobé sazby snižovat, aby ekonomice pomohla.
Fed učinil během několika posledních let recesi nevyhnutelnou. Ale ještě víc než od FEDu hrozí drahým americkým akciím velký dvouletý krach díky nesnesitelnému předražení akcií, které je podobné jako v lednu 2000, před velkým krachem 2000-2003. Ale během velkého krachu na burze 2000-2003 FED úrok snižoval, což mohlo krach akcií trochu brzdit. A 2022-2024 bude FED naopak úrok zvyšovat, což by mohlo krach akcií prohlubovat.
FED = jeho vedoucí pracovníci nedělají žádné chyby. Neopak FED úmyslně zařizuje silné růsty akcií a hospodářství a po nich zas úmyslně zařizuje velké krachy akcií a krize hospodářství, protože majitelé FEDu = Goldman Sachs, Citigroup a J.P.Morgan Chase tyto poruchy FEDu rozkázaly a vydělávají na tom moc peněz od 1914 do dnes.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=15&page=9


FED-2.jpg - 619kB

Horsey-12a.jpg - 174kB

Ladislav - 1-4-2022 v 08:51


Value Investing + Inteligentní investor

Anglicky mluvené 13 min. video s obrázky nafilmoval Lefty

The Intelligent Investor - Benjamin Graham - animovaný souhrn knihy Inteligentní investor

:) https://www.youtube.com/watch?v=5nkR7DIz_MI :)

Lefty.jpg - 86kB

Také knihy na téma value investing. Česká kniha pro value investing ''Akcie a Burza''

4-knihy.jpg - 376kB :post: http://nr1a.com/kniha.html

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=21&page=6

Lefty-2.jpg - 49kB

Ladislav - 5-4-2022 v 05:15

Věřte tomu nebo ne! V komunismu akciové společnosti neexistují

Je to podvod Ponziho schéma. Komunistické akcie jsou bezcenné, protože ty firmy patří státu. Když by nikdo rozumný nekoupil akcie od Lenina, Stalina, Mao Cetunga, neměl by kupovat akcie od Putina a Pingponga. Moderní Rusko a Čína nejsou napůl komunistické, napůl kapitalistické. Diktátor a ministři z Ruska a Číny se vzali jejich bezcenné papíry zadarmo a nikdo ze západu by za ty papíry nulové hodnoty (tak jak bitcoin, NFT a kryptoměny) neměl platit, když jsou bezcenné. Karel Munger by neměl být urážen za to, že koupil akcie Alibaby, protože pak budou lidé zas urážet toho, kdo tu urážku pro Mungera vyslovil. Nelze říct, že ruské firmy Lukoil, Gazprom, Sberbank a jiné, nemají nic společného s diktátorem, naopak, z velké části patří diktátorovi = Putin zabral pro sebe asi 10 % akcií každé ruské akciové společnosti. A podvod s čínskými A.S. = mnohé jsou registrované v Karibiku za účelem nějakého podvodu, např. podvod s daněmi, podvod s bilancemi, vyhnutí se kontrole. S čínskými akciemi se asi nesmí podvádět v USA a v Evropě, tedy se s nimi podvádí v podobě certifikátu ADR a ty vytvořila nějaká zkorumpovaná americká banka, jako Mellon, Goldman Sachs, dříve Lehman Brothers, která ty komunistické akcie koupila.
Jistě, existovaly také podvody na západě: Wirecard, Enron, Worldcom.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=47
China-stocks-3.jpg - 200kB

Když už má 98-letý Karel Munger americké akcie v hodnotě pár miliard dolarů, neměl by se snažit vydělat další peníze s bezcennými akciemi z Číny a raději objet s jeho invalidním vozíkem těch 30 kilometrů kolem ostrova Bora Bora.
Bora Bora, Tahiti, Moorea, Maupiti :) http://nr1a.com/TAHITI

Bora-12.jpg - 49kB

Putin-2.jpg - 159kB

Ladislav - 12-5-2022 v 08:57

Koupit levné akcie s dividendou 5%-10% druhý týden května

Koupit levné akcie s dividendou 5 % až 10 % druhý týden května není o moc horší, než koupit je třetí týden května.
A když jsou levné s P/B pod 2, P/S pod 2, s dividendovým výnosem nad 5 %, zřejmě se na ně budou stěhovat letošní rok peníze spekulantů prodávajících předražené technologické akcie v krachu: Adobe, Apple, Microsoft, Nvidia, Tesla.
Také extrémně předražené akcie Coca-Cola a Visa zaslouží krach hlubší než na 1/3.
Ty levné a líné blue chips s dividendou nad 5 % se nemusí nikdy prodávat a jejich dividendy by měly přinést všem důchodcům v Čechách, na Slovensku, v Německu, Británii i v USA větší příjem než důchod z povinného důchodového pojištění.
Ty dividendy zdědí i tvoji synové nebo dcery po tobě, ale státní důchod ne.
A jestli budou za rok ty levné akcie ještě levnější, můžeš mít z jejich dividend 5 % až 10 % radost už letošní rok a až do důchodu je budeš několikrát levně přikupoovat. Vždycky přikupovat s P/B < 3, P/S < 3, s dividendou > 3 %.

Něco jiného jsou extrémní lži a hlouposti,
které slyšíš ve video na Youtube od nejvíce slyšených českých tuberáků: Erik investor a Ondřej Koběrský.
Jejich tipy na akcie mají P/B 20, P/S 20, P/E 200 a oni předvídají českým a slovenským divákům růst kurzů až na měsíc =
'to the moon' a tvrdí divákům, že jsou akcie podceněné a že je každý měsíc přikupují za pět dolarů. To je dokonalá tragedie.


Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4&page=71

Levné akcie s dividendou nad 5 %:
Allianz, Anglo American PLC, AXA, AT&T, BASF, BHP Group, BMW, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, Engie, Fortescue Metals, Ing Groep, Legal & General, Mercedes Benz, Orange, Rio Tinto, Stellantis, Takeda Pharmaceutical, Totalenergies, Verizon, Vodafone + Erste Bank.

Já chci držet stále pro důchod z dividend těchto 30 akcií:

My-30-stocks.bmp - 494kB

Ladislav - 16-8-2022 v 09:20

To je tak:
Kdo začíná, koupí ETF.
Kdo se zajímá několik týdnů, vybírá akcie podle loňského růstu kurzů.
Kdo se zajímá několik měsíců, sleduje poměr P/E nebo grafy a indikátory.
Kdo se zajímá 20 let, ignoruje poměr P/E, ale sleduje poměry P/B, P/S a dividendový výnos a růst tržby minulých 10 let.
Ale ne růst čistého zisku.
:) Když vidí investoři s praxí nad 20 let, že 1-roční amatéři a jednoduché knihy a jednoduché webstránky
(také fastgraphs.com) neznají žádný jiný poměr než P/E, musí se od nich odlišit a naštvat je tím, že ignorují P/E
a sledují P/B a P/S. 1-roční amatéři pak mohou říct: ''Co je to P/B a P/S? To ještě neznám.'' :)
Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 4-9-2022 v 06:02

Investování s úspěchem je jednoduché. Jen je nutné vidět úspěch v rostoucím příjmu z dividend a ne v překonávání indexu. Tedy nakupovat a přikupovat a většinu akcií nikdy neprodávat! Namísto začátečnického P/E < 15, je nutné při nákupu sledovat P/S < 3 a P/B < 3 a aby minulých 10 let rostla slušně tržba podniku nebo také čistý zisk a dividenda. Každá akcie by neměla být za několik let prodána, raději by měl držet investor 20 podniků od nákupu až do konce života, protože během 40-60 let vyroste dividendový výnos z počátečních 3% na 100% z investice, jen toho 40., 50. nebo 60. roku. Dobře jsou na tom lidé, kteří koupili v 16 letech akcie Procter a Gamble, Johnson a Johnson s dividendovým výnosem 3% a v 66. roce v důchodu ještě drží ty podniky, když mají roční výnos dividend 100% z investovaného kapitálu před 50 lety u PG a JNJ.

13x dividendy očekávané v září. Oznamuju 2. den po payment day, protože na kontě v cizině jsou peníze pár dní po dni výplaty:
3.9. Wells Fargo
3.9. Enbridge
7.9. Pfizer
7.9. Johnson & Johnson
8.9. Raytheon Technologies
12.9. Walgreens Boots Alliance
17.9. Natwest
20.9. Shell
22.9. BHP Group
23.9. Kraft Heinz
30.9. Bank of America
30.9. HSBC Holdings
30.9. Fortescue Metals

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=2&page=41#pid11...

Dividendy.jpg - 57kB

Ladislav - 12-9-2022 v 09:23

Žádný strach! Je zde krach.
Velký dvouletý krach drahých amerických akcií musí být velký a dvouletý. Jinak bychom tomu museli říkat korekce. Zatím je jen korekce u reklamou manipulovaných akcií Apple, Coca Cola, Microsoft, Tesla, Visa, Mastercard a zaslouží krach na 1/3.
Tesla zaslouží propad kurzu hlouběji než na 1/5. Problém je v tom, že Tesla platí tisíci chudých lidí z Čech, jihovýchodní Asie a od jinud za stálou reklamu a také platí lidem za zakládání diskusních skupin a za psaní knih na téma Tesla a Elon Musk. Nebýt té reklamy, měla by akcie Tesla stejné P/E, P/B, P/S jako Ford, protože Tesla má auta nejhorší kvality a míří k bankrotu, jakmile výroba elektroaut v Evropě, Asii a u Fordu zesílí.
Tuberáci z Youtube mluví, že index S&P 500 měl dlouhodobě průměrně P/E 15 a dnes má P/E 20. Tento poměr se pohyboval dlouhá léta mezi 45 a 3. Tedy index bude na konci krachu, asi koncem 2023, hlouběji než 50 % pod maximem, asi na P/E 9.
Na stálo kvůli dividendám se vyplatí jen málo populární akcie, které dosahují na vrcholu jen P/B 6 a P/S 6 a mají na vrcholu dividendu vyšší než 3 %. Letos by se měly kupovat jen akcie s dividendou nad 5 %, P/B pod 2, P/S pod 2.
Poměr P/E nechám začátečníkům, kteří ještě nepřišli v knihách na P/B a P/S.

Jednodenní krach akcií indexu Nasdaq 100 dne 13.9.2022 ve 22 hodin evropského času
NVIDIA -9,47 %
Meta Platforms -9,37 %
Advanced Micro Devices -8,99 %
NXP Semiconductors -8,05 %
Netflix -7,78 %
Align Technology -7,74 %
Micron Technology -7,46 %
Datadog -7,43 %
DocuSign -7,20 %
Intel Corp -7,19 %
Fortinet -7,11 %
Amazon.com -7,06 %
Adobe -7,06 %
JD.com -7,06 %
IDEXX Laboratories -6,95 %
ASML -6,70 %
Moderna -6,43 %
ZSCALER INC. -6,39 %
Microchip Technology -6,32 %
Illumina -6,29 %
Comcast -6,25 %
Zoom Video Com. -6,21 %
Applied Materials -6,14 %
Qualcomm -6,07 %
ATLASSIAN CORP. -6,00 %
eBay -6,00 %
( mimo index Palantir -6,62 % )
Nemám žádnou z těchto MEME akcií

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=49

Crash-sep-2022.jpg - 111kB

sp500-crash.jpg - 123kB

Nvidia.png - 13kB Nvidia je už 60 % pod maximem

Ladislav - 23-10-2022 v 06:03

Starý a nový value investing. Ale žádný moderní.
Moderní value investing je podvod,
protože poměry P/E a P/B tam nemají limit


Apple má vysoké P/B 40, protože má málo vlastního kapitálu, nízkou účetní hodnotu, nezdravě vysoké zadlužení = cizí kapitál 4,5x vyšší než vlastní kapitál. S reklamou a lží, že Buffett koupil a s buybacks vyhnaná akcie je extrémně předražená a vyžaduje propad kurzu na na 1/3, nebo na 1/6, jakmile spekulanti z Berkšíru ten neřád kompletně prodají. I po krachu na 1/3 by bylo nesnesitelně vysoké P/B 13. Apple je tedy katastrofa, tragedie, veliké nebezpečí s dnešním P/B 40.
Na Grahamovu nákupu akcií z roku 1949, tedy nákupu jen při P/B pod 1,5, na tom netrvám. Mám P/B zvýšené na nákup akcií s P/B pod 3. A protože akcií existují tisíce, nemusím nikdy kupovat akcie s P/B 6 až 100 a P/B N.A. (negativní) = Apple, Abbvie, Altria, Boeing, Coca-Cola, Hermes, Home Depot, Lockheed Martin, Mastercard, McDonalds, Novo Nordisk, Philip Morris Int., Starbucks, Tesla, Visa.
Snadno se najdou sympatické firmy dokonce i s P/B pod 1 a s dividendou nad 5 % a z jejich akcií bude radost i během krachu ostatních akcií 2021-2023.
Kdo chce, ať si koupí jmenované akcie s P/B 6 až 100 a s P/B N.A. (negativní) během krachu 2021-2024. Vždyť každý může vystudovat starý value investing až po krachu, roku 2024.
Nesnažím se používat špatně Grahamovu metodu z roku 1949. On kupoval akcie s P/E pod 15, P/B pod 1,5, cizí kapitál stejný jako vlastní kapitál, a počítal u akcií s úrokem státních dluhopisů. Akcie chtěl prodat za 2 roky, nebo s výdělkem 50 %, nebo při dosažení vnitřní hodnoty.
Já mám metodu značně jinou: P/E nesleduju vůbec. Při nákupu chci P/B pod 3. Přidal jsem si P/S pod 3, dividendu nad 3 %. Cizí kapitál : vlastní kapitál jsem zvýšil na maximálně 3:1. Úrok dluhopisů neporovnávám s P/E akcií. Akcie nechci prodat nikdy.
Tedy ať nikdo nepovídá, že chybně následuju zastaralý Grahamův value investing z roku 1949.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=11

Dividendy.jpg - 57kB

Apple-PB-2013-2023.jpg - 47kB Poměr P/B akcie Apple v letech 2013-2023

Ladislav - 30-10-2022 v 06:04

Kristian Soos radí čtenářům prodat akcie: Deere & Company, Royalty Pharma, Erie Indemnity
Já ale čekám propad u jiných akcií než Kristian


Mohly by se prodat, ale pokud se neprodají a dosud lidi nezažili žádný velký propad svých akcií, mohou ten propad zažít 2021-2023 u akcií :( Adobe, Airbnb, Hermes int., Intuit, Intuitive Surgical, Mastercard, Microsoft, Moody's, Novo Nordisk, Nvidia, ServiceNow, Snowflake, Tesla, Visa :( Jsou dosud nesnesitelně předražené.
Každý velký propad kurzů ''big crash'' má výhodu, když lidé na akcie nazanevřou, po propadu levně přikoupí, aby byli dříve v plus, pak prodají beze ztrát akcie a v budoucnu budou kupovat už jen akcie levné s uspokojivými dividendami.
Díky dividendám 5 % až 12 % mají lidé z akcií každý měsíc radost také ve velkém krachu 2021-2023 a sice radost z dividend. A vůbec by nemělo vadit, když podniky s dividendou 8 % až 12 % tu dividendu sníží na polovinu.
Lidé si musí představit, že vlastní jen podniky, které jim jsou sympatické a umí dlouhodobě zvyšovat tržby a chtějí takových 20-30 podniků vlastnit až do konce života, jen kvůli dividendám.
Také 80-letý člověk může akcie přikupovat, protože zanechá svým potomkům hezký příjem z dividend.
Já bych koupil letos :) Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BHP Group, BMW ST, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, Fortescue Metals, Munich Re, Takeda Pharmaceutical, Walgreens Boots Alliance :)
Spekulanti nesmí kupovat dividendové akcie, protože se dividendy odečtou z kurzů, sníží kurzy a spekulanty moc trápí daň z dividend. Spekulanti musí koupit nějaký ticker nebo dip a vyhnout se těm tickerům a dips s dividendami. A brzy musí každý spekulant ten ticker nebo dip zase prodat, neboť vůbec neví, co to koupil za neřád.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

New York - Manhattan vypadá dnes strašně. Teroristé neví, který mrakodrap zbourat dřív.

skyscrapers-n-y.jpg - 232kB

Ladislav - 26-11-2022 v 12:44

Zatracení tuberáci

Někdo nazývá publikaci videa o akciích osvěta. Ale často je to zločin. Ten kdo publikuje už déle video na jakékoliv téma na Youtube, tomu jednou nabídne nějaký americký darebák tisíce dolarů za to, aby řekl, že koupil akcie Tesla, Palantir nebo bitcoin. A český, americký, německý nebo indický youtuberák vytvoří videa a nemá často s akciemi a s bitcoinem nic společného. A když ta česká, americká nebo německá nezkušená mládež koupí propagovanou věc blízko vrcholu, propadne se s tím za rok na 1/4. Pak ten youtuberák oznamuje na video, že přikupuje, aby snížil průmernou nákupní cenu a že ta akcie nebo bitcoin mohou ještě růst stovky procent. A na jiném videu se chlubí český, americký nebo německý youtuberák, že mu platí Youtube a Patreon za jeho činnost 250.000 korun nebo 10.000 dolarů měsíčně. Nový podvod je ten, že youtuberáci hlásí, jaké vypočítali vnitřní hodnoty akcií na Excelu a že jistá akcie je podceněná. Oni si vůbec nevšimnou, že Mastercard má P/B 50 a Apple P/B 40. Coca-Cola, Microsoft a Visa P/B 12 a to znamená extrémní předražení a nebezpečí propadu kurzu na 1/4. Poučení a osvěta to bude, když video bude oznamovovat, že kryptoměny jsou jen hra s aktivy s nulovou hodnotou.
A výpočty na Excelu jsou podvod. Rozumné video by mělo poučit, že mládež musí kupovat akcie podniků s růstem tržby,
s dividendou nad 3 %, P/B pod 3, P/S pod 3.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=21&page=8

You-tubera.jpg - 62kB

MSFT-PE-2012-2021.png - 16kB

MSFT-PS-2012-2021.png - 15kB Roku 2012 bylo P/S < 3

MSFT-PB-2012-2021.png - 15kB Roku 2012 bylo P/B 3

Ladislav - 21-12-2022 v 06:49

Vlastníš raději Allianz a Munich Re nebo BFLM a PSVZ?

Někdo z nás kupuje jen velké staré zdravé podniky z celého světa (bez Ruska a Číny), aby od nich dostával až do konce života dividendy. Ty akcie by měly být levné, to je jasné a pro někoho to znamená například P/B pod 3, P/S pod 3. Když je dividendový výnos jen 3 %, měla by se dividenda každých 8-10 let zdvojnásobit. Když je dividendový výnos 6 %, může zůstat dividenda v euro stejná 10 let. Když je dividendový výnos 12 %, může se dividenda některý rok snížit na polovinu a není to důvod prodat akcii.
Někdo z nás kupuje jen neznámé americké tickery od malých neznámých firem, trusty a REITy, které slibují dividendový výnos kolem 9 %, protože dividenda z USA bude zdaněna jen 15 %. Jestli jeden druhého považuje za šílence nebo za hlupáka, nemůže vyslovit nějakou nadávku nebo urážku, ale napsat jen, jak on to dělá.
Já bych samozřejmě nikdy nenapsal, že jsem koupil americké tickery BFLM a PSVZ s dividendou 9 %, protože nikdo neví, co je to za firmy. Raději bych hledal sympatickou velkou a známou firmu v indexu DAX s dividendou 5 %, ze které bude stržena daň 25 % a nazval bych tu firmu celým jménem. Takovou firmu jako Allianz a Munich Re můžeme držet celý život kvůli dividendám a zapomenout daň z dividend 25 % a ignorovat, jestli bude mít akcie 2022 stejný kurz jako 2000, protože možná že jsme koupili akcie levně a poprvé 2009 a možná, že je nikdy nechceme prodávat s výdělkem, ale naše děti je zdědí.
Jestli někdo jiný z nás koupí raději americký ticker BFLM a PSVZ jen kvůli dividendě 9 % zdaněné 15 %, nebudu mu nadávat, ale asi ty tickery za pár let zase prodá, protože tickery od malých neznámých nesympatických firem musí být prodány s výdělkem, ty nejsou na stálo. Měl by se dělat rozdíl v tom, jestli mi patří podniky, nebo jestli jsem koupil nějaké tickery. Není to stejné. Allianz a Munich Re můžeš držet stále a dividenda 5 % se také zvyšuje. Ale tickery BFLM a PSVZ musíš za nějaký čas prodat s výdělkem, i kdyby z nich byla letos dividenda 9 %.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Buffett-21-bh.bmp - 520kB

Ladislav - 3-1-2023 v 18:41

Dividenda 15 % ročně z uzavřeného fondu

Český multimilionář v důchodu vrazil 6 milionů korun do uzavřeného fondu a dostává 15%ní dividendu 891.000 Kč ročně = 74.250 korun měsíčně. Případný propad podílu fondu na 1/2 mu nebude vadit, protože neprodá a vrátí se snad po letech na vrchol a dividendy 15 % přijdou každý rok. Co si o tom máme myslet? Asi dělá reklamu uzavřenému fondu. Asi vede ten fond nějaký mini-Madoff. Asi ten fond zkrachuje. Uzavřeným fondům se musíš vyhnout. Musíš studovat starý value investing a pak si sám vybrat 20-30 dividendových akcií, které chceš držet až do konce života, z Německa, Francie, Británie, USA, Kanady, Japonska, Austrálie. Když tvůj uzavřený fond zkrachuje, ztratíš hodně peněz. Když jeden z tvých 20-30 podniků zkrachuje, před bankrotem můžeš jednu z 20-30 tvých kmenových akcií prodat. Ale multimilionář v důchodu dal peníze také do AOS (automatického obchodního systému). Slibovat důchodcům dividendy 15 % ročně je stejná sranda, jako slibovat mládeži růst kapitálu 15 % ročně. Bernie Madoff za to dostal 150 let vězení a vůbec si je nevybral a zemřel ve vězení za 13 let. Podíly uzavřeného fondu nemůžeš prodat kdykoliv, ale až na konci, když fond skončil život.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=25&page=14#pid1...

Ladislav - 2-2-2023 v 16:24

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Victor Nettoyeur mluví jako dospělý a rozumný akcionář.
Cez Hunter mluví jako 16-letý student,
který byl zaplacen od klamajících FastGraphs, aby jim dělal reklamu.
Nikdo na světě by neměl platit za klamající srandu FastGraphs, Seeking Alpha, Gurufocus, SimlyWall, ''Blumenberg'' a jiný drek. :!: Tyto webstránky považují některé akcie za podhodhnocené, i když jsou 4x předražené s P/B 12 nebo P/S 12. :!:

Když Buffett radí 6-15 letým dětem, investovat do ETF na index S&P 500, dělá si z dětí hloupou srandu a neuvědomuje si, jak to dětem ublíží. Ale Bufffettt si dělá už dlouhou dobu srandu z dětí. Také Buffffetttt lhal, že FED dělá vše správně. Když by měl říct, že FED úmyslně organizuje velké rally a velké krachy na rozkaz od hlavního majitele FEDu = Goldman Sachs, který chce vydělat na růstu a na krachu amerických indexů.

Hloupý nápad dluhopisy: Když se drží dluhopis od 1. dne platnosti do posledního dne platnosti, např. za 10 let, dostanou se zpátky stejné peníze, jenže jejich kupní síla bude díky inflaci o 50 % menší. Tedy nikdy nekupovat dluhopisy. Jejich úrok nenahradí ztrátu z úbytku kupní síly během 10 let.

ETF nekupovat! S ETF jsi jen půjčil peníze nějaké investiční společnosti, která sama koupila akcie od 30, 500 nebo 1600 podniků, ze kterých je většina nesympatických, předražených nebo nemocných a diverzifikace branží a zemí je ošklivá. Podniky ti budou patřit a budeš mít z investice radost jen, když koupíš během dlouhých let levné, dividendové, kmenové akcie od 20-30 velkých, zdravých podniků západní Evropy, severní Ameriky, Japonska, Austrálie. Kup vždycky jen akcie s P/B < 3, P/S < 3, s dividendovým výnosem 3 % až 10 %.

Rozumné je nespekulovat s potvrzením o nákupu ETF, kde ti nic nepatří, jen číslo na kontě.
Rozumné je vlastnit 20-30 podniků, bank a pojišťoven až do konce života kvůli dividendám. Tím se staneš podnikatel a bankéř. 30 firem ti bude posílat 30x až 120x ročně dividendy. Já dostávám 81x ročně dividendy.
:idea: Je nutné kupovat kmenové akcie. Žádné prioritní akcie, ani ADR, žádné ETF. :idea:

Je to nádhera, když si vybíráš 6 podniků z indexu DAX, které bys chtěl držet až do konce života. A další podniky z Francie, Británie, Kanady, Japonska, Austrálie a 10 firem z USA, pro důchod z dividend.
Tohle štěstí Cez Hunter s ETF na index mít nebude. Protože mu nepatří nic, jen půjčil investiční společnosti peníze na to ETF.
:idea: Performance není moc důležitá. I když koupíš akcie levně, jednou bude mít nějaká z nich stejný kurz, jako měla před 20 lety. Ale nevadí, když neprodáš a tvůj syn a dcera tvoje akcie zdědí. Důležité je, že ti patří sympatické podniky až do konce života kvůli dividendám, ale můžeš je ihned prodat, jestli ti za několik let přestanou být sympatické, nebo začnou být nemocné.

Rozumné parametry pro nákup akcií:

Parametry.bmp - 365kB

SP500-5.jpg - 146kB

Circle-30-2022.jpg - 135kB

Ladislav - 27-2-2023 v 20:28

Takový crash asi nechceš

Velký krach drahých amerických akcií 2021-2023 bude asi stejný jako velký krach 2000-2002. Bude zcela logický propad -50 % = propad na 1/2 u indexu Dow Jones a u indexu S&P 500. A propad -80 % = propad víc než na 1/4 u indexu Nasdaq 100.

V lednu 2000 byly americké akcie asi stejně předražené jako v létě 2021. V letech 2000-2002 byl úrok FEDu snižován, ale propad drahých akcií to nezabránilo. V letech 2021-2023 je úrok FEDu silně zvyšován a to velký krach drahých akcií dělá stoprocentně jistý a není vyhnutí.

Propad na 1/3 u dosud drahých akcií: Apple, Coca Cola, Mastercard, Microsoft, Visa, může brzdit jen stále opakovaná lež v prolhaných videos na Youtube, na prolhaných webstránkách a v prolhaných investičních magazínech. Když stálá lež, že je možno akcie koupit, nenechá tyto akcie klesnout na 1/3 a na P/S 3, bude se krach u těchto akcií o léta posouvat a jejich performance bude léta nulová nebo negativní.
Lidé si myslí, že když P/E amerického indexu klesne na z mnoha let průměrné P/E 15, bude krach drahých akcií u konce. To je omyl, protože průměr P/E 15 vzniká z maxima 45 a z minima 7. Tedy po dosažení průměru 15 by měly americké akcie klesat ještě dál, aby vznikl ten dlouhodobý průměr P/E 15 u indexu. :punk: Nereklamuj, že průměr ze 45 a 7 je 26! To vysoké P/E bylo jen krátce, to nízké P/E bylo dlouho. A proto byl průměr 15. :punk:
A co dnes dělat? Kupovat klidně dál levné dividendové akcie od podniků s růstem zisku. To jsou akcie s P/B pod 3, P/S pod 3, s dividendovým výnosem nad 3 %, od podniků, které minulých 10 let zvyšovaly tržbu a očekává se, že budou zvyšovat i v budoucnu tržbu, protože jim neškodí konkurence.
Výpočet vnitřní hodnoty akcie a fair hodnoty akcie zapomeň! Hledej akcie s P/B pod 3, P/S pod 3, s dividendovým výnosem nad 3 %, od firmy s růstem tržby! Mnoho mladých Youtuberáků z celého světa uvěřilo ten švindl s výpočtem na Excelu, několik známých amerických webstránek ukazuje fair hodnoty akcií, ale je to jen tim, že se nechali oklamat od vynálezce toho výpočtu na Excelu a nepoužívají vlastní rozum. Bohužel i starý pán Chuck Carnevale se podílí na tom podvodu s fair hodnotou akcie. Ty výpočty na Excelu dochází k tomu, že je akcie fair ohodnocená nebo dokonce podceněná a vůbec nesledují P/B 12 u akcie Microsoft, Coca Cola, Visa a P/B 45 u akcie Apple. A 3x velké předražení ukazuje také poměr P/S u jmenovaných akcií. Tedy ignoruj Simplywall, Gurufocus, Fastgraphs a všechny webstránky světa s fair hodnotami a kupuj jen akcie s P/B pod 3, P/S pod 3, s dividendovým výnosem nad 3 %, od firmy s růstem tržby!

Na obrázcích je vidět, že propad akcie Microsoft na P/B 3 a P/S pod 3 je možný. A pak přide čas akcii koupit.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

MSFT-PB-hist.png - 140kB

MSFT-PS-hist.png - 113kB
.

Ladislav - 14-3-2023 v 13:45

''Kolik máte pozic v portfoliu a proč?''
Kyril Lidický se ptal: ''Kolik máte pozic v portfoliu a proč? Jak managujete portfolio? Jak často sledujete vaše portfolio?''

Já mám 31 dividendových akcií v portfoliu a jednu z nich chci prodat, asi roku 2027. A 30 akcií chci držet navždy, pro důchod z dividend. Nemám dluhopisy, zlato, bitcoin ani ETF.

Proč tolik pozic: Asi jednou ročně hledám největší akciové společnosti v západní Evropě a severní Americe, které stojí víc než 30 miliard €, dlouhodobě zvyšují zisk, mají dividendu nad 3 %, P/B pod 3, P/S pod 3 a cizí kapitál není 3x vyšší než vlastní kapitál, vyjímka jsou banky.
A když už mám všechny nakoupeny, pak hledám také levné blue chips v Japonsku a Austrálii.
Mých 31 firem mi posílá 81x dividendy ročně. Kdybych měl jen ETF nebo 10 akcií, byla by to nuda a smutek, protože z každé platby dividendy je radost, ať už 30 € nebo 400 €. Těch 30 € je čtvrtletní platba, když mám teprve polovinu plánovaných akcií nakoupenou. A těch 400 € je platba dividend jednou ročně.

Musí mi být ta firma sympatická. Tedy neberu Bayer, Daimler, Porsche, Volkswagen, Continental, Vonovia, Nestle, Nike, Glencore, protože mi jsou nesympatické.

''Jak managujete portfolio.'' Během let se snažím dát téměř stejně peněz na každou akcii = 7:7:7:6:6:6
Na akcii s dividendovým výnosem 5 % a nad 5 % dám 7 šlupek a na akcii s dividendovým výnosem 3 % - 4,9 % dám jen 6 šlupek.
Ty nejvíce kleslé akcie nepřikupuju. Přikupuju tak, abych měl koupeno všech 30 akcií za 7:7:7:6:6:6 šlupek
Několikrát ročně vidím, jak mám kterou akcii v plus nebo v mínus. Ten největší plus publikuju, když mi někdo ubližuje v diskusním fóru. Ten největší mínus neprozradím, aby mi lidé neubližovali ještě víc než dosud.

Na stálo, pro důchod z dividend je: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue Metals.
Na prodej, asi 2027, je akcie Natwest.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=28

Dividendy.jpg - 57kB

Ladislav - 3-4-2023 v 03:37

Divy od Zděndy nebo dividendy

Mladý slovenský spekulant s bitcoinem povídá na jeho Youtube videu, že důchodce by měl mít zdravotní akcie a dluhopisy. Jenže zdravotní akcie nepomohou důchodci ke zdraví.
On rozlišuje 2 možnosti = aktivní investování s akciemi a pasívní investování s ETF. To je chyba, jaké se mladý spekulant
s bitcoinem snadno dopustí. On zapomněl pasívní investování s akciemi a aktívní spekulaci s ETF. Rozlišuj tedy 4 věci!
= Pasívní investování do dividendových akcií, spekulaci s akciemi, pasívní investování do ETF, spekulaci s ETF.
Dnes = uprostřed velkého krachu drahých amerických akcií není vhodné slibovat lidem 8 % ročně s ETF na index S&P 500. To ETF se propadne na 1/2, nebo půjde 10 let zubatě vodorovně.
A Palantir není růstová, ale poklesová akcie.
60-90 letý člověk nepotřebuje zdravotní akcie ani dluhopisy. Zdravotní akcie nepomohou důchodci ke zdraví.
100 % portfolia důchodce mohou dělat levné dividendové akcie, protože je zdědí mladý syn a dcera.
ETF bych nikdy nekoupil. Dluhopisy bych nikdy nekoupil.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

etf.png - 227kB

Ladislav - 10-4-2023 v 14:20

Bartkovsky-Martin-Opava.jpg - 99kB Foto: Martin Bartkovský, Opava, Facebook profil

Malí akcionáři z Ostravy a Opavy
Fousaté děti Martin Bartkovský a Pavel Botek


Děti z Ostravy a Opavy se schází na webstránce Bulios,com, aby se tam navzájem podváděly a dělaly si ze sebe srandu.
A já jsem jim vděčný a vy buďte vděční také, že nám daly děti z Ostravy a Opavy, kde se volil hlavně Babiš, téma pro diskusi. Jeden školák tam včera publikoval titulek podobný jako: ''Izraelec Bery Šternlicht investuje do této vysoce výnosné akcie.''
A ta firma očekává silný pokles zisku a tržby budoucích 5 let.
Kdyby byly urážky a nadávky dovoleny, bylo by jich zde mnoho. Bohužel, urážky a nadávky v naší Facebook skupině nejsou dovoleny. Nevím, kdo je majitel té dětské manipulační webstránky Bulios,com z Ostravy. Možná Babiš, možná Putin, Lavrov, Prigožin nebo izraelská manipulační organizace ''Team Jorge''. Banka ČNB by tu dětskou manipulační webstránku Bulios,com měla vypnout. Když děti z Ostravy a Opavy nemají dosud vlastní rozum, neměly by kopírovat tipy na akcie z USA a z Izraele. Ty tipy na akcie měly zabrat včera, když investiční oddělení nějaké americké banky spekulovalo s pákou na pohyb akcie nebo indexu o 1 % nahoru nebo dolu. Dnes už nemá cenu ten tip na akcii publikovat, protože ta rychlá spekulace byla v bance už dávno ukončena.
Takže nerozšiřujte nikdy tipy na akcie, které vyslovil včera Morgan, Goldman, Kiplinger, Stanley a Sachs! To je vždycky jen zaplacená manipulace z minulého dne. A vy jste za tu manipulaci nebyli zaplaceni, tak jak asi Patria,cz, Finance,Yahoo,com a ''Blumenberg''. Tedy hledáte-li něco k smíchu, hledejte, co napsaly fousaté děti z Ostravy a Opavy = Martin Bartkovský a Pavel Botek!
Problém vzniká téměř vždy, když člověk publikuje na Facebook profilu svoji nahou fotografii. To není slušné. Co chce ten mladík z Opavy na svém Facebook profilu s tímto foto dosáhnout? Hledá kamarádku nebo kamaráda?
:( https://www.facebook.com/MartinBartkovsky1997 :(

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Diskusi možno publikovat přes konto Facebook a https://www.facebook.com/groups/2660933057270038/ :(

Bart-Mart.jpg - 146kB

Ladislav - 21-4-2023 v 11:14

Kdo prodává časopis pro bezdomovce BISS, není vždy bezdomovec
Ale může se stydět, protože ho lidé považují za chudého, smradlavého bezdomovce.

Ale je to jinak. Může to být 2x týdně vykoupaný, slušně vydělávající člověk s bytem.
85-letý Slovák Tibor Adamec sedí od pondělí do soboty, od 11 do 19 hodin, v podchodu na hlavním náměstí v Mnichově = Marienplatz a od redakce magazínu BISS dostává :cool: 2.216 € čistého měsíčně. :cool:
Denně ale musí prodat kolem 58 časopisů BISS, alespoň 1.400 měsíčně.
Tibor Adamec prodává mnichovský nebo německý časopis pro bezdomovce BISS už 30 let.
Narodil se 1.8.1937 v Bratislavě a od roku 1958, od věku 21 bydlí v Německu.
On najímá byt 40 m2 v lepší, zahradní mnichovské čtvrti Solln.
Jeho důchod je pouhých 128 €.
Zřejmě platil jen málo let důchodové pojištění, když ve věku 85 let má důchod jen 128 €.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Tibor-Adamec.jpg - 605kB

Ladislav - 26-4-2023 v 01:14

Zlé akciové společnosti

Existují neetické společnosti, anti ESG společnosti a nenáviděné společnosti. Já myslím, že je to dost podobné a některé firmy mají všechny 3 vlastnosti současně. Jsou to firmy, které škodí zdraví, ubližují svým pracovníkům, podvádí s cenami nebo podvádí s daněmi. Já se vyhýbám akciím z komunistických zemí, protože akcie v komunismu neexistují a akcie z Ruska a Číny jsou podvod. Nekupoval bych také akcie západních firem, které podvádí s daněmi. Nemám ale nic proti západnímu výrobci zbraní, tabáku a alkoholu. Nejvíce neslušné akciové společnosti jsou: Nestlé, Coca Cola, Nike, Adidas, Amazon, GAP, Walt Disney Company, United Airlines, Walmart, Apple, H&M, Facebook, Goldman Sachs, McDonalds, Starbucks, BP, Uber, Cigna, Foxconn. Tyto akcie nevlastním.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3

goldman-sachs.jpg - 45kB

Ladislav - 29-4-2023 v 07:58

Každý dělá jiné hlouposti nebo chytrosti

Snad by mohli lidé začít nenávidět všechny REITy a nemovitostní akcie jako Vonovia. REIT Medical Properties = MPW i akcie Vonovia jsou na tom zle. Snad by se měly všechny REITy světa a všechny nemovitostní akcie prodat, jestli jsou v PLUS, nebo jestli všechny minulé dividendy nahradí tu ztrátu, když se prodaji dnes akcie v MÍNUS. Ale jestli jsou REITy a akcie Vonovia v minus a minulé dividendy tu ztrátu nenahradí, měly by se držet furt dál. :(

Koupit se mohou levně dividendové akcie: Allianz, AT&T, BASF, BMW ST, British American Tobacco, HSBC Holdings, Munich Re, Natwest, Pfizer, Wells Fargo. :cool:

Já musím přikupovat akcie, do kterých jsem dal zatím jen polovinu plánovaných peněz: Bank of Nova Scotia, Enbridge Inc., Takeda Pharmaceutical, BNP Paribas, Mitsubishi Corp., Walgreens Boots Alliance, Fortescue Metals. A koncem roku bych rád přikoupil BHP Group. Ta akcie BHP má potenciál klesat kvůli poklesu tržby a zisku letošní rok, tak jak Fortescue Metals, takže tyto dvě akcie mohou být v prosinci levnější než dnes, ale jisté to není. Já jsem rád, že jsem před rokem objevil moji druhou akcii z Austrálie pro držení na stálo, pro důchod z dividend. Tedy z Austrálie na stálo: BHP a Fortescue, které mohou letos klesat. Nikdy jsem žádný REIT neměl, ani dluhopis, ani zlato, ani krypto, ani ETF.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4

Circle-30-2022.jpg - 135kB

Las 30 acciones para siempre, por los dividendos

30-stocks.jpg - 97kB

Ladislav - 17-5-2023 v 05:10

Jak Bennerův cyklus předpovídá 100+ let pohybu trhu

Samuel Benner byl farmář z 19-tého století, který chtěl pochopit, jak fungují tržní cykly. V roce 1875 vydal knihu předpovídající obchod a ceny komodit. Poznal roky paniky, roky dobrých časů a roky těžkých časů.

Panická léta: Jsou to roky, kdy trh zpanikařil, a to buď nákupem nebo prodejem akcií iracionálně, dokud jejich cena nevyletěla nebo neklesla nad nejdivočejší očekávání.
Dobré časy: Roky, které Benner označil za časy vysokých cen a nejlepší čas na prodej akcií, hodnot a aktiv všeho druhu.
Těžké časy: V těchto letech Benner doporučuje nakupovat akcie, zboží a aktiva a držet je až do „rozmachu“ let dobrých časů, pak vyložit.

Benner na konec své pohlednice napsal „Jasná věc“ a už 100 let je blízko dokonalosti. Jako u prosperujícího farmáře z Ohia byla panika na trhu v roce 1873 pro Samala Bennera ranou a zničila ho. Když se Benner snažil pochopit, proč se to stalo, objevil pojem tržní cykly.

Jako farmář Samuel věděl, že sezónní cykly ovlivňují plodiny, které pak ovlivňují nabídku a poptávku, což ovlivňuje cenu. Benner se podíval hlouběji na tyto cykly a našel 11-letý cyklus cen kukuřice a prasat s vrcholy každých 5/6 let. To odpovídá 11-letému slunečnímu cyklu. Benner usoudil, že tento sluneční cyklus ovlivňuje výnos plodin, ovlivňuje příjmy, nabídku/poptávku a cenu.

Bennerův cyklus, vytvořený Samuelem Bennerem, se v průběhu času neustále osvědčil, s úspěšností 90 %. Bennerův cyklus je založen na myšlence, že akciový trh se pohybuje v předvídatelných vzorcích, které lze předvídat.
Benner objevil cyklický vzorec, který se opakuje každé čtyři roky, přičemž každý cyklus se skládá z býčí fáze a medvědí fáze.
Býčí fáze je charakterizována vzestupným trendem, zatímco medvědí fáze zažívá sestupný trend. Podle Bennera každý cyklus trvá přibližně 8,6 roku, přičemž první čtyři roky jsou fáze býka, po kterých následuje fáze medvědí v dalších čtyřech letech. Cyklus se pak opakuje.
Bennerův cyklus předpovídal některé z nejvýznamnějších poklesů v historii, včetně krachu akciového trhu v roce 1929, dot-com bubliny v roce 2000 a finanční krize v roce 2008. Jeho cyklus má úspěšnost 90 %, mnohem vyšší než většina ostatních investičních strategií, což z něj činí neocenitelný nástroj pro investory, kteří chtějí minimalizovat své vystavení riziku a maximalizovat své výnosy.

Bennerův cyklus také používá 27-letý cyklus cen surového železa s minimem každých 11,9,7 let a vrcholy přicházejí za 8, 9, 10 let.

Zdá se, že se vrchol akcií dnes o 2 roky posunul. Roku 1875 myslel Sam, že vrchol akcií bude 2019, ale byl 2021. Ale nyní zažíváme jen malý růst a akcie mohou být zas 2032-2034 hluboko dole. Na vrcholu 2035-2037.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=52

benner-cycles.bmp - 1.7MB

Já jsem tohle přeložil trochu chybně s Google z článku:
:cool: https://www.therationalinvestor.com/blog/how-the-benner-cycl... :cool:

Ladislav - 29-6-2023 v 11:20

Nezapomínej nikdy, že 50 % slov v internetu je lež!
V těchto mých slovech ale lež nenajdeš.
Kdyby někdo v roce 2022 překonal americký index o 10 %, tak by jeho portfolio ztratilo -9%, protože index ztratil -19 %.
Na Youtube a jinde v internetu se vyskytuje také několik českých spekulantů, kteří se snaží nalákat jen senzačními titulky na jejich videa
a někteří vydělávají s nepravdivými titulky jako ''konec eura'' desítky tisíc korun měsíčně, pár z nich vydělá stovky tisíc korun měsíčně
s reklamou na Youtube a hlavně s draze zaplaceným pohledem na jejich web u Patreonu.
A mnozí z těch hrdinů na Youtube koupili akcie poprvé v životě před 2-3 roky a dnes už nabízejí rady za peníze. Například telefonní rozhovor 30 minut za 900 korun. Nebo pohled na jejich Patreon web za 800 korun měsíčně. :) To je zločin, když draze prodávaji rady s akciemi
a mají praxi s akciemi 2-3 roky.
A mnozí z nich zle dopadli s akciemi z Ruska, z Číny, nebo s akcií Palantir, Venator Materials.
Nebojí se ani spekulovat na jeden rok s akcií železárny z Argentiny - Ternium.
:( V Čechách jsou dost známí jen 2 manažeři fondů. Ale když se podíváme na jejich akcie, asi by se nám nelíbila žádná.
:) Tedy bychom měli být vždy spokojeni s dividendami od levných akcií, zdravých firem a vždycky vybírat sami podniky, které nám jsou sympatické a chceme dostávat jejich dividendy v důchodu až do konce života.
Na obrázku jsou vlastnosti podniků a akcií, které bych koupil a držel navždy.
:idea: Letošní rok bych koupil kvůli dividendám v důchodu něco z: AT&T, Bank of America, Pfizer, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical.
Nesnažil bych se nikdy překonat index, ale roku 2022 moje portfolio rostlo několik procent a vyneslo tisíce eur dividend.
Nevadila by mi nikdy německá daň z dividend 26 %, kanadskou daň bych snížil formulářem na 15 %, a francouzskou daň z dividend bych snížil formulářem bance na 12,8 %.
Sem prosím nedávej žádný komentář!

Parametry.bmp - 365kB

Ladislav - 11-7-2023 v 01:14

Akcionáři se straší s daní 40 % ze zděděných US akcií

Ale my akcie z USA po otci nezdědíme. A když zdědí naše děti US akcie po nás, stále budou mít velikou radost, že ty americké akcie po nás zdědily. Když každé z našich 2 dětí zdědí naše neamerické akcie za možná 120.000 EUR a US akcie za 59.999 USD, nebudou platit asi žádnou daň z dědictví. A když každé z našich 2 dětí zdědí po nás neamerické akcie za 120.000 EUR a US akcie za 60.001 USD, banka našich dětí strhne asi sama automaticky daň 18 % z US akcií za 60.001 USD. Daň 40 % bude stržena dětem jen, když zdědí každé z dětí US akcie za víc než 1 milion USD.
Není chytré nechat děti a mladou paní dědit od amerických akcií jen ETF s ISIN z Irska a Lucemburska, aby dědily US akcie v tom ETF bez daně. Má ale význam mít v portfoliu 10 dividendových akcií z USA a 20 dividendových akcií západní Evropy, Kanady, Japonska, Austrálie, celkem 30 podniků, které ti jsou sympatické. Nikdy žádné ETF, protože s ETF půjčíš peníze investiční společnosti a nevlastníš žádný podnik. A daň 18 % z US akcií nad 60.000 USD nebude pro žádné z našich dětí tragedie. Budou mít stále radost, jestli zdědí US akcie za víc než 60.000 USD.

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=16

Joke-9.jpg - 90kB

Ladislav - 2-8-2023 v 16:19

ETF je dobrá věc na jeden rok, když člověk začíná investovat na burze

Po roce je dobré každé ETF prodat, a když má člověk málo peněz na akcie, pak může to ETF prodat i se ztrátou, protože je to na začátku a těch ztracených peněz bude málo.
Proč by člověk měl půjčovat peníze investiční společnosti, která sama vlastní všech 30-100-500-1600 akcií z jednoho indexu? Člověk si může přece koupit sám kmenové dividendové akcie od podniků, které mu jsou sympatické a mají levné akcie a nemíří k bankrotu.
I nejznámější čeští spekulanti s ETF-SP500 by chtěli léta později prodávat 4 % ročně z jejich ETF SP500. To je ostuda, že nechtějí vybírat jen dividendy 4 % ročně, když dividendy budou růst a také neprodávané levné akcie budou růst a syn a dcera je zdědí.
Tedy vyber si z Ameriky, západní Evropy, Japonska a Austrálie jen zdravé, sympatické, dividendové akcie a už nikdy nepočítej s prodejem 4 % ročně z nějakého ETF! Kontrolovat můžeš každý den něco u tvých 30 akcií, ale jen odkud přišly dividendy. Protože ze 30 různých akcií musí chodit 30x až 120x ročně dividendy. Většina zdravých podniků bude stále v plus, jen málo akcií bude léta v mínus, ale ne stále. Dnes mají lidé v minus asi akcie: AB Inbev, AT&T, BASF, Kraft Heinz, Tesco, Walgreens, ale ony se dostanou za několik let samy do plus, když jsou levné, a každý rok bude radost z jejich dividend. Když to nejsou akcie na prodej, nemusí být stále v plus.
Také je dobré si uvědomit: ''Patří mi 30 podniků, bank a pojišťoven z celého světa.'' Jen nepřítel akcií se bude ptát: ''Kolik z tvých 30 akcií je v plus a kolik v mínus a kolik procent?'' Já si uvědomuju raději: ''Patří mi 30 firem z celého světa.''

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Dividendy.jpg - 57kB

Ladislav - 30-8-2023 v 19:19

daytrader.jpg - 94kB

Vlastníš podniky nebo obchoduješ s tickery?

Někdo chce prodat akcie Nvidia, Tesla, Apple, Microsoft, Palantir nebo Shitcoin za nějaký čas s výdělkem, protože jen proto je koupil.
A někdo jiný chce vlastnit podniky, banky a pojišťovny až do smrti kvůli dividendám a pak je zdědí jeho syn a dcera.
Je veliký rozdíl mezi tradingem a vlastnictvím podniků.
Chceš vlastnit podniky, nebo chceš ticker ABC, ADE i AFG za nějaký čas s výdělkem prodat?
Možná že mladíci se snaží vydělat s akciemi na nákup vlastního bytu. Když se to povede, pak budou chudí, ale nemusí platit nájemné.
Jiní lidé jsou bohatí s portfoliem akcií, ale platí až do smrti nájemné. Protože akcie jsou bohatství. Vlastní byt není bohatství.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Day-Trader.jpg - 76kB

DayTraderCrazy.jpg - 562kB

Ladislav - 1-9-2023 v 08:11

Netrapte se, když máte z vašich 30 akcií za 10 let 23 akcií v plus, 7 akcií v minus!

To není žádná tragedie, když myslíte, že vám patří ty podniky navždy a jen pro dividendy. A koupili jste každou akcii s dividendovým výnosem > 3 %, P/B < 3, P/S < 3.
Trápit se může jen ten, kdo má za 10 let ETF v mínus, nebo akcie bez dividend v mínus, nebo chce všechno jednou s výdělkem prodat.
Kdo si uvědomuje jen, že mu ty podniky navždy budou patřit a posílat každý rok dividendy, ten se trápit nesmí, když má za 10 let 1/4 z jeho 30 akcií v mínus. (=23 akcií v plus a 7 akcií v minus.) Protože nikdy jeho podniky neprodá a chodí od nich dividendy, s vyjímkou krize 2009.
Kdo vlastní byt, dům, auto, ten se také netrápí, jestli to stojí za 10 let méně, než za to zaplatil, protože z toho vlastnictví každý rok profituje.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Parametry.jpg - 139kB

Ladislav - 4-9-2023 v 14:22

V průchodu k důchodu

:( Nekrácený důchod by měl být placen od 64. roku. Když má důchodový úřad málo peněz, jistě bude stačit platit o 1 % nebo o 2 % ze mzdy víc na zákonné pojištění, třeba 15 % ze mzdy. A miliardy dostane stát na důchody, když budou i úředníci a samostatně podnikající lidé platit zákonné důchodové pojištění. V některých zemích jsou vlády tak hloupé, že by chtěly platit celý důchod od 67. roku, později od 70. roku, jenže důchod musí zůstat celý od 64. roku a mělo by se strhávat více procent ze mzdy a také všem úředníkům a samostatným. :(

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Joke-10.jpg - 48kB

Ladislav - 11-9-2023 v 18:24

Mladá Ondra Koběrová

Mladá Ondra Koběrová, která koupila poprvé akcie před rokem, slibuje svým mladým koběrám na YouTube budoucích 10-30 let stejně silný růst amerických techno akcií, jako minulých 10 let. To je tím, že mladá Koběra dosud neměla žádné techno akcie během velkého krachu 2000-2003. A mladá Koběra nevnímá vůbec poměry P/B 10 až 2000, P/S 10 až 500. Mladá Koběra vidí zatím jen poměr P/E a nevadí jí ani P/E 35 při nákupu akcie. Ondra Koběra a diváci jejího YouTube kanálu se snad poučí o ocenění akcií až během krachu 2021-2031. Dnes je pro ně Value Investing od Grahama jen hloupá sranda z roku 1949. Ale nevadí. Hlavně že se naučí mladé koběry ocenění akcií po jejich prvním krachu, kolem roku 2032. Graham by koupil akcie s P/B pod 1,5. Fisher by koupil akcie s P/S pod 3. Ale mladé koběry kupují dnes také akcie s P/B 10 až 2000, P/S 10 až 500, protože se učí na YouTube kanálech a nechají se oklamat prolhaným moderním výpočtem vnitřní hodnoty akcie, který vidí akcie podceněné také s P/B 50 a P/S 10, protože se s těmito poměry nepočítá.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

SP500-5.jpg - 146kB

Ladislav - 11-10-2023 v 10:19

Neví to všichni

Když se platí 4x ročně 1/4 dividendy, mohl by být první ranní kurs akcie v ex-dividend-den o 1/4 dividendy nižší.
Ale během pár hodin to zmizne a akcie má kurz jako včera, pokud je akcie levná jako asi P/B 1 a P/S 2.

Však česká mládež se nechala ovlivnit od četných YouTube filmařů, například Richard Brambora a od humoristy Warrena Buffetta a ukládá peníze do ETF na index S&P 500 během jeho propadu na 1/2, ve velkém krachu 2021-2031. A to není chytré. Během velkého krachu bych nekupoval ETF propadající se na polovinu.
Kupoval bych jen levné akcie s dividendou nad 5 % a pak bych měl radost každý měsíc z dividend, zatímco se ETF bude propadat na polovinu a často z něj nechodí žádné dividendy.

Dividenda > 5 %, P/B < 3, P/S < 3 = AT&T, Enterprise Products Partners, Walgreens Boots Alliance,, Allianz, BASF, BMW, Mercedes Benz, Volkswagen,, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Manulife Financial, Suncor Energy,, Japan Tobacco,, British American Tobacco, HSBC,
Legal & General, NatWest, Vodafone,, AXA, BNP Paribas, Credit Agricole, Eni SA, Orange SA, Stellantis NV, TotalEnergies,, Fortescue Metals, Rio Tinto.

Daň z dividend je výborná věc, protože z daní se platí polovina důchodu, přídavek na děti, škola, školka, úředníci, sociální pomoc a nájemné chudým lidem.

Mizerná performance u některých akcií, např. Walgreens nás nemusí trápit, když nechceme papíry nebo tickery prodat za pár let s profitem.
Člověk musí mít pocit, že mu patří 10 až 40 podniků z celého světa (bez Ruska a bez Číny) a od každého podniku chodí nadprůměrná dividenda. Proto se nemusí podnik nikdy prodávat s výdělkem.
Je tedy rozdíl mezi vlastnictvím papírů, tickerů a podniků. Papíry a tickery se musí prodat s výdělkem. Podniky se nemusí nikdy prodávat, když platí nadprůměrné dividendy a jsou nám sympatické. Somozřejmě, z výrobců aut může být BMW sympatický koncern a Mercedes a VW nesympatické. Proto nám bude stačit vlastnit navždy koncern BMW.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

BMW-Mexico.jpg - 117kB

Investor - 14-10-2023 v 15:34

Ben Graham by koupil jen akcie s P/B pod 1,5

Dnes, uprostřed velkého krachu drahých amerických akcií 2021-2031, vzpomíná jeden český value investor na YouTube
na Grahamovo přijatelné ocenění akcií. Jak všichni ví, Ben Graham by koupil jen akcie s P/B pod 1,5 a P/E pod 15.
Zatímco četné webstránky a YouTube-videa používají dnes zločinný výpočet vnitřní hodnoty akcie a pak lžou,
že je akcie podhodnocená, nevidíce její P/B 6 až 2000 nebo negativní P/B N/A.
:info: https://youtu.be/HTQ6hGH7ODs :info:

Sem prosím nedávej žádný komentář!

YouTubeKanal.jpg - 223kB

Ladislav - 20-10-2023 v 07:36

Lidé se zlobí, když ztratí peníze s jednou akcií,
protože firma zkrachovala, nebo akcie zůstane leta v mínus a netrpělivý akcionář prodal se ztrátou. Jenže i největší odborník světa prodal několik akcií se ztrátou. A peníze jsou jen papíry, které se musí stále pohybovat mezi různými konty. Každý akcionář má 20 až 40 různých akcií a měl by do každé dát stejně peněz, 1:1:1:1:1. Takže když jednu akcii prodá se ztrátou, protože se hodně propadla a on nechce čekat léta, až se dostane do plus, nebo firma zkrachovala, tak potom 19 až 39 jiných akcií tu ztrátu u jedné akcie nahradí po prodeji s výdělkem, nebo s dividendami. A když akcionář ztratil peníze s jednou akcií, neztratí je jinde, se svatbou a rozvodem, s nákupem auta a podobně. A když akcionář odejde ve věku 86 do háje, nevezme si peníze sebou, ale musí je zdědit syn nebo útulek pro psy. Takže to není žádná tragedie, když akcionář ztratí několikrát v životě peníze s nějakou akcií. Také s každou ztrátou koupí akcionář nějaké poučení = nekupovat akcie příliš draze, nekupovat akcie exotické z Ruska, Číny, Argentiny, nekupovat malé firmy. Zůstat spokojen s velkými, starými, levnými ale zdravými firmami s nadprůměrnou dividendou jako Allianz, BASF, BMW, D.Telekom, Munich Re, BHP, Shell, Pfizer, Johnson + Johnson, Procter + Gamble a podobně. Jestli jejich kurz klesne někdy na polovinu, nebo jejich dividenda klesne někdy na polovinu, nic se neděje. Jejich kurz a dividenda později zase stoupne. K bankrotu asi nikdy nedojdou a zachránil by je stát.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

30-buy-more.bmp - 557kB

Ladislav - 29-10-2023 v 04:53

Levné sympatické podniky s dividendou nad 5 % a žádné ETF na index

Známý spekulant s neznámými exotickými akciemi (z Mníšku pod Brdy) volá z kanálu (YouTube), že americký index ovládaný hlavně předraženými techno akciemi může přinést budoucích 12 let ztrátu průměrně -4 % ročně. A furt vylézají z jiných kanálů (YouTube) jiní známí čeští živočichové, také známí němečtí a známí američtí živočichové (Buffett), kteří radí mládeži v internetu i v televizi, že by se mělo investovat do ETF na americký index (z předražených akcií). Máme řešení? Jasně. Být spokojen s investicí do velkých, starých, známých firem s dividendovým výnosem nad 5 %, s P/B pod 3 a P/S pod 3. Tedy nic s P/B N/A, žádná Altria ani P.Morris Inter. s P/B N/A. Nekupovat nesympatické podniky zvyšující každý rok dividendu 5 % až 15 %, nekupovat ETF SCHD z předražených akcií zvyšujících dividendy. Jen jemu sympatické podniky může člověk držet až do konce života a když jsou mu sympatické, promine jim také snížení dividendy. Tady je například levná dividendová akcie BMW. Když je to jediný autokoncern světa, který je člověku jakžtakž sympatický, promine mu člověk to, že 2024 bude nižší dividenda než 2023 a bude držet kmenové akcie BMW až do konce života. Méně sympatické jsou asi firmy Shell a Wells Fargo, ale když si člověk před 10 lety slíbil, že je bude držet pro dividendy až do konce života, tak může držet a neprodávat ani při snížení dividendy. Někde se ale přece jen můžeme rozlobit a akcie prodat. To jsou dvě největší banky ze Španělska. Jestli během 10 let zdvojnásobily počet akcií a tím 2x snížily hodnotu akcie, je to lumpárna jak ve firmě Palantir.

Já bych koupil a přikoupil: Allianz, BASF, BMW, Bank of Nova Scotia, Enbridge, British American Tobacco, HSBC, BNP Paribas,
Fortescue Metals, Rio Tinto, AT&T, Walgreens Boots Alliance.
Jde jen o dividendy. Růst kurzů nečekám.
Ale nepatří mi Rio Tinto, mám radši BHP a ty akcie jsou dnes dražší.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Ladislav - 31-10-2023 v 07:52

Jim Koběrský tragedie

Koběrský video-kanál je podobný jako zábava (show) Jima Cramera. Člověk nesmí koupit akcie ani ETF, které má Koběrský a Cramer. Koběrský by měl také křičet a tlačit různá tlačítka, tak jak Jim Cramer. Oba mohou s jejich show na téma akcie vydělávat peníze s reklamou až do smrti. Ale nikdo jim nesmí platit za Patreon a nikdo nesmí kupovat akcie a ETF, které mají oni. Užitečná informace o akciích se najde jen v komentářích pod jejich videem a tak je vše v pořádku. Oblíbené americké akcie začaly svůj krach na podzim 2021 a jejich krach bude ještě několik let trvat. Není rozumné chlubit se, jak hezky rostly FAAMNG akcie v první polovině 2023. Extrémně předražené akcie Apple, Coca Cola, Mastercard, Microsoft, Nvidia, Novo Nordisk, Tesla, Visa měly být už 2020 kompletně prodány. Ale mládež se chlubí,
že jim hezky rostly v první polovině roku 2023. Kdo nezažil krach drahých akcií 2000-2003, ten se poučí o P/B, P/S, P/E, až během krachu 2021-2027, 2021-2031. Dnešní krach drahých akcií bude asi 2x delší než obvyklé 3 roky, protože akciím Apple, Coca-Cola, Mastercard, Microsoft, Novo Nordisk, Nvidia, Tesla, Visa, se nechce tak rychle propadnout na 1/4 a správné ocenění, díky stálé reklamě na YouTube.
Já bych dnes koupil jen levné akcie s dividendou nad 5 %, P/B pod 3, P/S pod 3, jen kvůli dividendě. A nebude mi vadit ani snížení dividendy, když mám 30 různých akcií s dividendou.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

Jim-Cramer.jpeg - 10kB

Ladislav - 3-11-2023 v 21:16

Obstarej si 30 podniků z celého světa pro dividendy v důchodu!
30 akcií pro dividendy na stálo ze zemí: Španělsko 1x, Belgie 1x, Japonsko 2x, Austrálie 2x, Kanada 2x, Francie 2x,
Británie 4x, Německo 6x, USA 10x. Nic bez dividend.

Vždy mám velikou radost, když akcionář z Evropy nemá jen samé akcie z USA. Je to veliká hloupost, když Čech má jen akcie z Čech,
nebo jen akcie z USA. Hloupé je také mít akcie ze zemí třetího světa. Copak si akcionáři z Čech neuvědomují, že USA je totálně bankrot,
a není schopné zaplatit mzdy a důchody úředníků bez stálého zvyšování státniho dluhu? Nebo si myslí, že akcie podniků nemají nic společného se zadlužením státu?
Já myslím, že Evropan v důchodu by neměl mít samé dividendové aristokraty z USA, ale sympatické podniky z celého světa a cítit se jejich majitel, být s nimi navždy ženatý a neprodat je ani při snížení dividend.
Prodávat akcie, když dividenda nebyla zvýšena, nebo byla snížena, považuju za dividendovou spekulaci a za amatérství.
Akcionář nebude šťastný s nesympatickými dividendovými aristokraty. Akcionář bude šťastný ženatý až do konce života se sympatickými podniky a promine jim jednou za 10 let snížení dividendy.

Sem prosím nedávej žádný komentář!

dividend-stocks.jpg - 46kB

Ladislav - 7-11-2023 v 10:53

Rada.jpg - 60kB

Co to znamená?

Když někdo napsal v internetu, že by koupil akcie XY a ony klesly na 0,01 € a někdo radu následoval, asi nemůže žádat o náhradu od autora článku nebo autora videa, když ten autor nedostal peníze za radu, nedostal peníze od YouTube a Patreonu, ani neradil ''kup!'' že? Čeští humoristé říkají na YouTube, že jejich rada neni rada, asi jen proto, že dostávají peníze od YouTube nebo Patreonu, že? Kdo napíše jen: ''Já jsem koupil akcie XY, nebo ''Tyto akcie jsou levné'', ten nemůže být trestán, když akcie klesla na 0,01 €, protože on neradil a on nedostal zaplaceno od YouTube a Patreonu. Pravda?
:) https://youtu.be/2tjHF4uhc5I :) = Video 10 minut se známými českými YouTube herci a zpěváky a gamblery, kteří mají šitkoin i patreon a palantir doma na záchodě. :) Nafilmoval ruský, do Čech uprchlý, sympatický voják Kirill Juran.
Já možná vystupuju jako odborník, ale nepublikuju neúplnou nebo nesprávnou informaci a nezpůsobuju vědomě škodu.
Takže když se nám propadla akcie Walgreens hluboko do mínus, škodí si sám, kdo prodá se ztrátou. Já levně přikoupím a raduju se z dividend až do konce života. Nikdo mne nemůže žalovat, že má akcie v mínus, když nemusel prodat a měl by si užívat dividendy až do konce života. A to platí také pro akcie NatWest, dříve Royal Bank of Scotland. ❤ A žaloby na ztrátu peněz mohou mít úspěch u soudu, když ztráta z prodeje akcie byla nutná a není víc než 3 roky stará. To platí také, když půjčíš peníze kamarádovi a bylo to už před 3 roky. Měl jsi kamaráda žalovat u soudu dříve, než za 3 roky po tom, co ti peníze nevrátil.

Sem prosím nedávej žádný komentář! Můžeš mi poslat privátní zprávu ve fóru nebo e-mail na nr1a@seznam.cz

YouTube.jpg - 21kB

Ladislav - 15-4-2024 v 08:23

V jakém poměru rozděluješ peníze na všechny tvoje akcie?

Asi bychom měli dát do každé ze 30 akcií stejně peněz = 1:1:1:1:1:1. Já jsem chtěl kupovat akcie za 7:7:7 . . . 6:6:6 = do akcie s dividendou nad 5% jsem chtěl dát víc peněz než do akcie s dividendou 3% až 4,9%. Po velkém prodeji akcií a nákupu vlastního bytu, bych chtěl dát do každé akcie stejně peněz = 2:2:2:2:2:2. Ale akcie Johnson & Johnson, Procter & Gamble a Cisco Systems jsou předražené s P/S 3,5 až 4,5. Snad budu mít za 5 let koupeno mých 30 akcií za 1:1:1 . . . 2:2:2 . . . 3:3:3. V těch 3 drahých akciích nechám jen 1, ale ony jsou víc než 100% v plus. V těch levných akciích s dividendou 3% až 4,9% nechám 2. A zvýším investici na 3 u akcií s dividendou nad 5%. Po nákupu bytu mě zajímají jen akcie s dividendou nad 5%, ve věku 70 až 86 let. A vy byste ve věku 70 let chtěli začít cestovat na Rio, New York, Tokyo a nenechat své syny dědit žádné akcie? Já jsem cestoval po světě už 1984-1999. A v důchodu jezdím maximálně 400 km daleko = vlakem do Frankfurtu.
:info: Ale asi jednou, po letech pojedu zas na setkání rozumných akcionářů do Prahy, kam to mám 470 km daleko. Toto setkání se uskutečňuje několikrát ročně a termíny se oznamují asi 2 fora pro akcie. :info:

Sem prosím nedávej žádný komentář!
Místo pro komentář je zde :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4&page=77

Book-3x.jpg - 221kB

 Stran:  1  2