Diskusní fórum akcie a burza

Kniha akcie burza knihy

 Stran:  1  2

Ladislav - 2-2-2022 v 09:47

Během prosince a ledna jsem opravil pravopis přesně poloviny mojí španělské knihy ''Akcie a Burza''.
Během února a března opravím zbývající polovinu knihy = zbývajících 162 stran.
Někdy opravím jen 2 stránky za den.
Až budu s korekcí pravopisných chyb koncem března hotov, jistě bych pak obstál ve zkoušce ze španělšiny, Jenže já ji nepotřebuju, když nežádám o španělskou státní příslušnost.

Las acciones basura = ty šrot akcie
Este señor, ese señor = tento pán, tamten pán
Esta señora, esa señora = tahle paní, tamta paní
Pagar por esto. Pagar esto. + Pagar por eso. Pagar eso. = Platit za toto. + Platit za tamto.
Pagar por la acción 10 dólares. = Zaplatit za akcii 10 USD.
El dólar tiene 100 centavos. :( Dolar má 100 centů.
El euro tiene 100 céntimos. :( Euro má 100 centů.
Pagar a la gente. = Platit lidem.
Pagar los analystas para el fraude. = Zaplatit analytiky za ten podvod.

Ladislav - 24-2-2022 v 10:02

Každý den pracuju několik hodin na opravě pravopisných chyb v mojí španělské verzi knihy: ''Akcie a burza''.
Používám na hledání chyb překlad ze španělštiny do němčiny, abych viděl, že německy dává smysl to, co píšu španělsky.
:( https://translate.google.de
A pak kontroluju španělský text na webu, kterému nesmím vždy 100%ně věřit, protože někdy mi radí dělat chybu tam, kde to mám správně :( https://spanishchecker.com/es/
A proto často hledám mezi uvozovkami několik slov za sebou s Google, zdali se to často najde, nebo jen v mé knize. Pak to musím změnit, když to nikdo jiný nenapsal tak jak já.
Na 325 stran potřebuju dost přesně 4 měsíce = od 1.12. do 30.3.
:punk: Snad dokončím opravu španělské knihy 30.3. v den mých 68. narozenin. :punk:
Nemám v úmyslu vydávat knihu francouzsky, arabsky, turecky, rusky, čínsky a japonsky.
Ale když nějaká redakce odtamtud knihu přeloží sama, nebudu se zlobit.

Los inversores de valor alcanzan la vejez entre los 80 y 110 años. Pero los gestores de hedge funds, traders y especuladores tienen su primer infarto a los 30 años.
Una estrategia es el arte de hacer las cosas correctas en el momento adecuado.
Una tontería bien empaquetada puede sonar como una sabiduría.

Ladislav - 15-3-2022 v 19:27

Španělskou knihu jsem opravil.
A pracoval jsem na opravě pravopisných chyb každý den několik hodin
od 2-12-2021 do 15-3-2022

Libro-6.jpg - 63kB

Ladislav - 28-3-2022 v 08:58

Moje čtyři knihy

http://nr1a.com/kniha.html :punk: Pátý jazyk nebudu dělat sám. To by musel zařídit někdo jiný.
Neptejte se mě, kolik jich bylo prodáno. Milion nebo dva.

Moje-4-knihy.jpg - 377kB

eco - 22-4-2022 v 17:01

Ein gutes Buch für Deutschsprachige:

https://www.m-vg.de/finanzbuchverlag/shop/article/22402-inve...

Ladislav - 21-11-2022 v 10:31

''Dobrý den.
Dnes jsem dočetl vaší knihu a musím se přiznat, že si ji přečtu minimálně ještě jednou.
Spíš vícekrát. Děkuji.'' R. H.

''Musím se přiznat, že jsem přestal vymýšlet a koupil jsem některé podniky jako máte vy. Prostě nemá cenu nakupovat "růstové" akcie jako je Meta a pak koukat na propad, ale je lepší nakoupit dividendové akcie.'' R. H.

http://nr1a.com/kniha.html

Kniha-web.jpg - 81kB

eco - 5-12-2022 v 21:03

Dos libros.
Zwei Bücher.
dvě knihy.

doslibros.jpeg - 307kB

Ladislav - 16-1-2023 v 21:26

Kniha-web.jpg - 81kB

Kniha-obsah.jpg - 632kB

Obsah knihy ''Akcie a Burza - jediná kniha, kterou potřebuješ''

Za 14 dní vyjde nové vydání 2023 :punk: http://nr1a.com/kniha.html :punk:
Inflace tam nic nedělá a cena je dnes stejná jak před 10 lety
= 350 korun

Book-3x.jpg - 221kB

Libro-3x.jpg - 229kB

Buch-3x.jpg - 169kB


Zadní strana knihy: ''Akcie a Burza - jediná kniha, kterou potřebuješ'' :punk: http://nr1a.com/kniha.html :punk:

Kniha: „Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ“, napsaná od value investora Ladislava Konečného, z internetu léta známého, je určena pro širokou veřejnost od 11 do 85 let. Kniha neobsahuje žádné komplikace a přesto popisuje do největších detailů, jaké parametry by měly mít akcie a podniky pro krátkodobou i mnohaletou bezpečnou a výnosnou investici. Je zde třicet podniků a bank, od kterých akcie je možno koupit a držet věčně pro dividendy jako důchod. Fundamentální a technická analýza akcií, jaká nemá na světě obdoby. Kniha je výsledkem dlouholeté vlastní praxe s akciemi a vysokého studia všech rozumných knih. Kniha popisuje strategie slavných investorů, ale také vlastní zkušenosti. Jedná se zde taktéž o fondech, pojištění a důchodu. Je zde malá lekce ekonomie pro investory. Kniha obsahuje sbírku moudrostí o akciích, penězích a burze. Je zde historie tří krizí a krachů na burze a také česká privatizace. Zdejší lexikon vysvětluje 200 finančních pojmů. Kniha vypráví krátké, poučné příběhy investorů, podniků a jejich akcií. Popsána je i investice do zlata, surovin a derivátů. Jestli polovinu toho už znáš, pak je ta kniha dobrý dárek pro tvého syna, otce nebo bratra: na Vánoce, k svátku a k narozeninám. Roku 2011 to byla jediná sympatická česká kniha, která popisuje rozumné investování do akcií = value investing + dividendy.

Autor knihy Ladislav Konečný se narodil v březnu roku 1954 ve středních Čechách. Roku 1972 se vyučil řemeslo v Praze 5 – Motorlet. 1974 a 1978 získal dvě středoškolské maturity v Praze. Roku 1990 začal investovat do zahraničních akcií. První webstránku pro investování založil roku 2003. Od roku 2006 má jeho webstránka adresu nr1a.com/AKCIE. Díky té webstránce se Ladislav stal známý investor a téměř každý den hledá někdo s Google: „Ladislav Konečný“ + akcie. Autor knihy je také finanční poradce, avšak jen zadarmo v diskusním fóru forum.nr1a.com. Ladislav Konečný napsal a vydal tu knihu o investování poprvé česky roku 2011 a každé dva roky vychází nové, modernizované vydání knihy. Stejně tak vyšla tato kniha i německy, anglicky a španělsky a ta bývá modernizována každých 5 let. Kdo je to ten Ladislav Konečný? Soukromý investor, cestovatel a autor jedné investiční knihy ve čtyřech jazycích a finanční poradce jako hobby. On je value investor, který kupuje jen výhodně oceněné akcie s dividendami a chce je navždy držet.

Tuto vzácnou knihu si můžeš objednat na stránce nr1a.com/kniha.htm
nebo E-mailem na adrese: nr1a@seznam.cz
ISBN 9788086062334

Ladislav - 7-2-2023 v 14:23

Redakce nakladatelství Grada.cz , ing. Šárka Kratochvílová
'''Dobrý den, paní Kratochvílová,
už jsem se ptal před 12 lety, roku 2011, zda by Grada vytiskla moji knihu ''Akcie a Burza''. Dnes se ptám znova a snad zase za dalších 12 let, ve věku 80 let. Moje kniha vychází u Tiskárny Tigris Zlín, každé 2 roky nové vydání. Najdete ji v Národní knihovně, protože tiskárna je povinná při každém novém vydání, jeden kus poslat do Národní knihovny. Moje kniha existuje ve formátu A4, protože tiskárna ji udělá levněji než s formátem 17x22 cm. V případě zájmu Grady dnes, by někdo musel zmenšit formát a zvýšit počet stran. Takže když Grada nevytiskne moji knihu letos, zeptám se za 12 let zas, ve věku 80 let.
Ladislav Konečný.''' :) http://nr1a.com/kniha.html :)
Když dáš během 10 let tolik vědomostí dophromady, že si je nemůžeš pamatovat, můžeš dát všechny vědomosti do knihy
v OpenOffice, ze které uděláš PDF. A když ti knihu nevytiskne nakladatelství 17x22 cm, vytiskne ji už za 14 dní tiskárna, nejlevněji v A4. Ale pak se musíš starat sám o sklad, reklamu a odesílání knihy zájemcům. Od nakladatelství bys dostal asi
7 % z ceny knihy. Když knihu tiskne tiskárna, můžeš dostat 25 % až 50 % z ceny knihy, ale platíš poštovní známky nebo
i provizi obchodníkovi.
Tiskárna pro tvoji knihu: https://www.hrg.cz

Ladislav - 8-2-2023 v 07:26

Akcionáři Bill Konecny a Joe Konecny of mine, byli na shromáždění akcionářů Munich Re roku 2018 s kočárkem.
A nevěděli vůbec, co je to akcie a dividenda. Nevadí, oni se to včas dozví.

Bill-Joe-15.jpg - 459kB

Mark-senior - 8-2-2023 v 13:06

Já mám tak velké vnuky. Taky nemají zdání co je to akcie nebo dividenda.

kadu - 9-2-2023 v 20:59

Joe & Bill Konecny invest fund 2050 - the only fund you want to buy!

Ladislav - 10-2-2023 v 05:27

Musí se zvýšit cena knihy z 350 kč na 380 kč
a ze 16 € na 20 € pro Slovensko. :( A 25 € pro jiné zahraničí.
A možná, že je to první zvýšení ceny od roku 2011.

A proč je tomu tak:
Jak cena knihy vznikla, náklady, proč je kniha dražší pro Slovensko než pro Čechy:
V lednu 2023 stojí výroba knihy 233 kč + doprava z tiskárny 70 km do obchodu 12 kč + známka pro odeslání zájemci 35 kč = náklady 280 kč.
Pro Slovensko: Výroba 233 kč + doprava z tiskárny do obchodu 12 kč + známka pro odeslání zájemci 239 kč = náklady 484 kč : 24 = 20 euro.
Při zaslání knihy na Slovensko stojí kniha 20 euro a náklady jsou 20 euro, to je nulový profit pro obchodníka a pro autora knihy.
U Čech je profit obchodníka 50 kč a profit autora 50 kč. A proto je cena knihy pro Čechy 380 kč a pro Slovensko 484 kč,
kvůli poštovní známce.
Knihu velikou 17x22 cm by vytiskla tiskárna za vyšší cenu než knihu velikou A4 = 21x30 cm a proto je formát A4.

''Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ'' - autor Ladislav Konečný - 278 stran A4. Kniha: „Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ“, napsaná od value investora Ladislava Konečného, z internetu léta známého, je určena pro širokou veřejnost od 11 do 85 let. Kniha neobsahuje žádné komplikace a přesto popisuje do největších detailů, jaké parametry by měly mít akcie a podniky pro krátkodobou i mnohaletou bezpečnou a výnosnou investici. Je zde třicet podniků a bank, od kterých akcie je možno koupit a držet věčně pro dividendy jako důchod. Fundamentální a technická analýza akcií, jaká nemá na světě obdoby. Kniha je výsledkem dlouholeté vlastní praxe s akciemi a vysokého studia všech rozumných knih. Kniha popisuje strategie slavných investorů, ale také vlastní zkušenosti. Jedná se zde taktéž o fondech, pojištění a důchodu. Je zde malá lekce ekonomie pro investory. Kniha obsahuje sbírku moudrostí o akciích, penězích a burze. Je zde historie tří krizí a krachů na burze a také česká privatizace. Zdejší lexikon vysvětluje 200 finančních pojmů. Kniha vypráví krátké, poučné příběhy investorů, podniků a jejich akcií. Popsána je i investice do zlata, surovin a derivátů. Jestli polovinu toho už znáš, pak je ta kniha dobrý dárek pro tvého syna, otce nebo bratra: na Vánoce, k svátku a k narozeninám. Roku 2011 to byla jediná sympatická česká kniha, která popisuje rozumné investování do akcií = value investing + dividendy.

Autor knihy Ladislav Konečný se narodil v březnu roku 1954 ve středních Čechách. Roku 1972 se vyučil řemeslo v Praze 5 – Motorlet. 1974 a 1978 získal dvě středoškolské maturity v Praze. Roku 1990 začal investovat do zahraničních akcií. První webstránku pro investování založil roku 2003. Od roku 2006 má jeho webstránka adresu :punk: http://nr1a.com/AKCIE . Díky té webstránce se Ladislav stal známý investor a téměř každý den hledá někdo s Google: „Ladislav Konečný“ + akcie. Autor knihy je také finanční poradce, avšak jen zadarmo v diskusním fóru :punk: http://forum.nr1a.com . Ladislav Konečný napsal a vydal tu knihu o investování poprvé česky roku 2011 a každé dva roky vychází nové, modernizované vydání knihy. Stejně tak vyšla tato kniha i německy, anglicky a španělsky a ta bývá modernizována každých 5 let. Kdo je to ten Ladislav Konečný? Soukromý investor, cestovatel a autor jedné investiční knihy ve čtyřech jazycích a finanční poradce jako hobby. On je value investor, který kupuje jen výhodně oceněné akcie s dividendami a chce je navždy držet.
:punk: http://nr1a.com/kniha.html :punk:

Akcionáři Joe Konecny vlevo a Bill Konecny vpravo


Joe-Bill-2019-7.jpg - 179kB

Ladislav - 11-2-2023 v 04:27

Představte si, představte si, co jsem měl dnes k obědu!
Výměna textu na zadní straně obálky mé knihy v PDF stála s daní 605 kč v březnu 2022.
Dnes chce moje oblíbená tiskárna za výměnu textu na zadní straně obálky v PDF 847 kč. To je o 40 % víc. A přitom je dnes česká inflace 17 %. Snad zkouší tiskárna, co si lidé bez protestu nechají líbit. Ta obálka knihy v PDF je už 11 let hotová, jde jen o výměnu textu na zadní straně.

kubis35 - 11-2-2023 v 07:06

V Cesku holt funguje jina matematika, treba vajicka pred rokem staly 2,7 kc a dnes po pricteni 18 procent je to 7 kc ,
takze to sedi presne, nevim cemu se divite.
p.s. neverim statistice, kterou jsem si sam nevylhal

Ladislav - 12-2-2023 v 17:00

Servus Martine.
Nejprve jsi asi myslel, že moje kniha je jen sranda. Nebo bezcenný blábol jako ten o černé labuti od Nassima Taleba.
To je veliký omyl. Protože můj cíl 2010 byl napsat nejlepší knihu o akciích na světě. Knihu, která obsahuje mnohem víc potřebných informací než každá jiná kniha.

Moje kniha je informativnější než každá jiná kniha na světě. A proto jsem dal do názvu '' - jediná kniha, kterou potřebuješ'', protože moje kniha nahradí všechny ostatní knihy.
Je tam prostě vše: fundamentální analýza, technická analýza, krach 1929, krach 2000, krize 2008, strategie Graham, Buffett, Lynch, Fisher, Templeton, kdo byl Kostolany, lexikon, sbírka moudrostí, FED, ekonomie, banky, fondy, zlato, deriváty, česká privatizace, 30 akcií na stálo pro důchod z dividend. V knize je přibližně 24 obrázků.

Věř mi, že takové množství informací není v žádné knize světa. Ale možná, že se moje kniha proslaví až po smrti autora anebo po silné reklamě všude. Já jsem ale nikdy neplatil za reklamu na moji knihu a nechci.

Moje německá, španělská a anglická kniha je tisknuta v tiskárně u Hamburgu www.bod.de a na tajné adrese v USA. Moje tiskárna www.bod.de mi nechce prozradit adresu tiskárny mojí knihy v USA. A pak tyto dvě tiskárny samy dodávají moji knihu Amazonu a jiným prodejnám, i do jižní Afriky, Argentiny, Austrálie, Japonska, Číny, Arabie, všude na světě, já se nemusím o nic starat a www.bod.mi posílá každý kvartál peníze.

Amazon ukazuje tisíce knih pro akcie a moji knihu těžko najde. Šance jsou Facebook skupiny. Já jsem se stal před rokem moderátor největší americké FB skupiny pro Value Investing a změnil jsem jim po dohodě hořejší panorama foto = https://www.facebook.com/groups/53286054621

Moje kniha ve 4 řečích je každých několik let modernizována, ale portfolio holdingu Berkshire Hathaway je tam stále z roku 2010. Protože dnešní jejich portfolio se mi nelíbí. Zmizely akcie, které rozumný člověk drží stále a holding Berkshire Hathaway je prodal: Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Munich Re, Sanofi, Wells Fargo.

4-knihy.jpg - 376kB

Ladislav - 2-5-2023 v 03:38

První den, když kurz trochu stoupne, snad už 4.5. nebo 5.5., přikoupím akcie Walgreens Boots Alliance.
Mají P/B 1,4 , P/S 0,22 a dividendu 5 %.

Já jsem vám ale chtěl říct, že jsem dostal dnes vnoci geniální nápad = vydám v létě 2023, asi jen německy moji druhou knihu, ne o akciích ale o právu otce, mluvit každý den s dětmi, i když se matka s dětmi odstěhuje = Kindesumgang
= kontakt s dětmi. To bude velice krátká a velice levná kniha. Snad méně než 50 stran za 5 euro.
Asi budu muset psát velkým písmem, aby vůbec vzniklo 50 stran. ''Kontakt s dětmi - organizovaný zločin úředního soudu''.
Jde o to, že na přání šílené matky zločinná soudkyně rozhodne, že otec nesmí se svými dětmi 2 až 10 let mluvit.
A to je organizovaný zločin, na kterém se podílí několik úředníků milionkrát v Evropě i v USA. A já jsem rád, že jsem dnes vymyslel moji druhou knihu. Ale nemám fantazii na 100 stran. Obálka knihy je hezká, vzadu je BMW.

Buch-Kindesumgang-B.jpg - 455kB

Ladislav - 11-5-2023 v 10:05

:cool: https://www.bod.de/buchshop/catalogsearch/result/?q=aktien+b... :cool: Bestseller Akcie & Burza :cool: německy

Best.jpg - 53kB

Ladislav - 11-5-2023 v 11:57

Já bych byl rád, kdyby byla konečně v prodeji, například přes Amazon, moje německá kniha:
''Starost o Dítě = Organizovaný Zločin Soudu''. Vymyslel jsem knihu v noci z 1.5. na 2.5. a za týden jsem byl hotov.
Jen 32 stran letos. Další roky budu přidávat stránky.

Kind-Cover-JPG.jpg - 114kB

Ladislav - 5-6-2023 v 16:45

Výroba mojí nové knihy nebyla dovolena. Protože jsem urazil soud.
A tak jsem změnil dnes název z ''organizovaný zločin soudu'' na ''hrubá chyba soudu''.
Ona totiž každá kniha s ISBN číslem bude skladována v národní knihovně a tam nechtějí mít pravdu, že někteří úředníci jsou zločinci. V národní knihovně budou skladovány jen knihy s ISBN číslem, kde se mluví o zločincích přátelsky. :( Já myslel, když nejmenuju ani jméno, ani příjmenení, ani město, kde je organizace, tak je to dovoleno a žádná urážka. Problém s knihou by měl mít jen ten, kdo nějakého člověka jmenuje, nebo napíše ''soud ve městě XXXX''. Ale ani organizace jako Caritas nebo soud nesmí být v knize urážen slovem ''zločinci'', ani když tam není město ani stát, kde ta organizace je, když bude kniha s ISBN číslem léta ležet v národní knihovně.

32 stran jsem prodloužil na 48 stran.
A tato urážlivá slova jsem změnil. Samozřejmě, vše německy. Ta kniha bude jen německy.
Zločin => bezpráví
Zločinný => zlý
šílená a psychicky chorá => bláznivá
hloupá => nezkušená
prolhaný => nepoctivý nebo chybný
korrupt => zkažený
lež => chyba nebo nesmysl
lhář => nepoctivý člověk
A za týden se odvážím poslat knihu v PDF znova do tiskárny u Hamburgu
Cover-Foto.jpg - 102kB

 Stran:  1  2