Diskusní fórum akcie a burza

Dividendy

 Stran:  1  ..  4    6    8  ..  11

michal.holik - 14-4-2020 v 12:54

Citace: Původně zaslal: zanek  
JNJ zvysuje dividendu o 6% :thumbup:

https://seekingalpha.com/news/3560377-johnson-johnson-raises...

Nutno dodat ze o 9 dni drive nez obvykle. Obvykle totiz oznamuji na valne hromade, ktera bude za 9 dni. Mozna bude nejake velke ohlaseni na VH...mohla by to byt akvizice nebo neco s COVID19

Martinski - 14-4-2020 v 14:24

dnes pripsali divi od philip morris a franklin resources :thumbup:

MilanV - 14-4-2020 v 19:02

Dnes jsem dostal od MAIN výzvu k rozhodnutí o výběru dividendy formou připsání akcií (DRIP). Při jejich měsíční výplatě to zní hodně dobře neb ušetřím 15% daně (pokud ji neprodám do časového trestu, kde bych pak měl nákup 0USD a prodejní cena by byla pak základem 15% daně)

StanikKolarik - 14-4-2020 v 19:17

Citace: Původně zaslal: MilanV  
Dnes jsem dostal od MAIN výzvu k rozhodnutí o výběru dividendy formou připsání akcií (DRIP). Při jejich měsíční výplatě to zní hodně dobře neb ušetřím 15% daně (pokud ji neprodám do časového trestu, kde bych pak měl nákup 0USD a prodejní cena by byla pak základem 15% daně)
není náhodou DRIP taky forma odměny a tedy zdanitelná věc?

VSbrok - 14-4-2020 v 19:19

jojo, danit se to musí taky, jen ne jako dividendy, ale jako kapitálový příjem

MilanV - 14-4-2020 v 19:21

Citace: Původně zaslal: StanikKolarik  
Citace: Původně zaslal: MilanV  
Dnes jsem dostal od MAIN výzvu k rozhodnutí o výběru dividendy formou připsání akcií (DRIP). Při jejich měsíční výplatě to zní hodně dobře neb ušetřím 15% daně (pokud ji neprodám do časového trestu, kde bych pak měl nákup 0USD a prodejní cena by byla pak základem 15% daně)
není náhodou DRIP taky forma odměny a tedy zdanitelná věc?

Je to věc výkladu. Já se kloním, že ji daním až při prodeji. Pokud by byla daněna při připsání a ty by jsi ji pak prodal, pak by jsi platil dvakrát. Při prodeji by jsi pak použil 0USD? Asi ne. Při připsání by jsi použil základ dně hodnotu při exdate či při připsání? To by byl pěkný guláš

arkyn - 14-4-2020 v 21:17

Citace: Původně zaslal: MilanV  
Citace: Původně zaslal: StanikKolarik  
Citace: Původně zaslal: MilanV  
Dnes jsem dostal od MAIN výzvu k rozhodnutí o výběru dividendy formou připsání akcií (DRIP). Při jejich měsíční výplatě to zní hodně dobře neb ušetřím 15% daně (pokud ji neprodám do časového trestu, kde bych pak měl nákup 0USD a prodejní cena by byla pak základem 15% daně)
není náhodou DRIP taky forma odměny a tedy zdanitelná věc?

Je to věc výkladu. Já se kloním, že ji daním až při prodeji. Pokud by byla daněna při připsání a ty by jsi ji pak prodal, pak by jsi platil dvakrát. Při prodeji by jsi pak použil 0USD? Asi ne. Při připsání by jsi použil základ dně hodnotu při exdate či při připsání? To by byl pěkný guláš


Asi by nám více řekl expert minarjo. Já bych se klonil k tomu, že by se měl DRIP zdanit v rámci daňového přiznání jako příjem. Jinak by DRIPovali všichni, aby se vyhli dani. Ale fakt je, že nevím jak počítat pak s takovými akciemi, asi bych je počítal jako že už jsou po časovém testu.

Pavel - 14-4-2020 v 21:25

Podle mého názoru se to daní a je jedno, jestli dostanu cash nebo akcie.

A to placení 2x píše Milan špatně. Když dostanu akcii namísto dividendy, tak je přeci jasné, za kolik ji dostanu, to přesně stanoví ta firma. Je nějaká výše hrubé dividendy - třeba 100 a dostanu 2 akcie + 9,80. Těch 9,80 mi zdaní daní z dividend a pořizovací cenu jedné akcie mám 45,10. No a když do tří let akcii prodám, tak náklady na pořízení jsou 45,10.

MilanV - 15-4-2020 v 05:59

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Podle mého názoru se to daní a je jedno, jestli dostanu cash nebo akcie.

A to placení 2x píše Milan špatně. Když dostanu akcii namísto dividendy, tak je přeci jasné, za kolik ji dostanu, to přesně stanoví ta firma. Je nějaká výše hrubé dividendy - třeba 100 a dostanu 2 akcie + 9,80. Těch 9,80 mi zdaní daní z dividend a pořizovací cenu jedné akcie mám 45,10. No a když do tří let akcii prodám, tak náklady na pořízení jsou 45,10.


To máš pravdu neb poskytovatel akcie píše pořizovací cenu. Tím však zůstávají obě možnosti otevřené. Finanční úřad má rád daně dříve a tak verzí zaplatit 15% z připsaných akcií a pak 15% z realizovaného zisku před časovým testem se jim bude líbit více. Já se domnívám a už jsem to několikrát aplikoval, obhájit si danění až při prodeji, kde vložím pořizovací cenu 0. Ostatně mi Broker dává report, kde tyto akcie mi uvádí jako nákup za 0Kč. Toho se budu držet při případné obhajobě na FU.

Ladislav - 17-4-2020 v 17:20

Dividenda Raytheon Technologies - RTX
Furt bádám, kdy koupit akcie Raytheon Technologies - RTX, abych dostal příští 1/4 dividendy.
:) Psal jsem jim včera e-mail, ale pan Singer mi odpověděl, že neví. :(
Dny důležité pro dividendu se budou řídit podle bývalého koncernu United Technologies - UTX.
A protože annual meeting of shareholders of Raytheon Technologies bude 27.4.2020,
mohou se řídit všechny dny podle výročního shromáždění United Technologies 27.4.2015. A ne podle posledního meetingu 29.4.2019.
Jisté je, že UTX mělo poslední annual meeting a současně declaration date 29.4.2019.

:info: Ale dnes to může být u RTX tak, jak bylo u UTX roku 2015: :info:
27.4.2020 meeting + declaration date 27.4.2015. Dividend declaration může být stejný den jako annual meeting.
13.5.2020 ex-dividend date 13.5.2015
15.5.2020 record date 15.5.2015
10.6.2020 payment date 10.6.2015
:exclamation: Tak snad je nutné koupit akcie do 12.5.2020, protože po odečtení dividendy 13.5.2020 se člověku nepodaří koupit levněji akcii a přece dostat dividendu, i když budou akcionáři započteni až 15.5., po ex-dividend dni. :exclamation:
:info: Zdá se, že stačí koupit americké akcie až 15 dní po shromáždění akcionářů. Zatímco německé akcie nutno koupit v den shromáždění, protože druhý den jsou dividendy odečteny z kurzu a pak koupené akcie už neumožní platbu dividendy akcionáři.
https://www.streetinsider.com/dividend_history.php?q=utx

Stanislav - 17-4-2020 v 18:11

Na Yahoo jsem před nedávnem četl komentář k výplatě dividendy RTX, že to vůbec vedení firmy neupřesnilo, kdy bude a v jaké výši, což je velice podivná věc? Dnes byla zveřejněna zpráva, že údajně lék Remdesivir je účinný na tu netopýři chřipku. Na to konto roste jeho výrobce Gilead Sciences o +8% a přidávají se samozřejmě i americké burzy. To celosvětové rozvolňování má zřejmě souvislost s tím, že to není tak nebezpečné, a proto si mohou lidi postupně sundávat náhubky na půl žerdi a posléze chodit i bez. Je to bezesporu pouze politikum, protože nové případy někde rostou konstantně nebo se i mírně zvyšují a stejně se to rozvolňuje. Manipuluje se s výsledky obětí, které na to zemřou, v čemž od začátku spatřuji velký tunel. Nejvíce nakažených je v domovech pro seniory, kde následně je nejvíce obětí. Je mi to s nepochopením, že zrovna v této skupině se to tak rychle šíří a vir se zrovna specializuje na domovy důchodců? Nejvíce přenosů bylo zaznamenáno v nemocnicích, což je docela zvláštní a možná se využívá toho, že se celosvětově na hygienu tam kašle z důvodu nezájmu nebo z nedostatku pracovních sil. Sám jsem opravoval WC prkénko ve Vinohradské nemocnici, i když jsem měl zlomenou nohu. Co si sám opravíš, to máš!

Ladislav - 17-4-2020 v 18:52

V lednu se myslelo, že United T. má výnos dividendy 2,2% a Raytheon C. 1,7%.
Jenže od ledna do konce března ty akcie klesly více než na polovinu,
a z toho vyplývá dnešní výnos dividendy průměrně 4%, kdyby nebyly koncerny spojené.

kraken - 17-4-2020 v 19:10

a pane Ladislave, jak to vypadá s fy BASF? bude dividenda?

Pavel - 17-4-2020 v 19:15

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
V lednu se myslelo, že United T. má výnos dividendy 2,2% a Raytheon C. 1,7%.
Jenže od ledna do konce března ty akcie klesly více než na polovinu,
a z toho vyplývá dnešní výnos dividendy průměrně 4%, kdyby nebyly koncerny spojené.


Jenže ony spojené jsou. A teoreticky by to mohlo platit jen v případě, že by se od UTX neoddělily další dvě společnosti a zároveň, že by slučovací poměr mezi UTX a Raytheon byl cca 1:1.

Ladislav - 24-4-2020 v 09:35

Dnes přišly dividendy Cisco.

TomasV - 24-4-2020 v 10:46

Citace: Původně zaslal: kraken  
a pane Ladislave, jak to vypadá s fy BASF? bude dividenda?


A proč by nemněla být?

Ladislav - 24-4-2020 v 15:29

BASF přesunul shromáždění akcionářů ze 30.4. na 18.6. a pak bude stejně jen v internetu.
Dividenda bude asi nekrácená pár dní po shromáždění na kontě, asi 22.6.
Kdo akcie nemá, myslím, že by měl koupit nejpozději 17.6., dříve než bude odečteno 7% z kurzu akcie, o čemž bude hlasováno 18.6.
Já 7% z investice nedostanu, protože jsem koupil akcie BASF před pár lety s vyšším kurzem, než je dnes.
A výnos dividendy z dnešního kurzu je fantastických 7%
:post: http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...
BASF je největší chemický koncern světa a zdravý jak řípa. Tedy nehledejte žádné nemocné číslo dvě v USA jak ten abák!

BASF.png - 11kB Akcie BASF je levná jak za tebou hozená.
Die Aktie von BASF ist billig wie nachgeschmissen.

TomasV - 24-4-2020 v 16:08

Pan domácí mne vyprovokoval k nákupu 21ks za 44EUR.

TomKr - 24-4-2020 v 16:59

Taky se něj chystám, abych rozšířil svůj rajón

Pavel - 24-4-2020 v 18:34

No s tím BASFem opatrně, když se podíváte cca rok zpátky (to ještě žádný virus nebyl), tak výhledy jejich hospodaření (uveřejněné firmou) žádný růst neslibovaly. Firma není zas tak zdravá, její zdraví se nedá posuzovat jen dle P/B nebo P/S.

TomasV - 24-4-2020 v 18:43

Citace: Původně zaslal: Pavel  
No s tím BASFem opatrně, když se podíváte cca rok zpátky (to ještě žádný virus nebyl), tak výhledy jejich hospodaření (uveřejněné firmou) žádný růst neslibovaly. Firma není zas tak zdravá, její zdraví se nedá posuzovat jen dle P/B nebo P/S.


S tím moc nesouhlasím ,firma má super rozvahu ,dobré casflow a managment se tváří ,že chce držet dividendu.
https://seekingalpha.com/article/4331790-basf-se-basfy-inves...

Mufimufin - 24-4-2020 v 18:51

Zaujal mne návrat k Evropským akciím. Taky nad tím zrovna váhám, protože mám nějaký obnos EUR na IB.

Pak tu je Siemens na XETRA, který je o něco dražší (cenou 1 ks akcie dnes byl taky na hodnotách 2012/2013).
https://www.tradingview.com/symbols/XETR-SIE/

Vypadá to, že fundamenty jsou u obou OK, ale BASF je prostě vhodnější kandidát pro investici z pohledu divi? Já mám pořád obavu z poklesu sales před koronou.
https://www.tradingview.com/symbols/XETR-BAS/
https://www.basf.com/global/en/investors/basf-at-a-glance/ke...

Dovolím si taky nějakou tu šipku do grafu z prezentace:
https://i.imgur.com/B7sxyzP.png

Potřeboval bych na to od zkušenějších nějaký brainstorming. Ta klesající hodnota akcie BAS za poslední roky (před koronou) totiž divi docela "konzumuje". Je mi jasné, že pokud to má někdo pro divi "do smrti" tak to asi tolik neřeší a jsme ve vlákně dividenda. Když si ale na kalkulačce na jejich webu zadám vývoj akcie (investice před pár lety), tak jsem prostě v mínusu, což mne docela znejisťuje.

Z ostatních Allianz zřejmě taky půjde dolů. BMW kvůli předluženosti ani neuvádím, protože mi přijde, že tam už tu cenu drží vážně jen značka.

arkyn - 24-4-2020 v 19:05

U evropskych akci vnimam obecne 3 problemy, ktere investor musi zkousnout:
1) dane z dividend vyssi nez 15%, v nemecku zejmena. Cest vyjimkam
2) vyplaceni dividendy 1x za rok. Cest vyjimkam
3) neni u firem obvykla politika platit dividendu kazdy rok a zvysovat. Casto v pripade peoblemu je dividenda prvni na co se sahne. Cest vyjimkam

Nerikam ze to nejde prekousnou, jde, ale dobre vedet.

Pavel - 25-4-2020 v 07:08

4) Evropa se potácí v problémech ekonomického růstu a ty dopadají na většinu sektorů
5) Dlouhodobý problém nezdravých bilancí bank také brzdí ekonomiku
6) Jiná (horší) kultura firem vůči akcionářům, kteří jsou v USA více hýčkaní, taky jich je tam v populaci mnohem víc. V USA je běžné být drobným akcionářem, v Evropě spíš podezřelé.

Pavel - 25-4-2020 v 07:10

Citace: Původně zaslal: Mufimufin  

Z ostatních Allianz zřejmě taky půjde dolů.


Z čeho tak usuzuješ? Tobě je to zřejmé? Mně teda ne.

Ladislav - 25-4-2020 v 09:14

''''Firma není zas tak zdravá, její zdraví se nedá posuzovat jen dle P/B nebo P/S.''''

:question: Co je to za divnou větu? My nejsme hlupáci, jak si asi autor horní věty myslel nějakou nevysvětlitelnou záhadou.
Nebo si neuvědomil, co napsal a asi to zas vymaže. :)
Nikdo zde nepovažuje firmu za zdravou, když má akcie nízké P/B nebo P/S nebo vysoké.
Všichni z nás považují firmu za zdravou, když dlouhá léta rostou tržby, zisky a dividendy a je to očekáváno i budoucí léta.
A za druhé, firma není moc zadlužená = cizí kapitál není 4x vyšší jak vlastní kapitál. Vlastní kapitál není negativní, jako u McDonalda.

Ladislav - 25-4-2020 v 09:32

:cool: Zkrátka a dobře, český nezájem o západoevropské akcie znamená KUPOVAT ZA VŠECHNY PENÍZE.!!!

Až později ten zájem o západoevropské akcie u Babišova lidu vznikne, budou ty akcie mnohem dražší.
Ale dnes si Zemanův lid najde raději nějakou hloupou náhražku BASFu v USA nebo v Rusku.
:(

Stanislav - 25-4-2020 v 10:04

BASF je pro mne nejhezčí německá akcie, jelikož jsem i s jeho výrobky léta pracoval. Bohužel se mi nelíbí německá srážková daň, proto jsem věrný USA a VB. Až bude v Německu obdobná daň jako v USA, tak naporcuji ptf na dva díly nebo spíše už na tři. Jako budoucí důchodce se nehodlám dělit s žádnou nenažranou neschopnou vládou, která dovolí svým občanům vyprodávat akciové bohatství do zahraničí. To levičácké šílení v Německu bude mít brzo dozvuky, a pokud budou zvyšovat daně v neprospěch firem, tak je i možné, že se firmy přestěhují ven z Německa, protože jejich většinoví vlastníci dnes sídlí mimo území Německa. Bude to daňově výhodnější a mladou perspektivní pracovní sílu najdou kdekoliv po světě. To mi fakt hlava nebere, že si taková vyspělá průmyslová země nechá vyžrat zlaté koryto cizími prasaty? Já potřebuji mít stabilní investici a tady se mi to moc nelíbí právě z těchto důvodů. Dnes ty německé firmy mají globální rozměr, ale zisky z dividend míří mimo území Německa, což považuji za trestuhodné a divím se, že hloupí Němci volí ty strany, které to dopustily! Pokud bychom se chovali stejně dementně jako německá vláda, tak toto fórum by brzy zaniklo. Přestali bychom se zajímat o fundamenty a dividendy a jenom bychom rychle zpeněžili své akcie a už bychom se nikdy na trh nevrátili a prachy bychom rozfofrovali.

Mufimufin - 25-4-2020 v 11:06

Pavel: Bral jsem to z toho pohledu, že prodeje nejsou jen na dálku, ale dost dělají pobočky, které buďto budou zavřené, nebo se do nich lidé budou prostě bát chodit. Samozřejmě za vše budou muset platit nájem. Stejně tak se omezí prohlídky a prodeje domů a bytů. To samé postihne prodej nových a ojetých automobilů. U obou člověk potřebuje pojištění. Lze samozřejmě argumentovat tím, že si tím déle nechá své původní auto/byt a tak pojišťovna o tolik reálně nepřijde. Také lze argumentovat tím, že to už je dávno započteno v aktuální ceně akcie (po stávajícím poklesu). V neposlední řadě lze argumentovat, že diverzifikací v jiných segmentech to můžou vykompenzovat. V každém případě si myslím, že po oznámení výsledků 11.5 to ještě půjde dolů (asi ne moc). Na druhou stranu nemůžu říct, že mě to už vzhledem k blížící se dividendě 6.5 neláká. Stejně tak považuji ve srovnání s BASF a SIE právě ALV jako nejméně rizikovou investici. Když to dám do jednoho kyblíku s těmi ostatními zde probíranými segmenty, tenhle by mohl být v konečném důsledku méně postižen. Budu rád za další názory k ALV.DE. Třeba se úplně pletu a půjde to naopak nahoru.

Pavel - 25-4-2020 v 12:11

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
''''Firma není zas tak zdravá, její zdraví se nedá posuzovat jen dle P/B nebo P/S.''''

:question: Co je to za divnou větu? My nejsme hlupáci, jak si asi autor horní věty myslel nějakou nevysvětlitelnou záhadou.
Nebo si neuvědomil, co napsal a asi to zas vymaže. :)
Nikdo zde nepovažuje firmu za zdravou, když má akcie nízké P/B nebo P/S nebo vysoké.
Všichni z nás považují firmu za zdravou, když dlouhá léta rostou tržby, zisky a dividendy a je to očekáváno i budoucí léta.
A za druhé, firma není moc zadlužená = cizí kapitál není 4x vyšší jak vlastní kapitál. Vlastní kapitál není negativní, jako u McDonalda.


Určitě nejste hlupáci a sami se rozhodnete, zda je BASF vhodné kupovat či ne. Jsme tu ale od toho, abychom si sdělovali názory.

Upozornil jsem na skutečnost, že i když u BASF vypadá P/B a P/S dobře, tak dobře nevypadá (tedy neplatí) to co pan domácí píše: "Všichni z nás považují firmu za zdravou, když dlouhá léta rostou tržby, zisky a dividendy a je to očekáváno i budoucí léta."

Konec konců se stačí podívat na graf ceny před začátkem korona krize.

Ladislav - 25-4-2020 v 16:50

''''Konec konců se stačí podívat na graf ceny před začátkem korona krize.''''

Moudří akcionáři musí být dnes velice šťastní, že jim přinesly korona-virus a ropná válka pokles mnohých překrásných akcií -30% až -60%, ať už ty akcie dnes nakupují poprvé, nebo už je mají několik let a dnes hezky v mínus.
Neboť není důležité u Moudrých akcionářů, aby byli každý den a každý rok vysoko v plus s každou akcií.
Moudří akcionáři jsou spíše rádi, že mohou dnes akcie levně přikupovat, nebo poprvé nakupovat.
Protože kupují akcie jen pro dividendy a chtějí je držet až do smrti, jak ten pan ''Buy and Hold''. :punk:
Nějakému spekulantovi se vůbec nelíbí akcie Allianz, BASF, BMW, Munich Re a ještě více nelíbí Shell, vždyť ony tak hluboko klesly.
Moudrému akcionáři se moc líbí tyto akcie. Vždyť koupil před lety BASF s dividendou 4% a Shell 5% a dnes nakupuje další akcie s dividendou 7% BASF a 10% Shell.

Zatímco hlupáci nebo začátečníci, kteří kupují letos akcie poprvé v životě, hledají jen akcie, které minulý rok nejvíce rostly. A P/E 50, P/B 15, P/S 10 je jim lhostejné, protože se vzdělali v knihách o akciích psaných od theologů (studovali bibli) a protože v krachu drahých akcií 2000-2003 dosud žádné akcie neměli.

A tak tito začátečníci nebo hlupáci kupují dnes předražené akcie jen podle hezkých grafů:
Adobe, Alibaba, Alphabet, Altria, Amazon, Apple, Beyond Meat, Coca Cola, Deutsche Börse, Diageo, Facebook, Mastercard, Microsoft, Netflix, Novo Nordisk, Nvidia, Philip Morris, SAP, Tencent, Tesla, Uber, Vertex, Visa.
:post: Některé měly asi ošklivý graf minulý rok, jenže já je nechci kontrolovat všechny.

Kdo si bude chválit jen hezký výnos dividendy u zdravých podniků západní Evropy (Allianz, BASF, Munich Re, Shell), dostane jedničku a vyznamenání.
Kdo je omezen na akcie USA, dostane trojku.
Kdo si kupuje jen akcie, které minulých 12 měsíců nebo 3 roky nejvíce rostly (Amazon, Apple, Microsoft, Mastercard, Netflix, Visa), ten dostane pětku a bude muset letošní třídu opakovat.


:) Prosím, nezlobit se, jestli se zde cítí někdo uražen, prože koupil letos nebo vloni extrémně draze akcie Microsoft, Apple, Amazon, Netflix, Visa nebo Mastercard. :)

Mufimufin - 29-4-2020 v 10:57

Dnes jsem zahlédl informaci, že by se nevyplácení dividend obdobně jako u bankovního sektoru "mohlo" vztahovat také na Allianz (DE). Nemáte k tomu někdo aktuálnější info? V médiích je to omílané zdá se už delší dobu https://www.ft.com/content/07531766-817d-4fe0-af48-da1372009... Kdyby se to stalo, tak by mohla hodnota akcie taky pěkně poklesnout.

Mamut - 29-4-2020 v 12:47

Citace: Původně zaslal: Mufimufin  
Dnes jsem zahlédl informaci, že by se nevyplácení dividend obdobně jako u bankovního sektoru "mohlo" vztahovat také na Allianz (DE). Nemáte k tomu někdo aktuálnější info? V médiích je to omílané zdá se už delší dobu https://www.ft.com/content/07531766-817d-4fe0-af48-da1372009... Kdyby se to stalo, tak by mohla hodnota akcie taky pěkně poklesnout.

Podle těchto informací:
https://www.allianz.com/en/investor_relations/announcements/...
To vypadá, že by měli dividendy vyplatit klasicky. Co pozastavili je zpětný odkup akcií.

Ladislav - 29-4-2020 v 16:07

Raytheon Technologies - RTX, dříve než jsem akcie poprvé koupil, snížil dividendu z plánovaných 2,94 USD s výnosem 4,6% na 1,90 USD s výnosem 2,9% a proto jsem akcii nekoupil.
Třeba se snížila dividenda jen kvůli korona krizi. A jestli se dividenda zvýší na ty původně očekávané 2,94 USD příští rok a výnos bude pak vysoko nad 3%, tak bych začal kupovat akcie Raytheon až příští rok.

Mé investice od 2020 do 2004
Bank of Nova Scotia ... Kanada ... CA0641491075 ..... už investováno 3.000 € ... později bude 7.000 € ... dividenda > 5%
Enbridge Inc. ... Kanada ... CA29250N1050 ............... už investováno 3.000 € ... později bude 7.000 € ... dividenda > 5%
Mitsubishi Corp. ... Japonsko ... JP3898400001 .......... už investováno 3.000 € ... později bude 7.000 € ... dividenda > 5%
Walgreens Boots Alliance ... USA ... US9314271084 ... už investováno 2.000 € ... později bude 6.000 € ... dividenda < 5%
A z toho ''později bude'' plyne ............................................. během 4-5 let ještě investovat 16.000 €

r626 - 30-4-2020 v 06:05

Exxon Mobil prozatím pozastavil plánované zvyšování dividend.. Za současného stavu asi rozumné.. Doufám, že koncem roku navýší a udrží si status aristokrata.

Vitusus - 30-4-2020 v 07:54

Citace: Původně zaslal: r626  
Exxon Mobil prozatím pozastavil plánované zvyšování dividend.. Za současného stavu asi rozumné.. Doufám, že koncem roku navýší a udrží si status aristokrata.


Osobně bych klidně zvládnul i 10 kvartálů nezměněné dividendy, jako to udělal pár let zpět Chevron. V zásadě k udržení statusu divi aristokrata stačí, aby zvedli v Q4/2021, protože letošní rok bude při nezměněné kvartální výplatě o 5 centů vyšší, než byla dividenda v roce 2019, a potom je potřeba v průběhu roku mít jeden vyšší kvartál.

TomasV - 30-4-2020 v 08:05

Takže první vlaštovka...
https://seekingalpha.com/news/3566606-shell-cuts-dividend-fo...

r626 - 30-4-2020 v 09:08

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Takže první vlaštovka...
https://seekingalpha.com/news/3566606-shell-cuts-dividend-fo...


To je hnus velebnosti !!

TomasV - 30-4-2020 v 09:29

Citace: Původně zaslal: r626  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Takže první vlaštovka...
https://seekingalpha.com/news/3566606-shell-cuts-dividend-fo...


To je hnus velebnosti !!


Je to celkem znatelné snížení z 0,47 na 0,16 a Shell je u mne celkem velká pozice,tady platí zlaté pravidlo diverzifikovat.

Mufimufin - 30-4-2020 v 09:30

V premarketu už to klesá, jsem zvědav na kolik půjde.

abak - 30-4-2020 v 10:43

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: r626  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Takže první vlaštovka...
https://seekingalpha.com/news/3566606-shell-cuts-dividend-fo...

To je hnus velebnosti !!

Je to celkem znatelné snížení z 0,47 na 0,16 a Shell je u mne celkem velká pozice,tady platí zlaté pravidlo diverzifikovat.

To je pro akcionáře velmi nepříjemné překvapení. Vypadá to, že se Shell po více než sto letech vydává na pomalou cestu do důchodu. Potvrzuje se, že se nevyplatí mít v portfoliu podniky z přesaturovaných odvětví se sídlem mimo USA. Exxon Mobil (XOM) i Chevron Corporation (CVX) pokračuje dál v dividendové politice beze změny. RDS Trump zachraňovat nikdy nebude, ropný průmysl je pro USA důležitější než pro Evropu, navíc jde v Evropě tvrdě proti politice klimatického alarmismu. Pokud jde o mne, evropským akciím z takto rizikových odvětví se budu dál vyhýbat. Je to smutné, ale zdá se, že Evropa a funkční kapitálový trh nejde vůbec dohromady a dlouhodobý trend nenasvědčuje obratu v tomto trendu. Menšinový akcionář je pro evropské podniky obchodované na kapitálovém trhu hadrem na podlahu. Ve světle skokového snížení dividendy se jeví managementem iniciovaný zpětný odkup akcií z minulých let jako naprosté diletanství.

Ladislav - 30-4-2020 v 10:55

Dnes přišly dividendy Scotiabank - BNS na konto.
Možná, že když jste koupili BNS akcie v USA, máte dividendy zdaněné 15%.
Já koupil akcie v Německu a dostanu první roční dividendy z Kanady zdaněné kanadskou daní 25%.
K pozdějším dividendám přijde víc než 10% daň německá a jsou zdaněné celkem 35,55%.
Ale nežádám s vysokým poplatkem daně z Kanady zpátky. Vždyť je hrubá dividenda vyšší než 5% z kurzu akcie.

Ladislav - 30-4-2020 v 11:21

Affe-mit-Kaffee.jpg - 65kB

Kdejaký opičák dnes prodal akcie Shell,
protože kvartálová dividenda byla poprvé od druhé světové války snížena.
Kvartálová dividenda se snížila z plánovaných 0,47 na 0,16 USD.
Veliká panika srazila dnes akcii o hrozných 6% dolů.
Jenže třeba se snižuje jen dividenda za jeden kvartál a další kvartály bude dividenda vysoká jak vloni.
A kdyby byly všechny 4 části letošní dividendy sníženy, tak zas příští rok může být dividenda stejná jak minulý rok.
Jen letošní rok snížená. Já bych akcie Shell nikdy nevyměnil za jiné olejnaté akcie.

Georg - 30-4-2020 v 11:44

ATT dividenda příjde zítra. Obávám se, že je velká šance za 2Q snížení dividendy, Uvidíme co vymyslí nový kápo. Mají smůlu. Nejdříve je drtil Trump, který zablokoval akvizici a těď je podrtí dluh a nižší příjmy. Televizní balíček začne vydělávat až 3Q. ATT mám -8%, kurzovní rozdíl +15%.

Ladislav - 30-4-2020 v 11:51

Akcie Munich Re dnes klesla o 6%, protože byla odečtena dnes dividenda 9,80 euro z kurzu akcie.
V pondělí těch dividend dostanu 42 na konto. Bohužel bude z nich stržena daň 26,38%.
Ale výnos dividendy Munich Re dělá 5,0% z dnešního kurzu akcie.
Od 1.7.2020 všechny další roky má být německá daň z dividend snížena na 25%.

r626 - 30-4-2020 v 11:54

Citace: Původně zaslal: Georg  
ATT dividenda příjde zítra. Obávám se, že je velká šance za 2Q snížení dividendy, Uvidíme co vymyslí nový kápo. Mají smůlu. Nejdříve je drtil Tramp, který zablokoval akvizici a těď je podrtí dluh a nižší příjmy. Televizní balíček začne vydělávat až 3Q. ATT mám -8%, kurzovní rozdíl +15%.


Nový kápo nevymyslí nic, začíná až od 2021.

Georg - 30-4-2020 v 12:03

Citace: Původně zaslal: r626  
Citace: Původně zaslal: Georg  
ATT dividenda příjde zítra. Obávám se, že je velká šance za 2Q snížení dividendy, Uvidíme co vymyslí nový kápo. Mají smůlu. Nejdříve je drtil Trump, který zablokoval akvizici a těď je podrtí dluh a nižší příjmy. Televizní balíček začne vydělávat až 3Q. ATT mám -8%, kurzovní rozdíl +15%.


Nový kápo nevymyslí nic, začíná až od 2021.


To mě uniklo, že až od 2021. :thumbup:

arkyn - 30-4-2020 v 13:01

Citace: Původně zaslal: abak  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: r626  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Takže první vlaštovka...
https://seekingalpha.com/news/3566606-shell-cuts-dividend-fo...

To je hnus velebnosti !!

Je to celkem znatelné snížení z 0,47 na 0,16 a Shell je u mne celkem velká pozice,tady platí zlaté pravidlo diverzifikovat.

To je pro akcionáře velmi nepříjemné překvapení. Vypadá to, že se Shell po více než sto letech vydává na pomalou cestu do důchodu. Potvrzuje se, že se nevyplatí mít v portfoliu podniky z přesaturovaných odvětví se sídlem mimo USA. Exxon Mobil (XOM) i Chevron Corporation (CVX) pokračuje dál v dividendové politice beze změny. RDS Trump zachraňovat nikdy nebude, ropný průmysl je pro USA důležitější než pro Evropu, navíc jde v Evropě tvrdě proti politice klimatického alarmismu. Pokud jde o mne, evropským akciím z takto rizikových odvětví se budu dál vyhýbat. Je to smutné, ale zdá se, že Evropa a funkční kapitálový trh nejde vůbec dohromady a dlouhodobý trend nenasvědčuje obratu v tomto trendu. Menšinový akcionář je pro evropské podniky obchodované na kapitálovém trhu hadrem na podlahu. Ve světle skokového snížení dividendy se jeví managementem iniciovaný zpětný odkup akcií z minulých let jako naprosté diletanství.


Plán Shellu ohledně buybacku byl poměrně jasný 1) vykoupit akcie a 2) navyšovat dividendu, tak, aby celkový objem peněz v nominále byl cca stejný po několik let, čemuž měl pomoci ten buyback na začátku, a tím se posunul výplatní poměr směrem dolů. Doposud to šlo docela dobře. Ano, nyní se to jeví jako příliš agresivní a špatné.

Dividend cut Shellu jsem nečekal, překvapil mě dost, asi museli, protože určitě primární je splácení dluhu za nákup BG.

Phoenix - 30-4-2020 v 13:09

Také jsem to nečekal. Teď přemýšlím, jestli pozici radši nezredukovat. Bohužel jí mám kvůli velkému poklesu značně nadváženou a je to až příliš velká část mého ptf. Cutnutí dividendy přežiji, spíš mám obavu o budoucnost firmy.

arkyn - 30-4-2020 v 14:15

Citace: Původně zaslal: Phoenix  
Také jsem to nečekal. Teď přemýšlím, jestli pozici radši nezredukovat. Bohužel jí mám kvůli velkému poklesu značně nadváženou a je to až příliš velká část mého ptf. Cutnutí dividendy přežiji, spíš mám obavu o budoucnost firmy.


Shell má momentálně 22mld USD cash na účtě. FreeCashFlow také solidní jestli se koukám správně. Zas tak černé mě to nepřijde. Také mám Shellu dost, budu vyčkávat.
Moc nevěřím, že cena ropy během příštích let bude takto nízko, podle mě s oživením ekonomik půjde nahoru spotřeba i cena.

r626 - 30-4-2020 v 15:55

Citace: Původně zaslal: arkyn  
Citace: Původně zaslal: Phoenix  
Také jsem to nečekal. Teď přemýšlím, jestli pozici radši nezredukovat. Bohužel jí mám kvůli velkému poklesu značně nadváženou a je to až příliš velká část mého ptf. Cutnutí dividendy přežiji, spíš mám obavu o budoucnost firmy.


Shell má momentálně 22mld USD cash na účtě. FreeCashFlow také solidní jestli se koukám správně. Zas tak černé mě to nepřijde. Také mám Shellu dost, budu vyčkávat.
Moc nevěřím, že cena ropy během příštích let bude takto nízko, podle mě s oživením ekonomik půjde nahoru spotřeba i cena.


vidím to uplne stejne, taky mam Shellu až až a už se mi nechce ani ředit.. jsem nekde kolem mínus 33%.. ale radsi budu prikupovat jinde.. myslim, že to casem doroste nahoru a pak to pripadne prodam, ale na bankrot firmy to osobne zatím nevidim.. takze jsem otravenej, ale zadna panika...

Ladislav - 30-4-2020 v 16:25

dividend-cut.jpg - 25kB z dividendového šeku pošlou lumpi třetinu

Nun, meine Kinder, Shell nebude nikdy bankrot. Vždyť je to největší evropský ropný koncern
a mimo ropy vydělává i s plynem a obnovitelnou energií.
A Exxon, BP, Total a Aramco zrovna tak nebudou nikdy bankrot.
Kdyby byly všechny 4 roční dividendy zkrácené na 0,16 USD, prý by byl výnos dividendy asi 4,4% z dnešního kurzu akcie.
A kdyby měl člověk akcii Shell dnes kleslou na polovinu, měl by výnos jen 2,2% hrubého ze své investice.
Jenže za rok může být dividenda zase stejně vysoká jako před krizí.
Takže nikdo z akcionářů nebude litovat, že se rozhodl držet akcie Shell až do konce života.
Jistě všichni už ví, že uprostřed březnového dolíku měla akcie Shell stejný kurz jako roku 1995.
Ale když je to akcie na stálo jen pro dividendy, tak to nevadí. Vždyť nebyla v tom hlubokém dolíku dlouho.

Shell.png - 12kB dnes krach -10% na 15,50

Stanislav - 30-4-2020 v 18:33

Je to obrovské neštěstí u RDS.B! Při tržní ceně akcie 32 USD je dividenda netto 3,4%. Nejezdilo se nikde, obchod poklesl a tudíž firma stáhla dividendu, což jsem i očekával. Až se vše obnoví do starých kolejí, tak se zisky i dividenda vrátí. Při poklesech je nejlépe nakupovat a každý normálně přemýšlející investor přece může být rád, že si může koupit takovou kvalitní akcii, za takovou super cenu! Čím déle ta doba bude delší, tím lépe i pro nás. Kdo máte zajištěnou práci a vyděláváte stejně jako před covidem 19 a bude to i pokračovat, tak v této době přece nakupujete akcie s velice výhodným diskontem, který se nebude opakovat! Navíc neutrácíte za hloupé dovolené, nekupujete si nesmyslné věci, netrajdáte po barech a i jinde po bordelech, a proto máte volné prostředky na nákup akcií. Ideální doba pro nákup, kdy ostatní blbci pyskují, že nemají volnost na utrácení peněz za hlouposti.

koma - 30-4-2020 v 21:07

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Je to obrovské neštěstí u RDS.B! Při tržní ceně akcie 32 USD je dividenda netto 3,4%. Nejezdilo se nikde, obchod poklesl a tudíž firma stáhla dividendu, což jsem i očekával. Až se vše obnoví do starých kolejí, tak se zisky i dividenda vrátí. Při poklesech je nejlépe nakupovat a každý normálně přemýšlející investor přece může být rád, že si může koupit takovou kvalitní akcii, za takovou super cenu! Čím déle ta doba bude delší, tím lépe i pro nás. Kdo máte zajištěnou práci a vyděláváte stejně jako před covidem 19 a bude to i pokračovat, tak v této době přece nakupujete akcie s velice výhodným diskontem, který se nebude opakovat! Navíc neutrácíte za hloupé dovolené, nekupujete si nesmyslné věci, netrajdáte po barech a i jinde po bordelech, a proto máte volné prostředky na nákup akcií. Ideální doba pro nákup, kdy ostatní blbci pyskují, že nemají volnost na utrácení peněz za hlouposti.


Takže prikupuješ ? ;)

Pavel - 30-4-2020 v 21:44

Apple’s board of directors has declared a cash dividend of $0.82 per share of the Company’s common stock, an increase of 6 percent. The dividend is payable on May 14, 2020 to shareholders of record as of the close of business on May 11, 2020. The board of directors has also authorized an increase of $50 billion to the existing share repurchase program.

Slušněj oddíl :-)

Pavel - 30-4-2020 v 21:47

Dnes byly vyplaceny dividendy Altria, krásných 84 centů na akcii. Aktuální DY 8,56%.

Jack N. - 1-5-2020 v 07:44

Snížení dividendy u Shellu je překvapivé i vzhledem k tomu, že BP a Exxon udrželi stejnou výši dividend za 1Q. Možná si jen koupili kvartál či dva navíc a budou muset jít také dolu, neboť výhled na letošní rok je hodně pochmurný. Nedá se ale vyloučit, že to zvládnou ...
Pokud Shell za cca tři roky bude vyplácet dividendu ve stejné hodnotě jako nyní, tak jim dočasné snížení prominu. Důležitější je vyrovnané hospodaření, dostatečná likvidita, udržení ratingu atd. V dlouhodobém výhledu jim věřím více než americkým olejářům, neboť hledí dále do budoucnosti a není otázkou zda se bude spotřeba ropy postupně snižnovat, ale jak rychle tomu bude.
Může se jim povést i nějaká vhodná akvizice, plno malých společností v oboru je nyní velice levných - třeba Vermilion Energy :-)

V protikladu k Shellu mě mile překvapila společnost Annaly Capital Mgmt. (NLY), která deklarovala dividendu ve stejné výši. Zde jsem čekal snížení, neboť celá oblast mReits dostala slušný zásah a naprostá většina společností citelně snižuje či dokonce eliminuje dividendy. Namátkově tickery IVR, NRZ, NYMT, TWO.


Ladislav - 1-5-2020 v 09:13

Jestli Shell bude platit 4x ročně dividendu 0,16 USD, je to 4x 0,1465 €
a z dnešního kurzu akcie 15,20 € to dělá výnos dividendy 3,8%.
Jenže nikdo nemá akcii koupenou za dnešní kurz, ale za kurz vyšší před lety,
takže ze svého kapitálu v akcii Shell má výnos nižší a ještě přijde pryč daň 15% nebo 25%.
Jestli si dovolí Shell dnes snížit dividendu na 1/3, může ji později rychle zdvojnásobit,
aby mu lidé to svinstvo prominuli.


Munich Re, dnešní kurz 200,80 € a dnešní dividenda 9,80 € dělá výnos dividendy 4,9%
a pryč přijde daň 26,38%, příští rok snad jen 25%.

Tedy držet akcie a držet ..... :exclamation: :)

Stanislav - 1-5-2020 v 09:32

RDS.B má tedy možná zaděláno na propad k 25 USD, což bude moje vstupní pozice a brutto dividenda 5%. Druhý kvartál bude ještě horší, tak je možné, že by mohli krátkodobě vymazat celou dividendu, což by bylo sice nemilé, ale určitě by to bylo lepší, než kdyby si likvidovali hotovost na pozdější výhodné akvizice.

Ladislav - 1-5-2020 v 09:37

Na 25 USD to nebude propad ale silný růst. Neboť akcie Shell stojí 15,20 €.
:post: http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...
Shell.png - 12kB

r626 - 1-5-2020 v 10:47

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Na 25 USD to nebude propad ale silný růst. Neboť akcie Shell stojí 15,20 €.
:post: http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...


Pravdu máte nejspíš oba dva.. jeden řeší RDS.A a druhý RDS.B

Wiki - 1-5-2020 v 11:11

Mezi RDS.A a RDS.B není zase tak velký rozdíl. Problém je v burze.
https://www.onvista.de/aktien/ROYAL-DUTCH-SHELL-PLC-Aktie-GB...

https://seekingalpha.com/symbol/RDS.B?s=rds.b

Stanislav - 1-5-2020 v 11:33

Já mám ADR certifikát, který ovšem pan Ladislav neuznává. Pro mne jako občana ČR je Evropa drahá a americké banky stejně ovládají celý svět, hlavně JPM, která má své zástupce po celém světě. Kníže Karel Schwarzenberg je pro mne dost velkou morální osobností, která zaštíťuje investice pod JPM v takzvané Trilaterále nebo jeho další verzí pro polobolševiky think-tanku CFR

Michael - 1-5-2020 v 21:09

Přišly vám diví za T ? Dneska byl výplatní termín. Mám Lynx.

r626 - 1-5-2020 v 21:17

Ještě ne, většinou mi to na Degiro chodí den po payout date..

Pavel - 1-5-2020 v 22:54

Citace: Původně zaslal: Michael  
Přišly vám diví za T ? Dneska byl výplatní termín. Mám Lynx.


Ano, na Lynx jsem se díval ve 21:30 a byly tam.

Ladislav - 5-5-2020 v 09:35

Dnes přišly dividendy AT&T.

Dividendy Munich Re nejdou a nejdou. A byly odděleny z kurzu akcie už ve čtvrtek.

Pozítří ve čtvrtek budou odděleny z kurzu akcie dividendy Allianz.

Dividendy Banco Santander asi letos nebudou: ''Banco Santander hizo público el jueves mediante un comunicado a la CNMV, que el dividendo previsto para mayo de 2020, quedaba suspendido, se eliminaba como punto del orden del día para la Junta de Accionistas. El importe de dicho dividendo pasará a reservas voluntarias.''

Lumpi z HSBC dali na radu lumpů z britské vlády a asi žádnou dividendu letos platit nebudou.

:question: Doufám, že přijdou z Británie v polovině května dividendy British American Tobacco a nemají to od vlády zakázáno. :question:
Payment date 13 May 2020, 19 August 2020, 12 November 2020, 3 February 2021.
https://www.bat.com/group/sites/UK__9D9KCY.nsf/vwPagesWebLiv...

:punk: A mně nezbyde nic jiného, než kvůli rychlým nákupům levné akcie Raytheon udržovat dluh na kontě téměř 2.800 € až do vánoc. : :punk:

RTX.png - 11kB Raytheon Tech. - RTX v dolaru

Pavel - 5-5-2020 v 10:16

Ladislav: tu dividendu Allianz ještě musí schválit na zítřejší valné hromadě, zatím je to jen návrh.

Georg - 5-5-2020 v 13:15

PHILIP MORRIS ČR návrh dividendy 1560Kč, pouze o 40Kč méně jak dividenda 2019 s bonusem nerozděleného zisku. Ráno jsem zkusil příkoupit za 14200 a nic. Současná cena je cca 15000/divi krásných 10%. Ať žije hulení, ja si ale pouze nechám. :rolleyes:

Mufimufin - 5-5-2020 v 15:07

Myslíte, že se ERSTE (ČR) podívá ještě pod 500 k úrovni 450+-? Zítra by měl být earnings day pro Komerčku.

r626 - 6-5-2020 v 04:52

Mám jednu dobrou a jednu špatnou zprávu:

Moji dva oblíbenci:


Disney zrušil výplatu dividend

Pepsi navýšila dividendu o 7.1%

PepsiCo (NASDAQ:PEP) declares $1.0225/share quarterly dividend, 7.1% increase from prior dividend of $0.955.

Cyberguy - 6-5-2020 v 07:47

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Dividendy Munich Re nejdou a nejdou. A byly odděleny z kurzu akcie už ve čtvrtek.


V Čechách dnes dotazily. Ale ta německá daň mi pije krev. Ještě že jsem kupoval dávno a dávno a tím pádem je roční % výnos v přijatelných mezích.

Ladislav - 6-5-2020 v 08:59

Já dostal dnes Munich Re dividendy 411 € hrubého a po srážce daně 108 € zbylo 303 € čistého.
Snad to byla daň 26,38%. Ale je slíbeno, že od 1.7.2020 bude daň z dividend jen 25%, protože se přestane platit solidární příspěvek na opravu východního Německa.

Ladislav - 6-5-2020 v 14:39

Dividenda Sanofi se unáhlila a přijde o týden dřív než vloni, tedy ještě tento týden.
Někdo už ji dostal na konto dnes, jiný zítra nebo pozítří.

Mindoro - 7-5-2020 v 10:45

Tak další černá labuť v našich dividendových portfoliích. BT ( British Telecom) odložila dividendu do 2022 :( Jedna z menších expozic v mém divi portfoliu, doufám , že ostatní telekomunikace nebudou následovat ( u mě T, VOD, O2, BT seřazeno dle velikosti v portfoliu s tím, že Vodafone již dividendu ořezal dříve). Poslední měsíc jsem věnoval mnoho času a prostředků na přechod firemního byznysu do online světa, na investování nebyl čas. Nicméně i tak jsem opatrně posílil několik pozic, v propadech nakoupil JNJ a výrazněji koncem března a v dubnu zainvestoval do Portu ( celosvětová diverzifikace v etf). Stále držím na spořících účtech větší hotovost, očekávám velmi špatné výsledky v mnoha sektorech, příležitostí na dobré nákupy i přes masívní podporu centrálních bank bude v příštích letech nespočet.

kraken - 7-5-2020 v 15:10

O2 divi byla vyplacenavčera ve spořitelně, takže dusud vyplácejí. Jinak postoj HSBC i RDS zabolí...v UK se to začíná rozrůstat a příklady bohužel táhnou

Ladislav - 8-5-2020 v 08:46

Dividendy Sanofi přišly dnes na konto.
Francouzskou daň mi vzali 28% (i když má být 12,8% od 1.1.2018) a k tomu ještě část německé akcie, tedy 13% a celkem byla daň 41%.
Však já se nebudu stěhovat kvůli nízké dani na Kajmanovy ostrovy.
Protože můj čistý výnos dividendy u Sanofi dělá uspokojivá 3,33% a růstem dividendy to bude rok od roku víc.

Dividendy Allianz se vydaly na cestu 8.5. Payment date 8. May 2020
Dividendy British American Tobacco se vydají na cestu 13.5. Payment date 13. May 2020


Tedy:
Dividendy ATaT přišly na konto v úterý.
Dividendy Munich Re přišly na konto ve středu.
Dividendy Sanofi přišly dnes v pátek na konto.
Dividendy AB InBev se zpozdí o měsíc
https://www.ab-inbev.com/content/dam/abinbev/news-media/pres...
Dividendy Allianz se vydají na cestu 11.5.
Dividendy British American Tobacco se vydají na cestu 13.5.

:post: A do konce měsíce přijdou ještě dividendy Procter a Gamble, BMW :exclamation:

Pavel - 8-5-2020 v 09:06

Dividendy Allianz se vydaly na cestu 8.5. Payment date 11. May 2020

Diforce - 10-5-2020 v 09:04

Neocekavate cut diviend BASF?

Ladislav - 10-5-2020 v 10:10

Ne.
Shromáždění akcionářů BASF online 18.6.
Bez hledání v internetu, dividenda by se mohla vydat na cestu 23.6.

Ladislav - 11-5-2020 v 08:31

Dividendy Allianz přišly dnes na konto.

Ladislav - 11-5-2020 v 08:39

Je to možné, že pivovar snížil dividendu na polovinu a posunul platbu o měsíc?

AB InBev Revises its Dividend Proposal and Reschedules its Annual Shareholders’ Meeting

14 April 2020 – Anheuser-Busch InBev (Euronext: ABI) (NYSE: BUD) (MEXBOL: ANB) (JSE: ANH) (“AB
InBev” or the “Company”;) announced today that it is revising its proposal to pay a final 2019 dividend of EUR
1.00 per share to a proposal to pay a final 2019 dividend of EUR 0.50 per share and is rescheduling the
ordinary and extraordinary shareholders’ meeting that was to be held on 29 April 2020 to 3 June 2020, in
accordance with the Belgian royal decree n°4 of 9 April 2020.
:post: https://www.ab-inbev.com/content/dam/abinbev/news-media/pres...

Mufimufin - 11-5-2020 v 09:27

Chtělo by to na fóru ochranu proti spamu.

Ladislav - 11-5-2020 v 09:35

Vyseknu ho žida ''Shohom Nail'' i s podhoubím.

Ladislav - 13-5-2020 v 10:16


Dividendy British American Tobacco se vydají na cestu 13.5.
Dividendy Procter a Gamble se vydají na cestu 15.5.
Dividendy BMW se vydají na cestu 19.5.
Dividendy Wells Fargo se vydají na cestu 1.6.
Dividendy Enbridge se vydají na cestu 1.6.


Ladislav - 15-5-2020 v 18:31

Dostali jste dnes nebo včera dividendy British American Tobacco?

TomasV - 16-5-2020 v 08:03

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Dostali jste dnes nebo včera dividendy British American Tobacco?


Mne došly na Lynxu

Ladislav - 18-5-2020 v 08:13

Dividendy British American Tobacco přišly dnes na konto.

Ladislav - 19-5-2020 v 07:32

Dividendy BMW + Procter a Gamble přišly dnes na konto.

Stanislav - 22-5-2020 v 16:04

Dnes dorazila poslední květnová dividenda od Citigroup. Je nabito a pouze se čeká na cenu. Mírné oživení už je, ale čeká se na stabilnější růst ekonomiky. Ceny budou ještě pár týdnů kolísat a myslím si, že významnější růst počká až do amerických voleb.

Ladislav - 3-6-2020 v 09:31

Dividendy Wells Fargo přišly dnes na konto.

Za několik hodin přijdou dividendy Enbridge.

V červnu mají přijít také dividendy:
Pfizer, Johnson a Johnson, Kraft Heinz, Royal Dutch Shell, Tesco, BASF, Deutsche Telekom
Walgreens 12.6.
Raytheon 18.6.
Mitsubishi Corp. 25.6. - 6.7.
Za peníze z dividend přikoupím v červnu za více než 1.070 € akcie Raytheon - RTX, jestli budou akcie levnější než 63 USD.
Kurz akcie 61 USD znamená výnos dividendy 3,1%.
Kurz akcie 63 USD znamená výnos dividendy 3,0%.

Nechce se mi vůbec kupovat akcie s výnosem dividendy pod 3%. A má být dividenda 1,90 USD.
Ale možná že 2021 bude dividenda RTX silně zvýšena a proto také nad 3% z kurzu akcie.

:) V květnu přišly na vaše konto a na moje konto dividendy:
AT&T, Munich Re, Sanofi, Allianz, British American Tobacco, BMW, Procter & Gamble.
Proč byste měli furt spekulovat, zda vyděláte nebo ztratíte peníze, když můžete koupit za všechny peníze solidní dividendové akcie a zapomenout na ně. Nechat si je až do konce života a pak je zdědí vaše děti.
A pokud by někdo chtěl každý den kontrolovat konto, tak jen aby viděl, odkud přišly dividendy.
Neboť ze 30 různých akcií mohou přijít dividendy 30x až 120x ročně. Mně přijdou 85x ročně dividendy. :)

Ladislav - 5-6-2020 v 08:39

Dividendy Enbridge přišly dnes na konto.

Logen - 5-6-2020 v 08:46

Zdravim, resite nekdo volbu: dividenda/nove akcie, u Royal Dutch Shell?
Distribuce práv volitelné dividendy mam u tickeru R6C a R6C3 od 15.5. Zakoupeno pres FIO na Xetra.
Zatim jsem to nechal byt, ale ted premyslim o tom, jestli by nyni nebylo vhodnejsi volit pripsani novych akcii, misto dividend.
Nevim za kolik akcii dostanu jednu novou, jak je to s pripadnym poplatkem za takovy "nakup" a jak se to u FIO vlastne provede.
Dekuji

Ladislav - 9-6-2020 v 07:59

Dividendy Pfizer přišly dnes na konto.

Marekkoc - 9-6-2020 v 15:59

Zdravim, chci se zeptat, koupil jsem Bhp group( BIL), Allianz a Munich re pres Lynx. Platforma mi ukazuje dididend yield toto:
Bhp group - 2,7%
Allianz- 2,0%
Munich re - 1.7 %

Prirom na yahoo jsou jine hodnoty. Kde muze byt zakopany pes? Diky. M.

Ladislav - 10-6-2020 v 08:56

Tvoje platforma o dividendách lže. Lynx jak Fio.

Blíže k pravdě jsou údaje na comdirect.de
Allianz výnos dividendy 4,9%
Munich Re výnos dividendy 4,1%
BHP Group výnos dividendy 5,3%

michal.holik - 10-6-2020 v 09:18

Citace: Původně zaslal: Marekkoc  
Zdravim, chci se zeptat, koupil jsem Bhp group( BIL), Allianz a Munich re pres Lynx. Platforma mi ukazuje dididend yield toto:
Bhp group - 2,7%
Allianz- 2,0%
Munich re - 1.7 %

Prirom na yahoo jsou jine hodnoty. Kde muze byt zakopany pes? Diky. M.


Nejlepší bude když si to sám spočítáš podle informací z oficiálního webu dané společnosti (IR sekce ofiko webu)

Ladislav - 11-6-2020 v 17:30

Dividendy Johnson a syn přišly dnes na konto.

Ladislav - 12-6-2020 v 09:28

Dividendy AB InBev přišly dnes na konto.

Ladislav - 14-6-2020 v 10:46

Představte si, představte si,
naše nová oblíbená Bank of Nova Scotia zkrátila kdysi dávno dividendu. Mnozí z nás to nevěděli.
A tak kdo akcie ihned prodává kvůli snížení dividendy, akcie BNS by dnes neměl.
Co když bude za 30 let dividenda BNS zase zkrácena :question:
Dividenda byla krácena 3.4.1998 a 2.4.2004. Zřejmě tehdy byl šéf banky nějaký hlupák a nevěděl,
že dividenda se krátit nesmí, protože špekulanti kvůli tomu akcie prodají. :)
Ve finanční krizi 2007-2010 měla banka asi jiného šéfa než 2004 a tak dividenda sice nerostla 27.6.2008-30.12.2010,
ale nebyla snížena.
:cool: Mně stačí zcela, že dividendu platí banka už 186 let a žádný rok platbu nevynechala.
Dividendy BNS od 1995 do dnes :post: https://www.digrin.com/stocks/detail/BNS.TO/

 Stran:  1  ..  4    6    8  ..  11