Diskusní fórum akcie a burza

Dividendy

 Stran:  1  ..  5    7    9  ..  11

Marekkoc - 16-6-2020 v 12:05

Zdravim, chci se zeptat jak reivestujete dividendy napr. cekate na to az budete mit urcitou castku napr. 1000 dollars z dividend, a zda za me koupite novou spolecnost a nebo zvysite aktualni pocet akcii u spolecnosti co jiz mate. Diky. M.

Jack N. - 16-6-2020 v 13:07

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Představte si, představte si,
naše nová oblíbená Bank of Nova Scotia zkrátila kdysi dávno dividendu. Mnozí z nás to nevěděli.
A tak kdo akcie ihned prodává kvůli snížení dividendy, akcie BNS by dnes neměl.
Co když bude za 30 let dividenda BNS zase zkrácena :question:
Dividenda byla krácena 3.4.1998 a 2.4.2004.


Nejlepší je podívat se přímo ke zdroji, historie dividend BNS je zde: https://www.scotiabank.com/ca/en/about/investors-shareholder...

Rok 1998 - Split 2 for 1
Rok 2004 - Stock dividend of 1 common share for each whole common share.

Takže v reálu žádné snižování dividend.




zanek - 16-6-2020 v 14:58

Citace: Původně zaslal: Marekkoc  
Zdravim, chci se zeptat jak reivestujete dividendy napr. cekate na to az budete mit urcitou castku napr. 1000 dollars z dividend, a zda za me koupite novou spolecnost a nebo zvysite aktualni pocet akcii u spolecnosti co jiz mate. Diky. M.


Ja si posilam mesicne pravidelnou castku na Lynx a k te pak pridam dosle dividendy. 1000 dolaru je rozumna castka za kterou nakupovat, mam to podobne. Nekdy koupim spolecnost kterou uz mam, nekdy novou. To zalezi na mnoha vecech, jako napr. aktualnim oceneni, pozadovanava diverzifikace apod.

Pavel - 16-6-2020 v 18:10

Citace: Původně zaslal: Marekkoc  
Zdravim, chci se zeptat jak reivestujete dividendy napr. cekate na to az budete mit urcitou castku napr. 1000 dollars z dividend, a zda za me koupite novou spolecnost a nebo zvysite aktualni pocet akcii u spolecnosti co jiz mate. Diky. M.


Záleží v jaké fázi investování člověk je. Zda portfolio teprve začíná tvořit, nebo už jej má skoro vytvořené anebo už jen sosá dividendy a užívá si je:-)

Ladislav - 17-6-2020 v 07:49

Ubohé dividendy Walgreens přišly dnes na konto.
A mne napadá, že snad bych měl mít jen akcie s dividendovým výnosem nad 5% a žádné 4%ní a už vůbec ne 3%ní.
Jenže během dalších 10 let se ty 4%ní a 3%ní dividendy mohou zdvojnásobit,
zatímco ty 6%ní dividendy budou za 10 let v euro stejné nebo sníženy.

Silicone-Valley.jpg - 98kB neznámá akcionářka a její dividendy

Ladislav - 19-6-2020 v 16:10


Dividenda Raytheon se může vydat na cestu 18.6.
Dividenda Shell se může vydat na cestu 22.6.
Dividenda Mitsubishi Corp. se může vydat na cestu 22.6.
Dividenda BASF se může vydat na cestu 23.6.
Dividenda De.Telekom se může vydat na cestu 24.6.
Dividenda Kraft Heinz se může vydat na cestu 26.6.
Dividenda Bank of America se může vydat na cestu 26.6.
Dividenda Tesco se může vydat na cestu 3.7.

Stanislav - 20-6-2020 v 16:30

Idiot Rusnok vydal doporučení bankám v ČR, aby nevyplácely dividendy. Je načase, aby ČNB konečně dospěla a převzala své závazky a koupila akcie všech zahraničních bank ze svých nasyslených rezerv. Pak mohou ti blbci nasadit bankovní daň podle libosti, ale budou okrádat sami sebe. Mám však obavu, že je nebudou schopni účelně řídit, a pak je budou muset opětovně prodat, ale za levnější peníz.

Ladislav - 21-6-2020 v 08:15

Ministři mají asi mzdu plus peníze na byt a stravu v hlavním městě 250.000 korun měsíčně.
Čeká je důchod asi 200.000 korun měsíčně.
A když má slušný člověk mzdu 25.000 korun měsíčně a později 12.000 korun důchod,
snaží se ho okrást o dividendy z akcií, které by jeho příjem v důchodu zdvojnásobily.
To je v Čechách stejné jako v Británii a v Německu. Moc peněz vydělávající politici beze škod v korona krizi
ubližují chudým a průměrným lidem závislým na dividendách z akcií.

Ladislav - 22-6-2020 v 09:57

Dividendy Raytheon přišly dnes na konto.

Ladislav - 23-6-2020 v 07:39

Dividendy BASF přišly dnes na konto.
Dividendy Mitsubishi Corp. přišly dnes na konto.

Poprvé v životě jsem dostal dnes dividendy z Japonska.
Byly zdaněny v Japonsku 15,315% a v Německu mi vzali dalších 10,543%.
:post: Celkem byly moje japonské dividendy zdaněny :post: 25,858%.

Daň z japonských dividend je pro mne, bytem v Německu, lepší než u dividend z Kanady.
Kanadské dividendy mi byly zdaněné 25% v Kanadě a 10,5% v Německu, celkem 35,55%. :(

Jurkylius - 24-6-2020 v 06:04

Dnes pripisane dividendy od shellu B. Znizenie o 66% potvrdene.

Ladislav - 24-6-2020 v 08:17

Dividendy De.Telekom přišly dnes na konto.

Ladislav - 27-6-2020 v 10:33

Čínský virus (nové jméno pro Korona virus) může způsobit,
že Wells Fargo (a Bank of America) si nechají zakázat od vlády placení dalších letošních dividend.
Kdyby se tak stalo a WFC platila letos dividendy jen 2x, jak se už stalo, pak by nevycházel roční
výnos dividendy 7%, jak ukazují webstránky, ale jen 3,5%.
A pak si myslím, že by roku 2021 dividendu zdvojnásobili, jestli letos dividendu půlí.

Už před měsíci si nechali platbu letošních dividend zakázat od vlády banky britské a španělské kvůli čínskému viru.
A pak je tu otázka, zda kanadská Bank of Nova Scotia bude platit dividendu až do Silvestra beze změny.

Ladislav - 30-6-2020 v 07:33

3 Dividendy přišly dnes na konto: Kraft Heinz, Bank of America, Royal Dutch Shell A.

Ladislav - 30-6-2020 v 07:40

Moje dividendy v červnu: 13x
Wells Fargo, Enbridge, Pfizer, Johnson & Johnson, AB InBev, Walgreens B.A., Raytheon Tec., Mitsubishi Corp., BASF, D.Telekom, Kraft Heinz, Bank of America, R.D.Shell.

r626 - 30-6-2020 v 13:22

Tak prý se nám soudruzi z Wells Fargo chystají na dividend cut..

Ladislav - 1-7-2020 v 09:31


Dividenda Tesco se může vydat na cestu 3.7.
Dividenda Cisco se může vydat na cestu 22.7.
Dividenda Bank of Nova Scotia se může vydat na cestu 29.7.

Dividenda Iberdrola se může vydat na cestu 5.8.
Dividenda AT&T první týden srpna
British American Tobacco, Procter & Gamble třetí týden srpna

fraja - 1-7-2020 v 11:48

Aký je rozdiel v % dividendách, keď kúpim BRITISH AMERICAN TOBACCO na nemeckej burze za eura, na NYSE za dolare alebo na LSE za GBX?

Stanislav - 1-7-2020 v 17:21

Procentuálně je to stejné, akorát záleží na kurzu, kdy se to počítá. Základní jednotkou je libra a k ní odvozené kurzy měn.

Ladislav - 8-7-2020 v 08:52

Dividendy Tesco přišly dnes na konto.

Ladislav - 10-7-2020 v 08:25

Dnes přišlo sdělení PDF, že na mé konto byly připsány práva na akcie Iberdrola namísto dividend v penězích.
Akcie za ta práva mají být přiděleny 4.8. A budou asi počítat poplatek 19,90 € za nákup akcii na burze Madrid,
místo aby je koupili s poplatkem 9,90 € na burze Xetra.
Vloni jsem dostal 5.8. v těch akciích Iberdroly 305 €. Letos trochu méně, protože jsem v lednu několik desítek akcií prodal.
Několik dní po přidělení ty akcie prodám, asi za 250-300 €, abych neměl v Iberdrole investováno víc než 7.000 €.
Já potřebuju rychle peníze na nákup akcí Raytheon - RTX.

Ladislav - 24-7-2020 v 07:31

Dnes přišly dividendy Cisco.

Dividenda Bank of Nova Scotia se může vydat na cestu 29.7.

kraken - 24-7-2020 v 14:59

Degiro opět perlí a dělá guláš v pohybu na účtu.... považte: dividendy od CISCO připsali dobře až na pošesté !

Vosa - 24-7-2020 v 22:59

Citace: Původně zaslal: kraken  
Degiro opět perlí a dělá guláš v pohybu na účtu.... považte: dividendy od CISCO připsali dobře až na pošesté !


U mě taky :smilegrin: občas se to stává i u AT&T

ado130 - 28-7-2020 v 08:18

kraken, Vosa: tiež mi prišlo CSCO na xy krát, naštastie vo výsledku to je ok. Ale z nejakého dôvodu mám dividendu stále v USD a nepreviedla sa automaticky do EUR - tzn. nemôžem reinvestovať, pac hučí na mňa hláška, že nedostatočný obnos na účte. Máte to už prevedené alebo je problém len na mojej strane?

kraken - 28-7-2020 v 14:18

te´d na to koukám, nějak se převádění zadrhlo

Vosa - 28-7-2020 v 15:11

ado, kraken : Stejné. Taky mi tam visí nepřevedené dolary v peněžním fondu.

ado130 - 29-7-2020 v 08:08

Už sa zobudili a dnes sa previedli na EUR.

minarjo - 30-7-2020 v 15:00

Máte číst zprávy v platformě :), Degiro tam psal že auto převod do eur (zejména z CZK a PLN) jim zlobí. Šlo dokonce o zprávu vyšší priority (zobrazí se hned po přihlášení v záhlaví, dokud je platná).

ado130 - 30-7-2020 v 17:00

Áno, písali to včera, CSCO dividenda prišla už 23., takže im týždeň trvalo oznámiť, že im nefunguje AutoFX? :) Plus šlo o prevod z USD do EUR.

Ladislav - 30-7-2020 v 17:12

:( Emerické weby ukazují už několik hodin výnos dividendy 1.6% u Wells Fargo,
když má být kvůli tomu poklesu akcie dividendový výnos 8%.
Tak snad se příští rok dividenda 4x zvýší. Protože dividenda byla silně snížena letos jen proto, že to vláda rozkázala bankám.
Wells Fargo nebude přece zvyšovat dividendu na loňskou výšku celých 10-20 let, ale jen jeden rok.

Vitusus - 31-7-2020 v 06:46

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
:( Emerické weby ukazují už několik hodin výnos dividendy 1.6% u Wells Fargo,
když má být kvůli tomu poklesu akcie dividendový výnos 8%.
Tak snad se příští rok dividenda 3x až 5x zvýší.
Wells Fargo nebude přece zvyšovat dividendu na loňskou výšku celých 10-20 let, ale jeden rok.


Tak on ten dividend cut byl ohlášen spolu s kvartálními výsledky už před 2 týdny :)

Ladislav - 31-7-2020 v 08:13

Dnes přišly dividendy Bank of Nova Scotia.

Moje dividendy v červenci: Tesco, Cisco, Bank of Nova Scotia.

Stanislav - 3-8-2020 v 17:42

Dnes dorazila první dividenda v tomto měsíci od Téčka. Ještě se chystají další v srpnu ze svaté trojice, kde mám největší podíly - Citigroup a BTI. Doufejme jen, že to krácení dividend je u konce a nebude mě čekat další nemilé překvapení?

Ladislav - 3-8-2020 v 18:30

Dividenda Iberdrola se může vydat na cestu 5.8. v podobě akcií.
Já dostanu pozítří 32 akcií Iberdrola jako dividendy asi 350 €, ale už před týdnem jsem 32 akcií prodal za 350 €.
Nechci mít víc akcií Iberdrola než 1430.
Dividenda AT&T první týden srpna
British American Tobacco, Procter & Gamble třetí týden srpna.

Tak snad díky dividendám už nikdy víc nebude moje konto přetaženo víc než o 2.800 €,
kvůli spěchajícímu nákupu akcií Raytheon = RTX.
Při přetažení konta od 1.000 do 2.800 EUR platím z celého dluhu, od 1.€ do 2800.€ roční úrok 10,62%.
Při přetažení konta nad 2.800 EUR platím roční úrok 13,56% z celého dluhu, od 1. eura až do posledního.
Těch povolených 2.800 € se jmenuje DISPOKREDIT.

Georg - 3-8-2020 v 18:39

Ve stejný den s Tečkem dorazila divi z ČEZ. ČEZ s dříve došlou divi PM odsaju od Patrie na startovní čáru účtu Fio.

ado130 - 4-8-2020 v 06:59

Máte už pripísané včerajšie At&T na DeGiro?

Vosa - 4-8-2020 v 10:51

Citace: Původně zaslal: ado130  
Máte už pripísané včerajšie At&T na DeGiro?


Dividendy od AT&T přišly dnes v 8:21.

Ladislav - 7-8-2020 v 08:25

Dnešní den, někomu dříve nebo později,
se mění práva na akcie Iberdrola za skutečné staré originální akcie,
tedy se akcionářům Iberdroly dnes zvýšil počet akcií na kontě, když dividendy nepřišly v penězích ale v akciích.
Peníze žádat nešlo a proto jsem těch 32 akcií prodal za 350 € už před týdnem, dřív než jsem je dostal.
Chci mít jen 1430 akcií Iberdroly koupených za 7.000 € a každé další akcie chodící jako dividendy prodávám.

iberdrola.jpg - 70kB

Ladislav - 9-8-2020 v 14:09

Kdesi na mě přišlo ptaní na letošní snížení příjmu z dividend.
Tak za první polovinu letošního roku jsem dostal o 17,8% méně peněz z dividend
než za první polovinu loňského roku.
Celý ten úbytek způsobily 2 banky ze Španělska a 2 banky z Británie,
kterým vláda letos zakázala platit dividendy kvůli korona-krizi.
Jenže já mám akcií 30 a nejen banky.
Třeba španělské a britské banky zaplatí dividendy letos na podzim, zas jak vloni.

Pavel - 15-8-2020 v 22:11

Zajímavý graf, interpretaci nechávám na každém z vás:

Graf.jpg - 215kB

Ladislav - 19-8-2020 v 07:36

Dnes přišly dividendy Procter & Gamble.

Do konce měsíce mají přijít dividendy B.A.Tobacco.

Ladislav - 24-8-2020 v 14:28

Dnes přišly dividendy British American Tobacco.

Stanislav - 25-8-2020 v 17:13

Mně taktéž dorazila dividenda = 547,12 USD. 4 dolary nad tuto sumu sežral nenasytný certifikát.


kraken - 25-8-2020 v 20:16

chce to originální akcie a ne ADR .aspapo%n longaře

Ilcajou - 25-8-2020 v 20:38

A jaký je v tom rozdíl ? Adr je tuším certifikát ne ?

kraken - 25-8-2020 v 21:03

a alibaba -BABA-trhá rekordy, držím ji 3 roky a zisk 75%- a prodej bude to tedy nezdaněný! nyní zvažuji nákup-posílení pozice v nudné AT T a inkaso 7% divi -15% daň. Někdo říkal že levné zásilky z číny příští rok stejně končí, co byly zásilky za 500 Kč bez problémů -tak jsou minulostí. bude se clít a danit, by si holota nevyskakovala. EU rozhodla - my implementujeme a je to richtig, protože Eu má patent na rozum a každý cent je třeba uchopit do správných rukou, a to spávných rukou źase pustit, by byl stmelený kolektiv čelných představitelů.
závěr: i bez dividend a bez nevů při vypl%nování DPFO jde dosáhnout zisk a získaný základ následně převést na DGI -pozn.: kde v mezičase favorité padly na dno

michal.holik - 26-8-2020 v 08:01

Citace: Původně zaslal: kraken  
a alibaba -BABA-trhá rekordy, držím ji 3 roky a zisk 75%- a prodej bude to tedy nezdaněný! nyní zvažuji nákup-posílení pozice v nudné AT T a inkaso 7% divi -15% daň. Někdo říkal že levné zásilky z číny příští rok stejně končí, co byly zásilky za 500 Kč bez problémů -tak jsou minulostí. bude se clít a danit, by si holota nevyskakovala. EU rozhodla - my implementujeme a je to richtig, protože Eu má patent na rozum a každý cent je třeba uchopit do správných rukou, a to spávných rukou źase pustit, by byl stmelený kolektiv čelných představitelů.
závěr: i bez dividend a bez nevů při vypl%nování DPFO jde dosáhnout zisk a získaný základ následně převést na DGI -pozn.: kde v mezičase favorité padly na dno


Pěkný výsledek, gratuluji. V aktuálním rychle rostoucím trhu je držení růstových titulů zajímavý doplněk při splnění držení déle než ti roky

Stanislav - 28-8-2020 v 17:20

Dnes dorazila dividenda od Citigroup. Konto se zase plní k opětovnému nákupu. Říjen bude předvolební měsíc, tak se snad zadaří dobře nakoupit, protože bude podrážděná nálada. Po volbách to většinou skáče nahoru, tak se uvidí, kdo z nich vyhraje? Já jsem jednoznačně příznivcem Donalda Trumpa, protože ten bolševik Joe Biden je neurozeného původu a je to rozhazovačné hovado.

Vitusus - 2-9-2020 v 06:26

Tak včera dorazila poprvé snížená dividenda Wells Fargo, no nebyl to úplně příjemný pohled, ale jedeme dál. :)

Etern1ty - 2-9-2020 v 08:09

Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Tak včera dorazila poprvé snížená dividenda Wells Fargo, no nebyl to úplně příjemný pohled, ale jedeme dál. :)


máš v plánu ředit nákupní cenu?

Vitusus - 2-9-2020 v 09:18

Citace: Původně zaslal: Etern1ty  


máš v plánu ředit nákupní cenu?


Tohle je hodně zapeklitá otázka. V úplně nejbližších chvílích to v plánu nemám, protože počet mých nákupů za rok je omezený a snažím se optimalizovat jejich výnos tak, abych co nejlépe nastartoval tu pověstnou sněhovou kouli.

Pokud by se dostal vstupní výnos alespoň na 2 % (tedy cena pod 20 USD při současné divi), asi bych uvažoval o tom, že do toho půjdu hned, jinak asi tuhle příležitost oželím, protože si nejsem úplně jistý, že se dividenda v blízké době vrátí na úroveň před cutem, a očekávám tedy, že možnost naředit cenu ještě mít budu.

Pavel - 2-9-2020 v 14:12

Včera byly vyplaceny dividendy Pfizer a Intel, obojí ve stejné výši jako v předchozím kvartále. Začal tak velmi úrodný dividendový měsíc září:-)

Ladislav - 3-9-2020 v 14:59

První týden září přišly dividendy: Pfizer + Wells Fargo
Druhý týden září mohou přijít dividendy: Enbridge
Třetí týden září mohou přijít dividendy: Johnson & Johnson + Kraft Heinz + Walgreens Boots Alliance
Čtvrtý týden září mohou přijít dividendy: Raytheon Technologies
Pátý týden září mohou přijít dividendy: Royal Dutch Shell + BHP Group

Ladislav - 7-9-2020 v 09:00

Dnes přišly dividendy Enbridge.

Pavel - 8-9-2020 v 22:54

Dnes dorazily dividendy JNJ, naší kvalitní stálice, co zvýšila dividendu i v prvním náročném období koronaviru (letos na jaře).

Stanislav - 11-9-2020 v 15:35

Dnes dorazila od CenturyLink dividenda. Až mě z toho bolí kráva jako noha, ale spíše to bude obráceně. Nebude to asi z dividendy, ale z lítání po archivech a z vyhledávání nesmyslných firem, které mnohdy nahání policajti a exekutoři. Dnes se ztratilo razítko u soudu v Teplicích. Nějaký souzený kleptoman to tam klepnul a nebo to taky někde mohli sami někde zašantročit.
V říjnu nastupuje k soudu nějaká starší soudružka Pokorná, o které jdou zvěsti, že bude ras na podřízený personál. Zapisovatelky se dost často mění, protože plat je mizerný a navíc nabírají nevzdělaná polena, takže je bordel a zřejmě to někomu náramně vyhovuje, když si za 30 let nebyli schopní zjednat pořádek a vybudovat funkční systém bez debilů. Já jsem moc rád, že tu nemám zainvestované peníze, protože státní správa i vláda s tím hradním oslem je dílem Lesk a bída kurtizán.

Pavel - 12-9-2020 v 12:45

Včera dorazila dividenda newDOW, šestá v řadě po sloučení DOW a DuPont a jejich následném rozdělení na tři nové firmy. Dividenda je nejen šestá v řadě, ale i stále stejně vysoká - 70 centů.

Pavel - 12-9-2020 v 12:47

A předevčírem byla nadílka štědrá, dorazily dividendy hned tří firem: Microsoft (0,51 USD), IBM (1,63 USD) a Target (0,68 USD).

Ladislav - 14-9-2020 v 08:05

Dnes přišly dividendy Raytheon.

arkyn - 14-9-2020 v 12:59

Krásný příklad jak funguje reinvestice dividend:
https://www.kurzy.cz/zpravy/557161-coca-cola-oslavila-101-le...

Michael - 14-9-2020 v 14:15

Nevíte co je s divi 3M ? Měla už dorazit.

Vitusus - 14-9-2020 v 15:13

Citace: Původně zaslal: Michael  
Nevíte co je s divi 3M ? Měla už dorazit.


Na Patrii bylo již dnes připsáno.

Michael - 14-9-2020 v 15:23

U mě Lynx zatim nic ...

Pavel - 15-9-2020 v 06:43

MMM vyplácí dividendy už nějakou dobu vždy 12. dne ve třetím měsíci kvartálu. Vyjde-li ten den na sobotu či neděli, je připsána v pondělí. Na Lynxu jsem ji měl včera večer připsánu (díval jsem se v cca 20 hod.).

Ladislav - 15-9-2020 v 07:21

Dnes přišly dividendy Walgreens Boots Alliance.

Royal Dutch Shell platí dividendu 21.9.
BHP Group platí dividendu 22.9.
Kraft Heinz platí dividendu 25.9.

Ladislav - 24-9-2020 v 07:12

Dnes přišly dividendy BHP group. Very British.

arkyn - 25-9-2020 v 15:24

New Residential Investment (NYSE:NRZ) declares $0.15/share quarterly dividend, 50% increase from prior dividend of $0.10.

Cyberguy - 26-9-2020 v 18:12

V mé stáji také dojde k vylepšení divi:

Lockheed Martin (NYSE:LMT) declares $2.60/share quarterly dividend, 8.3% increase from prior dividend of $2.40.
Payable Dec. 24; for shareholders of record Dec. 1; ex-div Nov. 30
+Lockheed Martin (NYSE:LMT) adds $1.3B to its existing repurchase program, bringing the total amount of shares repurchase to $3B.

Honeywell (NYSE:HON) declares $0.93/share quarterly dividend, 3.3% increase from prior dividend of $0.90.
Payable Dec. 4; for shareholders of record Nov. 13; ex-div Nov. 12.

Ladislav - 29-9-2020 v 07:16

Dnes přišly dividendy Kraft Heinz a Bank of America.

Ladislav - 23-10-2020 v 09:22

24 dní jsem nedostal dividendy, teprve dnes, poprvé v říjnu
přišly dividendy Cisco Systems.

Ladislav - 1-11-2020 v 18:42

Přišly v pátek dividendy z Kanady - Bank of Nova Scotia.
Celkem za říjen jen 2x dividendy (také Cisco). Bez korona krize by přišly 4x dividendy.
V září mi přišly dividendy 10x i při korona krizi.

Georg - 2-11-2020 v 12:21

Dnes přišly moje poslední dividendy v roce 2020. Svatá trojice titulů v roce 2020 nezklamala. Před vánocemi pošlu holkám na Filipíny pár dolarů od ATT, aby si koupily pytel rýže a Lapu - Lapu rybu + nějaké další drobnosti co potřebují. Odměnou mě bude zdarma ubytování v přístřešku u moře na bambusové podlaze s moskytierou a plachtou proti severnímu větru. Kousek je záchod bez prkýnka s barelem se slanou vodou a plastovou fankou na splachování. Na koupání je deštová voda venku v 7m3 tanku, kde si natočím vodu do kanystru a jdu se na ten záchod umýt.
Těším se, protože na tom malém ostrově jsou nejhezčí korály v celé Asii, milí lidé a dobré hořké pivo za 20Kč 0.65l Red Horse Beer.:rolleyes:



Screenshot_20190312_001952_com.whatsapp.jpg - 1.1MB

Stanislav - 2-11-2020 v 13:59

Georgu, v tom ukrutném vedru ti musí přece stačit dvě piva na den? Mně by se to taky líbilo, ale vadí mi to vedro. Já osobně bych dal raději přednost Skandinávii nebo Pobaltí. Za pár let tam začnou lidi jezdit se ochlazovat, ostatně stejně je tomu i na Arabském poloostrově, kde vyhledávají dovolenkové lokace s deštěm a mírnějším teplem v hornatých oblastech. Tak hlavně aby ti to vyšlo, protože ta pandemie jen tak neskončí, ale v teplejších krajích se mi zdá, že to není tak infekční, protože viru škodí teplé počasí.

Ladislav - 3-11-2020 v 08:14

Kvůli korona viru se asi dnes z Evropy nesmí létat na Filipíny a z Filipín se nesmí létat do Evropy
a kdo se dostane tam nebo sem, asi musí být 14 dní v karanténě. A může to tak zůstat až do Silvestra.

Georg - 3-11-2020 v 09:11

Stanislave, 2 piva denně se rovná jisté dehydrataci. To by mě za pár dní zkolaboval organismus. Jezdím tam, když u nich je zimní období. To nechčije a teplota klesne o dva stupně. Přesto je horko. Týden mě trvá než se aklimatizuju. Na spaní mám větrák. Na ostrově Apo je mě k ničemu, protože elektrika jde od 17 - 21 hod. Bohužel cestovat na Filipíny půjde nejdřiv za rok od listopadu. Cestování s handrou na hubě bude děs. Přibude i papírování a doufám, že testy zajistí vstupní stát zdarma a bude do pár hodin.
Na přívětivé počasí po celý rok se mě libí Madeira. Doprava je na tento ostrov dražší.
Potápím se na nádech. Video od poláka. https://www.youtube.com/watch?v=zA6KgxOCyjo&t=9s

Stanislav - 3-11-2020 v 19:07

Georgu, já jsem tuhle zabrousil na nějaký ostrov Pulau Nias u Sumatry. Všude rostly banánovníky a ženské věšely prádlo na keřích. Žijí v chatrčích a všude pobíhají malé děti. Musí tam neustále pršet, protože jsou tam vidět louže na silnicích a řeka je jako kakao zbarvená. Silnice je oblepená prodejci, ale hotely jsem neviděl. Jezdí tam převážně na motocyklech. Pokud se bude rozšiřovat elektromobilita, tak tyto státy budou mít velké problémy s elektrickou soustavou, která nebude zvládat nabíjení elektrických vozidel. To je moc špatně, protože v rozvinutých státech se bude jezdit ekologicky a v chudých státech ne, což nedává žádný smysl. Docela by mne zajímalo, kterak by zde Greta Thunbergová dělala osvětu? Je to všechno o penězích a tyto státy jsou moc chudé, takže si to nebudou moci dovolit. Možná i tento problém brání masivnějšímu rozvoji elektromobility po celém světě. Po roce 2050 by měla být energie podstatně levnější, pokud se masově rozjede výstavba fúzních reaktorů.
Letos jsem viděl masívní nástup elektrokoloběžek a přemítám, že bych si jí také zakoupil? Letos mi mají otevřít vlakovou zastávku kousek od domu, tak bych mohl jezdit k sestře. Syn švagra mi vyprávěl, že si jí v Čerčanech letos půjčil a potřetí se už do ní zamiloval, tak si jí koupil. Když si někam potřebuje zajet do krámu, tak je tam za třetinu času. Jde složit, tak se s ni dá cestovat zdarma, což je velký bonus oproti neskladnému kolu za poplatek 50 Kč, pokud se přestupuje.

arkyn - 3-11-2020 v 19:23

Dneska přišly na Fio dividendy AT&T, J.P.Morgen. General Mills, až to cinklo :-)

Cyberguy - 4-11-2020 v 14:24

Main Street Capital declares $0.205 dividend
Nov. 4, 2020 7:12 AM ET
Main Street Capital (NYSE:MAIN) declares $0.205/share monthly dividend, in line with previous.

Forward yield 8.58%

Payable Jan. 15; for shareholders of record Jan. 5; ex-div Jan. 4.
Payable Feb. 12; for shareholders of record Jan. 29; ex-div Jan. 28.
Payable Mar. 15; for shareholders of record Feb. 26; ex-div Feb. 25.

eco - 8-11-2020 v 23:15

Citace: Původně zaslal: Vosa  
WFC rozsireno na 15 kusu :lol:
Snad jeste vydrzi dlouho cena dole, at muzu dokupovat.

Wells Fargo (NYSE: WFC ) očekává, že zvýší svou dividendu na akcie ve třetím čtvrtletí 2019 na 51 centů na akcii ze 45 centů; plán také zahrnuje zpětné odkupy akcií až do výše 23,1 B $; v rámci plánu může rovněž uvažovat o zpětném odkupu nebo zpětném odkupu jiných kapitálových cenných papírů.


Proč kupujete tento odpad Proč?
WFC = podvodníci! A teď snížili dividendu. Každý, kdo nakupuje od podvodníků, bude podveden!

Ladislav - 9-11-2020 v 09:07

Kdo chce mít mezi jeho 30 akciemi také 3 banky,
neobejde se bez akcií jedné banky z USA
a když se nesleduje žádná prolhaná zfalšovaná statistika,
tak banka Wells Fargo je ze všech bank USA nejsolidnější.
Kam se hrabe Citigroup, Bank of America, JP Morgan Chase, Goldman Sachs und so ein Dreck.

eco - 9-11-2020 v 20:39

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Kdo chce mít mezi jeho 30 akciemi také 3 banky,
neobejde se bez akcií jedné banky z USA
a když se nesleduje žádná prolhaná zfalšovaná statistika,
tak banka Wells Fargo je ze všech bank USA nejsolidnější.
Kam se hrabe Citigroup, Bank of America, JP Morgan Chase, Goldman Sachs und so ein Dreck.


Dobré banky jsou:
- Royal Bank of Canada
- Commonwealth Bank of Australia
- China Construction Bank

Tyto banky jsou špatné:
- Wells Fargo
- Deutsche Bank
- Deutsche Pfandbriefbank
- Ing Groep
- Banco Bilbao
- Banco Santander
- Royal Bank of Scotland :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

eco - 9-11-2020 v 20:47

V říjnu jsem obdržel dividendy od následujících společností:

- Gilead Sciences
- Imperial Brands
- Total
- PepsiCo
- Gladstone Commercial
- Commonwealth Bank of Australia
- Coca Cola
- Union Pacific
- Wesfarmers
- Kimberly Clark
- Glaxosmithkline
- Diageo
- Altria
- Philip Morris
- Jardine Matheson
- Mondelez
- Main Street Capital
- WP Carey
- Realty Income
- Cisco Systems
- Ping An Insurance

eco - 9-11-2020 v 21:06

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Přišly v pátek dividendy z Kanady - Bank of Nova Scotia.
Celkem za říjen jen 2x dividendy (také Cisco). Bez korona krize by přišly 4x dividendy.
V září mi přišly dividendy 10x i při korona krizi.


Kdo nezaplatil?

Ladislav - 10-11-2020 v 11:42

Nezaplatily HSBC a Bilbao.

Já dostal v říjnu jen 2x dividendy a celkem 74 € čistého.

Eco,
když jsi dostal v říjnu 20x dividendy, kolik to bylo peněz celkem čistého?
Jistě několik stovek eur?

Lidé mají dnes za nákup akcií poplatek nulu nebo 1 dolar a tak si koupí často jen jednu nebo dvě akcie.
A pak dostanou z ní 1 € nebo 2 € dividendy.
Já mám poplatek za nákup akcií kolem 10 € a proto kupuju akcie alespoň za 1.000 € a pak na ně přidávám stejnou sumu, aby byly koupeny za několik let za 7.000 nebo 6.000 €.

Pampel - 10-11-2020 v 14:34

Začínám si budovat důchodové portfolio, nějaké akcie už mám, ale vlastně teprve se rozkoukávám. Můžu se zeptat, proč se doporučuje mít ve všech akciích vloženou stejnou částku? Graf Ladislavova portfolia vypadá krásně, ale nerozumím tomu, že kdyby nějaká akcie moc poporostla, tak by se z ní muselo ubrat.

eco - 10-11-2020 v 18:20

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Nezaplatily HSBC a Bilbao.


BBVA = odpad. Vhoďte prosím popelnici!


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Já dostal v říjnu jen 2x dividendy a celkem 74 € čistého.


Pouze 74 eur? To není moc! Jak dlouho investujete?

Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Eco,
když jsi dostal v říjnu 20x dividendy, kolik to bylo peněz celkem čistého?
Jistě několik stovek eur?


Čtyřciferná částka v eurech. Můj vklad má šest číslic. (V eurech)

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Lidé mají dnes za nákup akcií poplatek nulu nebo 1 dolar a tak si koupí často jen jednu nebo dvě akcie.
A pak dostanou z ní 1 € nebo 2 € dividendy.
Já mám poplatek za nákup akcií kolem 10 € a proto kupuju akcie alespoň za 1.000 € a pak na ně přidávám stejnou sumu, aby byly koupeny za několik let za 7.000 nebo 6.000 €.


Kolik peněz jste celkem investovali do svého portfolia?

mr.stepka - 10-11-2020 v 21:26

Citace: Původně zaslal: eco  
V říjnu jsem obdržel dividendy od následujících společností:
...
- Ping An Insurance

Kolega k nim šel pracovat - Ping An má cíl být největší pojišťovnou na světě... myslím, že se jim to podaří, protože ten trh je velkej a dobře regulovanej :) letos je trochu zbrzdil covid, ale oni se s tím poperou.

Jack N. - 11-11-2020 v 07:05

Jímá mě podezření, zda "eco" mluví pravdu o vyplacených dividendách.

V říjnu totiž Gilead, Imperial Brands, Pepsi ani Union Pacific dividendu nevyplácí, až v prosinci, IB v listopadu.



Escobar2020 - 11-11-2020 v 11:44

evidentě je "eco" jen nějaký tlučhuba a rejpal který se tu občas objeví
-nově do koupen Novartis a Merck na stálo pro dividendy

Pavel - 11-11-2020 v 12:13

Citace: Původně zaslal: Escobar2020  

nově do koupen Novartis a Merck na stálo pro dividendy


Jsme jedni z mála, co mají Merck v portfoliu. Já už mnoho let. Co tě nalákalo ke koupi?

Pavel - 11-11-2020 v 12:15

Citace: Původně zaslal: Escobar2020  
evidentě je "eco" jen nějaký tlučhuba a rejpal který se tu občas objeví


Možná jo, možná ne. Uvidíme. Pokud má opravdu tak objemné portfolio, bude mít i objemné dividendy.

Ladislav - 11-11-2020 v 13:21

''''Graf Ladislavova portfolia vypadá krásně, ale nerozumím tomu, že kdyby nějaká akcie moc poporostla, tak by se z ní muselo ubrat.''''

Graf mého portfolia přece neexistuje.
Já mám na webu 28 živých grafů od 28 akcií na stálo :post: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm
A jinak mám jen seznam 28 akcií na obrázku.
Když jsou moje akcie 170% v plus nebo jakkoliv, peníze neubírám, akcie neprodávám.
Ale mám ve skutečnosti 32 akcií a 4 z nich nechci jmenovat a během 1 roku až 6 let chci 4 podniky beze ztráty kompletně prodat. Dnes jsou ale v mínus.

My28stocks.bmp - 359kB

Antoan - 11-11-2020 v 13:30

Ja Ecovi verím- PD Gilead bol podla zdrojov 29.9. a UNP, PEP a IMB ...30.9. Pekný bezcovidový deň prajem.:)

Pampel - 11-11-2020 v 14:21

Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Graf mého portfolia přece neexistuje.
Já mám na webu 28 živých grafů od 28 akcií na stálo :post: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm
A jinak mám jen seznam 28 akcií na obrázku.
Když jsou moje akcie 170% v plus nebo jakkoliv, peníze neubírám, akcie neprodávám.
Ale mám ve skutečnosti 32 akcií a 4 z nich nechci jmenovat a během 1 roku až 6 let chci 4 podniky beze ztráty kompletně prodat. Dnes jsou ale v mínus.


1) Myslím ten krásně barevný koláčový graf - všechny akcie jedna jak druhá. Proč to musí být takhle pravidelné?

2) Někdo vznesl dotaz, jestli přidat peníze na stávající akcie, nebo koupit novou.
Odpověď byla: "Koupit novou akcii.
Peníze by se měly dělit na akcie rovnoměrně.
Nepřikupovat rychle akcie kleslé na polovinu, aby do nich nebylo dáno 2x víc peněz než do akcií v plus.
Protože až budou kleslé akcie v plus, a třeba až za 10 let, zas by se musely peníze z nich ubírat."
Tak proč nekupovat akcie kleslé na polovinu a proč by se z nich peníze musely časem ubírat?

Děkuju za vysvětlení, jsem totální bažant.

eco - 11-11-2020 v 14:36

Chtěl jsem představit celé své portfolio. Z tohoto důvodu jsem chtěl založit nové téma. Ale Ladislav mi to zakázal. :thumbdown: Proto zde nyní budu každý měsíc psát své dividendy.

Ladislav - 11-11-2020 v 14:52

Já nechci mít peníze rozdělené na akcie 6000 € : 12.000 € : 18.000 €.
Já chci mít peníze rozdělené na akcie 6000 € : 6000 € : 7000 € : 7000 €.
Když je aktuální výnos dividendy nad 5%, rád koupím akcii za 7.000 €, nebo na ni přidám 1.000 €, když ji mám za 6.000 €.
Pokud se mi z akcií kupovaných u 3-4% zvýší za 10 let výnos dividendy nad 5% z dříve investovaných peněz, už ne přikupuju a nechám koupené jen za 6.000 €.
Kdo chce mít co nejrychleji 20-30 různých akcií a každou koupenou za stejnou sumu, ten by neměl přikupovat akcie, které má 50% v mínus. Když nemá dosud těch zajímavých 20-30 akcií a každou za stejnou sumu. Kdybych ale měl konečně za 5 let mých vytoužených 28 akcií koupeno za 6.000 nebo 7.000 €, chtěl bych jet s dětmi autobusem na Costa Blanku. Další rok bych mohl přikoupit akcie, které bych měl desítky procent v mínus. Ale když bych v nich měl později 12.000 € a dostaly se pár procent v mínus, rychle bych část z nich prodal. Protože chci mít akcie koupeny pravidelně za 6000 € : 6000 € : 7000 € : 7000 €.
Žádná akcie si nezalouží, abych v ní měl investováno 2x víc peněz než v jiných akciích. Ale jestli se růstem kurzu dostane nějaká pozice na dvojnásobnou hodnotu, nebudu část akcií prodávat. Protože mne zajímají jen dividendy a tak pozice akcií PG a JNJ nezmenším na polovinu, i když mají dnes asi 170% plus. Nechci zmenšit peníze z jejich dividend na polovinu.

Pampel - 14-11-2020 v 00:37

Citace: Původně zaslal: eco  


BBVA = odpad. Vhoďte prosím popelnici!
...
Ano, chci vlastnit 85 společností. Každý den pro mě pracuje 10 milionů lidí. Kvůli dividendám si chci ponechat akcie navždy. Za 60 let zdědí akcie můj syn.
...
V určitém okamžiku bude 99 společností. 100 společností by pro mě bylo příliš mnoho.
...
A jiné výplody.......


Připadá mi to, jako by se tu hádal někdo sám se sebou.... A nebaví mě to.

Eco je kecálista, ve 30 letech má milióny, obrovskou měsíční dividendu, ale on má potřebu jít na fórum a nabubřele se tu vytahovat se a urážet?
Milionáři s takovým příjmem tráví čas jinak.

Phoenix - 14-11-2020 v 07:12

Pokud za 60 let přenechá dětem ptf, tak s průměrnou dobou dožití mužů 76 let by mu mělo být teoreticky dokonce 16 let.

Ladislav - 14-11-2020 v 10:13

Třeba je eco 20-30-letý syn českého miliardáře a tak by mohl mít už dnes za mlada od jeho otce 300.000-500.000 € v akciích. Všichni lidé české národnosti nejsou průměrní. Tisíce Čechů mají miliony eur a třeba dva z nich se dívají do tohodle fóra.

100-euro-2.jpg - 171kB

 Stran:  1  ..  5    7    9  ..  11