Diskusní fórum akcie a burza

Dividendy

 Stran:  1  ..  7    9    11

kraken - 26-4-2021 v 17:58

+4,5c potěší

Raytheon Technologies Corporation (NYSE: RTX)
announced today that its Board of Directors declared a dividend of 51 cents per outstanding
share of RTX common stock, which represents an increase of more than 7 percent over the prior
quarter’s dividend amount. The dividend will be payable on June 17, 2021 to shareowners of
record at the close of business on May 21, 2021.
“The increase in our dividend reflects our long-standing

Ladislav - 30-4-2021 v 06:19

Přišly dividendy Cisco a Scotiabank. CSCO, BNS.

BUY AND HOLD FOREVER!

eco - 1-5-2021 v 10:08

Zde je seznam společností. Co mají tyto společnosti společného? Všichni mi v dubnu 2021 převedli peníze:

Gilead
Total
ABB
Wesfarmers
Gladstone Commercial
PepsiCo
Canadian National Railway
Union Pacific
Imperial Brands
Coca Cola
Deutsche Telekom
Kimberly Clark
Merck
GlaxoSmithKline
Diageo
Philipp Morris
Mondelez
WP Carey
Realty Income
Mainstreet Capital
Henkel
DIC Asset
LVMH
Nestlé
Schaeffler
Cisco Systems
Bayer


Chci si udržet akcie těchto společností po celý svůj život a nikdy je neprodat! Jednoho dne je zplodím svému synovi.

Ladislav - 1-5-2021 v 20:39

99 různých akcií není vůbec nic, čím by se akcionář měl chlubit. Protože člověk s tím obtěžuje dosti silně banku,
která 333x ročně musí připisovat akcionáři malé peníze z malých 99 investic a odečítat 300x z toho daně.
Tedy některé tvé firmy posílají 1/4 dividendy 4x ročně, jiné 2x 1/2 nebo celou dividendu 1x ročně a některé dividendy máš nezdaněné. Tedy počítám s tím, že ze 99 akcií není 396x dividenda ročně, ale 333x a ty nejsou 333x zdaněné, ale 300x.
Daleko chytřejší je mít 100.000 euro ve 20 akciích a každou koupenou za 5.000 €,
než mít 100.000 euro ve 100 akciích a každou koupenou za 1.000 €.
Bance nebudeš vůbec sympatický a nebude tě mít ráda za připisování 333 malinkých dividend každý rok a za vlastnění ruských a čínských akcií.
Dnes je ti 19 let, proto děláš nerozumné věci, ale až ti bude 91, pak už bys měl mít dávno počet podniků zkrácený na 20-30.
Tvůji syn Benjamin David Leonard vůbec nebude mít radost, jestli zdědí akcie ruské a čínské. A třeba přikoupíš ještě akcie běloruské a severokorejské, když máš rád komunistické akcie.

Tedy několik let později, až ti bude 60 až 90, vytrhej ze zahrady plevel a nech si akcií jen 20 až 30 za 4x vyšší kapitál než 99 podniků po 1.000 €. A prodej komunistické akcie, vrah Putin a Chin Lee je ale dostanou zadarmo a nekoupí je od tebe.

Eine Frage an Herrn Ladislav

eco - 2-5-2021 v 11:34

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Daleko chytřejší je mít 100.000 euro ve 20 akciích a každou koupenou za 5.000 €,
než mít 100.000 euro ve 100 akciích a každou koupenou za 1.000 €.


A za 500 000 eur? Můžete pak investovat 5000 eur za akcii a mít ve svém portfoliu 100 akcií?

Ladislav - 2-5-2021 v 12:31

Když bude hodnota tvého portfolia 500.000 €, mělo by to být stále jen 20 až 30 podniků.
Nikdo by neměl plánovat koupit každého ze stovky dividendových šlechticů z Ameriky a z Evropy.
15 šlechticů stačí a dalších 15 z těch, kdo neumí dividendy stále zvyšovat, jsou BMW, D.Telekom, BHP, Shell, Pfizer,
Wells Fargo, HSBC atd.

Ladislav - 3-5-2021 v 10:11

Dnes mi přišly na konto dividendy Munich Re 411 € hrubého
a po odečtení daně 26.38%, která měla být snížena 1.1.2021 na 25%,
mi zbylo 303 € čistého. Snížení německé daně z dividend se posunulo asi o rok kvůli korona krizi.
:question: Kdo dostal v těchto dnech víc než 303 € po dani dividendu od Munich Re? :question:

Georg - 3-5-2021 v 11:23

Dnes přišly dividendy od AT&T. Firmě se v tomto čtvrdletí dařilo i přes velký dluh. Je dobře, že zisk na akcii je větší jak dividenda a ta se nesnižuje. Pošlu holkám na Filipíny na pytel rýže a potřebné věci. Těším se v listopadu šnorchlovat na Balicasag ref Cathedral, udit bůček a žebra a zavařovat okurky. Jsem zvědavý, jak to v tom vedru budu zvládat. Očekávám ještě zajímavou dividendu Čezu. PHILIP MORRIS ČR dividenda dobře standart. To v tom Covidovém hnusu vše.:rolleyes:

Marek - 3-5-2021 v 22:43

Citace: Původně zaslal: Georg  
Dnes přišly dividendy od AT&T. Firmě se v tomto čtvrdletí dařilo i přes velký dluh. Je dobře, že zisk na akcii je větší jak dividenda a ta se nesnižuje. Pošlu holkám na Filipíny na pytel rýže a potřebné věci. Těším se v listopadu šnorchlovat na Balicasag ref Cathedral, udit bůček a žebra a zavařovat okurky. Jsem zvědavý, jak to v tom vedru budu zvládat. Očekávám ještě zajímavou dividendu Čezu. PHILIP MORRIS ČR dividenda dobře standart. To v tom Covidovém hnusu vše.:rolleyes:

Georgu, ty mas nejake informace o podzimnim otevirani Filipin turistum z prvni ruky? :)

Georg - 3-5-2021 v 23:19

Citace: Původně zaslal: Marek  
Citace: Původně zaslal: Georg  
Dnes přišly dividendy od AT&T. Firmě se v tomto čtvrdletí dařilo i přes velký dluh. Je dobře, že zisk na akcii je větší jak dividenda a ta se nesnižuje. Pošlu holkám na Filipíny na pytel rýže a potřebné věci. Těším se v listopadu šnorchlovat na Balicasag ref Cathedral, udit bůček a žebra a zavařovat okurky. Jsem zvědavý, jak to v tom vedru budu zvládat. Očekávám ještě zajímavou dividendu Čezu. PHILIP MORRIS ČR dividenda dobře standart. To v tom Covidovém hnusu vše.:rolleyes:

Georgu, ty mas nejake informace o podzimnim otevirani Filipin turistum z prvni ruky? :)


Žádné informace z první ruky nemám. Vstupní podmínky se mění. Počítám s tím, že budu před odletem měsíc očkovaný. Strašně se tam bojí nákazy. Mají špatné zdravotnictví. Příchozi si ošéfujou, horší bude jejich migrace neočkovaných kvůli turistům. Podle situace to vyhodnotím a pak koupím letenku. Je to můj sen, Asie bez turistů.:dork:

Ladislav - 4-5-2021 v 05:39

Filipi.jpg - 51kB

Pán z Evropy, Ameriky a jeho filipínská paní nebo milenka k sobě vůbec nepasují podle váhy. 40 kilo a 120 kilo.
Vypadají spíš jako otec a dcera, nebo jako šéf a jeho zaměstnankyně v lokálu.
Dokážu si představit, že po sňatku a po 4 letech pobytu v Evropě nebo v Americe se mladá Pinay rozvede, bude mít už právo v Evropě nebo Americe zůstat a najde si mladšího partnera, se kterým nebudou k smíchu.


Ladislav - 4-5-2021 v 07:29

Dnes přišly na konto dividendy BASF.
Postrádám dividendy AT&T, HSBC, BNP Paribas.

5.5.2021 v 10.00 hodin Hauptversammlung Allianz in Minga
:post: Zítra ve středu bude vidět live shromáždění akcionářů Allianz a dividendy budou na kontě asi 11.5.
:post: HV Allianz live: https://webcast.framework.techcast.com/de/allianz/hv2021
Později bude asi celý rok video na Youtube k nalezení se slovy Hauptversammlung Allianz 2021

Georg - 5-5-2021 v 13:48

Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Pán z Evropy, Ameriky a jeho filipínská paní nebo milenka k sobě vůbec nepasují podle váhy. 40 kilo a 120 kilo.
Vypadají spíš jako otec a dcera, nebo jako šéf a jeho zaměstnankyně v lokálu.
Dokážu si představit, že po sňatku a po 4 letech pobytu v Evropě nebo v Americe se mladá Pinay rozvede, bude mít už právo v Evropě nebo Americe zůstat a najde si mladšího partnera, se kterým nebudou k smíchu.



Je mnoho investorů a lidí kteří vstoupí do dalšího partnéského vztahů z různých důvodů. Jsou šťastní na nějaký čas i několikrát, nebo na vždy. Bohužel děti jsou z toho vždy těžce zmatený. Proto jsou mnohdy v zajetí citovém a finančním. Život i akcie jsou mnohdy nepředvidatelné. Snažme se žít štastni a spokokojeni.

Ladislav - 5-5-2021 v 17:45

Dividendové akcie mají tu velikou přednost před lidskými samicemi, že když je člověk ženatý s 30 akcemi, je šťastný téměř každý týden z jejich dividend, a přitom ty partnerky vůbec nevidí a neslyší a ony nic nechtějí. Člověk se s nimi může kdykoliv rozvést a stojí ho ten rozvod s partnerkou 0 až 20 euro.

Ladislav - 7-5-2021 v 08:25

3x dnes přišly na moje konto dividendy.
HSBC, Natwest, AB Inbev.
Celkem 193 € po stržení daně 26,38%.

hsbc.png - 15kB HSBC
natwest.png - 10kB Natwest
ab.png - 13kB Ab InBev

Ladislav - 10-5-2021 v 10:39

Dnes přišly dividendy Allianz a Sanofi,
u mne celkem 464 € po dani 26,38%.
allianz.png - 12kB Allianz po odečtení dividendy
sanofi.png - 13kB Sanofi po odečtení dividendy

Ladislav - 17-5-2021 v 09:19

Dnes přišly na konto dividendy British American Tobacco.

BAT.png - 11kB

akcionarek - 17-5-2021 v 11:34

Při omrknutí v ebrokeru v přehledu peníze se mi objevilo víc eur než jsem měl před dvěma dny, asi o 40eur víc, asi to bude taky ta dividenda od British American tobacoo, moc jsem nedoufal, že ju dostanu, když jsem akcie BMT 73ks na xetra koupil 1 dne před ex date a když mají fio to T+2, ale tak to je jaksi nadplán, tak tedy moje první dividendka :love: a velká radost.

Chtěl bych se zde někoho zeptat kde najdu v platformě ebroker od Fia nějaký report o došlé dividendě, koukam jen na peníze a je tam jen víc eur, ale nějaké potvrzení o došlé divi nikde nevidím, díky.

Cyberguy - 17-5-2021 v 13:33

Citace: Původně zaslal: akcionarek  
Chtěl bych se zde někoho zeptat kde najdu v platformě ebroker od Fia nějaký report o došlé dividendě, koukam jen na peníze a je tam jen víc eur, ale nějaké potvrzení o došlé divi nikde nevidím, díky.



1. horní vodorovná lišta, záložka "Obchody"
2. stejná lišta, záložka "Portfolio/Vývoj", na pravé straně tabulky otazník ve sloupci Detail ... nastav si datum od kdy chceš vidět podrobnosti ... stiskni "Zobraz"

akcionarek - 17-5-2021 v 15:43

1. horní vodorovná lišta, záložka "Obchody"
2. stejná lišta, záložka "Portfolio/Vývoj", na pravé straně tabulky otazník ve sloupci Detail ... nastav si datum od kdy chceš vidět podrobnosti ... stiskni "Zobraz"[/rquote]

Díky, už jsem to omrkl, nakonec 45,7

eco - 17-5-2021 v 16:17

Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Pán z Evropy, Ameriky a jeho filipínská paní nebo milenka k sobě vůbec nepasují podle váhy. 40 kilo a 120 kilo.
Vypadají spíš jako otec a dcera, nebo jako šéf a jeho zaměstnankyně v lokálu.
Dokážu si představit, že po sňatku a po 4 letech pobytu v Evropě nebo v Americe se mladá Pinay rozvede, bude mít už právo v Evropě nebo Americe zůstat a najde si mladšího partnera, se kterým nebudou k smíchu.



Nejsou to jen evropští muži, kdo bere ženy ze zahraničí. Evropské ženy dělají totéž:
https://www.blick.ch/life/liebe/beratung/mein-mann-befriedig...

Ladislav - 18-5-2021 v 08:10

Dnes přišly na konto ošklivě snížené dividendy BMW.
Silně snížené dividendy mají potenciál se zdvojnásobit za pár let. U BMW jak u Wells Fargo a z části u Shell.

B-M-W.png - 14kB BMW
BNP-Paribas.png - 14kB BNP Paribas
WFC.png - 12kB Wells Fargo

:( Minulých 5 let silné akcie a dnes silně předražené Apple, Adobe, Netflix, Nvidia už nemají sílu. Čekají na krach. :(

adobe.png - 20kB Adobe
netflix.png - 20kB Netlix

Ladislav - 19-5-2021 v 11:44

Dnes přišly na konto dividendy od drogerie Procter a Gamble.
Já jsem nevydělal s akcií ukazovaných 1749% za 30 let plus dividendy k tomu. Já mám akcii zatím jen 10 let
a jen kvůli dividendám. Nikdy neprodám. A mám akcii 142% v plus za minulých 10 let.
Dnes je akcie víc jak 2x předražená s P/B 7,3.
https://www.morningstar.com/stocks/xnys/PG/valuation

PG.png - 14kB

eco - 19-5-2021 v 15:48

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Procter a Gamble.


BUY AND HOLD FOREVER!!!

Georg - 21-5-2021 v 14:35

Polostátní firma ČEZ vyplatí v letošním roce druhou nejvyžší dividendu své existence 52Kč -15% daň. Tato investice je moje nejúspěšnější. Po 5 letech držení na vždy a současné ceně, zisk 100% včetně dividend. Zvažuji o prodeji příští rok v období před dividendou a po dividendě koupím, neb nechci, aby mě vzali 15% z vyplacené tučné dividendy.

Ladislav - 21-5-2021 v 15:34

Aktie-BMW.jpg - 150kB

Pro mne jsou zas dividendy ze všeho nejdůležitější a chci je brzy zvýšit ze 7.500 € na 12.000 € čistého ročně.
Já platím z dividend jídlo, elektriku, plyn, telefon a chci za ně nakoupit další akcie za 20.000 € během několika let
a také zaplatit autobus do .... a hotel ve Španělsku.
Z mých 30 akcií chci jen 2 akcie prodat, jakmile budou v plus.

Aktie-Siemens.jpg - 215kB

Jiri11 - 24-5-2021 v 09:22

Dobrý den,
kterých dvou se chystáte zbavit ?
Díky Jirka

Ladislav - 25-5-2021 v 02:13

NatWest, Venator Materials.

Ladislav - 25-5-2021 v 21:03

Zřejmě se zde provnávají ztráty akcionářů poklesem akcií, které nebyly prodány v krizi, ani nebyly levně přikoupeny po krizi.
A také se počítá s podniky zcela bankrot jako Enron, Worldcom. A zapomíná se General Motors, AIG, Lehman Br., Wirecard.
To je ale minulost. Pokud firma nezkrachovala úplně jak Enron, Worldcom, Lehman Brothers, Wirecard, pak mohla být akcie 2009-2010 levně přikoupena, nebo poprvé nakoupena a byla by často dnes vysoko v plus, jestli nedošlo k množení počtu akcií od 2009 až do roku 2020.
Já věřím, že Natwest, původně Royal Bank of Scotland má skvělou budoucnost a krizi už 10 let za sebou. Tím že banka vykoupí do roku 2026 všechny akcie od státu, nemusí je posílat na burzu, ale může je likvidovat a tím zmenšovat počet akcií, třeba na polovinu nebo na 1/4, což vy vyvolalo růst kurzu třeba 300%.

Ladislav - 3-6-2021 v 05:13

Moje dividendy v květnu:
Munich Re, BASF, AT&T, HSBC, Natwest, AB Inbev, Allianz,
Sanofi, Br.Am.Tobacco, BMW, Procter & Gamble, BNP Paribas.
Celkem 1.592 € čistého, tedy po dani asi 26,38%.

Ladislav - 3-6-2021 v 09:11

Dnes přišla na konto dividenda Enbridge
a dosud ošklivě snížená dividenda Wells Fargo.
:( Divím se tomu, že je dividenda Wells Fargo stále snížená, když snížení vloni doporučila snad vláda jen kvůli korona krizi.

Do not sell in May

eco - 4-6-2021 v 09:39

Moje dividendy v květnu:

Sabra Healthcare
Fastenal
Ping An Insurance
Royal Bank of Canada
Omega Healthcare
Realty Income
Mainstreet Capital
Texas Instruments
Air Liquide
Vonovia
Procter&Gamble
Colgate
Abbvie
BMW
SAP
Apple
TAG Immobilien
BayWa
Jardine Matheson
British American Tobacco
Danone
Talanx
AXA
Allianz
Anheuser-Busch
Bristol-Myers Squibb
General Mills
AT&T
BASF
Gladstone Commercial
Altria
Munich RE

Ladislav - 4-6-2021 v 10:57

To je málo. Dohromady jsi dostal jen 100 €.
Das ist wenig. Zusammen hast du nur 100 € bekommen.

eco - 4-6-2021 v 17:07

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
To je málo. Dohromady jsi dostal jen 100 €.
Das ist wenig. Zusammen hast du nur 100 € bekommen.


100 Euro jeden Tag.

Ladislav - 4-6-2021 v 17:36

Dividendy 100 € denně?
Pak může pracovník tajné služby ty lumpy opustit a jít 35-letý do důchodu.

Dividenden 100 € pro Tag?
Dann kann ein Geheimdienst-Arbeiter die Gauner verlassen und 35-jähriger in die Rente gehen.

kraken - 5-6-2021 v 08:11

RTX zvyšuje dividendu z 0,475 na 0,51 US splatnou 17.6.

Ladislav - 5-6-2021 v 10:50

Woni by měli platit víc jak 3% z kurzu akcie, nebo zvyšovat dividendu o 10% ročně.
Pak budu spokojen s mým loňským nákupem akcie Raytheon Technologies za 6.000 €.

crazy ticker

eco - 6-6-2021 v 20:23

Citace: Původně zaslal: kraken  
RTX zvyšuje dividendu z 0,475 na 0,51 US splatnou 17.6.


Napište prosím celý název společnosti! Z Tickers mě bolí hlava! Tickery používají pouze blázniví obchodníci, kteří prodávají své akcie po 5 minutách.

Ladislav - 8-6-2021 v 08:11

Dnes přišly dividendy Pfizer a akcionář Joe Konecny si vybírá nové BMW na stálém výstavišti BMW Welt.

Joe-52.jpg - 154kB

Ladislav - 11-6-2021 v 10:21

Johnson a Johnson poslali včera dividendy.
U mne 84 € čistého.
A protože moje 5-10 let stará tiskárna Canon MG2150 už tiskla jako prase,
koupil jsem včera u Mediamarkt za 85 € tiskárnu Canon MG3650s
Koupil jsem raději bílou tiskárnu, když černá tiskárna zlobila.
:post: https://www.mediamarkt.de/de/product/_canon-pixma-mg3650s-24...

Canon-mg3650s.jpg - 39kB

JNJ printer

eco - 11-6-2021 v 11:54

Nyní musíte myslet na společnost Johnson&Johnson pokaždé, když něco tisknete.

akcionarek - 14-6-2021 v 17:42

Dnes mi došli na fio-ebroker dividenda od Unilever, doba čekání od ex-date z 20.5. do dne výplaty 14.6. cca 25 dni.

Jaktože např. u BP byl exdate 6.5. a cca i po 1 měsíci a týdnu nedošla dividenda, kdy asi BP pošle dividendu? Díky


eco - 14-6-2021 v 19:31

Citace: Původně zaslal: akcionarek  

Jaktože např. u BP byl exdate 6.5. a cca i po 1 měsíci a týdnu nedošla dividenda, kdy asi BP pošle dividendu? Díky



https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/bp/dividend-hi...

Payment date: 06/18/2021 = 18.6 = počkat další čtyři dny = v pátek

akcionarek - 14-6-2021 v 21:16

Citace: Původně zaslal: eco  
Citace: Původně zaslal: akcionarek  

Jaktože např. u BP byl exdate 6.5. a cca i po 1 měsíci a týdnu nedošla dividenda, kdy asi BP pošle dividendu? Díky



https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/bp/dividend-hi...

Payment date: 06/18/2021 = 18.6 = počkat další čtyři dny = v pátek


:) díky za info

Cyberguy - 14-6-2021 v 21:36

Citace: Původně zaslal: akcionarek  
Dnes mi došli na fio-ebroker dividenda od Unilever, doba čekání od ex-date z 20.5. do dne výplaty 14.6. cca 25 dni.

Jaktože např. u BP byl exdate 6.5. a cca i po 1 měsíci a týdnu nedošla dividenda, kdy asi BP pošle dividendu? Díky



FIO obvykle připisuje dividendy druhý den při otevření trhu. Tj. Payment (někdy payout) day + 1 den. Musíš si udělat pořádek v termínech ex-date a payment day. A také ve způsobu psaní data (US způsob je MM/DD/RRRR ... jak správně píše Eco).

Ladislav - 15-6-2021 v 15:12

Přišla dividenda Walgreens Boots Alliance.

Georg - 21-6-2021 v 14:56

Dnes přišli moje nejmenší roční dividendy. PHILIP MORRIS ČR.

Ladislav - 21-6-2021 v 16:49

Dividendy Raytheon přišly dnes.

Ladislav - 28-6-2021 v 09:55

Valná hromada energetické společnosti ČEZ dnes bude schvalovat dividendu z loňského zisku ve výši 52 korun za akcii před zdaněním.

Aries - 28-6-2021 v 13:07

Myslím si že bude schválena

Ladislav - 29-6-2021 v 08:45

Dnes přišly dividendy:
Mitsubishi Corp., Bank of America, Kraft Heinz

Ladislav - 1-7-2021 v 06:50


Dnes přišly dividendy Royal Dutch Shell.

V první polovině roku 2021 mi přišly dividendy 42x a celkem 4.534 € čistého.
Ale bude to mnohem méně než 2x 4.534 = 9.068 € během roku, protože nejvíc dividend chodí na jaře.

Vloni, v první polovině roku 2020 mi přišly dividendy celkem 3.883 € čistého.

Já potřebuju ale 6.000 € za půl roku a 12.000 € během roku dividendy po dani.

eco - 1-7-2021 v 20:55

Moje dividendy v červnu:

Kraft-Heinz
Mitsubishi
LEG Immobilien
Blackrock
BP
Realty Income
Shell
Waste Management
Ebay
Itochu
Linde
Mainstreet Capital
Nextera Energy
Mc Donald's
Reckitt Benckiser
3M
Unilver
Microsoft
Exxon
Amgen
Johnson&Johnson
Pfizer
Church&Dwight
Visa
Intel
Gladstone Commercial

Ladislav - 3-7-2021 v 18:25

Jeden z nás vlastní 100 různých podniků

Není rozumné vlastnit 100 podniků a dostávat od každého 10 € dividendu ročně, celkem 1.000 € dividend za rok.
Banky takového klienta nenávidí, když mu píší na konto 300x ročně malinké peníze a 300x ročně z toho strhávají daně z dividend a posílají mu 300 PDFs o dividendě a dalších 300 PDFs o dani ročně.
Rozumné je vlastnit jen 10 až 20 podniků a dostávat z nich celkem 12.000 € ročně dividendy.
Když má člověk většinou šrot podniky, hloupé podniky, zločinné podniky, komunistické podniky nebo extrémně předražené akcie, je to zkrácení ze 100 podniků na 20 podniků velice jednoduché a za získané peníze se přikoupí zbylé akcie.

Es ist unvernünftig, 100 Unternehmen zu besitzen und von jedem Dividende 10 € pro Jahr zu erhalten, insgesamt 1.000 € Dividenden pro Jahr.
Banken hassen einen solchen Kunden, dem sie 300x im Jahr winziges Geld auf sein Konto schreiben und 300x im Jahr Dividendensteuern davon abziehen und senden ihm 300 PDFs über Dividende und weitere 300 PDFs über Steuer jährlich.
Es ist vernünftig, nur 10 bis 20 Unternehmen zu besitzen und insgesamt 12.000 € Dividenden pro Jahr zu erhalten.
Wenn man meistens Schrottfirmen, dumme Firmen, kriminelle Firmen, kommunistische Firmen oder extrem überteuerte Aktien hat, ist es sehr einfach, die 100 Firmen auf 20 Firmen zu reduzieren und für das erhaltene Geld die restlichen Aktien zukaufen.

To šílené portolio:
3M, Abbvie, Altria, Amgen, Apple, AT&T, Blackrock, Bristol-Myers-Squbb, Church&Dwight, Cisco Systems, Coca Cola, Colgate Palmolive, Ebay, Exxon, Fastenal, General Mills, Gilead Sciences, Gladstone Commercial, Hormel Foods, Intel, Johnson & Johnson, Kimberly Clark, KraftHeinz, MainStreetCapital, McDonalds, Merck, Microsoft, Mondelez, NextEra, Omega Healthcare, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris, Procter&Gamble, Realty Income, Sabra Health Care, Texas Instruments, Union Pacific, Visa, WP Carey, Waste Management
Allianz, BASF, Bayer, Baywa, BMW, Deutsche Telekom, Dic Asset, Henkel, LEG Immobilien, Linde, Munich RE, SAP, Schaeffler, Siemens, TAG, Talanx, Vonovia
BAT, BP, Diageo, GlaxoSmithKline, Imperial Brands, National Grid, Reckitt Benckiser, Rio Tinto, SSE, Unilever, Vodafone, Royal Dutch Shell
Anheuser Busch InBev, ABB, Nestle, Novartis, Novo Nordisk, Roche, Red Eléctrica,
Air Liquide, AXA, Danone, LVMH, Pernod Ricard, Total
Canadian National Railway, Royal Bank of Canada
Itochu, Japan Tobacco, Mitsubishi Corp., Softbank, Sumitomo Corp.
BHP Group, Commonwealth Bank of Australia, Wesfamers
Gazprom, China Construction Bank, Ping An Insurance, Jardine Matheson

Jakob-Knab-Eco-8.jpg - 38kB Chaos akcionář Jakob Knab Eco

Facebook

eco - 5-7-2021 v 20:33

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Jeden z nás vlastní 100 různých podniků


Pan Ladislav zveřejnil svůj příspěvek v několika jazycích na Facebooku. Nejvíce ohlasů získal ve své německé skupině na Facebooku. Tam lidé píší:

"Beate Sanderová měla také přes 100 akcií, že? Tomu příspěvku moc nerozumím."

"Mít mnoho akcií má smysl z hlediska diverzifikace rizika - vždy se může objevit nějaký neúspěch nebo propadák, Enron, Wirecard, Bayer, se kterým se snáze vyrovnáte, pokud máte v daném sektoru několik akcií."

"Přesto můžete jít cestou kvality se 100 akciemi. Koneckonců existuje asi 8000 obchodovatelných akcií. Najít 100 dobrých akcií by mělo být napůl možné. Vybrat 10 nejlepších i do budoucna je podle mě mnohem těžší. Také se nepodíval na možnou jinou velikost pozice. Způsob, jakým je příspěvek napsán, vyznívá jen jako odsuzování a ne jako vhodná argumentace."

"velmi dobré portfolio. Pokud je správná i pořizovací cena, můžete depo téměř doporučit. A tím téměř myslím, že je v něm několik akcií, o kterých nevím. Ano, a kdysi, když byly náklady na akcie vysoké, jste se museli omezit jen na několik akcií."

"Kdo jsi, abys hodnotil portfolio někoho jiného?"

"Nemyslím si, že by ty firmy byly tak špatné..."


Ladislav - 6-7-2021 v 00:25

''Jeden z nás vlastní 100 různých podniků.''
To byl jeden z nejvíce úspěšných komentářů v té ''německé FB skupině číslo 1 pro value investing a dividendy.''
Několik lidí pak tu Facebook skupinu opustilo, protože nechtějí mít s value investingem nic společného a nadále chtějí kupovat ty akcie s nejlepší performancí minulé 3 roky, protože během krachu 2000-2003 žádné akcie neměli
a nestarají se o to, zda kupují akcii s P/B 2 nebo P/B 20, P/S 2 nebo P/S 20.
Value investing získává už 90 let nové zájemce a nové studenty po velkém krachu na burze. Když je krach daleko, začátečníci se nestarají o ocenění akcií.
Začátečníci kupují silné akcie i s P/B 20, P/S 20, P/E 200 a bez dividend, letošní rok tak jak na jaře roku 2000.


Corning.jpg - 72kB

Ladislav - 6-7-2021 v 08:10

Moje dividendy v červnu:
Enbridge, Wells Fargo, Pfizer, Johnson & Johnson, Walgreens Boots Alliance,
Raytheon Technologies, Mitsubishi Corp., Kraft Heinz, Bank of America.

Wiki - 6-7-2021 v 11:28

Tato levná ( P/E pod 10) „růstová“ akcie (níže je uvedený 3-měsíční graf) má Ex Dividend Date 14.7.2021.
(ISIN: RU0007661625 nebo US3682872078)


31 procent.png - 443B

Ladislav - 6-7-2021 v 15:54

Dnes přišly dividendy Tesco.

danno - 6-7-2021 v 22:39

Dnes pozeram svoj ucet u lynx. Mam kupenu PHILIP MORRIS CR AS (CS0008418869) za €..a zdanenie bolo nechutnych 35%...ved cz dan je 15% kde je chyba?

Ladislav - 7-7-2021 v 06:20

:( Lynx zřejmě neumí vytvořit českou daň z českých dividend pro akcionáře z Čech a ze Slovenska.
České akcie by měli mít lidé z Čech u Fio.cz, lidé za Slovenska u Fio.sk

A vůbec by nemusel mít nikdo z Čech a ze Slovenska stále problémy s daněmi, s převody měn, s reklamacemi a s otázkami, kdyby opustil levné brokery Lynx, Degiro, Etoro, XTB, StB, Republic, Robinhood, Interactive Brokers atd. a měl všechny tuzemské i zahraniční akcie u Fio.cz, i když pak nemá nákupní poplatek pro akcie 1 € ale 10 €. Pak by lidé nekupovali akcie každý měsíc za 100 €, ale šetřili peníze a koupili akcie za několik měsíců za 1.000 €.

Já jsem nekoupil žádné akcie od prosince do dnes a 4.7. jsem požádal na webstránce banky DKB o automatické stěhování všech 30 akcií od Targobank.de na DKB.de, během 7 až 21 dní.

Lidé ušetří u nákupních poplatků a pak je levní zahraniční brokeři okradou u daně z dividend, protože levní zahraniční brokeři dividendy neumí. :)

DKB-BLB.jpg - 77kB DKB Bank in Minga

Jiri11 - 8-7-2021 v 08:18

Přišlo oznámení že bude vyplacena div. dne 2.8.21 ATT . . 0,52 US na akcii, ale daň -0,1562 US na akcii !!. Broker DEGIRO. Srážky jsou víc než bych si přál. Neuvěřitelně nízké poplatky, nejsou vždy nízké poplatky.

Pomah - 8-7-2021 v 08:29

Asi tam je jen chyba, já to mám v pořádku: Daň z dividendy -0.0780. Počkal bych...

Vosa - 8-7-2021 v 20:57

Citace: Původně zaslal: Jiri11  
Přišlo oznámení že bude vyplacena div. dne 2.8.21 ATT . . 0,52 US na akcii, ale daň -0,1562 US na akcii !!. Broker DEGIRO. Srážky jsou víc než bych si přál. Neuvěřitelně nízké poplatky, nejsou vždy nízké poplatky.


Neboj se a nešiř paniku. Chybu vždy sami opraví.

Ladislav - 14-7-2021 v 10:33

Iberdrola
Dnes se objevily na kontě práva na akcie místo dividend.
Scrip Dividend
Za několik dní se ta práva změní v akcie, které budou přičteny k akciím na kontě.
Tato dnes přibylá hodnota u mne dělá asi 340 €. V únoru ten samý špás Iberdroly mi přinesl 220 €.
Možná že mi banka strhne 20 € poplatek za nákup nových akcií na burze Madrid, které nahradí dividendu v penězích.
Jakmile se mi za několik dní ty nové akcie objeví na kontě, ihned je prodám na trhu Tradegate Berlin, protože mi stačí akcie Iberdoly koupené za 7.000 €.

akcionarek - 14-7-2021 v 12:03

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Iberdrola
Dnes se objevily na kontě práva na akcie místo dividend.
Scrip Dividend
Za několik dní se ta práva změní v akcie, které budou přičteny k akciím na kontě.
Tato dnes přibylá hodnota u mne dělá asi 340 €. V únoru ten samý špás Iberdroly mi přinesl 220 €.
Možná že mi banka strhne 20 € poplatek za nákup nových akcií na burze Madrid, které nahradí dividendu v penězích.
Jakmile se mi za několik dní ty nové akcie objeví na kontě, ihned je prodám na trhu Tradegate Berlin, protože mi stačí akcie Iberdoly koupené za 7.000 €.


Já jsem se na tu Iberdrolu ptal ve fio servisu a pokud-li nebudu nic dělat (práva neproměním za akcie) tak mi to bude vyplaceno v eurech. Jen nevím kolik těch eur vlastně dostanu. Ty práva před 4mi dny měli hodnotu 57eur cca 0,27eu a dnes 52,35 kurz 0,2481/ks x211 ks IBE1.

Ladislav - 14-7-2021 v 15:45

iberdrola.jpg - 70kB

:( https://www.iberdrola.com/shareholders-investors/shareholder...

"IBERDROLA RETRIBUCIÓN FLEXIBLE" CALENDAR
The estimated timetable for the implementation of this edition of the "Iberdrola Retribución Flexible" system will be as follows:

During June 2021:

7 July 2021
Last trading date on which the shares of Iberdrola are traded with the right to participate in the "Iberdrola Retribución Flexible" system.

8 July 2021
:( Ex-date from which the shares of Iberdrola are traded without the right to participate in the "Iberdrola Retribución Flexible" system.
Commencement of the Common Election Period and of the trading period for the free allocation rights.

9 July 2021
Record date to determine the shareholders with the right to participate in the "Iberdrola Retribución Flexible" system.

21 July 2021
End of the Common Election Period and of the trading period for the free allocation rights.

29 July 2021
Payment of the Supplementary Dividend to those shareholders who have elected to receive cash through this option.
Expected date for the registration of the newly-issued shares.
:( 29.7.2021, bude poslána 19% zdaněná dividenda v penězích akcionářům, kteří chtěli dividendu v penězích

30 July 2021
Expected date for the trading of the new shares.
:( V pátek 30.7.2021, budou koupeny akcie na burze Madrid akcionářům, kteří se neozvali u své banky. Tím se získá dividenda asi nezdaněná.
A jestli se objeví na kontech akcionářů akcie v pondělí 2.8.2021 nebo později, budou se moci ihned prodat na Xetra Frankfurt, nebo Tradegate Berlin. :( Tím bude dividenda v penězích asi nezdaněná, díky prodeji nově připsaných akcií.

Dividenda byla odečtena z kurzu akcie 7.7. večer nebo 8.7. ráno během zavřené burzy Madrid.
Iberdrola nezvyšuje počet akcií, ale kupuje akcie na burze Madrid, aby je darovala akcionářům jako dividendy.


IBE.png - 12kB the super stock of Iberdrola

Cyberguy - 22-7-2021 v 05:59

Bank of America announces dates of previously announced $0.21 dividend
Jul. 21, 2021 4:52 PM ET
Bank of America (NYSE:BAC) declares $0.21/share quarterly dividend, 17% increase from prior dividend of $0.18.
Forward yield 2.18%
Payable Sept. 24; for shareholders of record Sept. 3; ex-div Sept. 2.

17% zvýšení! Paráda.

Pehara - 28-7-2021 v 22:36

Dividendy ČEZ a.s. vyplácí Česká spořitelna - posílá akcionářům dopis, kde se píše :
"Výplata dividend bude realizována od 2.8.2021 do 31.7.2025 (sic!)
Upřednostněte prosím výplatu bezhotovostním převodem "
a počkejte si čtyři roky, než se uráčíme vám vaše peníze vyplatit ? (loňská divi ještě nedorazila)
Tak nevim, ale Apríla už bylo !

Ladislav - 29-7-2021 v 05:09

Já bych byl rád, kdyby za několik minut přišly na konto dividendy
Cisco Systems a Bank of Nova Scotia.
Výplatní den je 28.7.2021

Balkon-2a.jpg - 281kB

Aries - 29-7-2021 v 07:44

Citace: Původně zaslal: Pehara  
Dividendy ČEZ a.s. vyplácí Česká spořitelna - posílá akcionářům dopis, kde se píše :
"Výplata dividend bude realizována od 2.8.2021 do 31.7.2025 (sic!)
Upřednostněte prosím výplatu bezhotovostním převodem "
a počkejte si čtyři roky, než se uráčíme vám vaše peníze vyplatit ? (loňská divi ještě nedorazila)
Tak nevim, ale Apríla už bylo !


Nedorazila ? Já ji měl na účtě hned :-)

Aries - 29-7-2021 v 07:45

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Já bych byl rád, kdyby za několik minut přišly na konto dividendy
Cisco Systems a Bank of Nova Scotia.
Výplatní den je 28.7.2021


Cisco :-) děkuji za připomenutí, málem bych zapomněl :D

Pehara - 29-7-2021 v 09:53

Citace: Původně zaslal: Aries  
Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Já bych byl rád, kdyby za několik minut přišly na konto dividendy
Cisco Systems a Bank of Nova Scotia.
Výplatní den je 28.7.2021


Cisco :-) děkuji za připomenutí, málem bych zapomněl :D

Pehara - 29-7-2021 v 09:54

Cisco přišlo dnes

Ladislav - 30-7-2021 v 07:16

Dnes 30.7. přišly dividendy Cisco Systems a Bank Nova Scotia
na moje konto u Targobank, i když mám všechny akcie od 9.7. u DKB.

Jestli kolem 6.8. přijdou dividendy ATaT na konto u Targobank,
budu si muset stěžovat, že nepřišly na DKB.
Protože v září bych mohl konto u Targobank zavřít, když na něj nebudou chodit dividendy.

:) Také práva mi poslala kráva :) na akcie Iberdrola místo dividend v penězích
na konto Targobank, i když byly akcie už u DKB.
A příští týden těch darovaných 35 akcií Iberdrola prodám na Tradegate Berlin,
čímž vznikne na kontě Targobank přibližně 350 €, které nahradí půlroční dividendu od Iberdroly.

Četl jsem diskusi, jak trvá několika lidem stěhování akcií mezi dvěma konty 2 měsíce.
A já jsem požádal DKB bez papíru online o automatické stěhování z Targobank na DKB
počátkem července a za pouhých 7 dní se akcie objevily na kontě u DKB.

dividend-cow.jpg - 21kB

Cyberguy - 30-7-2021 v 13:13

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

A já jsem požádal DKB bez papíru online o automatické stěhování z Targobank na DKB
počátkem července a za pouhých 7 dní se akcie objevily na kontě u DKB.


Jaký jste Ladislave měl poplatek za stěhování akcií?

akcionarek - 30-7-2021 v 15:15

Včera se mi proměnili v portfoliu nechané práva z Iberdrola SA a normál došla divi v eur a po zdanění (u fio).
Třeba to tak je i s ostatními akciemi ze Španělska.

Ladislav - 30-7-2021 v 16:05

Stěhování akcií mezi dvěma bankami (brokery) v jedné zemi je zdarma.
Jen při stěhování akcií mezi dvěma státy se platí, třeba 35 euro za každý druh akcie.

kriminelle Targobank

eco - 30-7-2021 v 17:12

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Dnes 30.7. přišly dividendy Cisco Systems a Bank Nova Scotia
na moje konto u Targobank, i když mám všechny akcie od 9.7. u DKB.

Jestli kolem 6.8. přijdou dividendy ATaT na konto u Targobank,
budu si muset stěžovat, že nepřišly na DKB.
Protože v září bych mohl konto u Targobank zavřít, když na něj nebudou chodit dividendy.

:) Také práva mi poslala kráva :) na akcie Iberdrola místo dividend v penězích
na konto Targobank, i když byly akcie už u DKB.
A příští týden těch darovaných 35 akcií Iberdrola prodám na Tradegate Berlin,
čímž vznikne na kontě Targobank přibližně 350 €, které nahradí půlroční dividendu od Iberdroly.



Pokud byly vaše akcie v den uzávěrky ještě u zločinecké Targobank, bude dividenda rovněž převedena na Targobank. Od srpna by všechny dividendy měly končit pouze v DKB.

Gruß aus der Küche

eco - 30-7-2021 v 17:16

V měsíci červenci mi převedly peníze následující společnosti:

Cisco Systems
Mainstreet Capital
Realty Income
WP Carey
Mondelez
Philipp Morris
Altria
Pernod Ricard
Merck
GlaxoSmithKline
Kimberly Clark
Gladstone Commercial
Coca Cola
Canadian National Railway
PepsiCo
Red Electrica
Imperial Brands
Union Pacific
Total
Gilead

Ladislav - 2-8-2021 v 12:09

Tyto dny bys měl dostat v srpnu dividendy na konto:
2.8. AT&T
17.8. Procter & Gamble
24.8. British American Tobacco
Snad to bude u mne podle loni jen ubohých 81 + 86 + 65 = 232 €.

Akcie Allianz dnes klesla o 8% a nebyla odečtena dnes dividenda.
Že prý má Allianz problém se svým vlastním fondem v USA.
A jestli klesla akcie Allianz dnes 8%, je to výborná zpráva pro lidi, kdo akcii nemají a mají 1.000 € na kontě.
Protože ti mohou dnes akcie koupit 8% levněji než včera.
Já se na performanci akcie Allianz nebudu dnes dívat, mne zajímají jen dividendy a ty chodí v květnu.

Podle nejnovější informace, když chodí na konto DKB Bank po částech nebo najednou alespoň 700 € / měsíc, ztratí klient z dispokreditu roční úrok 6,65%.
Je-li měsíční příchod menší než 700 €, ztratí klient z dispokreditu roční úrok 7,25%.
A tento měsíční příchod nad 700 € musí trvat 3 měsíce za sebou, jinak by vznikla přestávka a úrok vyrostl z 6,65% na 7,25% a pak by byly nutné další 3 měsíce příchodů nad 700 € / M.

Další přetažení konta ani dluh krytý akciemi není u DKB dovolen, takže když by trvalý pravidelný měsíční převod překonal dispokredit, je převod posunut o měsíc. Pak člověk musí dodat peníze na konto a vykonat pravidenou měsíční platbu sám, bez automatizace.
A ten dispokredit u DKB je asi vysoký jen jako dvě měsíční mzdy nebo dva důchody.
:( Dividendy možná výšku dispokreditu nemění. Ten se počítá snad jen ze mzdy nebo z důchodu. Ale vyzkouším si za pár měsíců zvednout dispokredit na 2.500 €, pak budu vidět, zda jsou počítány dividendy. :(

Aries - 2-8-2021 v 13:27

Dnes vyplácí dividendy ČEZ.
A zítra by měli mít všichni akcionáři AT&T připsány dividendy.

Ladislave, myslím že by se ti dividendy měli počítat do příjmu na účtu.

Georg - 3-8-2021 v 10:07

Včera přišli moje největší roční dividendy od společnosti ČEZ a ze zámoří od AT&T. Holkám nic posílat nebudu, protože šetřím na letenky a pobyt. Filipíny letos nebudou, přesto že bych rád, ale jsou tam marný, poletím v listopadu do Thajska na Phuket a po ostrovech Andamanského moře. Pokud otevřou Malajsii pojedu na Langkawi a přez Singapur domu.

akcionarek - 10-8-2021 v 16:46

Payment date 6 aug. a dividendy od Vodafone ještě nedorazily, jak je to možné, kdy je čekat?

Vyky - 10-8-2021 v 17:03

Ahoj. A u jakého brokera? Mám Fio a taky čekám.

akcionarek - 10-8-2021 v 19:07

Citace: Původně zaslal: Vyky  
Ahoj. A u jakého brokera? Mám Fio a taky čekám.


Ahoj, také fio, tak snad zítra nebo do pátku.

akcionarek - 11-8-2021 v 20:23

Tak už došli dividendy od vodafone jen se mi nezdá výše divi, když dle tradingwiew.uk ticker VODI z XETRA mají gross dividends 0,04 na akcii a když jsem měl v době nákupu před ex date 1440 ks tak mi to vychazí na 57,6 eur, ale obdržel jsem 64,9 eur.
Příští divi za půl roku bych měl dostat vyšší již z 2904ks.

Wiki - 12-8-2021 v 09:06

Dividenda u Vodafone byla 0.038343 GBP/akcii

Ladislav - 18-8-2021 v 18:53

:) Prokter a Gambler :) poslali dnes dividendu.

Ladislav - 23-8-2021 v 14:07

British American Tobacco 26.8.

Výplatní dny dividend v září 2021 pro tebe a mne:

Enbridge 1.9.
Wells Fargo 1.9.
Pfizer 7.9.
Johnson & Johnson 7.9.
Raytheon Technologies 9.9.
Walgreens Boots Alliance 10.9.
Royal Dutch Shell A 20.9.
BHP Group 21.9.
Kraft Heinz 24.9.
Bank of America 24.9.

Joe-61.jpg - 322kB Akcionář Joe Konecny

Ladislav - 24-8-2021 v 08:03

Dnes přišly dividendy British American Tobacco

akcionarek - 24-8-2021 v 20:20

Mě došli dividendy od British American Tobacco už včera spolu od National Grid a spolu s Vodafone jsou mé srpnové dividendy okolo 200 eur.

V září by mě měli dividendy dorazit snad od 6 firem:
- rekordní divi od BHP
- zvýšení divi od BP a zároven vyšší jak před 3 měsící o navýšenou alokaci (nákup před earnings)
- Unilever divi vyšší jak před 3 měsící o navýšenou alokaci

- první měsíční divi od LTC
- první divi WBA
- první divi od KHC

Mělo by se jednat o rekordní a v řádě páté měsíční navýšení příjmů z dividend v mém PTF.

Ladislav - 29-8-2021 v 11:55

dividend_income.jpg - 157kB

Dividendové investování. Video 11 minut.
Názor na dividendové investování. Autor Martin.
https://www.youtube.com/watch?v=Ym3f8Ran5pQ



Dividendy

eco - 1-9-2021 v 19:44

Tyto společnosti mi v srpnu převedly peníze:

Gladstone Commercial
AT&T
Bristol-Myers Squibb
General Mills
China Construction Bank
Vodafone
Texas Instruments
Apple
Abbvie
Colgate-Palmolive
Novo Nordisk
Omega Healthcare
Mainstreet Capital
Realty Income
Gazprom
British American Tobacco
National Grid
Royal Bank of Canada
Fastenal

Ladislav - 2-9-2021 v 03:23

Já dostal v srpnu ještě víc dividend než ty:

Iberdrola 315 € čistého
ATaT 80 € čistého
Procter a Gamble 71 € čistého
Br. Am. Tobacco 92 € čistého

Dohromady 558 €, když byla předtím stržena daň asi 26,38%

kubis35 - 2-9-2021 v 20:58

na to ze je teprve druheho hezky gratuluji

Ladislav - 3-9-2021 v 07:44

Dnes přišly na konto dividendy Enbridge a Wells Fargo.

Ladislav - 8-9-2021 v 08:40

Dnes přišla dividenda John a John.
Postrádám dividendu Pfizer.

Aries - 8-9-2021 v 14:09

Dnes je výplatní den MAC - Macerich

Ladislav - 9-9-2021 v 08:20

Dnes přišla dividenda Pfizer.
 Stran:  1  ..  7    9    11