Diskusní fórum akcie a burza

Naše portfolio

 Stran:  1  2    4

Aries - 19-8-2022 v 10:31

CISCO mělo dobré výsledky, cena akcie šla nahoru o +5.81%

Ladislav - 7-10-2022 v 07:28


Musíme mít pocit, že nám patří 20-30 podniků, bank a pojišťoven z celého světa (bez Ruska, bez Číny) koupili jsme je levně, tedy nemáme strach z propadu akcií na 1/3 od 2021 do 2023, posílají nám každý rok moc peněz jako dividendy a až odejdeme pryč, zdědí naše podniky naše děti. Jen ten kdo koupil tickers nebo dips, ten je musí zase prodat a pokud možno s výdělkem. Já se starám o to, abych měl brzy 12.000 € čistého dividendy ročně a netrápí mne, jestli čtvrtina z mých 30 akcií je 5 % až 30 % v mínus a některé 100 % až 250 % v plus, protože mých 30 akcií by měly zdědit moje děti.

Tu červenou stranu portfolia neukážu. Tedy zelená strana nic neznamená.

PTF.jpg - 95kB + Bill-Joe-15.jpg - 459kB

Roman Hála - 6-12-2022 v 09:29

Portfolio

USA
AT&T
New York Community Bancorp, Inc.
Omega Healthcare Investors Inc
Rithm Capital Corp
Store Capital Corp
Stag Industrial Inc
Huntington Bancshares
Medical Properties Trust Inc
Walgreens Boots Alliance Inc
Intel
Bank of America
SL Green Realty Corp

Velká Británie
Imperial Tobacco Group
SSE PLC
IG Group Holdings plc
Tesco
Legal & General Group Plc
HSBC
Vodafone
Royal Dutch Shell

Německo
BASF
BMW

Holandsko
Heijmans N.V.

Itálie
ENEL

Španělsko
Iberdrola
Telefónica

Nizozemsko
Heijmans N.V.

Řecko
Star Bulk Carriers Corp

Lucembursko
Ternium

Austrálie
BHP Group Ltd

Tchaj wan
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited (TSM)

Singapur
BW LPG Limited

tickery = popelnice

eco - 6-12-2022 v 16:43

Citace: Původně zaslal: Roman Hála  
Portfolio
SBLK,TEF,ENEL,TSCO,TSMC,IMB,STOR,LGEN,BMW,HSBA,SHELL,HEIJM,WBA,BHP,
BAS,VOD,INTC,IGG,T,OHI,STAG,MPW,RITM,TX,HBAN,NYCB,SLG,BWLPG,SSE


Dobrý den, máte také ABC a XYZ?
Odkaz na mé portfolio je v mém podpisu. Ale já mám v portfoliu společnosti, ne tickery.
Z klíšťat mě bolí hlava. Pouze blázniví obchodníci používají tickery.

Ladislav - 7-12-2022 v 01:48

:) Měl jsi to napsat dohromady, aby tomu daytradeři rozuměli. :)
SBLKTEFENELTSCOTSMCIMBSTORLGENBMWHSBASHELLHEIJMWBABHPBASVODINTCIGGTOHISTAGMPWRITMTXHBANNYCBSLGBWLPGSSE
:) Du solltest es zusammen schreiben, damit es Daytraders verstehen. :)

- - - - -

Moje portfolio ze 30 akcií :punk: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm :punk:
Všemu se daří, jen Bank America, Wells Fargo a Scotiabank klesají.

Sanofi se zbláznilo, protože žaloba na Sanofi, Pfizer a GSK nebyla soudem přijata.
Okresní soudkyně Robin Rosenberg ve West Palm Beach na Floridě v úterý rozhodla, že farmaceutické společnosti
nemusí čelit 2000 žalobám na riziko rakoviny způsobené lékem Zantac na pálení žáhy.

Bezirksrichterin Robin Rosenberg in West Palm Beach in US-Bundesstaat Florida entschied am Dienstag,
dass die Pharmakonzerne sich nicht 2000 Klagen wegen angeblicher Krebsrisiken des Medikaments Zantac
gegen Sodbrennen stellen müssen.

Sanofi.png - 19kB Sanofi roste v úterý +7,6 %
https://www.comdirect.de/inf/aktien/FR0000120578?ID_NOTATION...


Roman Hála - 7-12-2022 v 10:43

Opraveno

Ladislav - 7-12-2022 v 17:11

Velmi dobře. Děkuji.

U firmy Ternium se domnívám, že šéf podvádí akcionáře nebo podvádí s daní
a není to firma lucemburská ale argentinská.
Doufám, že mají čeští akcionáři akcie Terninum v mínus a přikupují,
aby zlevnili průměrný nákupní kurz
a jakmile se dostanou do plus, ihned beze ztráty a bez výdělku prodají
a už nikdy nebudou reagovat na nenápadnou rekamu v internetu,
že akcie Ternium může růst.

Ladislav - 9-12-2022 v 12:03


Od jara 2000 do podzimu 2022 rostlo moje portfolio akcií 2066 %,
to je 15 % ročně.
Část toho růstu dělá růst akcií a část dělá přikoupení akcií.
Už nemám žádné akcie z let 2000-2005. Všechny jsem prodal a koupil jiné.

Člověče z Moskvy, pověz to Putinovi, protože já se s Putinem nebavím!

Bull_Stock.jpg - 148kB

Ladislav - 2-1-2023 v 08:49

Já myslel, že se zde přiznáš, kolik procent rostlo nebo kleslo 2022 tvoje portfolio z akcií nebo z fondů
a ty s tím děláš tajnosti. Nebo akcie ani fondy nemáš, vždyť je to d'ábelský cajk.

Budu se tedy domnívat, kdo se nepřiznal, stydí se za jeho loňské mínus, nebo se boji daňového úřadu,
nebo nechce dávat nic jeho paní v rozvodu.


30-buy-more.bmp - 557kB 31. je akcie banky Natwest

Ladislav - 26-1-2023 v 16:54

:) Slovenská policie podezřívá, že Ladislav Ko. a Jakob Kn. je stejná osoba. :)
To jsou dvě různé osoby, které se nemají rády,
protože jeden je na straně svobodné Palestiny a druhý je na straně Izraele.

Ladislav Ko. má 31 a půl akcií a 68 let.
Jakob Kn. = ''Eco'' má 99 různých akcií a totální chaos v portfoliu a má přibližně 35 let.

Ladislav Ko. má akcie:
AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Natwest, Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue Metals

Jakob Kn. = ''Eco'' má akcie:
Belgie:
Anheuser Busch InBev
Dánsko:
Novo Nordisk
Německo:
Allianz, BASF, Bayer, Baywa, BMW, Deutsche Telekom, Dic Asset, Henkel, LEG Immobilien, Linde, Munich RE, SAP, Schaeffler, Siemens, TAG, Talanx, Vonovia
Francie:
Air Liquide, AXA, Danone, LVMH, Pernod Ricard, Total
Velká Británie:
BAT, BP, Diageo, GlaxoSmithKline, Imperial Brands, National Grid, Reckitt Benckiser, Rio Tinto, Shell,
SSE, Unilever, Vodafone
Rusko:
Gazprom :(
Švýcarsko:
ABB, Nestle, Novartis, Roche
Španělsko:
Red Eléctrica
Kanada:
Canadian National Railway, Royal Bank of Canada
Spojené státy americké:
3M, Abbvie, Altria, Amgen, Apple, AT&T, Blackrock, Bristol-Myers-Squibb, Church & Dwight, Cisco Systems, Coca Cola, Colgate Palmolive, Exxon Mobil, Fastenal, General Mills, Gilead Sciences, Gladstone Commercial, Hormel Foods, Intel, Johnson & Johnson, Kimberly Clark, KraftHeinz, MainStreetCapital, McDonalds, Merck, Microsoft, Mondelez, NextEra, Omega Healthcare, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris, Procter&GAmble, Realty Income, Sabra Health Care, Texas Instruments, Union Pacific , WP Carey, Waste Management
Austrálie:
BHP, Commonwealth Bank of Australia, Wesfarmers
Čína:
China Construction Bank, ICBC, Ping An Insurance, Jardine Matheson
Japonsko:
Itochu, Japan Tobacco, Mitsubishi Corp.

Jiri11 - 31-1-2023 v 13:12

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, kdy prodáváte akcie, které chcete držet napořád z vaše portfolia ?
Co splňují, nebo vlastně nesplňují, že končí ve vašem výběru ?
S pozdravem Jirka



Ladislav - 31-1-2023 v 17:43

Akcie plánované na stálo pro důchod z dividend bych prodal, kdybych zjistil minulých 10 let silné množení počtu akcií, nebo změnu sympatie v dost velkou nesympatii.

Akcie plánované na stálo pro důchod z dividend bych NEprodal pro snížení dividendy, ani při předražení akcií na P/B 6 nebo P/S 6.
Předražení na P/B 9 nebo P/S 9 u žádné z mých akcií nenastalo, má ho například Apple, Coca Cola, Microsoft, Visa, ale tyto akcie nemám.

Když jsem koupil akcie na stálo, protože minulých 10 let tržba rostla a za několik let by tržba minulých 10 let klesala, tak bych akcii neprodal. Takové změny jsou normální, že jednu dekádu tržba rostla, jinou dekádu tržba klesala a další dekádu zas tržba poroste. To se asi děje hlavně u hornických a ropných firem: BHP Group, Fortescue Metals, Shell. Také se občas snižuje dividenda.
Dividendu někdy sníží také BMW a De.Telekom, jenže jen spekulant s papíry by ty akcie prodal kvůli snížení dividendy. Podnikatel a bankéř by měl vlastnit podniky a banky dál, i když sníží někdy tržbu nebo dividendu nebo mají skandál jak Wells Fargo.
Smrtelný je jen skandál jako Worldcom, Enron, Wirecard a snad i Volkswagen. :( Já bych akcii Volkswagen nekoupil a měl jsem ji několik let před skandálem. Hloupý je také nákup firmy Monsanto od Firmy Bayer. Ty akcie bych nechtěl ani na 1 rok.

Ladislav - 23-3-2023 v 16:17

Roku 2022 dosáhl index S&P 500 krásné mínus 20 %. Kdo vloni překonal index, ten dosáhl s portfoliem ještě větší mínus než 20 %. Pochváleni musí být ti, kdo vloni pouhým držením akcií (bez spekulace ne pokles) dosáhli několik procent plus.
A nebylo na to nutné ETF z exotické země. Stačily levné dividendové akcie ze zemí prvního světa. Například: Munich Re, BMW, D.Telekom, Natwest, BHP Group, Shell, Siemens.
Co se může dnes koupit:
Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BMW ST, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, HSBC Holdings, Mitsubishi Corp., Munich Re, Natwest, Pfizer, Takeda Pharmaceutical, Wells Fargo.

Ben-Graham-val-inv.jpg - 223kB

Karel-T - 24-3-2023 v 08:33

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Co se může dnes koupit:
Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BMW ST, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, HSBC Holdings, Mitsubishi Corp., Munich Re, Natwest, Pfizer, Takeda Pharmaceutical, Wells Fargo.

Wallgreens Boots Alliance, Shell, BHP Group nyní horší volby?

Ladislav - 24-3-2023 v 12:16

Shell očekává pokles zisku letos, akcie může klesat, i když je levná.
https://finance.yahoo.com/quote/SHEL/analysis?p=SHEL

BHP je předraženo s P/B 3,4 a čeká se pokles zisku letos, akcie může klesat, i když je levná.
https://finance.yahoo.com/quote/BHP.AX/analysis?p=BHP.AX

Walgreens koupím několik měsíců později, když se čeká letos pokles zisku, může akcie klesat.

Fortescue Metals přikoupím později, může letos klesat, i když je akcie levná.

Ladislav - 4-4-2023 v 15:10

Některé akcie mám už 12 let, některé zatím jen 2 roky. Některé jsou za 12 let hezky v plus.
V mínus mám akcie Tesco, Walgreens, BASF, Kraft Heinz, AT&T.
Budu ještě 4 roky přikupovat: Enbridge Inc., Bank of Nova Scotia, Takeda Pharmaceutical, Mitsubishi Corp., BNP Paribas,
Fortescue Metals, Walgreens Boots Alliance.
Performance není pro mne důležitá, protože chci držet 30 akcií až do konce života pro dividendy
a pak zdědí moje akcie Bill a Joe Konecny.

PTF.png - 31kB

 Stran:  1  2    4