Diskusní fórum akcie a burza

Podniky, akcie, REITs

 Stran:  1  2    4  ..  13

Pavel - 2-8-2019 v 15:33

Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Momentálně intenzivně pasu po Exxon Mobil, mám nastavený příkaz na nákup na úrovni 72 USD za akcii, tak jsem zvědavý, jestli ten včerejší výstup FEDu v kombinaci s dnešními výsledky Shell a zítřejšími výsledky Exxonu povedou k tomu, že se ten příkaz zrealizuje, nebo budu muset vstupní cenu přehodnotit.


Tak máš nakoupeno a do podpisu přibude další položka?

Stanislav - 2-8-2019 v 15:50

To byla pěkná otočka po tom mini snížení sazby. To jsem taky zvědav, jestli se mu zadařil nákup? Za ten výrazný propad ceny může propad cen ropy.

zanek - 2-8-2019 v 16:46

Dneska bylo tezky rozhodovani, ale nakonec jsem udelal prvni vstup do RIO za 53.40.

Vosa - 2-8-2019 v 16:55

zanek: Jak ted vypada tvoje portfolio? Co uz máš za tituly?

Vitusus - 3-8-2019 v 15:26

Citace: Původně zaslal: Pavel  


Tak máš nakoupeno a do podpisu přibude další položka?



Přesně tak a už je tam ;)

zanek - 3-8-2019 v 20:55

Citace: Původně zaslal: Vosa  
zanek: Jak ted vypada tvoje portfolio? Co uz máš za tituly?


Tady je seznam:

ABBVIE INC (ABBV)
BRITISH AMERICAN TOB-SP ADR (BTI)
GLADSTONE INVESTMENT CORP (GAIN)
KRAFT HEINZ CO/THE (KHC)
MAIN STREET CAPITAL CORP (MAIN)
ALTRIA GROUP INC (MO)
NEW RESIDENTIAL INVESTMENT (NRZ)
OWENS & MINOR INC (OMI)
PEPSICO INC (PEP)
PHILIP MORRIS INTERNATIONAL (PM)
RIO TINTO PLC-SPON ADR (RIO)
SOUTHERN CO/THE (SO)
AT&T INC (T)
VODAFONE GROUP PLC-SP ADR (VOD)
INTL BUSINESS MACHINES CORP (IBM)

arkyn - 6-8-2019 v 07:35

Pekne nam to klesa. Jaky je vas nazor, radsi BP anebo Shell? Anebo je to jedno :-) BP vypada lehce nize, zase ale nevim zda dopad brexitu tam muze byt vetsi nez u Shellu?

bulinak - 6-8-2019 v 07:53

Tak mám ze včera Exxon Mobil za 69.9, jsem zvědav, zda dnes bude ještě padat :crazy:

Wiki - 6-8-2019 v 08:43

Já zatím s nákupem ropáků vyčkávám, protože se u Číny hromadí iránská ropa, která může mít vliv na cenu směrem dolů.

Ladislav - 7-8-2019 v 07:45

Asi už je velký krach akcií nedaleko, když uklízečky požádají domácího pána, aby pro ně koupil akcie.
Uklízečka Mary Ann chtěla dnes v 8 hodin ráno koupit za 500 € akcie Infineon, i když potřebuje peníze na cestu 11.000 km dalekou v prosinci.
Že prý jsou ty akcie Infineon dnes dole, zjistila někde Mary Ann.
A tak jsem v 8,20 ráno koupil pro ni přes Consorsbank.de na německém neburzovním trhu Tradegate 30 akcií Infineon.
Jestli bude mít ty akcie Infineon ještě příští rok, a bude shromáždění akcionářů v Mnichově, tak tam dojdu koncem února zkontrolovat, co má Infineon k jídlu, jako zástupce akcionářky.
Mně se akcie Infineon nelíbí, protože výnos dividendy je jen 1,6%.
Grafy :post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I... Infineon
PS 2.4, PB 2.5, PE 18.5 :post: https://www.morningstar.com/stocks/pinx/ifnnf/valuation
Infineon.png - 11kB Infineon

Pavel - 7-8-2019 v 08:12

Pane domácí, Vy jako proslulý investor jsem si myslel, že si doma sjednáte pořádek s právem veta na výběr akcií domácí uklízečky:-)

Ladislav - 7-8-2019 v 09:25

circle-10-stocks.jpg - 89kB Mary Ann's portfolio

Já povedu Mary Ann k nákupu akcií příští rok, jednu za 1.000 €. Ty samé akcie, které už má.
Jestli bude dosud bydlet se mnou.
Letos už nechci snižovat její uspořenou sumu, protože v prosinci chce letět s dětmi k matce a otci 11.000 km daleko.
Nevim, zda na 21 dní, nebo na stálo.

Mati-2.jpg - 1MB mezi Mati City a Davao City

Stanislav - 7-8-2019 v 10:45

Já si myslím, že by Vám bylo hodně smutno pane Ladislave. Ti dva kluci jsou snad nejlepší investicí ve Vašem životě. Mně se to bohužel nepodařilo a teď si myslím, že už je dost pozdě, i když chlapi můžou dělat děti klidně do 90 let oproti ženským.

abak - 7-8-2019 v 10:56

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Jestli bude dosud bydlet se mnou.
Letos už nechci snižovat její uspořenou sumu, protože v prosinci chce letět s dětmi k matce a otci 11.000 km daleko.
Nevim, zda na 21 dní, nebo na stálo.

Nechci být poslem špatných zpráv, ale asi bych rychle navštívil společně s partnerkou manželskou poradnu, nejen kvůli udržení rodiny, ale i vzhledem k výši alimentů uplatňovaných na děti v Německu.

Pavel - 7-8-2019 v 13:47

Že by za německé alimenty v relativním luxusu žila s celou rodinou na Filipínách?

TomasV - 7-8-2019 v 14:38

Dnes jsem přikoupil ABBV za 64 USD.

bulinak - 7-8-2019 v 17:38

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Dnes jsem přikoupil ABBV za 64 USD.

Tak to závidím, s ABBV jsem momentálně nejvíc v mínusu s průměrnou nákupkou 74,- a to jsem už ředil :( nejsou many a už jedu na margin.

Stanislav - 8-8-2019 v 05:13

CenturyLink včerejšími výsledky překonal odhady analytiků-šarlatánů a vyvolávačů deště o +26%! Dovoluji si tvrdit, že to byla dobrá koupě. Pokud se budou výsledky opakovat v podobném duchu po celý rok, tak je velká pravděpodobnost, že by mohli zvýšit dividendu o více jak 10% v příštím roce, což by bylo více jak 9% netto DY. :yes:

Wiki - 8-8-2019 v 13:48

Jsem zvědav na dnešní vývoj u CenturyLink (CTL), kdy výsledky byly zveřejněny dobré, ale akcie se v premarketu obchodují -4%.

TomasV - 8-8-2019 v 14:02

Teď se dívám ,že to opravdu zahučelo pěkně...

Kraft Heinz (NASDAQ:KHC): Q2 Non-GAAP EPS of $0.78 beats by $0.17; GAAP EPS of $0.37 misses by $0.24.

Revenue of $6.41B (-4.2% Y/Y) beats by $340M.







mr.stepka - 9-8-2019 v 09:13

Kraft Heinz je nemocná firma, která není schopná si vydělat svojí hlavní činností ani na výplatu dividend (viz KHC cashflow - Total Cash Flow From Operating Activities > Dividends Paid). Celkové závazky firmy jsou skoro ekvivalent její kapitalizace. Je to čistá spekulace... proto do ní investujou lidi, jako Pavol Krúpa (viz článek na iDnes). Je otázka času, než se buď úplně sníží výplata dividendy nebo se přestane vyplácet úplně. Za stávající situace vyplácet takovou dividendu je hloupost.

abak - 9-8-2019 v 20:01

V posledních dvou dnech jsem kompletně uzavřel pozice v Omega Healthcare Investors, Inc. (hrubý zisk 25 %, nepočítaje dividendy) a Hannon Armstrong Sustainable Infrastructure Capital, Inc. (hrubý zisk 64 %, nepočítaje dividendy) a dál pokračuji v navyšování hotovostní pozice a v tvorbě defenzivního portfolia. Oba podniky považuji aktuálně za fundamentálně nadhodnocené (u HASI se navíc vyčerpal růstový potenciál), v případě většího propadu nevylučuji, že se k jejich akciím opět vrátím.

Vitusus - 10-8-2019 v 12:32

Citace: Původně zaslal: abak  
V posledních dvou dnech jsem kompletně uzavřel pozice v Omega Healthcare Investors, Inc. (hrubý zisk 25 %, nepočítaje dividendy) a Hannon Armstrong Sustainable Infrastructure Capital, Inc. (hrubý zisk 64 %, nepočítaje dividendy) a dál pokračuji v navyšování hotovostní pozice a v tvorbě defenzivního portfolia. Oba podniky považuji aktuálně za fundamentálně nadhodnocené (u HASI se navíc vyčerpal růstový potenciál), v případě většího propadu nevylučuji, že se k jejich akciím opět vrátím.


abaku, mohl bys prosím rozvést myšlenku toho, že OHI je fundamentálně nadhodnocená? Má ji tady celkem dost investorů, věřím, že by kolem toho mohla vzniknout vcelku zajímavá diskuze.

abak - 10-8-2019 v 13:34

Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Citace: Původně zaslal: abak  
V posledních dvou dnech jsem kompletně uzavřel pozice v Omega Healthcare Investors, Inc. (hrubý zisk 25 %, nepočítaje dividendy) a Hannon Armstrong Sustainable Infrastructure Capital, Inc. (hrubý zisk 64 %, nepočítaje dividendy) a dál pokračuji v navyšování hotovostní pozice a v tvorbě defenzivního portfolia. Oba podniky považuji aktuálně za fundamentálně nadhodnocené (u HASI se navíc vyčerpal růstový potenciál), v případě většího propadu nevylučuji, že se k jejich akciím opět vrátím.


abaku, mohl bys prosím rozvést myšlenku toho, že OHI je fundamentálně nadhodnocená? Má ji tady celkem dost investorů, věřím, že by kolem toho mohla vzniknout vcelku zajímavá diskuze.


Jako buy & hold investor bych se současným oceněním OHI vůbec neznepokojoval (neprodával bych), v případě ostatních investorů/traderů (mě nevyjímaje) očekávám v případě většího tržního propadu korekci v řádu 20 až 40 % (v nejhorším možném případě), ale do té doby se OHI ještě klidně může dostat třeba až na $42 za akcii a vyplatit dividendy v dalších třech kvartálech.

Investice do OHI pro mě dávala smysl při ceně okolo $30 za akcii, v současné době a zejména vzhledem k okolnostem týkajících se celkové nálady na trhu (recese), tržnímu ocenění (nejen OHI, ale celý zdravotnický sektor REITs je v historické komparaci ocenění vysoko), sníženými odhady růstu AFFO do konce roku a oprávnění pro výplacení příští dividendy až někdy koncem října (do té doby se můžu do pozice vrátit), se proto OHI raději zbavuji. Pokud prezidentské volby v následujícím roce vyhraje republikán a recese nebude mít dlouhé trvání (nebo k ní vůbec nedojde), čekají OHI při nezměneném přístupu ke zdravotní péči v USA výborné roky.

Vitusus - 10-8-2019 v 13:43

Ok, takže je to spíše v tom, že OHI se chová řekněme cyklicky a osciluje mezi 25 USD a 40 USD v celkem pravidelných intervalech a snažíš se využít téhle pravidelnosti ke zvýšení celkového výnosu.

kraken - 10-8-2019 v 15:11

abaku, a máš nějaký typ na defensivní tituly?

Vosa - 10-8-2019 v 15:48

abak: A jak vypadá zbytek tvého portfolia, které si ponecháš?

abak - 12-8-2019 v 11:23

Visistus: Přesně tak.

kraken, Vosa: Ještě budu muset hodně prodávat, do konce roku se chci zbavit pozic v technologiích (FB, GOOGL, MSFT, MU) a realitních investičních fondech (APLE rozhodně, v O a NNN pak minimalizovat pozici). U NRZ a STWD chci svou pozici také maximálně ořezat.

V portfoliu si plánuji ponechat pouze akcie těchto podníků: D, DUK, ED, JNJ, PEGI, PG, SKT, T, WMT (a beznadějné případy CBL a UNIT) v době propadů pak dokupovat, dalšími kandidáty jsou: KO, MCD, NEE, PEP, případně i OHI a WELL.

Z dluhopisů plánuji navýšit pozice v IB01 (iShares $ Treasury Bond 0-1yr ) a IDTL (iShares Treasury Bond 20+), zbytek likvidních prostředků držet v USD, očekávám, že koruna i euro bude v příštím roce oslabovat.

V pohotovostním režimu také udržuji své derivátové portfolio, reálné ceny zrnin, kukuřice, masa i sóji jsou velmi nízko a rýsují se tak zajímavé příležitosti v oblasti intramarket kalendářních spreadů (prohlubování backwardation), recese i obchodní válka tomu mohou pomoci.

Vše směřuji k tomu, abych mohl v době významných propadů nakoupit co možná nejvíc kvalitních titulů napříč všemi sektory a současně chránil kapitál, také budu uvolňovat finanční prostředky pro svou developerskou činnost v příštím roce, takže se do spekulací nad stávajícím trendem vysokých ocenění firem na akciovém trhu příliš neženu, větší potenciál vidím jinde.

Vitusus - 12-8-2019 v 12:15

abaku, ruku na srdce, to, co tady prezentuješ, tedy extenzivní znalosti mnoha subsektorů investičního světa, musí vyžadovat ohromné množství času a vstřebávání informací. Předpokládám tedy správně, že spolu s developerskou činností je svět investic Tvou hlavní, ne-li jedinou pracovní náplní? Nedovedu si totiž úplně představit, že bych při své víceméně hobby dotaci času, kterou akciím dávám, dokázal obsáhnout vše od dluhopisů přes akcie po komoditní deriváty.

Každopádně díky za inspirativní podněty, je to radost číst :)

Ladislav - 12-8-2019 v 14:05

Podle mne člověk zralý na :punk: anebo je zemědělec.
když má peníze uložené v kukuřici, masu a sóji.
Od takového člověka návštěvníci našeho fóra nemohou nic převzít.
My řešíme zde, zda držet na stálo raději akcie Allianz nebo Munich Re,
a on uvažuje, zda dát peníze raději do ovsa, ječmene, žita nebo pšenice.
A pokud spekuluje s předraženými akciemi, tak musí být ze 100% samé americké.
Protože Německo je podle něj více komunistické než Severní Korea.

A tak zůstaneme šťastní z dividend: Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, Anheuser Busch InBev, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Sanofi.
Ať už vyvádí česko-americký spekulant s pšenicí cokoliv. :punk:

Stanislav - 12-8-2019 v 14:24

Abaku, sóji je nadměrný přebytek, protože v Číně je údajně 50% prasat nakaženo morem. Trump ty čínské šmejdy určitě přitlačí, aby brali výslovně z USA, aby byl obchod vzájemně vyrovnaný. Ta tvoje širokospektrálnost se musí zaručeně projevit do kvality tvých příjmů? To prostě nejde všechno zvládat, jedině že by v tom jela celá tvoje rodina? Ještě dluhopisy a možná že k tomu přibudou i nějaké certifikáty a nemovitosti.

TomasV - 12-8-2019 v 16:28

Jaký máte názor na rozdělení Pfizer,bude to jiná firma s rozdílnou dividendovou politikou?

Pavel - 12-8-2019 v 18:24

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Jaký máte názor na rozdělení Pfizer,bude to jiná firma s rozdílnou dividendovou politikou?


VSbrok to podrobněji rozepisoval na svém webu (najdeš to hned na hlavní stránce uprostřed) anebo koukni na oznámení firmy na jejich Investor Relations.

abak - 12-8-2019 v 18:41

Vitusus, Stanislav: Ano, živím se správou vlastních aktiv na "plný" úvazek. Což je ve skutečnosti poměrně zanedbatelné množství času (v řádu jednotek hodin týdně, mimo vyjímečné události, ke kterým samozřejmě dochází). Pokud jde o deriváty, v posledních letech je téměř nepoužívám, obchodoval jsem poměrně intenzivně ještě před pěti lety (futures pozičně a spready + nesměrové opční strategie), ale čas tím strávený nebyl ani zdaleka vykoupen zhodnocením obchodního účtu, v řečích hrubých čísel jsem byl v průměru asi o 5 % p.a. nad svým akciovým portfoliem, avšak s daleko větším drawdownem (významně horším sharpe ratiem) a také s pocuchanými nervy, teď otevírám maximálně jeden až dva obchody měsíčně s minimální expozicí a omezuji se pouze na intramarket spready, obchoduji víceméně "ze setrvačnosti", a také abych s komoditami neztrácel kontakt, protože je důležité vnímat kapitálový a finanční trh v co nejšrším kontextu, z pohledu zbytku mého portfolia tvoří deriváty zanedbatelnou složku. Fundamentálně analyzuji více akcie a dluhopisy, než futures a opce na komodity, tam dávám přednost sezónnosti, historické výkonnosti a pravděpodobnosti, dílčí informační šum (typu mor prasat v Číně) neřeším, to opravdu nelze časově zvládat.


Ladislave,

nemám nic proti tomu co píšete, každý má svůj přístup a svou vlastní investiční strategii, já tu vaši zcela respektuji, ale mně široká diverzfikace napříč třídy aktiv baví, každá třída je specifická, každá je v něčem unikátní, ze všeho nejraději mám samozřejmě nemovitosti, ale za daleko důležitější považuji mít v portfoliu nekorelovaná aktiva, což se mi dlouhodobě daří, díky tomu jsem nepociťoval dopady krize na svých příjmech a mohl jsem v klidu spát, na tom nehodlám nic měnit ani do budoucna. K evropským akciím jsem dlouhodobě skeptický (v porovnání s USA druhá liga ve všech ohledech, zjednodušeně řečeno korelují s výkonností amerických akcií, avšak v dlouhodobém relativním zhodnocení za nimi zaostávají, o pražské burze se nehodlám detailněji vůbec zmiňovat, je to smutný, nemorální a absurdní příběh od začátku až do současnosti) a i bez nich mám už v EU značnou expozici díky nemovitostem.

arkyn - 12-8-2019 v 20:20

abak: prosim te, co povazujes za "nekorelovana aktviva"? A vuci cemu nekorelovana?

bigusdykus - 13-8-2019 v 11:27


ČEZ zvýšil zisk o 45 procent. Těžil z vyšší prodejní ceny elektřiny

https://www.euro.cz/byznys/cez-zvysil-zisk-o-45-procent-tezi...

Wiki - 13-8-2019 v 14:53

Akcie nám krásně vyklesaly, slevy kam se jen podíváš. Trochu se pokles zastavuje, ale s nákupy to chce posečkat, protože takový malý skok to může být jen odraz mrtvé kočky.

Stanislav - 13-8-2019 v 15:05

Já jsem Wiki zvědav, jestli se potvrdí ten propad a dobře nakoupíš? Pokud by se to nepovedlo, tak co budeš nakupovat nebo budeš čekat? Altria je opět docela dole, ale je bohužel dost fundamentálně drahá. CenturyLink se vrátil po tom obrovském propadu po výsledcích zpátky na dráhu. Já bych na to asi nervy neměl, ale musím uznat, že koketuji někdy se stejnou myšlenkou jako ty. Zatím jsem to ještě nezkoušel, ale mohu to sledovat zpovzdálí, jestli je to dobrá cesta na přilepšení? Čas ukáže pravdu a ten tyto spekulace zpravidla zabíjí. :)

Wiki - 13-8-2019 v 15:52

Zatím se držím při zdi. Minulý týden jsem nakoupil na ročním minimu Shellku (RDS.B) a PPL jako defenzívní titul, tento týden CenturyLink a doředil Freeport-McMoRan (FCX). Altrii rozhodně kupovat nebudu, protože mám velkou pozici v Britsko- americkém tabáku. Dnes mi trochu utekl LyondellBasell (LYB), na který jsem se chystal. Zklamaly technologické akcie, které vyklesaly méně, než jsem očekával.

abak - 13-8-2019 v 18:41

Citace: Původně zaslal: arkyn  
abak: prosim te, co povazujes za "nekorelovana aktviva"?


Aktiva generující na sobě nezávislou výkonnost (tzn. včetně růstů, stagnací i propadů), korelace nepodmiňuje sice kauzalitu, ale u rozdílných tříd aktiv a inverzně působících komponent portfolia ji lze historicky vyloučit. Nebavíme se pouze o equity (akciích) a sektorových rozdílech (cyklické, anticyklické, defenzivní, ...), ale o úplně rozdílných třídách aktiv a strategiích (klidně i inverzních) - tedy dluhopisy, deriváty (obchodované rozdílnými obchodními strategiemi), různé druhy nemovitostí, třeba včetně propachtované zemědělské půdy, obchodní podíly ve veřejně neobchodovaných firmách, P2P úvěry a podobně.

Citace: Původně zaslal: arkyn  
A vuci cemu nekorelovana?


Vůči sobě.

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Akcie nám krásně vyklesaly, slevy kam se jen podíváš. Trochu se pokles zastavuje, ale s nákupy to chce posečkat, protože takový malý skok to může být jen odraz mrtvé kočky.


Také se oproti včerejšku skokově snížila pravděpodobnost snížení úrokových sazeb na 150 až 175 bazických bodů pro příští zasedání FEDu z 15,4 % na 7,3 % (měsíční průměr byl ~ 15 %) a státní dluhopisy s kratší dobou splatnosti se propadly víc, než ty s delší dobou (ale stále máme výnosovou inverzi).

Rohl - 13-8-2019 v 21:43

Já myslím, že druhé pololetí bude sranda a trhy by se mohly podívat více dolů. Nebo s tím alespoň zamává volatilita. Momentálně hromadím cash.

Stanislav - 14-8-2019 v 07:37

Rohl, trhy se mohou pohnout kamkoliv. Nákup akcií nelze časovat. Je to spíše věcí náhody. Od začátku roku 2018 mi ptf víceméně stagnuje, takže jsem udělal dobře, že jsem udělal menší diverzifikaci. Ani tu dobu na překoupení jsem nemohl načasovat, takže jsem prodej a nákup provedl tak, jak se mi to povedlo v dané době. Možná se ti to povede, že nakoupíš s 10% bonusem, ale také se to nemusí zadařit a ty budeš pořád čekat a všechno to uteče do kopce. Zatím to celkové napětí drží Evropa, takže až dojde konečně k navyšování REPO sazby u eura, tak se dá do pohybu všechno bez ohledu na Čínu, která se bude utápět ve svých problémech. V Číně k tomu zaručeně dojde kvůli extrémnímu růstu platů. Možná i ty potyčky v Hong Kongu mají souvislost s oslabováním čínské ekonomiky a v zájmu udržení demokracie se to na to všechno svede.

Ladislav - 14-8-2019 v 08:25

Já bych čekal vodorovný pohyb většiny akcií až do vánoc.
Protože Donald Trump odložil clo na čínské zboží na dobu po vánocích, aby neublížil cenám vánočních dárků pro své děti.

Stanislav - 14-8-2019 v 17:43

Teď jsem koupil 100 ks Macy´s po 16,62 USD. Dividenda je přes 9%. Hlásili sice pokles zisku, ale nebude to tak dramatický. První dividenda mi zaplatí nákup i konverzi, protože zhruba větší třetinu jsem měl už v dolarech. Ani jsem se na to nemohl nějak soustředit, protože jsem lítal ke sporáku s houbami, aby se mi ty mrchy nepřichytily. Z ČSOB mi chodí peníze na Patria ještě ten samý den. Pokud by to bylo z jiné banky, tak by to bylo až zítra. Domnívám se, že po tak hlubokém propadu to půjde během pár dní nahoru. Ta 9%-ní dividenda je tam velice lákavá.

Filda1 - 14-8-2019 v 18:59

Ahoj, jaký máte názor na TEVA? Dneska pokles -10%, celkem za rok -71%..

Vitusus - 14-8-2019 v 19:36

Citace: Původně zaslal: Filda1  
Ahoj, jaký máte názor na TEVA? Dneska pokles -10%, celkem za rok -71%..


Tak fabrika u nás v Opavě zatím vyrábí :lol:

Jinak to, co s nimi dělají všechny ty kauzy, je strašný masakr, každý kvartál jenom vytvářejí nové a nové rezervy na soudní spory, k tomu ta zpackaná akvizice Actavisu, no je to radost. Otázkou za spoustu peněz je, kde je dno a jestli se z toho v nějakém rozumném horizontu vzpamatují

Ladislav - 14-8-2019 v 19:51

:punk: Teva je izraelská lumpárna. Nekupovat! Ani jiné izraelské akcie nekupovat! Check Point, Sodastream, nic!
Většina izraelských podnikatelů, většina izraelských milionářů a všichni miliardáři a ministři a předsedové vlády a prezidenti patří do vězení. My se to ani nedovíme, protože takové zprávy jsou v Evropě a v USA zakázány. Ani v Izraeli není nikdo potrestán za peněžní podvody, znásilnění židovek, kradení palestinských pozemků a zabíjení Palestinců. Vždyť tyto skutky jsou běžnou vlastností každého žida. Viz ten předvčírem chcíplý Epštajn ve vězení v New Yorku. :punk:


zaza - 15-8-2019 v 12:19

myslíte, že je Allianz pod 195€ a BMW za 58€ už k nákupu?

Ladislav - 15-8-2019 v 13:01

Jasně, že jsou dnes k nákupu, pokud to na grafu nevypadá na trend klesající.

Stanislav - 15-8-2019 v 13:50

Pokud nebudu do 3 měsíců vyhoštěn ze zaměstnání, tak v prosinci provedu další nákup za více jak 2000 USD. Vypadá to na nějakého těžaře, ale ještě uvidím, jak se bude vyvíjet situace v Hongkongu, protože z toho mám obrovské obavy! Myslel jsem si původně tak 3000 USD a ono to leze skoro ke 4000 USD. Je to nečekaný ranec, který začíná proudit z dividend. Teď jsem to počítal a vychází to zhruba na dividendový výnos 4540 USD brutto ročně, což je mírně přes 100.000 Kč. Zhruba stejné peníze jsem po dobu svého investování šetřil z výplaty. Pokud bych byl mladší(bohužel), tak bych se už na šetření vyprdnul a nechal bych to volně běžet. Mám radost, že jsou mezi námi mladší, kteří si to mohou po zhruba 15 letech šetření dovolit, možná i dříve, záleží na jejich příjmech samozřejmě. Má to však jeden háček v tom, že musejí makat alespoň 35 let, aby dostali nějaký důchod nebo si platit alespoň minimum+povinně ZP. Jinak ty peníze propadnou státu, protože by se odklad důchodu mohl prodloužit až o 5 let! U Andreje by to bylo skoro v 75 letech, což se týká mých synovců, kteří jsou ve stejném věku. Letos jim bylo 24 let. Možná to ještě prodlouží o dalších 5 let, což si myslím, že je to vůči jejich generaci bezohlednost.

TomasV - 15-8-2019 v 14:05

Dneska jsem přibral další vagonek RDSB.

Stanislav - 15-8-2019 v 15:23

Tomáši, to je solidní nákup. Taktéž po něm už dlouho pošilhávám. Přes 60 USD bych za něj zaručeně nedal. Čistý dividendový výnos 5,8% je prostě super! Cena však musí počkat na mrazy a sníh, jinak za sebe neručím a napálím to jinam! :lol:

Jack N. - 15-8-2019 v 17:18

JustEnergy (JE) - úděsné výsledky a zrušená dividenda, po letech postupného snižování.
Někdo odvážný z tohoto fóra ji měl v podpisu, ale bylo to v již uzavřené diskuzi bez diakritiky ...
Dnes -28% !
https://finviz.com/quote.ashx?t=JE&ty=c&ta=0&p=w



Jack N. - 15-8-2019 v 17:19

Standa: Teď jsem koupil 100 ks Macy´s po 16,62 USD. Dividenda je přes 9%.

Držím palce, ale tak vysoký výnos vypadá hodně nebezpečně ...



Pool - 15-8-2019 v 21:21

Dobrý den,jaký je rozdíl v akciich Royal Dutch Shell ( RDS-A ) ( RDS-B )/omlouvám se za neznalost /
RDS v posledních 15 dnech odkoupila příbližně 20 000 000akcii -přesto cena výrazně spadla,vim že byli horší výsledky přesto propad je velký
nějaké vsvětlení které mi uniklo?

TomasV - 16-8-2019 v 07:02

Citace: Původně zaslal: Pool  
Dobrý den,jaký je rozdíl v akciich Royal Dutch Shell ( RDS-A ) ( RDS-B )/omlouvám se za neznalost /
RDS v posledních 15 dnech odkoupila příbližně 20 000 000akcii -přesto cena výrazně spadla,vim že byli horší výsledky přesto propad je velký
nějaké vsvětlení které mi uniklo?


RDSA-Nizozemsko ,daň 15+5%
RDSB-Anglie ,daň 15%

Cená padá protože trhy mají strach z recese-snížení poptávky po ropě.

Stanislav - 16-8-2019 v 08:03

Jacku, mají ještě hodně majetku v cenných nemovitostech, takže i kdyby se ztenčovali, což se v reálu i děje, tak ve druhém kvartálu se to skoro zarazilo a přece jen nějaké peníze budou proudit na výplatu dividend vždycky. Ty insider nákupy před těmi výsledky dávají tušit, že na tom zase tak špatně nebudou a je to víceméně sezónní záležitost a ty největší tržby se dělají stejně až těsně před Vánoci. Řeknu ti, že ty firmy s malou tržní kapitalizací jsou šíleně volatilní. Toto byla první firma, kterou jsem koupil pod 10 mld. USD tržní hodnoty. Možná se i v prosinci vypravím na KHC, protože ta cena začíná být velice libová. O ty firmy co není nyní zájem, tak zpravidla po turnaroundu překrásně rostou. Přeci jen jsou to zavedené známé firmy a ještě tu snad nějakou dekádu pobudou mezi námi? Macy´s by se dle mého soudu měla pohybovat někde na 20 USD, takže jsem jí koupil výrazně laciněji a 9% dividenda je jen třešničkou na dortu. Trumpovy tweety jsou prostě boží!

TomasV - 16-8-2019 v 08:34

U toho KHC bych byl opatrný,dividenda není pokrytá FCF,další dividend cut by cenu mohl poslat o hodně níž.

Stanislav - 16-8-2019 v 10:48

Tome, na to mám ještě fůru času do prosince a možná si vyberu něco jiného? Mám spíše políčíno na nějakého těžaře, ale dividenda přes 6% už je velice zajímavá.


Ladislav - 17-8-2019 v 17:39

Sotva našel Stanislav práci a peníze, dostává víc peněz, než utratí, stal se z něj riskující nerozumný spekulant
snažící se ztratit peníze s akciemi firmy mířící k bankrotu.
Rozumný zkušený spekulant by spekuloval na růst s akciemi firmy s růstem tržby a zisku.
Ale Macy's má snížit letos čistý zisk o 31%. Příští rok se čeká pokles zisku 8%.
Minulých 5 let klesal čistý zisk Macy's 4% ročně. Budoucích 5 let se čeká pokles zisku 14% ročně.
Akcie má jasný potenciál klesat dalších 5 let a firma má potenciál bankrotu.
Když webstránky u klesající akcie ukazují výnos dividendy 9%, ukáže se později, že dividenda klesne na polovinu,
nebo nebude vůbec zaplacena.

Pokles zisku Macy's minulá i budoucí léta :post: https://finance.yahoo.com/quote/M/analysis?p=M
:post: :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=M&regi...

Ladislav - 17-8-2019 v 19:14

Koncern General Electric prý podvádí s bilancemi víc než kdysi Enron.
Finanční detektiv Harry Markopolos varoval roku 2000 komisi SEC, že Bernard Madoff je silně podezřelý z podvodu.
Nyní Harry Markopolos varuje komisi SEC, že General Electric má v bilanci chybu 38 miliard dolarů a to je víc než 2001 zkrachovalý koncern Enron. Dnes se setkáváme s články přirovnávajícími GE k Enronu.
Tentokrát je Harry Markopolos placený od hedgefondu spekulujícího na pokles akcií.
A ty akcie GE ztratily předvčírem ve čtvrtek 15.8.2019 při publikaci zpráv krátkodobě 15%. A v pátek zase rostly 9%. Protože šéf Culp nakoupil masivně akcie a amatéři z celého světa kupují akcie. Protože nevěří, že je koncern nemocný a nečetli ve čtvrtek zprávy o podvodu v bilancích.
:post: https://www.theguardian.com/business/2019/aug/15/general-ele...

GE.png - 10kB General Electric na NYSE

Stanislav - 18-8-2019 v 11:10

Pokud se cena Macy´s dostane v příštím roce na 25 USD, tak jí vyšvihnu z ptf. Po Vánocích může být všechno jiné a v únoru po výsledcích mohu krásně zabodovat. Není to akcie na dlouhodobé držení, ale pro zábavu. Co je pod 20 mld. USD tržní ceny, není možné držet dlouhodobě.

Ladislav - 19-8-2019 v 08:46

''''Teď jsem koupil 100 ks Macy's po 16,62 USD. Dividenda je přes 9%.
Pokud se cena Macy's dostane v příštím roce na 25 USD, tak jí vyšvihnu z ptf.''''
Stanislav

Ale pokud kurz Macy's klesne 20% pod tvůj nákupní kurz na 13.30 USD, tak bys měl prodat akcie se ztrátou.
Když klesnou akcie na 8 dolarů, pozdě budeš prodávat se ztrátou 50%.
A nějaký čas později akcie kleslé na 0,00 budou vymazány z konta a Macy's bankrot.
Když už se z tebe stal spekulant, spekulujíce chybně na růst akcií bankrotujících podniků, musíš si zvyknout prodávat akcie se ztrátou 20%.
Zkušení spekulanti by spekulovali na pokles akcií bankrotujících podniků. Nebo spekulovali na růst akcií podniků s růstem tržby a zisku.
Zatímco většina lidí zde ve foru nespekuluje vůbec a raduje se každý rok z více peněz z dividend od zdravých podniků.

Macys.png - 12kB akcie Macy's v USD

kraken - 19-8-2019 v 08:54

teď jsem zkontroloval ve FIO výpisy, a zjistil jsem ke svému úžasu, že za FORTUNU mi holanďani poslali místo 160 euro nulu .Je divné, že se dá i nula poslat . Nerozumím tomu a poslal jsem žádosti o vysvětlení na FIO i na MF Nizozemí.

Stanislav - 19-8-2019 v 09:11

Tržby kolísají u Macy´s a budou měnit obchodní model. Mají velké peníze v cenných nemovitostech, takže jejich byznys je přeci jen z velké části ochráněn. Navíc ve 2.Q zarazili prodej nemovitostí, což je známka toho, že by se měla firma stabilizovat. Asi by jim pomohla fúze a vytvořit nějaký prodejní model, který by jim výrazně zlevnil náklady. Pamatuji si ještě nedávno Tesco u Slavie, jak to tam bylo slizké a nyní to vypadá ucházející. Přestavěli regály a rozšířili sortiment. Pracují tam převážně Ukrajinci, tak si musí člověk dát majzla u kasy, protože ty svině pěkně kradou. Z 10 nákupů mě 7x ošvihli, což je tam běžná norma.

Rohl - 19-8-2019 v 10:22

Citace: Původně zaslal: kraken  
teď jsem zkontroloval ve FIO výpisy, a zjistil jsem ke svému úžasu, že za FORTUNU mi holanďani poslali místo 160 euro nulu .Je divné, že se dá i nula poslat . Nerozumím tomu a poslal jsem žádosti o vysvětlení na FIO i na MF Nizozemí.


A poslal jsi tomu holandskýmu úřadu všechny dokumenty potřebné pro výplatu za vytěsnění? Protože Fio za tebe nic řešit nebude.

kraken - 19-8-2019 v 11:05

ajaj, už se to vysvětlilo, měl jsem špatně nastaveny sloupce v účtu fio- euro platby jsem neměl zakliknuté-, s čímž mi pracovnice fio pomohla.Peníze jsou na účtu a původní nula se změnila na 158 euro. Mají podívnou aplikaci, která mi moc nesedí- považte, dividendy v eurech od erste to normálně přečetlo a uvádí správně , že divi je hrubá.
Mají v tom maglajs, kdyby opravili, že dividenda od BHP (BIL) je před zdaněním( hrubá) na nelhali, že je po zdanění SRN.

bigusdykus - 19-8-2019 v 11:09

Citace: Původně zaslal: kraken  
Mají podívnou aplikaci, která mi moc nesedí- považte, dividendy v eurech od erste to normálně přečetlo a uvádí správně , že divi je hrubá.
Mají v tom maglajs, kdyby opravili, že dividenda od BHP (BIL) je před zdaněním( hrubá) na nelhali, že je po zdanění SRN.



Pro mě byl toto důvod, proč jsem FIO opustil a zahraniční tituly jedu přes Lynx. Na ten bordel v daních z dividend jsem už neměl náladu.

Wiki - 20-8-2019 v 08:16

Vzhledem k tomu, že taky vlastním zde diskutovanou akcii Macy's (M), rozhodl jsem se ptf. rozšířit o akcii United Parcel Service (UPS), čímž mi touto fúzi vznikla akcie MUPS s dividendou 6,3% (průměr M a UPS). Až na to přijdou v obou firmách a rovněž tuto fúzi uskuteční, tak se byznys Jeffa Bezose s Amazonem zhroutí.

Stanislav - 20-8-2019 v 09:15

Wiki, pokud by ta akcie UPS měla rozumné P/B(menší než 4), tak by si jistě právem zasloužila zařadit do ptf. 20-letý graf sice působí impozantně, ale ta předraženost P/B=22 je děsivá! :(

Ladislav - 20-8-2019 v 10:08

United Parcel Service - UPS
P/E 21, P/B 22, P/S 1.3, dividenda 3,2%
Minulých 5 let rostl čistý zisk 8% ročně, budoucích 5 let se čeká růst zisku 7% ročně.
:( Cizí kapitál 46,9 je 15x vyšší než vlastní kapitál 3,0 :( = Total liabilities : total stockholders equity.
Snad se někdo z vás vymluví na zvláštní případ UPS a McDonalds, kde je vysoké zadlužení omluvitelné.
Já však zůstanu u jednouduchého pravidla Grahama, že cizí kapitál by neměl bý moc vyšší než vlastní kapitál. A nedovolím nikomu vyjímky. Ani UPS, ani McDonalds, ani Telefónica SA. Nejvýše CK : VK = 3:1 dovolím u podniků. A u bank až 20:1.
https://finance.yahoo.com/quote/UPS/balance-sheet?p=UPS

Wiki - 20-8-2019 v 11:42

Ačkoliv se podnikáním nezabývám, tak u autodopravců je zcela běžným standardem, že si pořizují auta na leasing a po jejich opotřebení si autopark obnovují, aniž by kdy byli jejich vlastníky. Je to byznys, který má jinou strukturu než vlastnictví movitého nebo nemovitého majetku a tuto firmu jsem si zvolil právě jako protiklad Macy's, který sice vlastní mnoho nemovitostí, ale stejně se mu zisky snižují a to právě kvůli obchodům přes internet s dopravou domů, což provozuje UPS ve 26 tisících destinacích včetně Česka (černé dodávky). Zvládnutí logistiky se dá těžko vyjádřit parametry P/B.

Stanislav - 20-8-2019 v 14:00

FEDEX má obdobný byznys, ale P/B je 10x menší. I pošty jedou mnohdy na pokraji ziskovosti. Dělá to mnoho společností a udržet si flotilu automobilů s nízkou EBITDA marží je prostě náročné. Ostatně i naše klasická Česká pošta předvádí po několika škatulatách, jak je možné uvést firmu do platební neschopnosti. Podle mne stačí, aby to chvíli vedl nějaký blbec a firma se ocitne v obrovských problémech.

TomasV - 22-8-2019 v 19:37

Dnes zvýšila Altrie dividendu z 0,8 na 0,84 .Tímto se dostala mezi dividendové krále,firmy které zyšují dividendu 50let v řadě.

Pavel - 22-8-2019 v 19:45

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Dnes zvýšila Atrie dividendu z 0,8 na 0,84 .Tímto se dostala mezi dividendové krále,firmy které zyšují dividendu 50let v řadě.


Paráda, tipoval jsem, že budou zvyšovat jen na 0,82.

http://investor.altria.com/file/Index?KeyFile=399280393

roberto marconi - 22-8-2019 v 20:41

takze +5% a to je sakra good!!!
Napriklad posledni nakup pred cca tydnem dava skvely yield nejakych 7,35% a s klasikem: "jarku, chlapi, kdo z Vas to ma??"


michal.holik - 23-8-2019 v 07:51

Stejne jako Pavel jsem ocekaval zvyseni o 2c/q na 0,82.
Zvyseni pekne, hezky to balancuje s lonskym rokem kdy bylo 15% navyseni.
Za aktualni cenu je to velice hezka nabidka k nakupu :D

kraken - 23-8-2019 v 08:14

upustil jsem 10% OHI- je na maximu- a mám 30%+ bez divi, přikoupím MO- je pod mym průmerem 20%- po přepočtu mi divdendy na této operaci vzrostou o 10%, tím ukojím své spekulantské já a bez danění.

pigzor - 23-8-2019 v 09:34

Kdo tu mate Micron /MU/ (tusim Milan a mozna jeste nekdo)? Jak vidite budoucnost? Ja se konecne dostal z minusu na 0 a premyslim, zda se toho po tom rocnim trapeni zbavit nebo dal cekat, jestli prijde rust.

michal.holik - 23-8-2019 v 09:41

Citace: Původně zaslal: pigzor  
Kdo tu mate Micron /MU/ (tusim Milan a mozna jeste nekdo)? Jak vidite budoucnost? Ja se konecne dostal z minusu na 0 a premyslim, zda se toho po tom rocnim trapeni zbavit nebo dal cekat, jestli prijde rust.


Taky MU mam, kdyz jeste vyleze o dolar tak jsem konecne na nule. Za rok mi to nic neprineslo, ale ani nic nevzalo. Proste to jen hnije na ucte. Bohuzel to ani nevydelava dividendy.
Zvazuju prodej a premisteni prostredku spise smerem do dividendovych titulu vzhledem k nejakemu vyhledu mozne krize. Zvazuju T, MO, JNJ, NRZ, PFE, ARCC.

pigzor - 23-8-2019 v 10:03

michal.holik: dik za odpoved, vnimam to stejne, rok to byly mrtvy penize, takze take premyslim o preliti do dividendovych titulu, jen si rikam, jestli z toho nezkusit jeste neco vyvarit, ale misto nadejneho rustu by taky mohl prijit opet propad a penize by byly "uzamcene"

MilanV - 23-8-2019 v 10:25

Já MU stále držím a věřím jim. Jako správný spekulant jsem je sice dvakrát otočil (výstup a nástup díky Marginu a jejich vysoké volatilitě na index), ale hodlám v něm zůstat dlouhodoběji.
Fundament i produkt je dlouhodobě dobrý.
Nejvíce jim však škodí Čínsko USA válka a to, že se kupují kontrakty na dodávky i rok dopředu (kupuji jen jejich kapacitu a ne technologii = dá se předzásobit i na rok dopředu(kontrakty = ještě nevyrobenými kusy)). To významná příčina ročních volatilit, což jsme viděly v posledních 12 měsících.
Další výhodou, že reálně jsou jen tři výrobci pamětí a z toho dva v Koreji, kde zas Japonsko omezuje dodávky čipů z této země
No a potřeba pamětí roste enormně. Jen v mobilech je to dnes 128GB normou a to nemluvím o SSD discích. Plná náhrada rotačních disků ve všech modelech PC a diskových polí

Jack N. - 23-8-2019 v 10:50

Také se hlásím k pesimistům, kteří čekali u Altrie menší navýšení dividendy, můj odhad byl 0.82-0.83 $ / akcie.
No pokles počtu kuřáků v USA je stále razantní, mohl by se alespoň na čas zastavit.






CUTTY - 23-8-2019 v 14:17

OCHRANA A PROFIT Z MOŽNEJ AKCIOVEJ HAVÁRIE! ;)

Stock Market Shock! Is General Electric Going to Crash?
https://www.youtube.com/watch?v=7J5ILQIHHgc

kraken - 23-8-2019 v 17:33

místo analýz by měl člověk sledovat twiter.

CUTTY - 23-8-2019 v 18:42

Mohla by byť poločnosť Salzgitter (SZG) kandidátom na prevzatie? Podľa správy "Handelsblatt" priemyselná skupina ThyssenKrupp zvažuje prevzatie obchodníka s oceľou Klöckner & Co s cieľom posilniť svoj obchod s materiálmi. Obe spoločnosti už rokovali vo štvrtok o prevzatí. Projekt je veľmi konkrétny a má dobré šance na jeho realizáciu. ThyssenKrupp vlastne chcel spojiť svoje oceliarske podnikanie s Tata Európe Steel. Európska komisia to však v júni zakázala, takže rada musela hľadať nové riešenia z krízy. Trh s oceľou v súčasnosti trpí nízkym dopytom, nadmernou kapacitou a nízkymi cenami. Podiel Salzgitteru sa už mnoho rokov masívne znižuje. Toto sa začalo po historický najvyššom limite 158,90€ v júli 2007. Vo februári 2016 bolo minimum 16,80€. Hodnota ocele sa potom po niekoľkých mesiacoch zotavila a zvýšila sa o viac ako 200%. Z tohto zotavenia však nezostalo nič. Pretože sa podiel v januári 2018 opäť znížil po maximálnej hodnote 52,48€ a 13. augusta klesol pri dennej uzatváracej cene pod 16,80€. Po nízkej hodnote 14,45€ sa Salzgitter zotavil. V rámci súčasnej špekulácie o prevzatí Salzgitter takmer skočil na značku za 16,80€.

roberto marconi - 23-8-2019 v 20:28

Mno, Milanova "osveta" se projevila. MU...mu...musis mit, STX neber. Takze jsem vzal obe a STX je za posledni 2 roky jasny vitez.
Vsechny firmy co jmenujes bych dobral, jen to NRZ : 14% divi, po francouzsku : "ca sent la mort" neboli "to smrdi smrti" :-);-)

Jsem bral GOV s podobnym yieldem a pruser nastal velmi zahy :thumbdown::crazy:

TomasV - 23-8-2019 v 20:31

Pokud ješte klesnem tak bych začal pozice JnJ,PFE,XOM a MMM.

MilanV - 23-8-2019 v 20:57

Roberto - STX byla volby číslo 2. Ukázala se lepší

arkyn - 23-8-2019 v 21:24

O neco jsem dnes upustil cast OHI, s planem dokoupit zpet az bude tak za 33usd. A zobnul jsem BP a MO.

Mindoro - 23-8-2019 v 21:57

Netuší někdo co stojí za tím růstem OHI? Nepodařilo se mi dohledat žádné kurzotvorné zprávy. Dnes jsem trochu nezodpovědně zobl SKT a zodpovědné založil stavební spoření, diverzifikace musí být . Aspoň bude za co kupovat za 6 let, jinak bych to nezodpovědné utratil už nyní :cool:

roberto marconi - 24-8-2019 v 08:40

Zlutaci do toho lehce praskli a nam krasne vyklesavaji ceny Aristokratu, Challangeru a vsech tech ostatnich borcu. Temer vse co jmenujete pro mne stoji za hrich /nakup/. Jen rychlym pohledem do fitru: samo ze MMM, MO, ropaci, LYB, SWM, PFE, JNJ, WFC a dalsi banky, KSS, M s vyhradou, i ten Haryk HOG, jasne Newell my happy star :-), tady jsem na domacim hristi ja a firma se krute konsoliduje po tom bordelu co nadelal Polk, i ten Kraft Heinz muze byt blizko dna, ENB a Kapitan Kinder Morgan se svymi trubkami, 3xM-ko za 155,- to je darek shuury, Compass Minerals, VET Vermilion, smuky pro schmudly COTY, je toho, kam se podivas. REITS zatim nic, krome kriminalu, to vypada zajimave a je to business, "That never Dies" spolu s klasikem. Toz tak. Na co jsem v te rychlosti zapomnel? Jo- nebal bych se brat v librach, konverzi za kacaky...

VSbrok - 25-8-2019 v 06:44

Nooo teď se toho objevilo tolik, že nevím kam dřív :(
MMM, LYB, XOM, PFE, ABBV, LADR, NRZ, LAZ, MO (toho už mám 10% ptf, takže se držím, abych nepřikoupil)

Po roce a půl trápení jsem se zbavil QCOMu, už jsem na to fakt nemel nervy ... je to sice master v 5G, ale když jste jeden den +20% a druhej -10%, tak mě to fakt přestalo bavit ... navíc letos měli navyšovat v dubnu a furt nic, takže jsem vyměnil 3% za 6% ... a them šáteček ...

CUTTY - 25-8-2019 v 08:14

Tento pán (Jaroslav Kurťak) poskytuje na YouTube veľa zaujímavostí o Číne, ktoré môžu byť nepriamo cenným zdrojom informácií aj pre investovanie do akcií jednotlivých spoločností. Dúfam, že to Laďo nebude brať osobne ako provokáciu, ale všetci Tí, ktorí uvažujú nad spoločnosťou TESCO by z demografického hľadiska (Japonsko - najväčšia populácia najstarších, Európa - starne, Amerika to v závese odďaľuje prisťahovalcami, Čína + Ázia = obrovská mladšia populácia, ktorá sa síce časom stane tiež veľkým problémom, ale oveľa neskôr) a hľadiska budúcnosti (TESCO sa stiahlo z čínskeho trhu, BREXIT sa blíži, konkurencia na čínsky trh expanduje: CARREFOUR, WALMART, prvý obchod rakúskeho ALDI, plánovaný príchod amerického COSTCO, dokonca aj prací prášok ARIEL od Procter & Gamble sa v čínskych obchodných regáloch nachádza, huahaha, atď.) mali brať tento podstatný aspekt tiež do úvahy. V poslednom období sa TESCO snaží prilákať viac zákazníkov aj prostredníctvom TESCO CLUBCARD, je to viac cítiť, pravdepodobne je to spôsobené výrazným poklesom zákazníkov. Samozrejme, u amerických spoločností zasa môže hroziť politické riziko (obchodná vojna medzi Čínou vs. Amerikou atď.).

Potraviny sú v Číne také lacné | Nákup Carrefour | VLOG
https://www.youtube.com/watch?v=p5Nxo3q60_Q&t

Ladislav - 25-8-2019 v 10:11


Myslíš, že člověk spěchající s nákupem akcií Walgreens Boots Alliance a nemajíce ani 1 euro na ně,
by měl rychle prodat se ztrátou akcie nemocného Teska a nenechat mu 5 let na uzdravení?
Třeba se Tesco po brexitu uzdraví a Aldi, Lidl dostanou v Anglii problémy po brexitu.
A starej dědek šedivej radí: ''Pravidlo 1: Neprodávej akcie se ztrátou. Pravidlo 2: Nezapomínej pravidlo 1.''
Když u dosud zdravé Walgreens Boots Alliance čekají prolhaní analytici na finance.yahoo.com
budoucích 5 let růst zisku jen 2% ročně.
A akcie Microsoft je dosud 3x předražená. Možno koupit jen po velkém dvouletém krachu.
A na žádné jiné akcie ty peníze z akcií Tesco nepotřebuju.

Stanislav - 25-8-2019 v 13:44

Cutty, už jsem mu odepsal tomu troubovi. Je to stejná propaganda jak přes ruský kopírák. Všechno je tajné a záběry jsou jen v pozitivním duchu. Ten obchod s potravinami byl zajímavý tím, že ti šmejdi musí dovážet mléko, protože si ho sami neumí vyprodukovat. Nejdražší bylo polské mléko, což musí naše lidi pobavit, protože je tu zažito, že všechno z Polska stojí za h...o, což ovšem není žádná pravda a já to mám osobně na sobě vyzkoušené. V těch bytech tam žijí jak nekulturní dobytek. Až přijde recese, tak ti lidi přijdou o všechno. Žijí v předražených nájmech a zřejmě si platí i předraženou hypotéku, která je uvrhne za pár let do bídy. Něco podobného se dělo i v Rusku, kde hypotékáři se dostali do astronomických dluhů. Čína a Rusko jsou pro mě hnus! :grind::dork:

CUTTY - 25-8-2019 v 15:01

Laďo,

nechcem zachádzať do hĺbky veci, pretože je to príliš náročné a komplikované na vysvetľovanie, ale Tvoje problémy by vyriešila veľmi mocná, silná a účinná zbraň (nástroj) menom OPCIE! Podľa vhodne zvolenej stratégie si už vo svojom ptf mohol mať prednostne za zlomok kapitálu nakúpené predkupné práva na akcie za Tebou požadované ceny vytúžených spoločností alebo bez kapitálu zatiaľ získať aspoň opčné prémia, prípadne neskôr aj povinnosť nakúpiť akcie za Tebou požadované ceny a ušetriť na poplatkoch za ich nákup, zdôrazňujem ešte raz, môžeš získať možnosť nakúpiť si akcie za Tebou požadované ceny za určitý čas, ušetriť na poplatkoch pri ich nákupe a ešte si aj nechať za to dobre zaplatiť! Celé je to hlavne o správnom riadení Money Managementu! Začiatok opčnej cesty nie je práve najľahší, ba práve naopak, zdá sa až príliš veľmi zložitý (komplikovaný), je to ako keď sa dieťa prvý raz, krôčik po krôčiku, začína učiť chodiť, spoznáva niečo nové, nepoznané, zo začiatku si to vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti, zbieranie skúseností, chuť sa učiť a vzdelávať, avšak keď sa naučíš ako s touto mocnou zbraňou treba zaobchádzať a ako ju použivať otvorí sa Ti ďalšia brána nekonečných strategických možností a dodatočného príjmu! Je to taký trošku vyšší level nad akciami. Prepojenie skúseností z akcií spolu s opciami je dobrá a vhodná kombinácia, ktorá Ti môže prísť vhod vždy, keď to budeš potrebovať, zvlášť pri Tvojich bohatých skúsenostiach z akciami! Nakoniec zistíš, že je to v podstate jednoduché a iba budeš ľutovať, že prečo si sa túto účinnú a mocnú zbraň nenaučil ovládať a používať už skôr. Apropó, túto zbraň používa aj Tebou zmieňovaný "dědek šedivej" (Warren Buffett) iba sa o tom toľko nepíše (nehovorí). Akcie TESCO za nevýhodnú cenu hneď predávať nemusíš, je to individuálne, ale čo tak počas ich držby v ptf za ne inkasovať dodatočný príjem prostredníctvom opcií, hmm ? ;)

Stanislav - 25-8-2019 v 15:57

Cutty, strategie pana Ladislava je sice pomalá na vydělávání peněz, ale je nejméně riziková a začíná slušně vydělávat až v delším časovém horizontu. Je to zaručeně nejpraktičtější a nejbezpečnější výnosná strategie. Pro nedočkavce jsou tu opce. Hezké bylo sledovat vývoj Rada, který opcím propadl a domníval se, že našel svatý grál. Opak byl však pravdou!

CUTTY - 25-8-2019 v 17:48

To Stanislav,

som rád, že videjko o Číne potešilo.


Na opcie sa veľmi hodí porekadlo:
"Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán!"

A presne o tom sú aj opcie! Vytvárajú jedinečný vzťah medzi rizikom a výnosom. Dajú sa riadiť bezpečne aj nebezpečne! Môžu Ti pomôcť minimalizovať potenciálne straty, ochraniť zisky a dosiahnúť dodatočné zisky z akciových pozícií. Samozrejme môžeš dosahovať aj vysokých ziskov, ale tiež rýchlo vymazať celé ptf, pokiaľ nebudeš dodržiavať základné pravidlá obchodovania opcií alebo pokiaľ si ako investor nebudeš vedomí rizík spojených s obchodovaním opcií, potom to môže mať katastrofické dôsledky pre ptf. To nie je o nedočkavosti! Buď sa rozhodneš riadiť vozidlo (opcie) zodpovedne a ono Ťa bezpečne a spoľahlivo odvezie do cieľa tam kde potrebuješ alebo nebezpečne (nezodpovedne) a v najbližšej zákrute v šialenej rýchlosti havaruješ!

Tu bol nejaký Rado? A čo stváral na opciách?

Rohl - 25-8-2019 v 19:10

Kdo by si někdy chtěl dát v Číně pouliční jídlo ze stánků a poznat tak jejich kuchyni a "kulturu", nechť shlédne toto video, kde připravují jídlo doslova na výkalech. Doporučuji u toho nejíst. Video v angličtině.

https://www.youtube.com/watch?v=zrv78nG9R04

 Stran:  1  2    4  ..  13