Diskusní fórum akcie a burza

Akcie na stálo pro dividendy

 Stran:  1  ..  14    16    18  ..  20

Ladislav - 25-4-2021 v 15:38

Firmu, kterou už znáš a nemusíš se s ní seznamovat.
A záleží na tom, zda ti stačí dividenový výnos 4% mínus 25% daň (Německo),
nebo bys raději 7% dividendu mínus 15% (ATaT)
nebo 7% dividendu mínus 0% daň (Br.Am.Tobacco)
Výhodně oceněné akcie dnes, vyber si jednu za 1.000 € nebo dvě po 500 €:
T&T, Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Allianz, BASF, BMW, D. Telekom, Munich Re, AB Inbev,
Iberdrola, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia,
Enbridge, Mitsubishi Corp.

Ladislav - 27-4-2021 v 04:58

Raytheon-aircraft.jpg - 58kB

Raytheon Technologies chce zvýšit dividendu o 7,4% a příští 1/4 roční dividendy bude placena 17.6.
Je nutné mít akcii před 21.5. = record date.
Však dividenda je tak nízká, že by potěšilo zvýšení o 20%.
Akcie je dnes levná s P/B 1,7 a P/S 1,9. :post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/rtx/valuation

Příští roční dividenda = 4x 0,51 $ = 2,04 $ = 1,69 € a to je 3,02% z mého nákupního kurzu 55,93 €.
Akcii mám teprve několik měsíců a 19,7% v plus.
:punk: Koncern Raytheon Technologies dělá malá letadala a malé rakety a vznikl na jaře 2020 z částí starých firem Raytheon Company = RTN a United Technologies = UTX. Morningstar přepočetl dividendu na léta před sloučením a oznamuje dividendu 2,94 $ přepočtenou na rok 2019 = před sloučením.
Tedy by to chtělo další růst dividendy o 44%, jinak to vypadá, že je dividenda koncem roku 2021 nižší než roku 2019, jestli Morningstar počítá dividendu správně na roky před sloučením RTN a UTX.

:post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/rtx/dividends
Prolhaní analytici z Finance.Yahoo čekají letos růst zisku 37% a příští rok zas 37%, nebo příštích 5 let růst 24% ročně
:post: https://finance.yahoo.com/quote/RTX/analysis

rtx.png - 54kB

Raytheon-missile.jpg - 61kB

Ladislav - 28-4-2021 v 07:38

Dnes od 10 hodin je shromáždění jedné z nejmilejších akciových společností světa ONLINE.
Die Hauptversammlung 2021 von Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft = HV Munich Re.
Společnost je hlavně milá, když jí nedáváme každý měsíc peníze, naopak jednou ročně automaticky bez žádosti hromadu peněz dostaneme v dividendách.
To nejdůležitější je vidět na video záznamu několik let.

PDF bilance 2016-2020: https://munichre.techcast.cloud/sites/default/files/2021-04/...
:punk: 2020 tržba rostla, zisk klesl kvůli korona viru, dividenda zůstane 9,80 € jako vloni. Příštích 5 let chtějí dividendu zvyšovat o 5% ročně. Šéf pojišťovny si vzal 9 milionů €, dalších několik členů předsednictva dostane po 7 milionech.
Archiv videos z HVs 2021 až 2008 :post: https://www.munichre.com/de/unternehmen/investoren/aktionaer...

Munich-Re.jpg - 363kB

Ladislav - 28-4-2021 v 08:52

:) Milion lidí z celého světa platí měsíčně pojišťovně pojištění proti ohni a nehodě,
a když se během roku sešlo dostatek peněz dohromady,
jiný milion lidí z celého světa dostane ty peníze vyplaceny jako dividendy z akcií. :)

Ladislav - 29-4-2021 v 18:31

BASF
55-minutový video záznam shromáždění akcionářů 29.4.2021
https://basf.gomexlive.com/ext/hv2021/?lang=de

Tržba 2020 byla stejná jako 2019. Čistý zisk byl 2020 negativní.
Ale dividenda bude stejná jako před rokem = 3,30 €.

BASF.jpg - 359kB

Dividendenadel

eco - 29-4-2021 v 19:16

Dobří plátci dividend z Evropy:


https://www.dividendenadel.de/dividendenadel-listen-2021/

https://www.dividendenadel.de/wp-content/uploads/2021/01/Div...

https://www.dividendenadel.de/wp-content/uploads/2021/01/Div...


Ladislav - 29-4-2021 v 19:38

Je to smutné, když ze seznamu 30 dividendových šlechticů z Evropy
nebo ze seznamu 30 dividendových šlechticů z USA
se nám líbí jen 3 akcie EU a 3 akcie US.
Proto musíme doplnit těch 6 perfektních akcií dalšími 24 podniky, které nejsou u dividend perfekt.
Jistě je v seznamech aristokratů plno nemocných podniků, které vůbec nemohou dividendu zvyšovat a přesto tak činí třeba s půjčeními penězi, jen aby se seznamu aristokratů nevypadly.
Raději koupím na stálo akcie podniků bez perfektních dividend: Allianz, BMW, De.Telekom, BHP, Shell, Wells Fargo a jiné.

Dividend Growth

eco - 29-4-2021 v 20:19

Chci společnosti, které vyplácejí spolehlivé dividendy. Očekává se také růst dividend. Návratnost je dnes často jen 2 procenta, ale za 20 let to bude přes 15 procent. Proto mám v Portofoliu také společnosti jako SAP, Air Liquide, Novo Nordisk, Nestlé, Novartis a Diageo.
Zde můžete vidět, jak se dividenda SAP vyvíjela od roku 2001. Za 20 let se výnos více než zečtyřnásobil.

SAP.jpg - 113kB

Ladislav - 29-4-2021 v 21:37

Shromáždění akcionářů Deutsche Telekom 1.4.2021 na 27-minutovém video.
Deutsche Telekom dosáhla 2020 nejlepší výsledky v historii, asi protože lidé kvůli korona krizi
byli déle v telefonu a v internetu než mezi lidmi. Roční tržba byla 101 miliard euro. Před rokem jen 80,5 miliard.
Také čistý zisk rostl. Dividenda je stejná jako před rokem = 0,60 €.
Deutsche Telekom vydělá víc peněz v USA než v Německu. Měla by se tedy v USA naučit,
že dividenda nemá být nikdy snížena.
:post: https://youtu.be/h4BCFnL6iRQ


dt.jpg - 656kB

arkyn - 30-4-2021 v 13:40

ABBVIE a WP CAREY výborné výsledky za 1Q2021 a zvýšení odhadu zisku pro letošní rok.

akcionarek - 3-5-2021 v 20:51

Chtěl bych se zeptat na akcie pro dividendy, které mám v hledáčku. Brzy dojde u mě na prodej nějakého majetku co nic nenese, tak bych rád nakoupil dividendovky, pokukuju po:

SSE.L na xetra jiny symbol
Imperial Brands
GSK

BASF pokud stihnu exdate
Metro AG

Telefonica SA

Přikoupit: British Tobaco, Tesco, BP nebo NGG.L

Zajimá mě jak Telefonica posílá dividendy? neposílá misto peněz akcie? Mám fio, jak by to asi bylo u FIA to připsaní?
Jaká je srážka daně u dividend ze Španělska, 19% jak dříve?

Jakou výši daně mi bude u fia strženo držení Něměckých akcií?

Díky



Ladislav - 4-5-2021 v 05:28

Z tvého seznamu bych koupil jen akcie BASF, B.A.Tobacco, Tesco.

Dále můžeš vybírat mezi dosud nepředraženými akciemi: AT&T, Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Allianz, BMW, D. Telekom, Munich Re, AB Inbev, Iberdrola, HSBC, Royal Dutch Shell, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.

:( Akcie Telefónica SA nekupuj!!! Oni posílají dividendy z akcií a zatím účelem vyrábí nové akcie a množením počtu akcií se znehodnocuje kurz a proto akcie léta klesá. Stejný případ Banco Santander. :( Já už dávno akcie Telefónica a Santander nemám. Dividendy z akcií = scrip dividend je hezká věc, jen když se nezvyšuje počet akcií kvůli tomu. Akciová společnost by měla počet akcií snižovat a tím zhodnocovat kurz.

tef.png - 13kB Telefónica rozmnožuje počet akcií a proto klesají

1

AngelaM - 4-5-2021 v 13:56

Ahoj všichni! Prosím, řekněte mi, kde získáte informace, abyste pochopili vše, co sem píšete? kde je nejlepší začít? Opravdu se chci naučit obchodovat

Ladislav - 4-5-2021 v 14:09

1) Obchodovat můžeš podle technické analázy. Je jedno, zda koupíš ABC, ABD, ADE nebo ADF, protože nezáleží na ničem, jen na signálu koupit a později signálu prodat na grafu nebo na indikátorech.

2) Pokud však chceš investovat na léta, potřebuješ znát celé jméno podniku a jestli zyšoval tržbu minulá léta, nebo bude zvyšovat, zda je akcie levná s P/B pod 3, P/S pod 3 a podnik je málo zadlužený.

Na 1) i na 2) je kniha Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ :post: http://nr1a.com/kniha.html

Kniha10cm.jpg - 88kB

Obr12.JPG - 33kB Signály zde jsou jen pro krátké spekulace. Jinak držíme akcie raději stále na důchod z dividend.

eco - 4-5-2021 v 14:16

Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Na 1) i na 2) je kniha Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ :post: http://nr1a.com/kniha.html


Četl jsem německý překlad knihy. Byla přeložena do několika jazyků.

Ladislav - 4-5-2021 v 14:19

Do jakých jazyků?

Ladislav - 5-5-2021 v 07:44

Allianz-Oliver-Baete.jpg - 133kB

Dnes v 10.00 hodin die Hauptversammlung von Allianz in Minga
:post: HV Allianz live: https://webcast.framework.techcast.com/de/allianz/hv2021
Později bude asi celý rok video na Youtube k nalezení se slovy Hauptversammlung Allianz 2021

Minulý rok klesla tržba 1,3%, zisk klesl 9,3% a dividenda zůstala stejná 9,60 €, to je payaut ratio 58%.
Během roku 5.5.2020-5.5.2021 rostla akcie 33%.

Allianz.png - 16kB

Ladislav - 6-5-2021 v 12:50

''''Třeba akcie Tesla, Apple, Microsoft jsou skvělé investiční nástroje''''

Nejsou to skvělé investiční nástroje a zdroj příjmů na důchod, když akcie Tesla má před sebou krach na 1/10 až 1/20 a neplatí dividendu.
Akcie Apple a Microsoft mají před sebou krach na 1/4 až 1/5 a na počátku korekce roku 2020 měly být prodány a už nekoupeny.

Za několik let, na konci velkého krachu, pak přijde čas koupit levně akcie Microsoft s P/S pod 3 a P/B 3.

Homosexuální firma Apple je podvod jako Enron, Worldcom, Wirecard. Akcie nekupovat!

A firmu Tesla čeká boj s bankrotem.

eco - 6-5-2021 v 18:35

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Do jakých jazyků?


Zeptejte se pana Ladislava.

akcionarek - 6-5-2021 v 19:20

Dnes jsem koupil další kousek firmy z Británie namísto haněné :cool: Telefinica SA jsem koupil 150ks GSK (GS7 xetra GB0009252882) snad je to ona ta správná z XETRA za 15,64e/ks.

Koukám na Fundamentalkennzahlen zu GlaxoSmithKline a:
Dividendenrendite (in %):
2020 2021e 2022e 2023e
5,81 5,84 4,35 4,05%

Co znamená ten procentní pokles v dalších letech? To jako, že sníží dividendu, nebo se snad čeká růst akcie a proto nižší div. výnos?

eco - 6-5-2021 v 19:29

Citace: Původně zaslal: akcionarek  

Co znamená ten procentní pokles v dalších letech? To jako, že sníží dividendu, nebo se snad čeká růst akcie a proto nižší div. výnos?


Ano, Glaxo sníží dividendu. Důvodem je restrukturalizace skupiny. Ale nikdo neví kolik. Návratnost bude stále vysoká. Glaxo existuje již 300 let, takže věřím, že Glaxo bude existovat i v roce 2400. Své akcie Glaxa si nechám navždy a nikdy je neprodám. Pokud zemřu v 96 letech, můj syn zdědí můj podíl.

akcionarek - 6-5-2021 v 19:36


Ano, Glaxo sníží dividendu. Důvodem je restrukturalizace skupiny. Ale nikdo neví kolik. Návratnost bude stále vysoká. Glaxo existuje již 300 let, takže věřím, že Glaxo bude existovat i v roce 2400. Své akcie Glaxa si nechám navždy a nikdy je neprodám. Pokud zemřu v 96 letech, můj syn zdědí můj podíl. [/rquote]

Aha, díky. Tak snad to bude dobré.

eco - 6-5-2021 v 20:05

Citace: Původně zaslal: akcionarek  


Aha, díky. Tak snad to bude dobré.


Všechno bude v pořádku. Naše děti a vnoučata zaplatí půjčku na dům z dividend Glaxo.

Antoan - 6-5-2021 v 20:28

Predpokladám, že ak GSK kuvičími hlasmi zníži dividendu, zrejme klesne (dočasne) už dlho stagnujúca cena akcie GSK. Asi by som si teda počkal. Ak by som ju nemal. Ale ju mám :lol:

eco - 6-5-2021 v 20:32

Citace: Původně zaslal: Antoan  
Predpokladám, že ak GSK kuvičími hlasmi zníži dividendu, zrejme klesne (dočasne) už dlho stagnujúca cena akcie GSK. Asi by som si teda počkal. Ak by som ju nemal. Ale ju mám :lol:


Možná nikdy neprodáte své akcie. Nezapomeňte, že akcie nejsou losy. Akcie jsou podíly ve společnostech. A společnost, která funguje již 300 let, se musí znovu a znovu restrukturalizovat, aby přežila dalších 300 let. Nikdy nezapomeňte, co řekl starý Kostolany: Pokud nemáte akcie, když klesnou, nemáte akcie, když rostou.

Antoan - 6-5-2021 v 20:55

Viem čo sú akcie. Predám akcie každej spoločnosti, ktorá prestane vyplácať dividendy po termíne môjho nákupu. A kúpim inú alebo rastovú. :)

Ladislav - 12-5-2021 v 08:55

HV BMW. Dnes 12.5. od 10.00 do 11.00 hodin
možno vidět live shromáždění akcionářů BMW. Bohužel webstránka obtěžuje s cookies.
Ale několik hodin nebo dní později bude asi Hauptversammlung na Youtube bez cookies.
https://www.live.bmwgroup.com/de/live-streaming/text/ORDENTL...

BMW-1-4-21-a.jpg - 722kB

Ladislav - 13-5-2021 v 05:47

Tržba, zisk, dividenda klesaly 2020 kvůli Koroně. A přesto nechci vyměnit akcie BMW za Daimler nebo Volkswagen. V příštích 20 letech mohou růst tržby, zisky, dividendy. A já dosáhnu za hodinu pěšky výroční valnou hromadu BMW. Hlavní akcionáři: rodiny Quandt a Klatten by neměly dovolit snížení dividendy v žádném roce. Měly by nutit vedení, aby se BMW stalo dividendovým aristokratem.

Mindoro - 14-5-2021 v 11:16

Na NR1a foru se zřejmě již neobchoduje, tak to tu trochu osvěžím. Jako oslavu za první injekci od Pfizeru ( jako spoluvlastníka firmy mě to potěšilo) , jsem naložil dva vagony DEA, první vagonek INTC a spekulativně čínský gigant BABA ( Doufám, že těch pár blbinek , co jsem ještě narychlo objednal z Číny, abych podpořil svoji novou pozici, dorazí před 1.7. :cool: ) Prodal jsem s pěkným ziskem LEG , pozice byla malá a neuvažoval jsem již o navýšení.

eco - 14-5-2021 v 11:25

Citace: Původně zaslal: Mindoro  
Na NR1a foru se zřejmě již neobchoduje, tak to tu trochu osvěžím. Jako oslavu za první injekci od Pfizeru ( jako spoluvlastníka firmy mě to potěšilo) , jsem naložil dva vagony DEA, první vagonek INTC a spekulativně čínský gigant BABA ( Doufám, že těch pár blbinek , co jsem ještě narychlo objednal z Číny, abych podpořil svoji novou pozici, dorazí před 1.7. :cool: ) Prodal jsem s pěkným ziskem LEG , pozice byla malá a neuvažoval jsem již o navýšení.


Alibaba je pro mě příliš spekulativní.
Taky mám leg immoblien. Ale nikdy neprodám ty akcie. Budu vybírat dividendy celý svůj život.

Mindoro - 14-5-2021 v 11:47

Citace: Původně zaslal: eco  

Alibaba je pro mě příliš spekulativní.
Taky mám leg immoblien. Ale nikdy neprodám ty akcie. Budu vybírat dividendy celý svůj život.

Své core portfolio také nikdy neprodám a užívám si dividend ( tedy zatím je to užívání ve formě okamžité reinvestice), ale sem tam si udělám radost a spekulativně pořízené firmy s pěkným ziskem odprodávám. Mám pak pocit, že peníze se točí :spin:
Musím poděkovat kolegovi z fora ( tuším Buliňák?) co mi doporučil Portu pro děti, za jeden rok zhodnocení 40% a to jen tak opičácky občas přihodím pár kaček na účet. Můj stockpicking zdaleka nedosahuje takových výsledků, nicméně to je co mě baví a není hezčího pohledu než na krásně poskládané portfolio, nesoucí každý měsíc zlatá vajíčka ;)

arkyn - 14-5-2021 v 13:03

Citace: Původně zaslal: Mindoro  
Na NR1a foru se zřejmě již neobchoduje, tak to tu trochu osvěžím. Jako oslavu za první injekci od Pfizeru ( jako spoluvlastníka firmy mě to potěšilo) , jsem naložil dva vagony DEA, první vagonek INTC a spekulativně čínský gigant BABA ( Doufám, že těch pár blbinek , co jsem ještě narychlo objednal z Číny, abych podpořil svoji novou pozici, dorazí před 1.7. :cool: ) Prodal jsem s pěkným ziskem LEG , pozice byla malá a neuvažoval jsem již o navýšení.


O Pfizeru jsem silne uvazoval, ale chtěl bych ho za cenu kde je alespon 4% vynos.
INTC - čekáš že navýší dividendu nebo že poroste zpět na přes 60 usd?

Dokupoval jsem MO a XOM cca 2 týdny zpět. A pak nějaké spekulativnější reits nebo etfs. Podle všeho nás čeká několik let konjunktury a vše půjde nahoru, myslím ceny, inflace, zisky...

Mindoro - 14-5-2021 v 15:24

Pfizer jsem kumuloval okolo 32, mohlo být i lépe. Od Intelu čekám obojí, jak navýšení divi tak i růstový potenciál. Když se podívám na tech sektor, tak mi Intel přišel jako nejférověji oceněný, poptávka po elektronice roste, dokonce když jsem si koupil nedávno nový router, překvapilo mě , že má v sobě čipset od Intelu, to mám vždycky pak dobrý pocit :cool: PE 12,3 EPS 4,46 DY 2,57% za mě na tech dobrý, ale raketu nečekám. Přikoupil bych až při dalším případném propadu.
MO mám už plnou stodolu, nicméně měl jsem v dubnu příkaz na 45 , ale nedošlo to tam. XOM nepřikupuji, pokud ještě poroste , asi se ho zbavím. Můžeš se podělit o ty REITy?

arkyn - 14-5-2021 v 19:20

Intel má kapku problémy s konkurenceschopností, což mě trochu trápí, ale jinak souhlas. Jen ta dividenda kdyby byla aspon 3%. Z technologického sektoru se mě vcelku libí ještě Broadcom (AVGO), vzhledem k dividendě, ale je ted taky moc nahoře.

Četl jsem více analýz že MO bude růst na 60-70usd, z více důvodů. Naposledy jsem přikoupil lehce za tuším 47-48usd. Taky už mám Altrie hodně.

XOM a ostatní olejáři budou růst si myslím. Goldmani předpovídají, že v létě bude ropa kolem 80usd/barel. Ropáci mají velké zisky už když je ropa 50-60usd. Takže bych očekával že v létě a na podzim ohlásí super výsledky. Doufám, že BP a Shell také zvýší dividendu, i vzhledem tomu, že XOM a CVX nesnížili dividendu.

Z REITs jsem loni přikupoval NRZ, OHI, MPW. Na OHI jsem měl políčeno i ted, ale 34usd nepadlo. A ke konci roku jsem tam dal trochu fondů RQI, PCI, který jsem přikoupil i předevčírem po propadu. Bohužel ne vše se daří, těžce prodělávám dřívěji koupených amerických věznicích.


Marek - 15-5-2021 v 10:06

Ty komercni lapaky, GEO a CXW, se na vsech moznych ceskych forech v souvislosti s riziky mnohokrat resily. Holt tohle byla silna politicka loterie.

Ja si myslim, ze je nyni vhodny cas na vstup/posileni NRZ, podle posledniho earnings callu. Je tam pravdepodobne velky prostor pro rust dividendy i ceny. V posledni dobe jsem se vsak venoval spise budovani pozice v IRM, cas ukaze, jestli ten krok k dalsi diverzifikaci REIT portfolia byl spravny.
Akcie ma navic takovou placavou tendenci okolo $10 za papir, kterou ne a ne opustit. Casem se ta firma nejspis odlepi od supportu.

eco - 15-5-2021 v 13:56

Citace: Původně zaslal: arkyn  
REITs jsem loni přikupoval NRZ, OHI, MPW. Na OHI jsem měl políčeno i ted, ale 34usd nepadlo.


Mám ve skladu REITs:

Omega Healthcare
Sabra Healthcare
Gladstone Commercial
Realty Income
WP Carey

Buy and hold forever!

akcionarek - 16-5-2021 v 21:05

A co Reity z US:

OHI, O, LTC, IIPR IIPR rustově dividendový reits? OHI-LTC (zdravotnické reity), O asi vseobecna s rostoucí div a IIPR lehce spekulativní s potenciálním růstem?


Mindoro - 17-5-2021 v 12:00

Citace: Původně zaslal: arkyn  
Intel má kapku problémy s konkurenceschopností, což mě trochu trápí, ale jinak souhlas. Jen ta dividenda kdyby byla aspon 3%. Z technologického sektoru se mě vcelku libí ještě Broadcom (AVGO), vzhledem k dividendě, ale je ted taky moc nahoře.

Četl jsem více analýz že MO bude růst na 60-70usd, z více důvodů. Naposledy jsem přikoupil lehce za tuším 47-48usd. Taky už mám Altrie hodně.

XOM a ostatní olejáři budou růst si myslím. Goldmani předpovídají, že v létě bude ropa kolem 80usd/barel. Ropáci mají velké zisky už když je ropa 50-60usd. Takže bych očekával že v létě a na podzim ohlásí super výsledky. Doufám, že BP a Shell také zvýší dividendu, i vzhledem tomu, že XOM a CVX nesnížili dividendu.

Z REITs jsem loni přikupoval NRZ, OHI, MPW. Na OHI jsem měl políčeno i ted, ale 34usd nepadlo. A ke konci roku jsem tam dal trochu fondů RQI, PCI, který jsem přikoupil i předevčírem po propadu. Bohužel ne vše se daří, těžce prodělávám dřívěji koupených amerických věznicích.


Co se týče INTC, TECH sektor nemám téměř zastoupen, dlouho řeším jestli za současných cen nastupovat, ale věřím, že technologie prostě v dnešním digitálním světě porostou a budou vždy s premiem. Propady jsou krátkodobé a pak vždy přichází růst na nová maxima.
S tím růstem MO nevím nevím, zvláště nyní pod taktovkou Bidena vidím obrovské tlaky na omezení tabákového průmyslu, prostě tento sektor není a nebude in, ale rád bych se mýlil. Beru každoroční pravidelné navýšení dividendy a motání se ceny kolem 50.
OHI je i má stálice, ale nějak mám blok si kazit průměrku, takže případný příkup pod 30. Každopádně health sektoru se stárnoucí populací do budoucna věřím, každý si rád připlatí za nadstandartní péči ve stáří. O MPW slyším poprvé, rychlým pohledem to nevypadá zle.
Ty věznice jsou docela adrenalin, já si to prošel s SKT a MAC :lol: Z SKT jsem již většinově vycouval a vrátit se nemíním. MAC snad bude následovat, přiředil jsem před pár měsíci.

Ladislav - 17-5-2021 v 14:21

Microsoft-USD.png - 11kB Microsoft, 435% / 5 let

Nespěchat s nákupem předražených akcií, tak jak mnohý člověk spěchal roku 2000.
Brzy přijde velký dlouletý, tříletý krach akcií a na jeho konci budou akcie několikrát levnější.
Tak jak počátkem roku 2003.
Ty stovky procent, které člověk nevydělal 2012-2020, protože neměl akcie Adobe, Apple, Microsoft, Netflix, Nvidia,
bude moci vydělat několik let později z mnohou s těchto akcií,
když koupí až po příštím velkém krachu.
Já koupím po velkém krachu asi Microsoft na kredit 6.000 €.


Corning.jpg - 72kB Corning - GLW

DKB

eco - 17-5-2021 v 15:55

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Já koupím po velkém krachu asi Microsoft na kredit 6.000 €.[/color]


Dobrý den, pane Ladislave! Zažádáte o půjčku u DKB?

Ladislav - 17-5-2021 v 15:59

Bei Judenbank von Israel.

eco - 17-5-2021 v 16:13

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Bei Judenbank von Israel.


Dort bist du nicht kreditwürdig.

Dubínek - 18-5-2021 v 07:24

Očekáváte ještě shellku pod 16euro nebo už jenom poroste?

Ladislav - 18-5-2021 v 07:39

Poroste.

jenahall - 18-5-2021 v 08:25

Dobrý den Ladislave, jak vidíte ATT po těch posledních informacích ohledně spojení své media části s discovery..
Díky

Ladislav - 18-5-2021 v 08:50

Zdá se mi, že se v polovině příštího roku snad 1/5 (nebo kolik?) koncernu AT&T oddělí a vznikne nová mediální firma.
Dohoda má být dokončena do poloviny příštího roku. Schválit ji ale ještě musejí akcionáři Discovery a regulační orgány.
Akcionáři AT&T budou mít pak pokleslou hodnotu akcií a dividend, ale současně
dostanou na konto akcie nové firmy a jejich dividendy, takže nic neztratí.
Jesli je to pravda, pak bych za rok nové akcie prodal a za získané peníze přikoupil staré akcie AT&T.
Nová mediální firma prý bude konkurovat firmám Netflix a Walt Disney.
Název nové společnosti má být oznámen příští týden.

bulinak - 18-5-2021 v 09:04

Mindoro:
Musím poděkovat kolegovi z fora ( tuším Buliňák?) co mi doporučil Portu pro děti, za jeden rok zhodnocení 40% a to jen tak opičácky občas přihodím pár kaček na účet. Můj stockpicking zdaleka nedosahuje takových výsledků, nicméně to je co mě baví a není hezčího pohledu než na krásně poskládané portfolio, nesoucí každý měsíc zlatá vajíčka ;)

Jj, to jsem propagoval já, mám to pro všechny 3 děti.
Akorát nemám takové zhodnocení, páč jsem v březnu 2020 nemohl přikupovat :(

DavidC - 25-5-2021 v 07:33

Ahoj, máme tady nějaké majitele ČEZu ? Já stihl koupit ČEZ za 588, akcie jsem začal nakupovat zhruba loni touto dobou a na ČEZ byli peníze až toto jaro. Plánujete prodej hned na ex-date z důvodu očekávaného propadu, nebo budete držet protože očekáváte cenovou stabilitu či dokonce růst hodnoty akcie ?

a jak to plánujete s AT&T ? Bude tady někdo držet i nadále, nebo plánujete kvůli rozdělení firmy a údajnému snížení dividendy na polovinu akcie prodat ?

Předem díky za názor :)

Janek - 25-5-2021 v 13:20

Citace: Původně zaslal: DavidC  
Ahoj, máme tady nějaké majitele ČEZu ? Já stihl koupit ČEZ za 588, akcie jsem začal nakupovat zhruba loni touto dobou a na ČEZ byli peníze až toto jaro. Plánujete prodej hned na ex-date z důvodu očekávaného propadu, nebo budete držet protože očekáváte cenovou stabilitu či dokonce růst hodnoty akcie ?

a jak to plánujete s AT&T ? Bude tady někdo držet i nadále, nebo plánujete kvůli rozdělení firmy a údajnému snížení dividendy na polovinu akcie prodat ?

Předem díky za názor :)


ČEZ je moje druhá největší pozice. Průměrná cena 507,-. Pozici mám od roku 2009, vloni jsem výrazně navýšil při propadech. Budu držet dlouhodobě, výhled na příští 2 roky je pozitivní - stoupající cena el.energie a postupné předprodeje za vyšší cenu, než je letošní. Do karet hraje ČEZu i stoupající cena CO2 povolenek, protože má hodně výroby z jádra, kterému to zvyšuje zisky.

AT&T zatím držím, kdyby náhodou cena vylezla k 35 USD, tak zvážím prodej.

Georg - 25-5-2021 v 17:28

Citace: Původně zaslal: Janek  
Citace: Původně zaslal: DavidC  
Ahoj, máme tady nějaké majitele ČEZu ? Já stihl koupit ČEZ za 588, akcie jsem začal nakupovat zhruba loni touto dobou a na ČEZ byli peníze až toto jaro. Plánujete prodej hned na ex-date z důvodu očekávaného propadu, nebo budete držet protože očekáváte cenovou stabilitu či dokonce růst hodnoty akcie ?

a jak to plánujete s AT&T ? Bude tady někdo držet i nadále, nebo plánujete kvůli rozdělení firmy a údajnému snížení dividendy na polovinu akcie prodat ?

Předem díky za názor :)


ČEZ je moje druhá největší pozice. Průměrná cena 507,-. Pozici mám od roku 2009, vloni jsem výrazně navýšil při propadech. Budu držet dlouhodobě, výhled na příští 2 roky je pozitivní - stoupající cena el.energie a postupné předprodeje za vyšší cenu, než je letošní. Do karet hraje ČEZu i stoupající cena CO2 povolenek, protože má hodně výroby z jádra, kterému to zvyšuje zisky.

AT&T zatím držím, kdyby náhodou cena vylezla k 35 USD, tak zvážím prodej.


ČEZ nákupka před 5,5 lety 408kč. S letošní dividendou a současnou cenou 100% zhodnocení vkladu.

ATT jsem přikoupil minulí týden za 29,50$ tak uvidíme kam se to vyzmatkuje.

Wiki - 26-5-2021 v 07:30

Citace: Původně zaslal: DavidC  
Ahoj, máme tady nějaké majitele ČEZu ? Já stihl koupit ČEZ za 588, akcie jsem začal nakupovat zhruba loni touto dobou a na ČEZ byli peníze až toto jaro. Plánujete prodej hned na ex-date z důvodu očekávaného propadu, nebo budete držet protože očekáváte cenovou stabilitu či dokonce růst hodnoty akcie ?

S tím prodejem na ex divi-date to asi nebude tak výhodné. Vypadá to, že si management ČEZu uplatňuje akcie z opčního programu a tím brání růstu cen. Pokud by měly platit předpovědi některých (prolhaných) analytiků, tak by zvýšená divi mohla platit i v příštím roce a to by mohl být důvod k držení akcií.
https://www.kurzy.cz/zpravy/594693-manazeri-cez-pokracuji-v-...

Ladislav - 26-5-2021 v 07:35

Vojtěch Rohlena:
''Nakupujeme dividendové akcie do portfolia na 20 let.'' Květen 2021
Video 20 minut :post: https://www.youtube.com/watch?v=J5_j7EHKIbE

Vojtěch Rohlena:
''AT&T oddělí 2022 firmu Warner a sloučí ji s Discovery. Dopad to bude mít i na dividendu. Dostupné základní info.''
Video 15 minut :post: https://www.youtube.com/watch?v=wLo7vVFP88I

Akcie AT&T samozřejmě neprodávat. Ale jestli kvůli odloučení části koncernu ubyde hodnota kapitálu investovaného do akcie AT&T, pak by se akcie nové firmy měly prodat a za získané peníze koupit další akcie AT&T. Jestli ale nová akcie bude mít budoucích 5 let tak silný potenciál růstu jako její konkurence Netflix měla minulých 5 let, pak by se mělo 5 let čekat s prodejem té nové akcie. A prodat novou akcii až za několik let s velkým výdělkem. Teprve pak přikoupit AT&T, kteréhož akcie bude asi levná i za 5 let.  
:cool: Zatím budu přikupovat akcie: Bank of Nova Scotia, BNP Paribas, Enbridge, Mitsubishi Corp., Walgreens Boots Alliance.

Ladislav - 27-5-2021 v 07:49

:cool: Vojtěch Rohlena dělá velice sympatická videa, když jsou o levných blue chip akciích ze severní Ameriky nebo ze západní Evropy. Musíme ho přivést k tomu, aby vytvořil videos na téma: Allianz, BASF, BMW, D.Telekom, Munich Re, Siemens, Iberdrola, BNP Paribas, AB Inbev, BHP, Br.Am.Tobacco, HSBC, R.D.Shell, Tesco, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.
Neztrácím čas s jeho videos o předražených akciích jako Tesla, Nvidia, Adobe, Visa, Apple. Neztrácím čas s jeho videos na čínské a ruské akcie.
Vojtěch Rohlena je člen našeho fóra nr1a.com a je dávný majitel mojí knihy.
On se vyzná dobře v bilancích podniku, jakoby vystudoval vysokou školu ekonomickou a sleduje, zda má akcie také P/B pod 3 a P/S pod 3, což je stejné jako v mojí knize.

On má překvapivě hodně vlastního rozumu, co se týče podniků. Má veliký vlastní rozum, který se na vysoké škole nezíská.
Budete se divit, jaký má Vojtěch Rohlena veliký rozum.
Dělá však také chyby, když vidí akcii Nvidia 1,5x předraženou. Podle mne je Nvidia 8x předražená, když má P/B 23 a P/S 23.

Vojtěch Rohlena: Dividendová akcie Kraft Heinz, USA
Vyplatí se koupit akcii nebo ne?
:post: https://www.youtube.com/watch?v=Bz_hFqZ4L0c

Ladislav - 27-5-2021 v 08:29

Vojtěch Rohlena: Akcie farmaceutické společnosti SANOFI
:post: https://www.youtube.com/watch?v=xNre3uaKnAQ

Už je to pár let, kdy nám některé banky umí zařídit daň z francouzských dividend 12,8%. Už není nutné platit dřívějších 30%. Mnohé banky jsou ale zaostalé a berou nám stále 30% z francouzských dividend. Já stěhuju letos v červenci všechny moje akcie z Targobank na DKB banku a zařídím si od roku 2022 poprvé daň z francouzských dividend 12,8%. Současně budu kupovat mojí druhou francouzskou akcii: BNP Paribas. Už léta mám Sanofi.

Ladislav - 30-5-2021 v 14:40

Vojtěch Rohlena: Investice do dividendových společností
Video 16 minut
https://youtu.be/H9BRYfHzc_w


Ladislav - 2-6-2021 v 08:46

Vojtěch Rohlena: Walgreens Boots Alliance
Video 21 minut
https://www.youtube.com/watch?v=gucyC0EeUOI

Vojtěch Rohlena: Akcie British American Tobacco
Video 25 minut
https://www.youtube.com/watch?v=SbAPyC_uofE


DO NOT SELL

eco - 2-6-2021 v 20:50

Moje dividendy v květnu:

Sabra Healthcare
Fastenal
Ping An Insurance
Royal Bank of Canada
Omega Healthcare
Realty Income
Mainstreet Capital
Texas Instruments
Air Liquide
Vonovia
Procter&Gamble
Colgate
Abbvie
BMW
SAP
Apple
TAG Immobilien
BayWa
Jardine Matheson
British American Tobacco
Danone
Talanx
AXA
Allianz
Anheuser-Busch
Bristol-Myers Squibb
General Mills
AT&T
BASF
Gladstone Commercial
Altria
Munich RE

Ladislav - 3-6-2021 v 05:19

Prodat, protože člověk by měl zkrátit počet podniků v portfoliu ze 99 na 36:
Verkaufen, weil man die Zahl der Unternehmen im Portfolio von 99 auf 36 reduzieren sollte:

Sabra Healthcare
Fastenal
Ping An Insurance
Vonovia
Apple
TAG Immobilien
Jardine Matheson
Talanx
Gladstone Commercial

bigusdykus - 3-6-2021 v 11:33

Inteligentní investor nikdy neprodá Apple, leč při poklesech dokupuje a už vůbec nečeká na velký krach.

Ladislav - 3-6-2021 v 17:33

Silná spekulativní růstová volatilní, od Timoteje manipulovaná homosexuální akcie Apple
není vhodná na stálo pro dividendy jako důchod.
Když silně vyrostla, neměl by ji nikdo nechat během velkého krachu klesnout na 1/5 a pak ji levně přikupovat.
Co to má za význam nechat akcii až do konce života silně růst a pak klesnout na 1/5 a pak zase nechat silně růst?
Když neprodáš akcii ty, tak ji prodá vdova po tobě nebo tvoje děti.
Když máš tu akcii Apple silně v plus, pak bys měl sklidit celý výdělek a nenechat klesnout ani část akcií Apple na 1/5.
Vždyť na konci krachu můžeš koupit za dnes sklizené peníze 5x víc těch akcií Apple.
Na stálo pro důchod z dividend akcie Apple není, protože silně rostla a silně klesne.
To platí i pro akcie Microsoft.
Pro důchod z dividend jsou 100x lepší málo rostoucí akcie, které se předražily jen 2x a na konci velkého krachu
budou kleslé jen na 1/2.


apfel.jpg - 67kB

schwul ist cool

eco - 4-6-2021 v 09:35

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Silná spekulativní růstová volatilní, od Timoteje manipulovaná homosexuální akcie Apple
není vhodná na stálo pro dividendy jako důchod.


Nerozumím vaší nenávisti k homosexuálům. Myslel jsem, že na tomto fóru by se nikdo neměl urazit?

Ladislav - 4-6-2021 v 11:03

''Silná spekulativní růstová volatilní, od Timoteje manipulovaná homosexuální akcie Apple
není vhodná na stálo pro dividendy jako důchod.''

1) V těch slovech není žádná urážka.
2) Kdyby tam urážka byla, tak urážky lidí kteří nejsou členy fóra, jsou dovoleny.
Hlavně připadají v úvahu pachatelé trestných činů: Babiš, Zeman, Lukašenko, Putin, Lavrov, Orbán, Asad, Netanjahu, Trump, Soros, Grínšpan.

eco - 4-6-2021 v 17:08

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

2) Kdyby tam urážka byla, tak urážky lidí kteří nejsou členy fóra, jsou dovoleny.
Hlavně připadají v úvahu pachatelé trestných činů: Babiš, Zeman, Lukašenko, Putin, Lavrov, Orbán, Asad, Netanjahu, Trump, Soros, Grínšpan.


Proč na tomto seznamu není Merkelová?

Ladislav - 5-6-2021 v 10:53

Vojtěch Rohlena: AB Inbev
Video 30 minut
https://www.youtube.com/watch?v=XMB20KQPxYo

Vojtěch Rohlena: Wells Fargo
Video 11 minut
https://www.youtube.com/watch?v=lszb7nauVNk


r626 - 5-6-2021 v 18:40

Citace: Původně zaslal: eco  
Citace: Původně zaslal: Ladislav  

2) Kdyby tam urážka byla, tak urážky lidí kteří nejsou členy fóra, jsou dovoleny.
Hlavně připadají v úvahu pachatelé trestných činů: Babiš, Zeman, Lukašenko, Putin, Lavrov, Orbán, Asad, Netanjahu, Trump, Soros, Grínšpan.


Proč na tomto seznamu není Merkelová?



Asi proto, protože ta dáma nestojí ani za zmínku..

eco - 5-6-2021 v 18:58

Citace: Původně zaslal: r626  


Asi proto, protože ta dáma nestojí ani za zmínku..


Zdá se, že nesledujete zprávy.

Ladislav - 6-6-2021 v 06:42

Angela Merkel je dosti slušná osoba.
Ti ostatní nahoře jmenovaní jsou zločinci, zloději, podvodníci, vrazi, všichni patří do vězení. Ale ne Merkel.

eco - 6-6-2021 v 20:21

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Angela Merkel je dosti slušná osoba.
Ti ostatní nahoře jmenovaní jsou zločinci, zloději, podvodníci, vrazi, všichni patří do vězení. Ale ne Merkel.


Myslím, že Trump a Netanjahu jsou lepší než Merkelová.

Ladislav - 6-6-2021 v 22:13

Merkel-Schulz.jpg - 33kB

'''Myslím, že Trump a Netanjahu jsou lepší než Merkelová.''' Jacky Knab

Já zas myslím, že jsi agent izraelské tajné služby, když ubližuješ Angele Merkel, zastáváš se pachatelů Trumpa a Netanjahu, umíš hebrejsky a byl jsi několikrát v Izraeli. Ale nesmíme žádného člena fóra podezřívat z ošklivých věcí.

Každý to ví, že pachatelé Netanjahu a Trump patří do vězení. A Angela Merkel si za dlouholeté kancléřství zaslouží vyznamenání.
Je tedy veliký rozdíl mezi Trumpem, Netanjahu a Merkel. První dva patří do vězení, poslední jedna patří vyznamenat.

Angela_Merkel.jpg - 37kB

Ladislav - 8-6-2021 v 08:29

Manipulace s buy backs
Odkupy vlastních akcií a jejich likvidace byly nezákonné až do roku 1982, protože byly vnímány jako manipulace kurzu. A krátce byly tyto buy backs zakázány i v roce 2020.
Darebáci z vedení firem FAAMG a jinde, pomocí buy backs snižují počet existujících akcií a někdy si bere firma na ty nákupy i kredit, aby kurz akcie rostl silně každý rok a zakladatel firmy nebo dnešní šéf firmy mohl firmu za pár let opustit s co možná největším množstvím milionů dolarů v akciích, které dostal jako bonus ke mzdě.
Takto manipulované FAAMG akcie a jiné, by měli spekulanti na počátku velkého krachu prodat, nejpozději při poklesu 30% a nenechat si FAAMG akcie klesnout během dvou let na 1/4. Vždyť za peníze z prodaných 4x předražených akcií na konci velkého krachu koupí od těch samých akcií 4x více kusů.
Něco jiného jsou málo manipulované dividendové akcie, které se předraží jen 2x. Ty je vhodné držet stále a přes všechny krachy jen kvůli dividendám: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, BHP Group, British American Tobacco, HSBC Holdings, Royal Dutch Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, BNP Paribas, Iberdrola, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.

Ladislav - 9-6-2021 v 11:47

Vojtěch Rohlena: Raytheon Technologies
Video 14 minut
https://www.youtube.com/watch?v=9c-Z53JFxE4


Stanislav - 11-6-2021 v 18:07

Dnes jsem dokupoval kanadskou Enbridge. Už mám v ptf 236 kusů. I RDS.B považuji za dobrý tip, ale bude to chtít více času. My jsme na Vás pane Ladislave vůbec nezanevřeli a kupujeme průběžně to samé co Vy. Máme stejné hodnoty, ale lišíme se v názorech. Nic není černé a ani bílé. Za mě mohu osobně říci, že jsem velice spokojen a jsem na prahu z vyskočení z krysího závodu - opustit zaměstnání a žít bezstarostně z dividend. Bude to ještě minimálně 1,5 roku, takže investování splnilo mé tužby. Zní to až neuvěřitelné, ale skoro po 15 letech spoření jsem se k tomu pomalu a jistě dokodrcal i bez přispění státu.

eco - 11-6-2021 v 20:40

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Dnes jsem dokupoval kanadskou Enbridge. Už mám v ptf 236 kusů. I RDS.B považuji za dobrý tip, ale bude to chtít více času. My jsme na Vás pane Ladislave vůbec nezanevřeli a kupujeme průběžně to samé co Vy. Máme stejné hodnoty, ale lišíme se v názorech. Nic není černé a ani bílé. Za mě mohu osobně říci, že jsem velice spokojen a jsem na prahu z vyskočení z krysího závodu - opustit zaměstnání a žít bezstarostně z dividend. Bude to ještě minimálně 1,5 roku, takže investování splnilo mé tužby. Zní to až neuvěřitelné, ale skoro po 15 letech spoření jsem se k tomu pomalu a jistě dokodrcal i bez přispění státu.


Gratulujeme vám k finanční svobodě!

Marek - 11-6-2021 v 23:30

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Dnes jsem dokupoval kanadskou Enbridge. Už mám v ptf 236 kusů. I RDS.B považuji za dobrý tip, ale bude to chtít více času. My jsme na Vás pane Ladislave vůbec nezanevřeli a kupujeme průběžně to samé co Vy. Máme stejné hodnoty, ale lišíme se v názorech. Nic není černé a ani bílé. Za mě mohu osobně říci, že jsem velice spokojen a jsem na prahu z vyskočení z krysího závodu - opustit zaměstnání a žít bezstarostně z dividend. Bude to ještě minimálně 1,5 roku, takže investování splnilo mé tužby. Zní to až neuvěřitelné, ale skoro po 15 letech spoření jsem se k tomu pomalu a jistě dokodrcal i bez přispění státu.

Dobra prace. V kolika letech?

Stanislav - 12-6-2021 v 13:27

Ahoj Marku! Letos v prosinci mi bude 58 let. Za letošního půl roku jsem našetřil z výplaty a z dividend 6.203 USD. Moje hrubá měsíční výplata je 22.390 Kč + stravenky(za každý odpracovaný den = 75 Kč). Vychází mi to lehce přes 20.000 Kč měsíční příjem z práce. Sám vidíš, že ukládám více, než vydělávám. Za jediný pouhý rok si našetřím na zdravotní pojištění, které je nyní 2052 Kč měsíčně a jsem povinen ho platit. Do konce roku budu z výplaty a z dividend ještě nakupovat akcie, a pak budu celou výplatu odkládat, abych měl na placení ZP. Z dividend budu nakupovat akcie. Už jsem se dostal na 5000 USD ročně netto dividendy. Důchod bude sice mírně nižší, pokud neudělají nějaké nepředložené korekce, ale při horším scénáři bych měl 10.000 Kč důchod + 10.000 Kč dividendu měsíčně, čímž bych byl na tom stejně jako dnes, když jako vůl chodím do práce. Od 55 let se nemusí platit sociální a penzijní zabezpečení. Část ze zbývajících let ještě prožiju na pracáku, abych si vybral prachy, o které mě ti šmejdi okradli. Před 15 lety jsem byl schopen odložit na nákupy z výplaty pouze do 7000 Kč. Dnes odkládám 3x tolik. Mám smůlu, že jsem se k tomu nedostal jako mladší, protože tady byli zasr@ní bolševici. Žiji skromně, nikam necestuji do zahraničí, protože jsem si to odbyl v mládí. Bydlím v bytě, který je v mém osobním vlastnictví, tak mě nedusí žádná hypotéka a nebo nájem. Jsem bezdětný. Celý život pracuji na podřadných pozicích za podřadnou výplatu. Jsem moc rád, že mladí lidi mohou dnes investovat, protože průběžný důchodový systém je zastaralý a většina lidí si myslí, že stát je zaopatřovací ústav. Jsem asi mezi prvními lidmi, kteří sem vstoupili na Ladislavovo fórum a během několika málo měsíců budu na vlastní kůži moci testovat mocnou sílu investování, které nabízí vytouženou svobodu. Ať se ti daří v investování a hlavně nepolevuj!

Ladislav - 12-6-2021 v 15:15

You are young, gifted and black.

Bob & Marcia - Young, Gifted and Black - reggae 3 minuty
https://youtu.be/ubDVUQon5BE

eco - 14-6-2021 v 19:53

Tento muž z Kanady je naším vzorem. Každý měsíc dostává 30 000 dolarů na dividendách: (!!!!)

https://www.tawcan.com/living-off-dividends-tax-free/

Jeho strategie od roku 1985:BUY AND HOLD FOREVER!!!!

NIKDY NEPRODÁVEJTE AKCIE!!!

Jeho dividendy = jeho důchod

Ladislav - 18-6-2021 v 11:34

Vojtěch Rohlena - Iberdrola S.A.

video 19 minut

https://www.youtube.com/watch?v=jXx6Dp3oUDM

Ladislav - 25-6-2021 v 17:30

Americké banky prošly zátěžovým testem,
už smí opět vyplácet slušné dividendy a nakupovat vlastní akcie.
Příští týden může Wells Fargo oznámit zdvojnásobení dividendy.
Kdo nemá dostatek akcií Wells Fargo, měl by brzy koupit.

Dividendy https://www.morningstar.com/stocks/xnys/wfc/dividends
Graf https://www.comdirect.de/inf/aktien/US9497461015

wfc.png - 13kB

Ladislav - 25-6-2021 v 17:47

Vojtěch Rohlena - Enbridge Inc. - Kanada
Olejnatá akcie na stálo pro dividendy
video 19 minut
https://www.youtube.com/watch?v=u5-0leYwhbU

Stanislav - 25-6-2021 v 20:19

Suzan Rice vlastní mnoho akcií této firmy Enbridge i kanadské banky, které ten cirkus financují. Její fotr byl šéfem FEDu a její zelené bolševické šílenství v dresu bolševické prolhané Demokratické strany, pak vyznívá velice komicky, protože pokud by vyhrála nad Kamalou Harrisovou a Biden by zhebl, tak tato ženská se klidně mohla stát prezidentkou USA! Nám investorům je to však jedno, protože my kupujeme kvalitu a hodně lidí jsem i nablbnul, což mě i osobně velice těší. Je to moje 5. největší pozice v ptf.

Ladislav - 26-6-2021 v 02:55

Enbridge
'''Je to moje 5. největší pozice v ptf.'''

Pak je velice divné, že dole máš jako porftolio jen akcie:
AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC

bigusdykus - 26-6-2021 v 12:13

Jaký je názor na

REN - Redes Energéticas Nacionais, SGPS, S.A. (RENE.LS)

https://finance.yahoo.com/quote/RENE.LS?p=RENE.LS&.tsrc=...

Pro dlouhodobé divi držení. Díky

Ladislav - 26-6-2021 v 20:04

Redes Energéticas Nacionais
Vyzkoušet můžeš všechno.
Akcie je levná s PE, PB, PS, výnos dividendy 7%.
Zjisti ale e-mailem na firmu růst tržby v letech 2009-2019. Morningstar firmu nevede.
Je dobré, aby ta tržba rostla těch 10 let před korona krizí 2020. A nekupovat akcii, jestli tržba klesala.
Tato portugalská elektrárna stojí jen 1,5 miliardy euro a má 697 pracovníků.
Já kupuju jen akcie firem hodnoty nad 30 miliard euro.
:( Bilance 2016-2020 https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/analyse/jahresbil...

REN.png - 16kB

Marekkoc - 2-7-2021 v 08:00

Zdravím všechny, jaký je Váš názor na
Metro AG, dividendy vyplácí jen pár let a má klesající tržby, jinak pokerové ukazatele p/b=2, p/s=0.16 a p/e je pod 15. Díky. M.

Wiki - 2-7-2021 v 10:06

Metro AG má tržby tak jako naše Makro od hoteliérů, hospodských a obdobných provozoven. Když byly tyto provozovny díky Covidu 19 zavřené tak musely tržby klesnout i jejich dodavateli tedy Metru. Nevýhoda je ve vyšší německé dani u dividend. Můj osobní problém je s podíly Křetínského s Tkáčem, protože obecně nemám rád tyto české "podnikatele" (dříve i Kellnera). Menší podíl v Metru mám (200 ks), ale počítám s prodejem po zvýšení ceny kolem 13€.

Ladislav - 2-7-2021 v 10:22

S akciemi nemocných a bankrotujích firem nespekulovat.!.!
S nemocnými a bankrotujími německými obchody ať ztrácí peníze jen milionáři Benko a Křetinský.!.!

akcionarek - 2-7-2021 v 14:24

Včera jsem pořídil do portfolia 211ks Iberdrola S.A. 10.36eur/ks

Na yahofin. :
Ex-Dividend Date Jul 08, 2021
Forward Dividend & Yield 0.50 (4.86%)
1y Target Est 7.13

Otázky:
Oni čekají pokles ceny akcie až k 7eur?
dividenda pro rok 2021 je 0,5eur na akcii? To je nějak moc o proti lonsku0,4eur?
Vypada že asi budu mít nárok na divi..
Rozdělení vyplaty divi v 2020: 0,232 a 0,168
Vyplata divi je před zaněním?
Kolik mají španělé dan z divi, stále 19%?
Díky

fraja - 8-7-2021 v 07:35

Jaký je názor na
ORAN- Orange SA ,pekna divi.:9,6%

Ladislav - 8-7-2021 v 11:39

Morningstar oznamuje u Oranže dividendový výnos 7,5% a Onvista 7,3%
Lecjaký rok je dividenda víc než 100% z čistého zisku, což není slušné, protože dividenda musí být placena z čistého zisku a bez kreditu.
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/fnctf/dividends
https://www.onvista.de/aktien/Orange-Aktie-FR0000133308

Akcie je levná, ale je dobré si zařídit zdanění dividend 12,8%, jak to má být už 3 roky. Mně jsou poslední rok daněné francouzské dividendy 30% v Francii plus 9% v Německu = 39%. Příští rok si zařídím u DKB banky zdanění ve Francii 12,8%.

:( Já bych Oranžovou akcii nekoupil, protože během 10 let klesla tržba ze 45 na 42 i bez korona krize.
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=FNCTF&...

Kdo chce jinou telekom akcii než ATaT, Verizon, D.Telekom,
:cool: měl by koupit japonskou telekom KDDI :cool:
Výnos dividendy jen 3,5% ale daň 15%. A dividenda a tržba hezky rostla posledních 10 let
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=KDDIY&...

KDDI.jpg - 214kB

Ladislav - 25-7-2021 v 07:03

AT&T's Corporate Restructuring Will Add to Existing Value
The company is already a good investment, but restructuring will improve odds of success even further
:) https://www.gurufocus.com/news/1483429/atts-corporate-restru...

To vypadá, autor článku Steve Booyens se chce brzy dostat s akcií do plus a proto jí dělá reklamu.
Firemní restrukturalizace společnosti AT&T zvýší stávající hodnotu.
Společnost je již dobrou investicí, ale restrukturalizace ještě více zlepší šance na úspěch.


AT&T's Corporate Restructuring Will Add to Existing Value.
The company is already a good investment, but restructuring will improve odds of success even further.
AT&T Inc. (T, Financial) is a great investment option at the moment.
The company is also in a restructuring process, causing investors to anticipate substantial gains.
The company will retain 71% of the business and receive $43 billion in cash and debt securities, which will help it pay off much of its debt burden. The capital will add needed liquidity to its balance sheet as it embarks on a 5G campaign with significant opportunity cost.
AT&T is already an excellent investment as it is a high-quality business with a high dividend yield and good relative value metrics. The restructuring of its business will add liquidity to the balance sheet and expand its core business, subsequently increasing market share and intrinsic value.




Ladislav - 25-7-2021 v 07:35

Proč jsou tvoje akcie v mínus:
S tvojí akcií manipulují analytici. Zatímco Wall Street zvládl schopnost manipulovat s akciemi v krátkodobém horizontu, nejsou schopni manipulovat s akcií v dlouhodobém horizontu.
Jak porazit Wall Street:
Kup a drž navždy! Pokud akcie klesnou, můžeš si koupit další za levnější cenu.

:) https://www.griproom.com/fun/why-your-stock-is-always-red

Why Your Stock is Red
It’s more likely that your stock is being manipulated by Wall Street.
Wall Street does this because they’ve also identified the stock as being great. Banks and hedge funds have teams of brilliant analysts working for them.
Your gem was a great company, you just weren’t patient enough.
Wall Street thinks in terms of years, but most investors think in terms of weeks, or even days. Regular people set their stop loss 5% below their purchase price. They get notifications when their stock drops. Hundreds of annoying little reminders that they’re dumb and they should sell.
Long term investors think differently. They might go weeks or months without checking in on their stocks. They can afford to wait out the stock manipulation.
While Wall Street has mastered the ability to manipulate a stock in the short term (less than a few years) they are unable to manipulate a stock in the long term.
How to beat Wall Street:
You buy. And you hold forever. If the stock drops, you can buy more at a cheaper price.
:) https://www.griproom.com/fun/why-your-stock-is-always-red

Aries - 27-7-2021 v 07:52

Ladislave, myslíš že Altria Group, Inc. (MO) je dobrá akcie na stálo ? Vyplatí se koupit ?

Ladislav - 27-7-2021 v 10:17

René, já a Rudolf, chodíváme na golf a myslíme, že
ze všech tabákových akcií světa by se měla dnes koupit držet doživotně jen akcie Br.Am.Tobacco,
ta firma je málo zadlužená a akcie je levná.

Akcie Altria a P.Morris bych nekupoval, protože firmy jsou dost zadlužené
a akcie jsou s P/B dost drahé.
Když se nejedná o techno akcie, ale o tabák, měly by být akcie při nákupu oceněny blízko toho starého P/B 1,5,
jak myslel 1949 Ben Graham. A proto je P/B u Br.Am.Tobacco v pořádku
a P/B u akcie Altria a P.Morris je příliš vysoko.

Ladislav - 28-7-2021 v 08:58

Wells-Fargo-chart.jpg - 26kB Minimum -> Maximum = + 126%

Když má banka Wells Fargo od orgánů dovoleno platit slušnou dvidendu, zvyšuje 5.8.2021 dividendu o 100%.
Několik měsíců později přijde další zdvojnásobení a dividenda bude vysoká jako před korona krizí, aby se akcionáři nezlobili.
:) https://www.morningstar.com/stocks/xnys/WFC/valuation

Wells-Fargo-dividend.jpg - 99kB

Marek - 28-7-2021 v 09:21

Wells Fargo byla donedávna bandou špinavých zlodějů, viz teď seriál na Netflixu. Raději bych měl doma dřevomorku, než tuhle akcii.
Stokrát raději JPM či BA. WFC je pro niemandy. Navíc jejich obchodní výsledky stojí většinou za prd.

Ladislav - 28-7-2021 v 13:02

wells-fargo-stagecoach.jpg - 34kB

Nějaký ruský agent nebo čínský agent musí hanět všechny americké banky a zastávat se největší ruské banky
a největší čínské banky.
V diskusi pod zprávami na www.seznam.cz je každý den spousta názorů od těch ruských a čínských agentů.
Slušný člověk ty jejich lži nevydrží číst déle jak minutu.

Slušný člověk ze západu nemá rád banky: Goldman Sachs, J.P.Morgan Chase, Citibank, Deutsche Bank, FED, ECB,
Saxo Bank, Sberbank, J&T.
Ale banka Wells Fargo si zaslouží věčnou úctu a lásku.
Vždyť v USA není žádná jiná lepší bankovní akcie, která se hodí pro dividendy na stálo lépe.


WFC-SFO.jpg - 36kB

akcionarek - 31-7-2021 v 14:12

Snad jsem neudělal během uplynulého týdne nejhůř když jsem přikoupil do portfolia Vodafone, BP, Unilever a BAT,
všechny okolo 1:1:1:1 jako stálice na stálo,všechny jsou už alokovány těsně nad 4Keur

A snad během týdne či dvou neudělm velkou chybu, když se poohlédnu po něčem v USA

např.
ETF SDIV Global X SuperDividend ETF
LTC Properties, Inc.
AFC Gamma, Inc.

Ladislav - 31-7-2021 v 16:41

At that time of the year in the United States, I would only buy the 4 stocks
of AT&T, Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance and Wells Fargo.


Balkon-3.jpg - 282kB Můj balkon 1.8.2021


akcionarek - 1-8-2021 v 07:58

@Ladislav
Podle grafu se mi líbí z těch čtyř nejvíc WBA

Tak že by WBC, LTC a AFCG

AFCG druhý konopný reits chvíli po ipo, třeba se chytne, vyplací divi dřív jak IIPR

 Stran:  1  ..  14    16    18  ..  20