Diskusní fórum akcie a burza

Akcie na stálo pro dividendy

 Stran:  1  2    4  ..  20

Ladislav - 7-9-2019 v 17:36

Několik lidí si stěžuje na vysoký dluh u Kraft Heinz, jenže tam je
total liabilities : total stockholders equity = 51:51 = 1:1, což znamená stejné malé zadlužení jako
u každých jiných málo zadlužených podniků, JNJ, PG atd.
Jestli je většina toho cizího kapitálu dlouhodobý dluh nebo krátkodobý dluh nebo cokoliv, to je asi jedno, že? :question:
Nezajímavá akcie pro příliš velký dluh by bylo ale 4:1 = total liabilities : total stockholders equity. Pravda :question:
https://finance.yahoo.com/quote/KHC/balance-sheet?p=KHC
https://finance.yahoo.com/quote/JNJ/balance-sheet?p=JNJ
https://finance.yahoo.com/quote/PG/balance-sheet?p=PG

Jack N. - 8-9-2019 v 07:24

5 důvodů proč neinvestovat do Kraft Heinz:
(Ladislave, nic ve zlém)

1) velmi vysoká hodnota nehmotných aktiv + goodwill: 85.9 miliard $ (!), a to již po sníženi z 104.3 miliard $. Další snížení není nereálné ...
2) velmi nízká hodnota volné keše, která zdaleka nepokrývá dividendu a v dohledné době nebude zlepšení
3) velké zadlužení - dlouhodobý dluh 30.8 miliard $. Poměr dluh / Ebitda = 4.7x
4) Mírně klesající tržby a výrazně klesající provozní zisk, ten je za 5 let -33%.
5) vlastnická struktura - největší pozice má Berkshire Hathaway (snad OK) a 3G Capital (fuj)

Zdroje: Stockrow, Marketscreener, Seeking Alpha


Stanislav - 8-9-2019 v 09:06

Ten vzorec je pro upřesnění: Total Debt/EBITDA a značí ten poměr roky, kolik by firmě trvalo zaplatit dluh při konstantním dluhu a EBITDA. Posledně jsi mi Jacku napsal u CTL 6x, ale bylo to pouze 4x, tak si mě pěkně vystrašil, tak jsem se do toho více ponořil a vynořil jsem se s tímto. U KHC je ten poměr 4,7x. Je tam samozřejmě i vzorec pro Net Debt/EBITDA, což by dle mého soudu mělo být přesnější, protože odečítá hotovost a její ekvivalenty. Poměr Total Debt/EBITDA nad 4x je už závažný a při nízké EBITDA marži to může být poprava v přímém přenosu. Vzhledem k tomu, že má KHZ výrazně vysokou EBITDA marži cca. 25%, což značí vysokou dominanci na trhu, tak si myslím, že by se dluh dal splatit s odřenýma ušima. Klesá samozřejmě EBITDA, což je nemilé, ale v dalších letech může dojít k obratu. Tržby jsou víceméně stabilní. U těchto firem hraje velkou roli oblíbenost nových nasazených značek, což se u General Mills taktéž hojně děje. Něco se prostě podaří a něco se musí zlikvidovat, protože chutě lidí jsou nevyzpytatelné. Asi by nebylo od věci, kdyby nasadili barevné kečupy, ale s přírodními barvivy. 2x jsem ochutnal koláč z čilského lilku a exkrement byl pěkně zelený. Kdo to nezná a dát mu to ve formě borůvkového koláče, tak zezelená hrůzou, protože si bude myslet, že se s ním něco děje a ještě mu nakecat, že řádí nějaké nebezpečné onemocnění přenášené od exkrementů lišek, což se všeobecně ví, a že se to může v prvním stádiu projevit právě zbarvením stolice. Lilek vypadá tmavě jako borůvky a rostlina patří mezi lilkovité, ale je jedlá a dá se z ní udělat i špenát. Když jsem to říkal holkám v práci, tak se to bály žrát, tak aspoň na mě více zbylo! :lol:

Ladislav - 8-9-2019 v 11:21

:question: Může se namísto EBITDA (Earnings before interests, taxes, depreciation and amortisation)
vzít EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) ? :question:
Já zde :post: https://finance.yahoo.com/quote/T/financials?p=T nevidim EBITDA, ale jen Earnings Before Interest and Taxes.
Myslíte, že by se neměly kupovat akcie podniku, kde je ''Total liabilities'' 4x vyšší než ''Earnings Before Interest and Taxes''?
Myslíte, že by se neměly kupovat akcie podniku, kde je ''Long term debt'' 4x vyšší než ''Earnings Before Interest and Taxes''?
:question: Ve které knize jste to našli psáno? :question:

Jenže ATaT má 10x vyšší ''Total liabilities'' než ''Earnings Before Interest and Taxes''. A o příliš velikém dluhu u ATaT se nemluví.:post: https://finance.yahoo.com/quote/T/balance-sheet?p=T

:post: The 15 Credit Ratios Every Investor Should Know. Patnáct poměrů úvěru, které každý investor by měl znát:
:post: https://finbox.com/blog/top-15-credit-ratios-investors/
Tam se o vašem vzorci a EBITDA nic nepíše.
Ale je tam Debt / Equity. Debt / Total Capital. Total Liabilities / Total Assets.


A proto si myslím, že srovnávat cizí kapitál : vlastní kapitál postačí, i bez EBITDA.
A tak jsou Kraft Heinz a ATaT málo zadlužení. BMW na hranici. A Telefónica SA moc zadlužená.
Ale mnohý rok má Kraft Heinz menší čistý zisk než dividendu, stejně jako Telefónica SA.
Také Ben Graham v jeho knize píše, vlastní kapitál by měl být 2x vyšší než cizí kapitál = zadlužení 50%.
V jeho knize nesrovnává EBITDA s dluhem. Ale jen ''total liabilities'' : ''total stockholders equity''.
A tam by mohlo být 10 md. : 20 md. x 100 = 50%.

My však kupujeme i akcie firem, kde je cizí kapitál maximálně 3x vyšší než vlastní kapitál. A nedbáme na Grahamovu radu, že cizí kapitál by měl být polovina z vlastního kapitálu. Jinak by nám z našeho kouzelného portfolia nezbyla ani jedna akcie. Žádný náš podnik nemá cizí kapitál polovinu z vlastního kapitálu. :punk:

TomasV - 8-9-2019 v 11:53


EBITDA-je hrubý zisk +odpisy a úroky




Stanislav - 8-9-2019 v 12:49

Neauditovaná metrika EBITDA se začala hojněji používat napříč světovými jurisdikcemi k oceňování společností teprve v 80. letech 20. století. Jinak Benjamin Graham zemřel 21. září 1976, Aix-en-Provence, Francie, takže by to musel napsat až posmrtně. Pro mne je EBITDA marže svatým grálem a domnívám se, že by se akcie s nižší jak 10% EBITDA marží neměla raději vůbec nakupovat, protože té firmě škodí konkurence a může brzo na to zdechnout, viz třeba WBA.

Ladislav - 8-9-2019 v 13:02

:question: Takže všechny akcie prodat a jít se klouzat na rybník :lol:

Ladislav - 10-9-2019 v 08:52

Walgreens Boots Alliance mi utíká od 45 € a mám koupenu akcii zatim jen za 1.000 €.
A i tak je moje girokonto o 1.000 € přetaženo do mínus, nebo-li jsem zadlužen kvůli nákupu akcií WBA před 14 dny.
:question: A někdo z vás by mi asi radil, zamluvit akcii za 5.000 € s kurzem 45 € před 14 dny pomocí opcí? :question:
Jestli WBA poroste dál, asi pak klesne výnos dividendy pod 3% a pak se mi už nechce akcii kupovat.
A chci mít akcii do léta 2020 koupenou za 6.000 €. Tedy ještě přidat 5.000 € a asi už bez dluhu.
Protože na jaře dostanu tisíce a tisíce eur dividend.
Však růst zisku Walgreens se silně zhoršuje a proto špatné zprávy mohou akcii příští rok zase srazit dolů.
:question: Tedy zjistit, kdy se publikují další zprávy o mizerném zisku minulý kvartál a mizerné vyhlídce na 2020. :question:
A po každém kvartálovém hlášení bude asi možno koupit akcii levněji.
Quartalszahlen Q4 2019 30.10.2019
Quartalszahlen Q1 2020 02.01.2020
Quartalszahlen Q2 2020 07.04.2020
Quartalszahlen Q3 2020 25.06.2020
Quartalszahlen Q4 2020 30.10.2020
:post: https://www.finanznachrichten.de/nachrichten-aktien/walgreen...

Prolhaní analytici čekají tento rok pokles zisku. Příští rok růst jen 0,5%. A tak snad akcie zase klesne na 45 €.
:post: https://finance.yahoo.com/quote/WBA/analysis?p=WBA
Na druhé straně z hloupých knih je známo, že někteří lidé kupují rádi akcie, až když kurz vystoupí nad SMA 200.
To je ta oranžová křivka na obrázku.

:post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...
WBA.png - 13kB

zanek - 12-9-2019 v 08:20

Jak ted vidite Cisco? Dokupoval jste nekdo? Probehla tam asi pred mesicem korekce a vidim tam potencial k rustu. Dividenda krasne kryta. Pravda P/S a P/B je vyssi, ale je to zase technologicka firma. Premyslim ze bych neco zobnul.

Pavel - 12-9-2019 v 08:40

zanek: Uz je trochu pozdě, jak Trump i žluťásci měknou, ceny technologických akcií zase vzrostly. Upozorňoval jsem před časem na Intel (to byl dost pod 50 USD), ale ten už se taky veze nahoru.

Pokud nechceš čekat na alespoň částečný propad trhu po současném několikadenním růstu (zkusit časovat trh?), rozhodoval bych se mezi těmi dvěma, potenciál oba stále mají, jsou to navíc luxusní akcie z DJIA a dalších.

Osobně mám obě akcie, ale jsem dost na interních limitech - nebo spíš nad nimi, jak jsem je kupoval o dost levněji, takže přikupovat nebudu.

CUTTY - 13-9-2019 v 20:13

Laďo,

v rýchlosti som sa Ti pozrel na tú Walgreens Boots Alliance a zdá sa, že opcie na ňu môžeš realizovať iba prostredníctvom NASDAQ, takže za USD, čo pre Teba by asi nebolo to pravé orechové a dnes už je cena trošičku inde, poznáš tú vetu: "Líbilo se mi to za 45, za 50 je to už urážka!" Škoda, že nemáš aspoň nejaké vedomosti a skúsenosti z obchodovania opcií, pretože tých variant a možností je viac, ale správne rozhodnutie musíš vykonať Ty sám. Je to otázka priorít, čo od toho očakávaš a čo chceš tým docieliť. Vysvetľovať to takto na diaľku, bez vedomostí a skúseností je zložité. Najprv si o tom treba niečo naštudovať, ale vynaložená námaha bude stáť za to, dosť by Ti to pomohlo a uľahčilo manažovať ptf aj v prípade akútneho (momentálneho) nedostatku financií.

Na začiatok skús toto:

https://www.lynxbroker.cz/obchodovani-opci/

Ladislav - 28-9-2019 v 11:22

MSFT.png - 11kB
Poslední týdny akcie Microsoft na burze Nasdaq

Microsoft akcie má dnes P/S 8, P/B 10, P/E 27, výnos dividendy 1,3%.
:post: http://finance.yahoo.com/q/ks?s=MSFT+Key+Statistics

Zdá se, že akcie Microsoft už nemá sílu růst a poslední týdny vedou bílé svíčky marný boj s černými svíčkami, které znamenají pokles kurzu na svíčkovém grafu.
Šéf MSFT - Nadella masivně prodává akcie, které zabral jako bonus. Také jiní milionáři a fondy dnes více prodávají než nakupují akcie MSFT.
Multimilionáři a miliardáři očekávají 2020 velký krach akcií a prodávají různé akcie, protože nepotřebují jejich dividendy tak jako my.
Akcie MSFT je dnes dražší než průměr akcií ze stejného sektoru a 2x dražší než průměr akcií indexu SaP500.
Na předražení akcie MSFT s P/E, P/B, P/S jako bylo na jaře roku 2000 čekat nemusíme. Protože takové předražení vzniklo a možná bude vznikat jen jednou za 70 let.
Každý prorok krachu si vymyslí nějaký důvod, proč by 2020 nebo později měl přijít zas velký krach akcií, i když nebudou tak drahé jako na jaře 2000.
:( Co mne trápí u Microsoftu, je to, že podvádí s daněmi přepočteno na dolary asi ze všech podniků světa nejvíce. Snad je Apple na druhém místě. Možná ale, že je to starý údaj, protože Donald Trump žádal podniky podvádějící s daněmi, aby převedly jejich miliardy z daňových rájů do USA, že dostanou na ně jen nízkou daň. :(
Takový velký krach akcií trvává vždy alespoň 2 roky. Takže mám 2 roky čas dokončit nákupy levné akcie Walgreens a pak Roy.Bk.Scotland a za několik let, jestli bude kleslá akcie MSFT na P/S pod 3, P/B pod 3, P/E pod 15 a výnos dividendy stoupne nad 3%, pak třeba už Microsoft nebude s daněmi podvádět v daňovém ráji více než Siemens. A pak bych poprvé koupil akcie MSFT.

MSFT-PS-MAX.png - 42kB Poměr P/S v letech 1986-2019

Zde je nutné si uvědomit, že poměry P/E a P/B nedávají tak pravdivý údaj o ocenění akcií jako poměr P/S. A přesto se jednoduché knihy a jednoduché webstránky omezují na poměr P/E. Už jim rozum nestačí na P/S. Zatímco hloupé noviny oznamují jen kurz akcie včera a předevčírem. Žádná stopa v novinách ani po P/E.

MSFT-crash.gif - 12kB Krach drahé akcie na 1/3 roku 2000

Ladislav - 5-10-2019 v 14:46

Grafy všech mých 26 akcií jsou zde: :post: http://nr1a.com/mustrdepo.htm
Kraft Heinz a Walgreens nevypadají hezky.
Ale Kraft Heinz jsem koupil poprvé před rokem a Walgreens jsem koupil poprvé před měsícem.
Akcie BMW a Banco Santander se snadno dostanou k růstu.
Ale já potřebuju rostoucí akcie jen pro oznámení performance na ako-investovat.sk
Pro mne samotného stačí růst příjmu z dividend, protože mých 26 akcií nechci nikdy prodat.

T.png - 13kB AT&T

PG.png - 13kB Procter & Gamble

IBE.png - 17kB Iberdrola

MUC.png - 15kB Munich Re

zanek - 14-10-2019 v 11:37

Chlapi vy co drzite IBM, tady asi pojedeme za 2 dny z kopce. Management uz zrejme zna Q3 results. Jak jinak si prelozit dnesni interni zpravy o usporach.

Pavel - 14-10-2019 v 14:09

Hmm, tak to jsem fakt zvědav. Zřejmě nás tedy čeká ještě nějaké další "dluhopisové" období, než začne cena někdy v budoucnu konečně růst.

Vitusus - 14-10-2019 v 14:17

Nebo se k nim dostaly nějaké hospodářské predikce, které nevypadají úplně růžově, tak chtějí proaktivně sekat některé náklady. Asi bych počkal na kvartální report a call ve středu, a teprve potom dělal nějaké závěry.

Ladislav - 21-10-2019 v 11:17

Chart-Cisco-EUR.png - 16kB Cisco Systems v euro. Levně koupil u 26 euro.

''''Až klesne hodnota našich akcií o 80%, jako v roce 1929-32 a bude trvat 20 let, než dosáhne původní ceny jako tehdy, tak teprve pak uvidíme, kolik je výnos z akcií.'''' napsal do památníčku Czhunter

Není nutné připomínat velký krach akcií 1929-1932, protože neznáme průměrné P/S, P/B, P/E ve hlavním americkém indexu na vrcholu roku 1929.
Ale americké akcie byly asi více předražené na vrcholu roku 2000 než na vrcholu roku 1929.
Jenže my dnes už známe, jak vypadají poměry P/S, P/B, P/E u předražených akcií a proto žádné předražené akcie většina z nás nekupuje na vrcholu. Nikdo z nás asi nebude tedy čekat 20 let, až se mu dostane nějaká akcie do plus. Nikdo zde nekoupil akcii jen jednou a při P/S 20, P/B 20, P/E 100. :exclamation: Já kupuju jen akcie s P/S pod 3, P/B pod 3, P/E pod 15, i kdyby to byla techno akcie jak Cisco a Microsoft. :exclamation:
Naše situace bude po příštím velkém krachu akcií vypadat spíše tak hezky, jako akcie Johnson a Johnson, Procter a Gamble ve velkém krachu 2000-2003. Než mi klesne akcie Cisco na polovinu, tak asi nejprve vyroste 200%, takže i po velkém krachu bude v plus. Já však ji mám jen kvůli dividendám a ne na prodej s výdělkem.

Chart-PG-EUR.png - 15kB Procter a Gamble. I po krachu na 1/2 budu v plus.

abak - 21-10-2019 v 16:55

Johnson & Johnson je dnes opět blízko svého ročního minima. Podnikem slíbené $4 miliardové vyrovnání poškozených stran z kauzy předávkování opiáty vzalo za své a trh reagoval propadem. Pokud jste optimisté a riziko recese považujete za velmi nízké, může být dnes vhodná doba pro nákup, JNJ se aktuálně obchoduje za čtrnactinásobek predikováného zisku na akcii v příštím roce a ~ 3% dividendu.

Ladislav - 22-10-2019 v 08:42

:) Starej se hlavne o pomery P/S a P/B.!
Teprve na 3. míste je dulezitost P/E.
Do P/E nedávej zisk ocekávaný budoucí rok, ani prumerný zisk z minulých 10 let.!
Do P/E patrí jen zisk z minulých 4 kvartálu.
A zde vidíme, jak se lidé podvádí s pomerem P/E.
A tak kvuli té manipulaci v tisku a internetu P/E ignorujeme a staráme se o P/S a P/B.
Nebot jeden rok muze být P/E 1000 nebo negativní, druhý rok P/E 10, tretí rok P/E 50. A tak se na nej muzeme vykaslat. A sledovat jen P/S, P/B a vzdycky chtít výnos dividendy nad 3% pri nákupu akcie. :exclamation:

Skutečný příklad z praxe: Continental má dnes levnou akcii s P/S 0.5, P/B 1.4, dividenda 4.2%.
Včera oznámili, že letos odepíšou miliardy a proto bude čistý zisk negativní, tedy ztráta roku 2019.
Z toho plyne P/E neg. = P/E N.A. = hrozné jako P/E 1000. Přesto je akcie dnes levná s P/S 0.5, P/B 1.4.
Na rok 2020 čekají prolhaní analytici slušný čistý zisk a oznamují nepoužitelné 2020eP/E 9 z dnešního kurzu a zisku příští rok. Jestli však bude čistý zisk 2020 jen nepatrný, opraví se to na 2020eP/E 100.
:(

Ladislav - 22-10-2019 v 12:43

chart-Allianz.png - 14kB Allianz

Hodnota značky Allianz vzrostla o 12% a společnost je světovou jedničkou mezi pojišťovnami
22. října 2019
Allianz se stala nejhodnotnější pojišťovnou podle žebříčku 2019 Interbrand Global Brand Rankings pro rok 2019. Hodnota této značky, kterou v České republice reprezentuje Allianz pojišťovna, se zvýšila z 10,8 mld. USD v roce 2018 na 12,1 mld. USD. Od roku 2018 Allianz v žebříčku nejcennějších globálních značek postoupila o šest míst a obsadila aktuální 43. místo.

“S ohledem na dobu uplynulou od našeho vstupu do první stovky žebříčku v roce 2007 až po dosažení pozice jedničky mezi pojišťovnami na celkovém čtyřicátém třetím místě v roce 2019 je velmi zajímavé, že jsme dosáhli našeho prvního milníku,“ říká Christian Deuringer, šéf globálního managementu značky a dodává, že další ještě přijdou. „Naši značku budeme dále rozvíjet, budeme zúročovat naše jedinečné poznatky a spolupracovat s našimi zákazníky pro další zlepšení jejich zákaznických zkušeností, přičemž budeme investovat do udržitelných a inovativních partnerství, jako například Formule E, aby dále rostla naše přítomnost a význam pro životy našich zákazníků,” dodává Deuringer.

Podle Serge Raffarda, zodpovědného za strategii, marketing a distribuci skupiny Allianz SE jde pouze o začátek. „Dále usilujeme o to, abychom našim zákazníkům více pomáhali jít kupředu a nahoru nejen v porovnání s naším odvětvím, ale i s největšími globálními značkami. Je to klíčový prvek pro vytvoření zájmu o naše produkty a služby. Stejně tak potřebujeme dosáhnout nejvyšší hodnoty NPS, abychom zajistili, že si naši zákazníci odnáší tu nejlepší zkušenost,” vysvětluje Raffard.

Allianz byla založena v roce 1890 v Berlíně. Dnešní holding Allianz má hlavní sídlo v Mnichově a zastoupení na všech kontinentech. Působí ve více než 70 zemích světa, v nichž má 92 milionů klientů a 140 tisíc zaměstnanců. V České republice působí od roku 1993 a patří mezi tři největší pojišťovny.

Jestli v tvém portfoliu ze 30 akcií na stálo pro důchod z dividend mají být také akcie pojišťoven, nehledej štěstí v Americe! Z pojišťoven kup jen akcie Allianz a Munich Re, obě z Mnichova!

chart-Munich-Re.png - 17kB

Pavel - 24-10-2019 v 08:49

Ráno zveřejnil kvartální výsledky BASF, jsou mírně pozitivní, potvrdili outlook 2019. Cena se hrabe slušně nahoru, trh si asi odechl, že po profit warningu z 8.7.2019 se už výsledky dále nezhoršují.

https://www.basf.com/global/en/investors.html

Ladislav - 24-10-2019 v 12:22

Hlavně však BASF chce každý rok zvyšovat dividendu.
Třeba z něj bude později dividendový aristokrat.
Tak je dobré dnes levně koupit, dokud je výnos dividendy blízko 5%.
A roku 2021 má být německá daň z dividend snížena na 25%.

Nepřítel akcionářů je jen Švýcarsko s 35%ní daní z dividend, když se akcionář nenamáhá žádat část daně ze Švýcarska zpátky.
A u dividend z Francie (kde má každý z nás jistě už dávno akcie Sanofi), tam můžeme jen doufat, že daň 12,8% slíbená cizincům od 1.1.2018 jednou skutečně cizincům bude strhávána a ne furt ta bývalá daň 30%.

Pavel - 24-10-2019 v 18:12

Jo, to chce, ale jen o 3%.

PaloK - 25-10-2019 v 12:52

mám nejaké české koruny na účte s krásnym úrokom 0,0%, tak som rozmýšlal že kúpim za ne nejaké české akcie, ktoré by ste mi odporučali? alebo ich mám radšej premeniť na usd alebo libry?

bigusdykus - 25-10-2019 v 13:34

já budu asi ještě letos přikupovat ČEZ.

PaloK - 25-10-2019 v 14:37

nad tým ČEZom som rozmýšľal aj ja, ale niektorí tu na fóre nad ním ohrňujú nos.
mám už Monetu a Kofolu, ale kupoval som ich vrcholne nevhodne pred rokom, monetu za 80,5 a kofolu za 315, to som len z investovaním začínal a nevedel som o tom absolutne nič

Vosa - 25-10-2019 v 18:53

PaloK: Cena ČEZu je aktuálně celkem zajímavá, vzhledem k tomu, že se očekává velké zvýšení zisku.
Kvůli vznikajícím deficitům na trhu cena energií dlouhodobě půjde nahoru a (uzavírání jaderných a uhelných elektráren v ekologickém Německu).
Navíc příští dividenda už asi bude o něco vyšší.
Ale stejně bude lepší koupit na stálo ekologicky méně závadnou Iberdrolu, vyrábějící zelenou energii.

viz dnešní zprávy:
Větrné elektrárny na moři by v nadcházejících desetiletích měly zažít prudký růst a mohou se stát základním kamenem světových dodávek elektřiny. Přispívá k tomu prudké snížení nákladů na stavbu těchto elektráren a zlepšení technologie, což uvolňuje potenciál tohoto zdroje takzvané zelené energie. Ve své zprávě, kterou označila za dosud nejkomplexnější studii větrných elektráren na moři, to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA) (ČTK)


zanek - 25-10-2019 v 20:32

Citace: Původně zaslal: Vosa  

Větrné elektrárny na moři by v nadcházejících desetiletích měly zažít prudký růst a mohou se stát základním kamenem světových dodávek elektřiny.



A oni uz zazivaji. Napr. mam na watch listu Orsted. Po prudkem rustu ted zazivaji korekci a uvazuju o vstupu.

Vosa - 26-10-2019 v 10:40

zanek: Zajímavé. Vypadá to už hodně nadhodnocené. Tak snad korekce bude pořádná, chtělo by to aby to spadlo aspoň pod 300.

PaloK - 27-10-2019 v 23:01

Citace: Původně zaslal: Vosa  
PaloK: Cena ČEZu je aktuálně celkem zajímavá, vzhledem k tomu, že se očekává velké zvýšení zisku.
Kvůli vznikajícím deficitům na trhu cena energií dlouhodobě půjde nahoru a (uzavírání jaderných a uhelných elektráren v ekologickém Německu).
Navíc příští dividenda už asi bude o něco vyšší.
Ale stejně bude lepší koupit na stálo ekologicky méně závadnou Iberdrolu, vyrábějící zelenou energii.


u tej pražskej burzy sa obávam, že sa kvalitou približuje k tej bratislavskej.
keď som sa dávnejšie pozeral v obchodnej platforme na graf ČEZu, všimol som si na obchodných sviečkach bývali dosť často veľmi dlhé knoty, skúsil som to zobchodovať, ale bezúspešne, informoval som sa na to u Lynxu a bolo mi povedané, že sú to obchody mimo obchodné hodiny. pokiaľ sa bude väčšina obchodov prevádzať mimo obchodné hodiny, nemôžme čakať, že akcie budú výraznejšie rásť.

kraken - 28-10-2019 v 08:41

ATnT prodává CmE,což myslím že je to škoda, kdyby vydrželi s prodejem později, vymáčkli by z kellnera více...asi si spletli česko s čečnou

abak - 28-10-2019 v 10:36

AT&T se zbavuje růstovým potenciálem nezajímavé části portfolia Time Warner, potřebuje dál agresivně snižovat zadlužení, investovat v růstových regionech a vyhnout se včas expozicím v regionech s nižším potenciálem monetizace mediálního obsahu. Načasování prodeje je dobré, akcie CETV se obchodovaly poblíž pětiletých maxim. Tudíž mně jako akcionáři AT&T prodej CETV nevadí.

Horší je to z pohledu politického, případně z pohledu svobody projevu a objektivity v šíření informací pro obyvatele ČR, v ČR vzniká poměrně uzavřená mediální scéna, z části vlastněná Babišem, z části Bakalou a z částí Kellnerem, tedy ve všech případech prvoinstančních oportunistů z kupónové a podnikové privatizace, kteří nic nového nevymysleli, pouze byli ve správný čas na správných místech, vytěžili maximum z děravé privatizační legislativy a dosud jsou velmi úzce propojeni s politickou scénou ve střední Evropě a nyní mají ještě lepší možnosti pro ovlivňování veřejného mínění a politického směřování regionu v jejich podnikatelský prospěch a monopolizaci trhu. Kdyby byly síly vyrovnané a hoší šli proti sobě, nic proti, ale obávám se, že úroveň jejich spolupráce se v následujících letech začne značně zvyšovat. Viz Klausovy veletoče posledních týdnů, ať už v otázkách týkajících se ústavního soudu, rozdělení moci ve státu, nebo pohledu na demokracii obecně.

TomasV - 28-10-2019 v 12:26

Pěkné výsledky za ATT
2020 Outlook1

AT&T (T) expects in 2020:

Revenue growth: of 1% to 2%;
Adjusted EPS growth: $3.60 to $3.70, including HBO Max investment;
Adjusted EBITDA margin: Stable with 2019;
Free cash flow: Stable in $28 billion range;
Dividend payout ratio: In low 50s% range4;
Gross capital investment: In $20 billion range6;
Monetization of assets: $5 billion to $10 billion

3-Year Capital Allocation Plan

The company’s capital allocation plan for the next 3 years includes:

Dividend Growth & Payout Ratio: Continued modest annual dividend growth; dividends as percent of free cash flow of less than 50% in 2022;
Share Retirement: 50-70% of post-dividend free cash flow being used to retire about 70% of the shares issued for the Time Warner deal;
Debt Reduction: Retiring 100% of the acquisition debt from the Time Warner deal; a net-debt-to-adjusted EBITDA ratio between 2.0x and 2.25x by 2022;
Portfolio Review: Continued disciplined review of portfolio; no major acquisitions.

When combining AT&T’s current dividend yield along with planned share repurchases averaging more than 3% per year for the next 3 years, that provides shareholders a yield of about 8.5% per year — and a solid double-digit return when expected EPS growth is included.

Nás asi nejvíc zajíma snižování dluhu a monstrozní FCF,které má být v roce 2022 kolem 30-32B:exclamation:




kraken - 28-10-2019 v 15:22

HSBC dopadla hůře, profit-24%, dividentu měli na hraně i dříve, jsem zvědavý zda ji seknou

zanek - 30-10-2019 v 11:30

Citace: Původně zaslal: Vosa  
zanek: Zajímavé. Vypadá to už hodně nadhodnocené. Tak snad korekce bude pořádná, chtělo by to aby to spadlo aspoň pod 300.


@Vosa, videl si vcerejsi cca 10% propad po zverejneni Q3 results?

https://www.reuters.com/article/us-orsted-results/orsteds-lo...

Ladislav - 30-10-2019 v 15:25

Asi se muj nákup akcií silne zpomalí.
Sedim v jedné nemecké knihovne a nechci zkoumat, zda comupter umí ceskou diakritiku.
V léte mi prestal stát posílat 200 € mesícne na rodice. Za pár dní zacne chodit Kindergeld 408 € mesícne na konto matky mých detí.
Moje príjmy budou jen duchod nizsí nez nájemné bytu a dividendy. A výnos z prodeje mojí knihy ve 4. svetových recích, který nedelá tisíce eur rocne.
Tedy z mých dividend musím platit elektriku, plyn, telefon + internet, jídlo.
Kdoví, jestli mohu roku 2020 investovat do akcii pouhých 2.000 € rocne.
Ale teoreticky by se mely moje dividendy kazdých 10 let zdvojnásobit.
A nemecká vláda plánuje asi od roku 2021 na 50% jiste zavedení minimálního duchodu = Grundrente = asi 900 € mesícne bez ohledu na jmení duchodcu na kontech.
A tento zvedlý duchod by mi nahradil Kindergeld.
A tak asi od podzimu do zimy se bude zvysovat dluh na mém konte a na jare ten dluh vyrovnají tisíce eur z dividend a jeste snad zbyde 1.000 € na nákup akcií v kvetnu.
Pak ale na podzim a v zime bude moje konto asi pretazeno do mínus, aby jarní dividendy dluh zas vyrovnaly.
V New Yorku vydelají lidé moc penez, kdyz chodí dobre vydelávajícím lidem vyvencit psy. A vedou treba 5 psu najednou hodinu po meste a dostanou za to asi mnohem víc nez 50 dolaru.
Já vsak nechci v Mnichove vyvádet lidem psy do parku. A ani nevim, zda to v Mnichove existuje.

Pavel - 30-10-2019 v 16:19

Zajímavé, že paní budou chodit Kindergeld a přitom výdaje za byt zůstanou na pánovi. To vypadá na nějakou prohru pána... Možná nějaký ten vyvenčený pes v Mnichově by situaci spravil:-)

kraken - 30-10-2019 v 16:28

podle mne: zítra BMY - by měla akcelerovat a přiblížit se firmě merck, ten rozdíl je už o parník ..tak se nechme překvapit

Vosa - 30-10-2019 v 18:51

zanek: Už jsi koupil?

Ladislav - 2-11-2019 v 20:30

K-H-C.png - 10kB
To je síla :) +13% za den, ve čtvrtek stoupla akcie
Akcie nemocného výrobce potravin Kraft Heinz v současné době dělá skvělý comeback. Investoři sázejí na to, že nový šéf může převzít kormidlo.
Akcie KHC rostly ve čtvrtek o 13% na 32,33 dolarů na burze NASDAQ. Výsledkem je, že akcie jsou dokonce mírně nad SMA 200.
Investoři reagovali na poslední čtvrtletní zprávu. Ve třetím čtvrtletí poklesl zisk o 9% na 69 centů na akcii. Analytici však očekávali průměrně pouhých 54 centů. Tržby klesly o čtyři procenta.
"Dobrý pokrok" je učiněn při odhalování a eliminaci příčin špatné podnikatelské výkonnosti, uvedl Miguel Patricio, který byl od dubna v úřadu. Ještě zbývá mnoho práce, ale člověk věří, že v dlouhodobém horizontu se vytvoří obrat a dlouhodobě dosáhne růstu a ziskovosti.
KHC.png - 13kB

Stanislav - 3-11-2019 v 08:07

Takže stačí personální změna a hned se firma úspěšně uzdravuje. Někteří CFO a CEO by se měli dát na černou výstražnou tabuli a těmto firmám se zdaleka vyhýbat. Vůbec mi není jasné, že neschopný CEO nebo CFO může klidně vést další firmu a ti blbci si ho tam delegují do vedení, aby jim škodil?

kraken - 3-11-2019 v 09:54

těším se na OHI , která zvyšuje o 1c na 0,67 USD, přijde kolem 15.11.

Ladislav - 4-11-2019 v 18:46

Zajišťovna pojišťoven Munich Re měla letošní 3. kvartál o 76% vyšší čistý zisk než loňský 3. kvartál.
A že prý od roku 1969 nebyla snížena dividenda, stojí v dnešních novinách. Asi lež, že?
A letos bude zase dividenda vyšší než vloni.
Takže všichni moudří čeští investoři jistě nakoupili akcie Munich Re brzy po mně, nebo je měli dříve než já.
Často bychom měli pomoci Warrenu Buffettovi. Měli bychom koupit akcie, které starý pomatený dědek Buffett prodal = Munich Re, Sanofi, Procter a Gamble, Johnson a Johnson. Ale ne IBM. U Tesco si nejsem jistý.
:post: Ale mnoho soukromých akcionářů z USA, ve stáří už konečně inteligentních, se chlubí tím, že žádnou akcii neprodali, když nehrozil bankrot. Takže bychom se neměli nikdy naštvat na Tesco tolik, a snad ani na General Electric, že bychom jejich akcie prodali. Vždyť můžeme být rádi za 10-20 let, že je máme, slušně v plus a s hezkými dividendami. :cool:
Buffett-20.jpg - 472kB Karikatura: Warren Buffett

Ladislav - 5-11-2019 v 22:27

Pověst se dnes šířila, že akcie Walgreens Boots Alliance (WBA) bude stažena z burzy, tedy někdo všechny akcie od akcionářů a fondů vykoupí.
Když to akcie WBA slyšela, rychle vyskočila a na denním maximu byla 8% vysoko na burze Nasdaq.
To by se mi hodilo. Já bych akcii WBA prodal s výdělkem, moje girokonto by už nebylo přetaženo a místo abych šetřil dalších 5.000 € na tu akcii, mohl bych začít kupovat další akcii podle plánu, to je Royal Bank of Scotland.
:post: https://www.finanznachrichten.de/nachrichten-aktien/walgreen...
WBA.png - 9kB Walgreens Boots Alliance v dolaru.

Ladislav - 6-11-2019 v 08:31

Levné akcie s výnosem dividendy nad 5%, které muzes drzet dozivotne:

BHP Group, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, AT&T.

PabloRadegast - 6-11-2019 v 11:05

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Levné akcie s výnosem dividendy nad 5%, které muzes drzet dozivotne:

BHP Group, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, AT&T.


Všechny akcie až na BHP Group vlastním a jsem velmi spokojený. Rád bych zainvestoval do BHP Group na NYSE, ale nevím, který ticker je ten britský - BHP nebo BBL? Tipnul bych si BBL, ale nejsem si jistý. Může někdo poradi?
A dividendy chodí v USD nebo librách? 2x nebo 4x ročně?

bigusdykus - 6-11-2019 v 11:42

A jakej je rozdíl mezi Australskou a Britskou variantou? Proč koupit britskou a ne druhou firmu?
Nějak jsem to vysvětlení na wiki nepochopil.


2019-11-06_11-41-41.jpg - 86kB

2019-11-06_11-23-14.jpg - 126kB

TomasV - 6-11-2019 v 12:13

Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
A jakej je rozdíl mezi Australskou a Britskou variantou? Proč koupit britskou a ne druhou firmu?
Nějak jsem to vysvětlení na wiki nepochopil.

Tebe bude zajímat britský klon skrz daň z dividend,kde je nulová.



bigusdykus - 6-11-2019 v 13:46

Ještě nerozumím tomuto:

Tohle by měla být londýnská verze obchodovaná na NYSE jako ADR:

BHP Group (BBL) NYSE
45.30 USD
Price/Sales (ttm) 2.44
Price/Book (mrq) 2.42
Trailing Annual Dividend Rate 3 1.33
Trailing Annual Dividend Yield 3 3.00%

Co je tohle? Nemůžu to najít ani na jejich webu:

BHP Group (BHP.L) LSE
1,773.80 GBp
Price/Sales (ttm) 1.91
Price/Book (mrq) 189.94
Trailing Annual Dividend Rate 3 1.33
Trailing Annual Dividend Yield 3 0.08%


Ladislav - 6-11-2019 v 14:57

U australské BHP Billiton akcie mohou strhnout nejakou dan z dividend.
Britská BHP Group dividenda chodí casto s nulovou daní na konto.
:post: https://www.onvista.de/aktien/BHP-GROUP-PLC-Aktie-GB00BH0P3Z...
Já bych koupil akcie na nemecké Tradegate nebo Xetra s ISIN GB00BH0P3Z91
ale vás broker asi císla ISIN nezná a jeste k tomu hledáte britské akcie v USA.

Australská akcie se jmenuje BHP Billiton a má ISIN: AU000000BHP4
https://www.onvista.de/aktien/BHP-GROUP-LTD-Aktie-AU000000BH...

bigusdykus - 6-11-2019 v 15:59

Když vyhledám ISIN: GB00BH0P3Z91 na stránkách
https://www.finanzen.net/aktien/bhp-aktie
tak to najde toto:

2019-11-06_15-54-13.jpg - 176kB


Když zadám GB00BH0P3Z91 na www Interactive Brokers, najde to toto:

2019-11-06_15-50-53.jpg - 169kB

Když zadám GB00BH0P3Z91 na Yahoo, najde to toto:

https://finance.yahoo.com/quote/BHP.L/key-statistics?p=BHP.L...

Najde to toto:

2019-11-06_15-56-14.jpg - 86kB


Ten kurz 1760 je v jaké měně? Proč to očividně nesedí (nevychází P/B, ani dividendový výnos)?

Děkui

TomasV - 6-11-2019 v 16:36

Ty odkazy z IB a z Yahoo jsou z Londýnske burzy a měna budou libry.

BHP by mněl také jít koupit za Eura,aspoň já to tak mám u Lynxu,ale dividendy chodí v librách s nulovou daní.




Vitusus - 6-11-2019 v 17:31

Já ji mám jako BBL na NYSE a chodí divi nedaněná. Tedy to by měl být ten britský kus duálního listingu.

bigusdykus - 6-11-2019 v 17:38


Citace:

Ty odkazy z IB a z Yahoo jsou z Londýnske burzy a měna budou libry.


Ale ta cena nedává smysl, když se podíváš na dividendu 0,08%
Kdyý se podíváš na https://www.finanzen.net/aktien/bhp-aktie, tak tam je cena 17,64GBP, ale na Yahoo a IB je skoro přesně 100x vyšší.

Na NYSE se to samozřejmě koupit dá, ale pokud bych to nechtěl ve formě ADR, tak mi jenom nesedí ty ceny.

Ladislav - 6-11-2019 v 18:12

Akcie BHP Group v Londýne a na Xetra:
Cena 1,763.40 pencí je 1.763.40 pencí a to je 17,63 liber.
Cena 20,53 euro je to samé jako 17,63 liber.
Zde jsou ty ceny 20 € a 17 L hezky pod sebou :post: https://www.finanzen.net/aktien/bhp-aktie

Vitusus - 6-11-2019 v 18:14

Dnes jsem podle plánu vlezl do Whirlpoolu ;) Ještě zbývají tři kousky :lol: ETN, RIO a PFE, tak uvidíme, jestli se něco nezmění do té doby :cool:

bigusdykus - 6-11-2019 v 18:44


Citace:

Cena 1,763.40 pencí je 1.763.40 pencí a to je 17,63 liber.


Tak to by mohl být ten nesoulad, díky, mrknu na to.

bigusdykus - 6-11-2019 v 18:52

Vitusus:
jakou sis stanovil vstupní cenu na ten Eaton? Mě se zdá, že se nejvíc motá kolem 75-80USD

Vitusus - 6-11-2019 v 23:00

No zrovna pěkně vystřelil přes 90 :lol: Uvidíme, já tohle budu víc řešit, až se bude blížit čas, upřímně očekávám, že příští nákup bude někdy v únoru RIO, abych stihnul pololetní divi. Ale uvidíme, kdy budou připravené peníze.

Ladislav - 8-11-2019 v 18:54

Stanislav,
Exxon Mobil je poněkud nemocný, akcie drahá s P/E 20, dividenda zdaněná 15%
Royal Dutch Shell je zdravý, akcie levná s P/E 10, u akcie třídy B je 0% daň z dividend

Exxon Mobil P/S 1.0 , P/B 1.5 , P/C 8.3 , P/E 20 , dividenda 5.0% -15% daň
Royal Dutch Shell P/S 0.6 , P/B 1.2 , P/C 4.9 , P/E 10 , dividenda 6.3% -0% daň u akcie B

bigusdykus - 8-11-2019 v 19:30

daň je 15% v obou případech, u RDS ale splatná až s daňových přiznáním

Ladislav - 9-11-2019 v 17:51

Jen si spekulujte, spekulanti, a prodávejte akcie BMW v době, kdy je nutno BMW akcie nakoupit!
Kdo ale není spekulant, ten si váží každého malého amerického milionáře,
který se chlubí jako 80-letý tím, že velkou většinu akcií nikdy v životě neprodal.
Příběhy těchto malých amerických milionářů, kteří měli v důchodu moc peněz z dividend akcií,
najdete pod téma našeho fora ''Blog''.

Moje akcie na stálo pro dividendy


My28stocks.jpg - 72kB

Stanislav - 10-11-2019 v 18:58

Royal Dutch Shell čeká pokles zisku. Za 4 poslední kvartály vytvořil zisk 2,57 USD a dividendu platí 3,76 USD. Domnívám se, že by tedy mohlo eventuálně dojít k mírnému řezání dividendy, což by bylo velice nepříjemné. Tržní cena by mohla krátkodobě poklesnout i pod 65 USD. V kombinaci s německou recesí by k tomuto scénáři mohlo klidně dojít, a právě proto si i myslím, že je rozumnější raději koupit Exxon Mobil. Výsledné P/E pak vychází na 23,6, což není žádná sláva.

TomasV - 10-11-2019 v 19:22

Asi každý čteme výkazy jinak,hodnoty za poslední pololetí.

Organic free cash flow 16,189
Royal Dutch Shell plc shareholders (11,473)

Takže výplatní poměr 71% což je celkem fajn,dále Shell odkoupil svoje akcie za 7,340.

Dividendu Shell nezmenšil od konce druhé světové ,rozvaha je také v pořádku,jediné co asi hrozí je ,že se přestane nebo omezí výkup akcií.

https://www.shell.com/investors/financial-reporting/quarterl...

bigusdykus - 11-11-2019 v 10:16

Dnes vstup do BHP (BIL IBIS2) @ 19 a něco EUR

Ladislav - 11-11-2019 v 17:02

Našel jsem slovenskou povídku. Autora neznám.:
Ani 30 rokov po revolúcii nerozumie väčšina Slovákov správne pojmu investovanie
Slováci majú nesprávne predstavy o výnose, ktorý by im mohli investície priniesť. Počítajú až s 19% za rok. Na druhej strane sú ochotní investovať len veľmi krátky čas. Len 6 % z nich je ochotných peniaze nechať pracovať viac ako 10 rokov.
Za 30 rokov od prechodu k trhovej ekonomike je pojem investovanie stále veľkou neznámou.
Až tretina z účastníkov prieskumu priznalo, že nerozumie základnému pojmu „investičný horizont“. A z tých, ktorí sú presvedčení, že pojem chápu, ho až polovica nedokázala správne vysvetliť.
Nereálne predstavy teda zákonite majú Slováci aj o tom, ako dlho by mali nechať svoje peniaze pracovať. Až 34% z oslovených je ochotných investovať na 1 až 2 roky. Iba 6% z oslovených by peniaze investovalo na dlhšie ako 10 rokov.
Problémom je, že veľa ľudí si mýli investovanie so špekuláciou. Mýlia si investovanie s uzatváraním stávok na rýchly rast alebo pokles cien akcií. Investovanie je pritom pravým opakom: Investori sa nesnažia zachytiť krátkodobý pohyb ceny, ako špekulanti, ale chcú sa zviezť na dlhodobom vývoji finančných trhov, ktoré rastú spolu s rastom celej ekonomiky.
Dlhodobé investície sú výhodné kvôli tomu, že vykrývajú prepady trhov.
Okrem toho majú ľudia nereálne očakávania aj pri výške zhodnotenia investície. Dúfajú, že sa im vložené prostriedky zhodnotia za rok v priemere 19%. Dlhodobé zhodnotenie na amerických akciových trhoch sa pritom pohybuje okolo 10% za rok = rast plus dividendy. Aj to však predpokladá investovať na viac ako jednu dekádu, keď čas dokáže vynegovať všetky krátkodobé poklesy.
:) Myslím, že lidé od Vltavy uvažují o málo lépe než lidé od Váhu. :punk:

Stanislav - 11-11-2019 v 18:06

Tomáši, teď na to koukám jak vrána, že jsou to úplně jiná čísla, protože z grafu tam byla namrskána úplně jiná numera a z toho jsem samozřejmě vycházel. Omlouvám se, že jsem si to neověřil.

https://finance.yahoo.com/quote/RDS-B?p=RDS-B


TomasV - 11-11-2019 v 19:42

Já bych se opravdu o dividendu zatím nebál,furt počítají s výkupem vlastních akcií.


Jessica Uhl said in the conference call:
Our share buyback program is progressing with some $12 billion in shares purchased to-date, since the start of the program in July 2018. And the next tranche of up to $2.75 billion begins today.

Ladislav - 11-11-2019 v 22:49

5.11. se objevila poprvé pověst, že akcie Walgreens Boots Alliance bude z burzy stažena.
11.11. se ta pověst objevuje znova a tentokrát i to, že celou firmu chce koupit investiční společnost KKR :exclamation:
Akcie WBA před otevřením burzy byla 8% nad včerejším kurzem a skončila den 5% v plus.
https://www.finanznachrichten.de/nachrichten-aktien/walgreen...
The New York-based private equity firm KKR has formally made an offer to buy Walgreens Boots Alliance
V pátek 15.11. je ex-dividend den. V pondělí 18.11. je record den.
Tak asi pak akcie Walgreens prodám s výdělkem 20% za 2,5 měsíce. A 12. prosince dostanu dividendu.

wba-usd.png - 15kB Walgreens Boots Alliance v dolaru

zaza - 13-11-2019 v 05:53

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Jen si spekulujte, spekulanti, a prodávejte akcie BMW v době, kdy je nutno BMW akcie nakoupit!
Kdo ale není spekulant, ten si váží každého malého amerického milionáře,
který se chlubí jako 80-letý tím, že velkou většinu akcií nikdy v životě neprodal.
Příběhy těchto malých amerických milionářů, kteří měli v důchodu moc peněz z dividend akcií,
najdete pod téma našeho fora ''Blog''.

Moje akcie na stálo pro dividendy


Mohu se zeptat pana Ladislava, za jakou cenu naposledy vstoupil do Iberdroly a ATT? Sleduji a za poslední rok to trošku vyskočilo. Jsou stále vhodné k nákupu? Děkuji

Ladislav - 13-11-2019 v 08:50

Já kupoval akcie ATaT a Iberdrola naposledy před lety a ve více etapách.
Nákupní kurzy každé etapy neznám, ale po sečtení dohromady mám průměrné nákupní kurzy.
A u Iberdroly jsem přičetl se správnými kurzy i ty akcie, které jsem dostal namísto peněz jako dividendy.

ATaT mám průměrný nákupní kurz 28,81 € a mám akcii 24% v plus
Iberdrola mám průměrný nákupní kurz 4,82 € a mám akcii 82% v plus

Akcie je možno dnes koupit, jsou levné s P/S, P/B a s výnosem dividendy.
Nejsou levné s P/E 17. Ale P/S a P/B jsou důležitější.
ATaT má P/E 17, P/B 1.5, P/S 1.5, výnos dividendy 5.4%
Iberdrola má P/E 17, P/B 1.4, P/S 1.5, výnos dividendy 3.9%

zaza - 13-11-2019 v 21:26

Děkuji za informace. Počíhám si na ATT, jestli přijde trochu pokles. Líbila by se mi cena alespoň za 35

Pavel - 14-11-2019 v 08:35

Citace: Původně zaslal: zaza  
Děkuji za informace. Počíhám si na ATT, jestli přijde trochu pokles. Líbila by se mi cena alespoň za 35


Rozmysli si pořádně, za jakou cenu ti ještě nákup dává smysl, a neztrácej čas zbytečným zkoušením časování trhu.

Těch 35 by se samozřejmě líbilo kdekomu, ale není to reálné, pokud ovšem trh nezachvátí výrazné výprodeje.

arkyn - 14-11-2019 v 10:31

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: zaza  
Děkuji za informace. Počíhám si na ATT, jestli přijde trochu pokles. Líbila by se mi cena alespoň za 35


Rozmysli si pořádně, za jakou cenu ti ještě nákup dává smysl, a neztrácej čas zbytečným zkoušením časování trhu.

Těch 35 by se samozřejmě líbilo kdekomu, ale není to reálné, pokud ovšem trh nezachvátí výrazné výprodeje.


Tady je videt ta relativita. Pred relativne kratkou dobou lide prodavali pri 30ti a 35 se jim zdalo hodne daleko. Nyni se 35 zda jako dobra cena.
Zajimave jak to psychologicky pusobi.

zaza - 14-11-2019 v 12:36

Taky se čeká dlouho na ten velký krach a mohl bych čekat cenu ATT pod 30. A nebo poběží na 50. Vyleštěte křišťálové koule a povězte, kam půjde 😄

bigusdykus - 14-11-2019 v 12:46

Mně se zdá, že za poslední rok byly velké krachy dva.

arkyn - 14-11-2019 v 15:51

Citace: Původně zaslal: zaza  
Taky se čeká dlouho na ten velký krach a mohl bych čekat cenu ATT pod 30. A nebo poběží na 50. Vyleštěte křišťálové koule a povězte, kam půjde 😄


Popravdě, ATT bylo pod 30USD relativně nedávno, jestli čtu správně tak v březnu 2019.

Na velké krachy můžeš také čekat hodně dlouho, a pokles ti pak nemusí čekání vynahradit, např. čekáš 2 roky, během toho je nárůst hodnoty 25% a dividendy 2x5%, a s krachem je pokles akcie o 20%. Takže si čekáním přišel o určitou hodnotu...

Jaká bude budoucnost jsou jen dohady. Pokud ATT dodrží strategii, bude snižovat dluh a zachová výnosy, tak bych to spíše viděl k postupnému posunu výš než níže. Samozřejmě skokově to může jít níže v rámci nějaké korekce. Ale pokud nebude fundamentální problém, tak není důvod paniky jako po ohlášené koupi TimeWarner.

Ladislav - 15-11-2019 v 09:00

:question: Napadá mne jedno šílenství. Co si o tom myslíte? :question:
Člověk může být pyšný jako akcionář Microsoftu, i když bude mít jen jednu akcii za 135 euro.
I když nákupní poplatek 10 € bude činit 8% z investice.
Pak se člověk může chlubit, že už má akcie od 20 nebo od 30 společností a jednou z nich je Microsoft.
Ta akcie je dnes 3x předražená (P/S 9, P/B 10) a nebylo by rozumné investovat do ní ani 1.000 euro.
Protože pak by člověk po velkém krachu musel přikupovat a zlevňovat průměrnou nákupní cenu.
Za předraženou akcií na nejvyšším vrcholu se nesmí utíkat a pozdě nakupovat za tisíce eur.
Takže stačí mít dnes jen jednu akcii Microsoft za 135 €, pak už se člověk může chlubit, že je akcionář Microsoftu.
Několik let později, po velkém krachu, by člověk za 6.000 € levně akcie přikoupil. Ke 135 € by přidal 6.000 €.
:post: https://finance.yahoo.com/quote/MSFT/key-statistics?p=MSFT

MSFT.png - 13kB Microsoft in USD

Vosa - 15-11-2019 v 09:15

Prodat WBA se ziskem a koupit za vsechny eura Microsoft? Az prijde velky krach, tak koupit za dalsich 6000 euro? A kdyz velky krach alespon o 50% neprijde, tak nebudeme smutni.

Ladislav - 15-11-2019 v 09:21

Jenže kdo dbá přísně na jeho druh starého value investingu = nebere ohled na roční růst tržby a zisku,
ten nemůže nikdy v životě koupit za 1.000 euro akcie s P/S 9, P/B 10.
Však jednu jedinou akcii za 135 euro pro srandu si může dovolit. Jen jednu akcii na semeno. :)

Pavel - 15-11-2019 v 09:54

Pana domácího ty akcie MSFT trápí a trápí. Když stály ještě mnohem méně (cca 100) a psal tady, že je koupí až cena spadne na polovinu či třetinu, neměl váhat a časovat trh. Akcie jsou stále dražší a dražší, jak po jednotlivých kvartálech roste ziskovost, úspěšnost cloudu atd.

Koupit jednu akcii, proč ne, pro radost a trápení, až její cena dál poroste. Lidé si kupují do vintríny lecjaké suvenýr, proč ne akcii.

Zrovna u MSFT bych se moc neohlížel na "nesmyslné" P/S a P/B. Vždyť co o této skoro monopolní SW společnosti tato čísla opravdu ukazují? Ví to někdo z nás nebo se jen slepě snažíme napasovat akcii MSFT do předepsaných parametrů? Co víme přesného o významu P/S a obchodních marží, když není na světe konkurenční podnik, který by prodával obdobné produkty? Co víme o významu P/B pro společnost jejímž hlavním produktem jsou ojedinělé (někdo by mohl říct unikátní) SW produkty?

Ladislav - 15-11-2019 v 10:20

Walgreens Boots Alliance. Dnes stojí akcie 62$.
Zdá se, ze nám KKR dá 75$ za akcii. Tedy nemusíme s prodejem pospíchat.
Ale jestli KKR ztratí zájem o prevzetí Walgreena, tak klesne akcie na 50$ :)

Pharmacy retail chain Walgreens Boots Alliance Inc
WBA closed Wednesday at a valuation of $55 billion, but it could be worth $85 billion under a leveraged buyout, according to Fox Business.
Private equity giant KKR reportedly expressed interest in buying out Walgreens, and JPMorgan analyst Lisa Gill is modeling
a deal to take place at around $75 per share, or a 21% premium from current levels, according to Fox Business.

Jack N. - 15-11-2019 v 12:00

K ceně Microsoftu si dovolím připomenout toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=PCaEKNwmFcc

P/B bych u technologické společnosti neřešil, důležitější je P/S, P/E a jestli zisk poroste v budoucnu nadprůměrným tempem. Dovolím si předpovědět / odhadnout, že porostou-li zisky o 10% max, je současná cena nadhodnocená; bude-li růst výrazně vyšší (mezi 15-20%), je cena snad férová.





Pavel - 15-11-2019 v 21:55

Jack N.: myslím, že přeháníš, že současnou cenu by ospravedlnil i nižší růst zisku než 10% p.a. Můžem to zkusit na vánočním pivku spočítat.

To P/S je taky pouze orientační, zejména když masově prodáváš SW.

Jack N. - 16-11-2019 v 08:39

Pavle, tady si trochu nerozumíme - píšu, že při růstu zisků do 10% je současná cena MSFT nadhodnocená.


Ladislav - 16-11-2019 v 10:50

To je asi ta hlavní vlastnost podvodu na dětech ''Modern Value Investing''.
Děti jsou v internetu obelhávány, že v rámci Modern Value Investingu jsou akcie levně nebo správně oceněny
i s P/E 50, P/S 15 a P/B 15 (tedy 10x dražší než dovolí ''Old Value Investing''), jestli podniku roste zisk a tržba 30% ročně.
A tak se hloupým dětem doporučují koupit dnes extrémně předražené akcie Apple, Microsoft, Visa, Mastercard, Amazon, Novo Nordisk, jen protože zisk a tržba podniků silně rostou. A tento podvod na dětech se nazývá ''Modern Value Investing''
a já to z mojí Fejsbuk skupiny pro Value Investing mažu. Ty jmenovné akcie jsou pro mne silně předražené.

!!! Nekupovat drahé akcie:
Adobe, Alibaba, Alphabet, Altria, Amazon, Apple, Coca Cola, Deutsche Börse, Diageo, Facebook, Mastercard, Microsoft, Netflix, Novo Nordisk, Nvidia, Philip Morris, SAP, Tencent, Vertex, Visa, Wirecard !!!

Stanislav - 16-11-2019 v 12:05

Pokud člověk bydlí v Mnichově a má doma neposlušnou ženu, která se vyhýbá kuchyni nebo vaří blafy, které se nedají pozřít, tak by si měl vždy koupit po jedné akcii firmy, která tu sídlí, a pak chodit na valné hromady jako akcionář a pořádně se tam nacpat, protože to jsou naturální dividendy. Já když vidím ty blafy, co si holky z práce kupují za 90 Kč od bulharského kuchaře na Míráku, tak se jim divím, že si raději doma neuvaří. Je to pouze lenost a plýtvání penězi, protože mně to zabere o víkendu zpravidla 3 hodiny a obědy mě vyjdou na celý pracovní týden na zhruba 100 Kč. Ono se to nezdá, ale v jejich případě vylítne zbytečně měsíčně 1000 korun z okna a to furt brečí, že mají nízké výplaty. Pokud bych nyní koupil Exxon Mobil, tak si zhodnotím měsíční mzdu o zhruba 180 korun měsíčně z dividend, takže i při tak nízké mzdě si pokryji skoro půlku měsíce obědy grátis a dalšími nákupy to bude už úplně zdarma. Ještě že tu burzu tady máme, protože peníze jdou generovat jinak a navíc je to i příjemná zábava.

Cyberguy - 16-11-2019 v 16:09

Citace: Původně zaslal: Pavel  
.... společnost jejímž hlavním produktem jsou ojedinělé (někdo by mohl říct unikátní) SW produkty?


Minulých 10 let můj zaměstnavatel volil všemožné způsoby, jak nepoužívat SW od MSFT. Celkem brzy se ukázalo, že to docela jde a jediné co jsme přijali byl OS W10 a SQL server (důvodem byla cena nebo specifické potřeby firmy). Poštovní klient, projektový a kancelářský SW, ERP, ... prostě všechno bylo odjinud. Levnější, pružnější nebo zdarma.

Trochu mi to nadělalo problémy při změně zaměstnavatele po 10 letech. Při výběrových řízeních při prokazování PC znalostí a teď ve firmě, která je pro změnu na SW od MSFT orientovaná totálně.

Ale co jsem to chtěl říci, ... unikátní/ojedinělé ... podle mne ne. Spíše masově přijaté a používané.

bigusdykus - 16-11-2019 v 16:25

MS nemá až tak unikátní (nenahraditelné) produkty, ale to, že má celé portfolio dotažené do konce. Tzn. včetně návazných školení, literatury, podpory apod.
Pokusy o náhradu za alternativní (např. opensource) produkty končí na nákladech na údržbu. Většinou se jedná o tak specifická řešení, že je pak firma závislá buď na nějakém nadšenci z firmy, nebo na špatně nahraditelném externím supportu.
Těch pokusů o přechod mimo MS jsem zažil v praxi už spoustu, v součtu bylo vždy nakonec ale výhodnější zůstat primárně u MS.
Něco je samozřejmě praktické mít na Linuxu/Unixu, jako např. firewally, specifické kontroléry, některé SQL apod.

Cyberguy - 16-11-2019 v 16:57

Souhlasím. Nadšenci a support. Firmu vlastnil matematik informatik. Musím doplnit, že bylo velmi složité pracovat pod takovým majitelem.

Pavel - 17-11-2019 v 09:01

Citace: Původně zaslal: Cyberguy  
Citace: Původně zaslal: Pavel  
.... společnost jejímž hlavním produktem jsou ojedinělé (někdo by mohl říct unikátní) SW produkty?


Minulých 10 let můj zaměstnavatel volil všemožné způsoby, jak nepoužívat SW od MSFT. Celkem brzy se ukázalo, že to docela jde a jediné co jsme přijali byl OS W10 a SQL server (důvodem byla cena nebo specifické potřeby firmy). Poštovní klient, projektový a kancelářský SW, ERP, ... prostě všechno bylo odjinud. Levnější, pružnější nebo zdarma.

Trochu mi to nadělalo problémy při změně zaměstnavatele po 10 letech. Při výběrových řízeních při prokazování PC znalostí a teď ve firmě, která je pro změnu na SW od MSFT orientovaná totálně.

Ale co jsem to chtěl říci, ... unikátní/ojedinělé ... podle mne ne. Spíše masově přijaté a používané.


Víceméně souhlas, z jedné aktivistické snahy soukromé firmy ale nelze dělat závěry pro státní správu nebo nemocnice. Rozsah míst, kde od MSFT neodejdou je ohromný.

A samozřejmě nejde zdaleka jen o Windows a Office do PC a notebooků.

Pavel - 17-11-2019 v 09:09

Citace: Původně zaslal: Jack N.  
Pavle, tady si trochu nerozumíme - píšu, že při růstu zisků do 10% je současná cena MSFT nadhodnocená.



Vyjádřil jsem se dvojznačně, moje chyba.

Podle mě je nějaký ten breakpoint u růstu zisků níže než 10%. Tedy si myslím, že současná cena je ospravedlnitelná při růstu zisků 10%, ale i při 9% a i o něco níže. Přesnější výpočet bychom mohli zkusit na tom pivku a zároveň si o tom způsobu výpočtu něco říct, zajímalo by mě, co na něj řekneš (a třeba i ostatní).

MilanV - 17-11-2019 v 10:02

to Pavel Tak přemýšlím, zda páteční pivko 13.12 je ještě pivkem či srazem. O pivku se trefně vyjádřil Standa, že si chválí, že se nebavíme jen o akciích. Diskuse s Jack N vypadá spíše na nějakou přednášku, který bych si rád pozorně poslech což při počtu cca 10 lidí a hluku hospody bude obtížnější. Asi fakt budu hledat spíše prostor ze salonkem, kde můžeme být sami

Pavel - 17-11-2019 v 21:13

Citace: Původně zaslal: MilanV  
to Pavel Tak přemýšlím, zda páteční pivko 13.12 je ještě pivkem či srazem. O pivku se trefně vyjádřil Standa, že si chválí, že se nebavíme jen o akciích. Diskuse s Jack N vypadá spíše na nějakou přednášku, který bych si rád pozorně poslech což při počtu cca 10 lidí a hluku hospody bude obtížnější. Asi fakt budu hledat spíše prostor ze salonkem, kde můžeme být sami


Na to se vůbec neohlížej, to bude maximálně tak nějaká přípravka na případnou budoucí přednášku. A kdoví jestli na ní vůbec dojde.

Jack N. - 18-11-2019 v 13:27

Přesně tak, nedělal bych si žádnou starost. Ohledně Microsoftu to vidím na odlehčenou diskuzi možného vývoje, zkusím nastínit několik scénářů růstu EPS a valuací.

Každopádně saloonek by byl lepší než lokál ...




Ladislav - 19-11-2019 v 12:32

V říjnu byl největší zájem o nová auta v Evropské Unii za posledních 10 let.
Z pětice největších evropských trhů roste nejvíce německý a to o 3,4 %.
Investoři začátečníci činí velikou hloupost, když dosud nemají akcie BMW.
Dokonce se s tím chlubí ve fórech, že nemají žádnou akcii od autokoncernů a od bank.
BMW akcie má dnes: P/S 0.5, P/B 0.8, P/C 15, P/E 9.4, dividenda 4.0%
Chart akcie :post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...
Ocenění akcie :post: https://www.morningstar.com/stocks/xfra/bmw/valuation

BMW.png - 15kB akcie BMW

zanek - 19-11-2019 v 12:48

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
V říjnu byl největší zájem o nová auta v Evropské Unii za posledních 10 let.
Z pětice největších evropských trhů roste nejvíce německý a to o 3,4 %.
Investoři začátečníci činí velikou hloupost, když dosud nemají akcie BMW.
Dokonce se s tím chlubí ve fórech, že nemají žádnou akcii od autokoncernů a od bank.
https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...


A delaji dobre, jelikoz automobilky budou mit v blizke budoucnosti velke problemy. A zvlaste ty, ktere podcenili prechod na elektro a tim BMW je. V soucasne dobe bych nejvic veril Volkswagenu s jejich ID radou. Davaji do vyvoje miliardy a ta technologie vypada zajimave.

Ten zvyseny zajem o auta, je zpusobeny tim, ze od 1.1.2020 bude kade auto, ktere vypusti v prumeru vice nez 95 g CO2 na kilometr jizdy zatizeno emisni dani. Jen pro priklad, byl jsem nedavno u Mazdy a CX5 zdrazi o 50 000 - 60 000 Kc. Takze nastava nakupni boom jako minuly rok na konci leta, kdy se do benzinovych aut zacal davat filtr pevnych castic. V roce 2020 ocekavam vyrazny propad prodeju novych aut.

Pavel - 19-11-2019 v 13:58

Dobrej pokus Ladislave, ale na špatným hrobě:no:

Ladislav - 19-11-2019 v 13:58

Nedělaji dobře lidé, když nemají akcie BMW.
BMW bude krásně prosperovat, když bude dělat auta na benzín a jiný pohon než elektriku.
Slavný český investor Daniel Gladiš už přišel před lety na to, že akcie BMW je jedna z nejlepších investic v EU.
A vy, co chcete být také slavní čeští investoři, neobejdete se bez akcie BMW.
Nutné je ale vyhnout se akciím VW, Daimler, Toyota, Ford, General Motors atd.

Vosa - 19-11-2019 v 21:05

Tak jsem dnes odpoledne odpálil první nákup Texas Instruments za $ 117,46.
Drahé, vím. Férová cena by asi mohla být klidně až za $60. Pokud bude klesat budu průběžně dokupovat.
Ještě jsem přikoupil pár kusů Microsoftu. Taky drahé, vím. Férová cena může být někde nad $ 100. Ale jsou to akcie na stálo a budu brát průběžně další.

 Stran:  1  2    4  ..  20