Diskusní fórum akcie a burza

Otázky a odpovědi

 Stran:  1    3

akcionarek - 1-5-2022 v 13:30

Rád bych se zde zeptal na fundament Q.výsledku u společnosti Golden Ocean Group (GOGL), které budou na konci května. Na základě těchto výsledků bude navržena další Q. dividenda na červen.

GOGL vlastním asi 8 měsíců, provedl jsem dva nákupy s průměrnou cenou 10,24 USD/KS, mám 300ks, aktuální cena na posledním zavření trhu 12.53 USD/KS

Výplaty dividend od počátku vstupu do této akcie: 71,5usd , 255 usd a 270usd, prozatím tedy 595,5 usd
Zajimavé je, že jen návratnost v dividendách už je cca 19,5% za 3 kvartály + performance aktuálně cca 23%

Otazka tedy je: je vůbec udržitelné aby platily takové dividendy i nadále?

Porovnávám Earnings a Revenuje za poslední dva kvartály a byli dobré 0.97 a 306M (divi 0,85 na akcii) poslední Q výseldky 1,02 a 312,7M (divi 0,9 usd na akcii)

Ted se čekají Q vysledky na konci května earnings a revenue estimate 0,37 vs estimate 188M tedy výrazně horší predikce.

Tak tedy mohu očekávat tak jako tak dividendu v červnu výrazně nižší?

Ladislav - 2-5-2022 v 05:05

Akcie Golden Ocean Group = GOGL se tak hluboko propadla, že webstránky ukazují dividendový výnos 13% až 19%.
A akcie je levná s P/B 1.3, P/S 2.0, P/E 5.
Jenže prolhaní analytici na Yahoo očekávají letos pokles zisku -15% a příští rok pokles zisku -11%.
V letech 2012-2021 silně rostl počet akcií, to znehodnotilo kurz a dividenda byla několikrát snížena.
Tedy je možné další snížení dividendy. I když tžba firmy 2012-2021 silně rostla.
:( https://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=0P0000035... :(
:( https://finance.yahoo.com/quote/GOGL/analysis?p=GOGL :(

Golden-Ocean-Group.png - 13kB Golden Ocean Group = GOGL

Denny - 3-7-2022 v 15:00

Přeji krásný den.....už jsem tu pár měsíců nebyl, ale velmi si vážím místní komunity a protože v poslední době řeším jednu investiční otázku, budu rád, pokud se také podělíte se svým názorem.
Potřebujete soukromě uvolnit 2 mil.korun. Prodali by jste raději dům v centru okresního města s nebytovými prostory a se současným výnosem jen 3,1 %, /v budoucnu bude třeba měnit topení, je nová střecha, okna, fasáda/nebo dva stavební pozemky v centru malého města /8 000 obyvatel/, v současné době bez výnosu, ale s možným využitím např. jako odstavnou plochu pro automobily, při vstupních nákladech asi 200 000,- Kč.? /aut by se vešlo asi 30-40/ Hrubý odhad prodejní ceny je u domu kolem 5 mil. u pozemků asi 2,5-3 mil. Nebo by jste prodali dům i pozemky a zbytek investovali do např. REIT + T, s výnosem kolem 5%?
Současně investujete pravidelně s průměrováním ceny do akcií a máte stále v nemovitostním portfoliu 4 byty a 3 domy, v jednom bydlíte......
Velmi děkuji za vaše názory, ať jsou jakékoli.......a všem držím palce!

kubis35 - 4-7-2022 v 19:09

ahoj, za me bych se zbavil rozhodne pozemku, dle meho nazoru jsou pozemky dnes predrazeny i kdyz u vas asi ne tolik co u nas ale myslim ze je tam slusna pravdepodobnost ze pujdou dolu spis nez dum , celkove je v republice silene stavebnich pozemku a jednou se ten trh musi rozhybat :-)

Denny - 4-7-2022 v 19:57

ahoj, díky za názor kubis35........

Slai1 - 11-7-2022 v 13:38

Ako to vidíte ? Ceny realit na trhu su na maximach, ale ked pozriete akcie realitnych spolocnosti: Vonovia, Adler group, Aroundtown, Leg immobilien, Tag immobilien,

Tak vidime brutalne prepady. Da sa podla toho ocakavat prepad hodnoty cien realit?

Slai1 - 12-7-2022 v 17:58

Nikto nevie nič k tomu povedať?

Ladislav - 12-7-2022 v 18:14

Já si tedy myslím, když jsou byty v Čechách a na Slovensku předražené, tak by měly ceny klesnout.
Důležité je, aby byty nemohli kupovat lidé, firmy a fondy z celého světa, ale jen ty s českou a slovenskou příslušností.
Byla to veliká lumpárna, když mohl koupit byty v Čechách a na Slovensku každý cizinec, zahraniční firmy a fondy.

Pafka - 25-7-2022 v 19:42

Otázka na uživatele Fio, jak řešíte převod czk na euro nebo dolar pro nákup akcií. Měnová konverze na Fio je nic moc.(Roklen, Revolut atd , klady zápory.)

Cyberguy - 25-7-2022 v 20:18

Citace: Původně zaslal: Pafka  
Otázka na uživatele Fio, jak řešíte převod czk na euro nebo dolar pro nákup akcií. Měnová konverze na Fio je nic moc.(Roklen, Revolut atd , klady zápory.)


Roklen

kubis35 - 26-7-2022 v 12:41

kolik se vam vratilo akcii GSK me 75 z 94 kusu haleon pripsany 94 kusu- fio ??

#Tom# - 27-7-2022 v 22:04

Citace: Původně zaslal: Pafka  
Otázka na uživatele Fio, jak řešíte převod czk na euro nebo dolar pro nákup akcií. Měnová konverze na Fio je nic moc.(Roklen, Revolut atd , klady zápory.)


já si dělal srovnání, zúžil jsem to na easychange a roklen FX (díval jsem se i na revolut a wise). nejlépe vychází roklen, ale měnil jsem jen párkrát....srovnávám si to s tím easychange. chce si to srovnat jak to vychází u brokera, lynx je středový kurz....

debt/equity

postcd - 2-8-2022 v 09:36

Při průzkumu nějaké akcie jak vyhodnocujete zadluženost firmy v dlouhodobém horizontu při investici na několik let i 10 let?
Např. https://www.morningstar.com/stocks/xnys/bep/quote
Je k tomu užitečný poměr "Debt/Equity"? (obrázek vysvětlující co to je) - pokud berete tento poměr v potaz, tak kolik je ok a kolik příliš?
děkuji

Ladislav - 2-8-2022 v 12:58

Debt / Equity ukazuje někdy menší zadlužení než Total Liabilities : Stockholders Equity
Já tedy hledám balance sheet a Liabilities : Stockholders Equity a chci méně než 3 : 1, když to není banka ale podnik.

akcionarek - 14-1-2023 v 18:00

Ve Fio e-brokerovi se mi v sekci obchody zobrazí jen historie 1roku do zadu tedy nejdál k 14.1.22 v případě dnešního příhlášení. A to i v případě, že zadám platný od: např.15.8.21 do 14.1.22.

Jak to nastavit aby se mi zobrazila celá historie obchodů/pohybů na účtu?




#Tom# - 14-1-2023 v 19:47

taktez mi to neslo a nefungovalo, predpokladam, ze je viditelna pouze historie za 365 dní. musel jsem si postahovat vypisy v pdf, tam je celá historie.

akcionarek - 17-1-2023 v 10:20

Aha díky :)

akcionarek - 13-3-2023 v 18:24

Chtěl bych se zeptat..

Mám portfolio u FIO a zajímalo by mě jestli když prodám nějakou akcii, která je dejme tomu v mírné ztrátě, jestli se bude týkat to vypořádání T+2 a čekat až se prostředky připíší nebo jde hned následně provést nákup?

kubis35 - 14-3-2023 v 16:13

melo by jit okamzite nakoupit , a nezalezi jestli je minus nebo plus :-) uz jsem to dlouho nedelal tak si nejsem jisty ale vybrat to jde az po dvou dnech ,pise prostredky na ceste a kdyz kouknes na penize tak ti to tam rozepisujou v ty tabulce kupni sila - penize k vyberu

akcionarek - 14-3-2023 v 16:47

Jo jo už jsem to vyzkoušel o proved rebalanci PTF :)
 Stran:  1    3