Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  34
Autor: Předmět: Statistika a růst akcií
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 8-12-2012 v 13:34

Vše moje já je v plusu, ale Céčko pokulhává. Chce to vydržet a čekat!

BAC +30,04%
C +0,71%
QSC +17,31%
Heidelbergcement +7,14%
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 8-12-2012 v 15:36

Stando, to je skoda, nebudes moci levne prikoupit:cool:

Just kidding...
Reinvestor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-12-2012 v 17:05

Vazeni
Hodne z vas tady psalo o tom,ze by si vzali na obchodovani uver
Tady je neco,jako paka bez rizika
http://www.wikifolio.com/
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-12-2012 v 18:23

Teď jsem to počítal jen tak předběžně a udělal jsem letos +31%, včetně nákupů. Vloni jsem ovšem dosáhl výrazného poklesu a byl jsem na konci roku 2010 v lepší kondici než dnes, ale účetní cena roste u Citigroup (od 12/2010 - 9/2012 +12,8 %) a doufejme, že se už konečně příští rok začnou zvedat i bankovní dividendy a to bude jasný signál k výraznému posílení tržní ceny akcii v porovnání s koncem roku 2010. Já to říkám furt, že je skvělá doba na nákupy! :yes:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-12-2012 v 14:43

DAX za stejné období stoupl o +28,5%. Jsem mírně přes a to je pro mě dokonalý úspěch! DJIA stoupl za toto období pouze o +7,8%. MDAX ale udělal lepší skok než já na +34,5%. :)
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 11-12-2012 v 15:40

Jak to má růst 2013
24 slavných bank z celého světa podle poslední zpovědi čeká v průměru, že roku 2013 poroste:
DAX +7,3%, Eurostoxx50 +8,3%, Dow Jones +9,0%, S&P500 +10,1%, Nasdaq100 +13,8%, cena zlata +12,0%, cena ropy +4,6% a euro zeslábne proti dolaru -1,5%.
9 bank čeká 2013 nejvyšší hodnotu DAXu v historii,
ale idioti ze Societe Generale čekaji pokles DAXu na 7250 bodů.
Pokles indexu Dow Jones čeká jen UBS a to na 13000 bodů.
Pokles ceny zlata 2013 očekává jen Deka.
Pokles hodnoty eura proti dolaru 2013 čeká 13 bank.
Pokles ceny ropy 2013 čekaji 4 banky.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 12-12-2012 v 12:36

Letos se do Čech nastěhovalo více než 2800 Slováků.
Více než 800 Němců a více než 700 občanů USA. A jistě i Rusi a Ukrajinci a jiná pakáž :lol:
Jenom jestli to nejsou Češi, co měli cizí příslušnost a nyní stářím zcela zešíleli a stěhují se zpátky z Německa a z USA do země podvodníků, zlodějů, korupčníků, bolševíků a zločinců privatizace - do země České.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 17-12-2012 v 14:08

Přestalo fungovat pozorovací mustrdepo na www.dab.com
Zařídil jsem si dnes mustrdepo u www.comdirect.de

Měl jsem všechny akcie z mých kont Brokerjet a Targobank sloučeny ve dvou jiných mustrdepech jen na pozorování u banky DAB - Mustrdepa: Důchod a Byt na doplňování počtu kusů a průměrné nákupní ceny po každém novém nákupu a dnes se tam nemohu dostat. Tedy v mustrdepu Důchod mám akcie na stálo a v mustrdepu Byt mám akcie na prodej a nákup bytu. Asi DAB banka zrušila lidem mustrdepa, když u banky nemaji lidé opravdu konto s penězi a akciemi. A tak jsem si otevřel dnes mustrdepo zadarmo a bez peněz jen na pozorování akcií jednou za rok, ale každý měsíc doplnění přikoupených akcií na www.comdirect.de

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-12-2012 v 19:23

BAC a C dnes překonaly roční maxima! Obě akcie jsou hluboko pod účetní cenu než ve dnech své největší slávy. Jejich čas se blíží, aby došlo opět k jejich narovnání cen. Dividenda byla na 10% účetní ceny, což je z dnešního pohledu trpká přítomnost, ale budoucnost to jistě dorovná, pro mě a jiné value investory, kteří jsou trpěliví a neskáčou při sebemenším zakodrtání na burze hned do strany nebo přímo z fiskálního útesu, jako ten Janek z Přerova! :lol:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-12-2012 v 17:34

Dnes se mi podařilo překonat i MDAX +37%! Jak to ten Janek z Brna u Pardubic dělá, že se mu tak daří? Budu se muset zeptat Kudrny, až pojede do Brna. :info:
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 18-12-2012 v 18:36

Jak moc kdo lže v oblasti investice - pořadí největších lhářů

Nejvíce lžou daytraders, potom analytici, američtí ekonomové a američtí manažeři fondů, prodavači zlata a stříbra, provozovatelé českých finančních webstránek: investicniweb.cz + patria.cz + proinvestory.cz, potom finanční poradci z Čech a Moravy.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-12-2012 v 17:26

Dnes HEIDELBERGCEMENT prorazil roční maximum a přistál na 46,75 eur. :love:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-12-2012 v 13:41

Letošní rok až do 25.12. rostla hodnota mojeho kapitálu v akciích o 36%.
Za kolik peněz jsem akcie letos přikoupil, to mohu jen hrubě odhadnout a přesně nevim.
Ale když odečtu přibližně přidané peníze, pak rostla hodnota mojeho portfolia letos asi o 20%.
Moje portfolio se skládá ze 24 akcií a nic jiného v něm neni.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 31-12-2012 v 11:12

Letos jsem vytvořil růst portfolia i s přidáním peněz na +34,01%. Po loňském poklesu o -38% to sice není žádný zázrak, ale díky snižující se nezaměstnanosti v USA a lepším vyhlídkám v EU beziehungweise mit Řeckem a zvýšením jeho ratingu se blížím ke stále lepší budoucnosti. Nejdu do strany se zapáchajícími akáciemi i s dědou Emilem, ba ani si nekupuji bláznivé akácie s nedoukem a vykukem z Brna u Pardubic, který předčasně opustil mateřskou školku. Rok 2013 bude dle mne zlomový, který ukáže, kdo měl pravdu a kdo se mýlil! :starhit:
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 31-12-2012 v 11:51

započítávat do růstu portfolia vložené peňouze, ale fuj! :no:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 31-12-2012 v 14:17

Já jsem zapsal roční růst mých akciových tipů a růst mého portfolia 25.12.
a nebudu to dnes měnit, protože 31.12. je většina akcií pár procent níž než 25.12.

Dividendo
Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-1-2013 v 01:06

A dnes asi par percent vyssie :smilegrin:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2013 v 15:48

Za minulý rok se doposud nikdo nepřiznal, kromě mě a pana Ladislava, jestli mu rostlo nebo nerostlo portfolio? Lidi se bojí, závidí, či co? Nejde vůbec o nic, ale porovnat nezávisle růst u jednotlivců, aby se z toho poučili i ostatní! Dle mne má toto fórum především vzdělávací povahu a vytahování a povyšování je víceméně k ničemu! (bigusdykus - bez vložených peněz mi to rostlo o +47,6% = spokojen?)

Od toho tu je Traxa a jeho flaxa nebo Hýsek.

Možná by bylo dobré zavést kolonku akcií, které kdo nakoupil a dlouhodobě držel, aby bylo zřetelné, jak si kdo vede?

C = 286 ks
QSC = 1042 ks
HEIDELBERGCEMENT = 24 ks
BAC = 250 ks
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2013 v 15:51

Jestli rostlo portofino je jedna vec, druha a nenene tak dobra je kolik Vam priteklo na divi. Z toho co spravuju je tam bratru 90k.V ceskych na stole :smilegrin:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2013 v 16:08

Standa,
kolonku akcií, které kdo nakoupil, všechny firmy a počet akcií
nemá význam zde tvořit. Protože pak by si někdo vypočítal, že někdo má akcie koupeny za 2.000 euro, někdo za 20.000 euro, někdo za 200.000 euro, někdo za 2.000.000 euro a bylo by přátelství u konce.
U peněz to přátelství končí.
Beim Geld die Freundschaft endet :)

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2013 v 16:31

Ladislav,
já to bohužel vím, protože závistivost je nejlepší vlastnost u tohoto národa. Já nikomu nic nezávidím a spí se mi velice dobře! Domnívám se, že jsem i přející člověk a někdy až moc, ale to je asi v povaze! Zde je jediné rozumné české fórum, které si kdokoliv může přečíst, popřemýšlet, podebatovat, pohanět i zanadávat, ale smysl to má pouze naučný a navádějící, jak nepřijít o své těžce nabyté peníze! Všem přeji hodně úspěchů v Novém roce a ať nám to krásně všechno roste! :yes:
Dividendo
Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2013 v 18:10

Podla mna ani nema vyznam moc sledovat, ci cena nasich akcii stupa/klesa na burze a kolko sme kapitalovo zarobili/prerobili, ak su to dividendove akcie na drzanie na stalo. Lebo my akcie drzime dlhodobo a teda nepredavame ich, cize nas kapitalove zhodnotenie nezaujima (mozno v extremnych pripadoch predrazenia ano).
Co nas zaujima je, aka dividenda sa vyplaca, ci sa zvysuje, ci firma zvysuje zisk (ak ano, tak aj dividenda by mala rast)...

Ak nakupime akcie za dobru cenu (po zohladneni fundamentalnej analyzy) a firma vyplaca vysoku dividendu a stale zvysuje zisk, tak pre nas by bolo praveze vyhodne, aby cena akcie vobec nerastla a najlepsie by bolo aby klesala (v tomto pripade je to asi utopia :lol: ). Vtedy by sme sa mali radovat, lebo mozeme prikupit lacnejsie.

Takze vacsina sa tesi ked im kapitalovo rastie portfolio, ale ja som smutny :smilegrin:
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2013 v 18:16

Já si myslím, že počítat růst portfolia za rok není moc smysluplný. Lepší by bylo uvádět růst portfolia za celou dobu jeho trvání, protože teprve tehdy to bude mít nějakou výpovědní hodnotu.
U mně je to zhruba 10% zhodnocení za 3,5 roku
Největší poklesy mám nyní na ČEZ (nák. 840Kč) a NWR (nák. 160 Kč)
V zhodnocení není započítaná zaplacená daň ze zisku jako důsledek neuvážených spekulativních obchodů s NWR v počátcích mého obchodování.
Dále nejsou započítané náklady na vzdělávání, asi 10 knih od Kohouta & spol, školení od psychadelického Turka a truchlivého Dowera.

Dividendo:
Já ti člověče nevím. Pokud jsi s akcií ve ztrátě, tak je to prostě v tuto chvíli ztráta. To že firma vyplácí dividendu může být útěchou, ale pokud se ti ta ztráta v dohledné době nevrátí, tak to není dobré.
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2013 v 18:23

Kurna, Bigdiku, vzhledem k povesti Turka a Doweru by mne docela zajimalo co Ti to dalo, co sis z toho odnesl. Zrovna tam bych se vzdelavat nesel, ale info "zevnitr" potesi.

Diky,
Dividendo
Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2013 v 18:28

No ja som tiez nieco cital od Kohouta a ten kikirikal nieco uplne ine pred 10 rokmi ako kikirika teraz.
Uplny opak. Najskor si chlapec myslel, ze trhy su efektivne a potom zistil, ze to nie je pravda, tak teraz kikirika o tom :)
 Stran:  1    3    5  ..  34