Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  37    39
Autor: Předmět: Statistika a růst akcií
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-1-2018 v 12:27

Zdravím vás kolegové!

Včera se ke mě konečně uráčily dopoutovat poslední dividendy roku 2017.
Nyní to nejzajímavější - porovnání dividendového příjmu mezi roky 2016 a 2017.

US ptf
====
2016: suma čistých dividend $626.54
2017: suma čistých dividend $1000.43

Jedná se tedy o meziroční nárůst o 60 %. Tento velký nárůst je dán zejména značným objemem investic v roce 2016.

Současné ukazatele:
Při aktuálně deklarovaných výších dividendových výplat vychází mému US ptf roční suma čistých dividend $1126.92.
Aktálně mám v US ptf zainvestováno rovných 600000 Kč.

evropské ptf
========
Mé evropské ptf jsem začal budovat až koncem roku 2016. Letos mi přišly první dividendy. Nějaké porovnání tedy udělám nejdříve za rok. Za rok 2017 přišly všechny 4 výplaty od Unileveru, obě od British American Tobacco (letos mají přejít na klasický US styl čtyř stejných výplat za rok!!!) a dvě výplaty (září+prosinec) od Shell. Celkem to dalo závratných patnáct stovek korun českých (1555,61), přičemž dividendy Unilever a tabák přišly nezdaněné, Shell ve formě zdaněné.
Pokud použiju průměrný roční kurz dolaru za rok 2017 podle kurzy.cz (kurz MFČR bude k dispozici až za pár dní) o hodnotě 23,382 tak mi vychází suma dividend $66.53

Současné ukazatele:
Aktálně mám v US ptf zainvestováno 45000 Kč. Je to málo a zapracuju na tom :)

CELKOVÉ ZHODNOCENÍ SITUACE
=====================
Zhruba před rokem jsem si stanovil cíl v příjmu $1000 za rok 2017.
$1000.43 + $66.53 = $1066.96
!!! CÍL SPLNĚN !!!

Letos byly velké změny na kurzu USD-CZK.
O kolik % narostla tržní hodnota mého portfolia nevím, musel bych to spočítat.
Jednoduchým odhadem můžu konstatovat, že nejvýkonnější titul mého US ptf za loňský rok je AbbVie (NYSE:ABBV, jsem v plusu přes 70 %, takže to loni udělalo určitě 50 %). Nejméně výkonný, stejně jako u mnohým místních investorů, je Omega (NYSE:OHI).

Když to vše nacpu do korun:
1066,96 x 23,382 = 24948 Kč. To je řekněme třináctý plat (odpovídá to hrubému 33224 Kč)
24948 / 645000 = 3,87 %

Arkynova formulace:
24948 / [645000 - (115000 / 2)] = 4,25 %
Arkynova citace: "čistý výnos dividend / (náklady vynaložené na investice před 2017 + polovina nákladů vynaložených ve 2017"

Přidávám dvě přílohy: výpis US ptf a trošku grafů US ptf

Co dodat do roku 2018: Samozřejmě chci vidět nárůst dividendového příjmu :)
Mám čerstvě vyřízenou půjčku 200 kkč. Tím pádem je reálné docílt za rok 2018 divi příjem $1400 pokud vše investuju hned (plánuju to).

us_ptf.png - 63kB grafy.png - 274kB

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,92 % /// 1y DGR celého ptf = 6,25 % >>>
Energy ________________ XOM Exxon Mobil
Industrials ___________ EMR Emerson Electric, HON Honeywell
CyclicalConsGoods _____ MCD McDonald's, HD Home Depot
NonCyclicalConsGoods __ KO Coca-Cola, PEP PepsiCo, PG Procter & Gamble
Tobacco _______________ MO Altria, PM Philip Morris, VGR Vector
Financials ____________ MA Mastercard
BDCs __________________ MAIN Main Street Capital, ARCC Ares Capital Corporation
mREITs ________________ NRZ New Residential Investment Corp, ARI Apollo Commercial
Healthcare ____________ JNJ Johnson & Johnson, PFE Pfizer, ABBV AbbVie
Technology ____________ CSCO Cisco Systems, QCOM Qualcomm, MU Micron Technology, MSFT Microsoft
Telecommunications ____ T AT&T, VZ Verizon
Utilities _____________ SO Southern Co, DUK Duke Energy, D Dominion Energy, NEE NextEra Energy
eREITs ________________ O Realty Income, OHI Omega Healthcare, WPC W.P.Carey, HCN Welltower, NNN National Retail, VTR Ventas

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-1-2018 v 17:23

Dotaz na Arkynův vzorec:
čistý výnos dividend / (náklady vynaložené na investice před 2017 + polovina nákladů vynaložených ve 2017
Proč se do vzorce dává pouze polovina nákladů za rok 2017? Jaké to má logické vysvětlení? Dík
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-1-2018 v 17:38

Řekl bych, že proto aby to měl pokud možno objektivní. Pokud provedl nějaké nákupy například v půlce roku inkasoval pouze polovinu dividend. Já to dělám tak, že pokud vyinkasuji pouze 1 dividendu ze 4 počítám i s 1/4 nákladů. Nebo spíš dělával teď jsem moc línej na to něco počítat. Není čas:-D

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2018 v 08:13

Citace: Původně zaslal: mar.hladik  
Dotaz na Arkynův vzorec:
čistý výnos dividend / (náklady vynaložené na investice před 2017 + polovina nákladů vynaložených ve 2017
Proč se do vzorce dává pouze polovina nákladů za rok 2017? Jaké to má logické vysvětlení? Dík

Přesně jak píše Ondřej - z důvodu toho, že se ti celoroční nákupy v průměru srovnají tak, že ti přijde jen polovina dividend.

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,92 % /// 1y DGR celého ptf = 6,25 % >>>
mREITs ________________ NRZ New Residential Investment Corp, ARI Apollo Commercial
Technology ____________ CSCO Cisco Systems, QCOM Qualcomm, MU Micron Technology, MSFT Microsoft
Utilities _____________ SO Southern Co, DUK Duke Energy, D Dominion Energy, NEE NextEra Energy
eREITs ________________ O Realty Income, OHI Omega Healthcare, WPC W.P.Carey, HCN Welltower, NNN National Retail, VTR Ventas

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
sayen
Junior Member
**

[*] Zasláno 5-1-2018 v 15:25

Zdravím , také jsem vyhodnocoval minulý rok a je těžké mluvit o úspěchu dokud jsem neuzavřel pozici a růst se špatně hodnotí dokud jste neuzavřeli pozici a v průběhu roku jedete zároveň na margin.
Navíc mé portfolio porušuje veškeré možné poučky o bezpečnosti a pravidlech investování a lze ho nazvat kamikadze stylem ,
který minulý rok slavil úspěch. Jinak se mám co učit ve správném investování a letošní rok ukáže. Bohužel čekám na daňový test ,takže zase margin :(
Čeká mě optimalizace obchodních nákladů , přechod na jiné trhy a změna obchodníka s CP. Tak snad to letos neskončí pohromou. Rád si přečtu vaše poznatky ze zahraničí a rád se přiučím. Informace se mnohdy shání dost těžko a mnohdy jsou se správným využitím nedocenitelné.
Přeji se zpožděním všem mnoho úspěchů v investování , které se neobejde s přáním štěstí , zdraví a lásky do nového roku, aby jsme si ty úspory pak měli kdy užít.

Portfolio2017.jpg - 150kB
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-1-2018 v 16:21

To Sayen
Výsledky jsou záviděníhodné, tipoval bych to na stupně vítězů.
Graf mám na FIO ptf. obdobný i když v jednotkách o řády nižší. Bohužel s daným titulem se nedá v budoucnu počítat, takže bude nutné začít zcela s novým ptf.. Přeji hodně úspěchů.
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-1-2018 v 16:53

Citace: Původně zaslal: sayen  
Zdravím , také jsem vyhodnocoval minulý rok a je těžké mluvit o úspěchu dokud jsem neuzavřel pozici a růst se špatně hodnotí dokud jste neuzavřeli pozici a v průběhu roku jedete zároveň na margin.
Navíc mé portfolio porušuje veškeré možné poučky o bezpečnosti a pravidlech investování a lze ho nazvat kamikadze stylem ,
který minulý rok slavil úspěch. Jinak se mám co učit ve správném investování a letošní rok ukáže. Bohužel čekám na daňový test ,takže zase margin :(
Čeká mě optimalizace obchodních nákladů , přechod na jiné trhy a změna obchodníka s CP. Tak snad to letos neskončí pohromou. Rád si přečtu vaše poznatky ze zahraničí a rád se přiučím. Informace se mnohdy shání dost těžko a mnohdy jsou se správným využitím nedocenitelné.
Přeji se zpožděním všem mnoho úspěchů v investování , které se neobejde s přáním štěstí , zdraví a lásky do nového roku, aby jsme si ty úspory pak měli kdy užít.

x mega v jednom titulu? tak to je ještě víc zabijácká ruleta než co hraje Standa.
Přeju pevný nervy a hodně štěstí. A trošku rozumu abys to co nejdřív diverzifikoval ;-)

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-1-2018 v 17:11

to Sayen Já sice mám ve dvou titulech 50% a zbytek v 11 titulech, ale vsadit vše na jednu kartu je fakt odvaha a trošku nerozvážnost. Mohlo to dopadnout naopak ze ztrátou -86%. Ale jinak gratulace.

EU: RDSA / EU-BREXIT: BATS / USA: MA, MU, JPM, AAPL, CAT, UNH, MCD, HON, HD, MGM, NEE
sayen
Junior Member
**

[*] Zasláno 5-1-2018 v 18:46

Citace: Původně zaslal: MilanV  
to Sayen Já sice mám ve dvou titulech 50% a zbytek v 11 titulech, ale vsadit vše na jednu kartu je fakt odvaha a trošku nerozvážnost. Mohlo to dopadnout naopak ze ztrátou -86%. Ale jinak gratulace.

to MilanV : Nerozvážnost ano, ale snažil jsem se minimalizovat riziko tím, že si myslím, že vím jak firma funguje v závislosti na cenách vstupů. Pak jsem měl nastudované finanční výkazy , maximální monitoring makrodat ,médií a internetu. Pak jsem se snažil komunikovat i s oddělením pro investory ve firmě , takže jsem měl i informace, které nebyly v tisku a nebo jsem je měl i dřív. Takže jsem snad dělal maximum a taková strategie jde opravdu dělat jen u pár titulů současně. A také těch šílenců co vsadilo téměř vše na Unipetrol je po republice víc a o některých vím ,že mnohem víc než já. Občas jsou však věci ,které ovlivnit nelze jako jsou poruchy a havárie. Ale ta firma má poslední rok velmi silný fundament a bez odkupu je jen cena asi 20% nadhodnocená, ale spíš odpovídá průměrnému ohodnocení v regionu.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-1-2018 v 19:37

Modlení nepomůže, musí chcípnout na prasečí mor, když je ten prasečí baron. :lol:
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-1-2018 v 07:41

to Sayen

klobouk dolů nad Tvou přípravou. Souhlasím s Tebou, že toto lze dělat jen u pár titulů. To odpovídá i mé strategie nebudování zahrádky, ale mít jen to, co dokáži znát a sledovat.

EU: RDSA / EU-BREXIT: BATS / USA: MA, MU, JPM, AAPL, CAT, UNH, MCD, HON, HD, MGM, NEE
Leni
Senior Member

Nálada: prace a zase prace

info.gif Zasláno 6-1-2018 v 16:59
Vykonnost 2017

Zde je vykonost meho ptf za rok 2017... :info:
Skoda ze nebylo vic penez na zacatku roky, kdyz byly ceny jeste dole :fake_sniffle:

20171231-20170101-Lynx_vykonnost.jpg - 38kB

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL,BTQ / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-1-2018 v 18:24

Ten graf u Lynx je ale i s přidáváním nového kapitálu. Proto u mě ten graf vypadá ještě lépe:-D

chart.png - 49kB

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Leni
Senior Member

Nálada: prace a zase prace

[*] Zasláno 6-1-2018 v 18:38

Ondřej: hmm koukam, ze sis vybral lepsi kone... ja to mam samozrejme tez s navysovanim kapitalu, ale ten graf je proti Tvemu nic moc :mad: :(

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL,BTQ / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/
 Stran:  1  ..  37    39