Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2
Autor: Předmět: Sraz jaro 2018 Praha nové
MilanV
Senior Member

Nálada:

exclamation.gif Zasláno 3-1-2018 v 18:02
Sraz jaro 2018 Praha nové

Sraz jaro 2018 Praha

Dovolím si znovu vykopnout téma srazu a pozvat všechny účastníky tohoto fóra na jarní sraz.
Bude se konat znovu v Praze v místě dle zájmu a počtu účastníků. Znovu zopakujeme pro dodržení anonymity následující pravidla.
Účastník tohoto fóra registrovaný a s minimálně třemi příspěvky před 1.1.2018, zákaz fotografování a jiných audiovizuálních záznamů.

Protože chceme dát možnost i mimopražským, jsou termíny voleny i včetně pátků a sobot. Předpokládaný čas zahájení je na 17 hodiny s ukončením do 22 hodiny, o víkendu 14 do 18 hodiny

Anketa pro volbu termínu proběhne v lednu tak, aby do 31.1 byl jasný termín. Do 16.2 pak proběhne registrace tak, aby byl jasný počet a šlo objednat hospodu. Takže místo konání bude známo do 23.2.2018.

Termíny do ankety jsou v anketě (snad rozsah dvou týdnů bude stačit)

https://doodle.com/poll/5s79dq7y9ph827pw - zde je odkaz na anketu

V anketě označte všechny termíny, které Vám vyhovují. Takže z 12 termínů můžete označit všech 12.

Jako termín bude vybrán ten, který dostane nejvíce hlasů.

Těším se na všechny a doufám, že to vyjde maximu z Vás

ps. Toto vlákno nahrazuje původní, ve kterém nešlo volit víc jak jeden termín

MA, MU, JPM, MSFT, AAPL, CAT, BA, UNH, HD, NEE, MCD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-1-2018 v 19:21

Omlouvám se všem, co hlasovali neb jsem dál začátky srazu v pátek od 14 hod. Opravil jsem to na 17 hodinu. Je tedy nutné znovu zaktualizovat Vaší volbu pro pátek

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-1-2018 v 21:18

Hlasování probíhá. Prvních 6 lidí odhlasovalo a už se klubou dva termíny, kdy může 5 lidí.

Takže doporučuji všem průběžně sledovat jak se nám klube termín setkání. https://doodle.com/poll/5s79dq7y9ph827pw

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2018 v 15:14

Tak se nám počet přihlášených pěkně zvyšuje. 11 přihlášených a v jednom termínu shoda 9 účastníků.

Nicméně jeden nesplňuje podmínku - bez vulgarit a i zároveň registraci před 1.1.2018.
Asi se shodneme, že nick "análník" nepatří mezi nicky co volí seriózní investoři.

Takže si dovolím upozornit, že pro naplnění pravidel bude provedena kontrola a hlasy, které nesplňují tyto kritéria budou nezapočítávána.
Rovněž mne tento případ přesvědčil o nutnosti "rozlišováku" na srazu a testu toho, že účastník je ten, za kterého se vydává, tak jak minule.

Omlouvám se všem za tento přístup, ale žel se ukazuje, že je to nutné. Prosím i ty, co se nechtějí zúčastnit, aby reagovali v případě, že někdo se nahlásí jejich jménem. Já budu asi před ukončením registrace provádět kontrolu přes soukromou zprávu. Bude to pakárna, ale asi je to nutné.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2018 v 17:12

Je to zvláštní, ale toho dementního análníka se mi podařilo vymazat, bohužel ne dokonale. Přístup má tedy kde kdo z ulice a to je Milane asi zřejmě špatně? Ještě nejsem pevně rozhodnut, ale možná se taktéž zúčastním této pivní diskuse. Dojíždím půjčku a mám tedy velmi našponované finance, protože můj příjem z práce je opravdu tragický! Určitě bych se s tebou rád setkal a tobě podobnými, protože v některých myšlenkách máme průnik. Asi by bylo vhodné to řešit přes nějaký kód přes zdejší web, aby se tam nepasovali kdejací vandráci. :)
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2018 v 17:53

to Stanislav

Žel toto fórům neumožňuje násobnou volbu a já nemohl do Doodle importovat členy. Takže hlasovat může každý kdo se i anonymně přihlásí a přečte si odkaz. Proto teď jde jen o volbu termínu. Pak už nastoupí restrikce a snad to nějak zvládneme.
První sraz dopadl více jak dobře ač jsme měli všichni strach z příchodu různých živlů. Tak budu rád, pokud se Ti podaří dorazit. Máme stejnou myšlenku soustředit se na dva Supršampióny.

To ALL

ozvali se mi již Moraváci (ale i z dalších koutů naší země), že přijedou. Protože nevíte o sobě, zkuste , v tomto vlákně, se zorganizovat do aut či společně do vlaků. Já nevím odkud kdo je a tak to neumím zorganizovat

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-1-2018 v 11:32

Takže už hlasovalo 11 lidí (včetně podivného hosta) a vypadá to na na sobotu 17.3, která vyhovuje 8 lidem.

Prosím i další o připojení se do hlasování a zvolit ten nejvhodnější termín. I pro mne je to dost dopředu, ale jinak to nelze tak, aby se stihlo vše připravit a zajistit.
Výborné je to, že zájem mají i mimopražští a tak bude sobota asi vítězem vyhovujícím nejvíce zájemcům.

Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-1-2018 v 16:22

Tak jsem také zahlasoval - hodí se mi jenom jeden termín z důvodu dovolené.

Cyberguy
Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-1-2018 v 20:42

Koukám jako blázen, že jsem tam přihlášený na spoustu dní kdy nejsem vůbec v ČR, a to aniž bych to vyplnil. ... nebo už nevím co dělám?
No v každém případě - opravil jsem to u svého jména a pro kontrolu:
1. hodí se mi jen termín 24.3., důvod - dovolená
2. koukám že pátky 16 a 23 jsou jen na hoďku? 5 - 6 PM. Není to omyl?

PS. víte co znamená PM (případně AM)? Amíci na mne koukali jako na zjevení a že neví. Později jsem našel, že je to z latiny Ante Meridiem a Post Meridiem.
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-1-2018 v 21:36

Citace: Původně zaslal: Cyberguy  
Koukám jako blázen, že jsem tam přihlášený na spoustu dní kdy nejsem vůbec v ČR, a to aniž bych to vyplnil. ... nebo už nevím co dělám?
No v každém případě - opravil jsem to u svého jména a pro kontrolu:
1. hodí se mi jen termín 24.3., důvod - dovolená
2. koukám že pátky 16 a 23 jsou jen na hoďku? 5 - 6 PM. Není to omyl?

PS. víte co znamená PM (případně AM)? Amíci na mne koukali jako na zjevení a že neví. Později jsem našel, že je to z latiny Ante Meridiem a Post Meridiem.

Moje nepozornost neboť jsem opravil začátek a ne konec. Ale pro hlasování to asi není rozhodující.

Mohli bychom tam sice přidat i další termíny, ale asi by se nic nevyřešilo neboť to by zase nemohli jiní. Až vybereme vítězný termín, proběhne finální registrace a věřím, že se snad podaří i těm, co původně nemohli, nakonec najít způsob jak přeházet plány. To však nejde u dovolených :-(

Nicméně je to druhý sraz a jistě ne poslední. Zkrátka pokaždé budeme mít jiné složení. Důležité je , abychom se scházeli rádi a bylo to pro každého přínosem se potkat s těmi, kteří mají podobné myšlenky - investice do akcií

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-1-2018 v 16:24

Hlasování je pěkně dramatické. 15 hlasujících (-1 sprosťák) a termíny jsou naprosto vyrovnané. Teď přemýšlím co udělat, pokud to dopadne doopravdy nerozhodně.

Napadají mne klíče typu váhy hlasu dle let členství na tomto fóru či počtu příspěvků

Jinak se omlouvám za mé komentáře. Jsou tu i proto, abych stále "hecoval" nerozhodnuté k vyjádření a rozhodnutí přijít

michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-1-2018 v 17:29

Citace: Původně zaslal: MilanV  
Hlasování je pěkně dramatické. 15 hlasujících (-1 sprosťák) a termíny jsou naprosto vyrovnané. Teď přemýšlím co udělat, pokud to dopadne doopravdy nerozhodně.

Napadají mne klíče typu váhy hlasu dle let členství na tomto fóru či počtu příspěvků

Jinak se omlouvám za mé komentáře. Jsou tu i proto, abych stále "hecoval" nerozhodnuté k vyjádření a rozhodnutí přijít

Pokud budou dva termíny tak navrhuju prostě dva srazy. Pokud nebudu v cizině tak přijdu na oba ;-)

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,93 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-1-2018 v 17:47

Citace: Původně zaslal: michal.holik  
Citace: Původně zaslal: MilanV  

Pokud budou dva termíny tak navrhuju prostě dva srazy. Pokud nebudu v cizině tak přijdu na oba ;-)

No zatím to vypadá na výhru všech 12 termínů a tak by vznikl pernamentní sraz.
To můžeme zkusit v létě na společné dovolené s výjezdem po našich evropských investicích doplněný celodenními prezentacemi a návštěvou Mnichova u pana domácího :-)

Zatím zkrátka hlasujme a hledejme. Věřím že najdeme termín pro 75% zájemců.

Upozorňuji na možnost editace své volby a tak zvažte svou volbu o rozšíření termínů

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-1-2018 v 19:17

A bude-li to setkání v Mnichově trvat přes noc (tedy nic pro daytradery), je možno vidět podniky, ze kterých je kus váš.
Tedy BMW a Munich Re. A pokud to bude v době shromáždění akcionářů BMW, 17.5.2018 nebo podobný den 2019 a 2020, je možno zadarmo dělat exkurzi v závodu BMW nebo vidět zadarmo muzeum BMW.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 8-1-2018 v 20:14

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
A bude-li to setkání v Mnichově trvat přes noc (tedy nic pro daytradery), je možno vidět podniky, ze kterých je kus váš.
Tedy BMW a Munich Re. A pokud to bude v době shromáždění akcionářů BMW, 17.5.2018 nebo podobný den 2019 a 2020, je možno zadarmo dělat exkurzi v závodu BMW nebo vidět zadarmo muzeum BMW.

To je ale výzva!!! V roce 2018 zvládneme asi setkání jen v ČR, ale pro rok 2019?

Ale jinak 24 hlasujících je slušná základna a tak v roce 2019 do Mnichova zájezd

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-1-2018 v 08:00

Tak se nám seznam hlasující snížil o dva. picoloperes a klinki vymazali své hlasování s minutovým rozdílem. Toto je rozhodně podezřelé. Nevím, zda se jen někdo neschovává za těmito Nicky. Prosím o reakci obou, zda to skutečně byli oni a je to jejich rozhodnutí nebo se za mě jen někdo vydával.

Předpokládal jsem jistou míru solidnosti a nechtěl jsem vytvářet složitou administraci při hlasování a tak se omlouvám všem, pokud termín bude ovlivněn těmito vtipálky. Po uzavření ankety budu asi validovat volbu u každého přes soukromé zprávy.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-1-2018 v 18:44

To byli dva policejní agenti od StB Andreje Babiše.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2018 v 20:20

Zas se chýlí další týden ku konci a dovolím si upozornit na lhůtu uzávěrky pro hlasování a volbu termínu. Vítání jsou jak Drahošovci tak Zemanovci neboť to není o politice (ta tam bude zakázána stejně jak plivání na zem), ale o setkání lidí se stejnou "úchylkou"

Prosím hlavně mimopražské ať zváží možnost přijet do Prahy a podpoří termíny pátek či sobota.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 15-1-2018 v 15:11

Kdo bude jednou služebně nebo privátně v Mnichově, v zemi Bavorské, ten se v případě zájmu může setkat se mnou v hospodě Augustiner Keller - Arnulfstrasse 52, hned naproti autbusovému nádraží ZOB, a 500 m západně od severní strany nádraží vlaků Hauptbahnhof München. Tak jako vloni to vyvedl ten zubař Alfons Karásek z Hostomic pod Brdy.
Tehdy je možno provést samozřejmě tu podivnou věc = přinést si moji knihu z vašeho domu a nechat si jí podepsat od autora. V Mnichově knihy na skladě nemám, musel bych si nějakou nechat draze poslat z Vyškova do Němec. Poštovní známka je drahá jako prase. :) :smilegrin: :lol: Warren Buffett tam nepřijde, ale mohu přivézt v kočárku value investory Joe a Bill Konečných.

Augustiner-Keller.jpg - 51kB
Foto: Augustiner Keller, Arnulfstrasse 52, Minga (80335 München)

Joe-Bill-1a.jpg - 65kB
Picture: The famous value investors Joe and Bill Konecny

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 10:19

Takže zbývá posledních 10 dní do hlasování. Pak provedu kontrolu a vyloučím vtipálky falešné přihlášky.

Prosím tedy o Ty, co ještě neučinili, aby dohlasovali. Jestli s hlasováním čekáte na výsledek voleb prezidenta, nečekejte. Setkání bude apolitické a je jedno kdo nakonec zasedne na hrad.

No a stejně, jak ve volební kampaňi, si dovolím ovlivnit voliče a vyřídím prosby mimopražských, zda by nešlo hlasovat pro termíny sobot. Takže přidávám se k prosbě pro ty, co pro soboty nehlasovali, aby zvážili, zda přeci jen. Své hlasování můžete editovat a tudíž sobotu doplnit

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-1-2018 v 07:54

Takže jen poslední dva dny našeho hlasování, kde v prvním kole jde o termín. Je potěšitelné, že 28 lidí (min 2 jsou falešné) má zájem přijít. škoda je však, že zatím vítězí termín s 16 uchazeči a tak jsme zatím nenašli termín, kam by mohlo více jak 57% zájemců. Začíná to být vyrovnané jak při volbě prezidenta :-) Nicméně i tak se účast jeví na zajímavou seanci. Pokud bude každý moci říci v prostoru 10 minut o své stretegii pak je to 160 minut zajímavých přednášek. Takže znovu apeluji na zvážení termínů sobot nejen z důvodů mimopražských, ale že budeme potřebovat min 3 hodiny se vidět což ve všední den znamená končit o zavíračce.

Takže prosím všechny o dovolení a o případnou korekci své dosavadní volby neb volební místnost se uzavírá 31.1 v 22:00. Pak se bude ověřovat a vyřazovat vtipálci

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 29-1-2018 v 10:16

Drahoš je vítán, zemana a babiše na setkání nebrat!

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-2-2018 v 18:19

Takže jsou sečteny všechny hlasy a jsou zde výsledky prvního kola hlasování. V něm se účastnilo 32 hlasujících. 3 hlasy byly neplatné (neexistující člen či krátce založený)

Původně jsem chtěl kontrolovat každého zasláním soukromé zprávy, ale protože mnozí přihlášení by reagovali s velkým zpožděním a asi by to stejně moc nepomohlo, rezignoval jsem a nakonec těsně zvítězil termín čtvrtek 22.3.2018 s 16 hlasy těsně před termínem pondělí 19.3.2018

Takže tímto definitivně vyhlašuji termín srazu na čtvrtek 22.3.2018 !!!

Pro tento termín byli (seřazeno abecedně) : Alvarez, Beginvestor,Certik, Cyberguy, Jack N., koma, kraken, Leni, marcus, Michal Holík, michal.I, Milan V, minarjo, Neználek, nickay, Owmap, paki, Pavel, pigzor, Rohl, Rup-x, Sayen, shard, soul, tkochanek, TomasV, Vitusus, Vyky, wiki, xjezek01

Poprosím Ladislava o založení ankety, kde poprosím znovu potvrdit účast, a to již pouze tohoto jediného termínu. Jde o potvrzení počtu a přípravy "visaček" s Nickem a ptf. Budu rád, pokud si najdou čas i Ti z Vás, kterým původně tento termín nevyhovoval. Poprosím pak přihlášené, aby mi poslali své ptf ke zveřejnění a info, zda jsou svolní se fotit.

Nicméně pokyny zašlu poté, co teď naleznu nějaký salónek pro cca 20 lidí. Pak upřesním místo a potvrdím začátek 17 hodin

Teď otevřu ještě diskusi k programu. Na prvním srazu dostal každý prostor cca 5-10 minut nám něco říci o své strategii, jak se k investování dostal a největší úspěchy a prohry. Pak proběhla diskuse s ostatními, kteří kladli otázky. Když tak letmo spočítám 16 účastníků po 10 minutách, pak máme co dělat, i s úvodem, akademickou čtvrthodinkou na příchod a pauzou na [Cenzura]ní, tři hodiny v kuse. V tom případě bych poprosil i názory na čas zahájení neboť pokud začne první v 17:15 pak se bude těžko opakovat a něco důležitého Vám unikne
Byl tu i nápad vynechat tento program a vyplnit jej přednáškami. Nápad dobrý, ale kolik by se z Vás přihlásilo a dokázalo něco připravit?
Dále mám dotaz na názor v podobě focení. Po zkušenostech z minula se nakonec nefotilo kro závěrečné fotky s visačkami
Předpokládám, že budete souhlasit se zákazem příchodu kohokoliv, kdo není aktivním členem tohoto fóra před 1.1.2018 nebo přijde jako otevřený či skrytý prodejce podílových fondů, či jiných finančních produktů
Předpokládám i chvilku prodeje knih, pokud přijede autor i s uklízečkou. Pokud Ano, pak zkusím zajistit dětský koutek :-)

Co vy na to?

roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-2-2018 v 18:23

Ku.wa, Milane, good job!!! Klobok dolu.:thumbup:
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-2-2018 v 18:32

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Ku.wa, Milane, good job!!! Klobok dolu.:thumbup:

děkuji. Bylo to trošku práce, ale snad to bude stát za to. Potěší mne, pokud i moravská větev to ocení a zkusí přijet. My z praglu Vám to jistě oplatíme i když to nebude sklípek.

Stran:  1  2