Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Anketa: Sraz jaro 2018 Praha čtvrtek 22.3.2018
Nemám zájem se účastnit srazu -- 0 (0%)
Zúčastním se ve čtvrtek 22.3.2018 --- 8 (66.67%)
Rád bych, ale termín či místo mi nevyhovuje --- 4 (33.33%)

Tisková verze  
 Stran:  1    3
Autor: Předmět: Sraz jaro 2018 Praha čtvrtek 22.3.2018
Investor
Super Admin

Nálada:

exclamation.gif Zasláno 2-2-2018 v 18:45
Sraz jaro 2018 Praha čtvrtek 22.3.2018

Milan V napsal:
Pro tento termín byli (seřazeno abecedně) : Alvarez, Beginvestor,Certik, Cyberguy, Jack N., koma, kraken, Leni, marcus, Michal Holík, michal.I, Milan V, minarjo, Neználek, nickay, Owmap, paki, Pavel, pigzor, Rohl, Rup-x, Sayen, shard, soul, tkochanek, TomasV, Vitusus, Vyky, wiki, xjezek01 - uvádím dle první ankety s vědomím chyb, které vznikly

Prosím znovu potvrdit účast, a to již pouze tohoto jediného termínu. Jde o potvrzení počtu a přípravy "visaček" s Nickem a ptf. Budu rád, pokud si najdou čas i Ti z Vás, kterým původně tento termín nevyhovoval. Poprosím pak přihlášené, aby mi poslali své ptf ke zveřejnění a info, zda jsou svolní se fotit.

Nicméně pokyny zašlu poté, co teď naleznu nějaký salónek pro cca 20 lidí. Pak upřesním místo a potvrdím začátek 17 hodin

Prosím o hlasování do 15.2, ať mohu se vypravit na hledání místa konání s počtem potvrzených lidí!!

Dále prosím o zaslání soukromé zprávy neboť tato anketa neeviduje, kdo hlasoval, a ať tam nějaký vtipálek nenakliká stovky jmen a já pak neobjednávám kongresové centrum a pak nedojídal chlebíčky po celý rok 2018

Teď otevřu ještě diskusi k programu. Na prvním srazu dostal každý prostor cca 5-10 minut nám něco říci o své strategii, jak se k investování dostal a největší úspěchy a prohry. Pak proběhla diskuse s ostatními, kteří kladli otázky. Když tak letmo spočítám 16 účastníků po 10 minutách, pak máme co dělat, i s úvodem, akademickou čtvrthodinkou na příchod a pauzou na záchod, tři hodiny v kuse. V tom případě bych poprosil i názory na čas zahájení neboť pokud začne první v 17:15 pak se bude těžko opakovat a něco důležitého Vám unikne
Byl tu i nápad vynechat tento program a vyplnit jej přednáškami. Nápad dobrý, ale kolik by se z Vás přihlásilo a dokázalo něco připravit?
Dále mám dotaz na názor v podobě focení. Po zkušenostech z minula se nakonec nefotilo krom závěrečné fotky s visačkami
Předpokládám, že budete souhlasit se zákazem příchodu kohokoliv, kdo není aktivním členem tohoto fóra před 1.1.2018 nebo přijde jako otevřený či skrytý prodejce podílových fondů, či jiných finančních produktů.
Předpokládám i chvilku prodeje knih, pokud přijede autor i s uklízečkou. Pokud ano, pak zkusím zajistit dětský koutek :-)
Co vy na to?
Milan V napsal
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-2-2018 v 10:47

Děkuji panu domácímu za opravu ankety (tři z Vás již hlasovali a tak prosím o znovuhlasování)

Omlouvám se chyby v anketě, kde neřád/i hlasovali za jiné, ale už je termín daný a nemá smysl jej měnit. Takže doufám, že byl vybrán termín, který vyhovuje nejvíce účastníkům fóra. Prosím všechny o schovívavost a pokusit se tomuto termínu přizpůsobit, pokud se chcete srazu zúčastnit.

Jinak je mi líto těch, co chtějí se zúčastnit, ale nemohou. Snad to příště vyjde.

Protože se nemohu zavděčit všem i v programu, prosím o reakce v době, kdy o tom je možné diskutovat. Nemám problém si jen tak sednout k pivu, nemám problém v organizaci tak, že každý bude mít cca 10 minut svého času", nemám problém s přednáškami (klidně zajistím projektor a ozvučení) a vlastně s každým dobrým nápadem. Jen asi nutné vědět, kolik nás bude a jak si to představujeme (proto uzávěrka hlasování 15.2). Pak nastoupí etapa zajišťování (dobrovolníci hlaste se). Za mne jen nechci focení a přístup novinářů či někoho z ulice. Pak u toho nechci být, ale není to jen o mně a tak může kterýkoliv kritik, mnou navržených pravidel, se vzchopit a sám něco zorganizovat sám.

děkuji a těším nejen na diskusi, náměty ale i na Vaší aktivní účast

Dle velikosti v Ptf
Růstové - MA, MU, ADBE, NFLX
Dividendové - AAPL, MSFT, JPM, UNH, HD, NRZ
Dividendové na stálo: T
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-2-2018 v 11:05

Můj názor (na prvním srazu jsem nebyl):

1. Chtěl bych to pojmout jako uzavřenou společnost, nikoho zvenku bych tam nechtěl.
2. Focení spíš ne, nevidím k tomu důvod, nemám zájem se někde dál prezentovat.
3. Na přednášky bych to ještě neviděl, snad později v dalších střetnutích. Ono by to taky chtělo si vyjasnit, na jaké téma by taková přednáška byla a kdo by se jí zhostil.
4. Krátké představení každého z nás, něco o jeho investičních názorech, zkušenostech nebo historii, o které se chce podělit se mi zdá jako dobrý nápad.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 4-2-2018 v 12:20

Kdyby každý publikoval svůj proslov pro setkání zde ve fóru písemně, tak už by nemusel mluvit moc na setkání.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-2-2018 v 15:37

Ještě jsem nehlasoval, ale určitě se vyjádřím během týdne, musím si naplánovat případný prodloužený víkend v Praze, domluvit se s bráchou na ubytování a vykonávání funkce novopečeného strýčka, případně si ještě domluvit pár dalších věcí, včetně dovolené, takže ještě chvilku strpení prosím.

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
JNJ - 25 ks @ 58.80 $_________T - 40 ks @ 38.09 $
MCD - 16 ks @ 95.00 $_________SO - 31 ks @ 49.18 $
WMT - 20 ks @ 72.96 $_________JPM - 26 ks @ 59.00 $
BBL - 41 ks @ 36.60 $_________OHI - 45 ks @ 34.00 $
CVX - 16 ks @ 93.80 $_________O - 26 ks @ 57.50 $
CSCO - 48 ks @ 31.25 $_________PPL - 54 ks @ 27.75 $
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-2-2018 v 07:43

prosím zájemce o sraz, aby chvíli odhlédli od krvavých grafů a se mi identifikovali přes soukromé správy tak abych měl seznam účastníků bez vtipálků a chyb.

Pavel : beru tvůj námět k diskusi "proč dolar stále klesá". Možná není špatný nápad si definovat předem náměty k diskusi tak, abychom se mohli maximálně připravit (grafy, data...). Po kolečku "seznamka" (představení individuálních strategii) se vrhnout na nějakých 3-5 tém, které by mohli mít i svého garanta, který by je uvedl a nadhodil otázky do diskuse

Dle velikosti v Ptf
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-2-2018 v 08:09

Citace: Původně zaslal: MilanV  
prosím zájemce o sraz, aby chvíli odhlédli od krvavých grafů a se mi identifikovali přes soukromé správy tak abych měl seznam účastníků bez vtipálků a chyb.

Pavel : beru tvůj námět k diskusi "proč dolar stále klesá". Možná není špatný nápad si definovat předem náměty k diskusi tak, abychom se mohli maximálně připravit (grafy, data...). Po kolečku "seznamka" (představení individuálních strategii) se vrhnout na nějakých 3-5 tém, které by mohli mít i svého garanta, který by je uvedl a nadhodil otázky do diskuse

Navrhuju téma: daňová reforma v USA
A s tím navrhuju i podtéma které by mě zajímalo diskutovat (ať již v pozici přednášejícího nebo posluchače): které typy společností to ovlivní méně a které více (eREITs, utilities, firmy se značným množstvím kapitálu mimo USA).
Na utility je velký odborník Jack N.

Co by mě dále zajímalo (jako posluchače) je promítnutí plánovaných tří zvýšení základních úrokových sazeb v USA. Na toto si jako ideálního představuju Jack N. , který se v tom vyzná a mohl by tak popsat dopady na mREITs a BDCs a případně jejich vzájemnou korelaci během cyklu téměř nulových sazeb, během cyklu zvyšujících se sazeb atd.

Proč klesá $ mě zajímá

Další téma, které mě napadá konkrétně v souvislosti s propady z posledních dnů je téma beru půjčku a kupuju akcie.
Zde je za mě jednoznačný favorit MilanV

Další co by mohlo zajímavě rozproudit diskuzi by mohlo být téma Chowder rule, kde by teď po propadech mohlo vzniknout několik nových společností k vhodných k nákupu

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 4,01 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-2-2018 v 13:28

Neměli byste z toho setkání dělat přednášku o hospodářství USA.
Vždyť to setkání vzniklo, abyste promluvili o vašich akciích.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-2-2018 v 13:49

Michale, na utility určitě nejsem odborník, snad mírně poučený laik.
Tento sektor sice podrobněji sleduji, no k nějaké alespoň průměrné znalosti mi určitě zbývá kus cesty !

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-2-2018 v 08:15

Citace: Původně zaslal: Jack N.  
Michale, na utility určitě nejsem odborník, snad mírně poučený laik.
Tento sektor sice podrobněji sleduji, no k nějaké alespoň průměrné znalosti mi určitě zbývá kus cesty !

Moudrý muž řekl "vím co nevím". Samotné konstatování "mírně poučeného laika" je pro mne dostatečnou kvalifikací zvládnout moderování diskuse a vykopnutí základních myšlenek.

Naše setkání není žádné "Vyšehradské fórům", ale setkání soukromých investorů, kteří investují své omezené prostředky víceméně při práci (někteří i při důchodku)

Mne Michal nominoval rovněž do půjček, kde sice jsem ale vím toho tristně málo. Michal však netušil, že bude následovat krvavý týden a tak získám novou zkušenost, kdy se mi aktivoval MARGIN CALL a já musel jeden titul prodat a druhý preventivně. Takže mohu říci praktickou negativní stránku věci.

Dle velikosti v Ptf
CUTTY
Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-2-2018 v 21:07

To MilanV,

koľko marginu si pred MARGIN CALL-om do portfólia percentuálne nasypal?
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-2-2018 v 20:40

Poprosím všechny o postupné potvrzení účasti.

Zatím hlasovalo pozitivně jen 6 účastníků ač při volbě termínu bylo 16 (bez odečtení hlasování neřádů). Pomocí soukromé zprávy mám potvrzené jen 4.

15.2 to uzavřu a pustím se do hledání místa konání. To pak oznámím jen řádně registrovaným vzhledem k aktivitě neřádů. Je možné se přihlašovat i po termínu, ale mějte pak pochopení, že prostory nebudou odpovídat počtu. Tak prosím, zkuste se vyhecovat :-)

Dle velikosti v Ptf
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-2-2018 v 18:37

Znovu poprosím o dohlasování neb chci zajít zajišťovat místo konání.

Dále připomenu diskusi k průběhu. Padlo několik návrhů a pak diskuse usnula. Tak ať nediskutujeme těsně před akcí. Mne stačí do 15.2 vědět, zda mám hledat něco komorního s promítacím plátnem a kávou, či oddělený salonek v hospodě či zamluvit jen stůl (nebo zamluvit stůl v hospodě "bez" když jsme investoři "s" :-) ).

Milan

Dle velikosti v Ptf
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-2-2018 v 19:46

Znovu poprosím o dohlasování neb chci zajít zajišťovat místo konání.

Dále připomenu diskusi k průběhu. Padlo několik návrhů a pak diskuse usnula. Tak ať nediskutujeme těsně před akcí. Mne stačí do 15.2 vědět, zda mám hledat něco komorního s promítacím plátnem a kávou, či oddělený salonek v hospodě či zamluvit jen stůl (nebo zamluvit stůl v hospodě "bez" když jsme investoři "s" :-) ).
Milan

Milane, potvrzuju účast a předem hlásím, že budu pravděpodobně schopen dorazit až tak na 19-20h

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 4,01 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-2-2018 v 07:34

Bohužel se v tento termín nemohu účastnit, nebudu v Praze a jedná se pravděpodobně o neodkladnou záležitost.

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 21:14

Blíží se konec hlasování a zítra jdu hledat.

Moc se omlouvám všem, které jsem odradil definováním moc pravidel, které vyvolali neřádí, kteří jménem jiných hlasovali.
Dále se omlouvám všem, pokud jsem moc tlačil na program a slibuji, že nikoho nebudu nutit k projevu. snažil jsem se, aby setkání bylo i odborně přínosné

Tak prosím, zvažte znovu, zkuste přijmout omluvu a přeci jen přijďte.

Těším se nejen já, ale i další, se kterými jsme mluvil, že Vás poznám na živo

Dle velikosti v Ptf
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-2-2018 v 11:29

Takže místo srazu je dáno. budeme tam mít výbornou Plzeň, kuchyň a hlavně soukromí neb se mi podařilo zamluvit část spodního patra. Místa je tam hodně a tak jsem se rozhodl oslovit všechny, kdo v první anketě nějak hlasovali a nebyl to vysloveně nesmyslný nick. Ti postupně dostanou přes soukromou zprávu místo konání. Prosím všechny o nezveřejňování v diskusích. Pokud ji někdo nedostane, pak se mi pls ozvěte. Je to pakárna neb nelze odesílat v intervalu menším než 5 minut.

Poslal jsem to i těm z Vás, co jste mne upozornili, že jste nehlasovali či hlasovali pro jiný termín. Omlouvám se a příště to udělám jinak.

Program jsem navrhl a přišlo několik reakcí kladných a víc s reakcí, že je to moc přeorganizované. To mne mrzelo neb jsem se snažil tomu dát řád neb považuji setkání prostor se nejen vidět, ale i něco dozvědět. Takže slibuji, že nebudu nikoho k ničemu nutit.

Jediné, na čem si dovolím, jako iniciátor, trvat je, že je to jen po členy fóra, identifikace přes nick a omezení focení jen na ty, co vydají souhlas k tomu.

Proto prosím znovu zvažte a pokud se rozhodnete přijít, dejte jen vědět.
Pro ty, co nehlasovali a chtějí přijít, dejte vědět a zašlu koordináty

Těším se nejen já, ale i další, se kterými jsem v kontaktu a kteří se nemohou srazu dočkat

Dle velikosti v Ptf
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 16-2-2018 v 13:57

:) Nyní je dovoleno publikovat příspěvek každých 60 sekund. :)
Jestli je nutno čekat i na odeslání soukromé zprávy několik minut, ozvěte se!

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 23-2-2018 v 07:27

Znovu připomínám všem, že sraz se koná 22.3 v 17 hodin. Přesné koordináty srazu zasílám přes soukromou zprávu.

Zatím je definitivně potvrzeno 7 účastníků z původních 16 hlasujících (mnoho z Vás se mi ozvalo, že nehlasovalo a jejich nick byl zneužit). I to je slušný počet a tak se těším nejen já, ale i Ti, co si vzájemně píšeme.

Takže, kdo se ještě rozhodne, prosím neváhejte a ozvěte se. Rezervaci mám na původní počet a tak místo je

Dle velikosti v Ptf
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-3-2018 v 07:44

Sraz se kvapem blíží a tak prosím všechny o zvážení, zda přeci nenajdou si čas a nepřijdou. Pokud se rozhodnete, pak Vám přes soukromou zprávu pošlu místo konání.

Pro ty, co potvrdili účast,ještě připomenu zaslání aktuálního ptf, pokud jej chtějí míti na vizitce. Jinak tam bude jen nick z fóra.

Zatím mám potvrzeno 7 účastníků (ač hlasovalo jen 6) včetně našeho místního experta na daně. Což se v období podávání daňových přiznání hodí.

Takže závěrem znovu vyzívám, aby jste zvážili a přišli

Dle velikosti v Ptf
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-3-2018 v 13:40

Pro ty, co potvrdili účast,ještě připomenu zaslání aktuálního ptf, pokud jej chtějí míti na vizitce. Jinak tam bude jen nick z fóra.

Mám aktuální ptf v podpisu, bude to takto stačit?

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
JNJ - 25 ks @ 58.80 $_________T - 40 ks @ 38.09 $
MCD - 16 ks @ 95.00 $_________SO - 31 ks @ 49.18 $
WMT - 20 ks @ 72.96 $_________JPM - 26 ks @ 59.00 $
BBL - 41 ks @ 36.60 $_________OHI - 45 ks @ 34.00 $
CVX - 16 ks @ 93.80 $_________O - 26 ks @ 57.50 $
CSCO - 48 ks @ 31.25 $_________PPL - 54 ks @ 27.75 $
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-3-2018 v 13:58

To Vitusus - stačí. Ne každý jej má a ne každý jej chce publikovat

Dle velikosti v Ptf
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-3-2018 v 18:19

Chtěl jsem se zeptat, jestil někdo nepojede v pátek brzo ráno ze srazu do Brna? Popřípadě nějaký odvážlivec, který by jel ještě ve čtvrtek večer?

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-3-2018 v 23:42

Michale, co je pro Tebe brzo rano??

Vsak nejkrasnejsi pohled na maticku Prahu je ... v 5 rano ve zpetnym spiglu v Pruhonicach...just kidding:)

Dej vedet, ct urcite nee.
Davam se nejak dohromady...
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-3-2018 v 07:39

Že by se do Prahy chystala větší výprava z Brna? Supr. Těším se na překvapení. Místa je dost

Dle velikosti v Ptf
 Stran:  1    3