Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4
Autor: Předmět: Naše portfolio akcií
Martina
Junior Member
**

[*] Zasláno 14-10-2018 v 18:09

Zdravim,

slibila jsem jedno damskou investicni strategii. 1. akcie koupeny pred 1,5 rokem.

Horizont zatim naplanovan na 16 let, vsechny divi a prip.zisky reinvestovat a prikupovat pokud mozno pravidelne nebo pravidelne odkladat mesicne finance.

Prvni 3-4 roky bych si rada poridila ZOO - ca. 30 akcii, pokud bude dobra prilezitost tak i se ziskem min. 30 % prodat, ale to jen jako doplnek. (Prodala jsem Qualcomm se ziskem 34 % 5 mesicu od nakupu. ) Prodej do 100k nebo po casovem testu.

Zatim me portfolium - Starwood Property Trust - STWD, Dale zatim PM, T, VOD, OHI, PPL, Cisco, Kinder Morgan, Tanger Factory Outlet, CEZ, Moneta.

Rada bych si poridila i nejake IPO, ale momentalne nic zajimaveho na obzoru, pozdeji take Evropu a neco jineho ve svete, ale to urcite na zkousku po mensich castkach, s Degirem vysi poplatku nemusim moc resit. Proste zkusit pro zacatek takovy trochu mix od vseho a uvidime urcite tu strategii v prubehu casu budu prizpusobovat.

BTW co by me zajimalo - dali jste si nejaky strop, kdy uz chcete vysledky - divi zacit spotrebovavat? Jestli opravdu napr. az v duchodu, nebo ziskat financni svobodu a nemuset pracovat do 65 a dele? Nebo nikdy a z deti udelat milionare? :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-10-2018 v 18:38

Ja mam cil 25k cisty mesicni prijem z dividend, ktere zacnu spotrebovavat ve veku 35 let (za 8 let), kdy si chci dat pauzu od prace a dva roky jenom cestovat po svete. Po navratu budu pravdepodobne pokracovat castecne s dividendovym investovanim, ale spise se budu soustredit na celkove zhodnoceni kapitalu.

Mé dividendové portfolio:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco
Technologie: International Business Machines, CISCO
Telekomunikace: AT&T, Telefonica SA
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer, Bayer AG
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP

Mé spekulace:

DXC Technology, Micron Technology
Martina
Junior Member
**

[*] Zasláno 14-10-2018 v 19:22

Tak to je super Michale, jsem rada, ze miris k takovemu hezkemu cili a v tak mladem veku. :)

Ja jsem bohuzel zacala pozdeji, ale preci, takze abych nepozrazovala vek, tak me pred 8 mi lety bylo 2 x 15. No a lepsi uz to nebude. :(

No ale cil 25k z divi to bych tu snehovou kouli musela nabalovat jeste dlouho, to asi nedam, ale urcite bych se tomu nebranila. Ja jen ze clovek nikdy nevi, co se muze stat, tak je dobre myslet a mit pred sebou ten cil a penize pote nejak smysluplne vyuzit a pouzit.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-10-2018 v 21:52

Martina: je tezke a do jiste miry i zbytecne si davat nejake jasne pevne cile. Clovek se podle mne stejne bude ridit svou aktualni financi situaci. Treba zacne vydelavat mene a pak treba bude i spotrebovavat driv, nez by si myslel. Nebo naopak, zacne vydelavat vice a bude resit, zda davat do akcii mesicne vyssi castku nebo podlehne lakadlu zvysit svoji spotrebu.

Takze pokud jsi ve stadiu, ze muzes penize z bezneho platu odkladat, odkladej. Az jich budes mit v akciich tolik, ze uz z toho bude zajimavy dividendovy prispevek kazdy mesic k zivotu, zamysli se, zda cast dividend (nebo vsechny) spotrebovavat.

Ne nadarmo se kresli graf, ktery ukazuje ruzne faze zivota a v nich porovnava vysi vydelku a vysi spotreby. Zatimco vydelek az do duchodu zpravidla plynule roste, spotreba bezneho rodice v rodine roste do okamziku, nez jeho deti zacnou mit vlastni vydelky. Pak nastava "zlate" obdobi, kdy vydelek dale roste a spotreba klesne (deti se osamostatni). Atd.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-10-2018 v 22:31

Pavel & Martina: to dost zalezi na povaze cloveka. Nekdo je cilove orientovany a podridi dosazeni sveho cile vsechno. Nekdo se proste potrebuje jenom jakyz takyz smer pro svoji lod a bohate mu to k zivotu staci. Urcite se na me ceste objevi spoustu prekazek, porad doufam v nejlepsi, ale ve svych vypoctech jsem spise pesimista.

Popisovany graf bude platit patrne pro 95 % populace, ale co takovy Ladislav, ktery poridil deti az na stara kolena? Nebo vetsina mych kolegu, kteri meli prvni dite az v 36? :)

Kazdy pristup ma sve pro a proti. Na muj vkus jsem i ja zacal pozde, kdybych se choval ke svym financim zodpovedneji od utleho veku, mohl jsem byt uz na pul cesty v cili :) Ale nezoufam, jsem rad, ze jsem se k teto zivotni filozofii dostal a snazim se ji sirit. Neni nutne kazdeho presvedcit, aby investoval, ale minimalne mu tu moznost predstavit. Tak at se dari!

Mé dividendové portfolio:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco
Technologie: International Business Machines, CISCO
Telekomunikace: AT&T, Telefonica SA
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer, Bayer AG
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP

Mé spekulace:

DXC Technology, Micron Technology
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2018 v 09:08

Teda Michale, ty ses mladsi, nez jsem si myslel (nejsi vlastne nejmladsi na tomhle foru? Jeste Ondreje nejak podvedome beru za hodne mladeho). Je super, ze jsi zacal tak brzy, ikdyz si rikas, ze to mohlo byt jeste driv.
Ja zacal taky pred rokem a pul, ve veku 4x10, coz si rikam, ze je uz hodne pozde, ale porad lepsi zacit i v tomto veku, nez nezacit nikdy. Podobne jako planuje Martina jsem si zalozil poctive ZOO, ktere ted postupne procistuju. Vetsi cast zamerena na dividendy a mensi cast rustova, ktera po odprodejich "krmi" dividendove tituly. Dlouhodoby cil je prilepseni nebo zajisteni dustojneho duchodu. Kratkodoby cil je pak vyplata alespon 2 tisic dolaru dividend v roce 2020. Vetsina dostupnych financi je jiz zainvestovana, takze ted uz jen reinvestice dividend a preposilani "zbytku" z vyplaty.
VSbrok
Senior Member

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 15-10-2018 v 11:23

pigzor> no tak to jsme na tom uplne stejne, vekove i se zacatkem.
Kdyz se dnes diviam na to co jsem vyvadel v roce 2009 ohledne akcii, ... nooo pozde Bycha honiti :(

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,NGG,SO

Povinná četba: www.investicnigramotnost.cz
Martina
Junior Member
**

[*] Zasláno 15-10-2018 v 17:38

Dekuji za odpovedi. Ja jsem si prave delala graf s tim dlouhodobejsim cilem a rikala jsem si, ze to nekde musim stopnout a nekam tu spotrebu zaradit jeste pred duchodem, abych se toho duchodoveho veku vubec dozila. :) Prave proto to mam pro zajimavost na 15 let dopredu a vedle toho si dam realitu.

Takze to byla takova filozoficka otazka na vas.:)
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2018 v 19:05

To Martina: fakt dobry, krome Tangeru mame ZOO stejne:-), ale hlavne mas vizi, plan a cile...coz tu mnoho chasniku takto SMART vubec nema. SMART = Specific, Measurable,Achievable, Relevant, Time-oriented.
Po 16 letech vyhrajes, o tem zadna, drzim palce, na holku superdobry...nebo prave proto, ze jsi holka :-) tak tak dobry.
Kluci to vetsinou prezenou s tim trejdovanim.
Martina
Junior Member
**

[*] Zasláno 17-10-2018 v 17:52

To Roberto: dekuji za pochvalu, to vzdy potesi. :)

To all: cil pro vsechny - forum tedy musi vydrzet jeste minimalne 15 let, at se dozvime, jak jsme vsichni dopadli. :)
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 19:14

Citace: Původně zaslal: Martina  

To all: cil pro vsechny - forum tedy musi vydrzet jeste minimalne 15 let, at se dozvime, jak jsme vsichni dopadli. :)
Snad ne v tomhle stavu.
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 20:01

Martina: Yes!

A pak taky abychom to vydrzeli my, tech 15 dalsich let :-) a taky kompl ve sklepe za bramborama v Mnichove ;-)

Ale jak rika pan Domaci: mlada vdova to muze nakonec zvladnout za nas i bez nas :-)
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-11-2018 v 22:06

Prodam za nekolik dni akcie Telefonica a koupim akcie Siemens kvuli dividendam na budoucich 20 let.
Bylo by to hezke, kdyby clovek mel akcie od 25 firem, ktere maji vsechny zisky, trzby a dividendy desitky procent vyssi jak pred 10 lety a jejich cizi kapital neni ani 3x vyssi jak vlastni kapital (neplati pro banky, ktere mohou mit cizi kapital 10x vyssi jak vlastni kapital.) Telefonica ma dividendu a zisk dnes 2x nizssi jak pred 10 lety. Cizi kapital Telefoniky je 6x vyssi jak vlastni kapital. To by se nemelo nikomu libit dlouho.

Circle-25stocks.jpg - 233kB Picture: My twenty five super stocks
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4