Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  27    29    31  ..  33
Autor: Předmět: Daně
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-10-2017 v 15:06

Wiki, já jsem původně reagoval na informaci od pana domácího, že v Německu lze započíst v nějaké podobě či míře srážkovou daň k dani z příjmu. Jinak řečeno, když bude domácí pán mít nízký příjem z pracovního procesu, může mu býti částečně vrácena srážková daň zaplacená z dividend. To je jeden z argumentů, proč pan domácí preferuje německé akcie před US akciemi a tento argument je ale pro Čechy nepoužitelný.

V Čechách toto nelze.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 17:28

Chci tímto veřejně poděkovat zdejšímu odborníkovi na daně vystupujícím pod nickem: minarjo. Konec roku se blíží a po novém roce budeme otázku daní řešit všichni. Včera jsme tedy publikovali první článek ze seriálu o daních právě od minarjo. Věřím, že to nejednomu začátečníkovi i pokročilému pomůže. Dříve než tedy začnete spamovat po novém roce fórum přečtěte si jeho články, které budou vycházet dal s is tím chlapec dosti práce. První díl zde: https://www.investicnigramotnost.cz/investor-a-dane-1-prizna...

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-10-2017 v 19:35

Tak nám vyšel druhý díl minisérie o daních od zdejšího odborníka: https://www.investicnigramotnost.cz/investor-a-dane-2-formy-...

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
abak
Senior Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 29-10-2017 v 09:48

Ondřej: Skvělý a přehldně napsaný článek. Díky.

Autor ale spáchal administrativní sebevraždu potom, co si dobrovolně zřídil datovou schránku, nyní již musí pravidelně sledovat zprávy v ní obdržené a komunikovat s úřady výhradně prostřednictvím DS, jinak mu hrozí značné finanční sankce. Prosím, nedoporučujte tuto strategii lidem, kteří tuto chybu ještě neudělali. Nejde to jednoduše vzít zpátky.

Úředníkům je třeba znesnadňovat jejich práci v maximální možné míře a sobě zároveň poskytovat co největší prostor v komunikaci s úřadem, ten je možné získat jen v případě zvolení té nejméně efektivní cesty komunikace pro úřad, jedině tak si zajistíte, že Vás nebudou bombardovat s každou prkotinou. Komunikujte s úřadem tedy pouze korespondenčně a veškerá přiznání podávejte v papírové podobě. Pokud po Vás chce úřadník telefon nebo e-mail - nemáte, ať Vám pošle dotaz písemně. Úředník si potom už lépe rozmyslí, jestli je Vás nutné kontaktovat, nebo celou věc vyřeší sám. Ve všech případech, kdy jsem byl kontaktován správcem daně se ukázalo, že šlo o jejich neschopnost nebo snahu přenést jejich vlastní odpovědnost na Vás.

Šlo například o dotaz týkající se změny sídla firmy, ke kterému nikdy nedošlo nebo o prosbu týkající se překladu formuláře 1042-S do češtiny, protože konkrétní úředník rozumí pouze česky.

Nedělejte ze sebe zbytečně ovce a nedělejte za úředníka jeho práci.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2017 v 10:52

abak: To co píšeš je asi fakt. Nicméně článek napsal minarjo a jedná se o jeho osobní názor na věc. On to doporučuje zase z pohledu občana. Přeci jen je jednodušší vše udělat od stolu u počítače a nemuset nikam nic posílat či vozit. Já sám jsem spíše konzerva takže to dělám půl na půl. Přiznání posílám elektronicky nicméně ten jeden papír s podpisem jim vždy doručím. Datovou schránku tedy nemám. Pak je to řekl bych na každém zda si zjednodušší život nebo bude mít na věc stejný pohled jako ty a zvolí si jinou metodu. Proto si myslím, že je dobře, že minarjo popsal všechny možné způsoby a nakonec pouze přidal svůj osobní názor na věc a doporučení. Kdyby napsal článek jen o způsobu za pomoci datové schránky bylo by to něco jiného. Nikomu nic nevnucuje jen konstatuje.
Ale každopádně díky za názor třeba to minarjo nakonec sám upraví, nevím.

Spolumajitel:

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2017 v 11:28

U mě je na prvním místě investování, a potom je jakési nesmyslné zdokumentování mých příjmů ze zahraničí pro neschopné FÚ, které se stejně nedaní, ale je to prostá buzerace ze strany státu díky neefektivnosti a lajdáckosti daňových zákonů, které ta bolševická sebranka neustále vymýšlí, aby znepříjemňovala obyčejným lidem život a mohla každoročně nabírat kvanta parazitů do státní správy. Asi by bylo vhodné zasílat přes DS přiznání, ale ta agresívní nesmyslně vysoká pokuta a hloupé zákony hovoří jednoznačně proti tomu! Navíc v přiloženém formuláři v cizí měně ta aplikace to zaokrouhluje na celá čísla, kdežto do formuláře na koruny se to počítá na dvě desetinná místa, což je docela paradox a musel to tedy vymyslet nějaký debil. Musel jsem to tedy vypisovat ručně, protože u dolaru by to bylo více jak 10 Kč a doplácel jsem pouhých 7 Kč na daních, což je výrazně méně než to pomatené zaokrouhlení.
abak
Senior Member

[*] Zasláno 29-10-2017 v 11:54

Celá státní úřední mašinerie funguje tak, aby byla co možná nejméně efektivní a vytvořila co možná nejvíce zbytečných mezikroků, aby došlo k co možná největší míře přenesení odpovědnosti za případnou způsobenou škodu úředníky a zároveň aby mohl úřad dál nabírat nové zbytečné úředníky a zřizovat nové úseky, pracoviště a úřady pro další zbytečné buzerace a znepřehlednění státní správy.

Úředníků si nemůžete vážit, úředníky musíte strpět, nikdy Vám osobně nic nepřinesou a jsou pro Vás pouze zátěží. Konkrétně přiznávání již zdaněných dividend ze zahraničí je klasickým příkladem úplně zbytečné práce, která v konečném důsledku pouze kontroluje již splněnou daňovou povinnost a nic nepřináší daňovému poplatníkovi, přináší pouze práci navíc a další zbytečná pracovní místa a vyšší daňovou zátěž veřejného rozpočtu.

Dneska navíc už úředníka ani nemůžete urazit a poslat na ona místa bez pokuty nebo soudního stíhání, což by velice často mnozí úřednicí zasloužili, aby si připomenuli z čích peněz jsou vlastně placeni za svou zbytečnost.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2017 v 13:01

Citace: Původně zaslal: abak  
Ondřej: Skvělý a přehldně napsaný článek. Díky.

Autor ale spáchal administrativní sebevraždu potom, co si dobrovolně zřídil datovou schránku, nyní již musí pravidelně sledovat zprávy v ní obdržené a komunikovat s úřady výhradně prostřednictvím DS, jinak mu hrozí značné finanční sankce. Prosím, nedoporučujte tuto strategii lidem, kteří tuto chybu ještě neudělali. Nejde to jednoduše vzít zpátky.

Úředníkům je třeba znesnadňovat jejich práci v maximální možné míře a sobě zároveň poskytovat co největší prostor v komunikaci s úřadem, ten je možné získat jen v případě zvolení té nejméně efektivní cesty komunikace pro úřad, jedině tak si zajistíte, že Vás nebudou bombardovat s každou prkotinou. Komunikujte s úřadem tedy pouze korespondenčně a veškerá přiznání podávejte v papírové podobě. Pokud po Vás chce úřadník telefon nebo e-mail - nemáte, ať Vám pošle dotaz písemně. Úředník si potom už lépe rozmyslí, jestli je Vás nutné kontaktovat, nebo celou věc vyřeší sám. Ve všech případech, kdy jsem byl kontaktován správcem daně se ukázalo, že šlo o jejich neschopnost nebo snahu přenést jejich vlastní odpovědnost na Vás.

Šlo například o dotaz týkající se změny sídla firmy, ke kterému nikdy nedošlo nebo o prosbu týkající se překladu formuláře 1042-S do češtiny, protože konkrétní úředník rozumí pouze česky.

Nedělejte ze sebe zbytečně ovce a nedělejte za úředníka jeho práci.

Souhlas, ale jedno upřesnění bych si dovolil - když mám datovou schránku jako fyzická osoba, lze snadno dosáhnout její znepřístupnění (zrušit prý nelze), což je jednoduchý administrativní úkon se stejným výsledkem.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2017 v 13:17

Samozřejmě s tím naprosto souhlasím. Nejraději bych byl kdyby po mě nikdo nic nechtěl, protože já po nich taky nic nechci. Dokonce jsem ani neodepisoval životní pojistky. Bohužel kvůli tomu, že příjem z dividend ze ze stovek přehoupl na tisíce musel sem přiznání začít podávat ze strachu aby mi to nevyměřili zpětně i s pokutou. Přitom jedinou akcií, kterou dodaňuji je Shell, která jako jediná chodí bez daně.
Pavel: díky za upřesnění třeba to minarjo zapracuje. Každopádně mu patří velký dík za to, že se uvolil k tomu to takto rozsáhle zpracovávat. Snad tím bude zodpovězena většina otázek, které se tu kupily vždy začátkem nového roku na fóru. Takže velký díky minarjo.

Spolumajitel:

mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2017 v 13:36

Od roku 2018 by mělo být možné elektronické podání EPO podepisovat elektronickým podpisem uloženém na čipu na nové občance, jestli to tedy bude schváleno. To je podle mě mnohem efektivnější.
Takže o žádnou datovou schránku rozhodně nestojím a počkám si na tuto možnost.
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2017 v 13:44

Odkaz s informacemi o OP s čipem:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2156856-obcanka-s-ci...
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2017 v 13:45

mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2017 v 14:10

Ta zlodějská pakáž zase vymyslela další způsob jak tahat z lidí peníze! Elektronický certifikát na čipu bude mít zřejmě platnost 1 rok a bude zpoplatněn, takže tohle se pěkně prodraží. Elektronický certifikát od České pošty stojí asi 400,- Kč/rok.
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 31-10-2017 v 10:29

Nooo a to jsi asi ještě nečetl, co psali před týdnem na E15-tce o AirBNB... finanční správa totiž přišla na to, že je to vlastně regulerní podnikání, tedy žádný pronájem, takže by se z toho měla platit normálně dan z podnikatelské činnosti, což znamená, že i sociální a zdravotní pojištění...

By mě zajímalo co to na tom ouřadě hulí :grind: :grind: :grind:

Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,HCN,IRM,VTR,WPC / CTL,BTQ / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/

Nabízím možnost 500,- Kč bonusu při registraci u Degiro
abak
Senior Member

[*] Zasláno 31-10-2017 v 13:59

Leni,

tak to vypadá, že každý kdo to bude myslet s krátkodobým pronájmem přes AirBNB vážně, aby si kvůli tomu založil minimálně živnost a když náhodou publikuje jeho host pod svým skutečným jménem recenzi, nebo nechá ležet na nezašifrovaném úložišti fakturu, aby se už zároveň připravil na značnou pokutu dle směrnic EU:

Faktury, objednávky, účty druhých se nikde nesmějí válet v kancelářích na stolech či být jen tak v šanonech na chodbě. Unijní nařízení GDPR (General Data Protection Regulation) se ale nevztahuje jen na velké organizace.

„S určitými výjimkami se GDPR týká každého, kdo zpracovává osobní údaje. Není přitom rozhodující, zda je to firma, jednotlivec, živnostník,“ vysvětluje Jaroslav Jurníček ze společnosti MCS Consulting.

...očekává se, že GDPR bude i nástrojem pro udávání, vydírání a zakleknutí nepohodlné konkurence.

Pokuta od Úřadu pro ochranu osobních údajů může podle GDPR činit astronomických dvacet tisíc eur nebo čtyři procenta z obratu.

U korporace počítáno z jejího globálního byznysu, tedy včetně dceřiných firem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/453392-dalsi-rana-podnikani-si...
minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-11-2017 v 20:06

@abak (a ostatní):
Jak to píše Ondřej a Pavel, nejde o vnucování datové schránky, ale o možnost, jak si velmi USNADNIT komunikaci s úřady, a to nejen ohledně daňového přiznání. Osobně mám s datovou schránkou (kterou mám už přes 3 roky) výborné zkušenosti a mrzí mě, že jen proto, že abak má jiné, tak zde vnucuje svůj "zákaz" používat datovou schránku ostatním. Doba jde zkrátka kupředu a tak jako abak jistě nepoužívá pro zadání bankovního příkazu k úhradě návštěvu pobočky banky, ale zadává příkaz po internetu nebo mobilu, tak i komunikace (nejen) s úřady je zkrátka čím dál častěji taky elektronická, to je trend který nelze zastavit! Rovněž potvrzuji, co zde píše Pavel. Tedy datovou schránku sice občan (fyzická osoba) nemůže zrušit a po její aktivaci je třeba komunikovat s finančním úřadem (případně dalšími) právě elektronicky (což v článku píšu), ale může ji (po případné špatné zkušenosti) snadno deaktivovat, čímž opět může komunikovat s úřady písemně jako v minulém 20.století (neumím si ale představit situaci, za které bych takový krok zpět dělal). Ale věřím, že většina zdejších investorů je chytřejších a do 20.století se vracet nechce, ani v komunikaci s bankou, ani úřady.
Z mé tříleté zkušenosti s datovou schránkou plyne toto:
nevýhody: žádné (snad jen nutnost pamatovat si přihlašovací ID a heslo, ale to si lze uložit do nějakého Správce hesel v prohlížeči či jinde apod.-heslo lze samosebou změnit)
výhody: NENÍ nutné jak abak píše datovou schránku často kontrolovat, protože doručením písemnosti do ní se jednak toto oznámí bezplatně zasílá na email majitele schránky (pokud to je tak nastaveno), jednak z hlediska doručení, díky existenci institutu "fikce doručení" dnes už je jedno, zda si příjemce nepřečte zprávu v datové schránce, nebo jen nepřebere tištěnou písemnost např. od úřadu ve své poštovní schránce - za X dní se v obou případech považuje právně písemnost za doručenou. Další výhody: přes datovou schránku mohu bezplatně získat některé výpisy (z registru osob, registru řidičů atd.), jsem automaticky informován o blížícím konci platnosti dokladů (OP, pas atd.). V neposlední řadě je aktivace i provoz datové schránky zcela bez poplatků, narozdíl od zde zmiňovaného elektronického podpisu, ať už vázaného na nové občanky (plán), nebo současné bez vazby na OP.
Takže nevýhody opravdu nevidím a jak píše Ondřej, kdo by datovou schránku nechtěl, může využít o jednu možnost z mého článku výše (datově sice odeslat, ale podpis doručit na té jedné vytištěné straně, tak jsem to dělal před zřízením datové schránky). Ale proboha, jsme ve 21.století, v době, kdy už řada lidí skoro díky bezkontaktním kartám nepoužívá hotovost, kdy se nechodí osobně na pobočku banky, k brokerovi či do pojišťovny (a často ani do některých obchodů), ale vše se vyřizuje online (eshopy, internetová a mobilní rozhraní jmenovaných institucí), tak PROČ by státní a městské instituce měly být výjimkou?
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2017 v 08:22

Ad datové schránky a minarjo: nevím, jestli to tu už padlo, ale když tak to tu bude ještě jednou:

U datové schránky mě zklamalo, že sice je zadarmo, ale pokud člověk nechce, aby se mu po nějaké době (90 dní?) automaticky mazaly došlé zprávy a chce si je ve schránce ponechat déle, už platit musí. To je docela podraz, zdaleka ty datové zprávy nezaberou tolik datového místa, aby provozovatelé nemohli poskytnout třeba 1GB zdarma natrvalo. Takže reálně nejsou datovky zadarmo. A když nějaký dokument došlý datovkou potřebuju někomu doložit (že oficiálně dorazil), musím si jej nechat na autorizivaném místě (czechpoint) vytisknout! Tak to abychom neměli jen chvalozpěvy na tu slavnou datovku :exclamation:

No a jinak ještě k tomu co píše abak - zřízení datovky je podle mého názoru z filosofického hlediska jen další krok k zotročení našich životů a omezení svobody. Dáváme tím státu možnost, aby nám doručil kdy on chce a co chce, aniž bychom se mohli jakkoli bránit. Zkuste se nad tím zamyslet, uvedu příklad.

Co třeba když budete na 14ti denní dovolené? Chcete si odpočinout a vypnout mozek. Ale kvůli datovce, abyste si zajistili datové spojení, což není mimo Evropu úplně jednoduché a levné. A hlavně, když vám dorazí důležitý dokument, potřebujete se na něj podívat, abyste neprošvihli případnou lhůtu.
abak
Senior Member

[*] Zasláno 7-11-2017 v 23:07

minarjo:

Pouze v kontextu datových schránek vyjadřuji, že mám rád osobní svobodu, nezávislost a nenávidím státní byrokracii. Ať už jde o placení daní nebo komunikaci s úředníky, mám chuť vyhlásit jim všem ihned válku. To je celé.

A to je také důvod, proč nemůžu obdivovat ani obhajovat nebo s nadšením využívat efektivní byrokratický nástroj, který urychluje komunikaci s úřady a zároveň tím zvyšuje mou trestně-právní odpovědnost a mé povědomí o mých povinnostech vůči státu. Určitě všichni znají známou Salámovou metodu, postupné zavádění datových schránek je dalším z příkladů její zdařilé aplikace na zmatené občany.

Za několik let možná bude jiná než elektronická komunikace s úřady vyloučena, ale dokud tomu tak není, budu využívat proces, který zbytečnou funkci byrokratických patolízalů a výběr veřejných prostředků pro jejich využití v programech hospodářské politiky, s kterou nesouhlasím, lidmi, které jsem nikdy nevolil, v objemu, který překračuje morální definici lichvy, co možná nejvíc zpomaluje.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-11-2017 v 20:19

Zdejšímu odborníkovi na daně vyšel další díl seriálu o daních: https://www.investicnigramotnost.cz/investor-a-dane-3-prodej...
Komentujte kritizujte ať to stojí za to:-D

Spolumajitel:

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-12-2017 v 08:42

Zdejšímu odborníkovi na daně vyšel další díl. Uvařte si kávičku, čtení zabere několik minut téma je opět jak je u minarjo zvykem podrobně rozebráno:-D https://www.investicnigramotnost.cz/investor-dane-4-kapitalo...

Spolumajitel:

TomasV
Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-12-2017 v 11:37

Citace: Původně zaslal: Ondřej  
Zdejšímu odborníkovi na daně vyšel další díl. Uvařte si kávičku, čtení zabere několik minut téma je opět jak je u minarjo zvykem podrobně rozebráno:-D https://www.investicnigramotnost.cz/investor-dane-4-kapitalo...

Díky za skvělý článek,chápu dobře ,když můj příjem z dividend bude za tento rok nižší než 6000Kč,tak nemusím podávat přiznání?
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-12-2017 v 15:23

Neee. V případě příjmu ze zahraničí je třeba přiznání podávat vždy. Pokud se tedy nemýlím já.

Spolumajitel:

minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-12-2017 v 10:50

@TomasV, Ondřej:
Nelze to nazvat jak Tomáš píše, že "když můj příjem z dividend bude za tento rok nižší než 6000Kč, tak nemusím podávat přiznání". Platí ale, že povinnost podat přiznání pro člověka v zaměstnaneckém poměru je tehdy, pokud VEŠKERÝ jeho příjem MIMO hlavní zaměstnání (tedy jakýkoliv, nejen z dividend, ale i třeba z pronájmu, příležitostných činností, brigád, honorářů, prodeje akcií, podnikání...) překročí 6000Kč. Pod tento limit jiných příjmů není povinnost podávat daňové přiznání (a tedy příjmy mimo zaměstnání pod tuto roční hranici danit) a daně může zpracovávat zaměstnavatel ročním zúčtováním jako doposud. Lze ale i pod tento limit přiznání podat dobrovolně :). Stát tím eliminuje mraky přiznání jen kvůli pár stovkám jiných příjmů (kdo by měl jiné příjmy poblíž hranice 6000Kč, znamenalo by to pro stát max. 900Kč navíc při nárustu administrativy kvůli těmto drobným).
Problém ale je, že pokud někdo má třeba z dividend sice jen 3000Kč za rok, ale současně prodal v daném roce akcie, fondy, ETF či jakýkoliv cenný papír třeba taky jen za 3000Kč, už limitu dosáhl a podávat přiznání musí. Prostě jen velmi velmi málo investorů má VŠECHNY příjmy mimo hlavní zaměstnání pod 6000Kč za rok.
Kdo není zaměstnancem (nulové příjmy ze závislé činnosti dle paragrafu 6, tedy např.podnikatelé, nezaměstnaní, ti co jen pronajímají či podnikají při důchodu atd...), pro toho platí roční limit 15000Kč pro úplně všechny příjmy dle paragrafů 7 až 10 dohromady (tedy podnikání, kapitálový majetek, pronájem, ostatní). To pak překročí už skoro každý (snad kromě např. důchodců, co při důchodu jen drobně pronajímají třeba něco za 1000Kč měsíčně-samotný důchod není zdanitelný příjem a do limitu se tedy nepočítá).
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-12-2017 v 11:39

Dobře ale u dividend ze zahraničí je povinnost vždy nebo ne?

Spolumajitel:

minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-12-2017 v 00:32

Ondřeji, je třeba rozlišovat dvě věci:
1) povinnost uvést do daňového přiznání všechny celosvětové příjmy, tedy i ty ze zahraničí - tato povinnost se vztahuje na všechny, kteří jsou dle zákona povinni daňové přiznání podat. Pak se v takovém přiznání musí objevit všechny příjmy i ze zahraničí, i kdyby to bylo za celý rok třeba jen 5 USD z dividend nebo 10 EUR za krátkou hodinovou brigádu v Rakousku.
2) povinnost podat daňové přiznání - o té píšu zde výše i v odkazovaném článku na IG.cz. Přiznání není povinen podat zaměstnanec, který má jiné příjmy než z daného zaměstnání celkově do 6000Kč za rok. U ostatních (nulový příjem ze závislé činnosti) je limit 15 tisíc na všechny příjmy. Pod tento limit je vlastní podání přiznání nepovinné, tedy dobrovolné.

Tedy výsledek je jasný - pokud povinnost podat přiznání existuje, pak je třeba danit všechny (i malinkaté) zahraniční příjmy. Ale pokud např. zaměstnanec dostane na dividendě 10 USD a jinak jiné příjmy než ze zaměstnání neměl (žádný pronájem, žádný prodej cenných papírů, podnikání atd. co by dohromady 6000Kč překročilo), pak není povinen přiznání podat a tedy tyto roční pidipříjmy daňově řešit. Jak jsme psal výše, to je naprosté minimum investorů, protože kdo má nějaké dividendové akcie, tak ten musel nějaké ty akcie nakoupit a případně i někdy prodat, takže i třeba malý prodej v daném roce (jeden jediný) způsobí přesah té hranice a tím povinnost podat přiznání.
 Stran:  1  ..  27    29    31  ..  33