Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  30
Autor: Předmět: Daně
David Řehulek
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-3-2013 v 20:11

díky
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-6-2013 v 12:24

Takto platí Google daně s ofšórovou fintou:

dl2499&display.jpeg - 60kB

Druhý šibal Apple používá dvojitý irský a holandský sendvič:

dl2500&display&max=400.jpeg - 16kB
David Řehulek
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-7-2013 v 20:10

Je nějaká šance dostat zpátky tady těch 20% z 35% daně z dividend ze Švýcarska? Nemá s tím někdo z vás zkušenosti nějaké?
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 18-7-2013 v 01:16

Ty daně se dostanou ze Švýcarska zpátky. Jenže musí se o to starat český úřad a švýcarský úřad a platí se za to poplatek asi tak vysoký, jako peníze co přijdou zpátky.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
David Řehulek
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-7-2013 v 14:38

Díky.
Gejza
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-9-2013 v 07:32

Zjistil jsem ,že v tom mám trochu zmatek tak prosím o vysvětlení následujícího.
1. Výše daňě s dividend se řídí podle toho kde sídlí firma jejíž akcie vlastním, nebo tím kde jsem je koupil USA nebo Německo například?
2. Dividendy mi chodí už zdaněné ve výpisu se objeví dividenda po zdanění a nebo to má dva řádky jeden dividenda a stržená daň s dividend.
Pokud je daň nižší než 15% měl bych ji dodanít do 15%. Je tu nějaký limit od jaké výše se toto dělá třeba 15000kč/rok?
3.Pokud prodám akcie se ziskem a držel jsem je déle než půl roku neplatím daň. To platí pro všechny akcie nebo jen pro ty z ČR, ČEZ, O2 ... ?
Dík
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-9-2013 v 08:30

ad 1/ podle sídla

ad 2/ o tom dodanění slyším poprvé, ale možná najdeš odpověď tady
http://www.mesec.cz/clanky/jak-zdanit-prijmy-ze-zahranicnich...

ad3 / pro všechny
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-9-2013 v 14:26

To tedy znamená, že když mi přišlo za tenhle rok dejme tomu tisíc korun hrubého na dividendě z Anglie ( Tesco ) kde je daň 10 % musím to uvést v daňovém přiznání a zaplatit 150 korun daň u nás?A nebo jen 50 korun protože jsem již 100 korun zaplatil?Já měl taky za to, že se to musí dělat až od příjmu 6 000 Kč za rok, nevím kde jsem to slyšel, ale v tom článku nic takového není to značí že musím přiznat i oněch 1 000 Kč? Díky za rady jsem z toho taky vedle.:)
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-9-2013 v 16:28

ad 6000 Kč:
http://www.mesec.cz/clanky/jak-na-dane-z-cennych-papiru/

ad divi:
o tom dodanění do výše 15% jsem nikdy neslyšel. Muselo by to být uvedeno v zákoně, ale je možné, že takový existuje. Ale i tak mám pocit, že by se jednalo o dvojí zdanění.

Zajímavější je spíš zjistit, v jaké zemi má firma sídlo a jestli s danou zemí je dohoda.
http://hn.ihned.cz/c1-47914260-jak-zdanovat-prijmy-z-cennych...

Já osobně to neřešil, prostě na FIO mi napíšou že daň z divi byla odevzdaná a víc jsem to nezkoumal.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-9-2013 v 16:41

Mě právě taky vždy přijde na email výpis kde je napsáno, že byla stržena daň tolik a tolik tak jsem nikdy nic neřešil a teď jsem z toho krapet vyhukaný zda jsem teda neměl ty dividendy uvádět v daňovém přiznání. Možná bude fajn se zeptat někoho kdo daně dělá. A pokud jsem tedy správně hledal tak s Velkou Británií smlouva nějaká je takže mi poslali divi zdaněnou 10 % a dál to řešit nemusím pokud chápu dobře.
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-9-2013 v 17:31

Pokud to chceš podrobně řešit, tak si najdi přesné znění zákonů. Podle mých zkušeností tomu ani běžní poradci nerozumí.
A i informace z www portálů je třeba brát s rezervou, jsou tam občas pěkný plky.

Já ty dividendy taky nikdy neuvedl v přiznání, na příští rok se na to mrknu a jestli je na to kolonka, tak to tam napíšu. Mám za to, že státu nic nedlužím a podklady k tomu mám schované.
Řešil jsem zatím pouze zisk z CP.
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-10-2013 v 15:46

... Další výrazná změna se týká lhůty pro osvobození příjmů fyzických osob z prodeje cenných papírů. Takzvaný časový test se prodlouží z šesti měsíců na tři roky. Na druhou stranu současně začne platit roční limit 100 tisíc korun pro osvobození příjmů z prodeje cenných papírů, které nejsou součástí obchodního majetku - tedy nezávisle na splnění časového testu...
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-10-2013 v 16:13

to tedy znamená, že pokud prodám akcie se ziskem 90 tisíc dříve než ta tři roky neplatím tedy daň?
seal
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-10-2013 v 17:09

není to spíše myšleno, prodej CP v hodnotě 100t. za rok? nikoliv zisk "kilo" za rok....????
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-10-2013 v 19:00

Bude třeba se podívat na přesné znění zákona, nevím jestli už byl schválenej nebo až od příštího roku.
Pavel X
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2013 v 17:19

Mám skromný dotaz, neb mne jímá hrůza při představě, jak vymáhám daň zaplacenou v zahraničí. Nechystám se tudíž bránit dvojímu zdanění u zahraničních dividend. Předpokládám tedy, že je v pořádku, když dividendy, které během roku obdržím, jednoduše uvedu jako "příjem plynoucí ze zahraničí" v příloze 2 a zdaním naší sazbou 15 procent. A tím by to mohlo skončit. Chápu to správně?
Gejza
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2013 v 18:20

Pavel X: Ne, proč jim cpát peníze ještě jednou. Nevím přez koho nakupuješ, ale na výpisu od FIO i online vydím ,že jsem daň již zaplatil v USA či Německu. Tak to už nikde neuvádím a v ČR mi to dají už zdaněné taky. Pročti si diskuzi výše.
Pavel X
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2013 v 18:46

Gejza: Taky se mi nechce cpát jim něco dvakrát. Jde o to, že třeba společnost z USA mi pošle dividendu již zdaněnou podle amerických zákonů. No jo, jenže abych to nemusel danit u nás znovu, musím si od té americké společnosti něco vyžádat jako potvrzení podle mezinárodní smlouvy o zamezení dvojího zdanění. A pak můžu uplatňovat vrácení daně již zaplacené v USA. Což je ale asi dost hrozný martýrium, tak mě zajímá, jestli můžu na nějaké vrácení rezignovat a jednoduše zdanit naší sazbou to, co mi přiletí na obchodní účet a dál to neřešit, i když na tom samozřejmě prodělám.

Snažím se dopídit, jak je to správně podle zákona. Tedy teoreticky.
Pavel X
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-11-2013 v 08:38

Tak jsem si pročetl snad pozorně celou diskusi a tak nějak mi z toho vyplynulo následující:

1) Obdržím dividendu ze zahraničí, ze které byla již u zdroje stržena daň 20 procent a protože u nás máme sazbu 15, tak tím to končí a do přiznání ji uvádět vůbec nemusím. Jenže.....
2) Obdržím dividendu ze zahraničí, ze které byla stržena daň 10 procent. A s tímhle co? Dodanit 5 procent? To se mi nezdá. Možná kvůli těmhle rozdílným daněním po nás finančák chce zdanit všechno sakumprásk našimi 15 procenty a případně si zpětně požádat o vrácení (aby v tom byl pořádek - teda ten jejich, investor se z toho klidně může zbláznit, ale úředník je v pohodě).

Předpokládám, že drtivá většina přítomných dividendy ze zahraničí někdy vyfasovala, tak mě zajímá, jak k tomuto přistupujete.
Gejza
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-11-2013 v 09:32

Pavel X mrkni se sem http://www.mfcr.cz/cs/legislativa/dvoji-zdaneni/prehled-plat...
články 10 těch smluv. Díval jsem se na Velkou Británii ,ale ten zákon psal asi tatar a moc jsem to nepochopil.
Pak jsemm našel nějký výklad :Smlouva o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Spojenými státy v §10 odst. 2 mimo jiné říká, že dividendy mohou být zdaněny ve státě, v němž je společnost, která dividendy vyplácí, rezidentem, pokud daň takto stanovená nepřesáhne 15%. Pokud tedy český subjekt (FO i PO) vlastní akcie společnosti, která je rezidentem Spojených států, a úhrn zdanění hrubé částky dividend nepřesáhne 15%, je tato daň stržena v USA a dalšímu zdanění tyto dividendy v ČR nepodléhají.
Pak jsem našel ještě toto:Dobrý den. Dividendy vyplácené společností se sídlem (daňovou rezidencí) ve Velké Británii můžou být zdanitelné jako ve V.B. , tak i v ČR (čl. 10 SZDZ). Jestliže jste skutečným (koncovým) vlastníkem dividend, daň stanovená ve V.B. nesmí přesáhnout 15 % z hrubé částky dividendy. V ČR zdaníte britské dividendy v daňovém přiznání k dani z příjmů fyzických osob, daň zaplacenou ve V.B. si můžete započítat na svoji daňovou povinnost metodou prostého zápočtu v souladu s čl.22 odst.2 b)
Ale to mi přijde jako zbytečný krok, uvedu příjem a hned si od něj odečtu již zaplacenou daň.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-11-2013 v 10:25

Já to ještě neřešil a nikde dividendy neuvádím, ale známej to udělal tak , že hold dal cca 500 Kč odborníkovi ten mu to podle výpisů vše udělal a vysvětlil a od té doby je schopen si to vše udělat sám. Není zrovna špatná investice pokud máte z dividend vysoký příjem a finančák by Vás za neplacení daní následně oškubal.
Pavel X
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-11-2013 v 11:54

Gejza: Díky moc.
Ono to znění článků 10 je v podstatě stejné u VB jako USA. Pokud tomu dobře rozumím, tak máme povinnost daň max. 15 procent, což by měl řešit ten zápočet, který by to měl dodatečně napravit. Ono to vypadá jednoduše, ale v praxi je to asi docela úřednická dřina.
Tak co s tím? Uvádíš dva příklady, každý odlišný (I když v těch smlouvách je napsáno to stejné):
--V USA dojde ke zdanění a u nás už se nedaní.
--Ve VB dojde ke zdanění, u nás se daní opět a uplatní metoda prostého zápočtu.

Pokud mi někdy strhnou třeba 30 procent, tak bohužel je to asi pryč. Teoreticky se to napravit dá, ale že bych se na to....
Pak mi ale přijde absurdní danit to opět u nás a dále ukrajovat. Blázinec. Ptal jsem se i na FÚ, klasické vyhýbavé odpovědi, ať jdou do háje. Člověk chce platit daně jak má a nejsou mu k tomu vytvořeny podmínky, pořád se buď něco mění nebo ani státní úředníci nejsou schopni říci, co vlastně chtějí :mad:
Pavel X
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-11-2013 v 11:58

Ondřej: To je přesně ono. Stačilo by, aby někdo oficiálně metodicky a hlavně lidsky jednoduše zpracoval postup a hotovo. Holt, akciemi se zase tolik lidí nezabývá, malý voličský tlak, Milouš Zeman navíc prohlásí, že drtivá většina lidí dividendy nepobírá, takže ho to taky nazajímá.... Pak se těžko něco změní.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 30-11-2013 v 15:23

Já bych nechal všechny dividendy zdaněny jednou, tak jak přišly na konto
a některé dividendy maji strženy 15%, jiné 20%, jiné 26%, jiné 30%
a nikde bych se k těm dividendám nepřiznával,
vždyť oni mají v úřadech lepší přehled o dividendách na mojem kontě než já sám.

Ovšem kdybych za 5 let z malého důchodu a z malých dividend živil pani a dvě děti, měl bych právo na nezdaněné dividendy.
Pak bych jako důchodce měl na to čas a tak bych žádal všechny daně z dividend v cizině zpátky a dostal bych je zpátky,
z USA, Španělska, Británie i Francie. A odjinud dividendy nedostanu. ČEZ prodám. Shell, BP, BHP Billiton maj zdanění asi v Británii.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel X
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-11-2013 v 17:10

Jestli tomu tedy dobře rozumím, tak pokud mi ve státě, se kterým máme "Smlouvu o zamezení dvojího zdanění", strhnou daň 15, 20 nebo třeba 30%, tak bych si tady u nás mohl celou tu daň započítat, tudíž bych už neplatil nic?

Takže i když to nikam nepřiznám, mám vše v pořádku zaplaceno, stát jsem nijak neokradl, pouze jsem to nedoložil? Což je sice taky špatně, ale nic nedlužím a tak nehrozí žádný velký malér?
 Stran:  1    3    5  ..  30