Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  37    39    41  ..  46
Autor: Předmět: Daně
kraken
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-9-2018 v 18:38

neslo by sem vlozit kopii formulare- nebo link na stazeni atse posuneme
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ZatimPredVodou
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 16-9-2018 v 22:20

Příloha: 5000EN-2.pdf (114kB)
Tato příloha byla stažena 81 krát

Sdeleni k Pokynu c. D - 291
k uplatnovani Smlouvy mezi vladou Ceske republiky a vladou Francouzske republiky o zamezeni dvojiho zdaneni a zabraneni danovemu uniku v oboru dani z prijmu a z majetku
(Sbirka mezinarodnich smluv c. 79/2005)

http://www.sagit.cz/info/fz06040

Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-9-2018 v 08:26

Odpoved od Lynx:

Ano, ve Francii doslo ke snizeni dane z dividend na Vami uvedenych 12,8% zacatkem tohoto roku.

Bohuzel nase spolecnost nema moznost zaridit zamezeni dvojiho zdaneni s Francii, dan z dividend je tedy ve vysi 30% a Vy si nasledne muzete rozdil v dividende vyzadat pres danove urady.

Samozrejme odpoved prisla s diakritikou, trvalo mi 5 minut, nez jsem to na mobilu prepsal. Pane domaci delejte s tim neco.

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-9-2018 v 10:15

Diky Michale!
ZatimPredVodou
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 17-9-2018 v 21:48

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
Odpoved od Lynx:

Ano, ve Francii doslo ke snizeni dane z dividend na Vami uvedenych 12,8% zacatkem tohoto roku.

Bohuzel nase spolecnost nema moznost zaridit zamezeni dvojiho zdaneni s Francii, dan z dividend je tedy ve vysi 30% a Vy si nasledne muzete rozdil v dividende vyzadat pres danove urady.

Samozrejme odpoved prisla s diakritikou, trvalo mi 5 minut, nez jsem to na mobilu prepsal. Pane domaci delejte s tim neco.

Je ale s podivem, ze to vedi, ze je to uz srazeno dle noveho za 12,8 %, resp. ze to jde, ale oni srazi stejne 30 %.

Pak jen tedy zjistit, kam konkretne u jake akcie to poslat. Cesky FU si bere za potvrzeni 100 Kc, pro vraceni dane se pouziva formular 5001. Jedna se o 2 stranky k prekladu, druha je poloprazdna, to by se dalo mozna zajistit do 600 Kc.
Zde jsou odkazy na ruzne jazykove mutace.

https://www.impots.gouv.fr/portail/formulaire/5001-sd/liquid...
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-9-2018 v 22:08

ZatimPredVodou: nehodlam zivit uredni siml. I kdyby to melo byt "jen" tech 100 CZK za debilni potvrzeni, tak me to odrazuje. Prekladat stranky? To bych musel koupit Sanofi za pul mega, aby mi to za ten marast stalo. Jeste cekam, co napise Degiro, ale cekam stejny vysledek.

Presto dekuji za snahu dopatrat se vysledku.

pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2018 v 09:08

Mel bych dotaz, krome hlavniho dividendoveho portfolia jeste "vlnkuju" jednu biotech firmu. Mensi zisky, ale casteji, treba nekolikrat za den, takze ta suma in a out docela narusta. Do danoveho priznani by se asi spravne mela zapsat cela castka, kterou jsem v souctu investoval a pak cely soucet, ktery jsem obdrzel, ale prijde mi to uplne sileny, protoze diky spouste "otocek" bych do priznani musel zapisovat cislo ve vysi nekolik desitek milionu. A to otacim relativne malou castku, kdyz nekdo mota statisice, tak by tam asi psal uplne mimozni hodnoty. Byl by problem do priznani pak jen do kapitaloveho zhodnoceni vepsat pouze zisk?
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2018 v 17:18
pigzor

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2018 v 12:42

Elektronicke danove prohlaseni pro samostatne vydelavajici osoby = podnikatele = 2,5 hodiny prace

Mel jsem z toho veliky strach, 14 dni jsem to odkladal, ale dnes jsem to zvladl za 2,5 hodiny.
Pred 14 dny jsem sel pesky 3 km na danovy urad v Mnichove a pak pesky zpatky se 7 formulari. Na danovem uradu mi povidali, kdo nema computer, muze vyplnit tech 7 formularu na papiru. Tou dobou jsem byl uz registrovany na nemeckem danovem portalu
:( www.elster.de a ja to potrebuju jen pro Mary Ann. Protoze ta vydela letosni rok asi 20.000 euro jako samostatna uklizecka. Zatimco muj nemecky a cesky duchod je nezdaneny a ma pravo asi na dalsich 1.200 euro rocne bez dane, ale pricte se k vydelku Mary Ann, kde se snizi zaklad pro zdaneni o 1.200 euro.

Dnes jsem v 9.30 hodin zafajfkoval na tom portalu tech 7 formularu a vyplnil jsem je online. Mnoho stranek nebylo nutno vubec vyplnovat, kdyz je Mary Ann samostatna uklizecka a nema zadne zamestnance ani ztraty.
Pak jsem kliknul "Kontrolovat" a opravil chybne vyplnene udaje a pak jsem kliknul "Vypocitat dan" a spocitalo mi to, ze Mary Ann v roce 2017 z prijmu 3.860 euro nemusi platit zadnou dan. Pak jsem klikl "Odeslat" a Mary Ann ma danove priznani za rok 2017 hotovo a odeslano ve 12.00 hodin za 2,5 hodiny moji prace s computerem.

Kdyby prijem Mary Ann a muj byl dohromady 31.000 euro za rok, platila by se dan z toho 2.626 nebo 2.722 euro podle dvou ruznych pocitadel. Moje dividendy 5.000 euro za rok nechci priznavat, protoze byly nektere z nich zdaneny 2x a prilis moc.

:( Bohuzel jsem vyplnil prijem Mary Ann celeho roku 2017, muj duchod celeho roku 2017, ale vydaje za zdravotni pojisteni jen za jeden mesic.
V unoru 2019, az budu delat danove priznani rodiny Konecny, tak na to uz budu pamatovat: Vyplnit prijem Mary Ann za cely rok 2018, muj cesky a nemecky duchod dohromady jako jedno cislo za cely rok 2018, Mary Ann vydaje na zdravotni pojisteni a pecovatelske pojisteni za cely rok 2018 jako dve cisla, moje vydaje na zdravotni pojisteni a pecovatelske pojisteni za cely rok 2018 jako dve cisla, vydaje za 12 mesicnich jizdenek na mestskou dopravu.
Jinak mne nenapada, kde zadat danovou ulevu. :(
18.000 euro prijem roku 2018 ma rodina dovolen nezdanen v Nemecku. Do toho nebudu pocitat dividendy. Protoze jakmile moje dividendy koncem dubna, pocatkem kvetna presahnou 1.602 euro, zacne mi je banka automaticky zdanovat.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2018 v 14:20

gratulace, z ceskeho pohledu ,co tak pozde
Septimius
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 7-1-2019 v 20:46

Zdravim.
Potreboval by som pomoct so zdanovanim USA dividend na Slovensku.
Podla noveho zakona o zdanovani dividend, je dan z dividend 7%.
Ak vsak dividendy zo zahranicia uz boli zdanene vyssou sadzou ako je 7% (v pripade USA je to 15%) a ak existuje medzi krajinami zmluva o zabraneni dvojiteho zdanovania, tak v pripade dividend z USA hoci musim priznat tieto dividendy v danovom priznani ale uz by som nemal platit ziadnu dalsiu 7% dan.
Chapem spravne tento novy danovy zakon? Ma s tym prosim vas niekto skusenosti?
Zaroven by som potreboval pomoct, ze akym kurzom mam preratat USD dividendy na EUR?
Dakujem za pomoc.
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-1-2019 v 21:31

ty koxo, na Slovakach je tax z divi 7% fakt? neuveritelne, nechcete si vzit zpatky agenta Burese? ten jen obcas (nastesti) mluvi o navyseni dane z dividend na 19% v Cezku....ten vam ty slovenske dane "srovna"

_________________________________________________________________________________________________________________
Cíl>zahraniční necyklické/defenzivní ptf s nízkou volatilitou s horizontem 5-10 let "AKCIODLUHOPISY":REITs:BDCs v poměru 80:5:15.
Očekávaný roční min. čistý divivýnos 4% (pro rok 2019 min.5%) /// REITs/BDCs net divivýnos min.8,5% (pro rok 2019 min.10%)
DeGiro: cons.staples:BTI,PM,MO-telcos:T,BT,VOD,VEON,CTL-utils:PPL,JE,AY,CWEN-services:PBI,NWL,M,ADES-shipping:GOGL,CMRE,SFL,NAT,TRTN-bas.mat:VEDL-REITs:CXW,NR Z,DX,AFIN,GNL-BDCs:FDUS,FSK,CMFN,AINV,TCRD,GARS,CGBD
abak
Senior Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 7-1-2019 v 21:42

Septimiusi,

ano, dividendy, ktere uz byly u zdroje v USA zdaneny 15 % dale na Slovensku nedanite, s velkou pravdepodobnosti vsak budete muset prokazat, ze dan jiz byla uhrazena v USA (forumarem 1042-S). Pokud inkasujete dividendy od jakehokoliv podniku registrovaneho na Slovensku jako FO, danite je pouze 7 %, jedna z mala veci, ktera se na Slovensku povedla, dlouhe roky, kdy jste museli odvadet zdravotni pojisteni z dividend vam opravdu nezavidim, to byla naprosto absurdni a do nebe volajici hovadina.

Pro prevod pouzijte hodnotu prumerneho kurzu EURUSD za rok 2018, zverejnenou na webu NBS v kumulativnich prehledech za dany rok (pro rok 2018 plati kurz 1,181).

Teoreticky stale platna smlouva o zamezeni dvojiho zdaneni mezi USA a Slovenskem (clanek 10 - Dividendy) umoznuje zatizit jiz zdaneny prijem dividend dalsimi 15 %, aniz by doslo k poruseni smlouvy, cehoz slovenska vlada v uplynulych letech pilne vyuzivala.

tom brava,

tech 7 % je tam jen proto, ze donedavna museli Slovaci platit 14 % zdravotni pojisteni z inkasovanych dividend :lol:, po tech letech uz se konecne nekdo vzpamatoval a doslo k reforme. S takovou bilanci, byt danovym rezidentem na Slovensku, bych se bal, co bude za par let. Ale to se vlastne bojim i u nas.
soul
Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-1-2019 v 12:25

Letos si teda dava financak na cas s vydanim jednotnych kurzu za rok 2018... by me zajimalo co se tam deje, kdyz v minulych letech doslo k vydani oficialne ihned behem prvnich pracovnich dnu v novem roce.
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-1-2019 v 13:18

Presne, taky cekam na jednotny kurzy, nejak extra dlouhy proces letos
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-1-2019 v 13:21

jednotny je jiny nez prumerny? (sorry jsem v otazkach zdaneni investic nepopsany list)
Prumerny kurz EUR/CZK v roce 2018 - 1 EUR = 25.643 Kc
Prumerny kurz USD/CZK v roce 2018 - 1 USD = 21.735 Kc

_________________________________________________________________________________________________________________
Cíl>zahraniční necyklické/defenzivní ptf s nízkou volatilitou s horizontem 5-10 let "AKCIODLUHOPISY":REITs:BDCs v poměru 80:5:15.
Očekávaný roční min. čistý divivýnos 4% (pro rok 2019 min.5%) /// REITs/BDCs net divivýnos min.8,5% (pro rok 2019 min.10%)
DeGiro: cons.staples:BTI,PM,MO-telcos:T,BT,VOD,VEON,CTL-utils:PPL,JE,AY,CWEN-services:PBI,NWL,M,ADES-shipping:GOGL,CMRE,SFL,NAT,TRTN-bas.mat:VEDL-REITs:CXW,NR Z,DX,AFIN,GNL-BDCs:FDUS,FSK,CMFN,AINV,TCRD,GARS,CGBD
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-1-2019 v 14:08

Citace: Původně zaslal: tom brava  
jednotny je jiny nez prumerny? (sorry jsem v otazkach zdaneni investic nepopsany list)
Prumerny kurz EUR/CZK v roce 2018 - 1 EUR = 25.643 Kc
Prumerny kurz USD/CZK v roce 2018 - 1 USD = 21.735 Kc

Ano, je rozdilny. Priklad 2017
Financak 23,18
Kurzy.cz prumer 23,38
https://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-zakony/Pok...
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/historie/USD-americky-dolar/2...

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO = 31 titulů /// YOC celého ptf = 3,88 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV, UNH
Technology ____________ CSCO, MSFT
Communications ________ T, VZ
Utilities _____________ DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

TOP 9 největších pozic: PEP, MO, JNJ, T, NEE, O, MA, MSFT, MAIN

Na spekulaci zakoupeno: Micron Technology
Vše zaparkováno u Lynx.
Poslední nákup 12/2018, od té doby syslím $$$ a čekám na korekci ;-)
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-1-2019 v 19:37

Stanoveni jednotnych kurzu za zdanovaci obdobi 2018
https://www.financnisprava.cz/cs/dane/novinky/2019/pokyn-gfr...
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-1-2019 v 07:27

Prehled kurzu zakladnich men za rok 2018:

USA: 1 dolar = 21,78 Kc
VB: 1 libra = 28,98 Kc
EU: 1 euro = 25,68 Kc
CAD: 1 dolar = 14,27 Kc
BRL: 1 real = 5,94 Kc
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-1-2019 v 12:45

no slava, asi po 5 meilech hlasim nepatrny pokrok na ceste k 15% zdaneni kanadske divky u DG

Datum: 16. 1. 2019 12:30:57
Dobry den,
dekuji za vas podnet, na snizovani srazkovych dani prubezne pracujeme. Otazku formulare NR301 jsem predal nasemu danovemu oddeleni, ktere se situaci bude zabyvat....
S pozdravem,
Zakaznicke oddeleni

T 420 228 882 957
E klienti@degiro.cz
I www.degiro.cz
DEGIRO
Rembrandt Tower - 9th floor
Amstelplein 1
1096 HA Amsterdam

mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-1-2019 v 13:00

Generalni financni reditelstvi vydalo nove stanoveni jednotnych kurzu za rok 2018, ktery nahrazuje predchozi:
https://www.kurzy.cz/zpravy/480002-stanoveni-jednotnych-kurz...
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-1-2019 v 13:13

Origos link na FU:
https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/novinky/201...
soul
Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-1-2019 v 14:21

mar.hladik: Tak to dekuju za upozorneni, jinak bych to bral dle D-39.
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-1-2019 v 18:16

Moc diky za upozorneni. Jen mi hlava nebere, proc nejsou schopni vydat prumerny kurz na prvni dobrou. Je to slendrian a zajimalo by mne, jak se bude tvarit FU kdyz to nekdo odevzda podle D-39.

Edit - kontroloval jsem hlavni meny a je to beze zmen.

Dle velikosti v Ptf
Spekulace - AMZN,NVDA
Rustove - MA,ADBE,NKE,LKQ
Dividendove - MSFT,BLK,MPC,UNP,HD,MCD,INTC,PFE,NEE,DAL
Dividendove na stalo:- MO,NRZ,T,JPM,PM-CZ
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-1-2019 v 20:03

Mam dotaz. Pokud obdrzim u LYNX bonus za doporuceni noveho klienta ve vysi poplatku za uskutecnene obchody/FX konverze, je treba tuto obdrzenou (pripsanou na obchodnim uctu) castku danit a pokud ano, tak jakym zpusobem?

Dekuji za odpoved.
 Stran:  1  ..  37    39    41  ..  46