Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  8    10    12
Autor: Předmět: Experti investoři + Warren Buffett
abak
Senior Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 17-9-2017 v 16:20

Citace: Původně zaslal: Leni  
Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Jan Honzajs Dvořák kupoval 3/2016 akcii Cisco. Českým akciím se však vysmívá a americké banky nejsou pro něj investice. Poté co opustil raketovou základnu v Bajkonuru, kde střílel bezhlavě rakety na kdejaký šunt, tak se snaží být investorem.
https://www.youtube.com/watch?v=qICNnftT46A

tyyy jooo :crazy: koukam, ze jim nejak dochazi napady, "jak jsem vybral Cisco" uz od nich vidim asi po 6ty :spin:
jsem zvedav jestli o tom budou vydavat videa i pristi rok :lol:

Leni: Asi jim prodej seminářů, online kurzů a obecně teplé vody stále dost nese, jinak by s tím už dávno přestali. Stále se najde dost lidí, kteří hledají jednoduchý recept na zbohatnutí a nechtějí při tom nejlépe vůbec používat vlastní hlavu.

Ono se to možná někomu nezdá, ale jistý potenciál tento trh má a bude mít vždy, dlohodobě hlavní podíl drží Financnik.cz (Petr Podhajský podíl od Nesnídala odkoupil letos v lednu a je jediným vlastníkem), sice už to není jako v minulosti (viz https://postimg.org/image/ecdquexxl/ nebo obecně https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=304826 ) ale i tak těch 5 až 10 milionů hrubého ročně z prodeje kurzů a knih jim to vynese (viz poslední účetní závěrky). To není špatné v jednom až dvou zaměstnancích a několika víkendech prezentací ročně. Finakademie si chce urvat taky kousek trhu, ale zatím je to hrozný amatérismus, nepřinášejí moc nového, spíše kopírují zahraničí a už existující tvorbu z financnika.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Tommmy
Member

[*] Zasláno 17-9-2017 v 22:45

Webináře má dobře marketingově udělané, svádí to k nákupu. Díky vašim komentářům jsem odolal a nekoupil. Jinak bych o tom vážně uvažoval.
Jan
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 08:51

Kdyby záleželo na těch dvou umělcích, jestli budu, nebo nebudu investovat do akcií, tak bych se k tomu nikdy nerozhodl. Jak by mne mohlo přesvědčit tvrzení, že z 20kč udělám 17 milionů, když je evidentní, že jeho současné zisky, nepokryjí náklady na zubaře? Cola je svinstvo:lol: Toliko k tomu chytřejšímu. Ten s přehazovačkou, když otevře hu.. (zuby má snad všechny), působí svou rétorikou, jako by si odskočil z výkopu. Celou dobu sledování webináře jsem měl pocit, že má přes opěradlo židle přehozenou oranžovou vestu.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 15:45

To je moc dobře, že se vám líbí zdejší investiční placená žumpa v ČR, která víceméně papouškuje toto fórum a nestydí se za to vzít ještě prachy. :dork::punk::crazy:
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 18-9-2017 v 17:03

Citace: Původně zaslal: Tommmy  
Webináře má dobře marketingově udělané, svádí to k nákupu. Díky vašim komentářům jsem odolal a nekoupil. Jinak bych o tom vážně uvažoval.

Podivej se na YouTube, tam maji svejch vylevu dost, to co tam uvidis, fpoho pokryje celej jejich placenej kurz :info: :yes:
Navic vic se doczvis z knihy pana domaciho nebo z nejaky knihy o Buffetovi, ci od Grahama :info:

A vubec nejlepsi je to tu na foru, zeptas se a nekdo odpovi :thumbup:

Navic oni v tom kurzu uci OPCE! Divi akcie jsou jen minorita toho jejich kurzu, tedy aspon tak usuzuji dle toho co prezentuji, na 100% to nevim a zjistovat to nehodlam :smilegrin:

Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,BMT,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,WELL,IRM,VTR,WPC / BTQ,CTL,VOD / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/

Nabízím možnost 500,- Kč bonusu při registraci u Degiro
Rohl
Member

[*] Zasláno 18-9-2017 v 18:14

Na toto forum jsem se dostal tak, že jsem hledal "recenzi" na Dvořáka, jestli to není nějaký šarlatán. Ukázalo se, že to bylo moje druhé nejlepší rozhodnutí v životě.

AT&T (T)
Cisco (CSCO)
Bank of America (BAC), Banco Bilbao (BOY), Banco Santander (SAN)
Munich Re (MUV)
Royal Dutch Shell B (R6C)
The Procter & Gamble Company (PG)
The Kraft Heinz Company (KHC)
Ford (F)
PPL Corporation (PPL)

Omega Healthcare Investors (OHI), Ventas, Inc. (VTR)
Realty Income (O)
Kimco Realty Corporation (KIM)

XRP 5360,00
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 20:01

:lol: Tu jsme šarlatáni všichni. Tváříme se, že tomu hrozně rozumíme. Akorát za vlastní peníze :)

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-9-2017 v 07:52

Jak píše Leni kup si knihu pana Ladislava a vážně uděláš lépe. Ono i kvůli takovým jsem založil investicnigramotnost.cz. taky to máme v hlavičče investování bez drahých kurzů a poradců.Snad tam ty moudra někomu pomohou. Mělo by to sloužit lidem co chtějí investovat a nestíhají sledovat toto fórum každý den. Základem je stejně samostudium nějaký kurz to rozhodně nenahradí. Problém je že lidé mají nějak zakódováno hledat zkratky bohužel u investování si troufám trvrdit se to nevyplatí.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 19-9-2017 v 14:40

''''Finakademie si chce urvat taky kousek trhu, ale zatím je to hrozný amatérismus, nepřinášejí moc nového, spíše kopírují zahraničí a už existující tvorbu z financnika.''''

Zatímco Financnik se zabývá tradingem - rychlými spekulacemi podle grafů,
Finakademie se zabývá fundamentální analýzou a počítá s tím, že některé akcie je možno držet až do smrti pro dividendy.

Problém je v tom, že ty přednášky mají 20x předražené a to je opak toho co value investing.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Tommmy
Member

[*] Zasláno 19-9-2017 v 21:37

Ladislave, připravte něco podobného, podobnou sérii 20-30 videí věnovaných fundamentální analýze akcií. Za cenu 100 euro můžete mít v Čechách několik set účastníků. S výkladem bych si to za koupil. 6000 Kč mi přišlo moc.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 20-9-2017 v 09:13

Jan Dvořák (dříve trader, prodavač zlata, lákající český a slovenský lid na bezcenné penny stocks) nemá dnes asi nic jiného na práci, než draze prodávat povídání o akciích, tak ať to udělá.
Ale proč draze prodávat něco, co je k sehnání zadarmo. Povídání např. o BMW je dlouhé na Wikipedia. A zisky, tržby, dividendy, cash flow, účetní hodnoty každý rok z posledních 12 let a dnešní zadlužení na jedné stránce A4, to si každý okopíruje v nějakém německém milionovém městě ve státní knihovně v sešitu Aktien-Analyse, kde je takto analyzováno několik stovek podniků z celého světa, jen ne české podniky.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
kadu
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 11:46

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Jan Dvořák (dříve trader, prodavač zlata, lákající český a slovenský lid na bezcenné penny stocks) nemá dnes asi nic jiného na práci, než draze prodávat povídání o akciích, tak ať to udělá.
Ale proč draze prodávat něco, co je k sehnání zadarmo. Povídání např. o BMW je dlouhé na Wikipedia. A zisky, tržby, dividendy, cash flow, účetní hodnoty každý rok z posledních 12 let a dnešní zadlužení na jedné stránce A4, to si každý okopíruje v nějakém německém milionovém městě ve státní knihovně v sešitu Aktien-Analyse, kde je takto analyzováno několik stovek podniků z celého světa, jen ne české podniky.

Nekdo potrebuje hold ucitele aby se veci naucil.. A nekdo jako ty je schopen se veci naucit samostudiem... Je to o pristupu k vecem :) Na druhou stranu zas proc blamovat nekoho kdo znalosti ma?
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 12:58

Kadu: znalosti možná má ale nemyslím si že tak svetoborne abych za ně platil. Navíc emaily o něj se postupně z dgi přeměnily na komodity a podobně. Já jeho videa přestal sledovat potom co předvedl jak screenuje akcie na finviz. Jestli se dnes dostanu k PC dám si tu práci a video dohledam. Zasmal jsem poněvadž screening pouze podle velikosti společnosti.

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 13:22

https://www.youtube.com/watch?v=h2SKXJY5o90

Zajímavý náhled na drobné investory. Pouze 5% z nich poráží index. U profíků to je méně jak 20%, takže mi to průměrně vychází na to, že každý 6. profík je schopný a 5 zbylých stojí tedy za prd. Podle Honzajsovy historie se to nedá o něm říci na 100%, že by byl nějak přínosný k učení hodnotového investování, protože jeho dřívější blbnutí s pennystocks za investování nepovažuji. Navíc nemá ten hlupák rád vůbec moje banky, které v září vystřelily do plusu oproti ostatním velkým bankám. Ten výstřel byl podpořen fundamentálním podhodnocením, které je v této branží a při této velikosti firmy zcela nevídané!
Mikuláš Splítek je pokračovatelem Jána Hájka a jeho spravování fondu u Erste, kde mu za 3 měsíce přiteklo 600 mega a musí vážit nuceně akcie, které vyskočily za toto údobí o 40%, takže by bylo rozumné už ty akcie nekupovat, ale nakupovat akcie fundamentálně lacinější nebo jiné, stejně hodnotné, ale fundamentálně podhodnocené. Docela by mne zajímalo, který vůl to tam řídí, že mu nenechá volnou ruku, což by jeho filosofii určitě prospělo a stejně i zákazníkům. Diverzifikace je investorské zaříkávadlo, které ani samotný Ján Hájek strikně nedodržuje.
kadu
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 13:50

Citace: Původně zaslal: Ondřej  
Kadu: znalosti možná má ale nemyslím si že tak svetoborne abych za ně platil. Navíc emaily o něj se postupně z dgi přeměnily na komodity a podobně. Já jeho videa přestal sledovat potom co předvedl jak screenuje akcie na finviz. Jestli se dnes dostanu k PC dám si tu práci a video dohledam. Zasmal jsem poněvadž screening pouze podle velikosti společnosti.

Co je na finviz spatneho? (mimochodem delal muj dlouholety znamy...) je to velmi profesionalni tool mimichodem... :) BTW: I'm Elite user since it started!

S Jan Dvorakem jsem obchodoval v roce 2008/2009 a nemuzu si stezovat... jak obchoduje dnes netusim, ale verim, ze zas tak spatny nebude. Ty emaily jsis dobrovolne prihlasi, ze? (pak co je tu k blamovani?.. urcite je tam polozka se odhlasit)...

Ale pokud clovek ma financni gramotnost urcite nepotrebuje za veci platit. Jak uz tu milionkrat psal majitel fora (tim zdravim uspesneho investora a tatku 2 deti - moc hezky je mas!) vetsina (a mozna vsechny) informace se daji najit zdarma.. jen ty insider informace sem jeste nikde nenasel :rolleyes:
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 18:06

kadu: Čteš asi špatně. Mimochodem kdyby si přečetl článek, který jsem psal na www.investicnigramotnost.cz o screeningu víš že jej sám používám:-D. Tolik k reklamě:-D. "Zasmál jsem se poněvadž screening pouze podle velikosti společnosti". Já to video snad najdu jakmile odejde návštěva snad se mi podaří to video najít. Na otázku proč sis vybral právě tuhle společnost tuším odpověděl protože ty ostatní mám :-D prostě kravina. Nikoho jak ty píšeš neblamuju sám jsem si odběr ze zvědavosti přihlásil a po tom co začaly chodit věci ohledně tradingu jsem jej zase odhlásil. BTW pan Hájek byl jeden ze spouštěčů, proč jsem od září rozjel webovky kde se zatím bohužel společně jen s jedním členem tohoto fóra snažíme poskytovat informace a myšlenky zadarmo. Doufám a věřím, že se postupem času autorů objeví více a budeme taková česká seekingalpha. Snažím se prostě šířit, že investování a tvorba pasivního příjmu není jen pro bohaté a nehodlám si na tom stavět živnost jsem spokojený i bez toho. Jinak by se mi líbilo s tvým dlouholetým známým něco vykoumat tak kdyby chtěl ať se mi ozve:-D nejsem totiž ITprofík a to je můj hlavní problém.:-D.

Spolumajitel:

Tommmy
Member

[*] Zasláno 29-9-2017 v 18:28

Já jsem ten, co má raději výklad než čtení skript. Shánět data všemožně po internetu se mi také nechce. Jak jsem už psal, za sérii videí o fundamentální analýze akcií s výkladem a příklady bych 2500 korun klidně dal. Myslím si, že řada lidí, co neznají toto fórum a nr1a stránky, by peníze zaplatila taky. Nejde mi to to, kde najít základní informace, ale i jak se v nich vyznat. To v časopise není.

Ladislave, několikrát na fóru jsem našel, že chcete na své knize vydělat. Zvažte podobný projekt jako je finakademie a natočení sérii 20-30 videí se základy fundamentální analýzy. Potom je můžete prodávat. 2500 korun je zhruba 100 euro. Stačí Vám, aby si 100 lidí koupilo videa a máte 10 tisíc euro. Kolik knih byste musel prodat, abyste to vydělal? Každá prodaná kniha se musí vytisknout, poslat apod. Tady se jen dá přistup dalšímu člověku. Žádné náklady nebo práce navíc. 500 lidí je 50 tisíc euro, 3% dividenda je 1500 euro ročně jen za sérii videí.

Ladislave, zvažte to.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 19:24

Tommmy víc lidí jako ty a budu mít asi motivaci natočit takováto videa klidně zdarma. Omluvám se spletl jsem se : https://www.youtube.com/watch?v=BSOYc9_2lbw on v tom videu říká že filtruje firmy podle divi výnosu ,ale proč si vybral právě CSCO je to co mě rozesmálo a proč jsem to video zavřel. Navíc bych Tommmy dodal, že pokud se ti nechce číst raději se na to vykašli. Výsledovky firem ti asi nikdo nebude předčítat na video či na audio kazetu:-D. Čtení je základ vědění a to je můj názor, který vštěpuji i mé dceři která právě nastoupila do třetí třídy základní školy. A na kecy typu, že doba je někde jinde nejsem zvědavý. Když někdo napsal a vydal knihu byla to záruka alespoň nějaké inteligence a vědění. Na internetu naopak může publikovat kdejaký blbec viz mé stránky :-D. Takže tak. Já si přeju k Vánocům http://www.martinus.cz/?uItem=78368&gclid=CjwKCAjw3rfOBR... Seznam zajimavé četby můžeš najít na https://www.investicnigramotnost.cz/zacit-povinna-cetba/. Navíc si myslím, že ten Dvořák čte zdejší fórum, protože nic jiného v jeho videích nepochytíš. Taky si ten týpek dost protiřečí. Jako jeden z důvodů proč ne fond řekne, že neinvestují do malých akcií (firem s malou kapitalizací) a v dalším videu nedělá nic jiného než ukazuje jak vybral akcii firmy s 3%+ divi výnosem a kapitalizací v top 20 co mu vyjelo na finviz.com. Citace " prootže mám Johnson&Johnson vyřadil jsem Unilever" .-D. Z té dvacítky co mu vylezla na finviz má pokud tři firmy, ale o si vybral AT$T a CSCO proč? Prostě asi proto, že o nich se tu diskutovalo nejvíc.:-D a bankám nevěří!!!:-D. CSCO a AT&T EPS nahorů dolů tak podle čeho si to vybral?Pak ti řekne a ejhle vyplacená dividenda v roce 2012 a 2014 u AT&T byla vyšší než EPS no a co však v roce 2013 bylo EPS skoro dvakrát vyšší než dividenda což on řekne i v tom videu, ale nepříjde mi to moc jako důvod vyřadit AT&T z hledáčku. ( btw vlastním obě a je mi to fuk ). Altmanův model - zase kecy o ničem a co najdeš na netu. Představení rozvahy pokud bys četl knihu pana Gladiše tak vlastně přečetl jen nadpis kapitoly. Následuje představení obsahu finančních výkazů a poměrových ukazatelů. Kecy v 26. minutě videa raději nekomentuji:-D Prostě a jednoduše vše se podrobně rozebírá v kurzu!!!! Nezlobte se na mě kolegové za tak dlouhý příspěvek a vlastně výlev mého rozčílení, ale nemám rád kšefty založené na lidské blbosti a ten člověk opravdu nepřináší nic nového. Chceš konzultovat svou investici hoď dotaz zde na fórum nebo na kde jaké( https://www.investicnigramotnost.cz/forum/ s tou reklamou už to přeháním já vím:-D) jiné na webu a dostane se ti stejné odpovědi. Kdyby mi ten člověk dal něco co mi nedaly knihy, které stály desetkrát či víckrát méně hodím mu rád kladnou recenzi, ale to se bohužel nestalo a ty peníze co vysolíš za jeho kurz raději zainvestuj třeba to té Koly a pepsi co vychvaloval a je jedno za jakou cenu vyděláš na tom víc než platit kurz. Potřebuješ něco konzultovat? Piš sem či soukromou zprávu jsme tu od toho abychom si pomáhali. Jsem v tom od roku 2012 a nikdy jsem placený kurz nepotřeboval.

Spolumajitel:

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 20:05

Hezky jsi to řekl.

Tommmy
Member

[*] Zasláno 29-9-2017 v 20:18

Ondřeji,
já jsem si kurz p. Dvořáka kvůli ceně nekoupil. Kdyby podobný nabídl p. Ladislav za 2.500, koupil bych si ho.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 20:29

Tommmy zeptám se tě tedy co by jsi od takového kurzu očekával? Já bych klidně takový kurz natočil kdyby o něj byl zájem klidně i zdarma ale defakto bych jen papouškoval to co se dá vyčíst na internetu. Nechceš číst? OK tak co by podle tebe měly ty videa obsahovat? Ono i ten Dvořák toho v kurzu neřekne moc konkrétnějšího než v těch free videích protože vše záleží na momentální situaci.:-D tihle lidi jsou horši jak rosničky co předpovídají počasí.

Spolumajitel:

Tommmy
Member

[*] Zasláno 29-9-2017 v 21:20

Nejde mi jen o P/E apod. To už mám nastudované.
Protože něco už je na fóru, pro začátek uvítám detailnější analýzu firmy a ocenění akcie, kterou jsi koupil (něco jako jeho analýza Cisco), ne jenom P/E, P/S apod.
Dál pak něco jako p. Dvořák představil na svém videu - třeba vysvětlení výkazů řádek po řádku na konkrétním příkladu. Hodně mě taky zaujal výklad specifik jednotlivých oborů apod. Něco o specifikách oborů jsem tady na fóru bohužel taky nenašel.
https://www.youtube.com/watch?v=kBVzDsfWpKM

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 21:48

Pokud ti tedy nestačila kniha Inteligentní investor a podobně a zajímají tě finanční výkazy je třeba pokročit dál v četbě například https://www.alza.cz/media/financni-analyza-d347302.htm?kampa... :-D. Položku po položce najdeš i v knihách pana Gladiše. Tommmy promiň ale příjde mi, že hledáš člověka co tě bude vodit za ručičku a to bohužel nenajdeš nikde. Pro mě jsi jen důkazem, že opravdu existují lidé co jsou ochotni utrácet prachy a cpát je někomu jako je pan Dovřák za něco co s trochou snahy nastuduji sám a zadarmo. Budu se muset víc snažit abych tedy tyto informace vštěpil českému národu do hlavy a to zdarma. Kdybych odhalil domácí videa z oslav s rodinou možná by ti to pomohlo víc než kurz pana Dvořáka:-D ( strejda je big boss v ČS takže se o tom na rodinných slezinách dost bavíme. https://www.youtube.com/watch?v=WaydzcJvxQg Já neslyším nic jiného než Johnson & Johnson a Kyosaki :-D. Ale každý svého štěstí strůjce.
BTW 17.9.2017 a 9.10.2016 mi ty videa připadají podle úvodu stejná JNJ a výkazy a o půlnoci se uzavře vstup do kurzu:-D. Ovšem neztrácel jsem čas shlédnutím celých videí v obou případech takže se klidně podělte o případné rozdíly. ( https://www.youtube.com/watch?v=WaydzcJvxQg ; https://www.youtube.com/watch?v=kBVzDsfWpKM ) krom tedy grafiky studia.

Spolumajitel:

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-9-2017 v 21:53

Tommmy, Ondřej ti radí dobře. Studiem knížek a relevantních webových stránek (třeba stránky firem a jejich výsledků) se dozvíš přesné a nezkreslené informace a budeš se divit, co je všude kolem nás zkreslených a nepřesných informací. Většina videokurzů není nestranných a vnucuje více či méně názory na společnosti, které má autor, bohužel skoro vždy bez uvedení relevatních argumentů. Bez samostudia se nikam daleko nedostaneš.
Pokud bys přesto byl na samostudium líný, přečti si nějaké knihy typu Buffettologie a přemýšlej o významu textu, toho, co tam je psáno. Klidně je čti několikrát, až se v hlavě myšlenky tvé utřídí a pochopíš podstatu.
Nakonec to bude lepší, nežli koupit nějaký "profesionálně" řízený investiční fond. Pochopíš, že i když bys měl koupit 20 bluechipsových akcií, uděláš lépe.
kadu
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 30-9-2017 v 09:29

Citace: Původně zaslal: Ondřej  
kadu: Čteš asi špatně. Mimochodem kdyby si přečetl článek, který jsem psal na www.investicnigramotnost.cz o screeningu víš že jej sám používám:-D. Tolik k reklamě:-D. "Zasmál jsem se poněvadž screening pouze podle velikosti společnosti". Já to video snad najdu jakmile odejde návštěva snad se mi podaří to video najít. Na otázku proč sis vybral právě tuhle společnost tuším odpověděl protože ty ostatní mám :-D prostě kravina. Nikoho jak ty píšeš neblamuju sám jsem si odběr ze zvědavosti přihlásil a po tom co začaly chodit věci ohledně tradingu jsem jej zase odhlásil. BTW pan Hájek byl jeden ze spouštěčů, proč jsem od září rozjel webovky kde se zatím bohužel společně jen s jedním členem tohoto fóra snažíme poskytovat informace a myšlenky zadarmo. Doufám a věřím, že se postupem času autorů objeví více a budeme taková česká seekingalpha. Snažím se prostě šířit, že investování a tvorba pasivního příjmu není jen pro bohaté a nehodlám si na tom stavět živnost jsem spokojený i bez toho. Jinak by se mi líbilo s tvým dlouholetým známým něco vykoumat tak kdyby chtěl ať se mi ozve:-D nejsem totiž ITprofík a to je můj hlavní problém.:-D.

Dekuji za odkaz, ale zrejme cilis na spatne publikum :) Nas tatka tady ti to urcite potvrdi :) myslim, ze se zname vic nez jeden patek... jsem proste na burze uz dost dlouho, abych potreboval resit zaklady... :yes:

Zbytek nekomentuji ba me to tolik nezajima a verim, ze kazdy ma jiny zpusoby vyberu a ocenovani akcii a investicni horizont.

Mozna by bylo lepsi zbytek cechu naucit anglicky... pak nepotrebujes ceskou seekalfu :D Navic i tam je dost zavadejicich clanku... ale souhlasim, pasivni prijem by mel mit kazdy proc ne :D

na finviz.com je sekce pro kontakt takze jestli to myslis vazne, zkus mu napsat... ale on zadarmo nic nedela :) finviz taky nedelal pro potechu oka investorum.. ale aby vydelaval na reklame ... vlastne dneska nic zadarmo uplne tak neni... kdyz se clovek nad tim zamysli....nevim kdo ma co jako nejdrazsi komoditu ale u me je to cas
 Stran:  1  ..  8    10    12