Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4  5
Autor: Předmět: Začátek, první nákup akcií
jára
Junior Member
**




Příspěvků: 21
Registrován: 21-3-2020
Offline


[*] Zasláno 22-3-2020 v 18:31


Všechny vás tu zdravím, protože je to zde můj první příspěvek zde. Přečetl jsem si fórum a podle fóra si zkusil sestavit portfolium. Brokera mám dlouhodobě na FIO, dřív jsem si tam spíš jenom spekuloval nebo řešil jenom RMS a českou burzu.

Právě jsem si rozbil stavební spoření a plánuji po 20 000Kč nakoupit těchto 20 akciových titulů. Kupuji tyto akcie na stálo a na dividendy, je mi 30, takže horizont držení může být dlouhý :-). Máte někdo nějaké výhrady pro ti některým titulům? Uvědomuji si, že 20 000Kč je normálně málo, ale nyní jsou slevy, takže si myslím, že to stačí :-)

Allianz SE
Bank of America
AT&T Inc.
Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A. (BBVA)
Bank of Nova Scotia
BASF
Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft
volkswagen
Citigroup
Mitsubishi Corporation (MSBHY)
International Business Machines Corporation
BP PLC
Kraft Heinz
Enbridge Inc
Siemens
Royal Dutch Shell
Wells Fargo & Company
Chevron Corporation
Airbus SE
Altria Group, Inc.

Zde je popřípadě nějaký seznam mích náhrad a nebo mi nějaké vnukněte, za každou radu budu rád.

Cisco Systems
General Electric Company
Lockheed Martin Corporation
Fanuc Corporation
Boeing
Deutsche Lufthansa AG
Microsoft Corporation
Mastercard
Visa
Rolls-Royce Holdings plc
Ryanair Holdings plc
PPL Corporation
Starbucks Corporation
The Boeing Company
E.ON SE
Texas Instruments
AVAST
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
jiri81
Newbie
*




Příspěvků: 1
Registrován: 21-3-2020
Offline


[*] Zasláno 22-3-2020 v 19:43
Broker pro nákup US akcií


dobrý den všem,
v návaznosti na předchozí příspěvek.. jsem v podstatě v podobné situaci, momentálně používám již x let pouze FIO e-broker pro obchodování na BCPP, všichni víme, jak vypadá co se týče nabídky titulů a likvidity.
Rád bych postupně budoval portfolio z US akcií, spíše dlouhodobé nákupy dividendových titulů, neočekávám intraday obchody, nevyužiji možnost shortování ani marginu.
Prosil bych tímto o radu, jakého brokera zvolit, FIO mi pro US akcie popravdě nepřijde moc zajimavé, řeším pro začátek tyto hlavní body (možná jsou i důležitější, nechám si rád poradit):
- vedení obchodního účtu nejlépe v USD
- poplatky
- jednoduché prostředí aplikace
- konverze vkladu z CZK účtu do USD (nemám nyní běžný účet v USD)
- zdanění připisovaných dividend (někde jsem se dočetl, že např. brokeři s domicilem v NL (údajně Lynx) daní veškeré dividendy bez ohledu na to, kde společnost působí sazbou 35%)
- oddělení majetku klientů od majetku brokera..

Rád bych se tedy dotázal, jaké brokery využíváte a zda mi můžete některého doporučit. Předem všem díky
Jirka

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 22-3-2020 v 19:45


Nekupovat:

Bank of America
Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A. (BBVA)
Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft
volkswagen
Citigroup
Airbus SE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 22-3-2020 v 19:52


Koupit co nejdříve:

Shell - zkusit cenu 10,50
Altria - 33
Well Fargo - 25

Ostatní postupně, ne to tam napráskat za jeden den.

Zítra akcie budou zase o něco níž. Víkendový DJ je stále minus 300 bodů.

Ceny budou ještě lepší.

jiné banky:

HSBC
Santander - oblíbená akcie pana domácího

Dno na akciích stejně netrefíme a obrat v nedohlednu.

https://oenergetice.cz/ropa/kolabujici-ropny-trh-muze-dubnu-...

Ropný trh musí rovněž brát v potaz aktuální situaci v Libyi. Její produkční kapacita je 2,8 milionů bpd. Současná produkce přitom nepřesahuje, v důsledku občanské války, 100 tis. bpd.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-3-2020 v 20:09


Citace: Původně zaslal: jiri81  
dobrý den všem,
v návaznosti na předchozí příspěvek.. jsem v podstatě v podobné situaci, momentálně používám již x let pouze FIO e-broker pro obchodování na BCPP, všichni víme, jak vypadá co se týče nabídky titulů a likvidity.
Rád bych postupně budoval portfolio z US akcií, spíše dlouhodobé nákupy dividendových titulů, neočekávám intraday obchody, nevyužiji možnost shortování ani marginu.
Prosil bych tímto o radu, jakého brokera zvolit, FIO mi pro US akcie popravdě nepřijde moc zajimavé, řeším pro začátek tyto hlavní body (možná jsou i důležitější, nechám si rád poradit):
- vedení obchodního účtu nejlépe v USD
- poplatky
- jednoduché prostředí aplikace
- konverze vkladu z CZK účtu do USD (nemám nyní běžný účet v USD)
- zdanění připisovaných dividend (někde jsem se dočetl, že např. brokeři s domicilem v NL (údajně Lynx) daní veškeré dividendy bez ohledu na to, kde společnost působí sazbou 35%)
- oddělení majetku klientů od majetku brokera..

Rád bych se tedy dotázal, jaké brokery využíváte a zda mi můžete některého doporučit. Předem všem díky
Jirka



Na US akcie bych doporučil Lynx/IB,osobně mám Lynx,přeci jenom česká podpora se hodí a Lynx jí má skvělou.Pokud dobře podepíšeš formulář ,tak všechny US akcie chodí sražené 15%,peníze posílám v korunách a měním v Lynxu,kde mají Forex,poplatek 5USD.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Cyberguy
Junior Member
**




Příspěvků: 86
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-3-2020 v 22:56


Ahoj Jano, Jiří a Járo,
kolika lidí se zeptáte, tolik různých rad získáte. Každý má rád něco jiného, každý má jinou toleranci k riziku, rozdíl může být ve strategii a nakonec se budete muset rozhodnout sami, protože jedete za své.
Např. já bych z Járova seznamu vyškrtal evropské banky, letadla a automobilky (v mém případě ironické, protože poslední dva obory mne mírně živí). Nevidím tam nic z health care (J&J, PFE, ABBV, GSK, ...). Namixoval bych to aby tam bylo poměrné zastoupení i ENERGY, INDUSTRIALS, MATERIALS, CONSUMER ...
Broker - používám kombinaci FIO & Lynx. Nic z toho nezavrhuji. Každý je v něčem dobrý a v něčem ne. Například LMT koupíš na FIO. U Lynx ti to nedovolí. Když podepíšeš příslušné formuláře W8BEN o daňovém domicilu, budeš mít strhávané daně tak jak píše Tomas. V tom se FIO od Lynx neliší. Výše strhávané daně 15% nemusí nutně být pravidlem. Něco extra se vždy najde (LP společnosti, daňové ráje, GB, německá&rakouská@francouzská&holandská&.... daň).
Čtěte zdejší a sesterské IG forum a najdete tipů dost a dost.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
jára
Junior Member
**




Příspěvků: 21
Registrován: 21-3-2020
Offline


[*] Zasláno 23-3-2020 v 16:28


No já hledám jenom bezpečný přístav pro svoej peníze, co nejnižší riziko.
Vím, že pan domácí jede akcie bez rizik a na dvidendu.
Akcie na rizika, bych tu ani nepsal, protože jsem pochopil už dávno, že o tom neni toto forum.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 23-3-2020 v 17:33


Bezpečný přístav, stejně jako já. Kupovat bez zabezpečení opcema je nebezpečné ať si říká kdo chce co chce.



BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
jára
Junior Member
**




Příspěvků: 21
Registrován: 21-3-2020
Offline


[*] Zasláno 31-3-2020 v 16:18


Vy co používáte broker účet u FIO banky.
Jak moc se dá věřit těm informacím, co jsou napsané u akcie?
Jako popis a doporučení od FIO koupit, prodat či držet, tohle neřeším.

Spší mne zajímají popisi dvidenda/ PE atd..
Normalně používám googl finance nebo yahoo - nic lepšího jsem na hlídání a tvoření portfolia v onlin čase nenašel a yahoo mi dáva navíc informace, kdy dojdou didendy a novinky o firmě.

Ale příjde mi, že informace na FIO bývají zavádějící, protože třeba dividendy mají uplně špatěn uvedené mnohdy..

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 31-3-2020 v 17:12


Po vyhledání akcie na Fio.cz jsou údaje o P/E P/B P/S a výnosu dividendy zcela špatně nebo chybí.
Nutno hledat tyto údaje jinde, i když se akcie koupí přes Fio.
Snadno by se na Fio našlo Shell - výnos dividendy 0%. Ale to nic neznamená. To je jen chyba.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 31-3-2020 v 21:56


Ne, v aplikaci Fio eBroker těm fundamentálním ukazatelům nevěř. Jednak tam mají snad odjakživa chybu, která neřeší přepočty měn (takže když třeba akcie britská reportuje účetnictví a divi v USD místo GBP, tak to není zohledněno), jednak to je pro EU akcie úplně mimo (údaje často chybějící), pro US akcie tak 50:50. Fundamenty hledej fakt jinde a eBroker použij už jen na nákup dané akcie vyhledané dle tickeru či klidně přímo dle ISIN (ano, i když to explicitně Fio nikde nepíše, lze hledat i dle ISIN zadaného do pole Najdi CP).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
jára
Junior Member
**




Příspěvků: 21
Registrován: 21-3-2020
Offline


[*] Zasláno 18-4-2020 v 16:09


Tenhle má podle mne velice rozumný postoj k nákupům, jako pan domácí.
Doufám, že se pan domácí neurazí za to, že jsem sem umístil odkaz na něcí stream kanál..
Ale líbí se mi jeho výsvětlování a zpoustě nováčkům, to možná dá dobrý přehled :-).
https://www.youtube.com/channel/UCHZBx-13vmV8CVBH1pgbU_w

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 18:17


Ahoj všichni, přesouvám se sem z jiného vlákna se souborem otázek, snad se najde někdo, kdo mi na ně postupně odpoví :)

Rozhodl jsem se pro investování do akcií, které chci dlouhodobě držet a postupně si vybudovat takové portfolio, které by mě z dividend v podstatě mohlo živit. Na 99% nemám zájem o trading, ale opravdu o dlouhodobé držení tak, abych to nemusel denně hlídat.

1. účet mam u ČSOB a České spořitelny, brokera Patrii. Vlastním už akcie jedné firmy, kde pracuej rodinný člen a ty jsou koupeny na Patrii. Preferoval bych mít to vše pohromadě, ale určitě si nechám poradit jiného brokera, pokud to bude zásadně výhodnější. Neplánuji pouze US akcie, ale i evropské.

2. Do začátku jsem se rozhodl investovat 50 000 Kč. Uvědomuji si, že to neni závratná částka, ale je mi 24 a pul milion k dispozici nemam. Pro začátek jsem si vybral akcie Shell a Wells Fargo. Existuje nějaký důvod, proč do začátku tyto dvě nekupovat a do kterých případně jít ?

3. Na jaké burze kupovat ? Pan domácí mi v jiném vláknu doporučoval burzu Xetra, jiní to zas vyvracejí. Na jaké burze tedy koupit akcie RDSa a WFC ?

4. Jak často tyto 2 firmy vyplácejí dividendy ? Teoreticky v jakém časovém horizontu se ta investice za 25 000 kč do jedné z akcií může vrátit tak, aby byl v podstatě zaplacen vklad a už to šlo jen do plusu ? Samozřejmě chci za veškerý zisk z dividend své portfolio rozšiřovat, ale spíš tak pro informaci.

Opravdu mi jde o dlouhodobení držení akcií a vyplácení dividend. Nechci denně kontrolovat jejich cenu a trejdovat je, ale postupně jen přikupovat a rozšiřovat portfolio a abych se o koupené akcie v podstatě nemusel starat.

Předem díky za jakoukoliv radu :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 19:09


Davide, já jsem nakupoval na Patria tento týden WFC na NYSE za dolary - 80 ks/30,37 USD. Pokud nebudeš moc přemýšlet, tak nakoupíš levněji jak já. Poplatek byl 14,90 USD. Na ropáka se vykašli, protože ropy je přehršle po světě. Americké banky zaručeně nezkrachují, jak se opájeli po krizi ruští ekonomové a předvídali bankrot USA a vymazání dolaru, ale světe div se, stal se zázrak a podělal se jim bolševikům rubl! WFC možná krátkodobě dividendu skrouhne, ale nebude to trvat věčně. Je to v současné době nejlevnější bankovní akcie z velké americké bankovní čtyřky. Mnoho lidí nemělo to štěstí, vstoupit za tuto cenu, takže to je jakýsi parametr pro tebe i pro tvoje rozhodnutí. Dbej pouze na fundamenty a ostatní finanční strádání ti vyplní spolehlivě čas.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
danno
Junior Member
**




Příspěvků: 16
Registrován: 18-4-2020
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 19:35


prave cakam na pripisanie 4000€ na ucet lynxu, chcem za 2000 prikupit WFC tato banka sa mi paci a ma potencial. @DavidC ak ta zaujima aj dividenda skus pouvazovat aj o BASF, ak nakupis do 22.6 dostanes rocnu divi 3.30€ na akciu. A budes nakupovat Shell, tak nakupuj RDSB kvoli nizsim daniam, to mi radil aj Standa.

@Stanislav Vies mi poradit aku akcie dokupit za zvysnych 2000€? Premyslam aj nad Philip Morris ČR. Ma to nejaku nevyhodu ho nakupit za € cez platformu Lynx?






RDSB, BAS, RTX, ALV, SOBA
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 19:57


Pošlete mi prosím někdo link s doporučením na založení účtu u Lynx? Díky.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 20:28


Jakej je rozdil mezi RDSA a RDSB? A na jake burze je nakupovat?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 20:32


Danno, já mám ADR BTI, takže nemohu ti sloužit. Mně se v minulosti naskytl stejný problém, ale kvůli nelibosti k tabáku jsem to odmítl, což byla chyba. Tenkrát jsem mohl pochytat 100 akcií po 4000 Kč a dnes bych byl vysmátej - v důchodu. Můj kamarád to roky předtím koupil v kuponové privatizaci a platili mu dividendy. Dnes jsou opět akcie laciné a je jich moc na výběr, takže je menší možnost, že bys ulítl. Tabák šel skvěle nahoru za poslední 2 dekády, ale dnes prý kouří méně mladých lidí, což by se mohlo dříve nebo později odrazit na výsledcích. Chlapci radili, že je dobrá volba AT&T, ale já jsem dost skeptický k těmto velkým nafouklým konglomerátům. Pokud budeš něco nakupovat, tak se číhni na EBITDA marži a co je pod 15%, tak raději zanech svému osudu. Razím fundamentální analýzu jako pan Ladislav a předražené akcie nekupuji! Jsem také chybující člověk, tak mě neber moc vážně, protože zrovna nákup MACY´s bylo šlápnutí do hovn@. Bylo to na spekulaci, která se nepovedla. Příště už nic takového nebude, jelikož jsem se poučil. Tady vidíš, že nikdo není neomylný a je to dobré, že se chybami člověk učí. Uvědom si, že v této krizi kupuješ skoro na dně, což jsem ve svém začátku neměl, proto jsem ulítl tak hluboko. Ať se ti daří!



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 20:37


Davide, B je kotováno ve VB a A v Holandsku. Mezistátní smlouva ČR s Holandskem uznává pouze 10% srážkové daně, takže dalších 5% procent musíš dodaňovat v dalším kalendářním roce. Z VB ti to přijde nezdaněné, tak zaplatíš pouze 15% v DPFO a ne 20% jako v případě klonu RDS.A.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 20:59


Díky za radu. Na začátek mého portfolia kupuji tedy Shell - RDSB a Wells Fargo na NYSE. Nechám to zatím na Patrii.

Existuje nějaký důvod, proč to nemam udělat už během zítřka, ale čekat na nějaký den v průběhu týdne ?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 21:33


Jediný důvod je, že zítra a pozítří je den klidu. Dobrý den! :)



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
danno
Junior Member
**




Příspěvků: 16
Registrován: 18-4-2020
Offline


[*] Zasláno 12-6-2020 v 22:04


toto forum som videl prvy krat pred 6 rokmi, ale az tento rok som chcel zainvestovat peniaze, ktore lezia mrtve na ucte. AT&T uz mam nakupene takze kvoli diverzifikácii pozeram po niecom inom. Na tomto fore je aktivnych par ludi a kazdy moze prihodit svoj tip, ktory inspiruje dalsich ludi. A kedze tato doba praje cenam akcii treba ju vyuzit.

@DavidC To ti nik nepovie, hnevat sa budes sam na seba ze si kupil skoro/neskoro :)





RDSB, BAS, RTX, ALV, SOBA
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 13-6-2020 v 21:35


Být tebou, tak bych brzy koupil za všechny prachy.
9 solidních akcií pro dividendy na stálo,
jsou 12.6.2020 levné a mají hrubý výnos dividendy nad 5%.

Já je všechny mám a poslední 3 akcie budu ještě 3 roky přikupovat.
AT&T - dividenda 6,3% - USA
Wells Fargo - dividenda 6,4% - USA
BHP Group - dividenda 5,3% - Británie
British American Tobacco - dividenda 6,8% - Británie
BASF - dividenda 5,7% - Německo
Allianz - dividenda 5% - Německo
Bank of Nova Scotia - dividenda 5,9% - Kanada
Enbridge - dividenda 7,2% - Kanada
Mitsubishi Corp. (obchod) - dividenda 5,3% - Japonsko




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 14-6-2020 v 08:38


Mno, Stando, Macy's nebylo slapnuti do howknow, v dlouhe casove rade muzes byt vychechtany, bo Krzetja Kretinsky je vychechtany v kratke casove rade :-)
Ze mu Macy's dalo bambilijon = miliardu v ceskych na stole?

Delame to dobre...vem si tech 30% z nasi populace co ma co drzet, tak 70% z nich drzi kesh na terminovanych vkladech….
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-6-2020 v 19:17


Citace: Původně zaslal: DavidC  
Díky za radu. Na začátek mého portfolia kupuji tedy Shell - RDSB a Wells Fargo na NYSE. Nechám to zatím na Patrii.

Existuje nějaký důvod, proč to nemam udělat už během zítřka, ale čekat na nějaký den v průběhu týdne ?


Chceš koupit akcie RDSB a dostávat dividendu v Librách? Nebo chceš dividendu v dolarech? Pak bys musel koupit ADR na ty akcie Shellu RDSB. U Shellu se dividenda stanovuje v dolarech a do Liber nebo Eur (u holandského klonu) se přepočítává.

Bacha na to, co přesně budeš kupovat.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4  5

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 29.5% - SQL: 70.5%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: