Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4  
Autor: Předmět: Začátek, první nákup akcií
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-1-2021 v 08:12


K té diverzifikaci: Všechno má svoje hranice a ani diverzifikace se nemá přehánět. Pokud budeš portfolio dál navyšovat, urči si nějakou cílovou podobu (třeba 20 akcií a každou za 5.000 Eur). No a pak nakupuj klidně až do té úrovně 5.000 Eur za jeden titul, pokud je ta akcie za dobrou cenu. Nekupuj hned všechny tituly v malých objemech, taky nebudou všechny tebou vybrané tituly za rozumnou cenu a bude potřeba jít postupně.

Zpočátku tak sice budeš mít jen pár titulů, ale to nevadí, protože hlavním smyslem je, abys neměl v jednom titulu alokováno příliš mnoho peněz, jejichž výrazný pokles tě ekonomicky hodně zasáhne - vztaženo v absolutní výši vůči tvým ostatním aktivům (třeba bydlení) a k tvým příjmům.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-1-2021 v 11:59


Obdobný problém jsem řešil se synem svého známého, který chce začít investovat.
Nakonec se rozhodl pro ETF (nechce podávat DAP). Vzhledem k tomu, že nechce riskovat s technologiemi, padlo rozhodnutí na utility. Nejprve jsem doporučoval
ISHARES GLOBAL CLEAN ENERGY UCITS ETF ISIN: IE00B1XNHC34, ale ten v poslední době hodně posílil a může hrozit výrazná korekce.
Nakonec se rozhodl pro XTRACKERS STOXX EUROPE 600 UTILITIES SWAP UCITS ETF https://www.onvista.de/etf/XTRACKERS-STOXX-EUROPE-600-UTILIT...
Fond je konzervativní, dividendy reinvestuje (17% podíl má Iberdrola). Není to na rychlé zbohatnutí, ale chtěl jistotu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-1-2021 v 12:28



Citace:
pokud je ta akcie za dobrou cenu


To je ale ten kámen úrazu. Jestli byla akcie za dobrou cenu se obvykle zjistí až zpětně. Stačí pár okolností a letecký, ropný, tabákový nebo bankovní průmysl mohou být rychle na kolenou, s pozastavenými dividendami. A nízké ukazatele PE a PS nepomůžou, protože cykly mohou být velmi dlouhé.

Pokud nebude mít vyvážené portfolio nebo reálný finanční plán, tak se uředí k smrti.
A na takové ty poučky "až to sletí tak dokoupím a zbohatnu", bych moc nehleděl. Až to celé sletí, tak první bude řešit, za co se najíst a jak nepřijít o práci. Nebo to riskne :)




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
BurgeConnouer
Newbie
*




Příspěvků: 1
Registrován: 3-3-2021
Offline


[*] Zasláno 3-3-2021 v 15:44


Založil jsem si úplně zdarma demo účet obchodování, a tak jsem si mohl celkem dlouhou dobu zkoušet všechny podmínky obchodování, ale bez rizika finanční ztráty. Je to skvělý trénink a naprosto bez stresu. Člověk si může vybrat nejrůznější obchodovatelná aktiva – jedno nebo hned několik a testovat svoje strategie v praxi. Vydrželo mi to tři měsíce, kdy jsem se cvičil v obchodování a teď „naostro“ už nemám žádný problém. Rozhodně doporučuji všem nováčkům, kteří chtějí udělat velké peníze na akciových a dalších trzích. Mně to hodně pomohlo.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


exclamation.gif Zasláno 3-3-2021 v 16:06


Citace: Původně zaslal: BurgeConnouer  
A pokud mým cílem není koupit akcie za dividendy, ale koupit za spekulace, nemohu v tuto chvíli mít akcii za 500 eur a více, fondy mi to neumožňují, ale chtěl bych s pomocí rozpočtu zvýšit spekulací a již začít nakupovat za dividendy


Nechceme tu spekulanty.:( Jsme renomované investory. :)




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Marek
Junior Member
**




Příspěvků: 38
Registrován: 24-7-2019
Offline


[*] Zasláno 3-3-2021 v 17:03


Citace: Původně zaslal: roman85  
Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Napiš sem plánované akcie, ať tě odradíme od předražených, nebo čínských a ruských.


Dakujem za vsetky komentare, tolko reakcii som necakal.
Lynx ucet zalozeny, o par dni by mohol byt aktivovany a mozem zacat.

pociatocny nakupny plan :

ROYAL DUTCH SHELL B
EXXON MOBIL CORPORATION
JAPAN TOBACCO
BRITISH AMERICAN TOBACCO PLC
*
BP PLC
BAYER AG
KRAFT HEINZ CO
SUBARU CORP.
ORANGE
CANON INC

// spolocnosti z casti nad * chcem nakupovat za 2,5x vacsie mnozstvo €, takze mi 2,5x viac zalezi na spravnom vybere spolocnosti nad *. :)

Takze si to secteme:

Tri upadajici ropaci
Dva upadajici cigaretari
Potravinar, ktery loni zhucel tak, ze se i Buffettovi protocily panenky
Chemicka ze srdce levicoveho chaosu EU, Nemecka
Upadajici vyrobce fototechniky, ktery jiz dekadu dostava kotel od Sony

Tak snad to Subaru, no:lol:

Jestli chces letity bezpecny dividendy, pak si kup neco jako 3M, Cardinal, PG, JNJ, KO





Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Petr
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 16-3-2020
Offline


[*] Zasláno 3-3-2021 v 18:12


Já bych to zahrnul asi takto:
Chceš investovat prachy a nevíš kam, protože tomu nerozumíš a čekáš až Ti někdo poradí.
Ok, od toho je tu tento server a pokud nejsi úplně mimo, tak se chytneš.
Já sám za sebe ti poradím jednu vec: procti si web p. Ladislava a jeho filozofii a buď se chytneš anebo se vydaš vlastní cestou. Jde jenom o to mít vlastní koule a čas ukáže, které rozhodnutí bylo to lepší.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 3-3-2021 v 19:56


Sem chodí Němci, Švýcaři i Dáni, jak mladí tak staří elegáni a dělají proto pravopisné chyby v českém jazyku.
Zločin je ale jen, když někdo píše Buffet místo Buffett. Ale nehrozí mu vyloučení z fóra, ba ani pokárání.
Jen bude považován za ...., za císaře pána.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roman85
Junior Member
**




Příspěvků: 4
Registrován: 9-1-2021
Offline


[*] Zasláno 3-3-2021 v 21:40


Citace: Původně zaslal: Petr  
Já bych to zahrnul asi takto:
Chceš investovat prachy a nevíš kam, protože tomu nerozumíš a čekáš až Ti někdo poradí.

V podstate ano, ale s tym, ze uz sa stalo, reagujes na mesiac stary prispevok. Mnoho nazorov tu padlo a po dlhom zvazovani som upravil svoje portfolio do konecnej podoby (zmena polovicky spolocnosti, bohuzial zrovna Subaru je prec, zostali tam len upadajuce spolocnosti, ak by som to mal v skratke zhodnotit v duchu prispevku nad tebou :D ).

*
Este by som mal otazku ohladom dani z dividend. USA ma 15% s formularom W-8BEN, Velka Britania ma 0%, takze mi pride vsetko a ja si raz rocne dodanim 7% na Slovensku? A co Holandsko alebo Japonsko, mali by mat 15%, takze to funguje rovnako ako v pripade USA? Ma niekto zo Slovenska prakticku skusenost s dividendami z tychto krajin? dakujem

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 4-3-2021 v 07:07


Já nevim, co pořád máte s tím KHC kečupem.. :thumbdown: Já od nich v ČR registruju pouze 2 produkty a ani jeden z nich osobně nekupuju..
čistě subjektivní názor..
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


exclamation.gif Zasláno 4-3-2021 v 08:38
KraftHeinz


Citace: Původně zaslal: r626  
Já nevim, co pořád máte s tím KHC kečupem.. :thumbdown: Já od nich v ČR registruju pouze 2 produkty a ani jeden z nich osobně nekupuju..
čistě subjektivní názor..


Produkty KraftHeinz jsou k dispozici po celém světě. V Německu si můžete koupit produkty Kraftheinz v každém obchodě.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Antoan
Junior Member
**




Příspěvků: 81
Registrován: 25-2-2020
Offline


[*] Zasláno 4-3-2021 v 09:21


Este by som mal otazku ohladom dani z dividend. USA ma 15% s formularom W-8BEN, Velka Britania ma 0%, takze mi pride vsetko a ja si raz rocne dodanim 7% na Slovensku? A co Holandsko alebo Japonsko, mali by mat 15%, takze to funguje rovnako ako v pripade USA? Ma niekto zo Slovenska prakticku skusenost s dividendami z tychto krajin? dakujem

Tak ako hovoríš britské divi dodaníš 7% tami. Britské divi sú pre nás z tohto pohľadu výhodné. A Brexit sa ukáže ako dobrý krok pre akcie resp. britskú ekonomiku.;)

Marek Ťa síce sekol :) ale ja to nevidím tak tragicky. Ropáci sa viac či menej už začali transformovať na čistejšie energie k čomu tak trochu dopomohol aj covid ... Cigaretári sú stále istota dividend a vzhľadom na určitú skupinu investorov, ktorí akože odmietajú investovať do vražedného nástroja sú za prijateľnú cenu ...a dopoviem- tí istí ale so zbrojármi a rakeťákmi problém nemajú.:cool: KHC síce padol a práve preto, že to má za sebou to vôbec nemusí byť zlý tip...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 4-3-2021 v 13:55


Citace: Původně zaslal: eco  
Citace: Původně zaslal: r626  
Já nevim, co pořád máte s tím KHC kečupem.. :thumbdown: Já od nich v ČR registruju pouze 2 produkty a ani jeden z nich osobně nekupuju..
čistě subjektivní názor..


Produkty KraftHeinz jsou k dispozici po celém světě. V Německu si můžete koupit produkty Kraftheinz v každém obchodě.


Můžeš koupit je jedna věc, věc druhá je skutečně kupovat..
Já mam třeba již několik let v oblibě modrou pilulku od Pfizer a snad brzy i očkování :lol::lol::lol:

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 19-3-2021 v 11:19


Rohlena.jpg - 101kB

Jak začal investovat 2017 Vojtěch Rohlena
a brzy změnil zájem: místo obchodování rostoucích akcií,
kupuje akcie už jen kvůli dividendám.
Video 4 minuty :post: https://www.youtube.com/watch?v=_gWh4L-JVUc
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
chaindler
Newbie
*




Příspěvků: 1
Registrován: 19-3-2021
Offline


[*] Zasláno 19-3-2021 v 20:29


Jakožto člověk, který s investováním začíná zjišťuji, že problém dnes není jak, ale do čeho.

v EU/USA naprosto zmizely "levné" akcie s rozumnou dividendou. V tuto chvili muze investovat v podstate pouze spekulant, nikoliv investor.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-3-2021 v 23:18


Citace: Původně zaslal: chaindler  
Jakožto člověk, který s investováním začíná zjišťuji, že problém dnes není jak, ale do čeho.

v EU/USA naprosto zmizely "levné" akcie s rozumnou dividendou. V tuto chvili muze investovat v podstate pouze spekulant, nikoliv investor.


Kvalitní dividendoví aristokraté, kteří mají DY vyšší než 10Y americké státní dluhopisy, nejsou drazí. Dočíst se to můžeš i v knize klasika - B. Grahama, Inteligentní investor.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 20-3-2021 v 08:20


''''V tuto chvili muze investovat v podstate pouze spekulant, nikoliv investor.'''' Jaroslav Chaindler

Většina z těchto mých akcií je i dnes výhodně oceněná:
AT&T, Kraft Heinz, Raytheon Technologies, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Allianz, BASF, BMW, D. Telekom,
Munich Re, Siemens, AB Inbev, Iberdrola, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, BNP Paribas, Sanofi,
Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.

:punk: A výhodně oceněné jsou desítky akcií, které nemám a publikuju zde ve fóru jako: Dogs of the Dow, psi z DAXu, psi z Británie, Japonska atd. :punk:

Jakmile ušetřím peníze z dividend, přikoupím výhodně oceněné akcie:
Bank of Nova Scotia CA0641491075
Enbridge Inc. CA29250N1050
Mitsubishi Corp. JP3898400001
Walgreens Boots Alliance USA US9314271084
BNP Paribas FR0000131104
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 21-3-2021 v 21:05


Já se chystám v týdnu založit eur běžný účet a účet obchodní u fia a tedy se stanu začátečník a budu chtít poprvé nakoupit.
Asi se mi nepodaří nakoupit veškeré vstupní PTF hned hromadně, ale asi postupnými platbami.
Jelikož je porfolio vstupní tak by mě ani pokles nějak netrápil, jen at ty firmy přežijí turbulentní období.
Chci to nejlepší z GB později z EU a US, začnu s... s TO nejepší z GB :)
Jinak Britanie je centrem koncentrace řízení a není to tedy stát uměle zkonstruovaný (tak jako zbytek connonwealtu+usa) a díky vystupu z EU (brexit) do pár let převezmě otěžě a předstihne ekonomický GER, tj. snad bude GB v top v Evropě, Eu podle mě nepřežije proto se chci zaalokovat právě tam.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 22-3-2021 v 07:23


Hlavně nekupuj to, co někdo nazývá ''To nejlepší z GB, z EU a USA'',
ale kontroluj si sám u každé jedné akcie, zda má P/B pod 3, P/S pod 3, dividendu nad 3% a cizí kapitál podniku není víc jak 3x vyšší než vlastní kapitál.
Pokud chceš akcii za rok prodat, musí firma letos očekávat růst zisku a tržby desítky procent, z toho vyplývá PEG 0,1 až 0,5.
Pokud chceš akcii držet do konce života kvůli dividendám, musela firma zvyšovat tržbu v letech 2010-2019. Jen pokles tržby a zisku 2020 se jí promine kvůli korona krizi.
Jestli někde někdo nabízí: ''To nejlepší z USA'', mohou to být extrémně předražené akcie před velkým krachem: Adobe, Apple, Amazon, Microsoft, Netflix, Nvidia, Visa, Mastercard, Tesla, které nejsou to nejlepší. To jsou jen nejsilnější akcie roku 2020.

Kdo chce akcie brzy koupit a držet až do konce života kvůli dividendám, nemůže koupit ty nejlepší, ale naopak ty nejhorší, s nulovou performancí, s kurzem jako před lety: AT&T, BMW, British American Tobacco, Royal Dutch Shell, Wells Fargo.
Rostoucí dividendové stálice jsou dnes 2x předražené: Johnson & Johnson, Procter & Gamble.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
leroux
Newbie
*




Příspěvků: 1
Registrován: 28-6-2021
Offline


[*] Zasláno 28-6-2021 v 23:14


zdravim,
chtel bych se prosim zeptat jestli, a pripadne jak, musim resit dane z obchodovani akcii na tdameritrade, pripadne etoro.
Nemam v Cesku trvale bydliste a ani tam posledni dva roky neziju. Momentalne se pohybuji v zahranici, kde nemam pevnou adresu.
Pri registraci u techto brokeru ale musim uvest nejakou adresu. Mam cesky pas a u svych bankovnich uctu mam starou ceskou adresu (mych rodicu).

Bankovni ucty v cesku uz nemam, pouzivam revolut, monese a wise (jeste nedavno to byl transferwise).

dekuji a preji pekny den :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 29-6-2021 v 06:59


Daň by se měla platit podle toho státu, kde žije člověk déle než 183 roku.
Kdo nežije v žádné zemi ani 182 dní roku, asi by neměl platit daň nikde.
Ale broker nebo banka budou chtít jistě nějakou adresu. Není dovoleno konto bez adresy.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 27-10-2021 v 03:42


:( Jen žádný index S&P 500. Jen žádné americké techno akcie. :(
40 % z iShares Core S&P 500 UCITS ETF dělají americké akcie sektoru IT-Software a ty jsou dnes tak předražené jako roku 2000. Mají před sebou velký krach během dalších 4 let. Tedy investice na 3 roky se asi nevyplatí. Není dobré investovat do amerického indexu S&P 500 na nejvyšším vrcholu všech dob. Investice bude rozumná po krachu indexu na polovinu, jak tomu bylo počátkem roku 2003 a počátkem roku 2009.
Když letos začíná chudý člověk s akciemi, spočítá si, za kolik let bude euro-milionář, když techno akcie porostou stejně jako minulé 3 roky. Stejně tak tomu bylo roku 2000, když začínali lidé s akciem. Místo očekávaného růstu přišel velký tříletý krach předražených západních techno akcií. Tedy investici do techno akcií a amerických indexů začít až po velkém krachu a dnes kupovat jen levné akcie s dividendou 3% až 9%.
Obrázek: index S&P 500 od 1990 do 2021 = velký krach, krach na polovinu je blízko

SP500-1990-2021.png - 13kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mark-senior
Junior Member
**




Příspěvků: 23
Registrován: 14-12-2022
Bydliště: Podhůří Jeseníků
Offline


[*] Zasláno 14-12-2022 v 18:20
Jít do toho?


Vždy jsem si říkal, zkusím si koupit nějaké akcie. Třeba 2 akcie Cola-coly. A potom můžu říct, jsem spolumajitel velké firmy. Stále jsem to odkládal, čas utíkal a najednou jsem důchodce. Připravil jsem se na něj slušně, nechali jsme si postavit pasivní domek na okraji menší vesnice, koupili nové auto, i nějakou korunu našetřili. Ovšem, realita dnešních dnů je strašná, příjem nic moc, roční ztráta z ušetřených peněz na kontě je jedna pětina. Tak jsem se vrátil k původnímu snu, koupím si nějaké akcie, snad ten propad nebude tak krutý.
Asi jste to všichni zažili, kterého brokera, v jaké měně, které akcie. Zkusím to s XTB, ale nevím, v korunách, v eurech, nebo dolarech. Eura a dolary nemám, tak asi v korunách. Ale co když budu chtít nějaké americké akcie, nebo německé, francouzské? Tak nevím. Asi si toho budu muset ještě moc moc moc přečíst. A rozhodnout se. Nebo si nechat poradit.
Napoví mi někdo?
Děkuji.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-12-2022 v 19:30


Snad by stacilo konto u Fio.cz
Coca cola je 4x predrazena s P/S 12.
Pokud je zajem hlavne o dividendy a nizkou dan, mely by se koupit akcie z Britanie, Australie, USA
s dividendou nad 5 % a P/B pod 3 na burze v Nemecku, snad budou zdaneny 0 % nebo 15 %.
Napriklad B.A.Tobacco, BHP, AT&T..

Parametry.jpg - 139kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Roman Hála
Junior Member
**




Příspěvků: 28
Registrován: 15-4-2022
Offline


[*] Zasláno 14-12-2022 v 19:47


Když jsem začínal tak jsem si otevřel účet u FIa. Dodnes jsem tam nekoupil žádnou akcii. Z mého pohledu dost vysoké poplatky. Otevřel jsem si účet u XTB. Česká podpora a je možno investovat v Kč,€ a $.Osobně investuji v korunách. Dost lidí (začátečníků) investuje i přes Degiro. Tam posíláte peníze na sběrný účet a automaticky se Vám převedou na €.Ostatní brokery jsem nezkoušel, tak vám neporadím. Myslím si, že se tu najde dost odborníků.
No a pokud chcete nakupovat dividendové akcie, tak stačí sledovat pana Ladislava .
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4  

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 47.0% - SQL: 53.0%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: