Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  19
Autor: Předmět: Statistika
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-9-2019 v 16:42


Je samozřejmě nutné započítat do toho dividendy, ale ty jsou ve výpisu od IB určitě zohledněné.
Poplatky a kurzové odchylky je nutno započítat.


Citace:

Otázka je také jak se zachovají všechna ta ETF kopírující indexy, manažeři spravující tyto ETF jsou nuceni nakupovat nyní nadhodnocené společnosti, bez jakékoliv rozvahy ohledně férových hodnot, protože prostě musí.


Indexové ETF prostě kopíruje index, nehledal bych v tom složitosti. Co je platné mudrovat nad nákupy nadhodocených společností nebo nad férovou hodnotou, když sami to leckdy lépe neumíme.
Navíc, u ETF tě samozřejmě nic nenutí kupovat ho za každou cenu, pokud je pocit že trh ustřeluje.

Nevím jestli jsem to tu už nepsal, ale pěkná knížka na toto téma je:

Never Buy Another Stock Again: The Investing Portfolio that Will Preserve Your Wealth and Your Sanity
https://www.amazon.com/Never-Buy-Another-Stock-Again/dp/0137...

Porovnávají se tam čitelnou formou různé defensivní strategie, pravidelné reinvestice apod. A také tam autor upozorňuje, že střednědobý investiční horizont je 30 let a dlouhodobý 50-70 let. Tohle si ale každý musí přebrat podle sebe :)





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-9-2019 v 17:59


Ptf. sestavené z dividendových akcií je svou podstatou defensivní sázející spíše na jistotu dividendového příjmu, proto je zpravidla růst i pokles takového ptf. nižší než indexy. Co se týče pražské burzy, tak držení Unipetrolu nebo Philipu Morris ČR bylo pro většinu investorů ziskové a Moneta kromě slušné dividendy podává celkem vyrovnaný výkon, o kterém se např. Santanderu může jen zdát. Vzhledem k tomu, že kromě dividendového příjmu se snažím v poslední době získat i akcie s potenciálem růstu, zařadil jsem do ptf. i akcie s nízkým dividendovým výnosem jako American Tower Corporation (AMT) a Waste Management, Inc.(WM), přestože jsou na maximech a parametrově nesplňují kriteria požadovaná na tomto fóru. Největší podíl mám v nízkodividendovém Freeport-McMoRan (FCX), kde počítám s dvouciferným procentuálním ziskem v horizontu 2 let.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-9-2019 v 19:28


Není to žádná sláva, ale když si vezmu moje počáteční kraviny, které bych už teď neudělal, tak to zas tak hrozný není (USA + 3 společnosti z GB a 1 z Dánska). Zbytek Evropy, který mám jinde, není nic moc, vzhledem k tomu, že tam mám ve většině zastoupenou automobilku a tabák.



Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 4-9-2019 v 22:31


K výše uvedené debatě o výkonnosti portfolia bych rád připomněl, že úlohou investiční strategie zaměřené na nákup fundamentálně podhodnocených kvalitních hodnotových dividendových akcií není porážet růstové akcie nebo trh (S&P 500) v době konjunktury, natož v období jednoho hospodářského cyklu.

Historicky začali dividendoví aristokráté (při rebalancovaní portfolia — vyřazování nebo přikupování dle aktuálních titulů v seznamu DA) překonávat výnos trhu až během druhého hospodářského cyklu období jejich držby.

Také je třeba si uvědomit, že průměrný výnos S&P 500 v uplynulých čtyřech letech včetně inkasovaných dividend byl přes 14 % p.a. To je vysoko nad historickým průměrem. Skutečně si myslíte, že vaše portfolio dividendových akcií bude schopno generovat dlouhodobě podobný výnos?

Kvalitní růstové akcie koupené v době tržního propadu v recesi (ß>1) a prodané při přiznacích vzniku nové recese budou vždy obecně ve stejném období porážet celkovou výkonností hodnotové dividendové akcie (ß<1).

Je však otázkou, zdali dokážete vybrat ty správné růstové akcie v době recese a zdali nebudete předpokládat nástup recese o mnoho let před tím, než skutečně propukne, ale i takový scénář má řešení, třeba v podobě dluhopisů nebo konvertibilních investičních cenných papírů.

V každém případě si uvědomte, co od svých investic očekáváte, jestli je tím pasivní přístup, nižší relativní volatilita, pravidelné cash flow a pomalý relativní nárůst hodnoty, nebo spíš absolutní výnos, rychlý nárůst hodnoty a aktivní správa portfolia. Druhé uvedené je v přímém rozporu s hodnotovým (dividendovým) investováním.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 06:21


Souhlasim, porovnavat se s indexem za posledni roky , tj. za roky velke konjunktury neni zcela ok.
A i tak vzdy plati ze dividenda doma je jista, zatim co vynos indexu ve smyslu zmeny ceny je nejisty a jen potencialni zhodnoceni, nikoliv skutecne
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 07:01


Já mám dvě oddělené portfolia.
V jednom jedu na Margin a mám v něm růstové tituly. Strategie je nákupu velkých růstových firem a dividenda je spíše na obtíž neb stejně nekryje náklady na úvěr. Na podzim 18 jsem trošku přeskládal i do těch, co mají i nějakou dividendu neboť jsem předpokládal jejich růst v tomto hospodářském cyklu. Díky Marginu mám růst přes 150% za tři roky (minulý rok to bylo v tuto dobu značně veselejší (přes 300%), ale to patří k Marginářům (pro Pavla spekulantům) Doplním, že využívám poměr 1:4 a počítám po zahrnutí nákladů na Margin a přijmu dividend.

Druhé portfolio mám naopak budované stejně jako většina z Vás. Zaměření na dividendy a jejich růst. Mám je 15 měsíců a jsem -1,5% kapitálově a cca 1% celkem. Koupit, držet a reinvestovat dividendy. V budoucnu by právě toto ptf mohlo tvořit můj hlavní pilíř důchodu

V tomto roce tvrdě převádím růst z Marginového do dividendového (proto i na dividendovém mám malý růst) tak, abych docílil právě efektu na konci cyklu o kterém píše abak. Dalším důvodem je efekt "vytažení" vkladu z rizikového (spekulantského) ptf. Z pohledu equity mám dnes poměr 2:1 ve prospěch růstového. Je celkem schizofrení ve správě dvou rozdílných ptf a strategií. Nicméně mám tituly, které jsou v obou ptf. Například na Marginu musím prodávat při poklesu pod určitou hranici (to bývá obvykle ze ztrátou a krátí efekt růstu) a na divi naopak.

Takže na konci cyklu využívám dividendové akcie jako dluhopisy a mám k nim stejné očekávání. Nižší, ale stabilní výnos. Ten očekávám někde kolem 7% a tudíž bude vždy menší než aktuální růst indexu SP500




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 08:34


Většina investorů má dividendové výnosy nastaveny na hodnotu cca 5% a jak někteří uvádějí, je jim jedno, zda mají momentálně ptf. v + nebo -.
Co se týče zveřejňování zpráv na tomto vlákně, tak mi zejména s ohledem na začínající investory vadí zprávy typu „mám meziroční růst dividend o 200%“, přičemž neuvede, že ptf. meziročně o 80% navýšil a hlavně chybí údaj o celkové výkonnosti ptf., což může vzbuzovat nereálné představy. Sebekriticky musím přiznat, že zveřejnění výsledků po prosincové korekci se mi taky moc nechtělo, když jsem se z hodnoty + 12,5% dostal na -8%.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 09:16


Pokud chcete dosahovat nejvyšších výnosů se současným omezením propadů portfolia, zároveň nechete iniciovat obchodní příkazy a rebalancovat portfolio častěji než jednou za kvartál, existuje strategie využívající tzv. absolutního a relativního duálního momenta, která je považována za nejvýnosnější dlouhodbou strategii mitigující negativní riziko, ale i její výkonnost byla v posledních čtyřech letech v porovnání s S&P 500 omezená (cca 6,2 % p.a.). Výkonnost komplexních strategií založených na rebalancování aktiv se změnou tržních charakteristik v průběhu hospodářského cyklu se také většinou projeví až v období druhého hospodářského cyklu implementace takové strategie, zvlášť pokud ji zahájite na konci růstového období, za které lze poslední čtyři až pět let označit.

Níže je například výkonnost takové strategie založené na držení pouze čtyř relativně nejvýnosnějších málo korelovaných aktiv na trhu v době pozitivního absolutního růstu za poslední měsíc předcházející konci kalendářních kvartálů, v ostatních případech škálovaná (alokace po 25%, 50%, 75% až 100%) na držbu amerických dvacetiletých státní dluhopisů s rebalancováním portfolia jednou za kvartál:



Průměrný počet obchodů za rok se blíží 14, což zhruba může odpovídat počtu obchodů u aktivně řízeného dividendového portfolia založeného na průběžných nákupech fundamentálně podhodnocených titulů v průběhu roku.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Honz4
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 10:21


Citace: Původně zaslal: PabloRadegast  
Citace: Původně zaslal: Honz4  
Moc často to nedělám, ale dnes jsem na Lynx náhodou zabrousil do celkového zhodnocení mých investic a vždycky, když to vidim, tak jsem z toho malinko rozčarovanej, protože v hlavě mám asi představu, že jsem na tom lépe, než nakonec ukážou tvrdý data.

Začínal jsem někde na konci roku 2015 a nyní to vychází cca na 6,6 % pa. Při investici do SP500 bych na tom byl dvakrát tak lépe. Dividendový investování mám rád, to rostoucí cash flow z dividend je parádní věc, ale tohle mě pak trošku srazí hřebínek.

Tohle je výsledek investování převážně do akcií z USA. Pak mám ještě portfolio Evropa/ČR na Fio. Tam mám pocit, že by to díky pár skvělým akciím (Shell, BHP, ČEZ, PM, Moneta, Fortuna, Unipetrol) vyšlo paradoxně lépe, i když Evropa má všeobecně oproti USA menší zhodnocení.

Jak jste na tom vy ostatní?


Ahoj, mohl bych se zeptat, jak jsi se proklikal na ten graf Cumulative Return?


Když si otevřeš správu účtu na Lynx, tak v menu v levém sloupci rozklikneš PortfolioAnalyst a tam pak už uvidíš v pravém sloupci report různé přednastavené období s reporty Cumulative return.


To že bude index výše, bych tak i čekal, ale spíš to, že to bude takový rozdíl, mě trošku udivilo a psychologicky to nepůsobí zrovna nejlépe. Další věc je, že to zhodnocení tam mám zhruba takový ten průměr, co dosahuje dlouhodobě trh. To nezní špatně, ale právě v období konjunktury bych i s touto investiční strategií čekal výnosy alespoň mírně nadprůměrné, protože až to začne padat, tak sice díky defenzivní povaze portfolia by to neměl být takový sešup, ale to průměrné zhodnocení se i tak může hravě dostat na úroveň inflace/na nulu/hluboko do mínusu.

Každopádně strategii měnit nehodlám, koule se musí valit, ty dividendy rostou pěkně, časem se to snad i na tom celkovém zhodnocení bude více odrážet. Spíše si budu více vyhodnocovat jednotlivé nákupy a snažit se zlepšit.

Díky abaku i ostatní za váš pohled, člověk se pořád učí :yes:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
PabloRadegast
Junior Member
**




Příspěvků: 8
Registrován: 4-9-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 15:44


Citace: Původně zaslal: Honz4  

Když si otevřeš správu účtu na Lynx, tak v menu v levém sloupci rozklikneš PortfolioAnalyst a tam pak už uvidíš v pravém sloupci report různé přednastavené období s reporty Cumulative return.

To že bude index výše, bych tak i čekal, ale spíš to, že to bude takový rozdíl, mě trošku udivilo a psychologicky to nepůsobí zrovna nejlépe. Další věc je, že to zhodnocení tam mám zhruba takový ten průměr, co dosahuje dlouhodobě trh. To nezní špatně, ale právě v období konjunktury bych i s touto investiční strategií čekal výnosy alespoň mírně nadprůměrné, protože až to začne padat, tak sice díky defenzivní povaze portfolia by to neměl být takový sešup, ale to průměrné zhodnocení se i tak může hravě dostat na úroveň inflace/na nulu/hluboko do mínusu.

Každopádně strategii měnit nehodlám, koule se musí valit, ty dividendy rostou pěkně, časem se to snad i na tom celkovém zhodnocení bude více odrážet. Spíše si budu více vyhodnocovat jednotlivé nákupy a snažit se zlepšit.

Díky abaku i ostatní za váš pohled, člověk se pořád učí :yes:


Diky za navedeni. Uz jsem si to taky vyjel a tady je vysledek:


Capture.JPG - 58kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-9-2019 v 13:57


Citace: Původně zaslal: abak  
K výše uvedené debatě o výkonnosti portfolia bych rád připomněl, že úlohou investiční strategie zaměřené na nákup fundamentálně podhodnocených kvalitních hodnotových dividendových akcií není porážet růstové akcie nebo trh (S&P 500) v době konjunktury, natož v období jednoho hospodářského cyklu.

Historicky začali dividendoví aristokráté (při rebalancovaní portfolia — vyřazování nebo přikupování dle aktuálních titulů v seznamu DA) překonávat výnos trhu až během druhého hospodářského cyklu období jejich držby.

Také je třeba si uvědomit, že průměrný výnos S&P 500 v uplynulých čtyřech letech včetně inkasovaných dividend byl přes 14 % p.a. To je vysoko nad historickým průměrem. Skutečně si myslíte, že vaše portfolio dividendových akcií bude schopno generovat dlouhodobě podobný výnos?

Kvalitní růstové akcie koupené v době tržního propadu v recesi (ß>1) a prodané při přiznacích vzniku nové recese budou vždy obecně ve stejném období porážet celkovou výkonností hodnotové dividendové akcie (ß<1).

Je však otázkou, zdali dokážete vybrat ty správné růstové akcie v době recese a zdali nebudete předpokládat nástup recese o mnoho let před tím, než skutečně propukne, ale i takový scénář má řešení, třeba v podobě dluhopisů nebo konvertibilních investičních cenných papírů.

V každém případě si uvědomte, co od svých investic očekáváte, jestli je tím pasivní přístup, nižší relativní volatilita, pravidelné cash flow a pomalý relativní nárůst hodnoty, nebo spíš absolutní výnos, rychlý nárůst hodnoty a aktivní správa portfolia. Druhé uvedené je v přímém rozporu s hodnotovým (dividendovým) investováním.


Ano, to je přesné!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-9-2019 v 17:12


Genau, Mann.
Když člověk dostane později důchod 12x 20.000 korun ročně,
měl by dostat ještě alespoň 12x 20.000 korun ročně dividendy z akcií.
Nikdo z nás by se neměl snažit překonat s portfoliem roční růst nějakého indexu.
Však ošklivé je, když měl člověk 2016 zcela stejně peněz z dividend jako roku 2015.
A veliké štěstí je, když měl člověk 2019 o 25% víc peněz z dividend než roku 2018.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 10-9-2019 v 17:23


Dnes jsem zaparkoval ptf na historickém maximu. V práci se holky divily, že si tak prozpěvuji, když je ta práce tak špatně placená. Manžel kolegyně Marcely prý také kupuje akcie, tak až se vrátí z Kapverd, tak snad mi to prozradí, co drží? Vůbec netuším, co dělá, ale prý se domluví anglicky.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 10-9-2019 v 19:09


Ist er ein Ausländer? Aus Afrika?
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 10-9-2019 v 21:36


Jsem na tom stejně Stanislave, dokončuji láhev burčáku jako malou oslavu famóznīho růstu posledních dnů. Samozřejmě ten burčák bych vypil i kdybych byl na historickém minimu :cool:
I ten propadák OMI udělal v posledních týdnech cca + 300%, ale stále nejsem na svejch. . Nahoru letí moji černí koně SKT, WBA , které jsem rovněž nedávno kumuloval . T se stalo mojí největší pozicí. Zajímavé dny. Ale k čemu nám to je, držíme přece na furt a nabalujeme koule.:smilegrin:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-9-2019 v 05:42


Já jsem se stal včera po ukončení burzy poprvé v životě multimilonářem. Oslavil jsem to brzkým spánkem, protože jsem z toho bludiště, co dělám, naběhanej jak nějaká stará běhna. Po tom devítiměsíčním válení potřebuji pohyb jak sůl.

Mindoro vydrž, na burze není každý den posvícení!:)

Kapverďan má německé příjmení a není zcela jisté, jestli bude sdílný to sdělit? Mně stačí vidět Afriku v televizi, protože nejsem nijak lačný někam cestovat. ČR se mi zdá dostačující na rekreování, akorát by to chtělo více dbát na pořádek, protože ten nadělaný bordel zůstane u nás a zpravidla není vůle, aby to svinstvo někdo po těch idiotech uklidil.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 11-9-2019 v 13:21


:yes:
Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Dnes jsem zaparkoval ptf na historickém maximu. V práci se holky divily, že si tak prozpěvuji, když je ta práce tak špatně placená. Manžel kolegyně Marcely prý také kupuje akcie, tak až se vrátí z Kapverd, tak snad mi to prozradí, co drží? Vůbec netuším, co dělá, ale prý se domluví anglicky.

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Já jsem se stal včera po ukončení burzy poprvé v životě multimilonářem. Oslavil jsem to brzkým spánkem, protože jsem z toho bludiště, co dělám, naběhanej jak nějaká stará běhna. Po tom devítiměsíčním válení potřebuji pohyb jak sůl.

Mindoro vydrž, na burze není každý den posvícení!:)

Kapverďan má německé příjmení a není zcela jisté, jestli bude sdílný to sdělit?


Stando, za tieto Tvoje motivačné príspevky Ti dávam ďalších 100 bodov, pobavili ma, potešili, zlepšili fajn náladu a vyčarili ešte väčší úsmev na tvári! Poznáš to, keď sa darí, tak sa darí! Yes, yes, yes! Chlapi (slečny, dámy, aby som neurazil) mám z Vás radosť, držte sa, nech sa darí! :yes: :starhit: :yes: :spin:

Inak, to jeho ptf, keď už si nás navnadil, by zaujímalo aj mňa, asi ho budeš musieť najprv dobre opiť, aby to prezradil. A čo i dušu dáš v tom boji divokom budeš musieť z neho vypáčiť to info von! :) :smilegrin: :lol: :bigsmile:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-9-2019 v 18:08


Cutty, toho určitě nevožeru, protože oba nekouří a nepijí. Dnes mě Marcela pokárala, že si pohvizduji a že mi to někdo brzy vpálí. Jsou to holky v přechodu, takže to pískání už je pro ně pouze volání na pastvu a heslo podle hvizdu poznáš pizdu, už pro ně dávno ztratilo kouzlo mládí. Pískat se tam nesmí ani prozpěvovat, protože to snižuje důstojnost instituce. Dnes jsem narazil také na policajta, který se hlásí k rodné straně a slovo bolševik mu nezní libě. Ve skladu dělá Lada, tak jsem to nazval Půlnočním královstvím stejně jako v té pohádce o té pyšné princezně, kde byla zakázána veselost a zpívání, ale spíše by to mělo být o princezně se zlatou hvězdou na čele. Už se mi tam dvě podbízejí. Kolegyně se mě ptala, jestli mám rád zvířata, tak jsem jí měl odpovědět, že si potrpím na bobra. Už to znám ty jejich průpovídky. Je to hrozná nesvoboda, si někam nevyrazit, stavět sněhuláka nebo honit po louce motýly.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 11-9-2019 v 19:27


To Stanislav :lol::lol::lol::thumbup:.

Zabi bobra zachrániš strom!

Jó, jóó, koľkokrát si tú rozprávku pozriem tiež nostalgicky spomínam na staré dobré časy a vravím si či v dnešnej dobe nežijeme "tak nějak trochu blbě". Život bol síce ťažký, ale hodnotovo oveľa krajší, veselší, človek človeka si vedel viac vážiť, neboli žiadne mobily a iné....pííp....vymoženosti dnešnej doby a to som prosím pekne ešte len pán v stredných rokoch, o čom budem hovoriť na staré kolená netuším.

- Král Miroslav: "Pamatuj si ševče! Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj!"

Pyšná princezná (1952)
https://www.freefilm.to/film/pysna-princezna
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-9-2019 v 08:08


Skvěle Stando, hned mám po přečtení tvého příspěvku lepší náladu, nejlepší je ten bobr (ta kolegyně se asi musela zatvářit)! Zas napiš, až se tam něco zajímavého uděje:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 12-9-2019 v 08:39


To Pavel,

náš Standa je slušňák (gentleman), on jej chcel povedať, že bobra :blush:, ale nakoniec si to rozmyslel a povedal jej iné zvieratko. Možno mačičku (kočičku)? :punk:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 1-10-2019 v 17:27


Září bylo pro ptf. nejlepším měsícem, kdy po srpnovém mírném propadu ptf. narostlo o 5,7% a za 3Q letošního roku bylo dosaženo přes 11%.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 2-10-2019 v 08:01


Citace: Původně zaslal: Wiki  
Září bylo pro ptf. nejlepším měsícem, kdy po srpnovém mírném propadu ptf. narostlo o 5,7% a za 3Q letošního roku bylo dosaženo přes 11%.


Pro mě to byl hlavně super dividendový měsíc, kdy jsem dostal rekordních bez pár centů 200 USD netto. Hned ty grafy vypadají radostněji.




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 2-10-2019 v 18:33


Sklizeň z mé dividendové zahrady za 3.kvartál: 785.1 $ a 244 €.
Meziročně +21.2 %, přičemž z toho cca 2/3 bylo novým kapitálem a 1/3 růstem.

Nové pozice: AbbVie, Bristol-Myers Squibb
Přikoupeno: Bank of Nova Scotia, British American Tobacco, Molson Coors

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 3-10-2019 v 08:56


Citace: Původně zaslal: Jack N.  
Sklizeň z mé dividendové zahrady za 3.kvartál: 785.1 $ a 244 €.
Meziročně +21.2 %, přičemž z toho cca 2/3 bylo novým kapitálem a 1/3 růstem.

Nové pozice: AbbVie, Bristol-Myers Squibb
Přikoupeno: Bank of Nova Scotia, British American Tobacco, Molson Coors



Pěkný Jacku, to už je slušná kvartální výnosnost! Brzy dosáhneš kulaté mety - 10.000 Kč měsíčně. To už není daleko od průměrného českého důchodu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3    5  ..  19

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 41.9% - SQL: 58.1%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: