Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4
Autor: Předmět: Statistika
Pavel
Member

[*] Zasláno 6-9-2019 v 13:57

Citace: Původně zaslal: abak  
K výše uvedené debatě o výkonnosti portfolia bych rád připomněl, že úlohou investiční strategie zaměřené na nákup fundamentálně podhodnocených kvalitních hodnotových dividendových akcií není porážet růstové akcie nebo trh (S&P 500) v době konjunktury, natož v období jednoho hospodářského cyklu.

Historicky začali dividendoví aristokráté (při rebalancovaní portfolia — vyřazování nebo přikupování dle aktuálních titulů v seznamu DA) překonávat výnos trhu až během druhého hospodářského cyklu období jejich držby.

Také je třeba si uvědomit, že průměrný výnos S&P 500 v uplynulých čtyřech letech včetně inkasovaných dividend byl přes 14 % p.a. To je vysoko nad historickým průměrem. Skutečně si myslíte, že vaše portfolio dividendových akcií bude schopno generovat dlouhodobě podobný výnos?

Kvalitní růstové akcie koupené v době tržního propadu v recesi (ß>1) a prodané při přiznacích vzniku nové recese budou vždy obecně ve stejném období porážet celkovou výkonností hodnotové dividendové akcie (ß<1).

Je však otázkou, zdali dokážete vybrat ty správné růstové akcie v době recese a zdali nebudete předpokládat nástup recese o mnoho let před tím, než skutečně propukne, ale i takový scénář má řešení, třeba v podobě dluhopisů nebo konvertibilních investičních cenných papírů.

V každém případě si uvědomte, co od svých investic očekáváte, jestli je tím pasivní přístup, nižší relativní volatilita, pravidelné cash flow a pomalý relativní nárůst hodnoty, nebo spíš absolutní výnos, rychlý nárůst hodnoty a aktivní správa portfolia. Druhé uvedené je v přímém rozporu s hodnotovým (dividendovým) investováním.

Ano, to je přesné!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 6-9-2019 v 17:12

Genau, Mann.
Když člověk dostane později důchod 12x 20.000 korun ročně,
měl by dostat ještě alespoň 12x 20.000 korun ročně dividendy z akcií.
Nikdo z nás by se neměl snažit překonat s portfoliem roční růst nějakého indexu.
Však ošklivé je, když měl člověk 2016 zcela stejně peněz z dividend jako roku 2015.
A veliké štěstí je, když měl člověk 2019 o 25% víc peněz z dividend než roku 2018.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Member

[*] Zasláno 10-9-2019 v 17:23

Dnes jsem zaparkoval ptf na historickém maximu. V práci se holky divily, že si tak prozpěvuji, když je ta práce tak špatně placená. Manžel kolegyně Marcely prý také kupuje akcie, tak až se vrátí z Kapverd, tak snad mi to prozradí, co drží? Vůbec netuším, co dělá, ale prý se domluví anglicky.
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 10-9-2019 v 19:09

Ist er ein Ausländer? Aus Afrika?
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**

[*] Zasláno 10-9-2019 v 21:36

Jsem na tom stejně Stanislave, dokončuji láhev burčáku jako malou oslavu famóznīho růstu posledních dnů. Samozřejmě ten burčák bych vypil i kdybych byl na historickém minimu :cool:
I ten propadák OMI udělal v posledních týdnech cca + 300%, ale stále nejsem na svejch. . Nahoru letí moji černí koně SKT, WBA , které jsem rovněž nedávno kumuloval . T se stalo mojí největší pozicí. Zajímavé dny. Ale k čemu nám to je, držíme přece na furt a nabalujeme koule.:smilegrin:
Stanislav
Member

[*] Zasláno 11-9-2019 v 05:42

Já jsem se stal včera po ukončení burzy poprvé v životě multimilonářem. Oslavil jsem to brzkým spánkem, protože jsem z toho bludiště, co dělám, naběhanej jak nějaká stará běhna. Po tom devítiměsíčním válení potřebuji pohyb jak sůl.

Mindoro vydrž, na burze není každý den posvícení!:)

Kapverďan má německé příjmení a není zcela jisté, jestli bude sdílný to sdělit? Mně stačí vidět Afriku v televizi, protože nejsem nijak lačný někam cestovat. ČR se mi zdá dostačující na rekreování, akorát by to chtělo více dbát na pořádek, protože ten nadělaný bordel zůstane u nás a zpravidla není vůle, aby to svinstvo někdo po těch idiotech uklidil.
CUTTY
Junior Member
**

[*] Zasláno 11-9-2019 v 13:21

:yes:
Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Dnes jsem zaparkoval ptf na historickém maximu. V práci se holky divily, že si tak prozpěvuji, když je ta práce tak špatně placená. Manžel kolegyně Marcely prý také kupuje akcie, tak až se vrátí z Kapverd, tak snad mi to prozradí, co drží? Vůbec netuším, co dělá, ale prý se domluví anglicky.

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Já jsem se stal včera po ukončení burzy poprvé v životě multimilonářem. Oslavil jsem to brzkým spánkem, protože jsem z toho bludiště, co dělám, naběhanej jak nějaká stará běhna. Po tom devítiměsíčním válení potřebuji pohyb jak sůl.

Mindoro vydrž, na burze není každý den posvícení!:)

Kapverďan má německé příjmení a není zcela jisté, jestli bude sdílný to sdělit?

Stando, za tieto Tvoje motivačné príspevky Ti dávam ďalších 100 bodov, pobavili ma, potešili, zlepšili fajn náladu a vyčarili ešte väčší úsmev na tvári! Poznáš to, keď sa darí, tak sa darí! Yes, yes, yes! Chlapi (slečny, dámy, aby som neurazil) mám z Vás radosť, držte sa, nech sa darí! :yes: :starhit: :yes: :spin:

Inak, to jeho ptf, keď už si nás navnadil, by zaujímalo aj mňa, asi ho budeš musieť najprv dobre opiť, aby to prezradil. A čo i dušu dáš v tom boji divokom budeš musieť z neho vypáčiť to info von! :) :smilegrin: :lol: :bigsmile:
Stanislav
Member

[*] Zasláno 11-9-2019 v 18:08

Cutty, toho určitě nevožeru, protože oba nekouří a nepijí. Dnes mě Marcela pokárala, že si pohvizduji a že mi to někdo brzy vpálí. Jsou to holky v přechodu, takže to pískání už je pro ně pouze volání na pastvu a heslo podle hvizdu poznáš pizdu, už pro ně dávno ztratilo kouzlo mládí. Pískat se tam nesmí ani prozpěvovat, protože to snižuje důstojnost instituce. Dnes jsem narazil také na policajta, který se hlásí k rodné straně a slovo bolševik mu nezní libě. Ve skladu dělá Lada, tak jsem to nazval Půlnočním královstvím stejně jako v té pohádce o té pyšné princezně, kde byla zakázána veselost a zpívání, ale spíše by to mělo být o princezně se zlatou hvězdou na čele. Už se mi tam dvě podbízejí. Kolegyně se mě ptala, jestli mám rád zvířata, tak jsem jí měl odpovědět, že si potrpím na bobra. Už to znám ty jejich průpovídky. Je to hrozná nesvoboda, si někam nevyrazit, stavět sněhuláka nebo honit po louce motýly.
CUTTY
Junior Member
**

[*] Zasláno 11-9-2019 v 19:27

To Stanislav :lol::lol::lol::thumbup:.

Zabi bobra zachrániš strom!

Jó, jóó, koľkokrát si tú rozprávku pozriem tiež nostalgicky spomínam na staré dobré časy a vravím si či v dnešnej dobe nežijeme "tak nějak trochu blbě". Život bol síce ťažký, ale hodnotovo oveľa krajší, veselší, človek človeka si vedel viac vážiť, neboli žiadne mobily a iné....pííp....vymoženosti dnešnej doby a to som prosím pekne ešte len pán v stredných rokoch, o čom budem hovoriť na staré kolená netuším.

- Král Miroslav: "Pamatuj si ševče! Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj!"

Pyšná princezná (1952)
https://www.freefilm.to/film/pysna-princezna
Pavel
Member

[*] Zasláno 12-9-2019 v 08:08

Skvěle Stando, hned mám po přečtení tvého příspěvku lepší náladu, nejlepší je ten bobr (ta kolegyně se asi musela zatvářit)! Zas napiš, až se tam něco zajímavého uděje:-)
CUTTY
Junior Member
**

[*] Zasláno 12-9-2019 v 08:39

To Pavel,

náš Standa je slušňák (gentleman), on jej chcel povedať, že bobra :blush:, ale nakoniec si to rozmyslel a povedal jej iné zvieratko. Možno mačičku (kočičku)? :punk:
 Stran:  1  2    4