Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  4    6    8  ..  19
Autor: Předmět: Statistika
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 22-12-2019 v 22:29


Vitususu, bravo!

mas to na desetinky, ne nadarmo se ciframi zivis, da-li se to tak rici.
Ja to sleduji fakt nahrubo, vim, ze 2 roky zpatky mi to davalo rocne cca 40% rocnich familly vydaju. Letos o fous min nez 60%. Cim vetsi ptf tim vetsi ficak to je.
Treba BP dripuju tak 5-6 let a z 250ks je tam dnes 360 ks aniz bych musel cokoli udelat. Ten kapitalismus ma neco do sebe, hmmm :spin:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-12-2019 v 22:47


Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Vitususu, bravo!

mas to na desetinky, ne nadarmo se ciframi zivis, da-li se to tak rici.
Ja to sleduji fakt nahrubo, vim, ze 2 roky zpatky mi to davalo rocne cca 40% rocnich familly vydaju. Letos o fous min nez 60%. Cim vetsi ptf tim vetsi ficak to je.
Treba BP dripuju tak 5-6 let a z 250ks je tam dnes 360 ks aniz bych musel cokoli udelat. Ten kapitalismus ma neco do sebe, hmmm :spin:


Bobe to je paráda. Ze 40 na 60% tak rychle! Máš můj obdiv. Já to mám trochu jinak, dividendy už sosám a utrácím. Žiju si totiž dráž, než kolik mám aktuální plat. Aspoň natrénuju situaci v důchodu:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 22-12-2019 v 22:54


Jasan, Pavle, I moji hosani vedi, ze divi mohou utratit a na podstatu se nehrabe nebo ti pracka upadne.
Tech ze 40 na 60% zahrnuje nejake trejdy pro radost, zaroven jsme ale pro-x-ebal Starbax, ktery se drzi na veky. A zatim neklesnul na hodnoty, za ktere bych dokoupil.
A pak reinvestici divi.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 12:03


Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Jasan, Pavle, I moji hosani vedi, ze divi mohou utratit a na podstatu se nehrabe nebo ti pracka upadne.
Tech ze 40 na 60% zahrnuje nejake trejdy pro radost, zaroven jsme ale pro-x-ebal Starbax, ktery se drzi na veky. A zatim neklesnul na hodnoty, za ktere bych dokoupil.
A pak reinvestici divi.


Roberto, těch 40-60 % je naprostá bomba, já jsem na 1.2 % vůči mnou nadefinovanému cíli, kterým je průměrný příjem amerického vysokoškoláka, který byl cca 81,000 USD ročně v roce 2011, plus 3% inflace ročně.

Long way to go :)




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 12:48


Long long way to go:cool:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 15:30


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Long long way to go:cool:


2040 je tu co by dup (to je takový překladatelský oříšek :lol:) A když to půjde dobře, tak by to mohlo klapnout i dřív.




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 15:45


Fucking-FAANG-MSFT.png - 602kB

These stupid fucking FAANG stocks plus Microsoft in the year 2019
Tyto hloupé fikané FAANG akcie plus Microsoft v tom roce 2019
Pro mě není důležité, jak se akcie jmenuje a kolik procent během roku roste
Pro mě je důležité, aby investice 6.000 € do každé akcie během roku přinesla 300 € dividendy


Comdirect.de ukazuje dnes v dolaru roční performanci:
Apple Inc.​ +78,18 %
Microsoft Corp.​ +55,07 %
Facebook Inc.​ +54,65 %
Alphabet Inc.​ +32,01 %
Netflix Inc.​ +29,29 %
Amazon.​com Inc.​ +22,29 %

Roční performanci mám ale taky. Moje nejsilnější akcie roku 2019:
Bank of America Corp.​ +49,50 %
Procter & Gamble Co.​ +41,54 %
Münchener Rückvers.​-Ges.​ AG +40,57 %
Tesco PLC +39,76 %
AT & T Inc.​ +38,33 %
British American Tobacco PLC +36,08 %
Iberdrola S.​A.​ ​ +33,50 %

Nejvíce negativní performanci měla akcie Kraft Heinz a potom Walgreens. Ovšem s Walgreens jsem v plus.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 15:55


Já letos pumpoval každý měsíc z Margin ptf do dividendového ptf dvojnásobek svých nákladů a tak mohu, z tohoto krátkého úseku jednoho roku, dělat předpoklad, že bych mohl považovat stav letošního roku, že cíl investování je naplněn. Divi ptf dělá mi také radost neb generuje průměrně očekávaný můj důchod.
Teď mne čeká ještě investice do bydlení a tak příští rok beru hypotéku a jde se něco koupit ač jsou ceny bydlení víc přepálené než u akcií.




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 16:25


Vitususu, dupa sem dupa tam, to u Vas na Severu neco znamena, nee? :-) ...to byl jenom ftip…
...zakladem uspechu bylo asi to, ze uplne na zacatku pred nejakymi 7 lety jsen do DGI vrhnul veskery kes, co jsem povymetal ze fsech sufliku, treba jsem pred anexi Krymu prodal trendbond se ztratou 50 koliku. A tak, no, jedu o fous vetsi divocinu nez plan, ktery striktne dodrzujes Ty.
Nakonec se tam dohrabem vsichni, pokud neco total nepos…
Kurzy se nam prumeruji, snehova koule nabaluje a efekt slozeneho uroku resp. slozene dividend plus firmy s pravidelne zvysovanou divi nas do toho raje /financni svobody/ nakonec dotlaci.
81 k juesdy rocne? Smely target...ale B&H2012 z toho ma v 64 letech cca 900 000 usd rocne a investuje od 14 let.

Milan se tam uz dostal, jak vidno, duchodce jeden :-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 16:30


Důchodce ještě nejsem, ale mám to připravené. Teď mám ještě tři děti na školách a tak můj důchod míří do jejich vzdělání. Investice do dětí se nedají převést do peněz, ale doufám, že jsem udělal maximum abych štafetu DNA předal co v nejlepším stavu.



ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 18:35


gratulace ke 3 dětem, nevymřeme a strom života je třeba rozšiřovat-
i ten micron se krásně zazelenal- hlavně neházet flintu do žita
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 19:15


Mně se možná třetí zítra narodí :) jsou to drahé srandy, ale člověk má alespoň proč do toho dupat...



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 19:22


Hoši hoši, samá krásná čísla.
Roberto, naposled si pamatuju, že jsi psal o 30% krytí nákladů... a ejhle, ty referuješ růst z 40 na 60 %. Megamoc dobrý!!! Gratuluju
Já zatím kreju výdaje tak z 10-15 %. Nicméně ve 29 letech mám ještě dost času. V následujícím roce 2020 nebudu dávat žádný vstup, bude to pouze reinvestice dividend a možná nějaký prodej a nákup. Hlavně se mi za dva týdny narodí malá investorka, takže vše budu cpát do ratolesti... jo a taky musim koupit větší auto (zůstanu věrný starým VW)
Vitusus nejsi na sebe moc přísný? 81 tisíc vdolků za rok??? Dyť to je 1,9 mega Kč za rok nestačila by pětina? (kdyby to bylo v čistém tak je to 31-32 kkč)
Milan nás pravidelně informuje o jeho progresivní strategii, kterou letos rozvíjel v odlívání do dividendových titulů. Z toho co vím tak se mu maximálně daří. Radost koukat na jeho výsledky
Pavel, který je zhruba stejně starý jako Milan již jen spotřebovává. Ten se z nás všech asi má nejlépe. Dle postřehů z posledního srazu však začal před mnoha lety.
Roky = sněhová koule = svoboda a tohle tesat do kamene

Pokud budu u počítače tak se 4.1.2020 ozvu se statistikou jak vypadá po dvou letech moje první půjčka na akcie. I ta druhá půjčka z letošního roku si vede dobře, ale o tom jindy...

Hošani, přeji vám všem poklidné prožití následujících dnů a bezproblémový start do nového roku. Michal




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 21:15


Citace: Původně zaslal: kraken  
gratulace ke 3 dětem, nevymřeme a strom života je třeba rozšiřovat-
i ten micron se krásně zazelenal- hlavně neházet flintu do žita


Nejen Micron, ale i Antero (AM) mi dělá radost. Jinak dětí mám 6 (4 vlastní) a tak je do čeho investovat




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 21:27


musím někdy na pivo
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 08:21


Ano, Roberto, dupa u nás na Severu něco znamená :lol: A dle posledních zkušeností z gymu je na dámskou dupu v leginách docela inspirující pohled :smilegrin:

Míšo, ano, zní to přísně, ale upřímně, bez smělých cílů to není ta správná zábava :) A vlastně, proč bych se měl chtít mít hůře, než průměrný US college graduate? Navíc když se zdá, že by to mohlo být celkem v pohodě dosažitelné v rozumném časovém horizontu. Ale třeba mě v průběhu času přestane bavit syslit a budu chtít začít spotřebovávat, kdo ví :) A pak se může stát, že to zaseknu dřív, třeba na polovině, a taky pěkně vyžiju.




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 10:12


:lol::lol::lol: Vitusus, je dobre , ze zijes dupmnym zivotem :thumbup:
A s tim je spojeno to spotrebovavani divi flow driv nez zdechnem. Neboli, vzpominat v domove duchodcu na pracovni ci investorske uspechyje pomerne velka zoufalost. Bych to videl, ze se chleba zacina lamat s 50-tkou, tam je podle mne treba zacit trochu radit...takovy Cohiba bar v Bucuresti mohu doporucit :-) ...kdyz to budete googlit, tak se to ve skutecnosti jmenuje jinak...Cohiba je tylko kryci nazev :thumbup:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 10:18


Michale, decka jsou to nejlepsi co mame /vidim, ze s kvantitou Milana mozna uz nedostihnu :-) / Ale ten income flow: priznam se, ze to uplne tak hrozne kazdy mesic nesleduju, max tak za kvartal nebo pulrok a je to zvlasni, jak se to rychle koti. A nejlepsi na tom je, je je uplne sumafuk, za kolik akcie zrovna jsou...jsouc DGI plati zname pravidlo, kdyz nase papiry rostou, jsme v poho, mame virtualne vice, kdyz dolu, nakupujemeza dobre ceny a kdyz do boku, sbirame divi.
Se tesim, co nastane, az prijde 50% Ausverkauf, to bude kvikotu. Pritom je to nejlepsi prilezitost jak nakoupit.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 17:39


Chlapi, chlapi, čtu tady samá vážná moudra - přitom prý mají být veselé vánoce:-)))

Jak píše moravský guru Bob: "Bych to videl, ze se chleba zacina lamat s 50-tkou, tam je podle mne treba zacit trochu radit..." Tak já už jsem chleba zlomil a začínám (opravdu teprve začínám) řádit:-)

Ano, tohle bude bomba, na to bychom neměli zapomínat, že to opravdu může přijít: "Se tesim, co nastane, az prijde 50% Ausverkauf, to bude kvikotu. Pritom je to nejlepsi prilezitost jak nakoupit."

Tož veselé vánoční svátky a Silvestr a šup do roku 2020, kde to buď dál poroste, anebo budeme přikupovat!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Peter B
Junior Member
**




Příspěvků: 5
Registrován: 5-7-2019
Bydliště: Zeměplocha
Offline

Nálada: Zamračené, občas dividendy

[*] Zasláno 26-12-2019 v 14:58


Koniec roka sa blíži neúprosne, dividendy všetky prijaté a ja prispejem menším "sebachvastánim".
Investujem od r.2017. Po tej dobe ľutujem len to že som nezačal skôr a mal uložené peniaze v peňažných fondoch ktoré mi za 5r priniesli zhodnotenie 8%.
Od kedy investujem držím sa pravidla investuj 2/3 mzdy do snehovej guľe a musím povedať že sa zväčšuje každým mesiacom. Aktuálne dosiahol medziročný nárast dividend 45,6%. (rok predtým 44%). Na mesačnej báze tvorí divi 30% mojej mzdy defacto cely prijem ide do dividendových akcii a tak guľa narastá a narastá a ja už pomaly začnem rozmýšlať kedy z nej postavím snehuliaka.

Peter




Kto sa naháňa za peniazmi, nikdy ich nedohoní. Robte svoju prácu lepšie než sused. Peniaze za vami pribehnú samé.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 1-1-2020 v 09:57


____WntrAD.jpg - 62kB Na Brdech lákaj bílé pláně,
honem lyže nebo saně, hurá ze stráně.

Nyní je nutné překonat hladový měsíc leden, kdy mohu dostat jen kolem 85 € dividendy (podle ledna 2019)
a jestli nevyhladovím v lednu, pak s únorem začne 11-měsíční období hezkých dividend.
Hned v únoru mohu dostat 1.088 € dividendy (podle února 2019): 301 € od BHP Group, 228 € od Siemens, 111 € od Brit.Amer.Tobacco, 238 € Iberdrola a další dividendy v únoru.
A tak hned v únoru koupím akcie.
Kdyby předražený Microsoft klesl na 154 $, zůstal by stále předražený, ale já bych koupil 4 akcie MSFT po 140 € za celkem 560 € jen tak na semeno. 4 kusy proto, abych dostal alespoň 1 € po zdanění 4x ročně dividend a ne méně jak 1 €, protože by byla dividenda menší jak 1 euro k smíchu. Nejprve jsem plánoval 1 předraženou akcii MSFT na semeno, pak 2 akcie MSFT, nyní plánuju koupit 4 předražené akcie MSFT na semeno. :) Dalších 5.500 € bych investoval do akcie MSFT až po létech, až bude po velkém dvouletém krachu akcie levná s výnosem dividendy víc jak 3%.
Já kupuju akcie jen kvůli dividendám a proto je dnes Microsoft zcela nezajímavý, když má výnos dividendy jen 1,2%. Výnos dividendy 3% z dnešního kurzu může být dosažen až za 10 let. Raději koupím akcie, které mají 8% až 3% výnos dividendy hned teď. Během posledního roku rostla akcie Microsoft 55% a akcie Shell jen 4% a proto mám rád Shell a nenávidím Microsoft. Ten roste hlavně díky manipulaci silnými nákupy vlastních akcii Microsoftem = buyback.

Začínajícím dividendovým investorům se nabízí dnes levné akcie s vysokým výnosem dividendy 5% až 7%: BASF, AT&T, BHP Group, British American Tobacco, Royal Dutch Shell. Já je všechny mám už v dostatečném počtu koupeny.

Během roku 2020 přidám peníze na moje 4 nové akcie: Enbridge, Bank of Nova Scotia, Mitsubishi Corp. A Walgreens Boots Alliance, jestli nebude společnost koupena od KKR.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 1-1-2020 v 19:28


Tak se sešel rok s rokem a mohu se Vámi podělit o rekapitulaci roku 2019. Prvně však bych rád popřál všem Vám šťastný nový rok, hodně zdraví a úspěšné investování.

Moje osobnost i ptf je rozděleno na dvě části ve kterých uplatňuji dvě rozdílné strategie. O jedné mi Pavel hned řekne, že je spekulantská a má jistě v tom kus pravdy ač jsem dalek Tradera. Zkrátka využívám rizikový nástroj a k němu náleží i přístup, který takhle může vypadat

V roce 2019 jsem vybudoval dividendové ptf a dosáhl důležitého bodu, kdy očekávané dividendy odpovídají očekávanému důchodu. Toto ptf jsem budoval jednak prodejem bytu, podílů na různých polnostech po prarodičích a významně „odlíváním“ kapitálu s rizikového Margin ve výši svého platu ze zaměstnání (což se mi dařilo po celý rok). Díky tomu „odlívání“ jsem si ověřil i možnost si zajistit alternativní příjem a hlavně neriskovat svoji equitu – poučení ze závěru roku 2018.
Z čísel je zajímavý růst tohoto ptf ve výši 26,22% v %p. (a vypočteno Brokerem neboť jsem kupoval průběžně), jinak v Yahoo 8,87%. Skladba titulů dává 7,97% dividend

Margin ptf (k vlastním zdrojům mám kontokorent v poměru 1:4 za který ručím nakoupenými akciemi) jsem dosáhl růstu po započtení všech poplatků a hlavně významnou částkou za úroky z kontokorentu poníženými nezanedbatelnými dividendami 129,49% p.a. Ač toto číslo vypadá neuvěřitelně, je to jen částečný návrat do pozice říjnu 2018, kde jsem měl zhodnocení přes 300% a do Vánoc jsem byl skoro jen na vkladu a to jen díky včasnému přechodu víceméně do hotovosti.
V roce 2019 jsem více jak 3krát musel odprodávat a realizovat ztrátu při poklesech tak, abych udržoval poměr Marginu. Takže Novoroční předsevzetí je nepohybovat se tak na hraně a letos nic nuceně neprodávat.
Takže Margin- dobrý sluha, ale zlý pán

Letos mne asi bude čekat nákup nemovitosti (stále žiji v nájmu). Na to mělo jít Margin ptf. Žel není stále v takové výši, kam vyrostly ceny pražských bytů a nechci se jej vzdát, a tak to bude řešit klasická hypotéka. Ta má však omezení v tom, že jak stárnu, tak jsem se dostal na hranici, kdy ji lze vzít jen na 15 let, což zvedá měsíční splátku. Na druhou stranu mne potěšila banka v tom, že uznává kapitálové příjmy z dividend tak, že je přičte k příjmům k závislé činnosti (mzda)

Jinak jsem letos otevřel téma dědictví a učinil několik kroků. Například jsem dal plné oprávnění partnerce u Brokera, aby mohla řešit nečekanou událost. Takže další předsevzetí je začít více dbát na životosprávu, aby toho mohla využít co nejpozději. To však neznamená, že v tomto roce nebudou investorská pivka!!!

Omlouvám se za delší psaní, ale v roce 2019 se toho událo celkem dost




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 1-1-2020 v 22:10


Hoši,

rychle jsem si projel co a jak se za rok 2019 dělo s mým portfoliem: co jsem nakoupil, co prodal, z čeho plynuly dividendy.

1) suma čistých dividend za rok se zvýšila z $1485 (rok 2018) na $1798 (rok 2019), nárůst o 21 %
2) V červenci jsem vzal, v pořadí již druhou, půjčku na akcie. Opět v hodnotě 200 tisíc Kč, které jsem okamžitě investoval
3) pár prodejů bylo, z různých důvodů
4) v roce 2019 mi přibyla akorát jedna společnost: Digital Realty s nákupem v prosinci
5) za rok 2019 jsem přikoupil celkem 3x JNJ (celkem 24 ks s cenou pod $130/ks), 2x NRZ, 2x MA, 2x MSFT, 2x NEE, 1x HD
6) díky velkým příkupům spíše růstových titulů MA+MSFT+NEE se mi značně zvedla hodnota portfolia, snížil se mi výnos portfolia a zvýšil DGR portfolia. Nicméně zvýšení pozice v NRZ na celkem 150 ks slušně balancuje pokles výnosu portfolia
7) Z hlediska aktuální hodnoty portfolia: největší pozice JNJ se zastoupením 10,0 %. TOP 4 pozice (JNJ, MA, MSFT, NEE) tvoří 37,0 % portfolia.
8) Z hlediska dividendového příjmu: největší dárce NRZ se zastoupením 13,4 %, TOP 3 (NRZ, MAIN, JNJ) tvoří 37,6 %.
9) Pro rok 2020 očekávám nárůst dividendového příjmu kolem 10 %, z čehož většina je DGR a zbytek reinvestice.
10) pro rok 2020 nepředpokládám žádný vlastní vklad do portfolia protože se mi předevčírem narodil prcek ;-)




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 2-1-2020 v 11:38


Citace: Původně zaslal: michal.holik  


10) pro rok 2020 nepředpokládám žádný vlastní vklad do portfolia protože se mi předevčírem narodil prcek ;-)



Ovšem toto je velmi zajímavá a pro investora důležitá informace, dědic je tady :lol: A s ním o stupeň vyšší motivace k zajištění finanční nezávislosti. Gratuluju Michale!




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 2-1-2020 v 17:32


Gratuluji Michale, ať ti dělá samou radost. :)



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  4    6    8  ..  19

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 40.1% - SQL: 59.9%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: