Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  5    7    9  ..  19
Autor: Předmět: Statistika
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 2-1-2020 v 19:50


Dovolím si také shrnutí dividendové zahrady (no spíše ZOO :)) za poslední kvartál a celý rok 2019.

Ve 4.kvartále jsem obdržel netto dividendy 668.3 $ a 144.1 €, meziročně +28.1%.
Růst byl z větší části díky přísunu nového kapitálu.
Nové pozice: Johnson & Johnson, CoreSite Realty a Embotelladora Andina S.A.
Přikoupeno: Fortis, Molson Coors
Snížení pozice: Omega Healthcare
Prodej: Sabra Health Care

A jak vypadal souhrn dividend za celý rok 2019:
Celkem 2787.9 $ a 663.1 €, meziročně +20.6%
Pro rok 2020 mám vytyčený růst dividend 15 až 17%, snad se to podaří.

Portfolio za uplynulý rok rostlo jako z vody, dařilo se skoro všemu, čili výsledek je +30.8 %.
Velice silně pochybuji, že rok 2020 bude takto silný. Takže mi +10% bude stačit :lol:

10 největších pozic - zastoupení v ptf v %:
Copel - 6,1 %
C&C Group plc - 4,3 %
Archer Daniels Midland - 3,8 %
Cemig - 3,5 %
Union Pacific - 3,2 %
British American Tobacco plc - 3,1 %
PepsiCo - 3,1 %
National Grid plc - 2,9 %
Royal Dutch Shell - 2,9%
General Mills - 2,8 %

10 nejziskovějších pozic - celkový výnos v %:
CSX corp. +224 %
Copel +122,9 %
Union Pacific +94,1 %
Main Street Capital +83,7 %
Sibanye Stillwater +79,9 %
Store Capital +70,9 %
Diageo plc +63,9 %
W.P. Carey +55,6 %
Cemig +54,6 %
TC Energy +51,8%

Nejhorší a zároveň nejmenší (spekulativní) pozice je CBL preferred E, pro rok 2020 nevyplatí dividendu na běžné i preferenční akcie, takže jsem -40 %. Dále se mi významněji červená Barings BDC -17% a Cardinal Healh - 15,3%.


Michale, gratuluji a nechť se rodině daří co nejlépe !

A všem přeji, ať je rok 2020 ještě lepší ve všech oblastech lidského konání, investice nevyjímaje.


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 3-1-2020 v 06:36


Ptf mi sice rostlo za minulý rok +47%, ale po předloňském propadu to bude zřejmě polovic. Z tohoto prostého důvodu mi připadá nesmysl sem uvádět tyto čísla a letos to je naposled. Největší radost mám samozřejmě z mého Krakena Citigroup, který se konečně probouzí z dekádního spánku. Průměrnou nákupku mám 40,26 USD a vlastním 422 akcií. Dokud mám práci, tak zřejmě do toho nebudu rýpat, protože akcie je v pohybu směrem do vrchu. Jeho tržní cena by se měla pohybovat nad 120 USD, což je 1,5x násobek účetní ceny a vyobrazovalo by to správné fundamentální ohodnocení. Mimochodem, právě včera se P/B dostalo opět nad 1 a tedy zaručený krásný růst +50% má ještě před sebou.





AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 3-1-2020 v 11:50


Neni to tak zlé s akcionářkou Mary Ann,
která 30.9. přestala pracovat a od 2.12. do 29.12. byla s mými dětmi na jihu Filipín na dovolené.
Protože ona má stále 9 akcií na kontě za víc jak 8.500 €:
Po 1.000 € koupené akcie ATaT, BASF, BMW, BHP, B.A.Tobacco, HSBC, R.D.Shell B, Sanofi.
Za 500 € koupené akcie Infineon.
:cool: Tedy akcie koupené za víc jak 8.500 € má dosud.
Prodala jen v nouzi bez peněz v listopadu za 1.000 € koupené akcie Iberdrola a za 1.000 € koupené akcie Munich Re.
Jistě by bylo lepší prodat Sanofi a koupit zpátky Munich Re, protože ona má měsíční jízdenku na městskou dopravu a může si tedy dojeti metrem 29.4. na shromáždění akcionářů Munich Re ve veletržním paláci.
Já jí to tedy navrhuju a budu jí to několikrát opakovat: prodat Sanofi a koupit Munich Re za 1.000 €, aby mohla jet 29.4. na shromáždění Munich Re.
Ona dostala jen jednu místnost v nouzovém ubytování s WC společným s jinými matkami a platí nájemné jen 270 €. Když dostává na děti 408 € a snad i na rodiče dostává příspěvek od státu 320 € měsíčně. :cool:
A má dnes ještě 900 € na kontě. :cool: A akcie za víc jak 8.500 €.
Takže asi nebude žádat sociální pomoc a nebude žádat peníze na byt od státu, a proto nemusí snižovat jmění v akciích na 3.000 € (podle její informace 6.000 € ) aby pak získala právo na sociální pomoc a peníze na byt. Tedy asi nebude prodávat další akcie, protože nebude žádat pomoc od státu.
Samozřejmě dostala koncem prosince dividendy Shell, i když koupila akcie jen za 1.000 €.
Nyní tedy přesvědčit ji, aby brzy prodala za 1.000 € Sanofi a koupila zpátky za 1.000 € Munich Re jen pro ten General Meeting in Minga 29.4. a každý další rok zas.
:( Teď jsem vyzradil bankovní tajemství jiné osoby, a to se nemá dělat. Protože kolik já mám peněz na kontě a kolik peněz v akciích, to taky nechci vyzradit. :)

Foto: akcionářka Mary Ann a v kočáru akcionář Joe Konecny v dubnu 2016
Mary-Joe-Pra-1.jpg - 330kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Honz4
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 3-1-2020 v 15:47


Když jsme u toho ročního bilancování, tak také přidám svou trošku do mlýna. Rokem 2019 jsem uzavřel svůj čtvrtý investiční rok a chci poděkovat všem tady za podnětné rady a diskuze, kterých se účastním většinou pouze jako nadšený čtenář již pátým rokem.

Na Lynx portfoliu s převážně akciemi z USA narostly dividendové příjmy o krásných 20 %. Při tom objemu investovaných prostředků bych čekal ty nárusty už nižší, takže příjemné překvapení. Na Fio, kde mám Evropu a ČR, to bude méně, protože tam přece jen občas nějakou tu roční dividendovou dávku odsaju a použiju na investici do pronajímané chalupy v Krkonoších.

Začínám mít tolik různých akcií, že už si občas přestávám pamatovat, co která zkratka znamená, ale do Grahamových 200 mám ještě pořád daleko :) Neznalec by mohl namítnout, že můžu mít rovnou index, to je ale samozřejmě kardinální blbina. Nevadí mi mít akcí hodně, ale nechci kupovat ty, které jsou momentálně předražené. Radši si to vyzobu pěkně postupně, podle toho, co zrovna bude ve slevě. A navíc by to byla tak strašná nuda.

Tento rok jsem kupoval a dokupoval (píšu ve zkratkách, Ladislav promine, neznalec si vygooglí): MO, ATVI, SKT, BTI, ENB, PK, 2xCXW, DIS a AMC. Doufám, že příští rok se zase bude prodávat za dobrý ceny něco jinýho. Tipuju to minimálně na automobilky, po kterejch teda zrovna dvakrát netoužím, těch mám ve stodole momentálně tak akorát.

Občas tu někdo napíše, kolik % rodinných nákladů mu dividendy pokrývají. U nás je to už krásných 60 % (minulý rok 53 %).

Zajímala by mě ale věc, která se tu zas tak často neprobírá, a to jaké měsíční náklady kdo máte?

My jsme to teď na procházce zevrubně sčítali a vyšlo nám 30 000 Kč pro pohodový život dvou dospělých a dvou malých dětí (2,5 a 0,5 roku) bydlících ve svém (tchýnině) bytě.

Rozklad nákladů, které jsme asi trošku nadhodnotili, by vypadal zhruba takto: 9 jídlo a restaurace, 3 drogerie, plíny atp., 9 auto splátky, phm, atp., 3 služby a internet, 1 oblečení, 1 blbosti a 4 rozpočítané náklady na dovolené. Samozřejmě kdyby přišla krize, tak by se to stáhnout klidně na 20 000 a po doplacení splátek na auto i méně, ale na druhou stranu děti porostou, možná budou přibývat a stejně tak náklady na ně. Teď jim stačí trochu jídla a něco na sebe :lol: Kdyby došlo na nějakou hypotéku na barák, tak to bude dalších 15 000 Kč raz dva. No bude to ještě boj, ale my si tu finanční nezávislost vybojujem a né že ne :yes:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 3-1-2020 v 15:57


Žijete skromně, ale na tom není nic špatnýho. Nějak tam nevidím náklady na energie+služby spojené s bydlením, ledažeby byly velmi velmi nízké. Jen elektřina nebo voda (o topení ani nemluvím) jsou podle mého odhadu obojí tak 1000 měsíčně, ne-li víc.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 3-1-2020 v 22:17


Honz4: jo, bez hlouposti a drahych dovolenych, ktere nezapocitavam, je to u mne plus minus autobus to stejne, kinderi sice podstatne starsi, ale jedna kara je firemak a to je bratru 100k v ceskych rocne : usetrenych.
Pokud bych mel priciest vsechny stupidni dovolene s trenery lyzovani, tyden lodka v Jugyne bez bab jen s juniory, 10 dni v lete a par dlouhych vikendu tamtez, tak dovolene hazi 150 az skoro do 200 prutu. Coz je teda sila, na druhou stranu, pokud bych to secetl obe ptf co mame doma hazi priblizne tu sumu, co padne na dovce. Takze asi tak, no.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 09:22


Gratuluji vám, je zajímavé si číst, jak vám rostou ta portfolia. Já se tedy také přidám s hodnocením uplynulého roku, ale u mě je to jinak, jsem v té další vývojové fázi, kam jsem si přál jednou dospět.

1. Do portfolia už (zatím) žádné peníze neposílám, jen čerpám.
2. Občas mírně přeskupím složení portfolia.
3. Všechny dividendy utrácím (vybírám z portfolia).
4. Vybírám z portfolia i trochu akcií (prodej malé části portfolia), protože mě čekalo a čeká větší vydání, které snad ale skončí na jaře. Pak bych z portfolia už měl čerpat jen ty dividendy.

Snažím se čerpat kromě dividend jen tak malou část portfolia, aby mi každý kvartál mírně vzrostl dividendový výnos (v absolutní částce), počítám to u US akcií po kvartálech. A to se daří a snad i dařit bude:-)

Tedy dělám to tak, jako bych už byl v důchodu a vylepšuju si tím životní úroveň. Holt jsem s tím čerpáním dividendového důchodu začal dřív:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Martinski
Junior Member
**




Příspěvků: 31
Registrován: 4-1-2020
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 15:34


zdravim panove :-)

take bych se rad podelil se statistikou na konci roku
moje male - velke zoo 50 akci si vedlo celkem dobre + 27%
dividendovy vynos rocne narust + 15%
dividenda prumer 4,8%
akcie us 80%, akcie eu 20%

preju vsem hodne zdaru - pf 2020
:thumbup:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Honz4
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 17:41


Pavel: To já právě nevím, jestli žijeme skromně. To jsem doufal, že zjistím porovnáním tady. Na jednu stranu určitě utratíme méně za zábavu, restaurace a dovolené než naši přátelé, kteří ale ještě nemají děti, a tak je nic nenutí šetřit a místo, aby na moje naléhání začali investovat, tak to radši cpou všude možně i nemožně. Náklady na energie a služby tam napsané mám, jsou ty ty 3 tisíce za služby a internet. Ta částka je ale trochu nadsazená, protože polovinu vody spotřebováváme z vlastní studny a topení z poloviny zase dřívím z vlastního lesa, takže na podzim vždycky rostou svaly a úspory v peněžence :)

Na druhou stranu si koupíme všechno, co chceme, teda kromě sedmimístnýho Fordu Edge v černý barvě, kterej je ale přesně takový to přání, který je totální blbina a když to člověk promyslí, tak mu vyjde, že by náklady na auto byly srovnatelný s nákladama na celej zbytek rodiny, takže no go :lol:

Roberto: Tak to přesně taky plánuju, až potomstvo vyroste, tak půjde do cestování podstatně vyšší částka a těch 200 táců neni určitě nic nereálnýho, když si to chce člověk trošku užít, ale zatim to s těma prdama jedeme low cost a zbytek jde do investic, ale i za tu pajdu jsme byli minulej rok na Kanárech, v Toskánsku a Alpách, takže cajk. Za pár let bych chtěl udělat pěknou cestu po USA, kde jsem sice už to viděl, co jsem chtěl, ale ne s lidma, s kterejma bych chtěl, takže to půjdou všechny dividendy jen na to :yes:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 20:45


Honz4: clovece, ty dovolene to je kapitola sama pro sebe. Jedem relativni low cost, ale presto to haze docela neuveritelnou sumu, kdyz to sectu za celorok. Italie lyzovani levnejsi hotel cca 50k, lod jugo tak 30k, pak dlouhy vikend klidne 20k, pak max 10 dni Jugo hotel 50k, a 1 -2 vikendy zase za nejakou 10-20k a jsme na cisle, ktere mne docela irituje. Rocni divi to dnes dava, ale stejne, je to ranec. A jeste famiglia ofrnuje, ze hotel je nejaky vybydleny, bramborak je moc bramborovej a kyselo moc kysely.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 20:56


Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Honz4: clovece, ty dovolene to je kapitola sama pro sebe. Jedem relativni low cost, ale presto to haze docela neuveritelnou sumu, kdyz to sectu za celorok. Italie lyzovani levnejsi hotel cca 50k, lod jugo tak 30k, pak dlouhy vikend klidne 20k, pak max 10 dni Jugo hotel 50k, a 1 -2 vikendy zase za nejakou 10-20k a jsme na cisle, ktere mne docela irituje. Rocni divi to dnes dava, ale stejne, je to ranec. A jeste famiglia ofrnuje, ze hotel je nejaky vybydleny, bramborak je moc bramborovej a kyselo moc kysely.


Rozmazlis sis tu rodinu, spratky jedny:-))
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 20:59


Citace: Původně zaslal: Honz4  
Pavel: To já právě nevím, jestli žijeme skromně. To jsem doufal, že zjistím porovnáním tady. Na jednu stranu určitě utratíme méně za zábavu, restaurace a dovolené než naši přátelé, kteří ale ještě nemají děti, a tak je nic nenutí šetřit a místo, aby na moje naléhání začali investovat, tak to radši cpou všude možně i nemožně. Náklady na energie a služby tam napsané mám, jsou ty ty 3 tisíce za služby a internet. Ta částka je ale trochu nadsazená, protože polovinu vody spotřebováváme z vlastní studny a topení z poloviny zase dřívím z vlastního lesa, takže na podzim vždycky rostou svaly a úspory v peněžence :)

Na druhou stranu si koupíme všechno, co chceme, teda kromě sedmimístnýho Fordu Edge v černý barvě, kterej je ale přesně takový to přání, který je totální blbina a když to člověk promyslí, tak mu vyjde, že by náklady na auto byly srovnatelný s nákladama na celej zbytek rodiny, takže no go :lol:


Samozřejmě není skromně jako skromně:-) Moje rodina by za takový peníze asi nevyžila, ale je fakt že třeba nenosím dříví do kamen.

Asi jde jen o to, kolik si člověk tak nějak sám myslí, na kolik se cítí, a to odloží stranou, to se vždy nějak odvíjí od příjmů. A odloží do akcií. Pokud nemá zrovna smůlu, že by trefil mnohaletý peak trhu, tak nemůže udělat chybu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Honz4
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-1-2020 v 21:58


Roberto: Člověče to mě překvapuje, že ta loďka vyjde nakonec skoro nejlevnějc z toho všeho. Takže prostě když přijde dividendová bída, tak jenom strávíte víc času na jachtě, ideál :lol: Naše forma lowcostu je nákup levnejch letenek, půjčení auta na letišti a objednání ubytování přes Airbnb. Hlavně ty Kanáry vycházely poslední roky doslova luxusně a je to naše asi nejoblíbenější destinace. Všechno levný, zároveň je člověk v civilizaci a teplota pořád kolem ideálních 25.

A rozmazlený je máš teda slušně, jen co je pravda :) Vem je někdy po Čechách pod stan a pak jim i vybydlenej hotel s bramborovým bramborákem bude připadat jako super luxus. Taky se je chystám takhle někdy vytáhnout, skoro nic to nestojí a alespoň je nějaký dobrodružství.

Pavel: Mně jako největší překážka u všech přijde, že se jednak bojej začít a jednak jim i divi třeba čistejch 6 procent přijde prostě málo a radši to utratěj za chujoviny, protože proč by někam měli každej měsíc něco posílat, když z toho bude nakonec pár stovek. Jenže už jim nedojde, že se ty stovky množej exponenciálně a že si ty chujoviny v budoucnu můžou kupovat jenom z dividend, což člověka mrzí mnohem míň než z prachů, na který se nadřel prací.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 09:44


Jasna zprava, Honz4, zmeny budou, videl bych to na stan v Cesku, Golden Beach neboli Zlate pisky nebo Grecko low costem ...a zachovat lodku za pakatel. Ale on i bikeovy dlouhy vikend v Cesku pod 5 neporidis ...a to jeste firemakem.
Kdy na ty Kanary letas? Da se tam byt i o velkych prazdninach?...pac toto je omezujici, jak je mas ve skole, je to komplikovane...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 10:16


to honz4:..hmm 6% čistýho, tj 7% hrubýho v US a v západním německu tj 8%...kdo z vás to má za 1-2 roky? to je rozhovor mezi pěstiteli dýní , navrhuji dělit čísla 2, obraz získá to reálné rysy a možná bude přitažlivější- s potenciálem růstu a bonusem
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
standa
Junior Member
**




Příspěvků: 10
Registrován: 14-9-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 13:31


Ja bych shrnul svuj investicni rok 2019 jako zbavovani se plevele v portfoliu :-) Prodal jsem sragory z dob, kdy jsem koukal jen na dividendovy vynos, takze dividendy moc nerostly, zato bych se mel do budoucna vyhnout erozi kapitalu a robustnejsimu zvysovani dividend.



Screenshot_2.png - 37kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 15:48


Citace: Původně zaslal: Honz4  
Mně jako největší překážka u všech přijde, že se jednak bojej začít a jednak jim i divi třeba čistejch 6 procent přijde prostě málo...

Přesvědčovat příbuzné nebo známé, aby začali investovat s argumentací na 6 a více % netto nemá smysl a vždy se obrátí proti vám. Většině lidí v investování brání zažité společenské i rodinné (zlo)zvyky orientované na okamžitou spotřebu. Díky shodným názorům na spotřebu jsme dlouhodobě dosahovali 50% míru úspor, což mi i manželce umožňuje žít z pasívního příjmu od padesátky, zatímco někteří známí již dlouhou dobu čekají na výhru v loterii.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 16:30


V podstatě by člověk mohl prodat akcie Bank of America, protože mají nízký výnos dividendy.
Jenže to byla v roce 2019 moje nejvíce rostoucí akcie. 45%-49% rostla.
A za další, jistě závidíme lidem, kteří drží většinu svých akcií od nákupu 1970-1990 až do dnes.
A proto budeme moc rádi, že budeme držet akcie Bank of America ještě za 20 let a nebo naše děti.
Vždyť nejsme takoví pomatení spekulanti jako Warren Buffett, abychom ty nejlepší akcie prodali a nechali haldu peněz na kontě bez úžitku.
Kdo nesouhlasí, že je Buffett pomatený spekulant, tomu znova připomenu, že on nejlepší akcie prodal: Johnson a Johnson, Procter a Gamble, Munich Re, Sanofi.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 5-1-2020 v 22:59


Jo dovolené ( čtyřčlenná rodina) jsou největší zbytné výdaje v našem rozpočtu.
Letní dovolené jezdíme last minuty Řecko, Chorvatsko, Itálie, Turecko, Egypt, Bulharsko, v prázdniny je to masakr, ale rovněž jsem limitován volným časem školou povinných dětí. Pár prodloužených víkendů v okolních metropolích a horách , v zimě lyžovačka.Každoročně rovněž jedeme se známými pod stan, pozor nevychází to o moc levněji než hotel nebo apartmán (v našem podání výlety, restaurace a chlast :lol:), ale věřím že některé rodiny dokážou kempovanim ušetřit. A pak moje občasné lowcost úlety do dalekých krajin. S přehledem jsme na cca 150 000 ročně.
Přemýšlel jsem kde se dá ušetřit , ale v podstatě ničeho se vzdát nechci, pravidelné platby mám v rámci možností na minimu a u dovolených máme zajetý určitý standard a každá koruna dolů by znamenala znatelný pokles kvality ať už v zážitcích nebo ubytování , stravě , lokaci.
Na jednu stranu bych chtěl tu svou kouli nabalovat rychleji, ale vědomě to oddaluji ve prospěch současných prožitků. Potěšující je, že mi ta moje koule začíná pokrývat velkou část těchto zbytných radovánek. Do roku 2020 nám všem investorům přeji nejenom pořádnou kouli , ale i ty radosti bez kterých by to naše snažení nebylo úplné
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Honz4
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-1-2020 v 08:34


roberto: O letních bohužel vyzkoušeno nemám a bál bych se, že to bude masakr jako ale ostatně skoro všude :). My máme zatim prcky, takže toho využíváme a sem lítáme vždycky na jaře březen/duben, ale říkám si že v budoucnu to nebude špatný možná i na ty jarňáky. Celkově mam z toho nástupu dětí do školy docela hrůzu, masový akce moc nemusim a s nima má pak člověk volno v podstatě vždycky, když ho maj všichni.

kraken: Jestli tvýmu příspěvku rozumim dobře, tak říkáš, že divi výnos 6 % čistýho je nereálnej? Nechápu, v roce 2019 bylo pár kvalitních akcií, který takovej výnos nabízely (ABBV, MO, skoro T) a to se celkově valuace pohybují spíš výš. V ČR je u některejch akcií klasika i mnohem víc než 6 % čistýho.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-1-2020 v 09:27


Citace: Původně zaslal: Mindoro  
Jo dovolené ( čtyřčlenná rodina) jsou největší zbytné výdaje v našem rozpočtu.
Letní dovolené jezdíme last minuty Řecko, Chorvatsko, Itálie, Turecko, Egypt, Bulharsko, v prázdniny je to masakr, ale rovněž jsem limitován volným časem školou povinných dětí. Pár prodloužených víkendů v okolních metropolích a horách , v zimě lyžovačka.Každoročně rovněž jedeme se známými pod stan, pozor nevychází to o moc levněji než hotel nebo apartmán (v našem podání výlety, restaurace a chlast :lol:), ale věřím že některé rodiny dokážou kempovanim ušetřit. A pak moje občasné lowcost úlety do dalekých krajin. S přehledem jsme na cca 150 000 ročně.
Přemýšlel jsem kde se dá ušetřit , ale v podstatě ničeho se vzdát nechci, pravidelné platby mám v rámci možností na minimu a u dovolených máme zajetý určitý standard a každá koruna dolů by znamenala znatelný pokles kvality ať už v zážitcích nebo ubytování , stravě , lokaci.
Na jednu stranu bych chtěl tu svou kouli nabalovat rychleji, ale vědomě to oddaluji ve prospěch současných prožitků. Potěšující je, že mi ta moje koule začíná pokrývat velkou část těchto zbytných radovánek. Do roku 2020 nám všem investorům přeji nejenom pořádnou kouli , ale i ty radosti bez kterých by to naše snažení nebylo úplné


Jj, je potřeba správně vybalancovat spotřebu a investici, děláš to správně (dle mého názoru). Např. pan domácí je v tomhle extrém, pořád a pořád syslí a buduje, on by bez toho nemohl v klidu žít. On žije tím procesem budování portfolia a jiní se zase snaží i užít si výsledky té mnohaleté práce.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-1-2020 v 10:18


Já jsem cestoval po světě během pracovního věku.
V důchodu už nepotřebuju navštěvovat znova žádné cizí kontinenty.
Jen bych rád jel jednou do Španělska: Benidorm, Altea, Calpe, Alicante.
:post: http://nr1a.com/BENIDORM
Nejbližší cíl je přidat 16.000 € na akcie: Bank of Nova Scotia, Enbridge Inc., Mitsubishi Corp., Walgreens Boots Alliance.
A ušetřit 6.000 € na Microsoft, který bude po velkém krachu hezky levný.
A než bude Microsoft levný za 5-10 let, budou moje roční dividendy dělat už víc jak 12.000 €.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 6-1-2020 v 10:30


Zpráva smazána, zřejmě jsem použil nějaký neoprávněný znak a tím se rozhodilo zobrazování. Opět se prokázala slabina XMB fora
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 3-2-2020 v 10:53


Během celého šíření korunového viru v Číně ztratil Shanghai index jen 12%, z toho 7% ztratil dnes.
To není žádný krach a snad ani žádná korekce.
Dax dnes ráno zase roste, i když minulý den Dow Jones ztratil 2%.

Shanghai-index.png - 14kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-2-2020 v 19:30


Poměr tržní ceny Citigroup/RDS.B byl v prosinci 2018 pouhých 0,85 a dnes je 1,51. Tak mne napadá, jestli už není čas na přestup? Předminulý měsíc se moje myšlenky k tomuto poměru schylovaly na úrovni 1,5 a výše a už se to stalo realitou, což jsem neočekával ani v nejbujnějších snech! Lze nyní nakoupit překupem až o 77% více akcií RDS.B dnes, než tomu bylo v 12/2018. Bohužel mě v ptf trápí ta potvora M, ze které bych musel pak platit daně, a tím bych si komplikoval život a budoval krmítko strany ANO, což mi brání v rozletu. Pokud bude po výsledcích M stagnovat, tak ho nechám svému osudu a udělám přelet nad kukaččím hnízdě RDS.B a nasadím tam Céčka=122 kusů+nové peníze. Dnes mám na kontě volných 1430 USD na nákup a čekám na další dividendy. Z nuzné výplaty jsem dnes poslal 12.500 Kč na konto a hned udělal konverzi na dolárky. Státním zaměstnancům platí promptně peníze na účet ve výrazném předstihu, což je docela zvláštní jev, když v soukromém sektoru takových výhod nevyužívají. Ostatně vůbec dodnes jaksi nechápu, že je možné bezpracně vydělávat na americké burze dvojnásobek svého platu, který se rovná skoro podpoře? Já bych si osobně velice přál, aby z našich řad kamarádů investorů vzešel skutečný ptf manažér, který by dostal licenci od ČNB a mohl konečně spravovat lidem peníze. Mezi mé dva nejnadanější a nejoblíbenější kandidáty patří bezesporu a budou patřit Jack N a Vitusus, kteří brilantně zvládají finanční rozvahy, což je moje velká slabina. Na druhé straně já a pan Ladislav ctíme Grahamovu teorii až do morku kosti, což naše pozice vyrovnává. Pro mne by bylo nejlepší, kdyby vznikl klon našich teorií zde na tomto fóru a hlavně bych rád viděl začátky odsud a ne odjinud! Pro mne a hlavně pro pana Ladislava by to byla velká satisfakce, že investování není hloupost, nýbrž potřeba pro spokojené zajištění na stáří.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  5    7    9  ..  19

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 38.7% - SQL: 61.3%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: