Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  12    14    16  ..  20
Autor: Předmět: Pojištění důchod byt pole vklad kredit
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 09:09

abak: to jsou všechno teoretické úvahy, nakonec je to vždy jinak. Pracujete totiž s velmi dlouhým časovým horizontem, kde každé procento hraje velkou roli, o to se reálně nedá opřít, byť je to úvaha velmi zajímavá.
Proto jsem psal o jiné situaci, o situaci, kdy za sebou člověk má třeba 20 let odpracovaných a odvádění peněz do důchodového systému. Pak už je ta úvaha o dost přesnější a za určitých podmínek se opravdu vyplatí dobrovolně si platit minimum, protože si tím člověk splní pžadavek na počet odpracovaných let.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 09:59

Díky za připomínky. V případě výsluhových náhrad, je pobíráte do důchodového věku, kdy nastane situace, že pobíráte vyšší dávku. Pokud bych tedy zvolil výsluhu ve věku, kdy neodpracuji 35 let a rozhodl se nepřispívat dobrovolně do soc. systému, nedostanu důchod, ale dál budu pobírat výsluhu až do mé smrti.
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 10:15

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
Díky za připomínky. V případě výsluhových náhrad, je pobíráte do důchodového věku, kdy nastane situace, že pobíráte vyšší dávku. Pokud bych tedy zvolil výsluhu ve věku, kdy neodpracuji 35 let a rozhodl se nepřispívat dobrovolně do soc. systému, nedostanu důchod, ale dál budu pobírat výsluhu až do mé smrti.

Jak jsem psal výše, nespoléhal bych se, že zásluhy legislativně nezmění během 20 let. Ať to nevyzní špatně, přeji Ti je, ale už jsem zažil hodně změn. Třeba je začne vyplácet Agrofert v naturáliích - svých výrobcích (něco jako mléko a ovoce do škol = úžasný kšeft pro vyvolené)

Dle velikosti v Ptf
Růstové - MA, MU, ADBE, NFLX
Dividendové - AAPL, MSFT, JPM, UNH, HD, NEE, T
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 10:24

Jak je zřejmé z předcházejících příspěvků je cílem investorů dosáhnout situace skončit v práci a dále si užívat pasivního příjmu např. z dividend a pronájmu, čili stát se osobou bez zdanitelných příjmů (OBZP). Ačkoliv již téměř 30 let budujeme kapitalismus, tak naše okolí není na toto dostatečně připraveno.
Uvedu téměř klasický příklad:
Přijdete na úřad, dostanete k vyplnění tiskopis. Po vypsání nacionál a bydliště následuje kolonka zaměstnání, kdy máte na výběr: zaměstnanec, OSVČ, důchodce, nezaměstnaný. Zatrhnete nezaměstnaný, následuje kolonka na ÚP veden od kdy. Vzhledem k tomu, že na ÚP veden nejste, obrátíte se na úřednici s tím, že jste sice nezaměstnaný, ale na ÚP veden nejste. Úřednice vezme do ruky lejstro, její zrak spočine na kolonce bydliště, zda náhodou nejste bezdomovec. Po vašem ujištění, že bydlíte a nemovitost je dokonce vaše vlastní, úřednice pronese, tak mi vysvětlete, co vlastně jste. Ve snaze být co nejpřesnější uvedete „Osoba bez zdanitelných příjmů podávající daňové přiznání“.
Pak už jen čekáte na příjezd zdravotníků, kteří buďto budou křísit úřednici, nebo vás odvezou k Chocholouškovi.
P.s. Co myslíte, jaké možnosti vám nabízí broker FIO Banka při vyplňování investičního dotazníku v kolonce zaměstnání.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 10:26

MilanV: V minulosti byly výsluhové náležitosti daněny, tato daň byla z výsluh sňata, tudíž probíhá spíše opačný trend. Je to pp. dané vlnou populismu, MO byl (a i v současnosti zatím je) politik z hnutí ANO. Výsluhy jsou tak tradiční věc (sahá až do starověku), že nečekám jejich výrazné snižování a už vůbec ne rušení. Taková situace by měla výrazný dopad na organizaci AČR, protože by odešlo významné množství délesloužících. To by působilo proti záměru naší země (nejen ANO) zvýšit počet VZP z aktuálních cca 22 tisíc na počet 30 tisíc. Ale to tu sobecky řeším jenom svoji situaci :) Podstatné bylo řečeno, děkuji za připomínky.

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 10:55

Přidávám pár čísel ohledně DPS (doplňkové penzijní spoření).
Jakožto zaměstnanci mi můj zaměstnavatel přispívá měsíčně na DPS (2000), proto jsem si DPS zřídil a přispívám tam nejnižší možnou částkou (300) při které ještě dostanu pár drobáků od státu (90).

DPS mám sjednáno u Conseq. Nedávno mi přišel roční výpis.
Roční výkonnost jejich akciového fondu byla následující:
2016_____+ 10,81 %
2017_____+ 9,96 %

Conseq přiznávají ve výpisu kolik jsou poplatky (Úplata za obhospodařování majetku a Úplata za zhodnocení majetku), ale nedočetl jsem se zda mnou výše zmíněné ukazatele jsou před započtením poplatků nebo nikoliv.
Tak či tak je to dle mého názoru slušný "spořák" ;-)
(otázkou samozřejmě je co z toho uvidím za půl století v důchodu...)

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Jak je zřejmé z předcházejících příspěvků je cílem investorů dosáhnout situace skončit v práci a dále si užívat pasivního příjmu např. z dividend a pronájmu, čili stát se osobou bez zdanitelných příjmů (OBZP). Ačkoliv již téměř 30 let budujeme kapitalismus, tak naše okolí není na toto dostatečně připraveno.
Přijdete na úřad, dostanete k vyplnění tiskopis. Po vypsání nacionál a bydliště následuje kolonka zaměstnání, kdy máte na výběr: zaměstnanec, OSVČ, důchodce, nezaměstnaný. Zatrhnete nezaměstnaný, následuje kolonka na ÚP veden od kdy. Vzhledem k tomu, že na ÚP veden nejste, obrátíte se na úřednici s tím, že jste sice nezaměstnaný, ale na ÚP veden nejste. Úřednice vezme do ruky lejstro, její zrak spočine na kolonce bydliště, zda náhodou nejste bezdomovec. Po vašem ujištění, že bydlíte a nemovitost je dokonce vaše vlastní, úřednice pronese, tak mi vysvětlete, co vlastně jste. Ve snaze být co nejpřesnější uvedete „Osoba bez zdanitelných příjmů podávající daňové přiznání“.
Pak už jen čekáte na příjezd zdravotníků, kteří buďto budou křísit úřednici, nebo vás odvezou k Chocholouškovi.
P.s. Co myslíte, jaké možnosti vám nabízí broker FIO Banka při vyplňování investičního dotazníku v kolonce zaměstnání.

Hezké pobavení pro místní uživatele :D

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,93 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 11:29

Citace:

V minulosti byly výsluhové náležitosti daněny

To Michal I: V minulosti byly výsluhové náležitosti nedaněny.
Jen na upřesnění - původně byly výsluhy nedaněny na základě daňové výjimky.
Tuto výjimku zrušila Nečasova vláda (hlavní iniciátor byl Kalousek) v roce 2011. V roce 2016 navrhl výjimku znovu zavést poslanec z řad ČSSD (jméno si nepamatuji, jednalo se o bývalého dopravního policistu) a Zeman toto podepsal v prosinci 2016 s platností od 1.1.2017. Z tohoto vyplývá, že není nutno zasahovat do služebního zákona, což by pohoršilo státní úředníky, postačí pouze odstranit daňovou výjimku. A jen tak mimochodem. Chodím na pivo s bývalým vojákem, který pobírá výsluhu a tento uváděl, že výsluha je sice doživotní, ale po dosažení důchodového věku je podmíněna přiznáním důchodu s následným doplatkem výluhových náležitostí (aby příjem nebyl nižší), které jsou valorizovány odlišně (méně než důchod), proto bych si ověřil, zda si mám sociální pojištění na nezbytnou dobu platit a o tyto výhody nepřišel.
http://zpravy.alfa9.cz/absolutenm/templates/zprava.aspx?a=45...

Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 11:35

Investicni dotaznik na Fio jsem vyplnoval pred par dny. Investicni otazky ok. Ale jakmile se jednalo o osobni otazky, zamestnani, prijem apod.tak tyto jsem odmitl vyplnit, do toho nikomu nic neni...uvidime, minule to proslo v pohode.
abak
Senior Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 12-1-2018 v 21:51

Můj osobní názor je, že okolí na to není a nebude připraveno nikdy, protože většina společnosti je a zůstane finančně negramotná, navíc většina společnosti bude vždy dávat přednost krátkodobé spotřebě, případně životu na dluh, před dobrovolnými dlouhodobými investicemi a úsporami, pokud budou změny, bude to v jednotkách desetin procenta.

Investiční dotazník je především ochrana brokera/zprostředkovatele před nevymahatelností pohledávek a regulační bezpečnostní opatření. V případě, že jste vědomě chybně vyplnili dotazník a uvedli nepravdivé informace o vaši osobě, zprostředkovatel vás přesto eviduje jako bonitního klienta, má nárok na náhradu u pojišťovací instituce v případě vaší nesolventnosti, pojišťovna bude vymáhat prostředky po vás. Takhle to u IB funguje odjakživa. FIO není v ničem jiné, jen aplikují tyto metody s mnohatelým zpožděním, ale taky v návaznosti na zpřísňující se regulace kapitálových trhů (MiFID 2, ...).

V praxi se používá především jako výstupní parametr pro povolení maržového obchodování, případně pro získání oprávnění pro obchodování s finančními deriváty. Hotovostní účet na akcie si může otevřít dle parametrů téměř každý, s deriváty a pákou už může nastat rychle problém, proto je nutné důkladně prověřovat klienty.

Pokud jste BOZP a žijete z příjmů podle §8 až §10, uvádějte v kolonce zaměstnání třeba rentiér, nebo investor, nezávislý konzultant na volné noze, manažer investičního fondu, správce aktiv, a podobně... hlavní je stejně absolutní výše prostředků s kterými disponujete, je jedno jestli sbíráte žížaly nebo jste ředitel zeměkoule. Každopádně pokud sbíráte žížaly, asi budete muset vysvětlit, co je na tom tak výnosného.

Citace: Původně zaslal: Pavel  
abak: to jsou všechno teoretické úvahy, nakonec je to vždy jinak. Pracujete totiž s velmi dlouhým časovým horizontem, kde každé procento hraje velkou roli, o to se reálně nedá opřít, byť je to úvaha velmi zajímavá.
Proto jsem psal o jiné situaci, o situaci, kdy za sebou člověk má třeba 20 let odpracovaných a odvádění peněz do důchodového systému. Pak už je ta úvaha o dost přesnější a za určitých podmínek se opravdu vyplatí dobrovolně si platit minimum, protože si tím člověk splní pžadavek na počet odpracovaných let.

Souhlasím, po dvaceti letech už má význam dotáhnout těch 15 let až do konce.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-1-2018 v 22:45

Mně by se jako povolání líbilo do těch kolonek uvádět "správce rodinného majetku".
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-1-2018 v 12:14

Citace:

původně zaslal abak: uvádějte v kolonce zaměstnání třeba rentiér, nebo investor, . . .

Fio Banka v nabídce profesí v ekonomickém profilu mírně rozšiřuje nabídku, ovšem nabízí pouze tyto : - představitelé státní správy, - zaměstnanci, -OSVČ, - student, - důchodce, - nezaměstnaný.
Jako OBZP jste nuceni zatrhnout nezaměstnaný, což vám v dalším kroku v pozici - funkce automaticky nabídne pouze záložku nezaměstnaný. Zrovna u brokera bych očekával, že bude mít nabídku o rentiéry a investory rozšířenou

Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-1-2018 v 18:13

Kolik wiki myslíš, že má akciových rentiérů konto u Fio? Já bych řekl, že ono celkové nebude moc rentiérů. Většina lidí má nekonečnou touhu po majetku a tak pracují, i když by nemuseli, kdyby se uskromnili.

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-1-2018 v 18:59

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
Kolik wiki myslíš, že má akciových rentiérů konto u Fio? Já bych řekl, že ono celkové nebude moc rentiérů. Většina lidí má nekonečnou touhu po majetku a tak pracují, i když by nemuseli, kdyby se uskromnili.

Ja tedy nevim, ale i kdybych mel splnene sve investicni cile a mohl se stat rentierem, tak bych asi zustal pracovat, treba na pul uvazku, z nekolika duvodu - nuda, setkavani s lidmi, pocit uzitecnosti atd :-)
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2018 v 12:09

Něco člověk dělat musí, to je pravda. Mám vizi nějakého vzdělávacího/dobročinného projektu :)
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2018 v 13:38

Arkyn: to je presne, ale pracoval bys se svobodou rici komukolik, ze dneska koncis a taky si vyberes job, ktery bys opravdu chtel delat.
Ja to vidim zatim na sber hroznu v nejakem peknem regionu /vylepseni fr nebo it/:rolleyes: a nejakou manualku kolem aut...to jen takove nedelni zasneni

A taky to pak klidne muzes delat zadara. A v novem prostredi se na Tebe lepi nove prilezitosti...naposledy pri ochutnavce na Son.... nejmenovanem moravksem vinarstvi jsem resil s Amiky import do ju es.

Zkratka, za ten klid to stoji.

Toz tak.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2018 v 14:22

roberto: tys byl na Sonberku?
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2018 v 19:56

njn Pavle, zacatekm prosince jedno dopoledne. Stribrna rada je dost fadni a odrudy chutove velmi blizko sebe, nasli jsme pekny rynak a cuvee chardonky v jejich vyssi rade.

Bul jsem tam poprve, moderni vinarstvi jak z praku a "ty panoramata" to uz je bonus.

Pak jsme jeste dali rychlofku u sousedu na Gotbergu, je to nizsi liga /ne o moc/ a v jejich suchych se da sem tam taky vybrat.

A meli skvostnou rulandu modrou/jak muze byt vino modry, ze?/Za za nejakych 270,- kuli velmi zajimave vino / na to ze bylo moravske/.

Tak mne napada, na praglovem investorskem dychanku zkuste nastrelit tema moravskeho sklepa/solidniho vinarstvi...Milan je zrucny ve vyhlasovani terminu, pokud budeme znat termin a pocet matadoru, staci jeden telefonat a muzeme se sejit tady.

Zdravim,
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2018 v 20:14

to RM já rád pomohu, když si vezmeš nad tím patronát. Jen pro "análníka" speciální program a ubytování prosím :-)

Dle velikosti v Ptf
Růstové - MA, MU, ADBE, NFLX
Dividendové - AAPL, MSFT, JPM, UNH, HD, NEE, T
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2018 v 21:33

Tak to jsme se tam málem potkali, byl jsem tam 1.12. na chvilku a oni fakt umí. No a "ty panoramata" jsou lepší právě z Gotbergu, který jak správně píšeš má slabší vína, přesto si za ně řeknou celkem dost.
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2018 v 21:46

Covece, Pavel, tak uplne jsme si dvere nepodali, byli jsme tam az 14.12. :-) sranda.

Adresa je to ale dobra :-)
Sargon
Newbie
*

[*] Zasláno 15-1-2018 v 11:09

možnost získání starobního důchodu při nesplnění doby pojištění 35 let (= odložený důchod)

výtah ustanovení ze zákona je uveden na stránkách MPSV zde:

https://www.mpsv.cz/cs/618

klíčový text je hned nahoře v odst. 2. na konci, po splnění doby pojištění 20 let je možné získat starobní důchod po řádné době odchodu do důchodu plus 5 let, tedy 65 + 5 = v 70 letech

důchod samozřejmě bude krácen o chybějící roky, ale když jsem cvičně počítal s odchodem z práce před padesátkou, tak mi vyšel přiznaný důchod přibližně 10 tis. Kč z výdělku na úrovni průměrné mzdy
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-1-2018 v 19:56

Teď jsem se dobral k zajímavým číslům, pokud bych od 7.února 2018 přestal platit do průběžného penzijního systému. Šlo mi jen o to, o kolik bych obral své příbuzné a nejbližší známé na důchodech. Takže abych to upřesnil, do cizích mi nic není, protože je neznám a nikdo mi ničím pozitivním ani negativním nepřispěl, takže na ně lidově řečeno s*ru! Panu Ladislavovi bych zřejmě dlužil nějakých 0,15 Kč, ale díky tomu, že je jako jeden z mála rozumných Čechů zodpovědný, tak by mi to snad prominul? :) Tedy zbývajících 10,5 let bych přestal odvádět z výplaty do systému sociální a penzijní pojištění, které je pro mne zcela prodělečné a vážně uvažuji o tom, že bych díky tomu zakončil pracovní kariéru. Ten poplatek mi prodlužuje nesmyslně odchod do důchodu o hrůzných 5 let!!! Můj propočet byl tedy nějakých 0,40 Kč na osobu mně nějak blízkou, ostatní si budou muset beze mne utáhnout opasky. To zase není tolik a mnohonásobně bych se jim mohl revanšovat. Můj příjem by byl mírně pod průměrným důchodem, protože bych musel platit samozřejmě zdravotní pojištění, které je povinné ze zákona a díky zvyšování minimální mzdy pro somráky a bezďáky vylétlo za pouhé 3 roky o hrůzných více jak 40% nahoru!!! Věc se má tak, že bych odprodal akcie za 140.000 Kč ve dvou etapách ročně. Při 10% zhodnocení ptf by se kapitál samozřejmě vrátil za rok na vyšší úroveň. 20.000 Kč použiji na placení zdravotního pojištění a zbytek 120.000 Kč na žití. Stejně bych to neutratil, protože moje životní náklady jsou minimální. Budu si muset ještě počkat na hranici 55 let, která mi zaručí vyšší podporu v nezaměstnanosti a delší flákací období na 11 měsíců, což mě ovšem vůbec nebude trápit. Tím bych do investičních úspor nemusel vůbec sahat a dividendy by mi pokryly nízkou podporu. Tento stav se mi naskytne už letos, takže do 31.10.2018 bych dal tedy výpověď, aby ukončení bylo koncem roku a spolu s dovolenou, kterou mám vůbec problém vybrat v roce, by to tedy připadalo na konec listopadu. Toto pondělí si mě zavolalo panstvo na kobereček, že jsem měl 15. leté výročí ve firmě a že jsou velice rádi, že na ně makám. Odměna byla 3.000 Kč brutto a plat jsem měl necelých 17.000 Kč netto za prosinec. Moje celková výplata netto za rok 2017 byla 201.000 Kč a z akcií pouhých 118.000 Kč. Já jim ten jejich model nevyčítám, ale celé svátky jsem promarodil se zánětem kůže, protože jsem se 18.12.2017 nechtěně poleptal prachovým louhem, a pak na to přišla voda, což jsem ovšem netušil. Stalo by se to víceméně každému, ale kdyby bylo lepší výrobní zařízení místo jejich nové řady mercedesů, tak by se úrazovost výrazně snížila na nulu. Dnes jsem si špinavé hadry od chemie namočil do plastového hoboku s pracím práškem a vodou(ze kterých jsem byl poleptán), protože jsou lakomí koupit pračku za pár tisíc a voda a elekřina potřebná k tomuto zrůdnému zařízení přeci není zadarmo. :crazy: Vůbec se nemusejí stydět za své učitele národů - Hitlera a Stalina, že je dovedli k tomuto skvělému bohatství na hliněných nohou. Asi to je jeden z hlavních důvodů, proč opovrhuji tou bolševickou a nacistickou chátrou, která je ve své podstatě asociální. Z nedostatku lidí na trhu práce a malých mezd začínají proudit do firmy lidi pouze s omezeným vzděláním, spíše chmatáci a primitivové, takže se mohu brzy dočkat, že mi tam někdo odcizí doklady s penězi a o to tedy zájem vůbec nemám! Letos se to prostě rozsekne! Mám tam skvělou a pracovitou kamarádku, která je už v důchodu a víceméně mě drží nad vodou, a pak o 2 roky mladšího kamaráda, na kterého mám 100% spoleh, pokud mám nějaké osobní problémy. Prostě vypomůže kdykoliv a nic za to nechce, což je k nezaplacení. Jsou to mí dva strážní andělé, které oba zbožňuji a dovedl bych se kvůli nim rozkrájet. :love:
Můj apel na panstvo před 5 lety bylo teprve předloni koncem roku vyslyšeno a také jsem to náležitě zdůraznil, aby se to generačně promíchalo. Bohužel tomu nedali důslednou pozornost a brali kus jako kus, což je ovšem špatně! Na údržbě jim dělá elita - truhlář ( snad 200 mil. Kč v pozemcích a dle mého soudu nejpracovitější člověk ve firmě, kterého mám velice rád ) jeho plat se pohybuje kolem 20.000 Kč netto, což je pro mne docela paradox a jednoznačně by si zasloužil dvojnásobek. Letos jde bohužel do důchodu, ale chce v práci pokračovat. Je to fakt machr! Pak je tam pan zedník, který je opravdu par excellence a měl jsem ho předloni doma na odpady a nemůžu si ho vynachválit. Udělal tam pro lidi opravdu hodně moc a hlavně hodně za lacino!!! Kluk od nás potřeboval udělat na baráku komín a firma si řekla 36.000 Kč, kvůli postavení lešení. Od něj to stálo pouhých 2.500 Kč s tím, že to dělal na riskáč! Prostě ten chlapík umí a není to žrout na peníze, což se dnes moc necení a měla by to být celospolečenská norma jako za I. republiky. Letos taktéž odešel po 10 letech člověk, který spravil všechno možné. Šel drandit na autobus rok před důchodem, přitom měl zlaté ručičky. Dělal jsem v různých firmách, ale takovou nástrojařskou šlechtu jsem opravdu nezažil. Ten šikovný kluk rodil děti v sanitce, protože doktor byl vystresovaný a psychicky to nezvládal. Uměl hrát na různé hudební nástroje a dovedl opravit i varhany. Zvládal soustruh, řidičák na náklaďák a i věci, které mně samotnému jsou utajené. Prostě pravý český všeuměl, kterého si panstvo pustilo, protože ho nechtělo zaplatit kvůli stupidní chamtivosti.
Rohl
Member

[*] Zasláno 19-1-2018 v 20:14

V roce 2008 jsem vystudoval střední průmyslovku. Pak jsem zkoušel VŠ ale tu nedokončil. Tak jsem nastoupil do práce. Všude plno řečí, jak jsou strojaři potřeba a jak si přijdou na peníze. Haha! Prošel jsem celkem 4 české průmyslové podniky. Na začátku vždy sliby a realita mzdy hóóódně níž. Musel jsem přejít do sektoru služeb, kde je se mnou jednáno fér. Český průmysl řídí starý bolševici a veksláci. Chce se mi z nich blejt velebnosti. Jejich adaptibilita na modernizaci výroby je téměř nula. Doufám že všichni zkrachujou.

AT&T (T), Vodafone Group PLC (VODI)
Cisco (CSCO)
Bank of America (BAC), Banco Bilbao (BOY), Banco Santander (SAN)
Munich Re (MUV)
Royal Dutch Shell B (R6C)
The Procter & Gamble Company (PG)
The Kraft Heinz Company (KHC)
Ford (F)
PPL Corporation (PPL)

Omega Healthcare Investors (OHI), Ventas, Inc. (VTR)
Realty Income (O)
Kimco Realty Corporation (KIM)

XRP 5360,00
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 19-1-2018 v 20:27

Divím se, jak může Warren Buffett číst noviny nebo knihy několik hodin denně.
Já dlouhé články nečtu celé, jen pár vět, chci být rychle hotov. A když vidím v knihovně Handelsblatt, Frankfurter Allgemeine, Focus Money, Börse Online, Der Aktionär, tak tam v tom tisku čtu většinou jen titulky článků.
Stejně je tam samá lež, že by se měly koupit předražené akcie ztrátové biotech firmy Morphosys nebo předražené akcie Amazon nebo držet 5 hloupých akcií pro dividendy na stálo jako akcie TV programu Pro 7 atd.
V podstatě mne v tom tisku zajímá jen to, co je tam psáno o 25 firmách, od kterých mám akcie.
Také články o Buffettovi jsou lež. I o tom ten prolhaný německý tisk - Lügenpresse lže. Že koupil 5% všech akcií německé firmy Lanxess a jiné lži. Jak víme už 24 hodin, akcie Lanxess koupila pojišťovna General Re, která patří pod Buffettův holding. Tedy Buffett nemá s nákupem akcii Lanxess nic společného, ale šéfová pojišťovny General Re.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-1-2018 v 21:24

Díky Rohl, moje kámoška je kousek od tebe vzdálená - Chvalkovice, neorthodoxní katolička, hlavně solidní a velice vnímavý človíček. Její pravidlo zní zodpovědně dělat, což zní samozřejmě, ale musí se zapojit poctivě i ti druzí a to se ovšem neděje! Tam se kousek od ní narodil (cca.3 km) Arnoštek z Pardubic, zakladatel pražské univerzity v obci Hostinka. Náchodský zámek byl ve vlastnictví Březnických, kteří se vytratili neznámo kam, ale byli to zřejmě mí pokrevní příbuzní z matčiny strany. Ani jsem to netušil, že oba mí rodiče mají šlechtickou krev. Rodokmen mé mámy jsem našel teprve loni. Tam se objevuje příjmení 5. generace Zeman a 9. generace Seeman ve dvou větvích, což je docela paradox a z otcovy strany dokonce spříznění příbuzní z Kolína - Zeman! Takže se mohu domnívat, že to alkoholické hovado na hradě je můj vzdálený příbuzný, což mi není moc příjemné na obzoru politických událostí. Patřila nám Libeň, Štvanice a Březiněves, což jsem ani netušil, ale dnes je to vše v trapu. Mně je dnes úplně jedno, kdo odkud je, ale hlavně aby to byl slušný člověk, který se snaží jít pozitivně dopředu.
 Stran:  1  ..  12    14    16  ..  20