Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4  ..  8
Autor: Předmět: Blog akcie, jen vlastní slova!
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-6-2019 v 16:15


Geraldine-Weiss.png - 481kB 30.1.2018
Jak investovala Geraldine Weiss - královna blue-chip dividendových akcií

Geraldine Weiss se narodila jako Geraldine Schmulowitz v San Francisku 16. března 1926. Otec jí změnil jméno na Geraldine Small. Vystudovala University of California v Berkeley 1945. Její ženich byl Gregory Weiss. Začala se zajímat o investování na počátku šedesátých let, dělala večerní investiční kurzy a četla každou investiční knihu, kterou našla ve veřejné knihovně v San Diegu. Také četla ty dvě známé knihy od Benjamina Grahama. Koupila si své první akcie 1962 ve věku 36 let. Neschopná nálezt práci jako makléř, vydávala od 1966 svůj vlastní čtvrtletní magazín: Investment Quarterly Trends. Měla úspěšnou kariéru na Wall Street.
Geri zemřela po dlouhé nemoci 26. června 2014 ve věku 88 let. Zanechala po sobě několik milionů dolarů.
Geri napsala 1988 knihu "Dividends Don't Lie: Finding Value in Blue Chip Stocks".
A 1995 napsala knihu "The Dividend Connection: How Dividends Create Value in the Stock Market". Amazon.com je prodává anglicky.

Její magazín zveřejňoval seznam 13 od ní doporučených akcií s názvem "Lucky 13". V letech 2000-2013 portfolio z těchto 13 akcií rostlo průměrně 11,8% ročně, zatímco index S&P500 5% ročně, akcie Berkshire Hathaway Warrena Buffetta rostla 9,7% ročně.
"Po velkém množství výzkumů jsem si všimla, že vysoké a nízké úrovně výnosu dividend se opakují: vysoký výnos naznačoval podhodnocené oblasti (čas koupit akcie) a nízký výnos naznačoval nadhodnocené oblasti (čas prodat akcie). Takže jsme začali sledovat celkem 350 blue chip akcií, pomocí těch historických výnosů dividend." povídá paní Bílá.

Jaká byla její strategie
Geri byla value investorka, ale věřila, že lidé by se měli zaměřit spíše na dividendy než na zisky, protože je příliš snadné manipulovat zisky v bilancích. Hledala vysoké výnosy dividend u blue chip společností (u velkých firem), které měly silnou rozvahu, což znamenalo snadné placení dividend a růst dividend. Ona rýsovala grafy historických dividendových výnosů a viděla tam čas kupovat akcie, kde výnos dividendy dosáhl historicky vysoké úrovně a čas prodávat, když výnos dividendy dosáhl minima. Paní Weiss také prosazovala poměrně koncentrované portfolio, což znamená, že investor by neměl mít více než 10-20 akcií.

Sedm zlatých pravidel pro výběr BLUE CHIP akcií ke koupení
1. Akcie musí být podhodnocena tak, že její dividendový výnos je na historickém maximu.
2. Musí se jednat o růstovou akcii, která zvyšovala dividendy alespoň 10% ročně za posledních 12 let.
3. Musí se jednat o akcii s poměrem kurz/účetní hodnota pod 2. Price-to-book value ratio < 2.
4. Musí být poměr kurz/čistý zisk nižší než 20. Price-to-earnings ratio < 20.
5. Akcie musí mít výplatní poměr dividendy kolem 50% ze zisku, dividend payout ratio, aby byla dividenda zajištěna a byl prostor pro růst dividendy.
6. Dluh společnosti musí být menší než 50% její tržní hodnoty.
7. Musí být splněno celkem šest blue chip kritérií: Dividenda musí být zvednuta alespoň pětkrát za posledních 12 let, akcie musí mít rating A od S&P, alespoň 5.000.000 akcií musí být v oběhu, musí akcie vlastnit alespoň 80 institucionálních investorů, celkem 25 nepřerušených let výplaty dividend, zisk společnosti musel růst alespoň v sedmi z posledních 12 let.

Její největší úspěch
Jedním z nejúspěšnějších tipů paní Weissové byla akcie Coca-Cola. 1982 byl výnos dividendy historicky vysoký, tedy musela akcii v jejím magazínu doporučit a během deseti let 1982-1992 akcie rostla 1.285%. S připočtením dividend akcie vynesly průměrně 34,6% ročně, když index 18,6% ročně.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-6-2019 v 16:16


Grace-Groner.png - 275kB 27.2.2018
Akcionářka Grace Groner

Grace Groner se narodila 4.4.1909 v Illinois a pracovala jako sekretářka farmaceutické firmy Abbott Laboratories. Když byla 26 let stará, koupila si tři akcie od svého podniku po 60 $ za 180 $. Ty tři akcie Abbott už nikdy neprodala a za jejich dividendy je přikupovala. Během 73 let se množil počet akcií také splitem. Poslední rok života už dostala dividendy 250.000 dolarů, během jednoho roku. Když stoletá 19.1.2010 zemřela, zbyly po ní akcie Abbott za 7 milionů dolarů.
Zde se můžeme poučit, že je dobré držet akcie zdravé velké staré firmy kvůli dividendám až do smrti. Musíme být ale ještě chytřejší než Grace Groner a rozdělit peníze na 10 různých akcií, zdravé velké staré firmy s dobrou dividendou. Grace Groner měla zřejmě jen akcie od jediné firmy a kdyby firma zkrachovala, klesly by akcie na nulu. A kupovat akcie vždy výhodně a ne když jsou předražené!
Musíme kupovat akcie vždy výhodně a ne když jsou předražené! Výhodně znamená P/B pod 3, P/S pod 3, dividendový výnos nad 3 %.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-6-2019 v 18:10


Z roku 2019
Jedna akcie autokoncernu na stálo pro dividendy zcela postačí

BMW je v pořádku. Daimler dělá veliké hlouposti. VW podvádí. Toyota je nevyzpytatelná. Fiat, Peugeot, Renault, Citroen jsou nemocné. Ford a General Motors jsou zachraňovány před bankrotem.

Páni v Daimleru udělali během let mnoho nesmyslů, pro které byla akcie častokrát masivně prodávána. Akcii vlastní převážně spekulanti a spekulující fondy.
Ale BMW by asi zasloužilo několik vyznamenání a polovinu akcií vlastní dvě rodiny, které se spokojí s dividendami a nespekulují s prodejem a nákupem akcie.
A tak akcie Daimler jde snad 50 let zubatě vodorovně, hodí se jen na 1-3-leté spekulace.
A akcie BMW už dekády hezky roste.

V červnu 2019 existuje 9 modelů aut BMW a Mini elektrifikovaných, převážně hybridní auta, jedoucí chvíli na elektriku a chvíli na benzín.
2021 bude existovat už 9 modelů aut BMW a Mini jen na elektriku.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Žlutý graf je akcie Daimler. Modrý graf je akcie BMW. Sice neprodáme akcie nikdy kvůli výdělku na kurzu, ale i pro dividendy na stálo je zajímavější rostoucí kurz akcie BMW.
BMW-Dai.png - 21kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-6-2019 v 18:12


Z roku 2019
401(k) + IRA retirement accounts made in the USA
Akciové spoření na důchod v USA pro zaměstnance se nazývá: 401(k) a IRA


Na 401 K depo jdou nezdanene penize z hrube mzdy. Vetsinou je to automatizovany, pravidelny mesicni proces, ktery je v souladu se zamestnavatelem. Pracovnici investuji mesicne stejnou sumu penez do indexovych fondu ETFs, akciovych fondu, dluhopisovych fondu nebo smisenych fondu. Ta suma nesmi prekrocit jiste maximum za rok. Zamestnavatel casto podporuje sporeni svych zamestnancu s pridavkem. Ve fazi sporeni neexistuji zadne dane z dividend. Poplatky pro banku jsou minimalni.
Pri zmene prace zas jiny podnik zamestnanci na 401(k) prispiva.

S nastupem duchodu sporeni 401(k) konci a lide mohou delat s penezi co chteji. Penize muze sporitel vybrat az ve veku 59,5 let. A pokud dostane zaplaceno vice penez, nez do toho behem let dal, pak z vydelku musi platit poprve dan.

Druhe akciove sporeni na duchod v USA se jmenuje IRA. IRA umoznuje sporiteli vice volby, kdy a do ceho investuje. IRA neni vazane na zamestnavatele, sporitel muze ukladat nepravidelne ruzne velike sumy penez i do akcii podle vlastni volby. Tyto penize ale pochazi z jeho ciste mzdy, tedy po zdaneni. Rocni investice nema zadny limit, muze byt jakkoliv vysoka, jen pridavek od zamestnavatele bude kazdy rok stejne nizky.
Take zde jsou dividendy nezdaneny, pokud pochazi z USA a vydelek z rustu hodnoty kapitalu se zdani az pri vyberu ve veku 59,5 let.

Jestli akciove sporeni s podporou zamestnavatele v CSSR neexistuje, lide v Ceske republice a ve Slovenske republice by meli nepravidelne, za kazdych zrovna usetrenych 1.000 euro kupovat levne dividendove akcie velkych a starych podniku ze zapadni Evropy a z USA a nikdy v zivote je neprodavat, pokud spolecnost nemiri k bankrotu tak jak Nokia, Enron, Worldcom, General Motors. Ale dividendy a casto i prodej akcii s vydelkem budou mit zdaneny. A zamestnavatel jim zadny prispevek neda. Vsak poplatky budou mit jen za nakup akcii na burze Xetra nebo Tradegate a zadne jine poplatky. Fondy nejsou potreba, protoze ze 24 akcii vlastni volby z Evropy a USA muze clovek dostavat 60x rocne dividendy.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-6-2019 v 18:16


Z roku 2019
Hloupé a chytré portfolio akcií

""Já o německé akcie nemám vůbec zájem, protože USA se mi zdá o mnoho více bezpečnější."" napsal Ferdinand Poseroutka

Pán zapomíná na americké bankroty: General Motors, Ford, AIG, Fannie Mae, Freddie Mac, Washington Mutual, Wachovia, Lehman Brothers, Enron, Worldcom. A u německých bankrotů jsou známé jen Hypo Real Estate Bank a Air Berlin.
Správný český nebo slovenský obchodník-trader-spekulant musí mít samé americké akcie na jeho spekulaci.
Správný český nebo slovenský obchodník-trader-spekulant ani neví, kde Německo je :) Belgie je pro něj hezké město.
Teprve když se člověk z Čech nebo Slovenska zabývá akciemi 10 let, pokud přestane spekulovat a začne investovat a pokud se dividendy stanou u něj to nejzajímavější u akcií, začne mít v portfoliu ze 20 akcií také akcie z Německa, Británie, ba dokonce ze Španělska a Francie. Ale to chce už hodně rozumu, který český nebo slovenský obchodník-trader-spekulant nemá.
Když se podíváme na složení portfolií všech učastníků diskuse forum.nr1a.com , pak podle počtu akcií z Německa snadno a rychle rozdělíme portfolia na chytré a hloupé. Ta nejhloupější česká a slovenská portfolia neobsahují ani jednu německou akcii. U inteligentních českých a slovenských portfolií ale vidíme vedle amerických akcií také akcie BASF, Munich Re, ba dokonce Shell a Iberdrola.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-6-2019 v 18:18


Z roku 2019
Kdybych měl jen 5 akcií v životě dovoleno
Není dobré hledat poučení na prolhané webstránce Seeking Alpha

Nejaky nezletily Cinan tam publikoval svuj hloupy clanek "Kdybych mel jen 5 akcii v zivote dovoleno". A vyzvracel tam 5 americkych akcii bez dividend nebo s 1%ni dividendou, take od firmy podvadejici s danemi.

Kdybychom ale meli rozum a meli jen 5 akcii za cely zivot dovoleno, pak bychom ty akcie nechteli prodat ani ve veku 65 let a chteli z nich mit profit kazdy rok.
Tedy jen bezpecne stare velke podniky pripadaji v uvahu, ktere nepodvadi s danemi a jejich akcie maji dobry vynos dividendy.
Nemely by ty akcie moc rust, abychom je mohli za penize z dividend stale levne prikupovat.
Napriklad: AT&T, Munich Re, Royal Dutch Shell, BHP Group, Pfizer nebo Wells Fargo.
Nepripada tedy v uvahu zlocinna firma Nike, podvadejici s danemi, s extremne nizkym 1% vynosem dividendy, jen proto ze ta predrazena akcie hezky roste, aby pozdeji ve velkem krachu klesla na 1/3. To neni jedna z 5 akcii na cely zivot. Ani Berkshire Hathaway bez dividendy.
Kdyby mel jen 5 akcii v zivote dovoleno, popripade drzet je az do konce zivota, mel by hlupak ze Seeking Alpha jen tyto akcie: Rollins, Clorox, Dominos Pizza, Nike, Berkshire Hathaway. To neni chytré.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-6-2019 v 15:29


Z roku 2019
Levné dividendové akcie neni nikdy pozdě koupit

Kdyby clovek litoval, ze nekoupil akcie na obrazku uz v lednu, protoze mel malo penez,
tak by taky mohl litovat, ze nekoupil uz roku 1990 nejake US tec. akcie a neni tedy dnes tisice procent v plus.

Clovek nemusi za bohatstvi povazovat miliardu korun v akciich, ale povazovat za bohatstvi uz 1 milion korun v akciich.
Hlavne aby prijem z dividend v duchodu byl vyssi nez prumerny duchod a clovek mel ty dividendy i ten prumerny duchod, tedy 2x vice penez nez prumerny duchod ve veku 65. A dalsi leta poroste ten prijem ze zapadnich dividend mnohem vic nez duchod. Takze duchodce zazije zdvojnasobeni dividend, ale zadne zdvojnasobeni duchodu.

U akcii neni dulezite, ze clovek nekoupil pomalu rostouci akcii uz vloni, ani uz pred 20 lety. Dulezite je, ze clovek kupuje akcii dnes a pristi mesice, a ona je dosud levna s P/E 10, P/B 1, P/S 1 a ma vynos dividendy 4% nebo 5% nebo 6%.

Jestli se ptá někdo na moji performanci, odhaduju, že mám v minus akcie Tesco, Banco Bilbao, Banco Santander. Ale já se dívám na plus a minus jen na Silvestra. Pro mne je důležitý jen růst peněz z dividend.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-6-2019 v 15:31


Z roku 2019
Máme radost, když nám akcie klesají. A nejsme šílenci.

Z rostoucích akcií se radují jen spekulanti, kteří každou akcii s výdělkem jednou chtějí prodat.
Kdo chce všechny akcie držet až do smrti jen kvůli dividendám, ten má radost, když mu akcie klesly a má na kontě několik tisíc eur, aby ty kleslé akcie levně přikoupil.
A nevadí mu ani to, když ze 24 jeho akcií má dnes 3 akcie 40% v mínus.
Radost má dividendový investor hlavně tehdy, když před lety koupil akcie sice levně, ale s výnosem dividendy 3%, a dnes jsou některé jeho akcie tak kleslé, že ty nejkleslejší přikupuje s výnosem dividendy 5%.
Kdo si dělá z dividendových akcií celoživotní sbírku (a má jen staré velké zdravé podniky, které nemíří k bankrotu jak nemocný Ford a nemocná Nokia), ten není šťastný, když přikupuje po letech akcie s dvojnásobným kurzem. Naopak je šťastný, když přikupuje akcie za poloviční cenu, tedy 50% pod jeho prvními nákupy, nebo za stejnou cenu, ale 50% pod nedávným vrcholem.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-6-2019 v 15:46


Z roku 2019
Tragédie, když podnik vynechá dividendu nebo 3 podniky zkrátí dividendu

Lidé bez akcií nebo spekulanti straší dividendové investory, jak zle dopadnou, když podnik jeden rok dividendu nezaplatí nebo několik podniků dividendu zkrátí.
Moje dividendy prvních 5 měsíců roku 2019 byly o 47% vyšší než prvních 5 měsíců roku 2018.
Vůbec růstu dividend od mých 25 podniků a bank neublížilo, že BMW, AB InBev a Kraft Heinz zkrátily dividendy.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-6-2019 v 17:06


Stephanie-Mucha.jpg - 51kB 27.10.2014
Polská obdoba Warrena Buffetta

Stephanie Mucha, 97 let stará bývalá sestra, která žije v americkém městě Buffalo u Niagary, vydělala miliony s akciemi na burze.
Muchová byla třetí ze šesti dětí německo-polských rodičů v Americe. Rodina byla tak chudá, že čtyři dívky musely sdílet jednu postel. Ona šetřila každý cent, aby ho investovala na burze a vytvořila do dnes jmění 5.5 milionu amerických dolarů.
Tato bezdětná milionářka žije skromně ve dvoupokojovém bytě v malém domku naproti University of Buffalo ve státě New York. Paní Mucha darovala tři miliony dolarů na vysokoškolská stipendia ve prospěch polských přistěhovalců do USA. Muchová má cíl darovat škole na stipendia celkem 6 milionů dolarů, dříve než zemře.

Co je nejdůležitější ponaučení z burzy?
"Skutečnost, že se tam může zbohatnout. Člověk musí jen používat hlavu."

Jak jste přišla k investicím do akcií?
"Pracovala jsem v letech velké hospodářské krize jako služka u lékaře. Během večeře jsem poslouchala, co mluvilo panstvo. Investice do akcií a diamanty bylo vždy téma rozhovorů. Tak jsem si uvědomila že burza je způsob, jak vybudovat bohatství.
Můj manžel a já jsme nejprve investovali spolu. Od jeho smrti investuji sama. Když zemřel v roce 1985, měli jsme 300.000 USD v akciích. V současné době je to 5,5 milionu USD. Je nesmírně důležité vědět, že ženy jsou schopné samostatně se starat o finance."

Nevylekal Vás krach burzy roku 1929, když jste viděla, jak rychle se na burze může přijít o všechno?
"V té době mi bylo 12 let. Má rodina neměla s burzou nic společného. Moji rodiče vlastnili obchod na textil a všechno zboží bylo koupené na úvěr. Když přišel krach burzy, lidé přestali u nás nakupovat. Proto jsem spolu s dalšími třemi sourozenci šla do práce, abychom neztratili náš dům.
Vydělala jsem nejprve jako zdravotní sestra v nemocnici pro válečné veterány 2.500 dolarů ročně. V roce 1994, než jsem odešla do důchodu, bylo to 23.000 dolarů ročně. Měla jsem pocit, že hospodářství USA roste, to mi dává důvěru v akciový trh. Protože pokud existuje stále více Američanů, kteří jedí, řídí auto a potřebují lékařskou péči, pak se vede také podnikům dobře."

Jak se chováte při krachu akcií?
"Držím akcie dál, ala neni mi lehce. Během mých let na burze jsem byla často nejistá a nervózní. Ale pokaždé jsem se zotavila a vytrvala. Můj manžel a já jsme se často hádali o akciích. Já chtěla mít naše peníze v bezpečí, "už máme dost" byl můj argument. On ale chtěl zůstat na burze. Vzpomínám si jak 1972, kdy jsme měli 150.000 dolarů v akciích, se burza zhroutila. Naštěstí můj manžel se prosadil a krátce po krachu hodnota našeho portfolia vzrostla na 240.000 dolarů."
"Když muž zemřel, prodala jsem naše prsteny za 2.700 dolarů a peníze investovala do akcií. Plakala jsem přitom, ale bylo to v pořádku. Také jsem pronajímala jednu ložnici mého domu na zdravotní sestry. Také tyto peníze jsem dala do akcií."

Jaká byla vaše nejlepší investice?
"1958 byl Wilson Greatbatch v naší nemocnici, vynálezce stimulátoru srdce. Bylo mi dovoleno se dívat, jak se implantuje do nevyléčitelně nemocného psa jeho zařízení. Před operací pes ležel nehybně. O pár minut později zavrtěl ocasem. Pak začal utíkat. Večer jsem řekla mému manželovi, že jednou i lidé budou nosit stimulátory srdce. Jak Greatbatch prodal svůj patent v roce 1961 společnosti Medtronic, koupili jsme 50 akcií s kurzem 5.11 USD. Později jsme přikoupili akcie a ty akcie nám vyrostly na hodnotu 459.000 dolarů. Většinu akcií jsem darovala škole, ale stále mám 300 akcií Medtronic."

Inspirovalo Vás povolání při investování?
"Ó jé. Lidé stárnou a berou více a více léků. Proto jsem koupila 50 akcií Pfizer, 50 od Merck, 50 Johnson & Johnson, 50 Abbott a 50 Glaxo Smith Kline. Také mám akcie tabákové společnosti Lorillard a Philip Morris."

Přijdete sama na Vaše nápady?
"Ne. Počátkem 60. let jsem byla v nemocnici v investičním klubu. Setkávali jsme se tam jednou za měsíc a dali pak každý z nás 100 dolarů do akcií. Indický lékař mluvil o akcii společnosti Intel. Koupila jsem je pak soukromě. Ale jak se pozice vyrostla na 3.000 dolarů, zavolal mne můj makléř a doporučil prodat. Prodala jsem tedy a minula jsem zisk 1.000.000 dolarů."

Držíte se pravidlem buy-and-hold?
"Držím akcie dlouho. Ale pokud firma neroste, akcie prodám. Například jsem měla akcie bio-supermarkt-řetězu Whole Foods, protože věřím v dobré jídlo. Když se kurz zdvojnásobil, pak jsem prodala. Tam bylo příliš mnoho konkurence."
"Mám i akcie Pepsi-Cola a Coca-Cola. Z technologických akcií vlastním jen Apple."

Letos jste se rozhodla opět důvěřovat makléři. Proč?
"Teď jsem tak stará, že se bojím dělat chyby. Burza je dnes krutá se svými extrémními pohyby nahoru a dolů. Nemám vlastní computer a obchoduji přes telefon. Když mi řekl můj účetní, že jeho makléř vydělal 36% za poslední rok, když já sama jen 11%, začala jsem používat tohoto makléře.
Také já sama jsem poradila makléři, aby on pro sebe koupil akcie Bayer. Tedy si je koupil. Teď telefonuji několikrát týdně s ním."

Dělají peníze šťastným?
"Jsem spokojena. Mým cílem je dělat dobro ve světě. Peníze mne přivádí blíže k tomuto cíli. I můj zesnulý manžel se vším co nepotřebujeme, pomáhal mladým polským lidem v USA ke vzdělání. Vyrůstal kdysi jako sirotek v Polsku. Jeho sen stát se inženýrem nemohl realizovat a pracoval jako strojník. Také já pomáhám druhým lidem prostřednictvím stipendií ke vzdělání."
"Jako dítě jsem byl považována v rodině za hloupou. Měla jsem potíže se učit a psala levou rukou. U tabule ve škole jsem se podělala do kalhot. Nemůžu uvěřit, že jsem se ze šesti dětí stala s velikým odstupem ta nejbohatší."

Sem prosím nedávej žádné komentáře!

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-6-2019 v 17:10


25. 8. 2015
Dobrý seminář o rozumném investování na burze
neni nabízen asi nikde na světě. Ten by stál jen 100 korun za půl dne a řekl by lidem jen toto:
Otevři si konto u banky, kde je zadarmo a kde poplatek za nákup akcií na Xetra dělá asi 10 euro!
Rozkládej peníze od narození až do smrti pravidelně na 10 až 20 různých akcií starých a velkých firem, které jsou nebo by mohly být v indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones!
Vyhýbej se malým i středně velkým firmám a mladým firmám!
Ber jen podniky a banky, kterým neškodí konkurence a zvyšují dlouhodobě zisky a tržby a dividendy asi 10% ročně (nebo pár procent více nebo pár procent méně)!
Počítej s tim, že budeš každou akcii držet až do smrti jen pro dividendy, ale v době předražení nebo v případě potřeby peněz budeš moci nějaké akcie prodat!
Jen když budeš mít o třetinu více peněz z dividend, než potřebuješ, můžeš třetinu akcií prodat a koupit za ty peníze vlastní byt, pokud ho nemáš od rodičů.
Nepočítej s tim, že za několik hodin nebo za několik dní nebo za rok prodáš akcie s výdělkem!
Nehledej akcie s potenciálem na jeden rok! Jen akcie s potenciálem na 100 let kupuj, protože po tobě budou držet ty akcie dál tvoje děti!
Když prodáš nějaké akcie, nebudeš mít u nich růst kurzu stovky procent za několik dekád.
Když prodáš nějaké akcie, nevyroste ti počáteční výnos dividendy 3% na výnos dividendy 12% a 24% nebo 100% z investice za několik dekád.
Když se po letech růst zisku, tržby nebo dividend u firmy silně zhorší, pak můžeš akcie té firmy přece jen prodat, pokud budou v plus. Ovšem krizi 2008-2010 ignoruj a slabost obchodu Tesco 2014 ignoruj, jakoby tehdy zisky neklesly!
Neprodávej žádné akcie se ztrátou!
Nepoužívej nikdy stop loss order!
Věř tomu, že v investičních magazínech jsou většinou samé lži o akciích a burze, v televizi, v rádiu, v knihách, na přednáškách, v ústech známých investorů nebo traderů jsou většinou samé lži o akciích a burze.
Nekupuj akcie kdykoliv! Kupuj akcie jen ten rok a ten den, když jsou výhodné! To je P/E pod 15, P/B pod 3, P/S pod 3, výnos dividendy nad 3%.
Nekupuj akcie, když jsou na grafu v trendu klesajícím, červený kurz! Alespoň jeden den musí být kurz zelený a trochu růst, když nakupuješ akcie.
Celý život ty samé akcie přikupuj, pokud budou levné.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-6-2019 v 21:05


Z roku 2019
STUPID GERMAN MONEY

Do kategorie ''STUPID GERMAN MONEY'' patří německý důchod. Tedy hloupě investované peníze z Německa. V té kategorii STUPID GERMAN MONEY jsou vedle zákonného důchodového pojištění i všechny možné připojištění. Největší nesmysl je státem podporovaná ''Riester Rente'', ze které dostane hloupý střadatel své vložené peníze bez uroku zpátky, jen když bude 87 let starý. Na pár procent výdělku bude mít nárok, když bude 100 let starý. A kdo by byl starší jak 100 let, ten by využil i peníze přidané od státu. Protože Riester Rente bere hloupým střadatelům příliš vysoké poplatky.

Stupid German Money je však také nákup firmy Monsanto od hlupáků z firmy Bayer a nákup akcií Bayer od sloučení s Monsantem do dnes.
Stupid German Money ja také dávný nákup firmy Chrysler od hlupáků z firmy Daimler a nákup akcie Daimler kdykoliv.

Jistě, stupid German money je také nákup akcií bank před finanční krizí za peníze vydělané v Německu.

:smirk: Kdyby existoval taky pojem INTELLIGENT GERMAN MONEY ve spojení s důchodem, měl by člověk vedle nízkého důchodu mít také podobné peníze z dividend akcií a nějaké 3. peníze, jako třeba státní přídavek na dvě nebo na tři děti. A pak bude mít inteligentní důchodce v Německu 3x víc peněz než nízký důchod a je vysoko nad těmi ubohými, co naříkají, že jejich důchod je jen 50% jejich poslední nízké čisté mzdy.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 16:25


21.2.2015
Důchod a dividendy

Je vždy lepší mít 500 euro důchod a 1000 euro dividendy měsíčně než 1000 euro důchod a 500 euro dividendy měsíčně. Ale málokdo je tak chytrý nebo odvážný, aby to pochopil. Raději si platí chudí lidé (nerozumní nebo zbabělí) na důchodové připojištění. Však důchod se může zdvojnásobit za 70 let a dividendy se mohou zdvojnásobit už za 8 let. A vdova a děti nezdědí nic z důchodu. Však zdědí dividendy a ty se jim mohou každých 8 let zdvojnásobit. A většina z mých 18 dividendových akcii dosahovala zdvojnásobení dividend od 2000 do 2008.

Jak za posledních 10 let pred krizí 2008 rostly v tech podnicích:
celková trzba v milionech euro nebo dolaru, celkový zisk, cash flow, vlastní kapitál, dividenda pro akcii v euro nebo dolaru:
AT&T: +168%, +55%, +159%, +406%, +56%
General Electric: +81%, +139%, +190%, +169%, +228%
Johnson & Johnson: +168 %, +265 %, +188 %, +190 %, +230 %
Pfizer: +256 %, +143 %, +324 %, +553 %, +383 %
Procter & Gamble: +107 %, +121 %, +137 %, +423 %, +154 %
United Technologies: +165 %, +275 %, +131 %, +437 %, +277 %
Bank of America: +84 %, +127 %, +91 %, +284 %, +127 %
Wells Fargo: +162 %, +310 %, +170 %, +385 %, +237 %
Royal Dutch Shell: +279 %, +265 %, +134 %, +123 %, +200 %
BP: +446%, +535%, +336%, +116%, +110%
Tesco: +216 %, +250 %, +200 %, +196 %, +164 %
HSBC: +201 %, 209 %, +151 %, +585 %, +180 %
Iberdrola: +258 %, +285 %, +292 %, +38 %, +130 %
Telefonica: +128 %, +356 %, +99 %, +47 %, +354 %
Banco Bilbao: +90 %, +471 %, +199 %, +460 %, +421 %
Banco Santander: +468 %, +463 %, +320 %, +540 %, +222 %
Sanofi Aventis: +601 %, +1092 %, +953 %, +1080 %, +746 %
BHP Billiton: +199 %, +782 %, +262 %, +296 %, +663 %
Vale do Rio Doce: +851 %, +927 %, +965 %, +565 %, +71 %
2003-2013 BASF: +122%, +422%, +61%, +71%, +285%
2003-2013 BMW: +83%, +173%, +0%, +120%, +348%

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 16:46


3.4.2015
Český tunel a česká privatizace
napsala Margareta Kačerová

""Neudržitelnost komunistického režimu na konci 80. let 20. století přinutila celý tehdejší bolševický establishment jednat. Byl vyslán signál do kontrolovaných disidentských kruhů k zahájení revolučních kroků. Je zajímavé, že většina důležitých osob, které později obsadily vysoké státní funkce či tunelovaly banky, se rekrutovala z Československé akademie věd - ČSAV, a to vesměs z Prognostického ústavu. V této instituci plné vysokých komunistů působily jména jako Komárek, Klaus, Zeman, Češka, Dyba, Dlouhý, Ransdorf, Salzmann, Ježek, Klausová a další. Ti představovali jak kádrovou rezervu pro nový režim, tak kádrový nomenklaturní rezervoár režimu starého. Sám šéf Prognostického ústavu, přesvědčený komunista, přítel Che Guevary a místopředseda vlády ČSFR v roce 1990 - Valtr Komárek ho označil za školu revoluce.
Ve vyvolané euforii a v naději na zbavení se komunistického jha se vyškoleným bolševickým revolucionářům z Prognostického ústavu spolu s Havlovými disidenty podařilo splnit svůj úkol - změnit režim a ponechat komunisty fakticky u moci. Symbolickým a zároveň tragickým vyjádřením tohoto faktu byla instalace Mariána Čalfy, v té době ještě aktivního agenta KGB, do křesla předsedy vlády dne 10.12.1989, kde setrval až do 2.7.1992. Za komunistické éry působil Čalfa v ČTK, poté byl jmenován předsedou Legislativní rady vlády ČSSR a vyzkoušel i post komunistického ministra. Václav Havel si jej vybral za nejbližšího spolupracovníka.
Dr. David Ellerman ze Světové banky v souvislosti s kupónovou privatizací označil Václava Klause za tržního bolševika a architekta finančního pirátství.

Nutno přiznat, že nápad kupónové privatizace byl geniálně rafinovaný. Dát lidem pocit, že něco získávají, vybrat za to od nich ještě peníze a následně se legálně zmocnit majetku, který zůstal po komunismu. Za architekty kupónové privatizace lze považovat pachatele:
a) Dušan Tříska, narozen 14. 4.1946
b) Tomáš Ježek, narozen 15.3.1940
c) Václav Klaus, narozen 19.6.1941
U jejího zrodu se rovněž nějakou dobu pohyboval Jan Švejnar.
Dne 4.10. 2001 odpověděl Dušan Tříska, jeden z nejbližších přátel Václava Klause a bývalý agent StB s krycím jménem Dušan v radiu Svobodná Evropa na otázku, zda se nestydí za své otcovství projektu kupónové privatizace, slovy: Hlásím se k němu samozřejmě hrdě a myslím si, že jsem schopen doložit, že jsem hrdý a mám na co.
Vzhledem k přímé participaci Aleše Třísky, bratra Dušana Třísky, na největších finančních zpronevěrách a krádežích a dále s ohledem na blízký vztah Václava Klause k dalším podvodníkům lze důvodně předpokládat, že projekt kupónové privatizace byl účelově připraven a nastaven tak, aby umožnil beztrestné zcizení národního majetku.

Kupónová privatizace se uskutečnila ve dvou vlnách v letech 1992-1994. Celková hodnota jmění podniků privatizovaných kupónovou metodou činila 679 miliard korun v cenové hladině ke dni zahájení první vlny. Mediální masáž a propagace byla silná, bylo dosaženo nevídané aktivity a odezvy od občanů, především v zrcadle toho, že za své peníze dostávali bezcenné papírové knížky. Účast v první vlně byla 77 % všech oprávněných občanů a v druhé vlně 74 % občanů.

Na majetek zprivatizovaný kupónovou privatizací čekal dvojí osud.
V prvním případě byl ihned zpronevěřen a rozkraden. Zde se jeví slovo krást jako absolutně nejvýstižnější, na rozdíl od jakýchkoli ekonomických či právních termínu. Princip byl jednoduchý a recept všude stejný. Nevýhodné obchody, zadlužování, systematické vyvádění aktiv a vytváření pasiv, tj. proslulé české tunelování, vše vesměs v režii sehraného a zkušeného týmu agentů StB.
Ve druhém případě byl majetek dále spravován a do vedoucích míst zprivatizovaných podniků byli dosazeni, popř. se vrátili exponenti komunistického režimu. V těchto případech nebyly podniky tunelovány bezprostředně, ale postupně nebo v případě potřeby, tzn. nutnosti vytvoření finančních aktiv.

Ve Velké Británii lady Margaret Thatcher privatizovala velké státní podniky. V ČSFR ministr financí Václav Klaus privatizoval velké státní podniky. Potud shoda. Rozdíly: Ve V.B. provedli nezávislý audit a prodali za tržní cenu. Tedy tomu, kdo dal nejvíc. A platilo se hned. U nás se státní podnik prodal za účetní hodnotu předem určenému zájemci. A s odkladem platby.
Postup byl tento: Privatizační komise zjistila účetní hodnotu subjektu vybrala zájemce. Tomu předala podklady.
1. Zájemce si nechal subjekt ocenit znalcem. Částka, určená znalcem, několikanásobně převyšovala částku prodejní.
2. S tímto odhadem tržní ceny šel zájemce do banky a úvěr bez problémů dostal. Za úvěr přitom ručil majetkem, který stále ještě nebyl jeho! Z úvěru, poskytnutého takto bankou, zaplatil tu účetní hodnotu a ještě mu zbyla pěkná sumička do začátků.
3. Podnikatel zlatokop si po převzetí subjektu založil další firmu, na kterou převedl aktiva původního subjektu. Potom přestal bance splácet úvěr. Banka byla nucena převzít zástavu, tedy spíše to torzo, které z původního subjektu zbylo. Pan podnikatel byl z obliga, prostě mu nevyšel podnikatelský záměr!
4. A na státu bylo, aby mu prokázal úmysl. Pan podnikatel to navíc jistil převedením majetku na osoby blízké. Takto tedy vznikl pojem tunelování. A takto se nám tady narodili noví kapitalisté.
5. Všechny tyto transakce národního majetku nepodléhají právnímu přezkumu. Na to byl dokonce vytvořen zvláštní zákon! rnrn Při takzvaném očišťování bank od takto vzniklých nedobytných úvěrů bylo zapotřebí tato pasiva někde skrýt. Dva staří přátelé z Prognosťáku to vyřešili tím, že založili Konsolidační banku. Vznikl tak světový unikát - banka, která spravovala jen samá pasiva. Když už to bylo příliš nápadné, byla tato banka přejmenována na Českou konsolidační agenturu. Současně s tím bylo vedení ČKA povoleno prodávat tam uložené dluhy za částky, které nezřídka tvořily pouhých deset procent původní výše dluhu. Tak se také běžně stávalo, že původní dlužník si koupil svůj dluh (přes třetí osobu, samozřejmě) za částku, která nepokryla ani úroky z tohoto dluhu. Tento dříve dlužník byl po této transakci samozřejmě už opět vážený podnikatel. Po zaniklé ČKA zbyl dluh ve výši 236 miliard korun. Tato částka se objevila jako záporná položka ve státním rozpočtu a ze státního rozpočtu je také tento dluh umořován. Takže, milé děti, jaké si z toho vezmeme ponaučení? Ano, správně! Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž.

Tento stát v žádném případě nerozkrádaly nějaké socky. Z těch někdejších privatizátorů, jejichž dluhy platíme (a budeme platit i nadále) všichni bez rozdílu, jsou dnes milionáři, multimilionáři a někteří dokonce miliardáři. A jsou to také ti, kteří nám tady skutečně vládnou. Politici jsou ve skutečnosti jen loutky, vykonavatelé jejich vůle.
Tak se také stalo, že si prohnaný estébák Andrej Babiš za své miliony koupil i naši současnou vládu. :( Falšovaná zaplacená statistika, falšovaná zaplacená prognóza dnes 3.4.2015 oznamuje, že zločinecká strana ANO by získala v českých volbách nejvíce hlasů ze všech stran.""
napsala Margareta Kačerová

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 17:42


Napsáno asi 2010
Strategie ''kup a drž'' není mrtvá

"Kup a drž" strategie není mrtvá, povídá 94 let starý investor Edward Zajac z Nevady, USA. V Británii, ve Švédsku a v USA je poměr počtu akcionářů k počtu obyvatel několikrát vyšší než v Německu. Američani pro zabezpečení na stáří vkládají většinu peněz do akcií. Již jako mladí studují Američani akcie. Edward Zajac (*1916) z města Henderson, Nevada, USA koupil poprvé akcie roku 1937, když mu bylo 21 let a byly to akcie Petroleum & Resources Corp. On jde na to s rozumem, kupuje jen levné akcie a vydělal s akciemi 2,5 milionů dolarů za 73 let. Přepočteno na euro to není moc, ale on to ještě napraví, vždyť byl teprve 94 let starý roku 2010.

Jeho pravidla jsou:
Investuj jen do firem s atraktivnímu výrobky!
Kupuj jen akcie firem, které jsou aspoň z 25 % ve vlastnictví fondů a institucí!
Nekupuj akcie blízko dvouletého maxima!
P/E musí být pod 16.
Dividenda musí být nad 2 % z kurzu akcie a musí být placená nepřetržitě už aspoň 10 let.
Nekupuj akcie na dluh!
Vyhýbej se puts, calls, futures a moderním produktům bank!
Nehraj si s ničím, kde je větší šance proti tobě než pro tebe!

Finanční krizi 2008 Edward Zajac vyseděl beze ztrát, protože nic neprodal se ztrátou. Je připraven držet akcie 5 i 10 let, vždyť je mu teprve 94 let (2010).

Sem prosím nedávej žádné komentáře!

Edward-Zajac.jpg - 125kB Edward Zajac, Henderson, Nevada, USA
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 17:44


5.6.2015
Top stocks fond od České Spořitelny neni dobrá věc.
Obsahuje samé hloupé akcie, které by rozumný člověk nikdy nekoupil.

Nikdo by neměl kupovat podíly fondu z 20-30 akcií, které se mu nelíbí. Jistě platí i dnes z velké části výrok, který má v jeho knize André Kostolány, že manažer fondu bývá často mladík, které nemá o burze ponětí. Prostě děti dodělaly ekonomickou školu a nenašly žádnou jinou příbuznou práci než povolání manažer fondu. A tak vyvádí s akciemi hlouposti jak ten manažer fondu Top stocks. Začátečník by měl vyhledat banku, která umožňuje pravidelně měsíčně bez nákupního poplatku ukládat stále stejné peníze do ETF na DAX, Dow Jones nebo FTSE index. A nebo šetřit peníze a nepravidelně přikupovat podíly indexových fondů ETF na DAX, Dow Jones nebo FTSE, jen pokud budou zrovna peníze a to jen toho roku, kdy nejsou akcie neudržitelně předražené jak 1999-2001.

Veliký rozum a vysoké Studium přivede lidi k výběru stále solidních akcií nebo jeden rok růstových akcií z indexů DAX, Dow Jones, Stoxx50 a Eurostoxx50.

Průměrný rozum přivede lidi investovat do ETF na DAX, Dow Jones a FTSE.
Žádný rozum přivede lidi k hloupé investici do fondu Top Stocks České Spořitelny.
Veliká hloupost je taky investice do fondu ETF MSCI world s 6000 akciemi celého světa.
Lidi budou mít moc radosti až do konce života z dividend ale i z vlastnictví akcií BASF, BMW, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Iberdrola, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Group.
Ale nikdo nebude mít radost z fondu Top Stock až na to, že některý rok rostl více než DAX.
Však největší radost je, když chodí na konto každý měsíc několik stovek euro a za 30 let každý měsíc několik tisíc euro dividend od akcií BASF, BMW, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Iberdrola, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Billiton. Tuto radost fond lidem nikdy nedá. Jen lidi ztrácí každý rok poplatek z fondu.

Rozumná neni investice, ze které se platí při nákupu několik procent kapitálu investiční společnosti a každý rok znova manažerský poplatek.
Rozumná je jen investice, ze které chodí každý rok několik procent dividendy a tyto se mohou u některých firem každých 7 let zdvojnásobit.
Tedy mám-li z investovaného kapitálu první rok 3% dividendu, mohu mít za 7 let 6% dividendu (během jednoho roku) a za 14 let 12% dividendu (během jednoho roku) a za 38 let 100% dividendu (během jednoho roku) z dnes investovaného kapitálu.
Kdo může investovat jen 2000 korun měsíčně, neměl by nikdy hledat pomoc od fondu, ale našetřit za rok 1000 euro a pak teprve investovat do nějaké solidní akcie jak Shell, BHP nebo Sanofi.
Kdo tady jmenuje nějaký fond a třeba to vypadá jen jako otázka, asi dělá fondu reklamu. Však pokud se přizná, že z kapitálu se ztratí několik procent na investiční společnost, hned je z toho vidět, že se jedná o hloupou investici. Kdo začíná s investováním, může začít s fondem, nejlépe ETF na DAX, FTSE a Dow Jones. Však za jeden rok už by každý začátečník měl s fondem končit a najít tu velikou radost z dividend každý měsíc od několika různých akcií.
Z našeho kapitálu nesmíme odevzdávat několik procent investiční společnosti vedoucí fond!!! Z našeho kapitálu musíme dostávat několik procent dividendy!!!

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 17:48


4.7.2015
Žádné akcie Coca Cola

Zřejmě kupují dodnes lidé po celém světě akcie Coca Cola jen proto, že je Warren Buffett koupil v roce 1988. To je ale dost hloupé. Protože tenkrát zisk firmy Coca Cola rostl 17% ročně a akcie byla 1988 levnější s P/E 14.5, P/B 4.8, P/S 1.8, P/C 12.3. Ale dnes zisk Coca Coly roste jen 4% ročně a akcie je dražší s P/E 24, P/B 6.0, P/S 3.7, P/C 15.

Warren Buffett by dnes žádné akcie Coca-Cola nekoupil! On lituje, že akcie Coca Cola neprodal roku 1999.

Co koupit dnes
Kdo chce koupit dnes akcie a dlouhodobě je držet pro dividendy, měl by hledat akcie s P/E pod 15, P/B pod 3, P/S pod 3, dividendou nad 3% a posledních 12 let by podniky a banky měly zvyšovat zisky, tržby a dividendy o 10% ročně. Takové akcie se mohou najít i dnes v indexech DAX, Eurostoxx50, Stoxx50, Dow Jones a podobně veliké firmy.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 18:16


17.8.2015
Chudí lidé s vlastními domy nebo multimilionáři v podnájmu,
záleží jen na tom, kam vaše miliony korun investujete.

Hloupá vlastní paní a hloupé vlastní děti musí být léta poučovány od pana domácího, že akcie nesmí nikdo prodávat, protože z jejich dividend budou mít věčný příjem každý rok několik procent stoupající, takže zažijí několik zdvojnásobeních toho příjmu. Jednou to bude už 2.000 euro měsíčně dividend a za několik dekád 10.000 euro měsíčně dividend pro naše děti, které po nás akcie zdědí. Hlavně nekupovat nikdy vlastní domek ani byt, a raději platit nájemné z bytu. Cena vlastního domu nebo bytu se totiž nepočítá do bohatství, tak jak peníze a akcie. Tedy člověk s vlastním domem a bez peněz a bez akcií je chudý. Ale ten, kdo nemá dům ani byt ale 10 milionů korun v akciích, to je bohatý multimilionář a může platit až do smrti nájemné z bytu. Kdo koupí za pár milionů korun byt nebo domek, ten se okrádá o moc dividend.
U těch akcií nemyslím ty české bolševické, ale BASF, BMW, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Billiton.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-7-2019 v 18:43


25.10.2015
Obchodníci, investoři a zločinci

Dividenda HSBC je kvůli krizi dosud krácena. To platí i pro dividendy Citigroup, Bank of America, Barclays, Lloyds. Od Royal Bank of Scotland roku 2015 nechodí dosud ani pence dividend. Jen banka Wells Fargo platí hezkou dividendu, vyrostlou nad stav před krizí, jestli se nepletu. Však banky se uzdravují a stát vlastní dnes už jen 10% z Lloyds Banking Group, které budou za pár měsíců prodány taky. A pak hned začne Británie prodávat ze svého konta pomalu všechny akcie RBS a pak začne RBS platit dividendy a kdo už tu akcii dlouho nenávidí a od roku 2009 do dnes levně přikoupil, bude moci prodat taky akcie RBS beze ztráty. Z finanční krize 2008-2010 si nemusel žádný akcionář odnést ztráty. Stačilo jen akcie kleslé na 1/90 levně přikoupit, aby člověk brzy došel do plus. Taková akcie banky kleslá na 1/90 se dostane do plus možná až za 50 let. Ale když se akcie kleslá na 1/90 na konci krachu přikoupila za stejnou sumu, jako byla koupena před krachem, pak zlevněný průměrný nákupní kurz je vždy kleslý jen na 1/50 a potřebných +100% do plus dělají ty nejkleslejší akcie na konci krachu už za měsíc.
Je mi moc dobře známo, že trader, obchodník, spekulant klesající akcie vždy prodá 7%, 15%, maximálně 20% pod vrcholem a ztráta ho nezajímá, žádné klesající akcie nepřikupuje. Zatimco investor, který chtěl držet každou levně koupenou akcii až do jejího předražení a pak prodat s výdělkem, nebo chtěl akcie držet až do smrti kvůli dividendám jako důchod, ten nikdy akcie neprodá se ztrátou, protože z toho důvodu je nekoupil. Ani ti dnešní čeští a slovenští miliardoví zločinci neprodávali akcie svého zločinného koncernu ruským židům se ztrátou, protože pak by ste je dnes neznali jako miliardáře.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-7-2019 v 08:04


31.12.2015
Velký krach 2000-2003 pro netechnologické blue chip akcie nic neznamená. Držet nonstop!

Akcie a dividendy přinesly, přináší a budou přinášet největší štěstí, když se drží bez přestávek přes všechny rally a krachy. Velký krach 2000-2003 nic neznamená, když se sleduje graf akcie od 1990 do 2015. Jen banky USA a Británie to přehnaly s tim krachem 2008-2009, protože se musely zachránit před bankrotem. Jestli klesly ty akcie bank na 1/95 a měly 2010 vydáním nových akcií 6x více akcií v oběhu než 2007, pak se nedalo dělat nic jiného, než ty akcie od 2009 do dnes přikoupit a pak se těch akcií jako Bank of America, Citigroup, Barclays, Royal Bank of Scotland a Lloyds beze ztráty zbavit. Pamatovat si, že Wells Fargo, Banco Santander, Banco Bilbao jsou bezpečné banky. Zatímco UBS, Citigroup i Deutsche Bank jsou chatrné hedge fondy, které se mohou kdykoliv zhroutit. A jestli chtěl někdo kdysi držet na stálo akcie Enron a pak je před bankrotem musel prodat se ztrátou, pak to není tak zlé, když člověk rozložil peníze rovnoměrně na 16 různých akcií.
Zřejmě ti proroci krachu se nedívali nikdy na dlouholeté grafy akcií jak Procter & Gamble, nebo se chtěji ve vlasti v internetu proslavit jako idioti. Jak ten nemocný idiot – prorok krachu Robert Prechter.
Výnos dividendy 3% z kurzu v roce nákupu nám vyleze na výnos 12% z kapitálu za 15 let. A na výnos 100% v jednom jediném roce 38 let daleko od roku nákupu. Ale to jen tehdy, když se akcie jako Procter & Gamble drží bez přestávek přes všechny rally a krachy.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-7-2019 v 08:07


4.1.2016
Držet solidní západní bluechips akcie až do smrti, přes všechny rally a krachy !!!

Sem je nutno připojit taky graf nějaké solidní bluechips akcie. Pár lidí tento graf nezná, když se začli zajímat o akcie až dnes. Pár lidí zase straší lidi s velkým krachem akcií a chce lidi obelhat, že akcie není možno držet 50 let.
Pravda ale je a z grafu je to vidět, že lidi by měli koupit solidní západní bluechips akcie už za první mzdu, když je jim 20 let a držet ty akcie až do smrti = přes všechny rally a přes všechny velké krachy.
Pokud někdo má nedostačující důchod, tak jako já, pak musí držet 10 až 20 různých dividendových akcií až do smrti, neboť jejich dividendy mu daji vyšší příjem než ten důchod od státu. On tedy nemůže akcie prodat v nebezpečí krachu, bez dividend by měl měsíční příjem třetinový. I když při nesnesitelném předražení akcií koncem roku 1999 se mohly všechny akcie prodat a za 2 roky, koncem 2002 nebo počátkem 2003 koupit 2x levněji zase zpátky. Však z toho výdělku koncem roku 1999 by se musela platit v mnohých zemích daň. Jestli však nějaké akcie od velkých bank USA a Británie od 2008 do března 2009 klesly na 1/95, pak nezbylo nic jiného, než někdy od 2009 do dnes je levně přikoupit a zlevnit průměrnou nákupní cenu. Akcie Royal Bank of Scotland má ještě dnes potencial růstu 200%. Ten kdo má akcie RBS od roku 2007 nebo dříve, dostane se do plus jen, když po krachu levně akcie přikoupil a zlevnil průměrnou nákupní cenu. Pak už nemusí čekat na minulé maximum, aby byl v plus.
Jak víme ze školy: Akcie kleslé na 1/95 jsou po přikoupení za stejnou sumu (za jakou byly koupeny před krachem) kleslé jen na 1/2 a potřebují zpátky na kurz před krachem růst jen 100%.
Samozřejmě akcie jako BHP Group a Royal Dutch Shell mají mnohem horší grafy než ten Procter a Gamble, ale jejich kurzy se za několik let zas vrátí na maxima. A hlavně, že platí každý rok dividendy.
Moje akcie na dividendy jako důchod: BASF, BMW, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Iberdrola, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Group.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-7-2019 v 08:15


29.1.2016
Jak přišel k 8 milionům dolarů v akciích od 37 do 92 let Ronald Read, Vermont, USA

Když zemřel ve věku 92 let v červnu 2014, měly jeho akcie hodnotu 8 milionů dolarů. Ronald Read byl velice šetřivý celý život, pracoval většinou jako obsluha benzínové pumpy a četl denně burzovní noviny Wall Street Journal. Koupil si například levně ojeté auto Toyota Yaris a parkoval opodál hlídaného parkoviště, aby nemusel platit za parkování. On byl chudobně oblečený a sám si sekal dříví do kamen jeho obydlí.

Ronald Read koupil akcie poprvé ve věku 37 let roku 1955. Bylo to 39 akcií energetické firmy Pacific & Gas za 2.380 dolarů.
Kupoval jen akcie jemu známých firem. O ocenění akcií mi není nic známo, ale dbal na to, aby z akcií byly dividendy. Na konci života už dostával průměrně 20.000 dolarů měsíčně dividend. To je ročně 240.000 USD a to jsou 3% z 8.000.000 USD. Z peněz z dividend si kupoval další akcie.
Ronald Read měl v portfoliu akcie na konci života v těchto hodnotách:
Wells Fargo 510.900 $, Procter & Gamble 364.008 $, Colgate-Palmolive 252.104 $
American Express 199.034 $, J.M. Sucker 189.722 $, Johnson & Johnson 183.881 $
VF Corp. 152.208 $, McCormick 145.055 $, Raytheon 142.970 $,
United Technologies 140.880 $. A další desítky menších pozicí.
Celkem měl portfolio z 95 různých akcií a při této veliké diverzifikaci mu nevadilo, že jeho malá pozice akcií bankrot banky Lehman Brothers byla koncem roku 2008 vygumována z konta jako bezcenná. Utrpěl ale více ztrát s akciemi. On sbíral akcie jako poštovní známky a chtěl jich mít stále více. Pokles kurzu některé akcie -50% ho nijak neděsil.
V testamentu měl Ronald Read psáno, že jeho 1,2 milionu dolarů z akcií dostane místní městská knihovna a 4,8 milionu dolarů dostane nemocnice.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Ronald_Read.jpg - 20kB Foto : skromný milionář Ronald Read - 8 milionů USD v akciích
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-7-2019 v 08:25


6.8.2016
Riziko

Miliony hlupáků po celém světě hrají lotto, nebo koupí los loterie, ale bojí se akcií jako čert kříže, protože prý jsou akcie rizikové. Jenže to je přesně naopak.
Kdo koupí los loterie, v milionu případů ztratí všechny peníze a je to dost veliká ztráta, asi 100 euro. Když to za život vícekrát opakuje, ztratí s losy jistě moc peněz.
Tedy los loterie je největší investiční riziko na světě a přesto kupuje los loterie kdejaký zemědělec v Čechách i v Německu, který se bojí akcií a nechce ztratit peníze s akciemi.
Kdo se pokouší uhádnout 6 správných čísel v lottu, v tisících případech ztratí všechny peníze, nebo vyhraje jen 10 euro, ale když vyplnil jen jedno políčko, ztrácí jen asi 2 euro. Však když hraje lotto často a zakřížkuje čísla více políček, ztrácí po letech veliké sumy peněz. Milion euro normální člověk nikdy nevyhraje, protože šest správných čísel nikdy neuhádne.
Hlupáci z venkova i hlupáci z města si nedokáží nikdy uvědomit, že koupit akcie je ve skutečnosti nulové riziko, pokud se investuje několik tisíc euro do velkých starých podniků z indexu DAX a neprodávají se akcie se ztrátou, pokud budou nešťastnou náhodou několik let v mínus. A každý rok z nich chodí dividendy. A za několik let budou akcie starých velkých podniků vždycky v plus, pokud nespějí firmy k bankrotu jak Nokia a General Motors. Jde jen o to, aby se akcie koupily levně, byla dividenda nad 3%, podnik zvyšoval zisky a byly to jen akcie indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50, Dow Jones a podobně veliké a staré firmy, jako i AT&T a Wells Fargo mimo index Dow Jones.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-7-2019 v 08:28


2.9.2016
Skutečné vzdělání v oboru akcie a burza z VŠE

Skutečné vzdělání v oboru akcie a burza z VŠE se pozná, když píše student Buffett a ne Buffet. A když ví, že akcie Coca Cola je dnes mizerná investice, protože akcie je 2x předražená a zisk firmy roste jen nepatrně. Dále musí vědět student VŠE, že koupit a držet akcie se vyplatí stále, aktivní správa portfolia je hloupost. Hloupá je i investice do hedgefondu, dluhopisů, zlata, akcií bez dividend nad 3% a investice do fondů bez výplaty dividend investorům. Skutečné vzdělání také znamená, že s 65 lety věku má mít člověk 100% peněz v akciích a nejen 0% až 35%. Jestliže po 80-letém člověku portfolio zdědí 10-leté dítě, mělo by mít dítě podle známého hloupého výpočtu 90% peněz v akciích a nejen 20%, jak by měl ten 80-letý děda podle známého hloupého výpočtu. Avšak my nesmíme dávat vůbec část portfolia na státní dluhopisy s 0,1% úrokem. Tedy 100% portfolia v dividendových akciích, ať už má člověk 10 let nebo 90 let. Skutečné vzdělání také znamená, že student umí nalézt i chyby u Warrena Buffetta a nežere všechno, co Buffett dělá nebo mluví. Vždyť prolhaný Buffett chválí FED za její činnost, spolupracuje s lumpy z Goldman Sachs a s lumpy z Moody's. Skutečné vzdělání také znamená, že člověk nenajde ani jeden pravdivý nebo rozumný článek na http:finance.yahoo.com , který by stál za to přeložit do češtiny a ukázat českému lidu. Neboť na finance.yahoo.com jsou samé židovské lži, židovské manipulace a židovské srandy z lidí, zrovna tak jak na patria.cz, investicniweb.cz a proinvestory.cz.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-7-2019 v 08:35


11.9.2016
Pepa by chtěl držet akcie 4. největší pojišťovny USA pro dividendy až do smrti

když prolhaní analytici budoucích 5 let čekají pokles zisku -71% ročně u Prudential. Tedy za 5 let pokles zisku -1.362%.
Před hloupými americkými pojišťovnami, přivedenými 2008 k bankrotu od zločinců z Goldman Sachs a John Paulson a pak zachráněnými státem, je vždy lepší dát přednost zdravé chytré německé zajišťovně Munich RE s dividendou 5%, pokud se chce akcie držet až do smrti pro dividendy jako důchod. Bezhlavá obliba amerických akcií od Evropanů ukazuje na začátečnictví. Nebo nenávist Čechů k Němcům. Pokud se český člověk zabývá akciovou investicí už 10 let, jistě má už plno akcií z Německa a západní Evropy, ať už je chce držet jeden rok nebo 50 let. Pokud jeho mozek nezůstal zakrnělý jako u nějakého daytradera.
Největší pojišťovny v USA roku 2016:
1) AMERICAN INTERNATION, 2) METLIFE INC., 3) AETNA INC., 4) PRUDENTIAL FINANCIAL, 5) Travelers Companies, 6) CIGNA CORP., 7) AFLAC INC
Já bych nekoupil akcie ani jedné z těchto amerických pojišťoven. Dám přednost německé zajišťovně Munich RE s dividendou 5% z kurzu, pokud se jedná o držení akcií až do smrti, pro dividendy jako důchod. Však mezi mými 20 akciemi na stálo je z USA akcií 7 a to stačí: AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Cisco Systems.

Sem prosím nedávej žádné komentáře!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4  ..  8

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 42.9% - SQL: 57.1%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: