Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  13
Autor: Předmět: Pojišštění důchod byt pole vklad kredit
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-1-2013 v 05:43

Kellner dostane osobně od Putina ruský pas i s občanstvím a vedle starého Obelixe se tak z něj stane PojišťovnAsterix. :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-1-2013 v 13:10

Česká pojišťovna celá do Itálie a Kellner do vězení

Lumpi z české pojišťovny obelhali a podvedli dva milióny lidí s pojištěním,
pak prodali 51% té lumpárny Česká pojišťovna na italskou Generali
a do roku 2014 se prodají i zbývající 49% ČP na Generali.
Já to tuším už 20 let, že patří žid Kellner do vězení za podvod.

Tlak, lži a nové životní pojištění

Česká pojišťovna provedla velmi nevýhodnou konverzi desetitisíců smluv životního pojištění za pomocí neúplných a nepravdivých obchodních argumentů. Snaha České pojišťovny zbavit se starých pojistek s vysokým garantovaným zhodnocením je pochopitelná, způsob, jakým to v některých případech provádí, už ale nikoli. Dotčení popisovali nepřiměřený tlak agentů pojišťovny na podpis nové smlouvy, navíc za použití nepřesných až lživých informací. Jedním z oblíbených argumentů pro změnu pojistky bylo nepravdivé upozorňování klientů, že v souvislosti se vstupem do Evropské unie bude všechno jinak, že staré pojistky prý už nemají moderní evropské parametry a stejně budou zrušeny.
Pojišťováci byli k rušení původních smluv s vyšším úrokem motivováni provizí, zájmy klientů šly stranou. Pojišťovna se za rok, ve kterém probíhala tato konverze, chlubila: „Hospodaření za rok 2004 skončilo čistým ziskem převyšujícím čtyři miliardy korun. Je to téměř o miliardu více než v roce předchozím. Vlastní kapitál společnosti posílil na 16,3 miliardy korun.“

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 19-1-2013 v 13:23

Vrátí mi 84 euro za elektriku a plyn

Taky tady straší, jak rostou ceny plynu a elektriky.
Teď se ukázalo, že z roku 2012 mi vrátí 84 euro zpátky.
Strhávali mi předem automaticky každý měsíc z konta 76 euro a bylo to celkem 836 euro za rok 2012.
Však spotřeboval jsem elektriku a plyn jen za 752 euro.
Tedy mi vrátí zpátky na konto 84 euro. A budou mi strhávat měsíčně jen 69 euro.
Možná že hlavní spotřebu má computer. A když nebudu už žádné pravopisné chyby knihy kontrolovat v computeru a knihu španělskou nechám kontrolovat jen na papíru a budu se flákat se španělskou knihou, budu psát jen pár hodin v sobotu a některou sobotu nic, tak třeba ušetřim znova na elektrice roku 2013. Anglickou knihu jsem udělal za půl roku s pomocí z nebe. Však se španělskou už nebudu spěchat a líným tempem ji udělám za rok. A budu-li ještě více líný, tak třeba budu dělat španělskou knihu i 2 roky. Ale snad jen rok.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
joses
Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-1-2013 v 18:49

Pane Ladislave,
nebuďte sebemrskač. Tím, že budete kontrolovat knihu jen na papíře nic neušetříte. V celkovém globálu spotřeby energie je to zanedbatelné, jestli kontrolujete 3-4 hodiny na papíře, nebo v počítači. Stejně tu korekturu musíte tak, jak tak do komputeru zapsat, že?
Ceny energie by se mohly stabilizovat. Dle "Die Welt" bude USA do r. 2020-2030 soběstačná s ropou, plynem z důvodu břidlicových ložisek. Což bude mít vliv na příznivou cenu energií celosvětově. Pak se mohou líní terorističtí a závistiví arabáši jít klouzat a teoreticky by energie jako je ropa, plyn a následně elektřina jít obecně dolů.
Lassen wir uns überraschen.

Josef
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-2-2013 v 20:11

http://www.handelsblatt.com/

4-format5.jpg - 8kB

Žblebtání o ,,výhodnosti životního pojištění,, v Německu. Úrokové sazby jdou dolů, s tím jde i garantovaná prémie dolů. Z toho nic pěkného nekouká do budoucnosti! :dork:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-2-2013 v 11:31

Ta blbá majitelka bytu, který najímám za 619 euro měsíčně - Karin B.,
vydělává s těmi penězi, které má ode mne jako kauci na nájemné, jen 0,36% brutto = 0,27% netto za rok. Když jiné banky nebo spořitelny by daly za rok 2012 brutto úrok i 1,6% na spořitelní knížku. Ale ona si nemusí nechat radit ode mne a může skladovat moje peníze, kde chce.
Úroky spořitelních knížek v Německu porovnání
http://dynamisch.vergleich.de/vergleich/termingeld/vergleich...

A jestli odejdu za 4 roky z bytu, abych asi bojoval o tu kauci s advokáty zadarmo od spolku nájemníků, kde platim roční poplatek za členství 62 euro. Protože já jí předám ten byt se špinavým stropem, špinavým tebichem a 25 let starými tapetami, protože jsem také špinavý byt dostal s srpnu 1984. Tak třeba mi tu kauci bude chtít neprávem vzít na tapety, tébich a nátěr stropu.

Ten byt je moc krásný. A je krásný podle toho, jaké jsem si koupil tapety, tébich a nábytek. Jesli je špinavý strop, tébich a zelepené tapety v kuchyni, je to jen proto, že jsem ten tébich koupil 1984 a nechci ho měnit, protože na něm stojí 4 x 2 metry, tunu těžký kredenc s tisíci věcmi uvnitř. A tapety jsem měnil naposledy asi 1990 a už je nechci nikdy měnit. A strop je natřen snad 1984 nebo 1990.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-7-2013 v 12:00

Jaká je to lumpárna, ta prodejna pojištění Partners pod vedenim Kohouta a Borkovce
http://www.investujeme.cz/proc-jsem-odesel-z-partners

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-2-2014 v 15:50

____San3b2.jpg - 89kB

Konec druhého pilíře v Čechách.
Jedna darebácká česká vláda a darebácké pojišťovny druhý pilíř důchodu před pár lety založili, aby stát a pojišťovny okradli lidi o peníze, nynější darebácká vláda zas druhý pilíř chce zrušit, protože je provoz toho podvodu dražší než od lidí nakradené peníze.
"Druhý pilíř neuspěl hlavně proto, že neumožňoval výběr prostředků v 60 letech jako 3.pilíř, ale až při odchodu do důchodu, což je třeba 72 let."
"Druhý pilíř neuspěl ze dvou důvodů: První z nich je nejistota založená na prohlášeních ČSSD, že tento pilíř zruší, druhým je neschopnost bývalé vlády vysvětlit srozumitelně běžnému voliči/pracujícímu, co mu ten druhý pilíř vlastně přinese."
"To by musela ta Kalouskova šmejdvláda říct, že jde o přihrání miliard penzijním fondům a pro občana to přinese pouze povinnost doživotně posílat peníze. Zhodnocení je velmi nejisté a proto tam může vstoupit pouze hlupák, naštěstí jich zase tolik není."

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 2-4-2014 v 15:07

Povídal v německé televizi jeden úředník, že měl mzdu 5.000 euro brutto. Jistě by dostal aspoň 3.000 euro brutto důchod od státu. Ale on si dával ještě 200 euro měsíčně na připojištění. A zaplatil za několik let asi 20.000 euro, k tomu dostal mizerný úrok a nechal si to na počátku důchodu vyplatit najednou v dohodnutém termínu a ne předčasně. Když mu strhla pojišťovna poplatky a zaplatil z toho daň, tak dostal netto hnedle jen 15.000 euro a přitom on dal do pojišťovny 20.000 euro.

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-4-2014 v 02:04

Foto : Lukáš Štork = Lukáš Mikula lukas-stork.jpg - 37kB

Finanční poradce Lukáš Štork se přejmenoval. Bojí se klientů.
Ve finančně poradenské branži se Lukáš Štork stal nechvalně proslulou legendou. Jeho štorkoviny znamenají vrchol nekvalitního poradenství a legálního okrádání klientů.
Lukáš Štork dělal poradce od 14. 6. 2005. Nejprve ve společnosti OVB Allfinanz a pak v Broker Consulting. Za dobu necelých 9 let stihl být vyloučen z profesní asociace AFIZ, obdržet pokutu 6 milionů korun od ČNB a poškodit mnoho klientů. Aby nedostal do huby, změnil si jméno na Lukáš Mikula. A protože se to prozradilo, nyni aby se bál finanční poradce Lukáš Mikula, že dostane od okradených klientů do huby. Kolega finanční poradce Jan Traxler je na tom lépe. Ten změnil jméno na Nokia Traxler a skončí v blázinci.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-7-2014 v 09:32

Vážení mladí studenti dychtící po vzdělání z mých daní! Od roku 2010 se nezapočítává doba studia od 18 let pro nárok na důchod. Dříve to bylo maximálně 6 let, tedy do 24 let. Dnes je potřebná doba pojištění pro nárok na důchod pro mladé lidi 35 let. Toto se týká i mne, protože v roce 2018 nedosáhnu ještě důchodového věku. Domnívám se, že se ta doba bude i prodlužovat, takže věční studenti budou dost kráceni na důchodech a nejlepší rozumná forma studia by byla dle mne při zaměstnání. Zhruba v roce 2022 budu mít svých 35 let odděláno, protože některá léta se nevedlo a 5 let před nárokem na důchod budu moci zažádat o předčasný důchod. Píšu to z toho důvodu, protože u mě v práci skoro každý odchází do předčasného důchodu krátce po 60. roku svého života a vůbec si neumím představit, že by se tam ještě někdo motal v 67 letech? Lidi jsou fyzicky zničení a je to nepoměr vůči lidem, kteří se válejí v kancelářích. Tam se dá chodit do práce klidně i do 80 let, ale kde je fyzicky náročná práce, tam to zcela jistě nejde! Zhruba z 50 lidí skončily také 2 ženy na psychiatrii a další k tomu nemá moc daleko. Je to samozřejmě jen malý vzorek, ale budoucnost jistě nebude moc růžová! Kvanta lidí dennodenně ometají před mým barákem popelnice. Vůbec si nedokážu představit, kdo bude pečovat o seniory s Alzheimerem? Skokové prodloužení věku vede k patologickým změnám ve společnosti. Prostě na to ta společnost není připravena, protože reagovala na to až příiš pozdě! S těmito nedostatky se sveze bohužel i slušná většina. Hodně lidí je zaměstnáno na černo a neplatí si tudíž žádné pojištění. Pokud by si platila tato osoba pojištění, tak by FÚ lehce mohl dohledat toho podnikatele, který ty peníze za svého zaměstnance neodvádí, jak by správně měl. Co je s podivem, že soused bere 70 Kč na hodinu a Ukrajinec za tu samou práci má 130 Kč?
alterinan
Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-7-2014 v 10:28

minimální důchod od státu je dnes 73.860 CZK ročně
minimální sociální pojistné, které musím odvést je 22.728 CZK ročně
abych měl nárok na důchod, musím mít důchodový věk, takže řekněme 65 let a musím 35 let platit sociální pojištění (buď já, nebo zaměstnavatel), no, kdybych nepracoval a žil z dividend, ale chtěl mít důchod, protože platím daně, tak bych musel za 35 let zaplatit 795.480 CZK a pak, kdybych se dožil 80 let, tak bych od státu dostal za těch 15 let 1.107.900 CZK...

Našel by se tu někdo, kdo by to dokázal oddiskontovat podle časové hodnoty peněz?
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-7-2014 v 11:00

Minimální důchod je nižší než píšeš. 3.410 Kč x 12 = 40.920 Kč. Je to životní minimum pro ty, kteří si neplatili sociální pojištění a těch je po roce 1990 dóóst hodně! Není v tom započítán samozřejmě i příspěvek na bydlení, ale to už je banalita. Mám spočítáno, že při mém placení sociálního pojištění mi stát vrátí pouhou polovinu a kam se poděje tedy ten zbytek? Ten ty bolševici rozkradou!
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-7-2014 v 15:04

Takže moje dividendy 360 euro průměrně v roce 2013 už daly slušný český důchod. x 27,4 = 9.864 kč.
A letos čekám, že moje dividendy stoupnou o 10% a budou už 400 euro měsíčně x 27,4 = 10.960 kč.
A také reklamy Google AdSense na mojí webstránce nesou průměrně 100 euro = 2.700 kč měsíčně.
Za 5 let snad dostanu do Španělska český důchod asi 1.000 kč měsíčně. A německý důchod podobný jak ty dividendy. Příjem z mojí knihy česky, německy, anglicky a španělsky je značně nevyzpytatelný.
:( Jestli však se pošle český důchod 1.000 korun do Španělska, snad strhne banka 500 korun za převod do ciziny. :(

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-8-2014 v 02:27

Skandál z roku 2012
Realitní kancelář Reality 21 Praha = Century 21 Praha radila klientům skládat peníze na nemovitosti u jejího advokáta
a ten její advokát Miloš Vlasák ukradl lidem 50 milionů korun a oznámil se u policie, aby se za pár let dostal z vězení ven a mohl si těch ukradených 50 milionů korun = téměř 2 miliony euro někde v cizině užívat.

http://www.mesec.cz/clanky/udelali-z-nas-bezdomovce-a-podved...
http://praha.idnes.cz/advokat-je-kvuli-zproneverenym-milionu...
http://www.century21.cz/o-nas/kontakt

alterinan
Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-8-2014 v 10:13

Dát peníze do úschovy realitní kanceláři to je jako koupit akcie NWR. Máte-li složit peníze do úschovy, na svěneřenecký účet, vždy k tomu využijte účet u banky, jakákoliv banka je lepší, než nějaký makléř v realitce. Hlavně nikdy nepodepisovat smlouvu, kde se zavazujete platit rovnou realitce, vždy si radši připlaťte 200 Kč za poplatek u banky, která peníze uvolní až tehdy, kdy realitka splní vše, co slibuje, než přijít o mega u "makléřů".:exclamation:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 17-8-2014 v 13:37

Nákup bytu ve Španělsku
"vždy k tomu využijte účet u banky"
Jaký účet u banky se má využít? Účet můj, účet realitky, účet majitele bytu, účet notáře nebo co?
A jaká smlouva se má podepsat?
Když koupim 2019 byt ve Španělsku, kde nemám konto u žádné banky, na jaké konto tam mám poslat 100.000 euro z německé Targobank?
Mohu převést online sám 100.000 euro z Německa do Španělska? Nebo musim jít osobně do Targobank, která sama převede moje 100.000 euro do Španělska?
Může být poplatek u Targobank za ten převod 0 euro, 20 euro, nebo několik stovek euro?

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-8-2014 v 10:57

V 65 letech 100% peněz v akciích a nejen 35%
Zas opakují finanční žurnalisti a poradci s pojištěním dnes dětem v Dikobrazu tu starou pohádku, že 65-letí lidé by měli mít 35% peněz v akciích. 80-letí 20% peněz v akciích. A 99-letí důchodci by měli mít už jen 1% peněz v akciích.
Jenže hlavní akcionář BMW nebo hlavní akcionář Microsoftu v jeho 80 letech taky nebude držet jen 20% peněz v akciích, protože dostává z jeho akcií každý rok miliony jako dividendy.

S prvním dnem důchodu by měl mít rozumný člověk už 100% svých úspor v západních blue chips akciích s nadprůměrnou dividendou. A mít vyšší příjem v dividendách než bude důchod. Tim může jeho příjem v dividendách růst 10% ročně a každých 8 let se zdvojnásobit. Pokud někdy bude nějaká z těch 10 až 20 akcií v minus, nevadí, vždyť se nemusí akcie nikdy prodávat. A nebo prodat jen v době extrémního předražení, jako bylo počátkem roku 2000. Pokud někdy klesnou ty západní blue chips akcie na 1/3, ta ztráta -66% bude jen na papíře, ale nic se neprodá a za 4 roky bude portfolio akcií zas na maximu. Proti velkým výdajům za novou střechu se má člověk chránit tim, že bude mít byt ve velkém domu spolu s 10 rodinami a žádný vlastní domek. A cesty kolem světa už může mít člověk v 65 dávno za sebou. Taktéž s odchodem na hřbitov má mít každý důchodce 100% peněz v akciích - mladá vdova a děti budou moc vděčné, když zdědí balíky západních blue chips akcií a každý z nich dostane měsíčně 1000 euro dividend. Hlavní akcionář BMW nebo VW taky neprodá jeho akcie, když bude v důchodu, protože z nich má miliony euro dividend každý rok. A kdo má jen 1000 euro dividend měsíčně a 500 euro důchod od státu, ten samozřejmě taky nesmí prodat akcie, vždyť je to jeho nejlepší příjem v důchodu a bude to nejlepší příjem i pro jeho vdovu a děti.

HONZIK2352
Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-8-2014 v 12:38

Citace: Původně zaslal: Adam  
V 65 letech 100% peněz v akciích a nejen 35%
Zas opakují finanční žurnalisti a poradci s pojištěním dnes dětem v Dikobrazu tu starou pohádku, že 65-letí lidé by měli mít 35% peněz v akciích. 80-letí 20% peněz v akciích. A 99-letí důchodci by měli mít už jen 1% peněz v akciích.
Jenže hlavní akcionář BMW nebo hlavní akcionář Microsoftu v jeho 80 letech taky nebude držet jen 20% peněz v akciích, protože dostává z jeho akcií každý rok miliony jako dividendy.

S prvním dnem důchodu by měl mít rozumný člověk už 100% svých úspor v západních blue chips akciích s nadprůměrnou dividendou. A mít vyšší příjem v dividendách než bude důchod. Tim může jeho příjem v dividendách růst 10% ročně a každých 8 let se zdvojnásobit. Pokud někdy bude nějaká z těch 10 až 20 akcií v minus, nevadí, vždyť se nemusí akcie nikdy prodávat. A nebo prodat jen v době extrémního předražení, jako bylo počátkem roku 2000. Pokud někdy klesnou ty západní blue chips akcie na 1/3, ta ztráta -66% bude jen na papíře, ale nic se neprodá a za 4 roky bude portfolio akcií zas na maximu. Proti velkým výdajům za novou střechu se má člověk chránit tim, že bude mít byt ve velkém domu spolu s 10 rodinami a žádný vlastní domek. A cesty kolem světa už může mít člověk v 65 dávno za sebou. Taktéž s odchodem na hřbitov má mít každý důchodce 100% peněz v akciích - mladá vdova a děti budou moc vděčné, když zdědí balíky západních blue chips akcií a každý z nich dostane měsíčně 1000 euro dividend. Hlavní akcionář BMW nebo VW taky neprodá jeho akcie, když bude v důchodu, protože z nich má miliony euro dividend každý rok. A kdo má jen 1000 euro dividend měsíčně a 500 euro důchod od státu, ten samozřejmě taky nesmí prodat akcie, vždyť je to jeho nejlepší příjem v důchodu a bude to nejlepší příjem i pro jeho vdovu a děti.

To se týká jen velmi chudejch lidí, třeba finančních žurnalistů. Ty potřebujou na léčiva, na úplatky doktorům, na drahý pojištění který doporučujou, na prodělečný investice který doporučujou, na pivo, a tak. Pokud takovýmu žurnalistovi nakonec zůstane majetek 50 tisíc korun, no tak ho musí mět celej v penězích, protože dividenda 5% je 2500kč a to není ani na novou zubní protézu, o kyčelním kloubu a invalidnim voziku ani nemluvim.

Nás bohatejch, co po nás zbyde mladá vdova a pětina akcií firmy Ford, se to samozřejmě netýká :lol:
No, s tím Fordem jsem to asi přehnal. Raděj Microsoft. :lol:

MAY THE FORCE BE WITH YA!
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-8-2014 v 20:09

31% emerickejch woslů nemá žádné úspory na důchod! Spoléhají zřejmě jen na sociální pojištění a že budou moci pokračovat v práci. Z toho 54% woslů je s příjmem nižším než 25.000 USD. Žijí od výplaty k výplatě a budoucnost je nezajímá. Co je k neuvěření, že pro bohaté amíky jsou tu domy s pečovatelskou službou, které je měsíčně wožere o 10.000 - 15.000 USD měsíčně:exclamation: Od 20 let šetří 23% amíků a od 30 let je to už pouze 14 % amíků. Zde platí opět staré známé a námi zde několikrát osvědčené pravidlo, že čas jsou peníze! :yes:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-8-2014 v 02:16

Nemaji úspory na důchod, protože maji nízkou mzdu v USA a velké auto.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 19-9-2014 v 01:59

V Německu koupilo 7 milionů lidí byt jen za účelem výdělku z nájmu.
Však byty jsou tak drahé a opravy bytu po vystěhování nájemníka taky, že ikdyž se zaplatil byt hotově a bez kreditu polovina majitelů má roční výnosnost z kapitálu 0%, čtvrtina ztrácí peníze, jen čtvrtina má roční výnos o procento vyšší než sebere inflace 2%.

Na druhé straně má plno lidí v západní Evropě peněz dost na koupení vlastního bytu, ale raději platí až do smrti nájemné. Nevim proč. Možná když někdo koupí byt a za 20 let je dům zbourán, tak jsou peníze pryč a v novém domě vystavěném na stejném místě se nedostane náhradní byt zadarmo, musí se pak platit nájemné. Anebo lidí bydlí 20 let ve vesnici, 10 let v Hamburgu, 10 let v Berlíně, 20 let v Mnichově a zbytek života ve Španělsku, tak by bylo hloupé všude kupovat byt a pak jej zas prodávat. To je lepší všude platit nájemné, že?

Kdybych já měl za 5 let 100.000 euro v dividendových akciích a dalších 100.000 euro na nákup vlastního bytu ve Španělsku, snad bych raději měl přikoupit akcie a mít pak 200.000 euro v dividendových akciích a dostávat z nich 800 euro měsíčně první rok a pak každý rok několik procent víc pouhým růstem dividend. A k tomu ještě několik stovek euro důchod. A 300 euro přídavek na 2 děti. A snad bych pak měl platit 500 euro nájemné z 100 m2 bytu ve Španělsku.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 19-9-2014 v 14:57

Na Slovensku môže prasknúť realitná bublina.
Bublina cien nehnuteľností - Bratislava, Slovensko.
Na Slovensku může prasknout bublina přehnaných cen bytů.
Slovensko, předevšim Bratislava má dnes předražené byty.
Metr čtvereční bytu v Bratislavě prý stojí dnes víc než 1.600 euro.
Očekává se pokles cen bytů na Slovensku tak jako před pár lety ve Španělsku.
Píšou dnešní Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Nemovitostní bublina Slovensko, Bratislava.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-11-2014 v 22:01

Příští rok se přestanou v Česku poskytovat 100% hypotéky na nemovitost. Tvrdil to i nedávno Brian Moynihan(CEO BAC), který má za to, že kdo nemá aspoň 10% startovného v hotovosti na nemovitost, tak by měl raději zůstat sedět na zadku v nájemním bytě. Akorát mi není jasné, že na tyto moudra přišli až s křížkem po funuse? :spin: :rolleyes:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 23-11-2014 v 20:13

Kellnerův Home Credit půjčuje peníze ve Vietnamu až do výše 85.000.000 VND. Půjčky jsou u motorek s 20% akontací a při pouhém zpoždění platby o 4 dny se platí pokuta 250.000 VND a další platba je při zpoždění o 1 měsíc 450.000 VND a další druhý měsíc je to opět 450.000 VND. Pak se asi motorka zabaví? Plat ve městě je v průměru cca. 200 - 300 USD měsíčně a na vesnicích může být i citelně nižší! Měna je dong = VND a ten odpovídá 1000 dongů = cca. 1,06 Kč. Měli by mu tam konečně odvézt z Čech ten náhrobek a dát mu Nobelovu cenu za mír, jako dostal jeden idiot z Bangladéše Muhammad Yunus, který by si dle mne zasloužil spíše pořádný funus! :dork::punk::grind:
 Stran:  1    3    5  ..  13