Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  14    16
Autor: Předmět: Daně
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-3-2022 v 06:40


lepsi je priloha 4, viz
https://forum.investicnigramotnost.cz/viewtopic.php?f=9&...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 21-3-2022 v 09:17


Díky za info:

'' daníš v měně vyplacené dividendy sazbou podle domicilu sídla firmy"

To teda nemusím dodanovat ty britské akcie, kde domicil je 0% a u nás 15%?
Ale nekteří psali, že ten rozdíl doplatí..
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 21-3-2022 v 20:53


Tak studuju přílohu č.3 a vůbec nechápu nějaký koeficient zápočtu co se přimíchává do hlavního dpfo str2. dílčího základu daně, kde mám příjmy ze zakonu 7 a 10 nějaké děleno cosi.

Daně si dělam snad posledních 12 let sám, ale toto je teda španělská vesnice.

Domicil: GB, ES,US,BM a do toho kurz podle pokynu pro eur 25,65 a usd 21,72
Třeba taková iberdrola me poslala dividendu s hláškou IBE1 - Dividenda SRN - po zdanění, ale dan už nejde videt, to si teda asi pro zápočet budu muset vymyslet navýšení 19%

takže 4 přílohy pro 4 různé domycily, ale hlavně to dopočítat, asi budu muset vyhledat poradce na vyplnění příloh a až pak v dalších letech už snad budu vědět sam jak si udělat i daně z dividend, které jsou zbytečně složité.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 21-3-2022 v 21:14


Tak dílčí základ daně do 38 dle zákona 8 už mám,
jedná se o celkovou výši nedaněných dividend z Británie vyplácené v EUR avšak domicilem 0% z GB a dividend z Bermud (domicil 0%) (GOGL) vyplacené v USD
zdroj: pedrocz :)

Ted jen vyplnit ty přílohy a mam to komplet :)

Jelikož mám 5 ruzných příjmu a i když použiju ruzné slevy (poplatnik aj.), tak stejně tu srážkovou dan 15% tak jako tak z dividend k danim z desítky zaplatím, co bych neudělal pro stát :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-3-2022 v 21:42


Koeficient zápočtu neřeš, to ti online formulář vyplní sám (ručně "propiskou" je toto ale opravdu náročné, z mého pohledu pro většinu nereálné a hlavně ZBYTEČNÉ to dělat ručně, proč, v dnešní době?). Přes EPO na mojedane.cz to ale zvládne každý, tam stačí zadat u listu přílohy 3 pro každý stát, ve kterém byla nějaká daň sražena, hrubou dividendu (ř. 321) a Daň zaplacenou v zahraničí (ř.323) a vše ostatní to spočítá automaticky samo, když jsou ostatní části přiznání vyplněny. Jen pozor, daň na ř.323 nelze uvést celou, musí být limitovaná ("osekaná") dle Smluv o zamezení dvojího zdanění (smlouvy definují horní hranice zápočtu, a to nejen u dividend) - ve většině zemí to je na max. na 15% z řádku 321, což je pohoda, ale u některých zemí (Francie, Nizozemí, Rakousko, Rusko) to je jen na 10% z hrubé dividendy ř. 321 (takže se vlastně započte méně, neboli část se u těchto zemí doplácí v ČR).
Opravil bych jednu věc u příspěvku od @pedrocz z 18.3. - NE, do listů Přílohy 3 opravdu nepatří všechny hrubé dividendy, ale jen ty ZDANĚNÉ v zahraničí, protože dle daňového zákona lze uplatnit zápočet zahr. daně jen na zdaněné příjmy (což je snad i logické, nelze započítávat daň za něco, z čeho jsem ji v zahraničí neplatil). Ale ANO, jinak má @pedrocz pravdu - na řádek 38 (kapitálový majetek) patří VŠECHNY zahraniční hrubé dividendy, zdaněné i nezdaněné - tím uvedením se zajistí zdanění v ČR, no a ty listy Přílohy 3 následně mohou to dvojí zdanění u zdaněných příjmů v zahraničí o daň uznanou k zápočtu zase snížit. Listy Přílohy 3 se tedy dělají jen za země, kde nějaká daň byla sražena, tedy např. pro Británii či Bermudy nemá tento list smysl dělat, když tam je zdaněný příjem i daň nula (a tedy i daň uznaná k zápočtu nula - byly by na něm jen nuly, žádný zápočet z nuly není možný :)).
Novinka přes Přílohu 4 zmíněná výše bude pro většinu výhodnější, ale letos s tím nechci zdejší osazenstvo mást, když se lhůta pro podání krátí. Ale jak jsem slíbil na fóru IG.cz, pro příští Přiznání pro ni připravím rozšíření mé série Investor a daně 1-6 o další díl, plus aktualizace stávajících (na webu investicnigratonost.cz v sekci Daně). Tuto sérii doporučuji všem, co nejen u danění zahraničních dividend váhají.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 22-3-2022 v 06:59


Ještě dotaz. Když jsem prodal pozici, která je po časovém testu 3 let ve ztrátě, tak ji normálně započítávám, že ano?
Není to tak, že po časovém testu tu pozici neuvádím vůbec, ať je z ní zisk či ztráta?




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pedrocz
Junior Member
**




Příspěvků: 16
Registrován: 31-8-2019
Offline


[*] Zasláno 22-3-2022 v 08:14


Jen pro upřesnění, chápu, že uvádět do Přílohy 3 dividendy nedaněné u zdroje nemá moc smysl. Přesto jsem tam zatím vždy uváděl i GB dividendy, abych předešel zbytečným dotazům FÚ na nesoulad částky na ř. 38 s Přílohou 3 a přikládaným Seznamem. I když možná v řádku 38 nemusí být jen dividendy, ale třeba i úroky z vkladů v zahraničí a další příjmy.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-3-2022 v 12:24


Citace: Původně zaslal: pedrocz  
Jen pro upřesnění, chápu, že uvádět do Přílohy 3 dividendy nedaněné u zdroje nemá moc smysl. Přesto jsem tam zatím vždy uváděl i GB dividendy, abych předešel zbytečným dotazům FÚ na nesoulad částky na ř. 38 s Přílohou 3 a přikládaným Seznamem. I když možná v řádku 38 nemusí být jen dividendy, ale třeba i úroky z vkladů v zahraničí a další příjmy.


Ta logika je celkem jednoduchá , to co se uvede do řádku 38 se znovu zdaní 15 procenty a to je vše žadná další povinost není.Naštěstí máme možnost u zemí,kde je podepsaná smlouva o dvojím zdanění tuto dan odečíst a na to je právě příloha 3.Pokud někomu nevadí danit dvakrát ,tak přílohu 3 nemusí vyplňovat.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 23-3-2022 v 09:37


Tak já u těch příjmů ze zdrojů v zhraničí přílohy č.3 u těch co mají dan 0 napíšu do formuláře dan 0% nelze provést zápočet a ještě dole.
321.
Uvedeno v DAP str.2 Dílčí základ daně z kap. majetku, taková poznámka, snad si to přeberou.

321.u GB a BM budou jako základ daně v 38. ty příjmy od nich a ES/US se vyjímá, pač se u nich dá provést zápočet.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-3-2022 v 22:30


Citace: Původně zaslal: bulinak  
Ještě dotaz. Když jsem prodal pozici, která je po časovém testu 3 let ve ztrátě, tak ji normálně započítávám, že ano?
Není to tak, že po časovém testu tu pozici neuvádím vůbec, ať je z ní zisk či ztráta?


ŽÁDNÁ pozice prodejů cenných papírů, která splnila časový test tři roky od nákupu, do přiznání nepatří! Je zcela irelevantní, zda skončila ziskem či ztrátou, zkrátka spadá do daňového osvobození časovým testem a nelze ji zahrnout. Proto je dobré si dělat svou evidenci a pokud je u daného uzavřeného obchodu mezi datem nákupu a prodeje 3 roky a více, tak do přiznání (do příjmů a výdajů na přílohu 2 sekce Ostatní příjmy, typ D-prodej cenných papírů) takovou transakci vůbec nepočítat. Já k tomu v Excelu mám extra sloupec pojmenovaný jednoduše FÚ, kam se mi automaticky vyplňuje N jako ne, pokud mezi těmi daty tři roky jsou. Řádky s N v tomto sloupci pak snadno odfiltruji. Viz série Investor a daně 1-6 na webu Investiční gramotnost.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-3-2022 v 22:42


Citace: Původně zaslal: pedrocz  
Jen pro upřesnění, chápu, že uvádět do Přílohy 3 dividendy nedaněné u zdroje nemá moc smysl. Přesto jsem tam zatím vždy uváděl i GB dividendy, abych předešel zbytečným dotazům FÚ na nesoulad částky na ř. 38 s Přílohou 3 a přikládaným Seznamem. I když možná v řádku 38 nemusí být jen dividendy, ale třeba i úroky z vkladů v zahraničí a další příjmy.

Přesně jak ti už psal @TomasV, plně s ním souhlasím. Obecně není přímá souvislost mezi započtením zahraniční daně z dividend na listech přílohy 3 a řádkem 38 (na něm jsou všechny příjmy z kapitálového majetku, kam NEspadají jen zahraniční dividendy, ale například i úrokové příjmy z většiny P2P půjček platforem jako Bondster, Mintos, Zonky Rentiér, ale třeba i úroky z dluhopisů, pokud nejsou daněny už srážkou u zdroje, tedy typicky u těch zahraničních atd). Platí pouze to, že řádek 38 musí být MINIMÁLNĚ tak velký jako součet řádků 321 na všech listech přílohy 3 dohromady. Je to logické, zdanit je v ČR třeba všechny zahraniční dividendy, ale i ty další případné kapitálové příjmy (proto to vše na ř.38) a pak nepovinně je možné si nechat část daně odečíst (odborně započíst vůči české dani, proto metoda zápočtu), aby se nedanilo dvakrát, k tomu jsou listy přílohy 3 (již vyčíslenou daň sníží). Z logiky věci proto nemá smysl dělat list přílohy 3 pro Británii, protože fakt tam jsou samé nuly :) (a to i na řádku 321, protože zápočet lze ze zákona uplatnit jen ze ZDANĚNÝCH hrubých příjmů a jen ty zdaněné na tento řádek patří, ne zcela všechny z daného státu).
To o čem píšeš (abys měl nějaký soupis všech zahraničních dividend napříč státy) k tomu není určena příloha 3 (ta jen vyčísluje zápočet u států, kde ho lze provést, nemá souvislost s celkovou dividendou, tedy i tou nezdaněnou), ale je k tomu tabulka SEZNAM pro poplatníky uplatňující nárok na vyloučení dvojího zdanění (zkrácené SEZNAM), která by měla být při použití listů přílohy 3 vždy přiložena. Tento Seznam můžeš udělat třeba v Excelu, kde co řádek to jeden stát, v něm hrubá dividenda, sražená daň, no a součet těch hrubých dividend napříč státy spadá pod řádek 38 (pokud jsi jiné kapitálové příjmy neměl, tak se mu ten součet přímo rovná). Takový SEZNAM je obzvlášť důležité dělat, pokud máš brokerů více, pak to na něm vše napříč brokery sečteš, aby šly listy přílohy 3 pro jednotlivé státy vůbec udělat. No a listy přílohy 3 se pak vyplatí dělat JEN pro ty řádky SEZNAMu, kde Daň zaplacená v zahraničí je vyšší než nula (půjde pak zčásti či celá započíst). Opět doporučuji můj seriál Investor a daně 1-6, zde hlavně kapitolu na komplet příklad. Tam vzorový SEZNAM a další věci vidíš.
Mimochodem, brokeři jako Lynx (v Dividend reportu) či Degiro (v Ročním výkazu) generují tabulku ve struktuře jako má ten SEZNAM, tedy co řádek to stát a dividendy+daně z něj, tím dost ulehčují práci (seskupením dividend dle zemí, investor to nemusí ručně dělat sám, jako třeba u Fio).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-4-2022 v 13:26


odložím zde zajímavý odkaz, může se někomu hodit
https://www.dauc.cz/clanky/7562/zamezeni-dvojiho-zdaneni-v-p...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 29-10-2022 v 05:01


:) Z Youtube známý český 15%-spekulant Jindřich Pokora z Mníšku pod Brdy :) chce prodat každý papír s výdělkem 15 % a moc ho trápí daň z dividend. :) Ale já mám polovinu důchodu z dividend, mých 30 podniků nikdy neprodám, růst kurzů nepotřebuju, daně z dividend mi nevadí, protože je dostanu zase zpátky = stát platí část důchodu, školy a školky a přídavky na děti. :) Tedy ať se trápí čeští spekulanti s papíry dál, že jim vzali 15 % až 30 % daň z dividend. Pro mne není ani daň 25,5 % z německých dividend překážkou, radovat se z tisíců eur z dividend Allianz, BASF, BMW, Munich Re, Siemens. A Deutsche Telekom mi posílá dividendu nezdaněnou a tak to zůstane, když nikdy neprodám a nechám ji dědit mé děti Bill a Joe. :)

Joe-Bill-2019-7.jpg - 179kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 31-10-2022 v 12:42


Kompletní přehled danění dividend u bank a brokerů v zemi české

:( https://bulios.com/status/31949-kompletni-prehled-daneni-div... :(

dividend-stocks.jpg - 46kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 4-12-2022 v 13:07


18-letý člověk v prvním roce s ETF nebo s daytradingen nebo s bitcoinem, si může dělat srandu z 68-letých value investorů s dividendovými akciemi. Ale když dosáhne ten mladý spekulant 68 let, pak možná bude mít také jen diividendové akcie. :) Daň z dividend musí být, protože z daně se platí školy, školky, úředníci, polovina důchodu, sociální pomoc, přídavky na děti, nájemné bytu chudým lidem, zbraně pro Ukrajinu, část plynu a proudu 2022-2023. :) V Německu má člověk prvních 801 € v roce dividend bez daně, rodina 1602 €, takže německé a britské dividendy chodí nezdaněné a k americké dani 15 % se v Německu nepřičte 10 %, až do 801 € dividend počátkem roku. Dividendy D.Telekom jsou vždy bez daně, pokud se akcie nikdy neprodají. :) Ale letos se zvyšuje v Čechách přídavek na dítě na 5000 kč a sociální pomoc na dítě na 9000 kč, a to bude stějně jako v Německu. A peníze na to mohou přijít ze zvýšení daně z dividend v Čechách.
daytrader.jpg - 94kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
weetush
Junior Member
**




Příspěvků: 3
Registrován: 1-8-2019
Offline


[*] Zasláno 10-3-2023 v 17:04


Mám dotaz na zkušenější :)

Líbí se mi Vonovia VNA přes Xetru (mám Fio). Akorát přemýšlím zda je možné se vyhnout 26,375% dani z dividend v Německu nákupem ADR v USA - např. VONOY.

Je moje úvaha správná, že takto to bude zdaněno 15 procenty v USA a ušetřím tím cca 13 procent ?

Pro úplnost kalkulace je nutno počítat také s ADR fee.

Díky za odpověď.




CEZ, BTI, KB, T, BP, OHI
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 10-3-2023 v 20:29


Já jsem našel v Americe a přeložil do češtiny, že ADR na německou akcii koupené v USA bude zdaněno 26,375 %,
i když už má být 25 % a kdo chce 11,375 % zpátky, musí o to žádat.

Informace o dividendách ADR a daních
Jak se vyplácejí a zdaňují dividendy ADR?
Dividendy se vyplácejí v amerických dolarech a obecně podléhají dani, stejně jako dividendy od americké akcie. Dividenda XXXXX AG podléhá německé srážkové dani ve výši 26,375 % z hrubé částky.
Držitelé ADR mohou získat zpět 11,375 %, čímž si sníží srážkovou daň na
15 %.
Držitelé ADR, kteří mají nárok na vrácení peněz, musí být rezidenty Spojených států amerických (nebo ČR) v souladu s výše uvedenou úmluvou. Doporučujeme vám kontaktovat vašeho makléře nebo daňového poradce, kde získáte další informace a jakékoli příslušné daňové formuláře pro USA.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 12-3-2023 v 07:16


Jak danit zisk, příjem, dividendy domácí a americké v ČR.
Video 24 minut.
:( https://youtu.be/CMrvUntoFlE :(

video.jpg - 56kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Roman Hála
Junior Member
**




Příspěvků: 28
Registrován: 15-4-2022
Offline


[*] Zasláno 12-3-2023 v 11:05


Po vyplnění daňového přiznání ,jsem došel k závěru, že se mi vyplatí držet akcie Španělska 19%, Nizozemí 15% a Velké Británie 0%. Pokud broker umožnuje W-8BEN na USA, Kanadu a Austrálii tak se vyplatí nakoupit akcie i v těchto zemích. V žádném případě nehodlám investovat do akcií v Německu 26% ,Francie 27%,Itálie 26% Švýcarsko 35%,Portugalsko 35%,Norsko 25%,Švédsko 30% atd.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 12-3-2023 v 11:41


Výběr akcií na stálo pro důchod z dividend nesmí bý omezen na akcie s dividendovou daní pod 20 %.
Je veliký rozdíl, když strhnou daň 26 % z 6%ní dividendy a daň 0 % - 15 % z 3%ní dividendy.
Je jasné, že daň 26 % z 6%ní dividendy je lepší.
Měli bychom kupovat jen akcie s dividendou nad 3 % a nečekat 25 let, až silně rostoucí 1%ní dividenda bude 12 % z dnešní investice.
3%ní dividenda by se měla každých 10 let zdvojnásobit.
6%ní dividenda by 10 let neměla klesnout.
Akcie s dividendou 7 % až 12 % bychom neměli prodávat, když sníží dividendu na 1/2.
Stále bychom měli držet jen akcie podniků, které nám jsou sympatické, minulých 10 let zvyšovaly tržbu, nemíří k bankrotu.

Dividendy z Británie, Austrálie a Deutsche Telekom chodí bez žádosti zdaněné 0 %.
Dividendy z Kanady a USA chodí jen se žádostí zdaněné 15 %. Bez žádosti asi 28 % a 30 %.
Dividendy z Francie chodí s žádostí zdaněné 12,8 %. Bez žádosti asi 28 %.
Dividendy z Japonska chodí bez žádosti zdaněné 15 %.
Dividendy ze Španělska chodí bez žádosti zdaněné 19 %.
Já mám velikou radost z mých 6 německých dividend 4 % až 8 %, i když mají 4 z nich daň 26,375 % a je slíbeno už léta 25 %.
Dividendy Siemens a Deutsche Telekom dostanu nezdaněné a smím to tak nechat.
Daň 26,375 % z dividend Allianz, BASF, BMW, Munich Re mi nevadí, protože dostanu polovinu důchodu zaplacenu z daní.
Daně z dividend platí také školy, školky, knihovny, úředníky, sociální pomoc, nájemné chudým, luky a šípy pro ukrajinské vojáky.
Radost má spočívat v tom, že ti ty podniky patří a nesmíš odmítat nebo nenávidět podnik jen proto, že má 26%ní daň z dividend.
Jen spekulant, který chce každou akcii do roka prodat s výdělkem, ten nesmí kupovat akcie s dividendou, protože v ex-dividend den odečtená dividenda sníží kurz akcie.

Dividendy.jpg - 57kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 14-3-2023 v 10:12


Mám zprávné informace o stanovéní jednotlivých kurzů za zdanovací období 2022?

Když stanovený jednotný kurz dle čnb za celý rok 22 je:

u EUR 24,54
u USD 23,41
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-3-2023 v 12:52


Asi dostaneš rychleji odpověď, když se staneš člen Facebook skupiny
€ AKCIE $ dividendy, value investing = https://www.facebook.com/groups/2660933057270038/

FB-NYSE.jpg - 64kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 27-3-2023 v 19:21


Blíží se daně a co je pro mě vždy oříšek je zdanění dividend a jelikož musím daně podat elektronicky přes datovku nebo EPO tak bych rád podrobněji vyřešil dividendy a jejich dodanění..
Interaktivní formulář nepoužiji, protože nemám ms office

Svoje DAP 1-4 a přílohu č.1 chápu už léta naprosto správně ale chtěl bych se zeptat na to danení dividend

Týká se mě domicil: BM,DE,US,GB,AU,ES,CA

zdaněné domicily u zdroje: CA (barrick), US, ES, DE
nezdaněné (musím dodanit): základ daně uvést v DAP2. (38): GB (britské PLC), BM (GOGL),AU (BHP a Woodside)

Potřebuji sesmolit nějak těch 7 listů přílohy 3 se scénařem kde je to uvedené s a bez dane z té dividendy..

nějaký typ pro vepsání v EPO ? :)




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 11-7-2023 v 01:16


Akcionáři se straší s daní 40 % ze zděděných US akcií

Ale my akcie z USA po otci nezdědíme. A když zdědí naše děti US akcie po nás, stále budou mít velikou radost, že ty americké akcie po nás zdědily. Když každé z našich 2 dětí zdědí naše neamerické akcie za možná 120.000 EUR a US akcie za 59.999 USD, nebudou platit asi žádnou daň z dědictví. A když každé z našich 2 dětí zdědí po nás neamerické akcie za 120.000 EUR a US akcie za 60.001 USD, banka našich dětí strhne asi sama automaticky daň 18 % z US akcií za 60.001 USD. Daň 40 % bude stržena dětem jen, když zdědí každé z dětí US akcie za víc než 1 milion USD.
Není chytré nechat děti a mladou paní dědit od amerických akcií jen ETF s ISIN z Irska a Lucemburska, aby dědily US akcie v tom ETF bez daně. Má ale význam mít v portfoliu 10 dividendových akcií z USA a 20 dividendových akcií západní Evropy, Kanady, Japonska, Austrálie, celkem 30 podniků, které ti jsou sympatické. Nikdy žádné ETF, protože s ETF půjčíš peníze investiční společnosti a nevlastníš žádný podnik. A daň 18 % z US akcií nad 60.000 USD nebude pro žádné z našich dětí tragedie. Budou mít stále radost, jestli zdědí US akcie za víc než 60.000 USD.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3579
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 13-4-2024 v 06:13


Americká dědická daň na cenné papíry, akcie, ETF, za víc jak 60.000 $
České video 7 minut
https://youtu.be/R-hgOVN42eI

video.jpg - 30kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  14    16

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 42.6% - SQL: 57.4%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: