Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  133    135    137  ..  147
Autor: Předmět: Podniky a akcie
Neználek
Senior Member

Nálada: výborná

[*] Zasláno 24-10-2017 v 19:50

Tak jsem se dočkal a za 35 jsem ATaT přikoupil, mám jich teď kopu (60)
dle Kena Faulkenberryho z Texasu je výplatní poměr 75%
http://dividendvaluebuilder.com/att-t-stock-analysis/
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-10-2017 v 19:52

TomasV: a co má větší vypovídající hodnotu? FCF/Div a nebo Earnings/Div?
Zase tolik bluechips s PE 16 není, to uznávám, ale nějaké se také najdou:), např. velmi často zde zmiňované BMW, SAN, TGT,..

Neználek: na stránce jsou uvedeny 2 výplatní poměry. O tom tu pravděpodobně diskutujeme, že každý z nás vypočítává poměr z jiných ukazatelů.
"Dividend Payout Ratio (ttm): 91%
Cash Dividend Payout Ratio: 75%"
abak
Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 25-10-2017 v 00:11

TomasV: taky by mě zajímalo, co má u tak obrovského oligopolu jako je AT&T větší vypovídací hodnotu, FCF/Div mně dává obecně větší smysl, neboť co je doma, to se počítá.

Neználek, Phoenix:

Jen pro doplnění, před chvílí byla zveřejněna data AT&T za třetí kvartál, aktuální dividendový výplatní poměr 92,45 % (YoY), EPS je $ 2.08, deklarované a vyplacené dividendy $ 1.95 na akcii, což dává dohromady výplatní poměr 93,75 % (YoY), FCF dividendový výplatní poměr (za posledních 9 měsíců) je 70,5 %, vyberte si.

"We announced on October 24, 2017, that third-quarter 2017 net income attributable to AT&T totaled $3.0 billion, or $0.49 per diluted share, compared to $3.3 billion, or $0.54 per diluted share in the third quarter of 2016. Third-quarter 2017 revenues were $39.7 billion, down 3.0 percent from third-quarter 2016. Third-quarter revenues reflect continued declines in our legacy voice and data services and lower wireless equipment and service revenues. These decreases were partially offset by growth in fixed strategic service and high-speed internet revenues. Compared with results for the third quarter of 2016, operating expenses were $33.3 billion, down 3.5 percent; operating income was $6.4 billion, down 0.1 percent; and AT&T's operating income margin was 16.1 percent, compared to 15.7 percent. Third-quarter 2017 cash from operating activities was $11.1 billion, up from $11.0 billion in 2016, due to higher receipts from our sale of AT&T Next receivables and working capital improvements."

Zdroj: https://seekingalpha.com/filings/pdf/12336583.pdf
Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 08:44

Ken Faulkenberry se musí ještě učit o investování na burze.
Dosud se nenaučil psát správně jméno Buffett.
Z jeho článků, které z toho důvodu není nutné číst celé: ''..... Warren Buffet described it as .....''
Jakmile vidíme v článku od kohokoliv Buffet místo Buffett, měli bychom četbu ihned ukončit. Autor se ještě učí a může mít v jeho článku i další chyby.

''My name is Ken Faulkenberry, founder of the Arbor Investment Planner. I spend my time and energy educating and empowering individual investors to manage their own investment portfolio. I graduated with honors from the Marshall School of Business, University of Southern California (USC) MBA program, with an emphasis in investments in 1986. My experience includes 30 years of investment management. I worked for over 20 years as the General Partner of an investment company in central California. Near the 2007 I moved to Houston, Texas" to sell you various letters. For example :( the Dividend Value Builder Portfolios Newsletter for $59/Year. :(
Kdo ví, co je to za srandu, ten Arbor Investment Planner a Ken Faulkenberry. A prodává to lidem online 3 různé zpravodaje, nebo členství za 99 dolarů ročně.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member

[*] Zasláno 25-10-2017 v 09:31

Adam:

Podíval jsem se na Arbor Investment Planner trochu blíže, jedná se o předplacené analytické služby - "software", lépe řečeno informační databáze s průběžně aktualizovanými (asi měsíčně) statistickými výstupy zaměřenými hlavně na dividendové akcie (aktuálně uvádí, že je v ní cca 370 dividendových akcií), oproti standardu nabízejí několik pokročilejších statistických modelů, například Piotroského test F-skóre, používáte ho někdo aktivně? Z nejpoužívanějších přístupů k fundamentálnímu ocenění akcií dosahuje dlouhodobě nejlepších výsledků viz: http://www.aaii.com/stock-screens/performance . Celý statistický model má sestavený velmi přehledně, ale nic co by nešlo hodit do excelu/naprogramovat a automatizovat a získat výstup pro jakoukoliv společnost s finančními výkazy, minimálně je to zajímavé pro inspiraci a lepší pochopení finanční analýzy. Jestli mu to v průměru opravdu v bodovém hodnocení dává 50/100, tak všechna čest. Jen jestli spíš bodové hodnocení nepřizpůsobil výstupům, tak aby získal normální rozdělení, podobně jako to dělají prodejci AOS s equity výsledky, aby dosáhli nejlépe optimalizovaných historických výsledků (equity curve fitting).

Jen pro doplnění. Podle jeho metodiky fundamentální analýzy z analyzovaných dividendových aristrokratů mělo v září 2017 největší hodnotu WalWal-Mart Stores, Inc. a Walgreens Boots Alliance, Inc. Krátkodobě se u WMT trefil (+12 %), u WBA prodělal kalhoty (-15 %). Čili aktuálně se podle Kena WBA jeví jako velice dobrá investice s vnitřní hodnotou akcie výrazně pod tržní.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 09:46

Jen k ocenění akcií takový dividendový aristokrat jménem Aflac se prodává s oceněním P/E 12. Tak kdo nemá nic proti pojišťovnám troufám si tvrdit, že to nemusí být špatná volba. Pořád je z čeho vybírat.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 11:18

Zajímavá debata k AT&T.

Jeden z důležitých ukazatelů zadluženosti a schopnosti splácení je debt / EBITDA. Ten ukazuje, za jak dlouho by společnost splatila dluh ze zisku před započtením platby úroků, daní a odpisů. Obecně se uvažuje jako doporučená hodnota do 3, u některých odvětví (utility, reality) je běžná normální hodnota výrazně vyšší (5-6x).

Když se podívám na AT&T, tak za období roku končící 06 / 2017 má dlouhodobý dluh 132,8 miliard, EBITDA je 54,4 miliard $ = poměr přijatelných 2,4.
Ovšem když zaplatí za Time Warner 108,7 miliardy $ (viz Phoenix, neověřoval jsem), tak dluh vzroste na 241,5 miliardy $. Pro hrubý odhad poměru vezmu součet EBITDA obou společností = 54,4 + 8,3 = 62,7 miliard $. Výsledný poměr debt / EBITDA = 241,5 / 62,7 = 3,9.

Údaje jsem bral z webu Gurufocus. MarketWatch dává za rok 2016 logicky trochu odlišné údaje, ale poměr vychází prakticky stejně.
Závěr nechť si udělá každý sám, jisté je, že riziko se po převzetí TWX zvýší.

abak
Member

[*] Zasláno 25-10-2017 v 12:12

Jack N.:

Zdroje uvádějí ( http://about.att.com/story/att_to_acquire_time_warner.html ), že AT&T zaplatí za TWX $85.4B, konkrétně $107.5 za akcii, z toho polovinu v hotovosti a polovinu v akciích AT&T.

Aktuální LTD AT&T (2017Q3) je už dokonce $154,728M.

Pokud ovšem budu brát v potaz počet akcií TWX k 30.9.2016 ~ 772M, respektive 771.13M ( https://ycharts.com/companies/TWX/shares_outstanding ) a fúze i ocenění bylo ohlášeno 22.10.2016, mělo by AT&T zaplatit něco mezi $82.9B a $83B. Ocenění proto nejspíš odpovídá starší valuaci equity k 31.12.2015 (795M akcií). Trochu dávno, ne? Nač 2.5 miliardy dolarů navíc? Premium za realizaci fúze, právní poplatky, ...? Nevíte někdo?

Pokud za TWX zaplatí $85.4B a převezmou dluh $23.3B, bude poměr LTD/EBITDA = 263.4/62.7 = 4.2

Phoenix: Díky za doplňující informace, upraveno.
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 12:24

Jack N.: Další zajímavý pohled na věc, který mě nenapadl.

Jinak přikládám zdroj k akvizici WB: https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/185629-telek...
108,7 mld. je se započteným dluhem WB
Owmap
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 15:23

Dnes se dostalo AT&T pod moji průměrnou nákupku, takže jsem si pořádně přizobnul :)
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 15:44

njn, se neda nic delat aristokrat s skoro 6% yieldem, takze T-cko dneska za 33,50. Nakupka pod B&Holdem :-)
tom brava
Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 15:54

jako exit strategie nebo long na pětiletku OK, ale nalijme si čistého vína.....docela to přechází v sešup, vypadá to, jakoby už někdo znal rozhodnutí o posouzení fůze...že by jim to fakt zatrhli?.....plusy a mínusy té transakce jsou přece rok známé a fůze byla naceněna do ceny akcie, ne? uff ještěže (ikdyž to slovíčko nemám rád, ale musím) jsem do toho nešel, T bylo na mém favorite listu mezi top 10. po ukončení kurz. závazku na jaře, ale nakonec jsem celý start investování v non-CZK kvůli enorm. kurz. riziku odložil na neurčito :no:
abak
Member

[*] Zasláno 25-10-2017 v 16:05

Určitě budu AT&T přikupovat, ale budu vyčkávat do příštího týdne, do pátku příjde podstatná část dividend na reinvestici. Ono v podstatě jsou stále jen dva scénáře, buď to ministerstvo spravedlnosti v USA schválí a bude legrace, nejistota, vyšší zadlužení ale i potenciální návratnost, nebo se vrátíme zpět do zajetých kolejí kapitálově stabilizované firmy. Beru obojí.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 16:52

Vloni některý z velkých amerických fondů Téčko dosti významně katoval, až jsem se tomu dost divil, ale je vidět, že věděli proč. Cena je sice libová, ale i v Německu je blafání už dlouho za zenitem. Do některých oborů bych nedal ani chlup a blafání a elekřina jsou z toho na prvním místě. Mezi další patří těžaři, obchoďáky, spotřebáky, REIT s´ a samozřejmě automobilky. Určitě je více oborů, kde lépe investovat. Facebook jsem v minulosti hlásal nebrat a bez ohledu na to, že to vylétlo, jsem si vůbec neuvědomil, že to bude v budoucnu trhák na reklamu, kde se vaří peníze pomalu z ničeho. Bohužel ale nikdo netušil, že se tomu dá takový prostor zrovna zde, a proto to i roste. Dnes mluvil mladý Američan z Vysočan - Lukáš Kovanda v rádiu a tvrdil, že by mohla poklesnout produkce automobilů v ČR až o -40%, což by se významně odrazilo na ekonomice, potažmo na kurzu koruny. Automobilový průmysl tvoří 1/3 páteře české ekonomiky, takže by to byl docela mazec!
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 17:26

to Stanislav - díky za postřeh. Souhlas

EU: RDSA / EU-BREXIT: BATS / USA: MA, MU, JPM, AAPL, CAT, UNH, MCD, HON, HD, MGM, NEE
tom brava
Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 17:51

Citace: Původně zaslal: abak  
Určitě budu AT&T přikupovat, ale budu vyčkávat do příštího týdne, do pátku příjde podstatná část dividend na reinvestici. Ono v podstatě jsou stále jen dva scénáře, buď to ministerstvo spravedlnosti v USA schválí a bude legrace, nejistota, vyšší zadlužení ale i potenciální návratnost, nebo se vrátíme zpět do zajetých kolejí kapitálově stabilizované firmy. Beru obojí.

Souhlas, jen ve variantě B nezapomeň na odpis transakčních N, u tak mamutích fůzí na poradenství, administraci a kdovícoještě (dle stavu fyzické pokročilosti) ve směru tam a pak zase zpět to nejsou drobáky....
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 19:13

Milane, před dávnem jsem držel německou akcii QSC, v jejímž čele stáli lidi, kteří šéfovali nezávislým telekomunikacím a po čase položili vypiplané dítě a odešli od firmy, což byl pro mne jasný důkaz, taktéž sbalit kufry a odejít. Její cloudové kolegyni Akamai z USA se taktéž nevede nijak skvěle, i když po výsledcích trochu poskočila, ale od začátku roku žádná sláva, spíše tragédie. Trh v USA je přeci jen košatější na zisky a tržby než v Evropě, a proto je to varování, že v tomto odvětví je už jaksi odzvoněno. Ten Caterpillar co držíš, je taktéž trefa do černého. Údajně vyrábí těžební roboty, což mě v minulosti taktéž zaujalo. V dolech zbytečně zahyne mnoho lidí kvůli hloupému nenasytnému managementu, který šetří na zabezpečení, a potom to zpravidla končí velkou havárií. Celosvětově nejhůř jsou prý na tom Ukrajina a Indie, kde se stává nejvíce důlních neštěstí. Možná tam bude i Čína a Rusko, ale ti záměrně budou zkreslovat čísla.
abak
Member

[*] Zasláno 25-10-2017 v 20:01

Stanislav: Díky za reakci. Černé scénáře tady vždycky byly, některé více a některé méně pesimistické. Meziroční pokles produkce automobilů o 40% si lze snad představit pouze za stavu, kdy je konkrétní odvětví dotované státem nebo EU a dotace z roku na rok přeruší, investičními pobídkami na přesun výroby do jiné země, nebo válečným stavem. Netvrdím, že se to nemůže stát, ale co se rozsahu týče, zase takový pesimista nejsem. U těžařů, obchoďáků, spotřebáků, REITs bych to taky neviděl tak černě.

I když přiznávám, že pomalu přesunuji většinu investic do USA, centrální plánování nikdy nic dobrého nepřineslo a jen otázkou času, než se EU rozsype kvůli obchodním zájmům a neefektivnímu fungování jako Sovětský Svaz.

Internet je bezva věc, ale boty si na něm nevyzkoušíš, chleba neochutnáš a nábytek neošaháš. TESLA má sice skvělý marketing, ale je vidět, že i ve státě, kde jsou elektromobily propírané enormním způsobem formou dotací, stále nefungují dostatečně efektivně a náklady na jejich provoz jsou vyšší, než už klasických spalovacích motorů, nehledně na to, že stát po tom co automobily začal dotovat, chce začít zdaňovat vyšší sazbou jejich provoz. Nemovitostí je omezené množství, populace roste, i automatizovaná výroba potřebuje prostor na výrobní linku. Téčko chce TWX i kvůli reklamě v médiích šířených TV i internetovými platformami (HBO, CNN, WB, ...) navíc produkty TWX AT&T skvěle doplňují, horizontální diverzifikace je v tomto ohledu logická.

tom brava: Dobrá připomínka, to "kdovícoještě" asi děsí spoustu investorů, avšak pokud je může AT&T odepsat jako nákladovou položku, nebude zase tak zle, zrušení transakce takto obřích rozměrů není žádná legrace
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2017 v 20:21

To Stanislav - Caterpilar je můj rekordman. Při postupných nákupech během roku mám 24,83%. Třetí místo je Micron a Facebook - po cca 23%
Proto můj souhlas s tvými názory.

Jinak hlavní tíhu zisku táhnou MA a JPM což se blíží tvé strategii. Ty jen přikupuji a nejsou k prodeji. Prodej jsem realizoval u Google, který mi hodil 17% za rok a bylo na nákup Honeywellu a Qualcommu

Už jsem se 2 měsíce poohlížel po 3M. Nekoupil. škoda

EU: RDSA / EU-BREXIT: BATS / USA: MA, MU, JPM, AAPL, CAT, UNH, MCD, HON, HD, MGM, NEE
abak
Member

[*] Zasláno 27-10-2017 v 13:29

New Residential Investment Corp. (NRZ) dnes zveřejnili účetní výsledky za třetí kvartál.

EPS 0.64, to je o 56 % lepší výsledek ve srovnání s loňským kvartálem, čistý příjem za posledních 12 měsíců vzrostl o 138 % z $382m na $908m.

Zdroj: http://ir.newresi.com/file.aspx?IID=4347089&FID=39080930...

Očekávám, že se akcie konečně přiblíží hodnotě $20. NRZ pravidelně přikupuji už od jara 2016.

Sektorově související AGNC po oznámení výsledků včera zasáhl propad o více než 4 %, AGNC se mě jeví jako zajímavé u hodnot okolo $19 (aktuálně se prodává za $20.53).
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-10-2017 v 14:20

AbbVie (NYSE: ABBV): Q3 EPS ve výši 1,41 dolarů  o 0,03 USD více než se očekávalo.
Výnosy 7 miliard dolarů (+ 9,5% meziročně) v souladu s očekáváním.
Akcie -0,13% před začátkem obchodování.

Ach ta logika trhů. Překonáte odhad zisku na akcii zvýšíte tržby skoro o 10% a ono je jim to stále málo.

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
abak
Member

[*] Zasláno 27-10-2017 v 14:25

Ondřej: Právě proto obchoduji intramarket futures, akcie +/- korelují ve své iracionalitě a k tomu vhodný doplněk na vyrovnání těchto stavů nekorelovaným produktem je obchodování futures založené na regresní časové sezónní analýze a analýze struktury trhu. Doporučuji. A když je to málo, tak ještě okořenit nesměrovými opčními strategiemi (stačí Iron Condor).
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-10-2017 v 14:44

Opce jsme studoval před tím než jsem se dostal k akciím a líbily se mi. Tomu co píšeš předtím moc nerozumím.

Spolumajitel:

abak
Member

[*] Zasláno 27-10-2017 v 14:58

Ondřej: Pokusím se to lépe vysvětlit.

Pokud se soustředíme jen na akcie, můžeme diverzifikovat geograficky a sektorově, přesto i v takovém případě existují makroekonomické souvislosti, které vytvářejí značnou míru korelace a výkonnost portfolia je tak i přes diverzifikaci ovlivněna často silnou korelací. Naproti tomu při zapojení dalších alternativních investičních/spekulativních strategií se zcela jinými produkty a nástroji lze lépe dosahovat nekorelovaných výsledků. Nemusí jít jen o nesměrové strategie nebo futures obchodováné pomocí spreadů, klidně sem mohou patřit i činnosti jako je dlouhodobý pronájem průmyslové haly v Horní Dolní, nebo příjem z internetové reklamy na blogu o zdravé výživě, či příjem plynoucí z prodeje nebo z vlastnictví podílu v malém podniku.
abak
Member

[*] Zasláno 27-10-2017 v 16:18

Tanger Factory Outlet Centers Inc (SKT) aktuálně -5%, v hysterické reakci na odhad a výsledky J.C. Penney. Retailoví hráči přichází a odchází, prostory a business plán postavený na výprodeji loňských kolekcí zůstávají. Outletová centra jsou necyklickým odvětvím a vhodným doplňkem do každého portfolia. Budu přikupovat, to jsou výprodejové ceny. Neznám moc lidí, co si na internetu koupí boty a oblečení, které jim sedí.

SKT považuji za blue chip akcii a aktuálně je vhodná doba na její akumulaci. Meziroční růst obratu 8 % za posledních 5 let, průměrný roční růst EPS o 6 %, dividendový výplatní poměr 88%, dividenda 5,7%. Poměr celkového dluhu a vlastního kapitálu je dlouhodobě vyrovnaný na úrovni 67 až 69 %. Průměrná roční dividendová výnosová míra CAGR (2007,2016) = 6,6 % p.a.
 Stran:  1  ..  133    135    137  ..  147