Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  60    62    64  65
Autor: Předmět: Broker makler analytik rating trading opce
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 16-11-2017 v 00:46

Tak mam u Degira predpis dividend, ale neni mi uplne jasny jak to nasledne bude... :no:

Mam predpis pro tyhle dve firmy, tu druhou mam na LON i Xetre:
British American Tobacco p.l.c. BMT [Xetra]
Imperial Brands IMB [LON]
Imperial Brands PLC ITB [Xetra]

Predpis divi je ale pouze na 2 radky:
IMP.TOBACCO GRP Dividenda [GBP]
IMPERIAL BRANDS PLC LS-10 Dividenda [GBP]

Chapu to spravne, ze i kdyz mam Imp.Brand nakoupeny na dvou ruznych burzach, tak dividedna prijde jen "jedna" a to v GBP? :question:
Pokud ano, hmmm to budu muset nejak vymyslet upravu svy evidencni tabulky, protoze s timhle jsem jaksi nepocital :spin:

Degiro: BKE,TGT / BIL / CAH,GSK / GIS,IMB(ITB),BMT,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,WELL,IRM,VTR,WPC / BTQ,CTL,VOD / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/

Nabízím možnost 500,- Kč bonusu při registraci u Degiro
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-11-2017 v 19:25

Jak se dají přes Lynx nakupovat akcie na dluh? Prozatím to nemám v plánu, ale občas o tom uvažuji a netuším, jak to udělat. Tak nějak jsem pochopil, že musím změnit typ účtu z hotovostního na maržový? Splnění podmínek pro změnu mi ale přijde, pro běžného smrtelníka z ČR, nemožné.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-11-2017 v 19:53

Přesné podmínky neznám, ale je to jak píšeš musíš mít maržový účet. Podle mě stačí jen vypsat dotazník takovým způsobem aby ti ho povolili. to znamená být profesionálem v investování. Mít znalosti ve všech typech obchodů jako forex, komodity, opce a podobně. Zda je potřeba mít i nějakou určitou hodnoty majetku a příjmů nevím. Každopádně se jedná o data která nemají možnost kontrolovat takže v nejhorším případě to tam nalžeš a neměl by s tím být žádný problém.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;Cardinal Health;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
SH5
Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-11-2017 v 20:24

Citace: Původně zaslal: Phoenix  
Jak se dají přes Lynx nakupovat akcie na dluh? Prozatím to nemám v plánu, ale občas o tom uvažuji a netuším, jak to udělat. Tak nějak jsem pochopil, že musím změnit typ účtu z hotovostního na maržový? Splnění podmínek pro změnu mi ale přijde, pro běžného smrtelníka z ČR, nemožné.

Kód:
https://www.lynxbroker.cz/media/manual/LYNX_Manual.pdf

Strana 15+. Není to nic složitého a nedostupného.

CZ: CEZ,MONETA
US: GAIN,SAN,VOD,T,MU
EU: BMW,DAI,DBK
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-11-2017 v 21:13

Děkuji oběma za odpověď. Hezký manuál, na ten jsem ještě nenarazil. Vycházel jsem z jejich podpory (https://www.lynxbroker.cz/podpora/zmena-uctu-na-marzovy/), kde je uvedeno:
"je nutné, aby Vámi uvedené čisté jmění (Net Worth) a likvidní prostředky (Liquid Net Worth) byly vyšší než $20 000 a roční příjem Annual Income vyšší než $40 000"
Což je z mého pohledu fakt darda :lol:. Lhát se mi u takovéto věci úplně nechce, přeci jenom se v tom točí dost peněz a nechce se mi riskovat nějaké průsery.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-11-2017 v 21:27

SH5: Manuál je sice hezký ale neříká jak maržový účet získat.
Phoenix: "je nutné, aby Vámi uvedené čisté jmění (Net Worth) a likvidní prostředky (Liquid Net Worth) byly vyšší než $20 000 a roční příjem Annual Income vyšší než $40 000" - To je přesně to co jsem měl na mysli.

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;Cardinal Health;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
SH5
Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-11-2017 v 22:17

Kód:
https://www.lynxbroker.cz/minimalni-pozadavky/

Není potřeba mít tolik prostředků - požadavku jsou řádově nižší, více v linku.

Měl jsem k dispozici maržový účet od začátku, ale tuším není potřeba víc nic, než zavolat na jejich infolinku a oni požadavek na maržový účet vyřídí. Když jsem účet zakládal, tak jsem o tomto neuvažoval, po nějakém čase se mi to rozleželo a teď možností maržového účtu využívám hodně - není to jenom možnost "úvěru", ale i páky, opcí, futures...

Phoenix: Točí se v tom přesně tolik peněz, kolik si člověk sám řekne.
jank20
Newbie
*

info.gif Zasláno 27-11-2017 v 13:43
Základní informace pro Trading, broker atd..

Dobrý den,
pokud někdo hledá základní informace k obchodování, mohu z vlastní zkušenosti doporučit obchodování na Forexu. Pro úplný úvod bych doporučil první 3 články, které osvětlí situaci. 1. Co je to forex a jak na něm vydělat 2. Forex Trading a 3. Bez brokera to nejde. Tohle jsou základní informace. Pokud by to někoho zajímalo může pokračovat s dalšími články a nebo přejít k nějakému kurzu a naučit se další pokročilé věci jak se stát dobrým obchodníkem na Forexu. Rád poradím :yes:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Senior Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 27-11-2017 v 14:48

Citace: Původně zaslal: Ondřej  
SH5: Manuál je sice hezký ale neříká jak maržový účet získat.
Phoenix: "je nutné, aby Vámi uvedené čisté jmění (Net Worth) a likvidní prostředky (Liquid Net Worth) byly vyšší než $20 000 a roční příjem Annual Income vyšší než $40 000" - To je přesně to co jsem měl na mysli.

V praxi je to jediná právní obrana brokera v případě, že si sám způsobíš ztrátu prostředků na svém účtu, sám jsi potvrdil, že tvá bonita je dostatečná na to, aby ztráta vkladu nebyla pro tebe zcela likvidační a byl jsi poučen o riziku. Pokud jsi lhal o své finanční situaci, broker je v případě soudního sporu z obliga (v případě sporu vedeného na americké půdě).

V případě akcií je další obranou u maržových účtů už i samotné Pattern Day Trader pravidlo. (Minimální zůstatek $25k USD pro intradenní obchodování).
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-12-2017 v 17:42

Nevíte náhodou někdo zda a jak se můžu dostat k formuláři o osobních údajích ohledně MIFIR2 u Lynx? Já už jej vyplnil a jelikož mi to nechtělo sežrat číslo občanky zatrhnul sem, že prostě nemám ani jeden ten doklad a odeslal to. Teď mi přišel email o tom jak to vyplnit tak bych tam rád tedy vepsal rodné číslo tak jak to má prej být. Je možné se k tomu ještě nějak dostat? Díky za rady

Spolumajitel:

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-12-2017 v 18:05

Tak vyřešeno tak rychlou odpověď jsem od Lynx nečekal. Jupí budu moci obchodovat i po 3. lednu:-D

Spolumajitel:

michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-12-2017 v 12:31

Big Brother chce sledovat víc a víc. OK, s tím nic nenadělám. Tuhle MIFID2 srandu nebo jak se to jmenuje, jsem již odsouhlasil na Lynx a Degiro.
Ale na Fio jsem nenašel v nastaveních nic co by bylo potřeba aktualizovat/vyplnit/potvrdit.
Máte s tím někdo zkušenosti (Fio)?
Díky, M

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,93 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Rohl
Member

[*] Zasláno 16-12-2017 v 15:47

Citace: Původně zaslal: michal.holik  
Big Brother chce sledovat víc a víc. OK, s tím nic nenadělám. Tuhle MIFID2 srandu nebo jak se to jmenuje, jsem již odsouhlasil na Lynx a Degiro.
Ale na Fio jsem nenašel v nastaveních nic co by bylo potřeba aktualizovat/vyplnit/potvrdit.
Díky, M

Fio má vaše osobní údaje + naskenovanou občanku. Takže nic dalšího není třeba. Pouze pokud jste podnikatel nebo nakupujete akcie jako právnická osoba, tak se musí do Fio nahlásit LEI číslo. Jinak pro fyzickou osobu se nic nemění.

AT&T (T), Vodafone Group PLC (VODI)
Cisco (CSCO)
Bank of America (BAC), Banco Bilbao (BOY), Banco Santander (SAN)
Munich Re (MUV)
Royal Dutch Shell B (R6C)
The Procter & Gamble Company (PG)
The Kraft Heinz Company (KHC)
Ford (F)
PPL Corporation (PPL)

Omega Healthcare Investors (OHI), Ventas, Inc. (VTR)
Realty Income (O)
Kimco Realty Corporation (KIM)

XRP 5360,00
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-12-2017 v 16:42

Citace: Původně zaslal: Rohl  
Citace: Původně zaslal: michal.holik  
Díky, M

Fio má vaše osobní údaje + naskenovanou občanku. Takže nic dalšího není třeba. Pouze pokud jste podnikatel nebo nakupujete akcie jako právnická osoba, tak se musí do Fio nahlásit LEI číslo. Jinak pro fyzickou osobu se nic nemění.

Děkuji ti za vysvětlení.

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,93 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
xjezek01
Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-12-2017 v 08:49

Ahoj, rád bych si založil účet u LYNX, kdysi někdo nabízel bonus na poplatky, funguje to stále?

Díky
Cyberguy
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-12-2017 v 18:46

Citace: Původně zaslal: xjezek01  
Ahoj, rád bych si založil účet u LYNX, kdysi někdo nabízel bonus na poplatky, funguje to stále?

Díky

Ahoj xjezku, posílám ti soukromou zprávu s mým e-mailem a z toho ti napíšu jak na to.
Cyberguy
lukyaw
Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-1-2018 v 16:17

Nepřecházel někdo nedávno z Lynx přímo k Interactive Brokers? Co si pamatuju, tak tam byla/je nějaká časová prodleva mezi koncem u Lynx a založením u IB, je to tak?

Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
zanek
Junior Member
**

[*] Zasláno 4-1-2018 v 22:12

Ahoj, i já bych si rád založil LYNX účet, bylo by možné také využít bonus?

Děkuji.
lukyaw
Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-1-2018 v 10:35

Citace: Původně zaslal: zanek  
Ahoj, i já bych si rád založil LYNX účet, bylo by možné také využít bonus?

Děkuji.

Máš zprávu.

Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
sayen
Junior Member
**

[*] Zasláno 6-1-2018 v 19:12

Ahoj, hledám informaci jestli neznáte lepšího brokera než v současnosti využívám. Každý máme jiná specifika. Hledám brokera , který má strop-maximum pro větší objemy obchodů. Tak ,abych neměl vysoké poplatky při obchodech 100k-200k € . U nákupů na dlouho bych poplatky tolik neřešil, ale při nákupech na 1-5 dní už musím.
Mám zájem o tyto trhy, kde v současnosti využívám :

1. ČR - Fio (max.1190) , DEGIRO (max.830).
Lepší je asi Fio kvůli inteligentním pokynům s krokem,limitní cenou ,ignorovaným objemem a skrytymi kusy.

2. XETRA - DEGIRO 0,02% nebo max 60€ .

3. USA - Fio 9,95 USD.
Bohužel DEGIRO má ECN 0,004 USD za ks, Lynx má pak 1% !!

Bohužel je jasné ,že danou věc vyřeší pouze kombinace 2 obchodníků. DEGIRO zároveň neumí rychle přijímat a odesílat peníze.
Takže budu moc rád, když dá někdo užitečný tip na každého brokera ,který má na nějakém trhu strop v poplatcích.

Neznáte někdo brokera Directa ? Má také zajímavý ceník. https://cz.directa.com/trhy-a-poplatky/cenik-trhu/

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-1-2018 v 19:27

Pro tvé objemy bych určitě doporučil https://www.interactivebrokers.com/en/home.php přesné podmínky neznám.

Spolumajitel:

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-1-2018 v 11:22

Na WSJournal přepsali poslední měsíc analytici výsledky amerických velkých bank docela výrazně. U Citigroup je to z 1,26 USD na 0,84 USD během pouhého měsíce, což je vůbec nejkatastrofálnější odhad z té velké čtyřky. Při nejvýhodnějším fundamentálním ocenění této banky, která patří spolu s JP Morgan mezi nejelitnější banky světa, je to tedy velký paradox a vnímám to jako lež. Ostatně všechny doporučení analytiků na prodej byly povětšinou signál k nákupu. Zřejmě tak reagovali ti analytičtí oslové na Trumpovu reformu, která z velké části zřejmě pohřbí daňové bonusy této banky, protože byly fakt astronomické. Jenže to bude jednorázové a v příštích letech nižší odvod daní pomůže k raketovému zisku, pokud to ovšem neprobendí na zvyšování mezd zaměstnancům, což by bylo velice mrzuté. U jediné Wells Fargo naopak zlepšili ziskový výhled, což si myslím, že zde to je právě neopodstatněné. Pokaždé napíšou něco jiného, takže je to opravdu k popukání, protože realita zpravidla bývá úplně někde jinde a výsledky jsou pravidelně lepší už několik kvartálů po sobě, než oni hloupě uvádějí.

Na OnVista byly uváděny predikce zisku firem na 2 roky dopředu a letos je to vůbec první rok, co se na to vykašlali!
sayen
Junior Member
**

[*] Zasláno 7-1-2018 v 13:56

Ondřeji : Díky za tip. Je dost těžké srovnávat DEGIRO a Interactive Brokers pro větší objemy obchodů.
Pokud klient splňuje všechny možné podmínky a zejména měsíční aktivitu , tak se u IB může dostat pro trh Xetra na maximum 29 EUR což beru trochu jako rovnocenné , protože je jedno jestli případné náklady 29 nebo 60 EUR dělíš např. mezi 4000 ks . Na to že nejsem s angličtinou moc velký kamarád , tak mě překvapilo, že IB má dost dobře vysvětleny podmínky marginu a situace kdy může dojít ke "smrti" - nucenému prodeji. Degiro má margin vysvětlený hrozně i v češtině. Navíc IB počítá úroky s půjčky každý den a u DEGIRA je půjčka přidělena na měsíc a platíte úroky ať čerpáte nebo ne.
Přitom IB má i velmi dobré úroky.

Problém je v tom, že IB má také ECN poplatky pro USA. Má lépe ošetřeny poplatky pro nákup velmi levných akcií, ale já bych si nikdy nekoupil akcii pod 1 USD - maximálně pro štěstí.

Nemáte někdo zkušenost jak rychle trvá převod peněz mezi českou bankou a IB ? Nejlépe situace , kdy se převádí peníze do 11h a provádí se zrychlený převod.

Láká mě broker Directa , ale totálně odrazují 0 reference.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-1-2018 v 14:04

Já jen vím, že IB se považuje za nejlepšího brokera na světě a proto, když jsem viděl o jakých objemech píšeš napadl mě ihned. Jakmile já splním podmínky minimální hotovosti přejdu k němu. Ovšem mě se to bude týkat nejdříve za 20 let:-D. Proto když se na scéně objevil Lynx a Brokerjet skončil byl pro mě Lynx jasnou volbou prostě z toho důvodu, že za nimi stojí právě IB.

Spolumajitel:

markus
Newbie
*

[*] Zasláno 7-1-2018 v 15:36

IB má i učet v ČR takže je to během jednoho dne bez poplatku
 Stran:  1  ..  60    62    64  65