Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  60    62
Autor: Předmět: Broker makler analytik rating trading opce
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-9-2017 v 19:07

Ještě k Degiro. Když si počkám až bude k dispozici česká podpora můžu očekávat, že mi registrační formulář pošlou v češtině? Prootže dneska krom odpovědi v AJ mi poslali i formulář v AJ a fakt se mi to nechce vyplňovat.:-D

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-9-2017 v 19:25

To Ondřej,

Fio sa na prevody mien absolútne vôbec nehodí, síce tam akože nieje žiadny poplatok za prevod, ale je tam nevýhodný valutový kurz!!!

Pokiaľ viem, tak 0,20% si Fio strháva z dividend českých akciových spoločností, ktoré Ti automaticky pripisuje na Tvoj Master účet bez toho, aby si musel okolo nich niečo vybavovať. Master účet je síce oddelený akože Tvoj, ale akcie sú v podstate evidované na spoločnom zbernom účte brokera u CDCP.

Namiesto Master účtu môžeš mať u Fio základný obchodný účet na Tvoje meno, kde české akcie sú u CDCP evidované priamo na Tvoje meno, tu už Fiu neplatíš 0,20% poplatok, ale dividendy Ti už neprichádzajú automaticky, musíš si to vybaviť. Za evidenciu akcií u CDCP, tuším že od sumy cca nad 360.000 Kč hodnoty portfólia platíš poplatok v závislosti od hodnoty portfólia.

Môžeš mať aj kombináciu obidvoch hore uvedených účtov.

Čo sa týka corporate action, Fio pripisuje dividendy zahraničných spoločností automaticky, buď v hotovosti alebo v akciách, pokiaľ by Ti niekedy dávalo na výber (napr. úpis akcií), vždy sa ich treba opýtať, či je stým spojený nejaký poplatok.
minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-9-2017 v 07:49

@Ondřej: jen doplním Cuttyho, který má vesměs pravdu.
Konverze u Fio nemá poplatek korunovým paušálem, ale (tak jako banky a směnárny) spreadem nákup-prodej, čili výše "poplatku" je závislá na objemu směny. Typická výše tohoto "poplatku" (nic jiného spread v podstatě není) je kolem 2% pro měnový pár CZK.EUR i CZK.USD (rozdíl nákup prodej kolem 4%, neboli 2% od středového kurzu). Tento spread je ale skoro všude při směně měn, akorát je různé velký. Nulový je snad jen u Degiro, tam je poplatek 0,1% z objemu směny, tedy 20x menší než u Fio.
Poplatek za připsání dividendy je u Fio buď nulový, nebo 0,2% z hrubé výše připsané dividendy. Zdarma je to v případě dividend ze zahraničních burz (USA, Xetra..) a v případě dividend z českých burz jen tehdy, když Fio neprovádí příjem a dělení dividend mezi investory. To je v případě buď individuálního účtu investora v CDCP (místo skupinového master účtu), nebo v případě, kdy daná akciovka platí dividendy přímo na účet investora a broker je pak mimo hru (tak to dělají zejména menší české akciovky typu Energoaqua či Pražská energetika, ale i třeba banka Moneta-zde broker logicky nic neúčtuje, když dividendu nezpracoval, ale jen přijal příchozí platbu z účtu dané firmy na obchodní účet investora, no a příchozí platby jsou zdarma snad u všech bank). Velké firmy (jejich účetní oddělení) jako ČEZ či KB jsou ale "líné" v tom dělit dividendy mezi své investory přímo a každému jí zasílat příkazem k úhradě na účet uvedený v CDCP :), tak tím pověřují svou banku: dělení pak provádí broker, který přijal od dané akciovky dividendu za všechny své zákazníky s akciemi na sběrném master účtu a za rozdělení si konkrétně Fio účtuje těch 0,2%, stejně tak to účtuje za dělení dividendy ze zahraničních firem koupených přes českou burzu RM systém (např. Microsoft, McDonald's atd), zde tím že Fio na RMS prodává duální kotace zahraničních akcií a sám je tvůrcem trhu, tak dividendy hromadně přijímá a dělí vždy.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-9-2017 v 13:23

Díky minarjo. Šlo mi o to, že sem se pokusil napsat článek o brokerech pro začátečníky a tak jsem tam vypisoval i jaké mají podmínky. Teď už je to fuk článek vyšel. Ke každému brokerovi jsem dal ke stažení jejich ceník takže snad v pohodě. Omluvte mou reklamu ale jsem toho teď plnej a budu rád za každého sledovatel i když pro Vás to úplně určeno není. Když dáte ale sdílet bude to fajn třeba se to díky tomu dostane k těm kteří nemají o investování páru a web ta ksplní svůj účel : https://www.facebook.com/investicnigramotnost/

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-9-2017 v 14:43

Ondřej,
tak jako to ostré písmo nahoře na stránce http://www.facebook.com/investicnigramotnost
:question: mohu psát i ostré písmo nějakým jednoduchým programem zadarmo přes foto v JPG ? :question:
Adobe Photoshop program to asi neumí, že? Ten dělá písmo neostré na fotos v JPG.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-9-2017 v 17:52

Pane Ladislave trefil jste do černého. Používám na to webovou aplikaci na adrese : https://www.canva.com/ . Stačí provést registraci a je tam z toho spousta zdarma. Pokud chcete psát přes vlastní obrázky stačí je nahrát a pak dát vlevo text, vybrat si jaký font by to měl být a prostě psát. Pak lze jednoduše upravovat velikost, tvar i umístění textu. Zároveň lze využít spoustu obsahu zdarma a pokud se Vám chce investovat většina dalších obrázku v databázi stojí 1 $. Jsou tam i přednastavené formáty pro různé účely jako je logo na facebook, twitter, hlavičku webu či emailu. Nebo kliknete vpravo nahoře na použít vlastní rozměry. Pro facebook příspěvky jsou doporučeny rozměry 650 x 340. Pokud stahujete obrázky z google tak si dejte pozor abyste v záložce nástroje měl nastaveno "povoleno opětovné použití s úpravami" pak ty obrázky lze použít beze strachu z porušení autorských práv. Vím, že jste psal o tom jak přispívate tady do blogu jen vy sám. Jak jsem již jednou zmiňoval nechci mít web jako svůj blog a proto jsem rád, že někteří další zdejší investoři mi kývli na spolupráci. Jde mi o to dávat na web myšlenky, které se objevují zde na fóru v ucelenější formě pro budoucí investory ( začátečníky ). Víc hlav víc ví. Proto bych byl velice rád kdybyste hodil registraci na web i vy sám. Dám Vám dám práva na publikování článků abyste mohl hodit své nápady na www.investicnigramotnost.cz . Mimochodem zanedlouho výjde článek o doporučených knihách kde jsem samozřejmě neopomenul i tu Vaší knihu:-D. Dále jsem uvažoval o přímém odkazu v menu na Vaše fórum pokud s tím budete samozřejmě souhlasit.

Spolumajitel:

Stran:  1  ..  60    62