Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  65    67
Autor: Předmět: Broker makler analytik rating trading opce
VSbrok
Senior Member

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 3-9-2018 v 22:11

Honz4: obávám se, že za tohle v USA nepořídíš ani hranolky :no: :spin:

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,NGG,SO

Povinná četba: www.investicnigramotnost.cz
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-9-2018 v 06:56

Drzite nekdo u LYNX Banco Santander SA? Funguje na LYNX pro tento titul scrip program a broker nabizi vyplatu dividendy v akciich namisto hotovosti?

Prevedl jsem letos spolecnost z FIO prave na LYNX a zajimalo by me, zda-li obdrzim v Acount management systemu volbu pro vyplatu listopadove Q2 dividendy v akciich.

Dekuji za odpoved.
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-9-2018 v 08:31

Citace: Původně zaslal: VSbrok  
Honz4: obávám se, že za tohle v USA nepořídíš ani hranolky :no: :spin:

Ale jo, pořídí :lol:

https://www.mcdonalds.com/us/en-us/full-menu/123dollarmenu.h...

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
JNJ - 25 ks @ 58.80 $_________T - 40 ks @ 38.09 $_________IBM - 11 ks @ 131.00 $
MCD - 16 ks @ 95.00 $_________SO - 31 ks @ 49.18 $
WMT - 20 ks @ 72.96 $_________JPM - 26 ks @ 59.00 $
BBL - 41 ks @ 36.60 $_________OHI - 45 ks @ 34.00 $
CVX - 16 ks @ 93.80 $_________O - 26 ks @ 57.50 $
CSCO - 48 ks @ 31.25 $_________PPL - 54 ks @ 27.75 $
VSbrok
Senior Member

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 4-9-2018 v 13:49

Alvarez: vzhledem k tomu, že si Lynx za Strip/Drip účtuje standard poplatek 5USD/6Euro, tak se to pro nás nevyplatí :no:

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,NGG,SO

Povinná četba: www.investicnigramotnost.cz
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-9-2018 v 14:08

Je to tak jak píše CUTTY. Stejně tak to je i u akcií Shell. Přijde zpráva o corporate action kde se dozvíš informace včetně té do kdy musíš volbu uskutečnit. Pak ti přijdou akcie a doplatek v cash.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;Cardinal Health;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-9-2018 v 15:04

Citace: Původně zaslal: Ondřej  
Je to tak jak píše CUTTY. Stejně tak to je i u akcií Shell. Přijde zpráva o corporate action kde se dozvíš informace včetně té do kdy musíš volbu uskutečnit. Pak ti přijdou akcie a doplatek v cash.

Ondro, ty konkretne mas SAN u LYNX, ze jo? Takze to vis z prvni ruky, ze to u nich normalne funguje a zprava, o vyplate dividendy v hotovosti, kterou jsem tam obdrzel, je zatim pouze informativni s predstihem a korporatni akce probehne az prijde cas.

Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-9-2018 v 15:06

Citace: Původně zaslal: CUTTY  
To Alvarez,

áno, scrip program funguje, ale musíš si ustriehnuť príchod správy o Corporate Action, na základe ktorej si zvolíš možnosť voľby (dividendu v cash alebo v podobe akcií). Možnosť voľby je časovo obmedzená. Ak žiadnu voľbu nezadáš realizuje sa štandardná prednastavená voľba brokerom. Táto Tebou manuálne zadaná voľba ako i voľba štandardne prednastavená brokerom je bez poplatku.

Potom je tu ďalšia možnosť, automatické pripisovanie každej dividendy do podoby akcií prostredníctvom brokera, ktorú ale nedoporučujem, vyhneš sa tak zbytočným poplatkom za realizovaný obchod. Pre istotu si to skontroluj v nastaveniach, ak by tam náhodou táto voľba bola aktivovaná, treba ju deaktivovať cez www.lynxbroker.cz:

Vpravo hore v MENU Přihlášení/ Stažení => Otevřít Správu účtu => Username => Password => Login => Card Values => Login => Vľavo v MENU Settings =>Account Settings => Dole v tabuľke Configuration => Dividend Reinvestment: Unsubscribed (Odhlásený = deaktivované), Subscribed (Prihlásený = aktivované) => vpravo je ozubené koliesko Configure, v prípade potreby sa to dá prostredníctvom neho nastaviť a sú tam aj uvedené podmienky.

CUTTY, diky za obsahlou a podrobnou odpoved. U LYNX jsem uz nekolik let a tohle vse jsem jiz vedel, tedy i co se tyce rozdilu mezi Scrip a reinvesticemi dividend. Slo mi konkretne o SAN, zda-li LYNX podporuje Scrip i u tohoto titulu. Ta informativni zprava o dividende v hotovosti me zmatla. Byl jsem u Santander zvykly dostavat dividendy v akciich jak u Brokerjetu tak i u FIO, tak bych u toho rad zustal i u LYNX, i kdyz to teda vypada, ze listopadova dividenda bude mozna uplne posledni, kdy Santander scrip moznost nabidnou :)
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-9-2018 v 20:55

https://www.morningstar.com/stocks/xnas/okta/quote.html

Tak tuto akcii moje nevlastni matka koupila pred tydnem na radu poradce, ktery si bere nestydate 100 USD rocne. Kupovala v CR pres americkeho brokera Fidelity, ktery si bere 5 USD. Pritel od jeji dcery se ji smeje, protoze ten jede ve tvrdem valueinvestingu jako my, kde dividenda hraje hlavni roli. Snad mi napise pozdeji, co vlastne drzi za pozice, abych to mohl porovnat, protoze mu to sype mesicne uz pekny ranec na dividendach.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-9-2018 v 05:50

Taky bys mohl mit dvojnasobne dividendy, kdybys prodal tvoje banky s 1% vynosem dividendy a koupil akcie s 4% az 5% vynosem dividendy, napr. Shell, Munich Re, BMW, AT&T.

Nevlastni matka na radu poradce koupila akcie malinke exoticke firmy delajici ztraty => P/E N/A, ale extremne predrazene s Price/Sales 22, Price/Book 32.
To je smutne. Proc se nezeptala tebe, ze nesmi spekulovat v jejim veku 75 let, ale sehnat si hezke dividendy z akcii http://nr1a.com/Mary-Ann-stocks.htm
Tedy jestli je v plus, rychle prodat a dat vypoved poradci a koupit Shell, Munich Re, BMW, AT&T.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-9-2018 v 16:04

Problem je v nedockavosti. Sice ji to vysype zhruba 20% za tyden, ale mohla by to byt priste i ztrata, takze zisk nula. Nenecha si poradit ani od pritele jeji dcery, takze to je s ni tezke. Banky mi dnes sypou 2,8% netto dividendu z meho vlozeneho kapitalu. Ted se mi zacina velice libit Bayer. Insideri cile nakupuji, coz je velice pozitivni zprava.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 16:14

Tak Patria mi vytahla me akcie Citigroup z Frankfurtu a pretahla je na NYSE bez meho svoleni, jako by to byly jeji akcie. Takze eura se prevedla na dolary. V eurech jsem to drzel z toho duvodu, abych pri vstupu do eurozony nemel zadne poplatky. Je to fajn, ze je tam nizsi poplatek za prodeje a nakupy, ale konverzi za mne uz nezaplati. To je snad zly sen :exclamation:
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 16:41

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Tak Patria mi vytahla me akcie Citigroup z Frankfurtu a pretahla je na NYSE bez meho svoleni, jako by to byly jeji akcie. Takze eura se prevedla na dolary. V eurech jsem to drzel z toho duvodu, abych pri vstupu do eurozony nemel zadne poplatky. Je to fajn, ze je tam nizsi poplatek za prodeje a nakupy, ale konverzi za mne uz nezaplati. To je snad zly sen :exclamation:

Stando, ja uz jsem presunul vsechny dolarove akcie na LYNX. Plakal jsem sice nad temi poplatky, ale presunul.
Na Patrii mam uz jen evropske akcie a jejich osud jeste zvazim.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 17:08

Pavle, ja to asi stejne budu pristi rok odprodavat, takze se uvidi podle situace. CNB by jim mela sebrat licenci a prevody na jineho brokera by si zaplatili z vlastni kapsy. Tady v tom state se dela pravy opak toho, nez by se melo delat. Muze za to ta ultralevicacka luza, ktera nedodrzuje civilizovane zakony.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 17:18

Kolik procent mas v plus akcie Citigroup a Bank America?
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 18:54

Dnes to dela +49%. Zatim nejsou na fundamentalni prumerne cene, takze s prodejem nepospicham. Prvni prodej se mozna uskutecni cca. az za rok, pokud nesezenu nejakou volnejsi praci. Ja mam zde problem jen s brokery, kteri si meni pravidla pouze ve svuj prospech a zasra.na zkorumpovana bolsevicka CNB na to jen tupe zira.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 18:56

Nepatrila nahodou Patri Finance kdysi Bakalovi? :lol:

Mé dividendové portfolio:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco
Technologie: CISCO
Telekomunikace: AT&T, Telefonica SA
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer, Bayer AG
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP

Mé spekulace:

DXC Technology, Micron Technology
ZatimPredVodou
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 19:17

Michal.I

on ji v roce 1994 zakladal.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 19:29

Citace: Původně zaslal: ZatimPredVodou  
Michal.I

on ji v roce 1994 zakladal.

A pak ji lukrativne prodal CSOB, ktera se tim odvdecila za lehce nabytou IPB. Vazba Tosovsky, Bakala a Havlovci...
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2018 v 20:47

Ctu prave Kmotr Mrazek od Kmenty, tak si pamatuji, ze se to tam nekde objevilo :) Byl to Mrazkovo hlavni konkurent, co se tyce temne stranky pozdejsi faze privatizace.

Mé dividendové portfolio:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco
Technologie: CISCO
Telekomunikace: AT&T, Telefonica SA
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer, Bayer AG
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP

Mé spekulace:

DXC Technology, Micron Technology
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-9-2018 v 17:58

Tak jsou obe me banky zaparkovany na NYSE v dolarech. Bylo to vysvetleno tak, ze je to podle noveho narizeni MIFID II. Je vsak zvlastni, ze v Nemecku to neni potreba delat, protoze pan Ladislav ma americke akcie nakoupene ve Frankfurtu a prevod na NYSE by mu zvysil naklady na zpetnou konverzi na eura, ktera je jeho domovskou menou. Poplatek si sice nevzali, coz by jeste tak schazelo, ale meli to dat vedet v dostatecnem predstihu, coz bych povazoval za slusnost.

K prevodu doslo na zaklade prevodu na preferovane trhy. Tato informace na klienty odchazela na prelomu kvetna/cervna. V ramci best execution doslo k tomuto prevodu. Toto pravidlo je novinkou v MIFIDII. Nyni jiz tedy neni mozne obchodovat akcie na vice trzich, ale pouze na jednom trhu, kde je nejnizsi spread a nejvyssi likvidita. Zpravidla se jedna o domaci burzu daneho titulu. U akcii Citigroup je preferovany trh NYSE a proto u Vas v portfoliu doslo k onomu prevodu.
S uctou, Patria Ondrej Tollinger
Honz4
Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2018 v 06:54

Na Facebooku na me porad vyskakuje reklama, ze Interactive Brokers plati za volnou hotovost na uctu 1,41 %. To mi prijde jako celkem slusnej deal, i kdyz v tech objemech, co tam drzim, je to spis plivnuti do vody. U Lynx, ktere mam ja jsem ale zadnou takovou informaci nenasel. Tim, ze v Lynx jedou pres IB tam byva dost veci stejnych, toto ale bohuzel asi ne..... Nebo ma nekdo jine info? Ja mel vzdycky tu cash hned utracenou, tak ani nevim, ale ted nejsou moc prilezitosti, tak jsem zacal trochu syslit.

VSbrok: U tech hranolek se trochu pletes, je to sice uz nejakych sedm let, co jsem v MC v US pracoval, ale ceny koukam, se narozdil od nasich prilis nemeni. Na dolarovem menu je toho celkem dost: https://www.mcdonalds.com/us/en-us/full-menu/123dollarmenu.h...

Takze se svym dolarem a jednadvaceti centy si budu pripadat jako kral :lol:
abak
Senior Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 20-9-2018 v 10:11

Honz4,

ano, IB tolik vyplaci, ale cista hodnota vaseho portfolia musi prekracovat $100 000 a volna hotovost musi byt vyssi nez $10 000 (v USD). U Lynx jsem zadnou takovou informaci nezaznamenal. Avsak s danymi parametry (hodnota portfolia >100 000 USD) se Lynx nevyplaci sam o sobe, takze je zbytecne o Lynx v tomto kontextu uvazovat.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 8-10-2018 v 16:28

U Lynxu dnes rozdavali darky, po dobu asi dvou hodin mi na ucet pripsali cizich 200k CZK, v tuto chvili uz jsou zase pryc.
 Stran:  1  ..  65    67