Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  66    68
Autor: Předmět: Broker makler analytik rating trading opce
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-10-2018 v 17:32

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Take je problem,pokud budes chtit v budoucnu prejit rovnou k IB.

Muzu se zeptat, jaky problem mas na mysli? V cem je zadrhel? Casem urcite premyslim o presunu portfolia primo pod kridla IB, takze by me to opravdu zajimalo. Dekuji za odpoved.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-10-2018 v 18:05

Citace: Původně zaslal: Alvarez  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Take je problem,pokud budes chtit v budoucnu prejit rovnou k IB.

Muzu se zeptat, jaky problem mas na mysli? V cem je zadrhel? Casem urcite premyslim o presunu portfolia primo pod kridla IB, takze by me to opravdu zajimalo. Dekuji za odpoved.

Osobne zkusenosti nemam,ale precti si tohle forum:
https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=9&t=5...

Investiční strategie:B&H
Portfolio:
Dominion Energy,BHP Billiton,Iberdrola,PPL Corporation,British American Tobacco,Altria Group,Münchener Rückversicherungs,Cisco Systems,Wells Fargo ,AT&T,Royal Dutch Shell,BMW,Philip Morris International,PepsiCo,Basf SE,AbbVie Inc.
ivo
Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-10-2018 v 18:49

>>lYNX Nevyhoda je ,ze musis poslat 50k k zalozeni uctu

dneska jsem mluvil primo s podporou z Lynx a ta podminka az tak neplati. otevrou ti ten ucet i s mensim vkladem kdyz se domluvis. jen se plati mesicni poplatek (nejaka smesna castka 1 USD) pokud je hodnota uctu mene jak 1000 USD (a neudelas zadne operace za cely mesic). ja se tam zaregistroval a jeste se nerozhoupal jestli ho nakonec vubec vyuziju - degiro vyjde levneji totiz. proto mi volali, tak jsem pokecal.

MO, T, D, XOM, LB, M, MAIN, OHI, PFE, O, TGT, TRP, IRM
Pavel_Pavel
Newbie
*

[*] Zasláno 25-10-2018 v 08:22

diky za vase reakce.. Degiro jsem tedy ani nezvazoval.. :-)
VSbrok
Senior Member

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 25-10-2018 v 12:09

Rychle shrnuti...

Degiro> https://www.investicnigramotnost.cz/jak-si-vybrat-brokera-c-...
- vklad od 1 Kc
- poplatek od $0,8
- bonust 500 Kc
- bonus az po celem vycerpani referovnou osobou, navic pouze na transakcni poplatky (cast poplatku)

Lynx> https://www.investicnigramotnost.cz/jak-si-vybrat-brokera-c-...
- vklad 50 000 Kc, po domluve i mene
- poplatek $5
- bonus $50
- bonus aktivovan prvnim nakupem referovane osoby

IB (USA)
- vklad 10 000 USD !!!
- pri neaktivite = zadny nakup/prodej, se platit mesicni poplatek 1-10 USD (uz si nepamatuji presne)

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,NGG,SO

Povinná četba: www.investicnigramotnost.cz
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2018 v 12:12

Citace: Původně zaslal: VSbrok  
IB (USA)
- vklad 10 000 USD !!!
- pri neaktivite = zadny nakup/prodej, se platit mesicni poplatek 1-10 USD (uz si nepamatuji presne)

Pokud si to dobre pamatuji, tak ten poplatek za neaktivitu odpada, tedy neplati se nic, v pripade, ze ma clovek u IB zainvestovano vic nez 100k USD, je tomu tak?

Mate nekdo ucet u IB a muzete tohle potvrdit, ze pri drzeni portfolia v celkove hodnote prevysujici 100,000 USD clovek neplati vubec zadne poplatky (pouze za uskutecnene obchody (nakup/prodej))?

Diky za odpoved.
netlik
Newbie
*

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2018 v 19:16

Dle webu IB je to skutecne tak, poplatky se v takovem pripade neplati:

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4969

We do not charge any account maintenance fee for any account that meets the following criteria:
Greater than 100,000 USD in average equity for a calendar month or
10 USD in commissions generated in a calendar month.
Ivos
Newbie
*

[*] Zasláno 2-11-2018 v 08:41

Chystam se zalozit ucet u Lynx. Muzete me prosim nekdo doporucit? Jestli tedy jeste plati ta akce 50$ na poplatky.
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-11-2018 v 09:39

Citace: Původně zaslal: Ivos  
Chystam se zalozit ucet u Lynx. Muzete me prosim nekdo doporucit? Jestli tedy jeste plati ta akce 50$ na poplatky.

Napis mi do zpravy
Owmap
Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2018 v 21:45

Da se nekde v Lynxu jednoduse vyexportovat prehled poplatku? Nejsem schopny to vyhledat. Nainstaloval jsem kvuli tomu i tu trading platformu a tam se mi zobrazuji jen obchody 7 dni zpet. V Lynx basic jsem to nenasel. Diky za info.
TomasV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2018 v 22:13

Citace: Původně zaslal: Owmap  
Da se nekde v Lynxu jednoduse vyexportovat prehled poplatku? Nejsem schopny to vyhledat. Nainstaloval jsem kvuli tomu i tu trading platformu a tam se mi zobrazuji jen obchody 7 dni zpet. V Lynx basic jsem to nenasel. Diky za info.

V kolonce trades by mnelo vse co potrebujes.

https://www.lynxbroker.cz/podpora//jak-vytvorit-vypis-z-uctu...

Investiční strategie:B&H
Portfolio:
Dominion Energy,BHP Billiton,Iberdrola,PPL Corporation,British American Tobacco,Altria Group,Münchener Rückversicherungs,Cisco Systems,Wells Fargo ,AT&T,Royal Dutch Shell,BMW,Philip Morris International,PepsiCo,Basf SE,AbbVie Inc.
Owmap
Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2018 v 22:29

TomasV: moc diky. Zrovna user friendly to teda moc neni, oproti Degiru.
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 15:07

Chapu to dobre, ze od 7. prosince bude na Degiru vse, co bylo doposud v korunach, preklopeno na euro? Veskere prepocty na czk nahrazeny eurem. Vyplaty dividend konvertovany na euro, kdyz si na ucet poslu koruny, tak konverze na euro, nasledne dalsi konverze pri nakupu us titulu. Nebo jsem si ten email vylozil spatne? Pokud to chapu dobre, tak mi to prijde dost nestastne.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 15:27

"Prepocet ceske koruny na euro bude proveden za trzni cenu (za stredni hodnotu) a DEGIRO se vzda vsech poplatku spojenych s prevodem ceske koruny na euro a naopak"

Znamena to jako naporad, nebo jenom toho 7. 12. 2018?

Mé dividendové portfolio:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco
Technologie: International Business Machines, CISCO
Telekomunikace: AT&T, Telefonica SA
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer, Bayer AG
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP

Mé spekulace:

DXC Technology, Micron Technology
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 15:30

Mne prijde, ze od 7. 12. kdyz das souhlas, tak uz naporad. Kdyz souhlas nedas, tak ti koruny poslou "domu". Kdyby aspon dali na vyber EUR nebo USD. 99% investic mam v USD.
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 15:36

Ty jo, to zni jako slusnej opruz, pokud to je teda pravda tak, jak to popisujete.

Pokud ano, tak jsem nesponale rad, ze jsem se kdysi rozhodl prejit z Brokerjetu k LYNX a ne k Degiro, jak jsem take puvodne premyslel.

To by me zajimalo, co nakonec zjistite a jak tohle dopadne.
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 16:12

Chtel jsem sem vlozit zneni emailu, ale rozlozene forum bohuzel nedovoli.
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 16:25

Citace: Původně zaslal: pigzor  
Chtel jsem sem vlozit zneni emailu, ale rozlozene forum bohuzel nedovoli.

Prozen to timhle a pak nahod:

https://textmod.pavucina.com/odstraneni-diakritiky
Vosa88
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 16:47

Chteli bychom vas upozornit na dulezitou nadchazejici zmenu tykajici se fondu CZK FundShare Cash Fund.
CZK Cash Fund bude jiz brzy nedostupny
Jak jiste vite, DEGIRO nema pravo drzet penize svych klientu. Proto, kdyz se stanete klientem, udelujete trvaly prikaz k investovani peneznich prostredku do fondu FundShare, tzv. Fondu penezniho trhu. Vsechny fondy penezniho trhu FunduShare jsou a musi byt ‚zpusobile fondy penezniho trhu‘. Vzhledem k tomu, ze Penezni fond v ceskych korunach (CZK) jiz nesplnuje kriteria potrebna k dosazeni statusu ‚zpusobily fond penezniho trhu, Fond Fundshare Fund Management oznamil spolecnosti DeGiro, ze fond bude likvidovan a na platforme DEGIRO nebude od 7. prosince k dispozici.
Jak vas to ovlivni?
DEGIRO bude potrebovat, abyste zrusili trvaly prikaz do fondu FundShare Cash Fund denominovaneho v ceske korune a nahradili ho novym trvalym prikazem do fondu FundShare Cash Fund v eurech. Behem nasledujiciho tydne budete vyzvani, abyste tuto volbu provedli v programu WebTrader. Pokud se rozhodnete zmenit vas trvaly prikaz do tohoto fondu, vase stavajici pozice v peneznim fondu v CZK bude prevedena na investice do Euro Cash fondu.

Tento trvaly prikaz bude platny pro vsechny neinvestovane castky v ceskych korunach. Prepocet ceske koruny na euro bude proveden za trzni cenu (za stredni hodnotu) a DEGIRO se vzda vsech poplatku spojenych s prevodem ceske koruny na euro a naopak. To se tyka pouze ceskych klientu. Mejte na pameti, ze investovani penez do fondu penezniho trhu v EUR znamena, ze vase investice bude podlehat kurzovemu riziku.
Co kdyz se zmenou nesouhlasite?
Pokud nezmenite svuj trvaly prikaz do fondu FundShare EUR Cash Fund, spolecnost DEGIRO preposle vase neinvestovane ceske koruny zpet na bankovni ucet pripojeny k vasemu DEGIRO uctu. K tomu dojde po 7. prosinci, kdy bude fond FundShare CZK Cash Fund likvidovan. Po tomto datu budou neinvestovane castky obdrzene bud vkladem, nebo z prodeje aktiv odeslany zpet na vas bankovni ucet. Otevirani novych pozic muze byt provedeno pouze v pripade, ze mate k dispozici financni prostredky ve fondu penezniho trhu vedenem v EUR. Sve soucasne pozice budete moci pouze uzavrit.
Alternativni reseni
Je nam lito, ze v soucasnosti nemuzeme slouzit ceskym klientum, pokud jde o drzeni ceskych korun ve fondech penezniho trhu. Pracujeme proto na alternativnich resenich tykajicich se moznosti drzet zustatky v ceskych korunach na bankovnim uctu. Pokud nalezneme moznost, jak i nadale drzet vase penize v ceskych korunach, budeme vas vcas informovat.

Portfolio : AT&T, BMW, CISCO, Microsoft, Royal Dutch Shell B, McDonalds, Moneta, Sotherly Hotels, Manhattan Bridge Capital, New Residential Investment, Facebook, Pepsi Co., Vodafone
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 17:40

Nezapomente jeste na moznost zmenit v nastaveni automatickou konverzi men. V podstate tim tak Degiro predelate na Lynx, protoze budete platit za prevod men. Ovsem nakupy budou stale levnejsi, nez na Lynx.

Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco

Mé spekulace:

pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 17:48

Alvarez: ten odkaz znam (sam jsem ho sem i daval :D ), ale zrovna ten text emailu mi to odmitlo prekonvertovat.

A jak to treba bude s vyberem penez na svuj ucet? Budu si z Degira posilat odted eura, takze na svuj eurovy ucet a pak pripadne prevod na koruny? Nebo mi Degiro automaticky pred zaslanim castku prevede sam?
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 18:28

Polozil jsem podobny dotaz. Bud pockejte na odpoved, kterou sem nasledne vlozim, nebo se zeptejte sami.

Mé spekulace:

PabloRadegast
Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 18:41

A co takhle mit vypnuty AutoFX na USD, kdyz mam vsechny akcie obchodovane na NYSE a dividendy chodi v USD. Pak bych mel u Degira jenom same USD a nakupoval bych v USD. Jedinou nevyhodu bych videl v tom, ze bych si uz nemohl poslat zadne CZK na Degiro. Jak by se pocitaly poplatky, kdybych na dividendach nasporil urcity obnos a nakupoval bych pak nejake akcie? Poplatek je 0,5 Eura + 0,004 USD za akcii. Prepocitali by si na ten poplatek pak z tech USD, co bych mel u nich, automaticky?
Na strankach Degira pisou: Vezmete take na vedomi, ze pokud prepnete Manualni vyporadani na funkci AutoFX cely zustatek dane zahranicni meny se automaticky zkonvertuje na CZK. Znamena to, ze kdyz budu mit treba nasporena z dividend x USD a ja prepnu manualni vyporadani meny na AutoFX, tak to automaticky zkonvertuji na CZK a protoze nebudu mit nastaveny ten jejich CZK FundShare Cash Fund, tak mi ty penize poslou na muj ucet? A ta automaticka konverze na CZK v pripade prepnuti z manualniho na AutoFX probehne za 10 Euro + 0,02% pro manualni prevod nebo za 0,1% pro AutoFX?
Moc otazek. Budu jim muset napsat a poptat se.
Owmap
Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 19:33

Zdravim. Ja to pochopil tak, ze Degiro bude dal vse zobrazovat v korunach. Drzim akcie v dolarech a eurech a vse se zobrazuje v korunach. Penezni zustatek bude v euru, ale dal se bude zobrazovat v korunach. Akorat ten zustatek nebude staticky jako dnes, ale bude se hybat podle kurzu EUR/CZK. Kdyby to tak bylo tak mi to prijde idealka, dividendy co mi chodi v eurech by se uz nijak nekonvertovaly na jinou menu. Tim by se Degiro stalo jeste zajimavejsi na akcie v Eurech. Spis me zajima jestli se prichozi koruny zkonvertuji na eura za ten stred bez zadnych poplatku. Kdyby to takhle bylo tak mi to prijde jako zlepseni oproti soucasnemu stavu. Pak napiste co jste zjistili.
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 20:55

Owmap: jestli bude konvertovat z dolaru na eura a zobrazovat koruny, tak to bude jeste vetsi chaos, nez konverze z dolaru na euro a zobrazovani eura. Pokud by vse bylo v eurech, tak na evropsky akcie by Degiro bylo super. Bohuzel tohle se me netyka, protoze krome Shell mam vsechno z USA.

PabloRadegast: podle me ten popisek je jeste stary a tipuju, ze ten autoFX to ted misto do CZK bude konvertovat na eura. Od 7. 12. uz asi na uctu nebudou koruny vubec figurovat, vse se zmeni na euro. No jsem zvedavej. Meli k tomu udelat poradny FAQ, protoze tech otazek je tuna.
 Stran:  1  ..  66    68