Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  102    104    106  107
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
SH5
Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-9-2017 v 21:05

abak : Standovo označování za hlupáky ty, kdož vidí potenciál někde jinde, to není zesměšnění? Pokud se zde chceš pasovat do role soudce, tak buď alespoň objektivní.

Budiž mým svobodným vyjádřením, že koupit pouze 2 banky za všechno (diversifikace = 0), je gambling a nemá nejenom s hodnotovým, ale obecně s investováním vůbec nic společného. Však se taky teprve teď po 10 letech tetelí blahem, že je 5% v plusu... Standa je gambler, což je diagnóza, ne urážka.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pomah
Newbie
*

[*] Zasláno 24-9-2017 v 21:42

Dobrý večer všem,

jsem zde na fóru nový a rád bych se stal vlastníkem prvních akcií. Jsem investor začátečník, je mi 26 let a mojí jedinou investorskou zkušeností jsou zatím ING fondy a Zonky. Velkou část peněz mám pak na spořícím účtu, kde mám úrok 1%. Můj velký koníček jsou mobilní technologie, v této oblasti bych tedy rád nakoupil pravděpodobně i první akcie. Rád bych, pokud byste mi poskytli nějaké rady pro první nákup, množství akcii, poskytovatele, případně jak vysokou částku zvolit, k dispozici mám řádově desetitisíce. Nebo nejlépe pokud byste napsali jak vy sami jste začali :)

Předem děkuji !
Rohl
Member

[*] Zasláno 24-9-2017 v 22:00

Ahoj, kup si knihu majitele fora, přečti si celou a pak teprve začni investovat s chladnou hlavou! Je mi 28 a začal jsem letos v květnu a už mám spočítáno, že půjdu do důchodu v 50ti :-) , což je docela rozdíl oproti minulému roku, kdy jsem žil v představě, že se důchodu nedožiju. Přitom stačí trochu finanční disciplíny a rozumně investovat. Nádhera.

AT&T
Cisco
Bank of America, Banco Bilbao, Banco Santander
Munich Re
Royal Dutch Shell B
OHI

XRP 4466,00
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 05:31

Akcie jiných států odmítám z toho důvodu, že německý DAX a americký DJIA jsou nejstabilnější a nejvýnosnější akciové indexy na světě, které víceméně jedou v souběžné výkonové lajně. V USA je dolar a v Německu euro. Citigroup se o několik let později do premiantního DJIA zajisté vrátí. Nic jsem si nevycucal z prstu, ale mám to doloženo výzkumem z dostupně veřejných zdrojů. A pokud v Německu jsou banky šunt, tak mi zbývá akorát USA a za tím si i pevně stojím, navzdory velmi mladým pochybovačům, kteří se sotva nedávno odtrhli od maminčina prsu. Nezlobte dědečka! :lol:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 10:36

Pomah,
akcie na jeden rok jsou pod téma diskuse ''Akcie na rok 2017''. V prosinci tu bude nové téma diskuse ''Akcie na rok 2018'', které může kdokoliv z vás pak otevřít.

Nejlépe mohou růst ty hloupé a předražené akcie: Apple, Amazon, Alphabet, já bych je ale nikdy nekoupil. Jsou předražené a šéfové jsou darebáci.

Pokud chceš držet akcie na stálo pro dividendy, měl bys koupit akcie jako moje kuchařka Mary Ann:
http://nr1a.com/Mary-Ann-shares.htm
AT&T Inc. = ISIN US00206R1023
Cisco Systems Inc. = ISIN US17275R1023
Royal Dutch Shell PLC - B = ISIN GB00B03MM408
BHP Billiton PLC = ISIN GB0000566504
BASF SE = ISIN DE000BASF111
BMW AG - ST = ISIN DE0005190003
Munich Re Ges.AG = ISIN DE0008430026
:info: a také Iberdrola SA = ISIN ES0144580Y14
:info: a také HSBC Holdings PLC = ISIN GB0005405286

Měl bys rozdělit peníze pravidelně na 4 až 20 různých akcií a žádnou akcii nekupovat za méně jak 1.000 euro.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 10:54

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Pokud chceš držet akcie na stálo pro dividendy, měl bys koupit akcie jako moje kuchařka Mary Ann:

Lado, prijdou ty tyhle poznamky v poradku? A oznacovani nekoho, s kym mas deti a zijes jako kucharku?
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 11:47

:(

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 14:53

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
:(

Jen nad tim jak ji castujes zkus prosim aspon popremyslet... Asi by se ti taky nelibilo, kdyby ti na nejakym chatu se svejma kamoskama tam od nich rikala treba Pokladnicka, a myslim, ze citu by v tom bylo v jejim pripade presne tolik jako tady toho tveho ... kdyz je to takova laska.
Pomah
Newbie
*

[*] Zasláno 25-9-2017 v 18:55

Díky všem za rady,

jako brokera jsem založil Lynx, přemýšlím, že bych začal se dvěma společnostmi a to BMW a AT&T, případně Cisco s tím že bych koupil od každé společnosti akcie za 25 000,- Kč. To by pro začátek myslím mohlo stačit, ne?

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 19:08

Jen k tomu co doporučuje Ladislav. Jeho doporučení nakupovat za minimálně 1000 EUR se odvíjí od jeho poplatku 10 EUR za nákup což činí 1%. Jestliže si založil účet u Lynx nebál bych se nakupovat v případě USA i za 500 USD ( poplatek je 5 USD = 1% ) v Evropě za cca 600 EUR. Z tvého příspěvku jsem pochopil, že máš k dispozici 50 000 či 75 000. Já osobně bych se pokusil být trpělivý a rozdělil to do více titulů. Vše se ale odvíjí od toho jak moc jsi schopen šetřit. Pokud našetříš na další 3-4 nákupy za rok v hodnotě 1000 EUR klidně nakupuj po tisíc eur titul. Otázkou je co všechno v portfoliu chceš mít zda 10-15 titulů nebo zoo.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 19:15

Nezapomeň do poplatku zahrnout i poplatek za konverzi, což je min. 100 Kč. Pokud chce nakoupit v USA a v Německu, tak to dělá z tvých 500 USD poplatek cca 1,9 % a z 600 EUR cca 1,6 %.
Pomah
Newbie
*

[*] Zasláno 25-9-2017 v 19:22

Představuji si teď do konce roku nakupit přibližně dva až tři tituly a v příštím roce, pokud to půjde tak další tři až čtyři, otázkou je tedy ta částka...
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 19:26

To si musíš určit sám, kolik si ochoten zaplatit na poplatku z investované částky. Čím to bude méně procent, tím lépe. Záleží na tvých finančních možnostech.
Já většinou nakupuji za 16-25k. Když jsem začínal, tak jsem nakupoval zhruba za 10k, protože jsem více peněz neměl. Jednou jsem dokonce nakoupil i za 5k, ale to bylo v zápalu z nové neprobádané věci. Bylo to hned ze začátku mého investování :smilegrin:.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-9-2017 v 19:30

Ano správně bylo doplněno. Poplatek za konverzi jsem opomenul. Kup 2 -3 akcie po 1k USD či EUR a máš to. Nespěchej ale. kam to nacpat si v klidu promysli.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Honza Mika
Member

[*] Zasláno 25-9-2017 v 19:39

Citace: Původně zaslal: Pomah  
Dobrý večer všem,

jsem zde na fóru nový a rád bych se stal vlastníkem prvních akcií. Jsem investor začátečník, je mi 26 let a mojí jedinou investorskou zkušeností jsou zatím ING fondy a Zonky. Velkou část peněz mám pak na spořícím účtu, kde mám úrok 1%. Můj velký koníček jsou mobilní technologie, v této oblasti bych tedy rád nakoupil pravděpodobně i první akcie. Rád bych, pokud byste mi poskytli nějaké rady pro první nákup, množství akcii, poskytovatele, případně jak vysokou částku zvolit, k dispozici mám řádově desetitisíce. Nebo nejlépe pokud byste napsali jak vy sami jste začali :)

Předem děkuji !

Zdravim,

pokud jsou tvým koníčkem mobilní technologie, určitě bych zvážil nákup firmy Qualcomm. Vyrábí čipy do chytrých telefonů, tedy kromě jiného. A je to společnost, která má vysoký dividendový výnos, plus je teď trochu v problémech (které ale nesouvisejí s fundamentem) a díky tomu je za poslední rok asi o 20 procent níže.
Honza Mika
Member

[*] Zasláno 25-9-2017 v 19:41

Citace: Původně zaslal: Rohl  
Ahoj, kup si knihu majitele fora, přečti si celou a pak teprve začni investovat s chladnou hlavou! Je mi 28 a začal jsem letos v květnu a už mám spočítáno, že půjdu do důchodu v 50ti :-) , což je docela rozdíl oproti minulému roku, kdy jsem žil v představě, že se důchodu nedožiju. Přitom stačí trochu finanční disciplíny a rozumně investovat. Nádhera.

Zdravim,

vidim, že máš v ptf Banco Bilbao. Můžeš se prosím se mnou podělit o zkušenosti s dividendou od této společnosti? Mají na výběr buď akcie nebo cash. Můžeš mi popsat, jak to funguje? Přichází ti dividenda zdaněná o 19 procent?

Dík.
SH5
Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-9-2017 v 06:53

U Lynx není potřeba konvertovat měnu, za cca 2% ročně se dá měnové konverzi vyhnout.

Při přihlášení do affiliate (regnout se na někoho) pak odpouští poplatky za obchody do výše 50 USD (tuším první 3 měsíce od založení). Více na jejich webu.

Leni
Senior Member

Nálada: prace a zase prace

[*] Zasláno 26-9-2017 v 12:06

Upresnim to. Lynx neodpousti poplatky, ale poplatky Ti zpetne vrati... :cool:

Tedy nakupujes/konvertujes penize standardne s poplatkem (ja osobne si to v excelu vedu i s poplatkem) a Lynx Ti pak zaplacene poplatky vrati v nasledujicim mesici = tedy za mesic zpetne :info:

Od aktivace bonusu mate 3 mesice na "utraceni" :cool:

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL,BTQ / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/
Rohl
Member

[*] Zasláno 28-9-2017 v 09:10

Ještě mi divi nepřišla, pak dám vědět. Nakoupil jsem u Fio banky.

Citace: Původně zaslal: Honza Mika  
Citace: Původně zaslal: Rohl  

Zdravim,

vidim, že máš v ptf Banco Bilbao. Můžeš se prosím se mnou podělit o zkušenosti s dividendou od této společnosti? Mají na výběr buď akcie nebo cash. Můžeš mi popsat, jak to funguje? Přichází ti dividenda zdaněná o 19 procent?

Dík.

AT&T
Cisco
Bank of America, Banco Bilbao, Banco Santander
Munich Re
Royal Dutch Shell B
OHI

XRP 4466,00
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-9-2017 v 16:05

Pro zájemce o DGI (Dividend growth investing) investování přikládám odkaz na zajímavé webovky s několika články:
http://rostoucidividendy.blogspot.cz/
paki
Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2017 v 15:58

Chci se zeptat majitelů akcií NG a BAT pod jakým tickerem jste nakoupili, rád bych inkasoval dividendy buď v € nebo USD.
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 2-10-2017 v 16:34

paki: já mám British American Tobacco p.l.c. / Xetra = ETR:BMT / ISIN: GB0002875804

Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL,BTQ / DUK,PPL

paki
Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2017 v 19:23

a dividendy máš v € nebo GPB ?
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 2-10-2017 v 19:30

nemáš :( aspon zatím ne... bo jsou nakoupil v poklesu pár dní po výplatním dnu v srpnu...
takže budu vědět v únoru 2018 :spin:

Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-10-2017 v 20:43

od BMT je divi v GBP
 Stran:  1  ..  102    104    106  107