Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  108    110    112  ..  126
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
lukyaw
Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-2-2018 v 09:53

Na základě čeho ti přijde drahý (když nepočítám jejich nápojový lístek:)), fundamentů nebo nevěříš v budoucnost? Yield je sice 2.1%, ale za posl. 5 let růst 25%. I kdyby do budoucna rostla dividenda společně s EPS 10%-15%, tak to beru. Dokonce EV/EBITDA je jen 10.5, oproti třeba MCD 15.3, ale je fakt že MCD je odolný vůči recesi oproti SBUX. Každopádně pokud bych měl v portfoliu MCD, tak bych SBUX už nechtěl. Jinak ten Disney má taky nízký yield 1.6%, takže pozor.

Whirlpool bohužel nesleduju.

Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-2-2018 v 10:13

Grace-Groner.png - 217kB Foto : Grace Groner, šetřivá akcionářka se 7 miliony USD
4 April, 1909 – January 19, 2010
https://en.wikipedia.org/wiki/Grace_Groner
The story about Grace Groner, a secretary of 43 years for Abbott Laboratories. She bought three shares in 1935 for a total of $180. She never sold a share and kept reinvesting dividends. At the time of her passing in 2010, those three shares had grown via splits, dividend reinvestment and appreciation to over 100.000 shares, worth more than $7 million.

Sekretářka zdravotnické firmy Abbott Laboratories se narodila v USA 4.4.1909. Ve věku 26 let koupila své první akcie, byly to 3 akcie svého zaměstnance Abbott s kurzem 60 USD za celkem 180 USD. Ona byla celý život šetřivá, bydlela skromně a neměla děti, její akcie Abbott nikdy neprodala, ale přikupovala za jejich dividendy a za mzdu a ty akcie se také množily splittingem.
Když zemřela 19.1.2010 ve věku 100 let, zbyly po ní akcie Abbott v hodnotě 7.000.000 USD s ročními dividendami 250.000 USD, které šly na dobročinné účely - do školy Lake Forest College.
Grace Groner zřejmě vsadila všechno na jednu kartu. Byla hloupě závislá na akciích jedné firmy, které nezkrachovala a vede se jí dobře do dnes. Nenajdeme v internetu informaci o tom, že by měla Grace Groner i jiné akcie kromě Abbott Laboratories. Zde není vhodné následovat držení akcií jen jediné firmy. Však měli bychom následovat držet dividendové akcie velké a staré firmy až do smrti. I když peníze musíme rozložit na 10 až 20 různých akcií.

Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-2-2018 v 15:47

Ad Vitusus: cyklická spotřeba z jiné země mě nenapadá, ale třeba v oblasti běžné spotřeby se dá vybírat např. z Velké Británie (British American Tobacco, Diageo, možná i Imperial Brands).
Souhlasím s Tebou, že analýzy amerických společností a obecně informace o nich jsou nejvíc dostupné.

Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-2-2018 v 19:42

Citace: Původně zaslal: lukyaw  
Na základě čeho ti přijde drahý (když nepočítám jejich nápojový lístek:)), fundamentů nebo nevěříš v budoucnost? Yield je sice 2.1%, ale za posl. 5 let růst 25%. I kdyby do budoucna rostla dividenda společně s EPS 10%-15%, tak to beru. Dokonce EV/EBITDA je jen 10.5, oproti třeba MCD 15.3, ale je fakt že MCD je odolný vůči recesi oproti SBUX. Každopádně pokud bych měl v portfoliu MCD, tak bych SBUX už nechtěl. Jinak ten Disney má taky nízký yield 1.6%, takže pozor.

Whirlpool bohužel nesleduju.

Tak když se kouknu na aktuální cenu 56.86 USD a porovnám ji se součtem EPS za poslední 4 kvartály (0.65+0.55+0.55+0.45), tak mi vyjde P/E víc jak 25, což už mi přijde docela hodně. Fundamentálně asi slušná společnost, yield a růst neřeším, jak správně píšeš, Disney ho má ještě mnohem slabší, nicméně to P/E mě dost odrazuje, respektive mi říká, že není ideální chvíle na nákup. A samozřejmě tak úplně nechci v tomhle celkem rozvětveném komplexním sektoru mít obě akcie v restauracích.

Ten Whirlpool asi ještě trochu prozkoumám blíže, na první pohled mě docela zaujal, uvidíme, jestli na něj zbudou peníze, mám tam pár zajímavých kousků v jiných sektorech, které mají o něco lepší yieldy, tak asi půjdou jako první.

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
JNJ - 25 ks @ 58.80 $_________T - 40 ks @ 38.09 $
MCD - 16 ks @ 95.00 $_________SO - 31 ks @ 49.18 $
WMT - 20 ks @ 72.96 $_________JPM - 26 ks @ 59.00 $
BBL - 41 ks @ 36.60 $_________OHI - 45 ks @ 34.00 $
CVX - 16 ks @ 93.80 $_________O - 26 ks @ 57.50 $
CSCO - 48 ks @ 31.25 $_________PPL - 54 ks @ 27.75 $
lukyaw
Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-2-2018 v 09:52

[rquote]Tak když se kouknu na aktuální cenu 56.86 USD a porovnám ji se součtem EPS za poslední 4 kvartály (0.65+0.55+0.55+0.45), tak mi vyjde P/E víc jak 25, což už mi přijde docela hodně. Fundamentálně asi slušná společnost, yield a růst neřeším, jak správně píšeš, Disney ho má ještě mnohem slabší, nicméně to P/E mě dost odrazuje, respektive mi říká, že není ideální chvíle na nákup. A samozřejmě tak úplně nechci v tomhle celkem rozvětveném komplexním sektoru mít obě akcie v restauracích.

Ten Whirlpool asi ještě trochu prozkoumám blíže, na první pohled mě docela zaujal, uvidíme, jestli na něj zbudou peníze, mám tam pár zajímavých kousků v jiných sektorech, které mají o něco lepší yieldy, tak asi půjdou jako první.[/rquote]

Jasný chápu, dík za upřesnění.

Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
pinokio
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-2-2018 v 18:57

GE opět klesl. Nějak se nemůžu dopátrat proč tomu tak je. Chtěl jsem trochu naředit. Je to obří firma zbavila se nesmyslů. Uvažoval jsem o delším držení.. Tak nevím nevím a důchod se mně kvapem blíží.......
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-2-2018 v 20:23

Asi se projevuje negativně efekt mé "zoo", ale netušíte někdo, proč je Cisco ve ztrátě?

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-2-2018 v 21:42

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
Asi se projevuje negativně efekt mé "zoo", ale netušíte někdo, proč je Cisco ve ztrátě?

No jako u všeho, efekt daňové reformy:

https://seekingalpha.com/pr/17075213-cisco-reports-second-qu...

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-3-2018 v 09:37

Michal.I: čti čtvrtletní reporty firem z jejich stránek, tam se to dozvíš nejpřesněji a nejdřív. Nesmíš mít ale v té Zoo moc zvířátek, to se pak blbě stíhá 4x do roka všechna prostudovat.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-3-2018 v 11:43

Pavle, díky za radu :) Já sleduji většinou seekingalphu, kde to někdo rozebere a předá mi to zprostředkovaně. Nebylo mi jasné, proč by měl měla mít změna daňového systému negativní vliv na společnost Cisco, čekal jsem spíše opak. Teď už je mi to, díky Vitususovi o něco jasnější :) Všechny čtvrtletní zprávy u všech svých společností bych nečetl, ani kdybych měl společností 10. Čtvrt roku je moc krátký horizont na to, abych z něj dělal nějaké závěry. Většinu akcií plánuji držet napořád.

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-3-2018 v 14:54

Jasně, rozumím. Tím že mám více technologických akcií, tak jsem ten zářez ve výsledcích viděl i u dalších akcií. Jinak sledování originálních reportů má tu výhodu, že na rozdíl od výcuců, je tam víc informací. Ale chápu, že zase výcuc často obsahuje i komentář a názor vycucovatele:cool:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 11:32

BHP-Xetra.png - 11kB Imagen: el gráfico de BHP en euros de la bolsa Xetra

Maňana compraremos la acción de BHP. Comprendes?

http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-3-2018 v 21:05

BMW zvyšuje už 8 let za sebou tržbu a čistý zisk. Dividenda se zvyšuje ze 3,50 na 4,00 euro, to je o 14%. Dividenda dělá 30% z čistého zisku. Vidíte, jako jsme našli krásnou akcii na stálo pro dividendy.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-3-2018 v 19:35

Ano, BMW má pěknou sérii růstu dividendy, ještě aby i cena akcie šla více nahoru, posledních 5 let to není žádná sláva. Možná že právě teď, po delší stagnaci ceny, přichází ten správný čas nákupu.

BMW.jpg - 155kB
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 10-3-2018 v 20:13

Jen ať akcie BMW neroste! Vždyť mnoho lidí jí musí ještě levně koupit nebo přikoupit.
To není akcie na prodej s výdělkem. BMW je akcie na stálo pro dividendy.
Tedy musí zůstat dole, aby se mohla každý rok levně přikupovat.

Verstanden? Kaum. :)

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-3-2018 v 21:10

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Jen ať akcie BMW neroste! Vždyť mnoho lidí jí musí ještě levně koupit nebo přikoupit.
To není akcie na prodej s výdělkem. BMW je akcie na stálo pro dividendy.
Tedy musí zůstat dole, aby se mohla každý rok levně přikupovat.

Verstanden? Kaum. :)

To je ten správně pozitivní pohled!!
viky
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 13-3-2018 v 16:42

Na BMW mám spadeno, respektive na akcie BMW3. Nákupní cenu bych viděl ideálně pod 70 euro, případně dokup při 67 euro.

Nicméně, proč akcie je taková slabá, cena akcie se mi zdá neodpovídající dividendě 4 euro ? Něco smrdí ? Ano odvětví trochu balancuje nad nejistotou emisí a motorů, nicméně BMW je myslím trochu vpředu ve srovnání s konkurencí v případě elektromobilů.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-3-2018 v 17:00

No nemyslím si, že zrovna v oblasti elektromobility je BMW někde v čele peletonu. Síla BMW je jinde.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-3-2018 v 17:25

Cisco Systems chce vykoupit vlastní akcie za 25 miliard USD a zničit je, aby se zvýšila hodnota akcií v oběhu.
Zřejmě podvádí Cisco taky s daněmi, protože po snížení daně pro podniky v USA chce Cisco přestěhovat do USA 67 miliard USD z daňového ráje, z čehož bude 25 md. na výkup vlastních akcií.
Však na Cisco nebudu tak zlý pro daňový podvod, jako jsem zlý na Apple, Nike, Starbucks, Google, Amazon, Tesla, Facebook, Goldman Sachs, Blackstone, Fedex, Caterpillar, Walmart, Microsoft, Ebay, Twitter a McDonald's pro daňový podvod.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-3-2018 v 13:29

Příští měsíc bych chtěl na částečný úvěr nakoupit poprvé akcie Southern Company. Počítám tak 50 ks a 1/3 kapitálu bude zhruba moje a zbytek bude na úvěr. Doufejme, že mi cena neulétne do povětří, protože příští měsíc začíná výsledková sezóna. Dividenda je přes 5% a banky už začínají být za zenitem. Budu po velice dlouhé době nakupovat v dolarech, protože německé burzy mi nenabízí bezproblémový nákup v eurech, kvůli snížené likviditě této akcie. Vstoupím tak konečně do éry diverzifikace, která mne dlouhodobě straší. Kdybych vlastnil pouze tuto akcii, tak mi přitéká v průměru měsíčně něco málo přes 6100 Kč, což by bylo velice slušné, ale neslušné je to držet na jedné hromadě. Konečně se můj kamarád rozhoupal a bude žádat zřejmě o mé služby, abych mu uplatnil 1.000.000 Kč do akcií. Bude to moje první skutečná obět, kterou znám in natura, protože mé zdejší následovníky vůbec neznám a následovali mne, i když mě neznali, což je na můj vkus velice podivné? Na druhou stranu mě to velice těší, pokud se jim zadařilo, protože v opačném případě by mě to velice mrzelo.
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-3-2018 v 13:47

jj, Stando,

moje aktualni poradi potencialniho nakupu ke dnesku je : D, PPL, SO
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-3-2018 v 13:51

...a pak mixle v pixle, bez poradi: GIS, KMI, BTI, MO, RDS, WPP, UL, BT, BCE, BNS,BGS, CVS...
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-3-2018 v 14:16

Máš pravdu Roberto, protože na PPL jsem taktéž zíral a na Dominion taktéž. Jsou to velké ňamky:exclamation: :love:Škoda jen, že jsem tě neposlechl s tím Kohl´s v minulosti, protože jsem měl na něj obrovskou chuť, ale nějak se mi to nezdálo? Southern se mi líbí z toho důvodu, že přesedlal na plyn a má citelně vyšší divi.
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-3-2018 v 17:06

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
jj, Stando,

Myslím, že si ve čvrtek budeme mít o čem povídat, PPL je hodně vysoko na mém wishlistu akcií. Dokonce bych řekl, že úplně nejvýš, a hned za ním Verizon.

Moje portfolio:

TomasV
Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-3-2018 v 18:03

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
jj, Stando,

Souhlasím,všechno pěkné tituly ,osobně mám zatím PPL a koukám po D,
u SO se mi nelíbí velké zadlužení za poslední dva roky.Total debt/equity skoro 200% a ani dividenda nebyla pokryta ziskem díky problémům z projekty Kemper a Vogtle.
 Stran:  1  ..  108    110    112  ..  126