Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  117    119    121  ..  132
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 17-5-2018 v 14:07

BMW315-1-1934.jpg - 205kB Foto: BMW 315/1 z roku 1934 - BMW muzeum Minga

BMW shromáždění akcionářů dnes 10.00-13.00 v Olympiahalle Minga
Jel jsem tam metrem za 2,90 euro s dětmi v kočárku, zpátky jsem šel hodinu pěšky. Důchodci musí chodit pro zdraví několik kilometrů denně pěšky.
Dostal jsem vstupenku poštou od Targobank a děti dostaly vstupenky pro hosti až ve vchodu do Olympiahalle.
BMW nezvýšilo zisk ani tržbu roku 2017 a přesto je to autokoncern s nejvyšší rentabilitou tržby na světě, i když s pouhou rentabilitou ROS 10%.
Už 8. rok za sebou zvyšuje BMW dividendu, tentokrát o 11% ze 3,50 na 4,00 euro a to je 30% z čistého zisku. Hlásil se ke slovu akcionář, že by chtěl 40% a akcionářka se hlásila, že by chtěla 50% ze zisku jako dividendu. Jenže BMW potřebuje moc peněz na to, aby všechny dnešní modely aut dostaly během 3 let 100%ní pohon na elektriku a jely dál než 100 km na jedno nabití baterie.
Já jsem nežádal vyšší dividendu, ale vzal si po částech 6 hezkých velkých plundrů s tvarohem, kde na každém konci seděla půlka meruňky, v 10.00 hodin. V 11.30 jsem si vzal po částech 6 housek uvnitř s vepřovým řízkem, který byl mnohem větší než houska a byl politý bílou omáčkou s křenem. Také jsem měl džus, kolu a 2 kávy. Samozřejmě, z těchto 6+6 přídavků k dividendě jsem donesl 5 housek s řízkem a 4 plundry s tvarohem domů na večer a na zítra a pro Mary Ann.
Minulý rok jsem byl na BMW shromáždění sám a vzal si zadarmo vstupenku na exkurzi do blízkého závodu BMW. Letos poprvé s dětmi, jsem si vzal vstupenku zadarmo do blízkého BMW muzea, která stojí jinak 10 euro. Tam se mi líbily auta a motorky z let 1920-1935.
Mladší dítě se mi několikrát ztratilo v Olympiahalle, když jsem fasoval jídla, ale za 5 minut mi jej vždycky jeden ze stovky služebníků přivedl.
Co jsem ještě viděl na obrazovce, šéf BMW, když mluví, má hubu nakřivo, ale zdaleka ne tolik nakřivo jako monstrum junior Klaus.

harald-kruger.jpg - 39kB Foto: BMW šéf Harald Krüger s hubou na křivo :)

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-5-2018 v 15:21

Dobrý! Tak zvané veselé akcionářské historky:lol::lol::lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-5-2018 v 14:56

Kraft Heinz Company (KHC) dnes -4% po včerejším Ex-Dividend Date, možnost přikoupení.
Mindoro
Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-5-2018 v 15:38

N ono to spíše padá kvůli sníženému výhledu u CPB
https://seekingalpha.com/news/3357954-packaged-food-stocks-f...
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-5-2018 v 12:03

Vždy to padá po ex dividend day...

Mé dividendové portfolio:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco
Technologie: CISCO
Telekomunikace: AT&T, Telefonica SA
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer, Bayer AG
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP

Mé spekulace:

DXC Technology, Micron Technology
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-5-2018 v 14:24

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
Vždy to padá po ex dividend day...

To sice jo, ale ne o 1.9 USD, kdyz je dividenda 0.625 USD ;-)
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-5-2018 v 17:46

Tak jsem to nevydržel a za 79,78 přizobnul Philip Morris Int.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-6-2018 v 15:25

Teď jsem si nahrubo načrtnul mé budoucí ptf. Počítám tak maximálně s 15 tituly, ale spíše méně.
USA:
Procter and Gamble 200 ks
PPL 550 ks
Citigroup 300 ks
Bank of America 1000 ks
IBM 100 ks
Pfizer 400 ks
Exxon Mobil 200 ks
General Electric 1.000 ks
Německo:
BASF 150 ks
ProsiebenSat 500 ks
Celkové dividendy netto zhruba 125.000 Kč ročně ze současné ceny nákupů. Necelých 300.000 Kč bych si nechal na živobytí, abych nemusel alespoň 3 roky drbat do ptf. Sklizeň v dividendách by měla obnášet za 3 roky skoro 400.000 Kč, které by mi pokryly další potřeby pro žití. Z těch 300.000 Kč platit zdravotní pojištění a 10.000 Kč čistého na živobytí. Po 3 letech bych mohl odmazat pár nákupů k vylepšení na živobytí. Nejhorší dle mne budou první 3 roky, potom by měly přijít samá pozitiva. Čím více se budu přibližovat k důchodu, tím budu mít větší obnos k utrácení. U BAC a C jsem počítal výhledově s dividendou 3%, která určitě po 2 letech dorazí, jinak by ten příjem byl nižší o 10.000 Kč. Mám proto dilema, protože se poflakovat na pracáku za 9.000 Kč bez placení ZP nebo mít obdobný příjem z dividend a platit ZP. Uvidím příští rok, jaké se mi otevřou možnosti, protože si mohu sehnat lepší práci, kde se nenadřu a přijdu třeba mezi slušnější lidi? Už jsem si vyhlídnul byt mimo Prahu v okrese Kutná Hora za 690.000 Kč s 38 m2. Je celý rekonstruovaný, takže by neměl být problém tam alespoň 10 let bydlet bez jakýchkoliv zásahů. Ty možnosti se budou objevovat i později a já budu potřebovat důkladnou hotovost na překlenutí doby na stěhování a zařízení bytu novým nábytkem. Vybavení by se mělo vejít do 100.000 Kč. 3x skříň, 2x komoda, postel, 2x stůl, 2xžidle. Pračku mám a pořídil bych si novou lednici. Do pokojů koberce a nějaké lustry. Závěsy a záclony. V pražském bytě nemohu dělat rekonstrukci, protože potřebuji někde bydlet a co potom s nábytkem? Vyšlo by to nejméně na 500.000 Kč a to si budoucí majitel může zařídit podle sebe, když mu nechám byt s obdobnou slevou na rekonstrukci. Domnívám se, že bych ho mohl lehce vystřelit za 3.200.000 Kč, jelikož obdobné se prodávají za 80.000 Kč za m2. Ještě před 5 lety bych dostal o skoro 1.000.000 Kč méně a nyní nazrála doba na dobrý prodej, protože byty jsou v Praze ve velké bublině. Navíc se přestalo skoro stavět v Praze, což je pro mne velice pozitivní skutečnost, která mi nemovitost kvůli lidské hlouposti ještě více zhodnotí. Doufejme, že to ještě vydrží 2 roky, kdy bych se chtěl odstěhovat. Pokud by se mi na venkově nelíbilo, tak se mohu později vrátit, protože ptf by mělo taktéž růst solidním tempem. Byty by pak šly po velkém předražení opět dolů. Nic neroste věčně do nebe. Bude to ještě velká sranda! :lol:

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 4-6-2018 v 13:20

Máš ještě rok času, abys to dlouhodobé dividendové portfolio vylepšil.
PPL , Citigroup , IBM , Exxon Mobil , General Electric , ProSiebenSat.1
nejsou dobré dividendové akcie na stálo, naopak - pěkný neřád. :(

:exclamation: Koukni, jaké hezké akcie má český Warren Buffett :exclamation:
PPL u nás na Berounsku nikdo nezná.
Citigroup je darebácká banka, která se sama a za pomoci židů při finanční krizi přivede na pokraj bankrotu.
IBM a General Electric jsou nemocné jak Nokia a Siemens.
Exxon Mobil je nutno nahradit lepším Royal Dutch Shell. Na grafy se nedívám. Jde o dividendy na důchod.
ProSieben je TV program, který nikdo nepotřebuje vidět. Štěstí, že má u sebe i Sat 1, který chci vidět jednou týdně kvůli nějaké americké krimi serii. Tento neřád vypadl z DAXu a tebe oslňuje jen ta dividenda nad 6%.
Jako začínající spekulant dáváš přednost americkým akcím před lepšími evropskými. Ale až se budeš zabývat akciemi déle, budeš jako Evropan mít polovinu peněz v evropských akciích. :) :dork: :punk:

Leni
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-6-2018 v 15:43

hmm PPL zas dneska hezky padá, jen nějak nevím proč :spin:

což mi zas udělalo čáru přes rozpočet :crazy:
Chtěl jsem přikoupit GIS, jenže ten během chvíle po otevření vyletěl o dolar nahoru, ale PPL na druhou stranu padá...

nooo a ted babo raď :yes: :starhit:

Degiro: BKE,TGT / BIL / CAH,GSK / GIS,IMB(ITB),BMT,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,WELL,IRM,VTR,WPC / BTQ,CTL,VOD / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/

Nabízím možnost 500,- Kč bonusu při registraci u Degiro
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-6-2018 v 16:29

Je to takový pelmel, možná bych to namíchal i jinak. Exxon Mobil má nízkou EBITDA marži. Držel bych se raději zavedené EBITDA marže 15% a výše. RDS nechci, protože je z britského nebo holandského indexu. Budu brát jedině akcie německé a americké. DAX a DJIA rostly ze všech indexů nejspolehlivěji za posledních 50 let, tak proč bych se měl starat o akcie ze států II. jakosti? Jeden z nejlepších indexů který prošel krizí, byl právě MDAX, takže ProsiebenSat by nemusela být špatná volba? Mimochodem BlackRock držel v ptf v minulosti dosti velkou porci této akcie, takže staré časy by se mohly navrátit, protože blbců, kteří čumí na telku, neubývá a koukají na její imbecilní filmy i s debilními reklamami. Za 2 roky budou však jiné ceny a já budu stát zase před jinými fundamenty. General Electric bych se nebál, protože to je světový gigant, a pokud se dá koupit za libovou cenu, tak je to snad dobře?
pigzor
Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-6-2018 v 17:08

Myslim, ze sledovanost klasicke televize pomalu, ale jiste upada a je nahrazena Netflixem, HBO GO apod. Zvlast mladsi generace uz neni vubec zvykla divat se na oblibene porady v urcitou dobu, ale pusti si co chteji a kdy chteji. Osobne to tedy takhle mam taky a televizi poustim jen jako zvukovou kulisu. Ale to je jen muj pocit z toho jak se chovaji lide v mem okoli a co tak ctu... Myslim, ze asi podobne na tom jsou klasicke tistene periodika. Ani nepamatuju, kdy naposledy jsem si nejaky casopis koupil a nejake predplatne jsem mel asi v devadesatkach (Score :D ).
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 4-6-2018 v 17:42

Já myslím, že lidé budou koukat stále více na texty v computeru a americké krimi serie v současně puštěné televizi téměř nevnímat. To je také můj případ. Takové hezké krimiserie tu mám v televizi - CSI Miami, CSI New York, Pachatelům na stopě (Las Vegas) a další a já to nevnímám kvůli diskusi v internetu.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 8-6-2018 v 17:30

Cisco Systems taky podvádělo s daněmi v daňovém ráji, a když zavedl Trump na ukryté peníze daňovou slevu, přitáhlo Cisco do USA asi 65 miliard USD. Z toho jen za minulý kvartál bylo použito 6 md. na nákup vlastních akcií (které pak byly zlikvidovány, aby se zvýšila hodnota zbylých akcií v oběhu) a 1,6 md. bylo použito na dividendy.
Akcie Cisco dosáhla nejvyšší kurz posledních 17 let. Na maximum z přelomu 1999/2000 potřebuje růst jen 97%. A na tom vrcholu 1999/2000 mělo prý Cisco Systems nejvyšší burzovní hodnotu ze všech společností USA. Tedy víc jak Microsoft.
Cisco nakupuje jiné firmy, aby dosáhlo za pár let polovinu svých příjmů se software (např. ochranu proti virům). Dnes má Cisco příjmy hlavně z hardware (např. router pro telefon-internet).

Microsoft koupíme za několik let po velkém krachu, jestli klesnou poměry PE PB PS na 1/3.

Apple nekoupíme nikdy.
:( Inteligentní investor dělá opak toho co Buffett. Když Buffett prodává akcie PG, JNJ, Munich Re a Sanofi, my je musíme držet kvůli dividendám až do smrti. :(
Když Buffett kupuje Apple, my kupovat nesmíme.
Na IBM a Coca Colu nesmíme reagovat, ale nejsou to dobré investice v této dekádě.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-6-2018 v 09:48

Roku 2012 byla akcie Microsoft mnohem levnější s PE 10.6. Ale PS 3.3 a PB 3.5 nebyly hezké. Však měla se koupit.
Tehdy jsem ale na ni neměl peníze ani zájem,
protože jsem za všechny peníze kupoval jiné akcie stejně dobré a s lepší dividendou.
Akcie MSFT měla výnos dividendy jen 2,6%.

Dnes ale má MSFT PE 66, PS 7.6, PB 9.5, výnos dividendy 1.6% a koupit se už nemůže.
:info: Ale jednou přijde velký dvouletý krach akcií a po něm koupíme akcii MSFT levně, třeba i na kredit. :info:

Microsoft-18-6-2012.jpg - 66kB 18.6.2012 :exclamation: Tam má být i výnos dividendy 2,6%.

:info: Od toho léta 2012 do jara 2018 stoupla akcie Microsoft ze 30 na 100 dolarů, víc jak 200%.

michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-6-2018 v 10:06

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Roku 2012 byla akcie Microsoft mnohem levnější s PE 10.6. Ale PS 3.3 a PB 3.5 nebyly hezké. Však měla se koupit.
Tehdy jsem ale na ni neměl peníze ani zájem,
protože jsem za všechny peníze kupoval jiné akcie stejně dobré a s lepší dividendou.
Akcie MSFT měla výnos dividendy jen 2,6%.

Dnes ale má MSFT PE 66, PS 7.6, PB 9.5, výnos dividendy 1.6% a koupit se už nemůže.
:info: Ale jednou přijde velký dvouletý krach akcií a po něm koupíme akcii MSFT levně, třeba i na kredit. :info:

18.6.2012 :exclamation: Tam má být i výnos dividendy 2,6%.
:info: Od toho léta 2012 do jara 2018 stoupla akcie Microsoft ze 30 na 100 dolarů, víc jak 200%.

Od pohledu je jasné, že PE=66 je nesmysl. Proto jsem narychlo provedl výpočet dle https://seekingalpha.com/symbol/MSFT/earnings , kde jsou poslední čtyři kvartály v zisku (EPS) o hodnotě 3,73 dolaru na akcii. Tedy PE = 98,39 / 3,73 = 26,4. Zde by však bylo možná rozumnější sledovat ukazatel PEG :info:

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,81 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV, UNH
Technology ____________ CSCO, MU, MSFT
Communications ________ T, VZ
Utilities _____________ DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

TOP 8 největších pozic: PEP, MO, JNJ, T, NEE, O, MA, MSFT

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-6-2018 v 11:29

Na PEG vykašli. To je dobré jen při jednoleté spekulaci s akcií. Když je PEG 0,1 až PEG 0,7.

michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-6-2018 v 11:39

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Na PEG vykašli. To je dobré jen při jednoleté spekulaci s akcií. Když je PEG 0,1 až PEG 0,7.

Souhlasím, že daný rozptyl PEG pro jednoletou spekulaci je rozumný.
Pro dlouhodobé držení je PEG pod 2 fajn

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,81 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV, UNH
Technology ____________ CSCO, MU, MSFT
Communications ________ T, VZ
Utilities _____________ DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

TOP 8 největších pozic: PEP, MO, JNJ, T, NEE, O, MA, MSFT

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 1-7-2018 v 07:22

Analýza BMW - Daniel Gladiš

Daniel Gladiš koupil akcie pro jeho Vltava fond snad roku 2017.
Já koupil akcie BMW pro můj fond už v pondělí 12.5.2014.

https://www.facebook.com/vltavafund/posts/1834467050200748

Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-7-2018 v 08:19

To je moc pěkně a srozumitelně napsané, úplně mě svrbí prsty hned nějakou tu akcii koupit :lol:

Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco

Mé spekulace:

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-7-2018 v 09:22

Jj, zní to jako jasná pohádka a skoro by se člověk divil, proč si tu akcii už dávno nekoupil.

Ale proč ta akcie několik let (5 let) pořád stagnuje? Vždyť všechny ty argumenty jsou delší dobu známé všem možným analytikům. A to ani nemluvím o tom, že aktuálně se pohybují na 1,5 ročních minimech. Není někde čertovo kopýtko?
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-7-2018 v 09:41

To zní, jako bys o tom kopýtku věděl a nechtěl nám ho říct :lol: Určité kopýtko vidím v Trumpovo hřímání o clech na dovoz... I když to by se BMW až tak šíleně moc dotknout nemělo. Potom taky to, že BMW v době krize výrezně utla dividendy. Dále se jedná o cyklický sektor v době vrcholu hospodářského cyklu a navíc - je to automobilka, takové ocenění není mezi automobilkami nic divného... kromě tlučhubé Tesly no :lol:

Mé spekulace:

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-7-2018 v 09:58

Kéž bych o něm věděl. Asi nijaké konkrétní není a sám mám BMW na short listu. Jen mi to nějak nejde do hlavy.

Pokud to kopýtko není, pak to ale může znamenat, že ještě po další dlouhou dobu bude tato akcie (a akcie automobilek) v nemilosti a návrat k běžné valuaci trhu se konat hned tak nebude.

Trumpových cel bych se nebál, např. i proto, že hodně vozů pro US trh se vyrábí mimo Evropu.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 1-7-2018 v 18:36

:info: Proč je akcie BMW už léta dole :info:
Stále čeká na ty lidi, kteří ji ještě nemají koupenou, aby taky levně nakoupili dostatečný počet kusů.
A uvědomili si konečně, že je to jedna z 20 blue chip akcií, které je nutno držet až do smrti kvůli dividendám v důchodu.

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-7-2018 v 18:50

Ano pane Ladislav, já stále váhám a akcie dál klesá. Kdy to skončí?
 Stran:  1  ..  117    119    121  ..  132