Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  12    14    16  ..  44
Autor: Předmět: Dividendy
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 4-2-2020 v 12:00


"Muj mily denicku, chtel bych se s Tebou rozdelit o sve velike tajemstvi…"

No toz ja, na Patriji mrknu max 1x za kvartal na sczot divi v excelu a checknu, jestli byly reinvestovany divi v Londone a to je tak fsechno :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Martinski
Junior Member
**




Příspěvků: 31
Registrován: 4-1-2020
Offline


[*] Zasláno 4-2-2020 v 15:44


dnes pripsali divi CVS Healt
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-2-2020 v 20:11


Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
"Muj mily denicku, chtel bych se s Tebou rozdelit o sve velike tajemstvi…"

No toz ja, na Patriji mrknu max 1x za kvartal na sczot divi v excelu a checknu, jestli byly reinvestovany divi v Londone a to je tak fsechno :lol:


Ty bys nemohl být účetní ani auditor:no:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 4-2-2020 v 20:36


Nee, ucetni ne, ale popelnice na Balkane prodavat mohu, o tom jsem vnitrne presvedcen :lol::lol::lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-2-2020 v 21:31


Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Nee, ucetni ne, ale popelnice na Balkane prodavat mohu, o tom jsem vnitrne presvedcen :lol::lol::lol:


Ty bys na Balkáně prodal cokoli, jak tě tak znám:yes:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 5-2-2020 v 13:52


Tak jsem dostal až dnes první moje dividendy z Kanady, Bank of Nova Scotia, stržená daň 25%
a současně dividendy ATaT, stržena daň 15%.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 10:25


KB divi 58,- je jednak narust z minulych 51,- a dava nam yield lehce nad 7%. Co si prat ci neprat vice?? Ex day za nejake 2,5 mesice + divi 2021 za 14,5 mesicu, pokud se neprestane tocit planeta. Ja rikam, toto je dobra nabidka a navic v ceskych na stole, tj. bez kurzoveho rizika.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
LadaV
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 14-12-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 10:55


Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
KB divi 58,- je jednak narust z minulych 51,- a dava nam yield lehce nad 7%. Co si prat ci neprat vice?? Ex day za nejake 2,5 mesice + divi 2021 za 14,5 mesicu, pokud se neprestane tocit planeta. Ja rikam, toto je dobra nabidka a navic v ceskych na stole, tj. bez kurzoveho rizika.


Yield 7,2 % je pěkný, ale připadají mi pozitivnější výsledky Monety, kde letošní divi 6,65 dělá yield 7,7 %. U KB hlavní ukazatele hospodaření jsou horší než před rokem a navýšení divi jde na vrub vyššího výplatního poměru - kdyby nedošlo ke zvýšení výplatního poměru z 65 % na 74 % vycházelo by stejných 51,- Kč. Příští rok je opět zmiňován výplatní poměr 65 %. Moneta má hlavní ukazatele hospodaření lepší než před rokem, k tomu akvizice Wüstenrot, která se projeví pozitivně v budoucnosti - predikce divi 2021 7,35 (+10,5 %).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 11:07


KB je odumírající banka, její byznys v podstatě stagnuje:-)

Ta loňská čísla jsou vydatně podpořená mimořádnou položkou (vyřešení nějakého většího úvěru na který měli opravnou položku).

Takže aktuální DY je OK, ale růst je dost nejistý.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 11:14


Diky za koment , Pavle, souhlas, Moneta je uz v baraku. No ty zahulene kancly komercky v designu 90 tek o necem svedci a zpusob otevreni uctu v jedne i druhe = nebe a dudy /nebo tak nejak...kozy/. Ale to sem nepatri.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 13:37


AD KB, tak já těch 58 Kč na akcii beru, při mých 180 kouscích se dostávám nad 10 000,- hrubého. Monetu mám taky, ostatně zdá se mi, že jsem tu jeden z mála s celkem pozitivním pohledem na ten náš maličký rybníček ( hlavně z důvodu měnové diversifikace a jak zmínil Roberto bez kurzového rizika). Bohužel ale nemám jeho křišťálovou kouli :cool:
Long s občasnými trejdy in CEZ, Kofola, VIG, KB, Moneta, PM, Erste, O2
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 13:41


Souhlas, myslím si, že český rybníček je z mnoha pohledů ideální. Pro mě tedy určitě PM, ČEZ, MONETA, KB.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 16:48


Citace: Původně zaslal: r626  
Souhlas, myslím si, že český rybníček je z mnoha pohledů ideální. Pro mě tedy určitě PM, ČEZ, MONETA, KB.


Ale jo chlapi, DY je bezva na tom našem rybníčku. Ale ten růstový potenciál je slabota (a tím i zvyšování dividend). Podívejte se schválně dozadu 10 let, co udělaly naše akcie a co zahraniční. Jak rostly jejich ceny a jak zvyšovaly dividendy.

Je to trochu jako malý tučný vrabec v hrsti, kterému dáváte přednost před holubem na věžáku.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 18:04


máme to ale kliku, že nám nepouští unipetrol do ovzduší benzen jako proradný shell, total, marathon oil,valero.agtd...a další měření jistě přijdou..deep state to evidentně nezdává , a tesla je křiš´tálovější než křiš´tál.
a propo: nesouvisí překvapivé zvýšení sazeb s odkupem CETV ? každé posílení Kč je vítáno, cena obchodu je fixlovaná na USD.A po realisaci odkupu bude následovat přehodnocení situace a snížení úroků. Stav je stejně překvapivý, jako devalvace kč sígerem,když PPF kupovala telefoniku pro změnu za Kč.. ale to jsou jen drby z doslechu,
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 6-2-2020 v 20:30


JJ Krakene, s tou Telefonikou to bylo hoodne zajimave...ale uz se to nejspis nikdy nedozvime. Zni mi to podobne jako zname : "Tak jim, Honzo, rekni, jak to bylo tenkrat v Planici …"
:lol::lol::lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 10-2-2020 v 08:44


IBERDROLA
Už se vám zvýšil počet akcií Iberdroly o ty nové, které měly přijít na konto 7.2. namísto dividend?
Myslím, že bychom měli počítat kurz každé dnes připsané akcie 9,00 €, protože dividendy byly odděleny od kurzu akcie už před měsícem.
Já mám zatím na kontě prázdné bezcenné obálky na ty nové akcie, a přibude mi na konto 30 akcií každou chvíli. Darebáci mi vzali poplatek 19,99 € za nákup těch akcií na burze Madrid, i když je má možná Iberdrola na kontě, anebo je mohli koupit v Německu s poplatkem 8,90 €.

British American Tobacco a Siemens dividendy byly připsány dnes na konto.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 10-2-2020 v 11:59


Dividendy Iberdrola jeste vyporadane nejsou, snad to bude uz tento tyden.
Ja si kupony na nove akcie Iberdroly nechavam vzdy rovnou proplatit/prevest na eura, abych neplatil poplatek za pripsani novych akcii.
Vždy napíšu e-mail že volím: Option 1: Redeem your coupons for cash.

***
We would like to inform you of an upcoming corporate action.

IBERDROLA has announced its intention to release scrip dividends, for which you may find the details below (regarding IBERDROLA SA - RTS):

Option 1: Redeem your coupons for cash.

Sell the coupons to the issuer for gross 0,168 EUR (subject to tax)
Deadline for clients : 20/01/2020 14:00:00 CET
Only the amount of coupons on the ex-date is entitled to receive cash. All additionally bought coupons will not be considered in the calculation for receiving cash.
Option 2: Redeem your coupons for stock (Default option):

Ratio:1 new share for each 54 coupons subscribed.
New shares isin: ES0144580Y14
Coupons shall be subscribed in multiplies of 54.Remaining coupons bought on the market will lapse worthless if they are not a multiple of 54.




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mr.stepka
Junior Member
**




Příspěvků: 48
Registrován: 14-7-2019
Offline


[*] Zasláno 10-2-2020 v 12:40


Mě teda přijde daleko výhodnější si nechat vyplatit dividendu v nových akciích. Zvláště, pokud firma zaznamená v poslední době takový růst (cena se fixuje k danému datu a já mám čas se rozhodnout, jestli vezmu cash nebo nové akcie). Vzit minulý týden akcie Iberdroly za 9,07€, když mají hodnotu přes 10€, mi přijde hodně výhodné. Zároveň jsem ušetřil transakční náklady, protože hotovost bych stejně "nějak" reinvestoval. Dalším aspektem je, že akcie se berou z hrubé dividendy, kdežto cash se vyplatí zdaněná 19 %.

lx-ibe.png - 113kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 10-2-2020 v 14:16


Při tvém objemu 1074 akcií se to samozřejmě vyplatí.
U 150 ks se mi to nevyplatí. A chci dividendu použít na jiné nákupy.
Co je to za brokera? Interactive Brokers?
Nevidím tam poplatek za připsání nových akcií, je to u IB zdarma?




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mr.stepka
Junior Member
**




Příspěvků: 48
Registrován: 14-7-2019
Offline


[*] Zasláno 10-2-2020 v 14:40


Ano, používám Lynx/IB a připsání dividendy v akciích je zdarma.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 10-2-2020 v 15:07


Snad opravdu akcie poslané jako dividendy namísto peněz nebudou zdaněné.

A snad bych mohl ještě jednou zopakovat moji velkou rošádu:
Po brzkém přidání 30 akcií namísto dividend, a počítám tu brzy přidanou hodnotu jako (30x9 € ) - 20 € poplatek, by to vypadalo,
že mám koupeny 1671 akcie Iberdrola za 8.000 €, když je chci mít dnešní dobou zatím koupeny jen za 7.000 €.
A měl jsem ve čtvrtek akcie Iberdroly asi 115% v plus.
Tedy jsem ve čtvrtek 241 akcií prodal a dostal za ně 2.500 €. Až dostanu za několik hodin těch 30 akcií, budu mít 1430 akcií Iberdrola koupené za 7.000 € a asi 110% v plus, tedy s hodnotou asi 14.700 €.

Těch získaných 2.500 € jsem hned ve čtvrtek použil k nákupu akcií Enbridge, Scotia Bank, Mitsubishi Corp., každou koupil za 1.000 € na Tradegate (Berlin).
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 11-2-2020 v 10:51


Iberdrola dnes připsány akcie namísto dividend
Ale lumpi z pumpy mi vzali z konta 19,90 € dne 6.2. za nákup 30 práv v Madridu ISIN ES0144583210
a vzali mi poplatek 19,90 € znova dnes 11.2. za nákup 30 akcií v Madridu ISIN ES0144580Y14
Tak si e-mailem stěžuju u mé banky. Co je moc, to je moc, navrch ještě olomouc.
Vzali mi kvůli dividendám v podobě akcií za 265 € celkem poplatek 39,80 €,
to je podobně ošklivé, jako kdyby mi vzali ve Španělsku daň 19%, to je 50 €.
A vůbec se mne lumpi z pumpy neptali, zda chci dividendy penězích nebo v akciích.
Tak žádám dnes v emailu u banky o dividendy v penězích z akcií Iberdrola, Banco Bilbao, Banco Santander,
i když jak vidíme, vzali by mi daň 50 € (19%) z 265 € dividend.
Ale nebudu už nikdy víc 2x naštvaný, jestli se chystají stále v budoucnu brát mi poplatky 2x19,90 €
kvůli každé dividendě v akciích, v případech Iberdrola, Banco Bilbao, Banco Santander.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-2-2020 v 21:43


Že by stále ta stejná Tragobank?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 12-2-2020 v 09:26


Tarragonabank.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 13-2-2020 v 08:53


Jak jsem si e-mailem stěžoval u targobank.de
že mi vzali 2x poplatek (Belastung) za připsání 30 akcií Iberdroly na místo dividend v penězích,
kupodivu se nevymlouvají, že to musí být.
Ba slibují mi jeden poplatek 19,90 € vrátit na konto.
''''Sehr geehrter Herr Konecny,
vielen Dank für Ihre Anfrage.
Wir werden ihnen in diesem Fall einmalig eine Gebühr erstatten. Bitte haben Sie ein wenig Geduld.''''

Jak jsem zde ve foru povídal už 11.2.:
vzali mi z konta 19,90 € dne 6.2. za nákup 30 práv v Madridu ISIN ES0144583210
a vzali mi 19,90 € znova 11.2. za nákup 30 akcií v Madridu ISIN ES0144580Y14
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  12    14    16  ..  44

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 7.2% - SQL: 92.8%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: