Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4  ..  105
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
vasman
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 4-5-2012 v 12:34

To Ladislav: díky za tip, včera večer jsem UTX koupil. Já mám v plánu koupit více akcií, nějaké už mám (FTE, TEF, VE, GGB, AGNC, NLY, RWE, ČEZ) a další chci postupně kupovat. Líbí se mi tvoje strategie investování, postupně asi úplně přejdu na dlouhodobé investování. Teď mám některé akcie jen na krátko (AGNC, NLY), některé střednědobě (FTE, GGB, RWE), ale postupně je prodám a nakoupím akcie, které máš ty
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
vasman
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 6-5-2012 v 20:38

Co si myslíte o akciích z mého portfolia? Líbí se vám alespoň některé z nich nebo doporučujete prodat?
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-5-2012 v 02:13

Mně se líbí jen ty akcie, které jsou v seznamu: "Akcie na stálo" a "Akcie na 2012". Ostatní se mi nelíbí a doporučuju prodat. Ale třeba se vyplatí i ty akcie, které se mi nelíbí.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-5-2012 v 12:21

big.chart.png - 14kB Xetra

Telefonica SA neví, co dělat.
Koupil bych hned, ale peníze ještě nedošly online na konto. Snad koupim večer nebo zítra.
http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...
http://www.bolsamania.com/descarga-de-historicos/accion-TELE...

Telefonica.png - 12kB Madrid

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-5-2012 v 16:55

Konečně trochu roste ta telefonica, možná se konečně hledá dno, soudím dle volality, také dle hlavního indexu SP500 na D1 byl odraz od sr a vypadá to na formaci praporku v rostoucím trendu, takže možná bude index někdy v létě hodně vysoko a tudíž naše akcie konečně po korekci opět porostou, už se těším až opět tento týden něco přikoupím, čeká se jen na zdlouhavý převod.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 8-5-2012 v 16:31

big.chart.png - 11kB Telefonica SA, Xetra

Štastně jsem přikoupil dnes před zavřenim Xetry za 979 euro a kurz 11,14 euro 87 akcie Telefonica SA a zvýšil tim vklad do akcie na 5.027 euro.
Další dva nebo 3 měsíce věnuju polovinu mojí mzdy na anglický a španělský překlad mojí německé knihy "Akcie a burza".

pinokio
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-5-2012 v 08:51

Zdravím
Poohlížím se po nějakém těžaři(na stálo) v hledáčku mám Vale a Billiton.Chtěl jsem se zeptat proč je velký rozdíl v ceně v podstatě stejné korporace Billiton na burze Frankfurt Austrálie proti Británii rozdíl je až 3eura. kolik je případně australská a brazilská daň z dividend? fundamenty jsem zatím zjišťoval jen letmo ,ale u Vale mě vadí vysoké PB..2,1 a u Billiton odhad vyšího PEG nad 2.
Zatím ještě nemám pohromadě potřebných 1000e tak zatím jeno pozoruji tyto dva těžaře.Za názor zkušenějších budu velmi rád.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-5-2012 v 11:43

U akcií BHP Billiton asi nebude rozdíl v cenách na burze Frankfurt, Sydney a Londýn. Přepočteno na eura je asi cena na všech burzách stejná a nebo v jiných zemích jsou akcie jiného čísla a připadá na ně jiný zlomek vlastnictví firmy.
PEG 2 u akcií kupovaných na stálo - na 50 let jen pro dividendy - to nic neznamená.
PEG 0,5 by mělo být jen tehdy, když se akcie kupuje jen na 1 rok a pak se chce s výdělkem prodat.
Daň z dividend: 10% Británie. 15% Brazílie a Austrálie.

pinokio
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-5-2012 v 12:57

Ano bude to asi ta část vlastnictví firmy. Aktuálně Billiton Frankfurt vkn(Au) 850524 26.5eu a vkn (Gb)908101 23,1eur . Zde je ,ale koncovka PLC ((BHP Billiton PLC)) Předpokládám že z důvodů nižší daně na div.v Británii je lepší případně zakoupit tu.
Nicméně u ukazatele PB a tam by asi u akcií na stálo by už asi i dle vaší knihy mělo býti přihlédnuto a to jestli jsem se správně díval je u Billitonu 3 což je dost .U Vale 1,7.Dále je u Vale uváděna dividenda v rozpětí 2,2-5,4% na různých vebech.
A případně ještě jaký tedy PEG by už byl u akcíí na stálo nebezpečný?
Každopádně díky za vaše reakce případně tip na jiného těžaře na jiných vebech jsou i tipy jako URAX nějakej to těžař uranu.Nebo SCCO(southern copper)měď a zinek dividenda dokonce kolem 9%.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-5-2012 v 16:00

PEG nevyjadřuje bezpečí, ale P/E/G = kurz / zisk posledních 12 měsíců / očekávaný růst zisku budoucích měsíců.
U akcií kupovaných nastálo jako důchod z dividend se nesleduje PEG. Sleduje se růst zisku, tržby, dividend, cashflow, účetní hodnoty od 1990 do 2007. Protože 2008-2011 se to všechno pokazilo pro tu největší finanční krizi od roku 1930.

Aja
Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-5-2012 v 19:54

kdy vyplácí dividendu španělská telefonica, taky v září?
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-5-2012 v 02:16

Španělská Telefonica asi pošle polovinu dividendy nedaleko od 7.11. jako vloni.
A první polovina dividendy měla být asi 10.5.

vasman
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 11-5-2012 v 12:12

Dneska TEF zveřejnila hospodařské výsledky, které byly pod očekávání analytiků. Chtěl bych ji přikoupit, dneska asi půjde dolů, myslíte, že je to vhodná koupě? Koupil bych cca hodinu po začátku obchodování, až trochu klesne
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-5-2012 v 12:45

Stale vravim nie, nie a este raz nie....ohlasili pokles dividendy o 14% prvy raz za dekadu a to sa len zacina, jednoducho oni sa musia najskor dat dokopy a oddlzit aby mohli byt vyhodnou firmou na nakup....Oni boli mnoho rokov skvely ako pise Ladislav, ale ten cas pominul...bohuzial
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-5-2012 v 17:58

Podle mne je Telefonica SA nejlépe fungující telekom firma světa.
Akcie by se měla přikupovat každý rok, pokud je levná a pokud neni v trendu klesajícím, ale pár dní za sebou roste.
Je to jedna z největších telekom firem světa a je s ní nejméně rizika bankrotu.
Má profit z mnoha zemí Evropy a z mnoha zemí Ameriky.
Hloupí slovenští traders z jiného fóra se vysmívají, že akcie už mnoho let stále klesá. Jenže to je výhoda, jestli se chce akcie každý rok přikupovat a nikdy se nechce prodávat. Jestli jsem koupil před lety za 1.000 euro 50 akcií TEF a akcie spadla na polovinu, takže koupim dnes za 1.000 euro 100 akcií TEF, to je přece výhoda. To neni k smíchu. Protože zde jde jen o dividendy jako důchod, které pak zdědí moji potomci. Jenže hloupí slovenští traders z jiného fóra nechápou, že lze držet akcie až do smrti jen pro jejich dividendy.

seal
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-5-2012 v 19:09

na onvistě telefonice změnili G z mínusového výhledu na 2012 na plusový.....otázkou je jak to s kecáním do telefonu bude do budoucna....???

jinak telefonice bankrot nehrozí a co jíného koupit z telekomunikací než telefoniku....?
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-5-2012 v 20:56

Neviem ako su na tom lokalni operatori á la Belgacom,Portugal Telecom,atd...
Ale z tych vacsich sa mi zda schopny jedine Vodafone.
Ako moze byt Ladislav telefonica najlepsie fungujuca firma, ked sa predstavenstvo strachovalo 2 roky okresat dividendu, aj ked videli, ze vyplacaju na hrane zisku a ze zadlzenie je ovela vacsie ako u konkurencie?? Musia byt privetivi k investorom ale hlavne maju mat na mysli zdravie podniku predsa.
Ozaj to neni vidiet na finvize, onviste,finance.yahoo alebo na morningstar??
Z ich spravy z 11,5,2012:
At the end of March 2012, net financial debt amounted to 57,131 million euros.This yielded
an effective cost of debt of 5.57% in the last 12 months. If foreign exchange differences were
excluded, the effective cost of debt would be 5.23% compared to 4.91% at December 31st
2011.
Ano naklady na obsluhu dlhu rastu ako asi vsetkym firmam s podielom na Spanielskom trhu.(Aj ked nie velkym, stale nezanedbatelnym!!)
Preco neznizia ten dlh okresanim dividendy o polovicu napriklad?? Stale by mali dividendu okolo 5-6% co je vyssi priemer pri telekomoch a zaroven by mohli splacat pomaly dlh...Ja teda neviem co je dobre na tom platit rocne 57 mld € * 0,0557= 3,1 mld. € len na urokoch!!! Ak by ten zisk reinvestovali, nemam s tym problem ale zase taky rast zisku nemaju, pretoze uz aj v Latinskej Amerike dosahuje penetracia mobilmi(SIMkami) pomaly, ale isto cisla cez 100% a konkurencia nabera na obratkach...
mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-5-2012 v 23:16

Dnes jsem koupil akcií na stálé držení pro dividendy banku barclays ale jen 300 ks, cenovka 2.527, z bank chci mít jednotlivě nakoupeno méně nez z ostatních defenzivních titulů a jen pokud budou za babku.

Aby ta telefonika z toho nevylezla nakonec jako vítěz i když poměr zadlužení je dost vysoky, tak ty její dluhy, hádám se časem vypaří vlivem vysoké inflace né-li hyperinflace, která nás pravděpodobně nemine v relativně blízské budoucnosti. Centrální banky budou neustále zvyšovat měnovou bázi aby zabránily deflaci, a to ve finále povede také k odpařování dluhů - inflace. Abych se pravdou přiznal také se nijak nebráním zadlužení pokud jde o aktiva zvyšující hodnotu (silver, gold, nemovitosti - fyzicky). Stříbro a zlato je totálně podhodnocené ke všem nekrytým měnám, myšleno hodnotou, né aktuálním kurzem XAU/USD, proto vystřelí UP a je nejvyšší šas ho zadat do portfolia ( ikdyž neprodukuje tok peněz) a čekat na budoucí revalvaci a přesun bohatství.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 12-5-2012 v 02:56

"co jíného koupit z telekomunikací než telefoniku"

AT & T.

Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-5-2012 v 12:53

Ano, tiez si myslim ze inflacia pride, ale stale podla mna pomoze viac firmam s nizsim dlhom na nijaky ako firme s obrovskym na velky...
A zlato, striebro, priznam sa tie ma vobec nelakaju, este mozno to striebro ale skor by som sa zameral na nejake vzacne zeminy a kovy neviete ako ich nakupit? Mna osobne len ETF-ka napadaju, potom priamo nejaku tazobnu firmu ci?
Totizto zlato je tiez z casti "vymyslenou" menou, zatial co napriklad bez striebra je stale priemysel nahrany, a o vzacnych zeminach ani nehovorim...mobily, pocitace, zbrane, cipy, technologie...vsetko by slo do "kytek"...
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 12-5-2012 v 13:42

BHP Billiton má doly nejen na uhlí a rudy, ale patří mu i doly na zlato, stříbro a diamanty. Jistě má BHP Billiton i nějaké doly na vzácné zeminy, jako je červená zem a kaolín na porcelán, hliněné nádoby, cihly a tašky na střechy. :lol: Já mám akcie BHP Billiton koupeny za 5.000 euro a jestli moje kniha vynese v Amerikách a v Evropě hodně peněz, zvýším vklady do každé jedné z mých 20 akcií na 10.000 euro.
http://www.onvista.de/aktien/snapshot.html?ID_OSI=91096

mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-5-2012 v 17:30

Hodně se povídá a korelací mezi stříbrem a zlatem, stříbro je vůči zlatu hodně podceněné a v budoucnu se korace mezi nimi nespíš zúží, stříbro je vytěžený vedlejší produkt a získává se jako vedlejší produkt při těžbě, mědi a dalších kovů, takže je ho málo, zlato je však jedinečné a taky ho už bylo vytěženo většina a u nás je osvobozeno od dph o proti stříbru. Co se týče stříbra a zlata, nebyla nikdy zneuctěna jeho hodnota po minulých 5000 let a jinak to nebude do budoucna. Stříbro a zlato vidím v doplnění k akciím na stálo, příčemž když inflace vystřelí na měsíc budu si moci koupit za 1OZ stříbra nebo zlata několik nůší stálých dividendových akcií v té měně, které se obchodují proto chci do budoucná také zkoumat cykly kdy se jedno aktivo přelévá k druhému apod.

Kovy, jakékoliv se dají koupit přes obchodované fondy ETF nebo jako futures na páku, jenže od jisté doby nejsem obchodník, ale investor, tak jedině fyzicky a dlouhodobě
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-5-2012 v 00:19

Vždyť nebudeš mít žádný výnos ze zlata a stříbra, dokud je neprodáš.
A abys je prodal s výnosem a zaplatil daň a spread, musel bys vydělat víc než 15% aby ti nějaký profit zbyl. Z výdělku 15% ti nezbyde nic.
Dlouhodobě poroste cena průměrně oceněného zlata a stříbra tolik jako cena chleba, tedy 2% ročně.
A zlato a stříbro ti někdo ukradne, když ti je nebude hlídat zlý pes.

mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-5-2012 v 17:58

Dlouhodobě asi ano, posledních deset let je u zlata roční zhodnocení průměrně 15-20% p.a. dlohodobě je to samozřejmě horší, no bral bych to spíš jako zajištění do celkového finančního portfolia 10-15%, vlády pumpují nové dolary,eura,libry do ekonomik a to nemúže dopadnout jinak než zvýšením inflace v budoucnu ne-li hyperinflace, pokud na to dojde každej bude kupovat zlato a stříbro a tím ho vyženou do nebes a zároven všechny nekryté měny vůči těm kovum nebudou mít žádnou hodnotu vlivem inface. Zajímá mě hodnota, né průměrné zhodnocení nějakého procenta k nekryté měně, je třeba k těm papírových aktivům - akcie, přidat také reálná aktiva (drahé kovy nebo nemovitosti, ale nyní jsou in ty kovy).
mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-5-2012 v 18:02

nejde o výnos ale hodnotu svého majetku v těžkých dobách jako jsou deflace a inflace.
 Stran:  1  2    4  ..  105