Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  88    90    92  ..  105
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-11-2016 v 11:08

To roberto marconi,

nie "volá", ale "miluje", hihi: modrá podkova miluje Enagas. :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-11-2016 v 13:00

OK :-) Cutty.

Kde, je ale, kuwa, co zkrouhlo kurs teto krasne spolecnosti.
Sem se fakt nedopatral.

Gaz Natural prisel o velkeho akcionare Repsol, to by to vysvetlovalo, ale Enagas?
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 1-12-2016 v 12:10

Nejvyšší dividendy, nad 4,0% u mých 20-21 akcií slibují dnes akcie:
AT&T 4,9%
Banco Bilbao 5,4%
Banco Santander 4,8%
BMW 4,0%
HSBC 6,4%
Iberdrola 5,2%
Lloyds Banking Gr. 5,4%
Munich Re 4,9%
Royal Dutch Shell 7,5%
Sanofi 4,0%
Telefonica 7,0%
Zbylé z mých 20-21 akcií slibují výnos dividendy jen 3,9% až 2,5%, protože kurzy akcií příliš stouply, anebo BHP Billiton a Tesco snížily dividendu na 1,5% kvůli jejich dnešní krátkodobé krizi.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Leni
Senior Member

Nálada: prace a zase prace

[*] Zasláno 1-12-2016 v 14:08

Ladislav: díky, gratuluju super výsledky, závidím... :smilegrin: :spin:

HSBC sleduju, ale P/E 31 a P/C 38, při ceně $39.54 mě trošku děsí...
Banco Santander (SAN) s P/E 10 a P/B 0,65, P/S 1,3) při $4.52 vypadá dobře... ale obávám se Revenue Growth -6.95%
Graf Sanofi (SNY) je za poslední rok jak hřbet Lochnesky, takže počkám kam se to bude vyvíjet dál, teď se zdá že padá...

Lloyds Banking (LYG) P/E 35, P/S 2, P/B 1, Revenue Growth -46.42%, divi 0.09 -- to je stejná krizovka jako BAC :(
Telefonica (TEF) P/E 62, P/B 2,3, P/C 4, Revenue Growth -10.29%

Banco Bilbao, BMW, Iberdrola a další bohužel na NYSE/NASDAQ nejsou a prozatím nechci investovat ve dvou měnách.

Chcete si založit nový účet u Lynx nebo Degiro a chtěli by jste 50USD nebo 500Kč kredit na poplatky, dejte mi vědět.

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / IMB,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 2-12-2016 v 01:04

'''nechci investovat ve dvou měnách'''
Tak investuj jen v euro!
Já jsem nikdy nekoupil akcie za jiné peníze jak marky a eura.
Čech z Čech prostě nemůže kupovat akcie za jiné měny jak koruny a eura.
Dolary nepřipadají v úvahu.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 2-12-2016 v 09:31

Ladislav: to se Ti lehce řekne, mě na euro odradila především daň 26% euro vs 15% dolar

A zadruhé: otázka je kam euro spadne, až naši machináři ukončí intervence, takže pokud by to opravdu padlo až na 25kč/euro, tak investovat dnes v euro je totální šílenství :rolleyes:
Takže s tímhle počkám, až jak se Čochtani Nabubřelých Budižkničemů rozhodnou :spin:

HSBC a SAN: má cenu do konce roku uvažovat o nákupu (na NYSE/NASDAQ)? Díky

Chcete si založit nový účet u Lynx nebo Degiro a chtěli by jste 50USD nebo 500Kč kredit na poplatky, dejte mi vědět.

Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / IMB,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL / DUK,PPL

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-12-2016 v 14:09

Ladislav: dolary připadají v úvahu, nežijeme v eurozóně a ještě dlouho v tomto spolku roztodivných zoufalců a jejich sponzorů žít nebudeme
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-12-2016 v 14:11

Leni: až posílí koruna, tak pochopitelně nejen k euru, ale i k ostatním měnám, to není argument. Ale 15% danění je argument, zejména když lidé němečtí z německých akcií neplatí vždy a za všech okolností těch jejich nestydatých 26% daň. Mají různé úlevy.
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-12-2016 v 21:34

Téma usd vs. euro tu je diskuze v cyklech a bavi me :-) business je business, sentiment stranou.

Me dolar za nákupku 17-19kc rozhodne nevadil, nakupoval jsem ho rad a s dobrym srdcem :-) efekty z toho jsou velmi mile, i když nerealizovane.
Nevadi me dolar ani ted, jelikož je evidentni, ze je to z dlouhodobého hlediska stabilnejsi a silnejsi ekonomika nez ta v EU/Eurozone. Toto me sice trapi citove když jsem z Evropy, ale dokazu to priznat. Smutne, ze o dost vyssi pocet lidi EU/Euru nedokaze totez co mensi počet lidi v USA, ale holt o tom to je. Klicove infrastruktury světa jsou také z USA (jen napr. kartove asociace, ratingove agentury, systém GPS, nebo nove velci poskytovatele cloud reseni ... ). S dolarem tu ještě dlouho budeme, nemam nejmenších pochyb. A kdyby nahodou ne, tak euro a vse ostatní pujde dolu taky.

Daneni v USA a v Evrope (SRN je ještě ok, podivejte se na Francii) ani nebudu komentovat, to uz všichni znate, a spočítat/prestavit si rozdil typicky ctvrtletniho (nekdy i měsíčního) cash flow vs. rocniho, taky asi každý dokaze.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-12-2016 v 10:41

Správně Arkyne, mám na to stejný názor:cool:
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-12-2016 v 12:54

Ladislave, Ladislave, also, nocheinmalbitte: Investor z Europrotektoratu Bohmen&Mahren MUZE a MUSI investovat jeste v jine mene nez v EUR. Musi investovat taky v dolacich, libre, koruna svedske i danske i v zavsivene polske zlotuvce. Vsak nesmi investovat v rublech z bananistanu. Muze investovat i v bosenske marce.
Toto vse za predpokladu, ze neni pracovnikem od pasu v Lyonu, od kasy u Aldika v Mnichove nebo umyvacem nadobi v Groningenu.
Za 40 let, pri pravidelnem investovani a reinvestici divi bude kos investic/spoluvlastnickych podilu ve firmach/ balancovany.
Toz tak, pri sobote :cool:
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-12-2016 v 18:30

U evropských akcií mám problém najít přehled s Ex-Dividend Date, např. u Iberdroly (IBE1) , ale i jiných. Prosím o odkaz na nějaký prohlížeč.
xjezek01
Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-12-2016 v 18:36

https://www.iberdrola.com/shareholders-investors/shareholder...
Stačí?

Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-12-2016 v 18:55

xjezek01: Díky za odkaz, data jsou jasná, akorát je tam odkaz na vydání nových akcií, což bude zřejmě jako v případě akcií Santander (BSD2).
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-12-2016 v 22:01

To Wiki,

u akého si brokera?
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-12-2016 v 09:50

CUTTY: Lynx, Degiro, FIO, Iberdrolu mám u Lynxu

Ještě na doplnění: Ve zprávách Lynxu se objevila informace, že s účinností od 5.1.2017 dochází ke splitu 2:1
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-12-2016 v 14:09

To Wiki,

prihlásiš sa cez TWS platformu, ak už máš v riadku uloženú Iberdrolu nabehni kurzorom na riadok a na myške klikni pravým tlačítkom, vybehne Ti MENU a v ňom klikni na "Plán dividend", tam nájdeš Ex-Date a všetko čo potrebuješ.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-12-2016 v 15:54

CUTTY: Díky, TWS platformu jsem dosud nepoužíval (musel jsem instalovat), ale podle tvého návodu jsem vše potřebné našel.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-12-2016 v 15:21

Dnešní ocenění mých 21 akcií na stálo, pro dividendy
Jméno ...... P/S ..... P/B ..... P/E .... dividenda
BASF SE .... 1,1 .... 2,7 .... 19 .... 3,5%
BMW ST .... 0,6 .... 1,4 .... 8,0 .... 4,0%
Munich Re ... 0,6 .... 1,0 .... 11 .... 4,9%
AT&T Inc. ... 1,5 .... 1,9 .... 14 .... 5,0%
Bk. America . 2,5 .... 0,9 .... 15 .... 1,4%
Cisco Syst. ... 3,0 .... 2,3 .... 14 .... 3,5%
Johnson & J. . 4,4 .... 4,2 .... 17 .... 2,9%
Pfizer Inc. .... 4,0 .... 3,0 .... 13 .... 4,1%
Procter & G. . 3,4 .... 3,9 .... 23 .... 3,2%
United Tech. . 1,7 .... 3,0 .... 16 .... 2,5%
Wells Fargo ... 3,1 .... 1,6 .... 14 .... 2,8%
Bo. Bilbao ..... 1,1 .... 0,8 .... 11 .... 6,2%
Bo.Santander . 0,9 .... 0,7 .... 11 .... 4,4%
Iberdrola ...... 1,2 .... 1,0 .... 14 .... 4,9%
Telefonica ..... 0,8 .... 2,4 .... 11 .... 6,9%
Sanofi SA ..... 2,8 .... 1,9 .... 19 .... 4,0%
R.D. Shell A .. 0,6 .... 1,1 .... 30 .... 7,2%
BHP Billiton ... 2,9 .... 1,6 ... 76>17 .. 1,7%
HSBC PLC ..... 2,1 .... 0,9 .... 18 .... 6,2%
Lloyds B.G. ... 1,7 .... 1,0 .... 12 .... 4,0%
Tesco PLC ..... 0,3 .... 2,9 ... 28>20 .. 0,0%
:( Příliš drahé jsou dnes jen akcie Johnson & Johnson, Procter & Gamble a Pfizer.
U firem BHP Billiton, Royal Dutch Shell a Tesco je nutno sledovat P/S a P/B. Čistý zisk těch firem poroste 2017,
tedy P/E akcií klesne na normální hodnotu až koncem roku 2017.

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-12-2016 v 16:38

Díky pane domácí, zajímavé srovnání.
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 13-12-2016 v 21:14

Jsou ty prosim tyhle:
BASF SE .... DE000BASF111
BMW ST .... DE0005190003
Munich Re ... DE0008430026
Bo.Santander ... ES0113900J37
Iberdrola ...... ES0144580Y14
Telefonica ..... DE000A1J5RX9
R.D. Shell A ... GB00B03MLX29
R.D. Shell B ... GB00B03MM408
BHP Billiton ... GB0000566504
HSBC PLC ..... GB0005405286
Lloyds B.G. ... GB0008706128
Tesco PLC .... GB0008847096 [GBP]

United Tech. ... nasel jsem jen UTX na NYSE
Bo. Bilbao .... nasel jsem jen BBVA na NYSE
Sanofi SA ..... nenasel jsem vubec

Dekuji.

minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-12-2016 v 22:47

@Leni: stačí ta jména firem psát přímo do hledání na webu Google finance (nebo jiného zastupujícího široké trhy) a hned uvidíš, na kterých burzách pod jakými tickery jsou k dispozici (na ISIN se často můžeš vykašlat, já třeba ISIN v podstatě nepoužívám, je víc užíván v Evropě, v USA skoro vůbec ne). United technologies je US firma z indexu DJIA, čili UTX na NYSE jsi našel OK, to je primární burza. Banco Bilbao je španělská akcie, kromě ADR na NYSE (BBVA) je k dispozici taky v EUR na své domovské burze Madrid (taky ticker BBVA) nebo třeba na burze Amsterdam (ticker BBV). Sanofi je francouzská firma, buď lze koupit v USA jako ADR (ticker SNY) nebo v EUR na její primární burze Paris (ticker SAN) nebo i na Xetra (ticker SNW). Jojo, u EU akcií je to občas obtížné, ne vše lze jednoduše koupit na Xetra v Německu, kterou umí všichni brokeři (třeba i Fio). Některé EU tituly sice lze v Německu koupit, ale ne na levné elektronické burze Xetra, ale jen na parketové dražší burze Frankfurt (dražší je u řady brokerů, pokud tedy vůbec Frankfurt podporují což např. Fio ne, i když např. u Lynx je cena stejná). Jiné EU burzy (jako jmenované Madrid, Paris, Amsterdam atd.) umí např. broker Lynx/IB za stejnou cenu jako Xetra (6EUR za obchod u Lynx platí pro všechny EUR burzy), nebo to umí Degiro za cenu dvojnásobnou než Xetra (ale to je stále solidní cena 4EUR+0,04%).

Jo a ty Leni pokud vím používáš pro CZ akcie brokera Fio že? No tak zda je titul k obchodování na Xetra ve Fio zjistíš snadno, stačí ho dát hledat v poli Najdi CP (tam stačí napsat kus názvu, např. Sanofi, nebo tam lze hledat i dle ISINu, to ale funguje právě jen pro burzu Xetra). Pozor na filtr burzy, musíš mít v horním pruhu eBrokera zvoleny buď burzy "Všechny", nebo jednu konkrétní, pro Xetra tedy SRN (tento filtr hledání i vše ostatní v eBrokeru ovlivňuje, takže by ti to např. při výběru ČR nenašlo samosebou nic)
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 13-12-2016 v 23:12

minarjo: diky, jako vzdy velmi vystizne a jasne vysvetleno.

Ja to prave hledal na Guglu a v LynxBasic a UTX mi to prave naslo jen NYSE, ale BBV prave jen jako ADR.
Zajimavy je, ze treba Iberdrolu mi Lynx na spanelsky burze naslo.

Sanofi SA jsem ted nasel na: FRA:SNW nebo EPA:SAN

Degiro jsem prave zvazoval, ale co jsem ted cetl o cenach za DRIPovani ve vedlejsim vlakne, tak asi zalozim druhy ucet u Lynx na manzelku (at to mame oddeleny) a bude. :info:

:spin: I kdyz Degiro: Xetra € 2,00 + 0,02 % vx Lynx €6 :spin:

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 14-12-2016 v 08:36

Leni,
čísla mých 21 akcií jsou psány nad jejich grafem
http://nr1a.com/Euro-akcie.htm
http://nr1a.com/USA-akcie.htm
http://nr1a.com/bio-akcie.htm

minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-12-2016 v 19:50

@Leni:
aha, to je ten problém! Systém Interactive brokers používá funkci Smart směrování burz, tedy burza je vždy vybrána z kolekce burz stejné měny (pro stejnou akcii). Ve vyhledávání akcií tedy v systému IB (tedy i v Lynx platformě) vidíš NE všechny burzy kde lze titul obchodovat, ale vždy jen PRIMÁRNÍ burzu z množiny burz dané měny (další by byly až v poznámce detailu akcie vybrané primární burzy). Tedy když např. chceš koupit Banco Bilbao za eura, pak vybereš její primární burzu (tedy španělsko, v IB je myslím značená jako BM-madridská burza, nebo tak nějak, kódy burz se dají najít), no a pod touto skupinou Smart směrování koupí KDEKOLIV PO EVROPĚ ZA EURA, vždy za nejlevnější cenu. Tedy tobě jako investorovi je pak jedno, zda systém IB nákup provede v Madridu, na Xetra v Německu, na burze Paříž, Amsterdam, Frankfurt, Stuttgart...je to vždy za stejný poplatek 6EUR za stejnou měnu (EUR) stejný ISIN, v tomto je systém IB právě jedinečný - vybíráš akcii a její měnu (přes primární burzu) a systém sám zajistí cenové optimum, pokud ponecháš směrování SMART (tedy nebudeš tu SMART volbu přepínat na konkrétní burzu). ANi na Google finance nejsou všechny duální listingy, kromě primáru má Google v databázi vždy několik sekundárů, není podstatné aby byly všechny.
 Stran:  1  ..  88    90    92  ..  105