Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  12
Autor: Předmět: Technická analýza, trading, opce
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 20:57


Citace: Původně zaslal: Vasek  
To máš pravdu.

LONG PUT (koupě prodejní opce) – právo prodat za danou realizační cenu v základě ležící bazické instrumenty. Za zakoupení opce musí subjekt zaplatit opční prémii. S poklesem ceny bazického instrumentu roste výhodnost této pozice, ziskový potenciál je omezen možností poklesu ceny bazického instrumentu na nulovou hodnotu. Maximální ztráta je limitovaná výši zaplacené opční prémie.

SHORT PUT (prodej prodejní opce) – povinnost koupit podkladový instrument od protistrany, pokud ji uplatní. Majitel pozice short put má maximálně možný zisk omezen výši inkasované opční prémie. Naopak jeho potenciální ztráta je takřka neomezená, resp. přesněji je omezená tím, že kurz bazického instrumentu může klesnout maximálně na nulovou hodnotu. - To mám já.

Ale co dělá majitel long put opce, mne vcelku nezajímá. Většinou jsou protistranou banky a ty akcie zpravidla kupují až den expirace. Pokud jí mají či jí koupí někdy v budoucnu, řešit nebudu. Nezajímá mne to. Nevidím v tom pro sebe žádnou výhodu či nevýhodu.

Jen jsem udělal takovýto obchod, tak jsem to sem napsal, a koho to zajímá, tak mu to vysvětlím. Koho ne, tak je to jeho věc. Nikomu nehodlám prodej opcí vnucovat.

Každý má svůj styl a jede si výhradně za své. Já jsem přesvědčený, že v den expirace budou akcie Shellu výš než na 21 EUR za kus. A když ne, rád si je za cenu 21 EUR od někoho koupím.

Při nákupech akcií nikdo neumí trefit dno a pro prodejích vrchol.


Pohled z druhé strany tě samozřejmě zajímat nemusí, ale hezky dokresluje celkové schéma takového obchodu. A může někoho inspirovat k tomu, vybrat si raději tu druhou starnu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 21:18


Ještě jedna věc, která může také pomoci vybrat stranu.

O matematice asi moc nemá smysl diskutovat, protože matematiku nelze nijak ošálit.

100 % je 100 %. Na to se asi shodneme.

80 % vypsaných opcí expiruje jako bezcenné. To opci jsem vypsal či prodal já.

20 % se uplatní a vydělá ten, kdo vlastní koupenou opci. To je ta banka nebo ten někdo.

Takže si myslím, že to je další podstatná informace, která může pomoci tomu někomu se rozhodovat.

Vybral jsem si těch 80%. Pokud jde někdo do 20%. Je to jeho volba.

To je jako hod kostkou. Pokud bych hrál v kostky, a měl možnost volby mezi 80% pravděpodobností výhry a 20% pravděpodobností výhry, tak si zcela určitě nevyberu 20%. Možná že někdo je takový borec, že mu 20% stačí.

Mne nyní zajímá BASF a opce na něj. Akcie nízko a peníze blízko.


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Honz4
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 08:25


Podle toho, co tady tak čtu, tak mi ty opce až zas tak výhodný nepřijdou. Ještě tak, když bych chtěl třeba jednu dvě akcie, který by byly zrovna hodně drahý, tak možná, ale zase to omezení na 100 ks je hrozně limitující. Samozřejmě vždycky záleží, jakej máme kdo bank, ale jak to tak tady pozoruju tak u akcií za 20-30 EUR ještě asi pohoda, ale jak to leze vejš, tak už by člověk musel v jeden okamžik založit obrovskou pozici. A když člověk ty prachy má, tak když to jede ve větším, tak stejně musí pořád počítat, že může přijít větší korekce na období třeba i roku nebo dvou a to bych pak musel držet pořádnej balík peněz, kdyby to náhodou ruplo. A když už ty prachy teda pro jistotu držim, tak už je můžu rovnou investovat a pobírat divi místo prémie a mít klid.

Prostě když jde trh nahoru, což jde většinu času, tak bych akorát pobíral prémie, ale vlastnicky bych neparticipoval na trhu a vlastně pořádně nikdy nic neměl. Když by šel dolů, tak bych musel kupovat ty akcie, na který mám vypsaný opce, ale v tu dobu už může bejt mnohem výhodnější koupit jiný akcie nebo koupit víc různejch firem místo balíku něčeho, na co jsem si vypsal opci před dobou.

Teď to možná vypadá super výhodný, ale jak začne padat trh, tak má pak člověk akorát zbytečně bobky a nebo lituje, že je nucen nakoupit za horší cenu, než která je ta tržní. Možná mě ovlivnilo to, že jsem to zkusil a přesně to se stalo a neříkám, že to nemůže nikomu fungovat a určitě jsou lidi, období, akcie, kde se to vyplatí, ale prostě mi to selskym rozumem přijde vždycky horší než koupit, reinvestovat divi, přihazovat úspory a valik kouli kopcem dole.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 11:08


Vasek: odvozovat z té statistiky 80/20 procent nějaké závěry je (matematicky i logicky) zcesté. Když nemáš podrobnější data o těch opcích, nelze z toho vyvozovat žádné takové závěry. Není to fér argumentace.

Honz4: s opcemi je to opravdu složitější a většina lidí dělá tu chybu, že si vymyslí nějakou konkrétní strategii do které jim krásně zapadá jejich představa nějaké konkrétní opce. Pak jim to vyjde odle jejich představ a mají pocit, že je skvělé pracovat s opcemi a domnívají se, že s opcemi se snáze a levněji dostanou k cíli. Jen málokdo se ale zamyslí nad konstrukcí takové opce a nad tím, v jaké pozici je protistrana (to hodně napoví). Proto jsem to tady trošičku rozvířil tímhle směrem pro ty z nás, kteří chtějí výhodnosti či nevýhodnosti opcí přijít na kloub poněkud detailněji.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 13:48


Ještě k té statistice 80/20. Také je tam samozřejmě horší RRR - risk reward ratio, ale to si musí každý vyhodnotit sám...



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 13:52


Distribuce výsledků nekrytých opčních strategií s vysokou mírou úspěšnosti vykazuje negativní šikmost, velmi nízké RRR a velmi vysoké VaR. Jinými slovy i se strategií s 99 % úspěšností jste často schopni v průběhu zvýšené tržní volatility díky pár ztrátovým obchodům vymazat veškerý zisk z uplynulých sta a více obchodů, nebo i celý účet, výpis nekrytých call/put opcí rozhodně není dobrý nápad při pozitivním/negativním tržním sentimentu. Někomu je to jasné hned, někdo si to potřebuje zažít, nic proti tomu. Navíc řídit takové portfolio dlouhodobě na diskréční bázi vyžaduje skutečně hodně pevné nervy. Pokud mám o akcie zájem, výpis nekrytých prodejních opcí může znít jako dobrý nástroj, jak si při nejhorším koupit podklad za cenu "kterou si určím", problém může nastat ve chvíli, když vypíšte strike prodejní opce, a tím si "určíte" cenu podkladu, výrazně nad tržní cenou akcie v době expirace opce. Pokud například bude vaše nákupní cena za kmenovou akcii 21 €, budete spokojeni i v případě, že její tržní cena bude v době vašeho přiřazení 5 € nebo ještě míň? A myslíte si, že při vyšší míře systematizace takového obchodního přístupu založeném na výpisu nekrytých opcí mimo peníze se vaše kumulovaná ztráta nezvýší? Těch 80 % platí v době realizace výpisu opce, co se stane potom, nelze ex-ante statisticky odvozovat. :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 14:55


Ano, to je pravda, ale pokud vypisuji opce a nepřemýšlím u toho.

Pokud mám fyzicky k dispozici 10.500,- EUR na nákup akcie za 21 tak můžu taky zadat limitní příkaz a čekat, až se mne vyplní.

Nebo vypsat opci a čekat, zda cena v den expirace tam bude.

Pokud cena akcie klesne na 5 EUR, tak můžu kdykoli v průběhu poklesu pozici uzavřít nákupem vypsané opce zpět.

Tak jako můžu prodat akcie.

Opce jsou stejně likvidní jako akcie.

Když bych dnes chtěl, můžu 5 opcí shellu prodat, zaplatit poplatek, premii a jsem tam, kde včera.

Za další, vypíši opce jen tehdy, pokud mám k dispozici částku na nákup za strike cenu. Nekupuji akcie či opce bez toho, aniž bych měl peníze.

Mám otevřeny tak 2 nebo 3 opce na v uvozovkách na nákup akcií. A mám to kryté penězi, které mám k dispozici.

Pokud například bude vaše nákupní cena za kmenovou akcii 21 €, budete spokojeni i v případě, že její tržní cena bude v době vašeho přiřazení 5 € nebo ještě míň? - Ano, budu spokojen, protože už budu v té době mít pozici uzavřenou.

Znovu uvedu, že nevypisuji opce po desítkách či stovkách, ale jen dvě nebo tři.

Nyní mám otevřenu je 5 opcí na Shell, 8 opcí na vodafone, kde jí můžu již dnes prodat se ziskem asi 320 GBP a 1 opcí na HSBC, to je jen 400 akcií za 50 HKD akcii. A možná vezmu ten BASF a tím končím.

Myslím, že průměrná měsíční dividenda z již nakoupených z akcií kolem 100.000,- Kč nějaký ten výkyv bezpečně pokryje. Nikdy se nepouštím do něčeho, co nemám dobře promyšlené.

Držení akcií je nuda, tak si občas zpestřím tuto nudu výpisem opcí. Následnou cenu nakoupených akcií již neřeším, mne zajímají jen dividenda z nich.

Ok, pokud myslíte, že můj přístup není dobrý, myslím, že to je vcelku váš problém.

Budu si valit tu svou sněhovou kouli vesele dál, tak jako už to dělám přes 20 let.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 15:18


Vasek:

Valte kouli dál, někdo luští křížovky, někdo má rodinu, jiný chodí běhat a někdo vypisuje opce a sleduje jejich vývoj po celou dobu obchodní seance, jestli se tím bavíte už přes 20 let, tak kloubouk dolů, to je obrovská časová investice. Osobně se snažím svůj čas strávený správou aktiv s každým dalším rokem minimalizovat.

Váš přístup není ani dobrý ani špatný, jeho funkčnost lze prověřit pouze v období větší tržní volatility, pokud byste tak jak píšete postupoval systematicky dlouhodobě a pracoval s širším košem aktiv, nevyužíval opce pouze na spestření "nudy", velmi pravděpodobně vymažete část účtu, s kterou v rámci obchodní strategie pracujete. Opce mají tu výhodu, že vás "uchlácholí" na velmi dlouhou dobu díky vysoké úspěšnosti obchodů, pak příjde několik velkých ran a situaci přehodnotíte. Hledání filtrů v tržním sentimentu a vytváření bezpečnostních opatření pro přerušení obchodní strategie v době anticipované negativní změny je nikdy nekončící práce.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 20:14


Taky používám opce. Dnes jem několikrát prodal např. Intel, CCL apod. to co šlo razantněji dolů a zároveň jsem měl tyto akcie v držení. prostě jsem tvrdě opakovaně vypisoval a vykupoval zpět. Nicméně největší radost mám z opcí které jsou OTM (daleko mimo trh a tedy levné, ale fakt hodně levné. Tím jich mám vagón - moje myšlenka byla zajištění proti pádu trhu protože portfolio mých akcií bylo hodně v plusu a bylo mi líto čekat jen na dividendu. Dnešní den mi vlastně vyplatil dividendu na několik let dopředu. tím se klidně zbavím části akciíí a koupím je zas znova, levněji a mnohem větší počet za peníze které jsem dnes obdržel. protože já chci vlastnit akcie především. Opce byla pro mne spíš taková playstation, pokusy v malým. Pak jsem si řekl, že půjdu formou zajištění ziskové pozice. Podle jednoduchého pravidla jsem vždy buď přikupoval akcie nebo vzdálené put opce. Nic jinýho a vývoj tomu byl nakloněn (je to náročný na trpělivost a tak nějak vědět, že to je správně)
ale taky mi to nedalo a pravidelně kupuju index VIX tedy call opce na tento index. Vždy těžce OTM - daleko od aktuální ceny a tedy levně. Tj. vzroste li VIX - ten roste při pádu trhu, je profit
Celý to sleduju tak aby to bylo třeba jen 1-4% původní investice - kdy ještě přísně sleduju poměr vůči obdrženým divi. Protože mým cílem je vysoká měsíční divi jako pravidelný příjem, a aby se toto uskutečnilo, šel jsem tomu kdysi naproti právě opcemi. osvědčilo se mi to a dopřálomi to klidný spaní ) avlastně je to tak mechanický, že jsem klidně nesledoval fundamenty, třeba jen marži, někdy. Většinou to ani nesleduju. OTM opce mám koupeny třeba i na rok daleko snažím se do profláklejch míst trhu(kde něco bylo v minulosti nebo do místa mé průměrné nákupky......... protože když se takovej Qualcomm 10 put opcí koupenejch za babku před půlrokem najednou rozjede a dostane do pěněz...hm, no mňam.. Opce pouze kupuju a pouze levně. vypisuju jen když chci koupit nebo prodat akcie (to je dnešní případ)
Přijde mi fajn za to, že si koupím akcie, že ještě dostanu třeba 150USD. Ještě jedna věc, protože se jedná o 100ks akcí musím mít jasno, že je chci a taky bych měl mít jasno proč je chci. Tam bych zjišťoval co nejvíc. to v případě, že bych přibíral nějaký nový titul ale mám tendenci úřadovat ve svým známým rybníčku.




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 20:36


Druhá strana obchodu je tady.

Ano, to také jde tak udělat. Zajistit se levnými opcemi, za které zaplatíš. Je to jako pojistka u pojišťovny.

Opce na VIX to už je pokud jde o výpis riziko, do kterého bych nešel. Pak stačí jedna černá labuť a vypsaná opce na VIX udělá děšnou paseku. Jedině nákup, kde přijdeš jen o zaplacenou prémii.

O prodeji akcií jsem psal na ten Target. Ho chtěl prodat dnes za 114 nebo kolik, já mu radil neprodávat nebo prodat přes opci. Ale on stejně měl malinko akcií.

Já taky dělám pokusy v malém, jen vypíši na akcii, kterou bych chtěl za cenu, které se mne líbí. Žádné strategie na opce, to může a nemusí vyjít. Řeknu si, jaký mám cíl a podle toho navolím případný výpis. A on stejně většinou nevyjde, takže mne zůstane ta prémie. Stačí pak se podívat jednou týdně na to, jak se to vyvíjí a je to. Žádné složité hlídání, co se kde hýbe a kam a proč.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 21:07


Ok Vasek, tak nějak.
já VIX vždy kupuju. Někdy put spread (vpsaná/koupená. Ale na to se musí dávat pozor protože co umí bid/ask spread v případě vysoké volatility mi předvedla Tesla takovým způsobem....... Cena Tesly byla tuším 500, já si říkám koupím jen tak z legrace call spread protože samotná call opce byť daleko by stála třeba 300 usd a to se mi nechtělo. Takže říkám si, koupím daleko nad trhem +700 a vypíšu -705, za celkový náklady už nevím 100 až 200USD Naivně si říkám je to daleko...no jo, jenže druhej, třetí den raketa k mým 700. +700 stála 14000USD (!!!!) -705 díky obludný volatilitě a právě vražednýmu spreadu skoro -17000. Prostě v můj neprospěch v jedný chvíli -3000 !!! Naštěstí se mi podařilo z toho vybruslit s profitem 100USD. Ale už jen zadávat příkaz a vepisovat 14000USD to se mi sakra klepaly ruce. a v tý chvíli jsem si řekl, že budu pouze kupovat OTM put a kupovat akcie a užívat si to. Tak na tu bezpečnost hlásanou u spreadů chce to dávat majzla. Jistě samozřejmě bych to neuzavíral a byl nucen čekat do expiry až to vyšumí do ztracena, ale ta byla daleko. ufff




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 21:27


To Vasek:

Teď jsem na to koukal mám kolem devadesáti ks opcí, cca třetina je dnes v slušným zisku. jelikož jsou koupený tak to je jejich jedinej náklad. kupoval jsem postupně. Když jsou levný tak bežně kupuju po pěti, po deseti, málokdy jen jednu.
itm jsem koupil před pár dny - BMO itm put a proti tomu arbitráž BNS itm call. Bylo to drahý takže po jednom kousku, no a dnes už to nese ovoce. Taková klasika, řada malejch ztrát a několik velkejch profitů, to vše naroubováno na akciové portfĺio a sklizeň divi. ať se všem daří




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 21:27


Chápu, mohl jsi prodělat jen ten rozdíl. A kupodivu se to do něj zrovna trefilo. Kdyby to bylo pod 700, tak jsi v pohodě a bereš ten rozdíl, který není větší než ta nejvyšší možná ztráta.

Tesla je vůbec případ sama o sobě. Roste jen a pouze na základě příběhu, který může a nemusí dopadnout. Osobně si myslím, že auta na elektřinu nemají budoucnost. Jediná mne známá možnost jsou auta na vodík.

Jsem někdy četl, že jsou auta, která kdyby se měla současně nabýt, tak na to je zapotřebí několik tisíc temelínů. To schválně najdu.

https://www.autoforum.cz/predstaveni/nova-nejsilnejsi-nabije...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 25-2-2020 v 21:38


90 opcí je dost, ještě, že jsou jen koupené. Tady to platí naopak. Řada malinkých ztrát a když to pak vybouchne, tak ty ztráty jsou zaplacené.

U výpisu je řada zisků a pokud to pak vybouchne, tak ten zisk může být vymazán tou jednou špatnou opcí.

No ale ještě se mne nikdy nestalo, že by akcie velké společnosti zkrachovala. Nekupuji Tesly, Amazony, menší společnosti atd., ani žádný reit nemám, tam je daň vysoká a to mne neláká.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 27-2-2020 v 20:13


Ty jsi vypsal na BTI short call opci se strikem 41?

Kdyby to nekleslo, ale naopak vylezlo na 46, tak jsi povinen prodat ty akcie za 41.

Dnes ty akcie vylezly nahoru kvůli navýšení dividendy, pak zase spadly a ráno podle mne pojedou nahoru. Záleží, co se bude dít v noci.

Mne to nepřipadá jako rozumné, spíše jsi měl vypsat opce /short call opci/ na ceně vyšší než máš nákupku, když vidíš, že to padá, Prémie by byla asi stejná.

Nevím, ale většinou trh udělá opak, než si člověk myslí.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 27-2-2020 v 20:18


Ty vlastně spekuluješ na to, že akcie půjde pod tvou strike cenu 41. Pokud půjde, tak to budeš mít u pekla štěstí. Pokud ne, tak o akcie přijdeš. Ale zase je může nakoupit hned zpět za stejnou cenou nebo na ně hned vypsat opci. To je také možnost. Ale nevím, zda bych to takto udělal, kdybych o tom přemýšlel.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 27-2-2020 v 20:22


Když akcie bude pod 41, tak ti zůstanou akcie a prémie. Když bude cena od 41 do 44, tak vyděláváš a když bude výš, tak proděláváš a v obou případech nebudeš mít akcie, ale jen prémii.

No když se nad tím člověk zamyslí, tak je to také možnost, jak hrát o opcemi.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Whitewalker
Junior Member
**




Příspěvků: 11
Registrován: 17-1-2020
Offline


[*] Zasláno 27-2-2020 v 22:06


Vasku - ja k tomu pristupoval tak, ze:
1. Mam nakoupeno BTI za nakupku kolem 34$ a celkem 400 akcii.
2. Cena vyrostla na 44$, coz je zhruba 10$ zisk na kus. Takze zisk kolem 4.000$

Pokud bych vypsal opci na 45$ s premiem 0,5$, tak pokud by se cena propadla na 40$, tak mi sice zustane premium 0,5$, ale tratim 4$ z ceny.
Kdyz jsem vypsal opci na 40$, tak jako premium ziskavam 4,5$ a toto vidim jako ochranu zisku. Me ani v tomto okamziku neslo o premium jako takove,ale o ochranu dosazeneho zisku.

Pokud cena akcie bude 44,5 - 39,5 tak jsem vysmaty a neprichazim o zadny zisk ale prijdu o akcie. To ze prijdu o akcie mi v tomto okamziku nevadi, protoze jsem uz vyinkasoval 4,5$. Vzhledem k tomu, ze trhy padaji, tak roste volatilita coz je vyhodne pro vypisovani opci. Takze pokud prijdu o akcie, klidne je hned nakoupim zpet (dejme tomu za 43$). V pohode vypisu hned dalsi call opci klidne na 43 nebo in the money 42$. S vysokou volatilitou bude vysoke premium.
Cele je to o tom, ze na trhu vznika panika a proto tento pristup.

Tech moznosti jak si zachranovat zisk pomoci opci je cela rada....
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 27-2-2020 v 22:42


To je fofr! (slovy klasika Jirky Schellingera)
Dnes jsem vypisoval a po několika desiítkách minut vykupoval zpět call opce ve velkým. Šichta jak v Kolben-Daněk :-) po několika měsících nic nedělání a jen občasném připsání divi. Vypisoval jsem opce na QCOM, INTC, CCL, T, KO, VOD s tím, že pokud bych měl být uplatněn a zbaven akcií, okamžitě bych vypsal pro změnu put abych je zas dostl zpět. Hezký na tom poklesu je třeba i to, že i když se zbavím akcií a nedodržím tím časový test, je v mým zájmu ve setjném oběmu peněz nakoupit (aby nula od nuly pošla). A jak tím vlastně přikoupím mnohem víc kusů než před tím (neobjevuju USA, já jen, že není nutný se zbytečně bát časového testu).
Co se týče nákupů - těším se už teď. Přikupuju podle mne mechanických pravidel z grafu, podle tech analýzy a zdravého fundamentu firmy (ale neplatí to vždy - pokud jsem zajištěn brutálně opcemi je mi fundament ukradenej, spíš naopak, jen ať je špatnej) , a příležitost se podle mých pravidel opakuje, když to dobře jde tak dvakrát do roka. Mám v těch místeh nejvyšší úspěšnost a nemusím to téměř sledovat.
Zatímmi mě ten můj systémek jetě do trhu nepustí. Mimochodem to je situace pro levný callky po vagónech. Ale to už je trading jak vyšitej, udělám jen okrajově, sem tam. Třeba když vidím, že někde v některejch hladinách se vyskytujou velký opční aktivity. Tak si řeknu, aha hoši něco vědí. Občas to testnu, je to bez rizika tak co, že?.
Dnes jsem pro všechny případy i přikoupil nějakou tu put opci - otm.
Včera jsem asi čtvrtinu ptf prodal, polovinu pozice Hájka TopStocks (mám ho proto, že já vím, že nemám na to abych sledoval farmacii a technologii, a chtěl jsem mít růstovou složku) asi to pošlu celý. Myslím si, že čas na příkup něčeho bude......poleze to beztak zpět měsíce, či roky jak bývá zvykem.




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Whitewalker
Junior Member
**




Příspěvků: 11
Registrován: 17-1-2020
Offline


[*] Zasláno 27-2-2020 v 22:57


Citace: Původně zaslal: eppairforce  

Dnes jsem vypisoval a po několika desiítkách minut vykupoval zpět call opce ve velkým.


Pokud to takto vypisujes a pak hned kupujes zpet, na jaky casovy horizont to vypisujes? Sledujes u toho deltu? Pokud nebudes deep in the money tak delta nebude nic moc a tudiz ztrata na akcii bude vetsi nez zisk na opci.
Docela by me zajimal nejaky priklad jak si to vypsal, treba na Qcom.

Dik moc.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 28-2-2020 v 00:18


Nesleduji v tomto případě deltu vůbec, chci být rychle pryč, nesleduju ani volatilitu protože je samozřejmě vysoká a jakj koliv pohyb podkladu dlá zajímavou změnu v opcích. Takže nechtěl jsem týden držet a čekat třeba jen kvůli 100USD, to udělám za klidnýho trhu. Občas jsem musel čekat na vyplnění, tak jsem příkaz zrušil a podíval se po jiné opci. Šlo to proti mně, vypisoval jsem. Jo, sledoval jsem rozdíl bid/ask, aby nebyl rozdíl moc velkej. Některý akcie mají šílenej bid/ask např. RDS naopak INTC, T, vycházejí v tomto směru většinou super

QCOM 13MAR20 84.0 C +227 -149 asi 1 hod v trhu
QCOM 13MAR20 82.0 C +218 -191 asi 2 hod
INTC 20MAR20 61.0 C +370 -310 asi 1 hod
INTC 13MAR20 62.5C +296 -216 asi 3 hod

je to jen malá část obchodů, bylo to 30 prodejí a 30 zpětných výkupů v různých velikostech pozic, plus nějaké putky otm, a 4 vypsané calky s týdenní expirací, rychle ztratí volatilitu. Podotýkám jedná se o krytej výpis!!!! Zásadně!!!

Mám ty akcie dost v zisku a vypisuju proti nim takže by se mě ztráta zas tak moc nedotkla. Ale hlavně mám hodně putek jako takovejch a ty teď dozrávaj. Ještě chvilku to takhle půjde a budu na tvrdo kupovat snad ITM..... ale nemám to rád, je to moc drahý a pak následuje očekávání a modlení se aby to šlo mým směrem. A já na to nechci takhle myslet




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 28-2-2020 v 15:41


vypadá to na další šichtu na hřbetě rozzuřenýho medvěda. tak např. mám větší množství putek PG, F, fcx, bmo atd.atd. a hlavně kouknu na VIX, mám to koupeno víckrát jsem ITM. To teda koukám, vypadá to, že mě velký kluci vzali s sebou na vejlet. Pořád během růstu jsem zajišťoval a zajišťoval ale tohle jsem si nepředstavoval. Teď dost přemejšlím nad lividitou něčeho co je hodně itm. Během dne stejně jako včera jsem tvrdě zaúčtoval všechny obchody abych viděl cshflow, tenhle přehled udržet to je na tom to nejnáročnější, zůsta v tyto dny v provozu, ve střehu. Různý udělátka a samopočítací tabulky jako součást ecxellovýho denníku mám na mysli.
píšu to pro inspiraci, jako jeden z přístupů. Nejsem trejdr - neumím to. Jen to dávám k ochutnání jako jeden z přístupů.
Držme si klobouky potože si říkám až koronervir vstoupí do USA.......




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 28-2-2020 v 17:42


cestou dolů z kopce mi to nedá a občas koupím levnou call např. Ford na strike 7, expirace v září. Fundament, zprávy v tuto chvíli vůbec neřeším protože mám z minula nakoupeno kolem 30ks levných putek. Během růstu si jkoby zatloukám skoby. Protože jsem fakt těžce nesl nerealizovaný zisk, nerealizovanej zisk to je paní Colombová. Asi by mi stačil pokles jednoho či dvou titulů. No je to slušnej výplach, ale chtělo to. Třeba PG jsem měl ve velkým zisku, fundamenty však dost propadák, říkám si mám se toho zbavit nemám se toho zbavit. Tak jsem přikoupil ty put opce a pustil to z hlavy.
Dnes jsem prodal zbytek Hájkova Top Stocku, růstová věc - když neroste, jde pryč. Včera a předevčírem jsem, uzavřel část pozic.
Vzpomínám jak mě před několika dny někdo lámal do nákupu Mastercard...... nejdřív pokecám pak číslo zablokuju, dnes už jo.




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 28-2-2020 v 23:24


Medvědí scénář stejnej jako včera, krytej výpis, několikrát opakovaně, ke konci šel trh sice proti mně ale už to nehraje významnou roli. Před ukončením trhu jsem prodal několik Put opcí, které byly v zajímavém zisku a přes víkend by zbytečně ztratily část hodnoty. Tak třeba u PG mi zisky z opcí a obdržené ividendy natolik zprůměrovaly cenu, že kdybych uzavřel všechny opce průměrná nákupka už bude záporná. Jelikož se zabývám jen opcemi na akcie, které vlastním ( v 99%, čas od času ale koupím jentak) beru zisky a samozřejmě i ztráty jako formu dividendy. Veškeré finanční toky kolem konkrétní akcie mi tedy tvoří její nákupní cenu, záporné i kladné.
To co se teď na trzích odehrálo mi významně pomohlo, kdyby k tomu nedošlo těšil bych se z růstu a bral divi a byl vlastně taky v nějaký ty formě spokojenosti. Musím říct, že jsem rád, že jsem se něčeho zbavil, třeba právě té PG. Ale vlastně ji díky výše uvedenému můžu koupit zpět s klidem kdykoliv.
Až proběhne koronerova víra amerikou, pak budu kupovat. Musím to ale vidět i na grafu. To nakupování po poklesu mi moc nejde, protože bych chtěl přes vypsanou put opci, schrábnout prémium, nikdy se mi ale nechce rovnou nafasovat 100ks akcií. Často to dělám tak, že koupím třeba jen 30ks akcií, stanovím si nějaký hranice kde budu dořeďovat. Ale zároveň s těmi prvními 30 koupím i nějakou putku, jen jednu. Ono to je pak zajímavý při případným poklesu (proti 30ks koupenejch akcií opce kryje 100 akcií, víc páčí. Taky to není někdy špatný. Je to jen taková rozcvička před hlavním obchodem, žádný riziko bych řekl.

p.s. miluju poslouchat Mozarta a při tom inkasovat zisky z opcí jeden za druhým :-)




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 29-2-2020 v 14:38


Mapa na příští týden
Tech. analýza mi ještě zdaleka nedovolí vstoupit long stocks ani jen uvažovat o vstupu. Co se týče fundamentu - silně negativně beru zprávy USA/koronavir - to musí nejdřív odeznít.
Takže příští týden půjde li to
- nahoru počkám/můžu uvažovat o prodeji některých opcí (asi pivo, kytara, cyklistika)
- do strany nedělám nic (určitě pivo, kytara, cyklistika)
- dolů, vyhovuje mi. Zároveň si nepřeji aby to šlo moc rychle, nepotřebuju krachy nebo zavírání burzy. Komu bych ty pozice pak prodal, že? (určitě ne pivo, kytara, cyklistika)

No a to je vlastně asi všecbno







BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3    5  ..  12

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 49.7% - SQL: 50.3%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: