Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  7    9    11  12
Autor: Předmět: Technická analýza, trading, opce
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 19:19


Seš sice trpělivej ale pochopils to celý špatně, znova

v současné době nikdy nevstupuju do thu nákupem samotných akcí to je pro mne risk, ale třeba tak jak jsem psal tímto spreadem:

10ks+p/ 1ks-p vzájemným vypořádáním nákupu a prodeje, který proběhne ihned jsme na ceně 0 USD

jsem vzápětí přiřazen 100ks akciíí ale též okamžitě jištěn 10 ks opcí do poklesu.

Takhle jednoduše a rychle to klidně proběhne. Z předchozího příspěvku SLV, vidíš, že nemusí být strike cena dosažena a už to může bejt zajímavé.

Takže ani vteřinu v trhu v tomto případě neriskuju. Nejdřív opce za nulu pak akcie


Znovu ti napíšu že se to snažím udělat na začátku už tak, aby byl přebytek prémia v kapse.
Takhle kupuju akcie ne jinak

Skoro si myslím, že mám trpělivost taky docela velkou





BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 19:26


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Anebo stačí odpovědět na moji jednoduchou otázku, kterou sem píšu už potřetí, třeba se přestaneš vyhýbat odpovědi:

"Tedy kdy přesně jsi koupil ty putky a s jakou strike cenou. To samé ta vypsaná (prodaná) putka - kdy a s jakou strike cenou. Pak na to mrknu a okomentuju."


třeba dnešek
jestli si vlastně nemyslíte, že musí být zasažen strike opce?

příklad:
27/2 jsem koupil SLV JAN 21 22.0 CALL za cenu 35USD/ks
14/4 je cena této opce 83USD/ks

proč jsem ji koupil a kolik ks je jinej film, bylo to ze zisku to vím teda bezpečně

Předpokládám, že si už hravě dohledáte kolik je cena SLV dnes, kolik byla cena SLV při mém vstupu, všimnete si jak daleko je ještě do dosažení strike, jak je fůra času do expirace atd., měl by zujmout ten zisk, který už teď vzniká strike nestrike. A to, co to udělá dosáhneme-li strike ani nemluvě x počet pozic už vůbec nemluvím. vlastně mne teď napadá, že bych si měl koupit někde hodně dole právě teď putky, když už je to v zisku.
Nemyslím si, že laik si je schopen dohledávat vývoj ceny opce během dne třeba půl roku dozadu, psal jsem právě proto jednoduše co za kolik, tohle je jedinej příklad s číslama kterej dávám.

Předpokládám, že je horlivě diskutujícím známo, že nemusím dosáhnout strike a vydělat, protože tam by jinak mohl bejt počátek celodenní zbytečné diskuze.


doplňuji:
takže jsem si dnes koupil SLV JAN15 21 8PUT 15USD/ks
a to si vůbec nemyslím, že by trh měl na 8 klesnout.





BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 19:28


Citace: Původně zaslal: eppairforce  
Seš sice trpělivej ale pochopils to celý špatně, znova

v současné době nikdy nevstupuju do thu nákupem samotných akcí to je pro mne risk, ale třeba tak jak jsem psal tímto spreadem:

10ks+p/ 1ks-p vzájemným vypořádáním nákupu a prodeje, který proběhne ihned jsme na ceně 0 USD

jsem vzápětí přiřazen 100ks akciíí ale též okamžitě jištěn 10 ks opcí do poklesu.

Takhle jednoduše a rychle to klidně proběhne. Z předchozího příspěvku SLV, vidíš, že nemusí být strike cena dosažena a už to může bejt zajímavé.

Takže ani vteřinu v trhu v tomto případě neriskuju. Nejdřív opce za nulu pak akcie


Znovu ti napíšu že se to snažím udělat na začátku už tak, aby byl přebytek prémia v kapse.
Takhle kupuju akcie ne jinak

Skoro si myslím, že mám trpělivost taky docela velkou



Bezva, teď už se začínáme někam dostávat, teď ale nechápu jednu věc, ty koupíš 10 put opcí a ty ale musí mít výrazně nižší strike cenu, než ta tebou vypsaná put opce, je to tak? Jinak si nedokážu vysvětlit, že by jejich ceny byly stejné?




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 19:30


Citace: Původně zaslal: eppairforce  
Citace: Původně zaslal: Pavel  
Anebo stačí odpovědět na moji jednoduchou otázku, kterou sem píšu už potřetí, třeba se přestaneš vyhýbat odpovědi:

"Tedy kdy přesně jsi koupil ty putky a s jakou strike cenou. To samé ta vypsaná (prodaná) putka - kdy a s jakou strike cenou. Pak na to mrknu a okomentuju."


třeba dnešek
jestli si vlastně nemyslíte, že musí být zasažen strike opce?

příklad:
27/2 jsem koupil SLV JAN 21 22.0 CALL za cenu 35USD/ks
14/4 je cena této opce 83USD/ks

proč jsem ji koupil a kolik ks je jinej film, bylo to ze zisku to vím teda bezpečně

Předpokládám, že si už hravě dohledáte kolik je cena SLV dnes, kolik byla cena SLV při mém vstupu, všimnete si jak daleko je ještě do dosažení strike, jak je fůra času do expirace atd., měl by zujmout ten zisk, který už teď vzniká strike nestrike. A to, co to udělá dosáhneme-li strike ani nemluvě x počet pozic už vůbec nemluvím. vlastně mne teď napadá, že bych si měl koupit někde hodně dole právě teď putky, když už je to v zisku.
Nemyslím si, že laik si je schopen dohledávat vývoj ceny opce během dne třeba půl roku dozadu, psal jsem právě proto jednoduše co za kolik, tohle je jedinej příklad s číslama kterej dávám.

Předpokládám, že je horlivě diskutujícím známo, že nemusím dosáhnout strike a vydělat, protože tam by jinak mohl bejt počátek celodenní zbytečné diskuze.


doplňuji:
takže jsem si dnes koupil SLV JAN15 21 8PUT 15USD/ks
a to si vůbec nemyslím, že by trh měl na 8 klesnout.



Taková jednoduchá a potřetí zopakovaná otázka a ty ses zase vyhnul odpovědi. Proč mě to vůbec nepřekvapuje??:lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 19:36


Citace: Původně zaslal: viky  
Citace: Původně zaslal: eppairforce  
Hele, tohle je těžké, když nejsi ochotný ani shodnout se na nějaké definici rizika. Respektive, na tom se není třeba shodovat, riziko svoji obecně uznávanou definici má a jen díky tomu lze vyčíslit. Mně je naprosto jedno, jakou ty osobně máš k tomu riziku toleranci, jestli ti vadí, když proděláváš, pokud jde trh proti tobě, a kde už ti to začíná vadit natolik, že z pozice vystoupíš, to jsou věci, které mě možná začnou zajímat později. Teď chci prostě jenom vědět, kolik to riziko je. A ne, není nula

no, tak mi ho tam někde označ, kde mám riziko.

co takhle situace (já to provádím třeba i tak mám za sebou několik set opčních obchodů mám různou techniku), kdyby to nefachalo už bych neexistoval jenom na zaplacenejch poplatcích (poplatky započítávám pokdud o něčem mluvím)
nákup 10put opcí v celkové ceně -150
výpis 1 put opce v celkové ceně +150
to celé jako komplexní pozice spread, takže combo v jednom. Na účtu pohyb -150+150 = 0 (0 je to riziko? vždyť to broker provede okamžitě, musí

a pak jsem přiřazen mám tedy 100 akcí proti 10opcím; trh půjde nahoru moje 0 v opcích už zůstane 0, koupené opce nejde do záporu pouze na nulu, moje ztráta je pořizovací cena 0 USD
trh půjde dolů, kam až? 20%? docela dobrý , 50%? úplně super, total propad nejlepší

Budu v zisku nahoru i dolů, nemůžu si pomoct, dělám to tak.
To že nahoru je zisk na stocks je jasný, kdy dle rozmaru (podle toho jak se vyspím, klidně) provedu krytý výpis pro další premium (kde je tam risk? prodám přece za víc než je nákupka, k tomu premium, opce i akcie zmizí z účtu, zůstane zisk v USD)

Nebo bereš jako risk právě ten pohyb akciíí dolů? Čím levnějí a čím víc pořízených opcí pokud možno na nějaké důležité úrovni tím větší efekt. Ono v praxi když vidíš, že to jde silně up tak ti to nedá ještě si cestou něco přikupuješ. Pak ten trh nemá na vybranou. Takže slova typu ,,trefení směru,, tady nevyhovujou. A když to děláš dlouho buduje se ti mnoho opčních pozic na různé strany. Které bys měl přikoupit z časti předešlého zisku. Ono to pak na jednu stranu silně vydělá. A ty opce, které vyšumí bezcenné by měly být riziko? Vždyť třeba z 5000USD zisku v jednom obchodu si tam jen tak ze sportu pro všechny případy něco přokoupíš třeba za 150, 200. Financuješ to z předchozího zisku,

Riziko je asi, udržet koncentraci a vnímat o co jde na trhu. Což při psaní sem moc teda nejde.

Dnes trhy up, díval jsem se ze zvyku po levných putkách, na některé akcie. Nic se mi nelíbilo, rád bych nižší volatilitu, nižší ceny opcí. A co vlastním mám už zajištěno





Takže to lehce shrnu.

Je potřeba mít 100 akcíí. Neměl by to být INTC, ale asi lépe nějaký shit jako CCL.
Koupit levně 10 put opcí za 150 USD. Vypsat 1 put opci a za ni mi nějakej osel dá prémii 150 USD. Takže to vlastně nic nestojí.

A pak už je jedno, co se děje, peníze se jen sypou. Dokonce tolik, že eppairforce psal, že asi přestane pracovat.

Tak to je úplně geniální, že na to nepřišel někdo jiný. Asi budu taky levně kupovat opce, a budu taky bohatý jako eppairforce. :thumbup::thumbup::thumbup:


V zásadě máš pravdu, tímto způsobem analýzu ani nepotřebuju, je mi jedno co se děje se společností, čekám jen kam se vydáme. Raketa je dobrá, i krach. Já myslím, že na to pár lidí přišlo. Mně se analýza tímto přístupem silně zjednodušila. Je to hodně hořká pilulka ale funguje to.
Klidně můžu koupit akcie tímto způsobem na blint, píchnout prstem do mapy. Nedělám to protože mi to přijde neetický a radši podpořím smysluplnou spolehlivou firmu





BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 19:59


Anebo stačí odpovědět na moji jednoduchou otázku, kterou sem píšu už potřetí, třeba se přestaneš vyhýbat odpovědi:

"Tedy kdy přesně jsi koupil ty putky a s jakou strike cenou. To samé ta vypsaná (prodaná) putka - kdy a s jakou strike cenou. Pak na to mrknu a okomentuju."

Pokud ti není jasnej celkovej mechanismus, nebudu to hledat.
Celá věc je sepsána na čtyřech pěti řádcích, jednoduchá.
Pokud to seš schopnej pochopit, seš schopnej takto profitovat.







BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 20:09


Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Citace: Původně zaslal: eppairforce  
Seš sice trpělivej ale pochopils to celý špatně, znova

v současné době nikdy nevstupuju do thu nákupem samotných akcí to je pro mne risk, ale třeba tak jak jsem psal tímto spreadem:

10ks+p/ 1ks-p vzájemným vypořádáním nákupu a prodeje, který proběhne ihned jsme na ceně 0 USD

jsem vzápětí přiřazen 100ks akciíí ale též okamžitě jištěn 10 ks opcí do poklesu.

Takhle jednoduše a rychle to klidně proběhne. Z předchozího příspěvku SLV, vidíš, že nemusí být strike cena dosažena a už to může bejt zajímavé.

Takže ani vteřinu v trhu v tomto případě neriskuju. Nejdřív opce za nulu pak akcie


Znovu ti napíšu že se to snažím udělat na začátku už tak, aby byl přebytek prémia v kapse.
Takhle kupuju akcie ne jinak

Skoro si myslím, že mám trpělivost taky docela velkou



Bezva, teď už se začínáme někam dostávat, teď ale nechápu jednu věc, ty koupíš 10 put opcí a ty ale musí mít výrazně nižší strike cenu, než ta tebou vypsaná put opce, je to tak? Jinak si nedokážu vysvětlit, že by jejich ceny byly stejné?


Tos vážně nevěděl, že levná opce má jinej strike než drahá opce? Nevysvětluji konstrukci opcí jako takovejch. Ukazuju praktické použití. a buď přesnější ,, konečně se někam začínáme dostávat,, bych neřekl ty se někam začínáš dostávat.




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 20:37


Citace: Původně zaslal: eppairforce  
Anebo stačí odpovědět na moji jednoduchou otázku, kterou sem píšu už potřetí, třeba se přestaneš vyhýbat odpovědi:

"Tedy kdy přesně jsi koupil ty putky a s jakou strike cenou. To samé ta vypsaná (prodaná) putka - kdy a s jakou strike cenou. Pak na to mrknu a okomentuju."

Pokud ti není jasnej celkovej mechanismus, nebudu to hledat.
Celá věc je sepsána na čtyřech pěti řádcích, jednoduchá.
Pokud to seš schopnej pochopit, seš schopnej takto profitovat.



Tak ses konečně na čtvrtý pokus přiznal, že ta data odmítáš poskytnout. OK, respektuji to. Tím pro mě tvoje pohádky ztrácí věrohodnost i vypovídací schopnost, jak už jsem psal dříve. Tak se měj a pozdravuj hlupáky, kteří ti na to skočí a uvěří ti:lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 20:47


Citace: Původně zaslal: eppairforce  


Tos vážně nevěděl, že levná opce má jinej strike než drahá opce? Nevysvětluji konstrukci opcí jako takovejch. Ukazuju praktické použití. a buď přesnější ,, konečně se někam začínáme dostávat,, bych neřekl ty se někam začínáš dostávat.



Upřímně, mohl bych tady z tebe dělat blbce celou dobu té naší konverzace, protože tvoje vyjadřovací a argumentační schopnosti jsou naprosto ubohé, ale nedělám to, protože chci, aby ostatní ten systém pochopili. A ve finále jediné, čeho se od tebe dočkám, jsou bohorovné kecy o tom, jak je to všechno naprosto jasné.

Samozřejmě, že to vím, ale existuje ještě varianta rozdílné expirační doby té opce, tam se taky cena liší a může být stejná strike cena. Kdybys na začátku podal všechny důležité informace toho svého systému, tak jak jsme tě o to všichni opakovaně žádali, tak by nám bylo po dvou větách naprosto jasné, co se děje. Místo toho tady zkoušíš dělat chytráka, aniž bys pro to měl sebemenší předpoklady.

Tak ještě jednou pro ty, kteří si z toho všeho chtějí něco rozumného odnést, zkusím zrekapitulovat, co je tím základem:

Rozhodneš se, že chceš nějakou akcii, tak na ni koupíš hromadu levných put opcí s nějakou nepravděpodobně nízkou strike cenou.

Zároveň vypíšeš put opci, která splňuje dva předpoklady - její premium se rovná součtu prémií těch tvých nakoupených opcí - a strike cena se rovná ceně, za kterou bys rád danou akcii koupil. Tím vyřešíš to, že zároveň můžeš koupit akcie za cenu, kterou chceš ty (pokud tu opci někdo akceptuje), a zároveň máš zdarma zajištění proti poklesu ceny.

V průběhu času pak pracuješ s těmi opcemi, které máš jako zajištění poklesu a podle situace na nich realizuješ zisk/roluješ je do budoucnosti a podobně.

Zapomněl jsem na něco?




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 21:37


Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Citace: Původně zaslal: eppairforce  


Tos vážně nevěděl, že levná opce má jinej strike než drahá opce? Nevysvětluji konstrukci opcí jako takovejch. Ukazuju praktické použití. a buď přesnější ,, konečně se někam začínáme dostávat,, bych neřekl ty se někam začínáš dostávat.



Upřímně, mohl bych tady z tebe dělat blbce celou dobu té naší konverzace, protože tvoje vyjadřovací a argumentační schopnosti jsou naprosto ubohé, ale nedělám to, protože chci, aby ostatní ten systém pochopili. A ve finále jediné, čeho se od tebe dočkám, jsou bohorovné kecy o tom, jak je to všechno naprosto jasné.

Samozřejmě, že to vím, ale existuje ještě varianta rozdílné expirační doby té opce, tam se taky cena liší a může být stejná strike cena. Kdybys na začátku podal všechny důležité informace toho svého systému, tak jak jsme tě o to všichni opakovaně žádali, tak by nám bylo po dvou větách naprosto jasné, co se děje. Místo toho tady zkoušíš dělat chytráka, aniž bys pro to měl sebemenší předpoklady.

Tak ještě jednou pro ty, kteří si z toho všeho chtějí něco rozumného odnést, zkusím zrekapitulovat, co je tím základem:

Rozhodneš se, že chceš nějakou akcii, tak na ni koupíš hromadu levných put opcí s nějakou nepravděpodobně nízkou strike cenou.

Zároveň vypíšeš put opci, která splňuje dva předpoklady - její premium se rovná součtu prémií těch tvých nakoupených opcí - a strike cena se rovná ceně, za kterou bys rád danou akcii koupil. Tím vyřešíš to, že zároveň můžeš koupit akcie za cenu, kterou chceš ty (pokud tu opci někdo akceptuje), a zároveň máš zdarma zajištění proti poklesu ceny.

V průběhu času pak pracuješ s těmi opcemi, které máš jako zajištění poklesu a podle situace na nich realizuješ zisk/roluješ je do budoucnosti a podobně.

Zapomněl jsem na něco?


jo, zapomněl jsi napsat kde tam vidíš ta riskantní místa, kolem nich se to celej den motá.




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 14-4-2020 v 21:52


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: eppairforce  
Anebo stačí odpovědět na moji jednoduchou otázku, kterou sem píšu už potřetí, třeba se přestaneš vyhýbat odpovědi:

"Tedy kdy přesně jsi koupil ty putky a s jakou strike cenou. To samé ta vypsaná (prodaná) putka - kdy a s jakou strike cenou. Pak na to mrknu a okomentuju."

Pokud ti není jasnej celkovej mechanismus, nebudu to hledat.
Celá věc je sepsána na čtyřech pěti řádcích, jednoduchá.
Pokud to seš schopnej pochopit, seš schopnej takto profitovat.



Tak ses konečně na čtvrtý pokus přiznal, že ta data odmítáš poskytnout. OK, respektuji to. Tím pro mě tvoje pohádky ztrácí věrohodnost i vypovídací schopnost, jak už jsem psal dříve. Tak se měj a pozdravuj hlupáky, kteří ti na to skočí a uvěří ti:lol:


Prostě ti nic hledat nebudu, protože jestli jsem si koupil /prodal opci v 16hod nebo třebas ve 20hod, nebo vteřinu před zavíračkou ti nic neřeší. Uvidíš jen zavíračku a začal bys ještě víc rozumbradovat. Během dne cena opce je nebe a dudy. Klidně stihneš dvakrát za den vypsat a zkasírovat.

Proč myslíš, že jsem to sem kdy vůbec celý psal? Zkus to vymyslet, já budu zatím pozdravovat ty hloupější než seš ty, jak správně doporučuješ. Slyšels někdy, že nejpitomější sedlák má největší brambory...... budu je pozdravovat




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 11:08


Citace: Původně zaslal: eppairforce  


jo, zapomněl jsi napsat kde tam vidíš ta riskantní místa, kolem nich se to celej den motá.


Ty taky čteš jenom selektivně, jasně jsem psal, že riziko lze posoudit až v momentě, kdy znám celý proces.

Když na to koukám tak, jak jsi to popsal (teda vlastně já), tak jediný problém, který v tuhle chvíli vidím, je to, že ty sice vypíšeš put opci na nějakou cenu, ale reálně té ceny nikdy trh nedosáhne a tudíž tu opci nikdo neuplatní. Finančně ti díky celé té tvojí konstrukci sice ztráta nevznikne, ale v podstatě jsi udělal něco, co nemá žádný efekt a zabil jsi tím nějaký čas.

Máš přehled o tom, jak často se ti něco takového stane, kdy ty sice tu svoji vypsanou opci prodáš, ale ten kupující ji nevyužije a tudíž ty nejsi nucen koupit ty akcie? Nebo děláš nějaké opatření proti tomu, aby se to stalo?




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 12:16


Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Citace: Původně zaslal: eppairforce  


jo, zapomněl jsi napsat kde tam vidíš ta riskantní místa, kolem nich se to celej den motá.


Ty taky čteš jenom selektivně, jasně jsem psal, že riziko lze posoudit až v momentě, kdy znám celý proces.

Když na to koukám tak, jak jsi to popsal (teda vlastně já), tak jediný problém, který v tuhle chvíli vidím, je to, že ty sice vypíšeš put opci na nějakou cenu, ale reálně té ceny nikdy trh nedosáhne a tudíž tu opci nikdo neuplatní. Finančně ti díky celé té tvojí konstrukci sice ztráta nevznikne, ale v podstatě jsi udělal něco, co nemá žádný efekt a zabil jsi tím nějaký čas.

Máš přehled o tom, jak často se ti něco takového stane, kdy ty sice tu svoji vypsanou opci prodáš, ale ten kupující ji nevyužije a tudíž ty nejsi nucen koupit ty akcie? Nebo děláš nějaké opatření proti tomu, aby se to stalo?


vypíšu drahou topci přece, ta je blízko k trhu a je týden do exp. a trh ji samozřejmě dosáhne dostanu 100 ks akci za strike opce třeba 100

jenže to začíná jak jsem psal: trh je řekněme na 100
nákup PUT +10 ks např strike 50 (ks za 15, expirace třeba rok,) celková cena -150
zaroveň zkonstruováno jako spread s vypsanou 1 -put opcí na strike 100 (dostanu +150 premium.)
a) pokud jsem přiřazen mám 100 ks akciíí na strike 100 a 10 ks opcíí na strike 50 s roční expirací

b) pokud nejsem přiřazen získal jsem za 0 10 +p opcí na strike 50, vypsaná opce vyexpirovala, prémium mi ty náklady pokrylo. Nemám akcie

c) Další krok je výpis nové -p opět na blízkém strike získám určitě prémium a možná i akcie
d) atd. atd.

pozn. : Trh nemusí zasáhnout strike 50 tech opcí aby opce začala vydělávat.
Tím mi je jedno co se stane, přinejmenším půl roku.

V praxi nechci být přiřazen hned napoprvé, nebo běžně prémium bývá vyšší než náklad na 10+put, běžně mívám více než deset put opcí i za míň, průběžně přikupuju klidně i za 5 atd. Pak máš nepoměrně velká množství proti akciím. To je důvod proč nebudu vyhledávat za kolik jsem které opce kdy koupil. Je to jednodušší než se zdá




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 12:46


Bylo tomu rozumět už od počátku. Princip tady znovu zopakoval Vitusus a Viki.

Vitusus: předpokládám, že pak dále vypisuje, dokud nebude těch 100ks vlastnit (a bere prémia).

eppairforce, oprav mě jestli to píšu nepřesně.
Opční spread: vypsat 1x PUT tam, kde chci koupit akcie (co největší prémium, blízko u trhu s krátkou expirací) a koupit PUT na tyto akcie daleko od trhu např. s roční expirací za co nejmenší cenu (nejlépe tak, aby prémium zaplatilo koupené PUT).

Jde o to, že lidé tady nejsou tradeři a nemají běžně na účtu 1K-10K volných na takový obchod (včetně mě), přiřazení 100ks "kvalitních" akcií.
Protože to má smysl dělat na akcie, které chce člověk vlastnit, je na nich i dostatečně velký objem a tím i likvidita, což právě může některé dost omezovat. Myslím že naprostá většina volné prostředky proinvestuje (i když ty to takto vlastně děláš taky, ale se zajištěním) na menších objemech (i když třeba pro pana domácího by to smysl mělo).

PS: nekamenujte mě, ale já si eppairforcovo příspěvky přečtu rád a od toho je i toto vlákno ;-)
Respekt a mír všem diskutujícím v tomto koronavirovém čase :-)




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 13:37


Citace: Původně zaslal: eppairforce  


vypíšu drahou topci přece, ta je blízko k trhu a je týden do exp. a trh ji samozřejmě dosáhne dostanu 100 ks akci za strike opce třeba 100

jenže to začíná jak jsem psal: trh je řekněme na 100
nákup PUT +10 ks např strike 50 (ks za 15, expirace třeba rok,) celková cena -150
zaroveň zkonstruováno jako spread s vypsanou 1 -put opcí na strike 100 (dostanu +150 premium.)
a) pokud jsem přiřazen mám 100 ks akciíí na strike 100 a 10 ks opcíí na strike 50 s roční expirací

b) pokud nejsem přiřazen získal jsem za 0 10 +p opcí na strike 50, vypsaná opce vyexpirovala, prémium mi ty náklady pokrylo. Nemám akcie

c) Další krok je výpis nové -p opět na blízkém strike získám určitě prémium a možná i akcie
d) atd. atd.

pozn. : Trh nemusí zasáhnout strike 50 tech opcí aby opce začala vydělávat.
Tím mi je jedno co se stane, přinejmenším půl roku.

V praxi nechci být přiřazen hned napoprvé, nebo běžně prémium bývá vyšší než náklad na 10+put, běžně mívám více než deset put opcí i za míň, průběžně přikupuju klidně i za 5 atd. Pak máš nepoměrně velká množství proti akciím. To je důvod proč nebudu vyhledávat za kolik jsem které opce kdy koupil. Je to jednodušší než se zdá



Rozumím a takhle popsané mi to dává i smysl. Díky za dovysvětlení.



Citace: Původně zaslal: bulinak  
Bylo tomu rozumět už od počátku. Princip tady znovu zopakoval Vitusus a Viki.

Vitusus: předpokládám, že pak dále vypisuje, dokud nebude těch 100ks vlastnit (a bere prémia).

eppairforce, oprav mě jestli to píšu nepřesně.
Opční spread: vypsat 1x PUT tam, kde chci koupit akcie (co největší prémium, blízko u trhu s krátkou expirací) a koupit PUT na tyto akcie daleko od trhu např. s roční expirací za co nejmenší cenu (nejlépe tak, aby prémium zaplatilo koupené PUT).

Jde o to, že lidé tady nejsou tradeři a nemají běžně na účtu 1K-10K volných na takový obchod (včetně mě), přiřazení 100ks "kvalitních" akcií.
Protože to má smysl dělat na akcie, které chce člověk vlastnit, je na nich i dostatečně velký objem a tím i likvidita, což právě může některé dost omezovat. Myslím že naprostá většina volné prostředky proinvestuje (i když ty to takto vlastně děláš taky, ale se zajištěním) na menších objemech (i když třeba pro pana domácího by to smysl mělo).

PS: nekamenujte mě, ale já si eppairforcovo příspěvky přečtu rád a od toho je i toto vlákno ;-)
Respekt a mír všem diskutujícím v tomto koronavirovém čase :-)


Není třeba nikoho kamenovat, ale většina lidí tady opravdu nedělá trading a tudíž třeba pro mě s nějakou základní znalostí toho, jak fungují opce, to bylo popsáno dost nesrozumitelně, proto jsme se dostali do té slovní přestřelky. Jak jsem ale několikrát psal, pokud to někomu funguje, mám z toho radost, přeci jen máme společný cíl a tím je jít do důchodu dříve než budeme staří ;) Nicméně jakýkoliv trading (a i to naše pomalé DGI investování) v sobě nesou nějakou míru rizika a není dobré se úplně tvářit, že to riziko je nulové. Ono to pak zbytečně v lidech vyvolává představu, že jde o nějaký svatý grál, který z tebe udělá rychle boháče.

Nicméně, já bych to tady uzavřel, díky eppairforce za podnětnou a vášnivou debatu a pojďme se zase každý věnovat tomu, čemu rozumíme :)




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 14:10


Svatý grál neexistuje, to musí být jasné všem...



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 16:19


Citace: Původně zaslal: bulinak  
Bylo tomu rozumět už od počátku. Princip tady znovu zopakoval Vitusus a Viki.

Vitusus: předpokládám, že pak dále vypisuje, dokud nebude těch 100ks vlastnit (a bere prémia).

eppairforce, oprav mě jestli to píšu nepřesně.
Opční spread: vypsat 1x PUT tam, kde chci koupit akcie (co největší prémium, blízko u trhu s krátkou expirací) a koupit PUT na tyto akcie daleko od trhu např. s roční expirací za co nejmenší cenu (nejlépe tak, aby prémium zaplatilo koupené PUT).

Jde o to, že lidé tady nejsou tradeři a nemají běžně na účtu 1K-10K volných na takový obchod (včetně mě), přiřazení 100ks "kvalitních" akcií.
Protože to má smysl dělat na akcie, které chce člověk vlastnit, je na nich i dostatečně velký objem a tím i likvidita, což právě může některé dost omezovat. Myslím že naprostá většina volné prostředky proinvestuje (i když ty to takto vlastně děláš taky, ale se zajištěním) na menších objemech (i když třeba pro pana domácího by to smysl mělo).

PS: nekamenujte mě, ale já si eppairforcovo příspěvky přečtu rád a od toho je i toto vlákno ;-)
Respekt a mír všem diskutujícím v tomto koronavirovém čase :-)


Ok, je to tak jak píšeš.





BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 16:24


Citace: Původně zaslal: VSbrok  
uff no vy jste se ale rozjeli, člověk to chvíli není a tady takovej armgedon :(

přečetl jsem to skoro celý a Pavel ma pravdu, nikde eppa neuvedl den nákupu, strike cenu a premium, takže nelze nijak dovodit, jak moc výdělečná/prodělečná strategie to byla.

Do opcí jsem trošku zabrousil a musím říct, že ne příliš slavně a furt mu v ptf jedna vypsaná PUT straší a nevím co s ní, navíc mi blokuje dost podstatnou částku marginu :(

eppa: pokud to chceš nějak ukončit tak napiš něco jako:
xx..yy.zzzz vypsána PUT na strike UU s premiem OO USD
xx..yy.zzzz nakupena PUT na strike UU s premiem OO USD
atd...

pak se můžeme bavit dál, takhle je to opravdu o ničem


Jak se ti to přihodilo s tou vypsanou PUTkou? Jde to proti tobě? Hodně?




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 18:25


Já jsem sledoval toho Kovaříka, co jsem dal Georg na něj odkaz a na mě bohužel působí jako blázen. Jede v nějakém mně nesrozumitelném systému, který věští budoucnost a fundamentálně se zakládá pouze na bludech. Jeho přítelkyně mu topí luxusní dovolenou, kterou by si samozřejmě mohl vytopit sám, když je to tak výdělečné, ale to jsou pouze pro něj drobné, tak ať to solí ona nebo jí nechá brzo vyměnit! :lol: S těmito lidmi se nedá rozumně mluvit, stejně jako s gamblery a jejich pravda je neprůstřelná a nezpochybnitelná, i když je dlážděná finančními nezdary, které se fakticky do jejich součtu úspěchů však nepočítají, protože z více jak 90% by to byla samozřejmě ztráta.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
VSbrok
Junior Member
**




Příspěvků: 40
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 19:21


Citace: Původně zaslal: eppairforce  

Jak se ti to přihodilo s tou vypsanou PUTkou? Jde to proti tobě? Hodně?


trefil jsem jak nejhorší okamžik, tak i nejhorší cenu ... prostě dva v jednom
cena šla hezky nahoru, takže jsem vypsal PUT a den nato šla cena na polovinu, takže hodnota opce mínus $Xk
takže mi to ted blokuje margin
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Whitewalker
Junior Member
**




Příspěvků: 11
Registrován: 17-1-2020
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 19:38


Citace: Původně zaslal: VSbrok  

trefil jsem jak nejhorší okamžik, tak i nejhorší cenu ... prostě dva v jednom
cena šla hezky nahoru, takže jsem vypsal PUT a den nato šla cena na polovinu, takže hodnota opce mínus $Xk
takže mi to ted blokuje margin


Pokud ti sla cena behem 1 dne na 1/2, tak s tim moc nenadelas.
Obecne pokud se k tve PUTce zacne blizit cena, tak se da udelat:

- Odkoupis danou PUT opci a vypises za nizsi cenu na pozdejsi expiraci stejny pocet kontraktu (treba o 2 tydny). Samozrejme ma to svoje nevyhody, pokud cena poleti dolu, tak to budes muset rolovat stale dale a dale a pak je to cim dal tezsi.

- Muzes taky danou PUT opci vzdycky pred expiraci odkoupit a znovu vypsat na stejne striku za stejnou cenu jen dale v case. Budes stale dostavat premium, obzvlaste ve volatilnim trhu. Tady ale fixujes na konkretni cenu na ktere ti opce zustane. Uz jsem nekolikrat takto opci roloval dlouhou dobu a pokazde ziskal slusne premium.

- Ja obsac delam techniku, ktere se rika "Delta neutral hedging". Je to o tom, ze vypsanout PUT opci necham byt a nakoupim opci hned pod vypsanou opci podle delty. Pocet vypsanych PUT opci * delta = pocet nakoupenych opci * delta. Uz se mi hodnekrat stano, ze pri padu dolu jsem pozici zachranil a jeste na ni vydelal.

Tech moznosti jak upravovat obchody je hodne, ale jak jsem napsal, pokud ti akcie za 1 den rubne na 1/2 hodnoty, tak to je smula a nic moc s tim neudelas.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
VSbrok
Junior Member
**




Příspěvků: 40
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 20:25


Jo vím, že teď už s tím moc nenadělám.

Problém je, že teď se nedá moc odhadnout kam cena půjde dál, takže vypsat další PUT na nižší cenu je vcelku rizikové.
Hlavní problém je, že výpis jedné PUT na nižší cenu nepokryje ani ztrátu z vykupu současné PUT.

takže nezbyde než výpis další PUT časem na nižší cenu a současně doufat v růst ceny.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 15-4-2020 v 22:57


Pokud bych se ocitl v podobné situaci, řešil bych nejspíš takto.

vykoupil bych to abych předešel dlouhodobému psychu (vadí mi pak i při jiným rozhodování) a získal klid
postupně bych koupil větší množství opcí z obou stran (levnejch, takže dál od trhu a na delší dobu - protože bych s nima ještě potřeboval během času pracovat. To postupně znamená, že to může pár dnů trvat, nespěchal bych.
Při nákupu těch opcí, bych si hlídal abych je koupil při nízké volatilitě, nebo na druhé straně tržního pohybu (jde-li up, kupuju putky, jde -li down kupuju callky) hlavně co nejlevněji.
Měl bych tendenci to celé ,,hejno opcí,, vždy z druhé strany než kam se trh vydal přirolovat blíž k trhu. Třeba při korekcích.
Nepočítal bych s tím, že mne zachrání opce s expirací třeba na dva měsíce. Musím dát trhu čas aby se předvedl. A on se většinou předvede. A kdyby šel do strany tak bys snad mohl občas i vypsat nad nebo i pod opcemi (s tím bych ovšem moc nespěchal)
Takže potřeboval bys nárust volatility, přesně ten kterej jde teď bohužel proti tobě.
Pokud tomu dáš čas, může to bejt i docela zajímavý.
Vím, že pokud se to stane, bez dalších peněz bych se z toho těžko dostával. Asi jako když máš akcie ve ztrátě tak musíš holt semtam ředit.
Evidoval bych důsledně cashflow abych věděl jak jsem na tom s poplatky.
Udělal bych si plán co budu kdy dělat, a za kolik, zakreslil v grafu, měl to na očích. Podrobně si promyslel, zakreslil co vše může nastat. Přemejšlel bych tak, že chci trh jaksi obkíčit z obou stran
Dokud bych se nevyklidnil, nejspíš bych nic jinýho neobchodoval (ale to má každej jinak)
Pokud bych věděl, že zobchoduji vysoký počet kontraktů, pokusil bych se domluvit s brokerem na snížení poplatků i kdyby dočasně.

varianta b) koupit ITM opce 1x put + 1x call (neosvědčilo se mi to, bylo by to asi nákladnější uvažujeme-li o stejné expiry). Je to už na vstupu tak drahý, že by mne to přineslo psych. nepohodu

pokud jsi to zkusil vypsat na SPY nebo něco podobné kubatůry kde jsou opce drahé samy o sobě, nešlo by to použít. V tom případě bych si vybral akcii, která je levná a koreluje s tou drahou a tam to provedl.

Nebo bych se na to vybodl, prostě zapomněl a ty peníze vybral fakt na úplně jiný akcii, kterou třeba znám. Aplikoval bych popsaný postup na nejpříznivějším tržním místě. třeba na něčem, co bejvá volatilnější a tam bych se vyřádil s menšími náklady.









BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 16-4-2020 v 08:37


Mám podobný problém, jsem zaseklý ve vypsané PUT XOMu strike 55, mám asi ještě 90 dní do expirace (bylo už totiž jednou rolováno asi ze striku 60; něchtěl jsem přijmout asi 100$ ztrátu) a teď je tam nerealizovaná ztráta asi kolem 1400$ (což je víc, než roční příjem z divi). Pro pár $ jsem si vzal moc velký sousto...
Původně, když byla cena ještě poblíž, tak jsem přemýšlel i o výpis CALL na stejném striku i expiraci, kdy by to výrazně snížilo ztrátu, ale jelikož jsem ji nechtěl přijmout, tak jsem teď v mnohonásobně vyšší sekyře.
Jsem rozhodnut XOM převzít a na následných krytých výpisech korigovat ztrátu (respektive spíš poplatit margin, který mi tam vznikne), protože se bojím otevírat nové pozice a možného margin callu, když bude trh padat...

K tomu včerejšku, zkoušel jsem udělat ten opční spread, ale mohu obchodovat najednou jen vždy stejný počet opcí (-1,+1 nebo -10, +10).
Asi se budu muset u brokera (Tastyworks) optat, jestli to jde nějak změnit.




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 16-4-2020 v 09:18


Citace: Původně zaslal: bulinak  
Mám podobný problém, jsem zaseklý ve vypsané PUT XOMu strike 55, mám asi ještě 90 dní do expirace (bylo už totiž jednou rolováno asi ze striku 60; něchtěl jsem přijmout asi 100$ ztrátu) a teď je tam nerealizovaná ztráta asi kolem 1400$ (což je víc, než roční příjem z divi). Pro pár $ jsem si vzal moc velký sousto...
Původně, když byla cena ještě poblíž, tak jsem přemýšlel i o výpis CALL na stejném striku i expiraci, kdy by to výrazně snížilo ztrátu, ale jelikož jsem ji nechtěl přijmout, tak jsem teď v mnohonásobně vyšší sekyře.
Jsem rozhodnut XOM převzít a na následných krytých výpisech korigovat ztrátu (respektive spíš poplatit margin, který mi tam vznikne), protože se bojím otevírat nové pozice a možného margin callu, když bude trh padat...

K tomu včerejšku, zkoušel jsem udělat ten opční spread, ale mohu obchodovat najednou jen vždy stejný počet opcí (-1,+1 nebo -10, +10).
Asi se budu muset u brokera (Tastyworks) optat, jestli to jde nějak změnit.


Myslím, že XOM by nemusel bejt až tak špatně díky závislosti na ceně ropy. Ropa se dřiv nebo později vrátí zpět, tyhle ceny přece nikomu nevyhovují. Vlastním XOM , včera jsem tedy vypisoval CALL opce. Ropu beru jako strategickou součást US ekonomiky ale s vlastní komoditou nemám zájem se zabývat. Čas od času se podívám jak si vede nějaké ETF zabývající se ropou. Xom mám sice zajištěn mým tradičním způsobem. K tomu jako vylepšení používám nákup opcí USO (etf). Ropa předváděla různý kousky a podařilo se mi pořídit cca 25 opcí z obou stran ceny tohoto ETF. V minulosti jsem už úspěšně uzavíral. Mám z toho zároveň dobrý pocit právě kvůli XOM.
Takže půjde li oil dolů (snažím se načuchat sentiment velkejch hráčů, handrkování a tak)- XOM stocks si nechám ale vypíšu CALL opci, USO put v zisku můžu použít, je li to USO hodně hezké, můžu ještě XOM přikoupit . Protože mám z minula i levné XOM put vzdálené, můžu vlastně čekat co mi ještě nadělí. Takhle se postupně vybuduje komplex moribundus kterej do sebe zapadá. Těžko se pak vyjadřovat k jednotlivejm nákupům. Je to už pak prostě parní stroj. To pro inspiraci
Nemylím si, že XOM je zásadně průšvih. Takže nešlo by to trochu podepřít nějakým et?. Nákupem put, žádnej další výpis bych nedělal. To se vždy otočí tak jak nepotřebuješ! V den kdy jde cena ropy dolů, kdy slyšíš špatný zprávy ale levně etf nekoupíš. Takže počkat chvilku.
Ropa pod 20? Už teď brečí pumpaři, nejezdí se tolik, a ještě levný palivo. Kámoš má velkou pumpu a je teda hodně špatnej.
Nakonec ještě třeba XOM přikoupíš, v tomhle případě bych to holt převzal tak jak uvažuješ i ty.




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  7    9    11  12

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 53.5% - SQL: 46.5%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: