Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  58    60  61
Autor: Předmět: Zajímavé zprávy: tisk internet televize
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 8-10-2018 v 15:18

Moneta pohlti Airbank a nasledne dojde k rebrandingu Monety na Airbank. Pokud to chapu dobre. Viz to pdf, ktery jsem nalinkoval. Na tuto transakci bude Moneta emitovat nove 165,6 milionu akcii v dohodnute cene 78,5 Kc. Tyto akcie nebudou mit pravo na dividendu pro rok 2018.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 8-10-2018 v 18:54

Aha, tak k tomu rebrandingu jsem to nedocetl.
Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-10-2018 v 17:28

V Kanade mi bouchl plynovod:
https://globalnews.ca/video/4531983/enbridge-natural-gas-pip...

Nastesti se nikomu nic nestalo a uz jej uhasili.

Enbridge je stale buy:
https://finviz.com/quote.ashx?t=ENB&ty=c&ta=0&p=...

Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 06:32

https://www.kurzy.cz/zpravy/470182-defenzivni-propadak/

Panove, ja tedy nevim, co od defensivnich titulu cekate vy, ale ten clanek mi prijde uplne mimo. Hodnotit "defensivnost" titulu na zaklade 1-2 denni korekce celeho trhu mi prijde zcestne. Podle me jde hlavne o to, do jake kategorie spada zbozi/sluzba, ktere firma vyrabi/poskytuje. Cim vice se jedna o zbozi/sluzbu naprosto nezbytnou pro fungovani cloveka, tim mene je prece spolecnost odolna vuci ekonomickemu cyklu. Samozrejme hraji roli i jine faktory, tento je vsak rozhodujici. Spolecnosti tolik nekolisa zisk, nemusi casto pristoupit k sekani dividendy apod. Rozhodne to ovsem neznamena, ze bude takova spolecnost odolna vuci trznimu vyprodeji. JE take nutne si uvedomit, ze ne kazda akcie, ktera je dnes predrazena a nepatri do sektoru health/utility/consumer defensive/telecom je nutne cyklicka. Ve svete probihaji urcite technologicke trendy, spotrebitele povazuji za zivotne dulezite i jine veci, nez je jidlo a dalsi recese ukaze, ceho jsou lide ochotni se vzdat a prestat za to utracet penize.

Jak vidite treba takovy Netflix? Lide zacnou odhlasovat sluzbu? NVidia prestane vyrabet cipy, firmy najednou prestanou utracet na software of Microsoft? Apple vyda novy iPhone a lide na nej prestanou stat fronty? Je mi jasne, ze je toto velmi zjednoduseny pohled a je treba na celou ekonomiku koukat ponekud agregatne, ale stejne...

Mé dividendové portfolio:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco
Technologie: International Business Machines, CISCO
Telekomunikace: AT&T, Telefonica SA
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer, Bayer AG
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP

Mé spekulace:

DXC Technology, Micron Technology
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 08:49

Mne se v clanku nelibi jen: "z tradicnich dividendove hojnych telekomunikaci vznikl sektor s mnohem nizsim dividendovym vynosem.''
Prece nase telekomunukace AT&T, Telefonica, D.Telekom, Vodafone, Verizon maji vynos dividendy 4% az 6%. Ne?

Jina vec:
Apple neni cislo 1. Nejvice smartfounu prodava Samsung, pak Huawei, a Apple prodava temer 2x mene smartfounu nez Samsung.
Nemela by se ta predrazena akcie kupovat, kdyz je to cislo 3. Neverim ani te velike kvalite u Apple. Vzdyt je Apple levne zbozi vyrobene v Cine a prodavane na zapade za 8x vyssi cenu, nez je vyrobni hodnota v Cine.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 16:29

Predseda parlamentu CR Vondracek za zlocineckou prorusackou stranou ANO 2011 se sesel v Rusku s osobami velice blizkymi Putinovi - Vjaceslavem Volodinem a Valentinou Matvijenko. Oba jsou na seznamu nezadoucich osob EU a USA a maji taktez zablokovana konta a majetky. Akorat mi neni jasne, co tam mohl projednavat s temi zlocinci, ale on asi ty lidi nepovazuje za zlocince, kdyz se zapsal do zlocinecke strany ANO 2011? Nedavno jsem sledoval rozhovor s Nadezdou Tolokonnikovou, ktera je ze skupiny Pussy Riot a jeji byvaly manzel byl nedavno priotraven skopolaminem a byl prevezen do berlinske nemocnice. Jeji nedobrovolny straveny pobyt ve vezeni prirovnava ke koncentraku a samozrejme nenavidi vraha Putina. Myslim si, ze by soudruhovi Vondrackovi prospel stejne dlouhy pobyt v tomto ozdravnem zarizeni, kde se neposlusnost tresta bitim, zakazem sezeni, bez jidla a malo spanku, takze za 14 dni chodi clovek jako chodici mrtvola s velkymi kruhy pod ocima z te prilisne pece. Je to velky hnus a blbci by se meli stydet, ze voli takova nelidska monstra:exclamation: :dork::punk::grind:
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 16:46

Nevidim rozdil v tom, ze se Vondracek kamaradi s Rusy, nebo americane se Saudy, kteri ctvrti novinare, kdyz uz se maji vyhlasovat sankce, tak vsem stejnym metrem.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 18:32

Saudove vsak neokupuji cizi uzemi jako Rusaci. Kdo nema rad USA a EU, ten by tedy nemel vlastnit jejich akcie. Nabizi se jim akorat bolsevicke ruske nebo z rozvojovych statu. Vondracek je smejd!
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 18:40

Saudska Arabie okupuje uzemi Jemenu.

Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco

Mé spekulace:

Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-10-2018 v 19:53

Stando, Vondacek mi muze byt ukradeny. USA jsou lepsi nez Rusko, protoze tam funguje lepe pravni system, ale jinak maji dost spolecneho. Co se tyce investovani, tak neinvestuji v nejakem state proto, ze je mam rad, ale proto, abych mel z toho prospech ja, cimz je vlastne vykoristuji odcerpavanim dividend. Takze pokud nemas rad Rusko, tak bys mel investovat prave z tohoto duvodu tam.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-10-2018 v 17:29

Wiki, vubec nikoho nevykoristujes, protoze si ty narody mohou sami za to, ze nekupuji vlastni akcie a radeji ty prachy probendi za voloviny. Ja sam jsem ze zacatku z toho mel take dost velke problemy, protoze jsem nechapal, jak je mozne, ze investovanim se da vydelat daleko vice penez nez poctivou praci? Prace je sice poctiva, ale s nizsi pridanou hodnotou, coz ji vyrazne degraduje v kombinaci s neschopnymi majiteli firmy, kteri hloupe utraceji za draha auta a jine blbosti a na obnovu zarizeni a lidi krasne s*rou! Dnes mi byla podepsana vypoved. Koncim se zamestnanim 29.11.2018 a pujdu na podporu nebo si zaridim nejakou nenarocnou brigadu, az se budu hodne nudit. 2x - 3x tydne skocim mame na nakup, pokud bude chtit, takze se nudit opravdu nebudu.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-10-2018 v 19:12

Stando blahopreji ti k tomuto rozhodnuti. Ja jsem skoncil jiz pred 5-ti lety a nelituji. Mel jsem nasetreny rezervy pro pripad, ze by byla realita tvrdsi, nez predpokladana, ale je to v pohode. Za pet let jsem mel 4x rozpocet prebytkovy, pouze 1x jsem byl v deficitu a to kvuli chybe v nerealizovani zisku a naslednemu propadu cen. Avsak krome prijmu z akcii mam i dalsi prijmy, se kterymi si vystacim hlavne diky malym nakladum na bydleni. Co se tyce aktivit, tak jsem postupne nabaloval dalsi a dalsi, az jsem se letos rozhodl nektere omezit, takze nuda ani nahodou. Tvoje zkusenosti rentiera budou urcite zajimat pripadne cekatele na odchod ze zamestnani. Preji hodne stesti.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-10-2018 v 22:58

Stando gratuluji! A preji uspesny start do noveho zivota!
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-10-2018 v 02:46

Mockrat dekuji, snad se bude darit. Po tech letech je clovek uplne vystavenej a nejvic me s*re, ze delam s lidmi, kteri nemaji odpovednost a praci prevaluji na druheho ze sve lenosti. Takto jsem si postupne nabalil na sebe tolik prace, ze me to unavuje. Mam tam par solidnich lidi, kteri se chovaji obdobne jako ja, ale ostatni se proste vezou. Pokud by mel majitel zajem, tak by to tam vypadalo uplne jinak. Cely zastaraly prumyslovy komplex je vsak v uzemnim planu a pocita se do budoucna s jeho likvidaci, takze rozumny mlady clovek by mel utikat, lec co mu sily staci. Novodobi kapitalisti prevazne s komunistickymi koreny firmu koupenou za hubicku tedy vysaji spatnym hospodarenim jak upiri, a pote protoci jen hloupe penize a vsechno funkcni zanikne, protoze neni zadna koncepce do budoucna a taktez z tohoto duvodu se nemodernizuje a neinvestuje. Je to jeden z duvodu, proc CR nema kapitalistickou zakladnu z domaci provenience, a tudiz tu nemuze vzniknout pravicova strana, ktera by tyto principy chranila. Sekund*rne tu vznika odpor k investicnim trhum obecne, protoze to je vizitka neuspesnosti takzvane ceske cesty, coz je ekonomicky i spolecensky nefunkcni blabol.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-10-2018 v 07:02

Stando gratuluji! Takove zpravy o neefektivite v soukromem sektoru me prekvapuji. Osobne jsem ve statnim a o neefektivite bych mohl vypravet... a to nemluvim o mezinarodnim prostredi, kde se uz tri mesice pohybuji. Kdybych mel spocitat, kolik lidi tu pracuje a kolik si jenom tak chodi na kaficko a do posilovny, tak se dostanu k pomeru 1:9 a to opravdu neprehanim :lol:

Mé spekulace:

Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-10-2018 v 09:48

Rekl bych, ze je to vsude stejne = soukrome / statni, ceske / mezinarodni ... vsude jsou lide schopni a pracoviti a lide naprosto neschopni chodici se do prace spise zahrat a popovidat si ... Momentalne se pohybuji v soukrome mezinarodni spolecnosti (s CR nema nic spolecneho) a vedle opravdu sikovnych dricu je tu spousta lidi o kterych netusim, proc tu vlastne jsou a jakou pridanou hodnotu spolecnosti prinaseji ... takze asi neresit ostatni, koukat na to, aby zustavala nejaka prace za nama a tim jsme se vypracovavali vejs a k lepsim prijmum a mohli se tak snaze a drive zabezpecit na brzky odchod do predcasneho duchodu vstric cestovani po celem svete a uzivani si zivota :)
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-10-2018 v 17:10

Mne nase nova personalistka radila, jak si rict o vice penez. Je rocnik 1974, coz je skoro na urovni mych mladsich sourozencu. Ja jsem si o to nikdy nerikal, protoze moje vedouci sama by mela ohodnotit moji praci. Radeji se stara o sebe a na ostatni kasle. Je to neschopny clovek, ktery se neumi vzit za sve lidi. Mladsi generace vyuziva sveho veku na natlak vedeni spolecnosti ve svuj prospech, bohuzel je to v neprospech starsi generace, ktera pro vedeni firmy uz neni tak perspektivni. Lepsi pracovni navyky a zkusenosti jsou k nicemu. Podle meho soudu by se melo platit podle pracovniho vykonu bez ohledu na vek a zkuseny vedouci pracovnik by to mel ocenit, aby ve firme byl klid a zbavil se zbytecneho balastu, protoze firma by mela jet predevsim na zisk a poklidnou firemni kulturu, jelikoz v soudruznem pracovitem kolektivu se dosahuje daleko lepsiho vykonu, nez v rozhadane nekonzistentni parte. Jinak ten pozemek, ktery poridili za 3 mega pred 25 lety by mel mit cenu 500 mega. Z venkovskych bolsevickych kolchozniku se tak razem pres noc stali pohadkovi multimilionari. Jak bych pouze odecetl zhuntovany prumyslovy komplex a zbytek bych zdanil 90%. Neni mozne, aby bolsevicka levarna mela zelenou s dosahem na pristi generace! :grind:
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-10-2018 v 20:28

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Wiki, vubec nikoho nevykoristujes, protoze si ty narody mohou sami za to, ze nekupuji vlastni akcie a radeji ty prachy probendi za voloviny. Ja sam jsem ze zacatku z toho mel take dost velke problemy, protoze jsem nechapal, jak je mozne, ze investovanim se da vydelat daleko vice penez nez poctivou praci? Prace je sice poctiva, ale s nizsi pridanou hodnotou, coz ji vyrazne degraduje v kombinaci s neschopnymi majiteli firmy, kteri hloupe utraceji za draha auta a jine blbosti a na obnovu zarizeni a lidi krasne s*rou! Dnes mi byla podepsana vypoved. Koncim se zamestnanim 29.11.2018 a pujdu na podporu nebo si zaridim nejakou nenarocnou brigadu, az se budu hodne nudit. 2x - 3x tydne skocim mame na nakup, pokud bude chtit, takze se nudit opravdu nebudu.

_________KONEC QUOTE____________

Stando, gratuluju k tomuto zasadnimu rozhodnuti. Drzim palce aby ti vse dale v zivote vychazelo dle tvych predstav a nebo aby se to komplikovalo co nejmene. A samozrejme preju ti aby tve preskladani portfolia z rustoveho na dividendove bylo funkcni a dostaval jsi prilepseni k duchodu za tvou mnohaletou disciplinu s dvema bankovnimi tituly ;-)

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,81 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV, UNH
Technology ____________ CSCO, MSFT
Communications ________ T, VZ
Utilities _____________ DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

TOP 8 největších pozic: PEP, MO, JNJ, T, NEE, O, MA, MSFT

spekulace: Micron Technology

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-10-2018 v 21:45

Michale, tobe se povede o mnoho lepe nez mne, protoze jsi mlady clovek a vubec jsi nezazil bolsevismus. Domnivam se, ze ti bude bohate stacit setrit 20 let, a pak se budes moct na praci vyflaknout a stanes se svym panem. Preji to vsem rozumnym mladym lidem, kteri setri a nevyhazuji penize za ptakoviny. Zivot neni jen o hloupem rozhazovani a hromadeni penez, ale i o pomoci druhym lidem, kteri potrebuji pomoc, protoze si nemohou sami pomoct. Myslim si, ze by mi to i muj zivot naplnovalo beze zbytku nekomu pomoci, nez doma necinne sedet nad PC a neustale si stezovat a potajmu chlastat. Veskere domaci prace mi nedelaji problemy, ale chtel bych pomahat lidem, kteri si to opravdu zaslouzi. Mam kamarada, ktery by to i potreboval casem, ale kvuli praci je to pro mne pase. Jeho kamarad pres motorky doktor Pavko mu vloni upravil trochu plice a on ten nerad kouri a zije dal!(tam by ta pomoc byla samozrejme zdarma):lol: Pred Vanoci se na nej pujdu mrknout, a pak bych mu mohl i pomahat. Stacilo by mi, aby mi ti smejdi platili zdravotni pojisteni, dopravu MHD, dane a zbytek bych si financoval rad sam a mel alespon 5 lidi tydne na 3 - 4 hodiny - uklid, vareni, pradlo. Videl jsem dokument z Taiwanu, a tam to alespon velice dobre funguje, kdy mladi lidi na sve prarodice a rodice nemaji cas kvuli velke vzdalenosti prace a mistni podnikatel ten socialni servis zaridi. Moje mama chtela byt zdravotni sestra a ja mam geny po ni.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-10-2018 v 07:12

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/486711-madarum-naro...

Pomerne usmevny navrh, ale v nesvobodne zemi, jako Madarsko, bych se tomu ani nedivil. Je to asi na urovni zakazu nezdraveho jidla. Zajimalo by me, jak by to asi ovlivnilo Madarsky statni rozpocet, argument s tim, ze naklady na lecbu jsou vyssi, nez prijmy je nesmyslny. Dan z alkoholu a tabakovych vyrobku je vetsinou slusnym prispevatelem do verejnych financi. Pokud lidem zakazete jednu vec, najdou si jinou. Lide zacinaji kourit/chlastat/fetovat z urcitych duvodu, ktere zakazem koureni nezmizi. Dojde tak jen k posunu k jine navykove latce. Formulace zakazu tabakovych vyrobku v ustav by byla jiste usmevna :lol: Navic by sel zakaz proti celosvetovemu trendu leglizace jinych navykovych latek.

Prosezeni tohoto zakona hodnotim jako nepravdepodobne (15-20% pravdepodobnost). Pokud by zakon prosel, melo by to v dlouhodobem horizontu nepatrny vliv na spolecnosti PM, BTI z toho duvodu, ze Madarsky trh je maly. Jedine riziko spociva v tom, ze by se k navrhu pripojily i dalsi zeme.

Mé spekulace:

mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 23-10-2018 v 16:32

Zajimavy clanek o DRIPU:
https://money.usnews.com/investing/dividends/articles/2018-1...
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 23-10-2018 v 16:55

Citace: Původně zaslal: mar.hladik  
Zajimavy clanek o DRIPU:

Hezke. Jen nevim zda v CR je mozne:
1) dostat frakce kusu
2) DRIPovat bez komise. Mysleno bez poplatku brokerovi (Lynx, Degiro,...) Vim, ze jsou spolecnosti, ktere maji no-fee DRIP ale i takove, kterym se za to musi platit
3) nejak zajistit aby se DRIPovaly nezdanene dividendy misto zdanenych (jinak by to lehce pozbyvalo smysl)

Tusim ze se to tu zde vsechno resilo, ale chtel jsem hlavne popsat me poznamky po precteni clanku

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,81 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 23-10-2018 v 17:13

Citace: Původně zaslal: michal.holik  
Zajimavy clanek o DRIPU:

1) dostat frakce kusu
2) DRIPovat bez komise. Mysleno bez poplatku brokerovi (Lynx, Degiro,...) Vim, ze jsou spolecnosti, ktere maji no-fee DRIP ale i takove, kterym se za to musi platit
3) nejak zajistit aby se DRIPovaly nezdanene dividendy misto zdanenych (jinak by to lehce pozbyvalo smysl)

Tusim ze se to tu zde vsechno resilo, ale chtel jsem hlavne popsat me poznamky po precteni clanku

Michale, obavam se, ze na DRIP se vzdy pouzije netto, tedy jiz zdanena dividenda. V tom je jeden z hlavnich rozdilu oproti Scrip programu, ktery ovsem spolecnost musi sama pro vyplatu dividendy nabizet (v soucasnosti napr. HSBC) - v pripade Scrip je pocet novych kusu dividendy pocitan na zaklade deklarovane referencni ceny za akcii z cele brutto castky dividendy.

Jinak osobne pouzivam DRIP na Shellu a zadne frakce nedostavam, dostavam pouze cele kusy akcii, na ktere mam narok, a zbytek je mi vyplacen v hotovosti. Poplatek za DRIP je cca 0.375% z netto dividendy.

EDIT: O necem podobnem jsem tu jiz psal drive: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&goto=search&a...
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-10-2018 v 06:26

Citace: Původně zaslal: Alvarez  
Citace: Původně zaslal: michal.holik  
Zajimavy clanek o DRIPU:

1) dostat frakce kusu

Michale, obavam se, ze na DRIP se vzdy pouzije netto, tedy jiz zdanena dividenda. V tom je jeden z hlavnich rozdilu oproti Scrip programu, ktery ovsem spolecnost musi sama pro vyplatu dividendy nabizet (v soucasnosti napr. HSBC) - v pripade Scrip je pocet novych kusu dividendy pocitan na zaklade deklarovane referencni ceny za akcii z cele brutto castky dividendy.

Jinak osobne pouzivam DRIP na Shellu a zadne frakce nedostavam, dostavam pouze cele kusy akcii, na ktere mam narok, a zbytek je mi vyplacen v hotovosti. Poplatek za DRIP je cca 0.375% z netto dividendy.

EDIT: O necem podobnem jsem tu jiz psal drive: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&goto=search&a...

Diky!

zanek
Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-10-2018 v 21:54

Tak toto je naprosta bomba. https://newsroom.ibm.com/2018-10-28-IBM-To-Acquire-Red-Hat-C...

Jsem zvedav jak to zitra zahybe s akciemi firem. Nicmene smerovani IBM ke cloudu se titmo stava jeste jasnejsi. K tomu ma RedHat svuj vlastni hypervisor spoustu patentu apod.
 Stran:  1  ..  58    60  61