Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2
Autor: Předmět: Pojištění důchod byt vklad kredit
Stanislav
Member

[*] Zasláno 9-8-2019 v 06:51

Pavle, po čtyřítce jsi už pro společnost odepsaný. Kolega z práce odcházel z výroby na jiný flek, protože si začal předělávat byt za Prahou a dojíždění by se mu moc prodražilo. Byl to bývalý narkoman, ale vydrápal se z toho velice solidně. Byl vyučený zedník a vzal si holku, která měla vysokou školu a dnes s ní má 3 holky. Asi k tomu pomohly hodně vztahy v rodině, protože jeho otec byl alkoholik a povětšinou se rivalita v negativním smyslu převádí na syna, aby měl otec dominantní roli v rodině jako vůdce smečky. Setkal jsem se s tím v hodně rodinách a i já jsem byl de facto oběť. Prostě odcházel na jiné místo v místě bydliště a vůbec nebylo zřejmé, jestli ho vůbec vezmou, protože mi říkal, že je tam v čerstvých 40 letech prostě už stařec. Neozývali se snad 3 týdny, ale on si sliboval, že zavolají a taky že jo. Pak tam přišel ještě pracovat na odpolední brigádu, protože potřeboval peníze, ale za jiný prachy a udělal jim práci spolehlivě. Dělali velké frajery, že je nahraditelný, ale měl jediný papíry na náklaďák i s ADR. Potom kluci jezdili s dodávkami jak blázni a mercedes náklaďák se jim válel bez užitku ve stodole. To trvalo snad 2 roky, než našli za něj náhradu a ještě to bylo jen na smlouvu o dílo a ne na trvalo. Pokud by mu ti blbci přidali hned, aby neodcházel, tak se nemuseli vystavit takovým zbytečným problémům. Žádal je o zvýšení o pouhých 4000 Kč!!!

Já jsem nastoupil v roce 2003 a bylo to tam hrozně bezva, ale až do krize, která počala začátkem roku 2008. Po roce 2008 jsme výrazně zeštíhleli skoro o 50%, takže úměrně tomu přibyla i práce. Produktivita práce mi tak meziročně poskočila o 100% a plat byl naopak snížen, protože v ČR začala recese. Otěže fabriky převzali postupně mladí kapitalisti a začalo být zle, protože příliš švagrů na jednom bagru. Jelikož v roce 2007 jsem si vzal půjčku na akcie, tak bych nemohl odejít, ani kdybych chtěl. V následujícím roce jsem platil plastová okna nadoraz, takže jsem byl i rok bez lednice, která se mi v této době vysypala. Půjčil jsem skoro 40.000 Kč známým, ale peníze se mi už nevrátily. Bez těchto ,,známých,, bych měl daleko snadnější život. V Praze byla dost velká nezaměstnanost a vím, že můj kamarád i v roce 2005 sháněl velice těžce práci a jako inženýr skončil jako pilot dodávky. Šéfová tam rozkřikovala, že jim leze do zadku a že chtěl jezdit. Opak byl však pravdou, protože si ho zavolal nejstarší kapitalista a hodil ho jako rybu do vody. Buď budeš jezdit dodávkou, kterou viděl poprvé v životě nebo máš výpověď, tak si vyber! Já jsem vždycky přicházel do zaměstnání z ulice a nemám žádné pochyby o tom, že i zde budu plnit funkci derviše. Už některé střípky vylézají na povrch při osobním setkání. Na vrátnici 3 benga v přesyceném stavu a uvnitř v baráku aparát v kapitalistickém hávu s komunistickým myšlením. Naštěstí to mám jen na pár let a 59 let, což je za tři a čtvrt roku bude můj první jistý výstup. Do 60 let to odsloužím na pracáku, a pak bych zřejmě zažádal o předčasný důchod. Mám napočítáno zběžně, že bych mohl ušetřit nejméně půl milionu, takže na výstupu bych měl možná už 3 mega, což by bylo dostačující, i kdybych měl 7000 Kč důchod, což jsem si vypočítal předběžně. Já si spíše myslím, že se jim nikdo nehlásil za ty peníze a potřebovali chlapa? Peníze sice nebudou nijak závratné a smlouva je pouze na rok. Není to práce pro ženskou, hlavně pro kancelářskou línou běhnu, tak jen doufám, že tam ty poslední 3 roky doklepu ve zdraví? Zaručeně půjdu do lepšího, než jsem předtím dělal, alespoň po zdravotní stránce, protože tam jsem si vyloženě huntoval zdraví. Bude mě těšit, že přijdu mezi nové lidi, abych si vyčistil mozek od těch některých nepříjemných lidí. Pro mne to je strašné pomyšlení, že už vím dopředu, co ten člověk bude říkat. Vím to z rodiny, že když se začnu bavit o akciích, tak se všichni ježí. Tady se naštěstí o tom smí mluvit a je to dokonce i povinnost, takže si aspoň nepřipadám jak blázen! Doufám, že listopad v hospodě to jistí nebo prosinec? Lépe by to bylo nechat na pátek, abych se mohl vyhajat. Už mi to v mém stařeckém věku tak moc nejede.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Junior Member
**

[*] Zasláno 24-8-2019 v 08:46

Hmm, Stando, esej jak z praku a brilantni tah na branku, to teda mas!!!:thumbup::thumbup::thumbup:
Stanislav
Member

[*] Zasláno 24-8-2019 v 12:40

Roberto, bylo by to fajn, pokud by se světová ekonomika ustálila. Bude to stále častěji kolísat a je možné, že některé silné tituly se mohou úplně zbortit, což bude vytvářet nečekané ztráty. Demografický nežádoucí efekt hrozí hlavně v Japonsku a v Evropě. Ekonomika zde začne jednoznačně zpomalovat a v lepším případě stagnovat. Vzhledem k tomu, že DAX z velké části patří cizincům, tak se v příštích letech můžeme dočkat i toho, že se tradiční výroba bude stěhovat i mimo území Německa kvůli nedostatku pracovních sil. Pokud budou chtít Němci udržet výrobu, tak budou muset dovézt lidi nebo je stáhnout z okolních chudších států. Dnes je prý v Německu 21 mil. cizinců, což je 25% obyvatelstva.

Možná se tomu za svého života vyhnu, protože mi k dosažení průměrného věku dožití zbývá už pouhých 20 let. Nejsem totiž Kostěj Nesmrtelný!:lol:
Mindoro
Junior Member
**

[*] Zasláno 27-8-2019 v 13:12

Aby to nebylo jen o akciích, dnes jsem si zafixoval cenu elektřiny na rok 2020 za 999,-bez DPH , stálý plat 0 Kč, což při mém odběru činí necelé 2 000,- úspory oproti současnému tarifu. Dále jsem minulý týden založil účet u Monety ( dávají 1000,- Kč bonus) s přidruženým spořícím účtem s 2% úrokem, kde jsem přesunul prostředky z ukončeného termínovaného vkladu. Je dobré občas překonat svou lenost a hoďku, dvě strávit možnostmi co daný měsíc nabízí, ať se ta naše koule nabaluje rychleji
bulinak
Junior Member
**

[*] Zasláno 27-8-2019 v 13:23

Citace: Původně zaslal: Mindoro  
Aby to nebylo jen o akciích, dnes jsem si zafixoval cenu elektřiny na rok 2020 za 999,-bez DPH , stálý plat 0 Kč, což při mém odběru činí necelé 2 000,- úspory oproti současnému tarifu. Dále jsem minulý týden založil účet u Monety ( dávají 1000,- Kč bonus) s přidruženým spořícím účtem s 2% úrokem, kde jsem přesunul prostředky z ukončeného termínovaného vkladu. Je dobré občas překonat svou lenost a hoďku, dvě strávit možnostmi co daný měsíc nabízí, ať se ta naše koule nabaluje rychleji

Když jsem si nedávno zakládal spořák u Monety, tak ta akce ještě neběžela :crazy:
Od koho máš stálý plat za 0 Kč?

AT&T,AbbVie,Walgreens,Tanger Factory Outlet Centers,Exxon Mobil,Altria,Wells Fargo,Cardinal Health,Archer-Daniels-Midland,Omega Healthcare,Kellogg,Phillips 66,Vodafone,New Residential Investment; ČEZ, O2, PM, Moneta
Mindoro
Junior Member
**

[*] Zasláno 27-8-2019 v 13:28

Tuším , že to není na spořák, musíš založit Tom účet jako první.
Bohemia Energy - Start ++, doporučuji neotálet, zřejmě produkt brzo stáhnou.
bulinak
Junior Member
**

[*] Zasláno 27-8-2019 v 13:39

Já vím, ale předtím se mi to nenabídlo, teď to nabízí nejprve založení b.ú...
K Bohemia Energy bych asi raději nešel, ale dej po čase vědět, jestli je vše ok.

AT&T,AbbVie,Walgreens,Tanger Factory Outlet Centers,Exxon Mobil,Altria,Wells Fargo,Cardinal Health,Archer-Daniels-Midland,Omega Healthcare,Kellogg,Phillips 66,Vodafone,New Residential Investment; ČEZ, O2, PM, Moneta
Stanislav
Member

[*] Zasláno 7-9-2019 v 13:45

Máte někdo zkušenosti s darovaním nemovitosti v rodině? Našel jsem nějaký formulář, kde by se to dalo opsat a pouze nechat ověřit podpisy na Czech pointu. Jakmile do toho strčí rypák nějaký advokát, tak ten cár papíru zdraží o více jak 3.000 Kč a stejně není záruka, že to udělá dobře. Jde o to, aby to mělo ty správné náležitosti, a poté dát návrh na vložení do KN. Daň se z toho samozřejmě neplatí a nabyvatel-obdarovaný to bude muset přihlásit k dani z nemovitosti. Už se to táhne více jak 1,5 roku a můj synovec se střední školou s maturitou stejně jako já to není schopen vyhledat na internetu nebo se zajít někam zeptat, aby se to konečně posunulo dopředu. Přes noc chrápe v práci za peníze, takže pak má celý den volno. Já se z té bejkárny vůbec neutrhnu, takže si to bude muset vyběhat sám. To vyběhávání jsem naštěstí podědil po mé mámě, takže si dovedu mnohdy poradit.
Pavel
Member

[*] Zasláno 7-9-2019 v 16:28

Co třeba tady Stando:

https://www.vzory.cz/vzory/nemovitosti-byty/darovani-nemovit...
 Stran:  1  2