Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4  5
Autor: Předmět: Pojištění důchod peníze vklad kredit byt
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 13:28


Tuším , že to není na spořák, musíš založit Tom účet jako první.
Bohemia Energy - Start ++, doporučuji neotálet, zřejmě produkt brzo stáhnou.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 13:39


Já vím, ale předtím se mi to nenabídlo, teď to nabízí nejprve založení b.ú...
K Bohemia Energy bych asi raději nešel, ale dej po čase vědět, jestli je vše ok.




stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 13:45


Máte někdo zkušenosti s darovaním nemovitosti v rodině? Našel jsem nějaký formulář, kde by se to dalo opsat a pouze nechat ověřit podpisy na Czech pointu. Jakmile do toho strčí rypák nějaký advokát, tak ten cár papíru zdraží o více jak 3.000 Kč a stejně není záruka, že to udělá dobře. Jde o to, aby to mělo ty správné náležitosti, a poté dát návrh na vložení do KN. Daň se z toho samozřejmě neplatí a nabyvatel-obdarovaný to bude muset přihlásit k dani z nemovitosti. Už se to táhne více jak 1,5 roku a můj synovec se střední školou s maturitou stejně jako já to není schopen vyhledat na internetu nebo se zajít někam zeptat, aby se to konečně posunulo dopředu. Přes noc chrápe v práci za peníze, takže pak má celý den volno. Já se z té bejkárny vůbec neutrhnu, takže si to bude muset vyběhat sám. To vyběhávání jsem naštěstí podědil po mé mámě, takže si dovedu mnohdy poradit.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 16:28


Co třeba tady Stando:

https://www.vzory.cz/vzory/nemovitosti-byty/darovani-nemovit...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 17-9-2019 v 16:49


Mnoho obyvatel České republiky během dlouhých let zaplatilo 100.000 korun (nebo víc :question: ) na důchodové připojištění
s podporou státu, aby se jim zvýšil důchod o 700 korun. ;) A jejich investovaná suma u pojišťovny bude ubývat,
až nezbyde nic.

Já jsem raději koupil za pár milionů korun 25 solidních dividendových akcií, abych na počátku důchodu dostával
z dividend stejně peněz jako z důchodu a za 10-20 let několikrát víc peněz z dividend než z důchodu
a suma v akciích bude stále přibývat a později ji zdědí děti. A nemusí ani pracovat za peníze, ale třeba zadarmo.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-11-2019 v 13:56


Kontrolou účtu Doplňkového penzijního spoření (DPS) u NN Penzijní společnosti jsem zjistil, že můj Růstový účastnický fond zhodnotil od začátku roku majetek o 17%. Fond umožňuje zdarma 1x v kalendářním roce přechod k jinému fondu téže společnosti (např. konzervativnímu, který na výkyvy trhu nereaguje).
O přechodu uvažuji, protože se obávám korekce akciového trhu a tím vymazání dosaženého výnosu s tím, že po korekci bych zřejmě bezplatně (do dvou měsíců zde máme nový kalendářní rok a opět možnost jednoho přestupu zdarma) přešel zpátky. Má někdo s takovým postupem zkušenost?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Martin
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 3-11-2019
Offline


[*] Zasláno 9-11-2019 v 14:48


Citace: Původně zaslal: Wiki  
Kontrolou účtu Doplňkového penzijního spoření (DPS) u NN Penzijní společnosti jsem zjistil, že můj Růstový účastnický fond zhodnotil od začátku roku majetek o 17%. Fond umožňuje zdarma 1x v kalendářním roce přechod k jinému fondu téže společnosti (např. konzervativnímu, který na výkyvy trhu nereaguje).
O přechodu uvažuji, protože se obávám korekce akciového trhu a tím vymazání dosaženého výnosu s tím, že po korekci bych zřejmě bezplatně (do dvou měsíců zde máme nový kalendářní rok a opět možnost jednoho přestupu zdarma) přešel zpátky. Má někdo s takovým postupem zkušenost?

Ja jsem u CP, tam se vratit zpatky nebo jinam nemuzu, jestli se teda neco nezmenilo...kouknu se na to
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Filda1
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 26-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-11-2019 v 15:59


Z transformovaného (penzijní připojištění =penzijní fond) můžeš přejit do účastnického fondu jen jednou a jednosměrně. V rámci penzijní společnosti si potom můžeš vybírat strategie z různých účastnických fondů dle rizika, výkonnosti atd. Využívám od začátku Conseq Zenith, kde mám dynamickou variantu, která 10 let před důchodem bude automaticky každý rok přesouvat 10% do konzervativního portfolia (to je z nařízení ČNB)..Krátkodobé výkyvy neřeším, nakupuji každý měsíc a průměruji. Mrkněte na tuto penzijní společnost, neb výkonem zatím válcuje ostatní. Převod mezi společnostmi je možný jednou za 5 let zdarma, jinak Ti strhnou poplatek 800,- Kč. Můžeš si tam i za pár korun zaplatit garanci, že v době výplaty tam bude minimálně to, co jsi vložil = za mě je to k ničemu, spíš jen psychologická berlička.



IB:BMW, Citibank, Iron Mountain, LyondelBasell, Altria, AT&T, Exxon, Wells Fargo, BHP, Shell, Pepsico, 3M, NRZ, Emerson Electric, WBA, Cisco, McDonald, Microsoft, MGM International, CocaCola. Spekulativně držím Delta Airlines, Royal Cruises, Carnival Cruises.
Degiro: BMW, Sberbank, Iberdola
Fio:Phillip Morris
Používám jednoduché opční strategie naked put a covered call.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-11-2019 v 11:59


Dnes mi z klientského portálu přišla odpověď na můj dotaz ohledně přechodů mezi jednotlivými fondy u NN Penzijní společnosti. Přechod je zdarma 1x za kalendářní rok, každý další je za 450 Kč. Majetek se převádí tak, že hodnota zůstává stejná a změní se počet jednotek dle aktuálního kurzu, V podstatě je to jako přechod mezi podílovými fondy. Např. u růstového byla hodnota jednotky 1,1703 a u konzervativního 1,016, čímž při přechodu obdržím více jednotek konzervativního. Přechod trvá cca 2 dny a stačí pouze vyplnit žádanku na klienském účtu.
Jak uváděl Filda1, tak u Consequ je klient přesměrováván na konzervativnější variantu podle věku, čímž je výnos více zakonzervován a např. při věku 53 let (eZenit-1601) je letošní zhodnocení 4,54%.
Conseq zřejmě počítá s tím, že většina klientů si penzijní spoření aktivně nespravuje a přesměrováváním do konzervativnějšího portfolia jim chce ochránit hodnotu před ukončením spoření. NN Penzijní společnost pouze doporučuje zvolení varianty a když klient přesto trvá na svém, tak mu to umožní.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-11-2019 v 12:30


To co Wiki popisuješ je dáno Zákonem o doplňkovém penzijním spoření, nikoliv rozhodnutím konkrétní penzijní společnosti :). KAŽDÁ PS musí ze zákona minimálně 5 let před koncem smlouvy (standardně 65 let) každý rok postupně přesouvat z dynamických strategií do konzervativních (dluhopisy atd), a to každý rok tuším po 10 či 20%, nevím teď z hlavy (tedy první rok musí být v konzervativní strategii minimálně 10 či 20%, druhý rok už 20 či 40% atd.). A to penzijní společnost musí ty poslední léta udělat pokaždé, pokud to sám písemně neodmítneš. Rozdíl mezi penzijními společnostmi je pouze v tom, zda to "zkonzervativnění" dělají jen těch zákonem daných minimálně 5 let před koncem smlouvy, nebo delší dobu - třeba 10 let jako Conseq. Stát tak chrání investic neznalé před prudkým propadem trhu těsně před koncem smlouvy, nicméně ty znalé nenutí, ti mohou písemně buď každý rok zvlášť, nebo jedním požadavkem trvale odmítnout tuto automatickou ochranu přesunem do víc konzervativních fondů.
Jinak souhlas: změna investiční strategie u DPS je totéž co přesun mezi podílovými fondy, prostě proto, že každá ze strategií nic jiného než jeden (nebo mix více) fondů není :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-12-2019 v 07:23


Téma dědictví jsem přesunul do samostatného vlákna. Prosím i ty, co odpovídali, překopírovat odpovědi do vlákna, kde postupně budeme shromažďovat znalosti



ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 19-1-2020 v 12:56


Selb-2.jpg - 73kB
Foto: Bavorský Selb 10 km od českého Aše :) Takový dav lidí s muzikou mne bude vítat :)

Kam se stěhovat na důchod, když mne majitel bytu jednou vyžene a o podobný byt se hlásí dnes v Mnichově 200 zájemců, nájemníků kteří jsou ochotni platit o 50% vyšší nájemné než já. Aby měl člověk právo na minimální německý důchod Grundrente 900 euro od ledna 2021, jestli nebude krácen tento důchod o český důchod, anebo krácen o dividendy z akcií. A aby měl člověk právo na KinderGeld, dnes 408 € na dvě děti.

Podle německých území, kde je více než 10% bytů prázdných (kde bude asi nízká kupní cena bytů) jsem před dvěma roky vymyslel hezké východoněmecké město Görlitz na polské a české hranici. Jenže tam mohou být rasisté, nebezpeční pro moje děti a byty mohou být vykrádány od polských zlodějů. Měl bych to tam z Mnichova ale 563 km daleko se stěhovacím náklaďákem. Což není vůbec hezké.
Také v severovýchodním Bavorsku je 10% bytů prázdných, např. ve městě Selb u Aše a mají prodejní cenu možná nižší než v Chebu. A moje děti neumí česky, ale německy. Selb měl 24.000 obyvatel roku 1970 a jen 16.600 obyvatel roku 2019. Lidé v Selbu ubývají. 10% bytů nebo víc, je dnes prázdných. Vzdálenost do Aše 10 km, do Chebu 26 km, do Mnichova 276 km, do města Hof 28 km. Mohl bych jezdit v neděli za 3 € autobusem do Aše na oběd.
Snad bych tam koupil vlastní byt 60-100 m2 velký jen za 100.000 €, když je 10% bytů prázdných v Selbu. Kdyby tam moje děti šly se mnou, třeba by jezdily pracovat do Hofu. Nebo žily z dividend, nebo se odstěhovaly později na Filipíny. To je jejich věc, co budou dělat, až budou bez otce.

Selb-leer-2019.jpg - 198kB tmavočervená území = 10% bytů prázdných Selb-1.jpg - 32kB

Selb-3.jpg - 75kB Foto: Bavorský Selb 10 km od českého Aše
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-1-2020 v 13:55


A co Zittau?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-1-2020 v 14:13


Žleby = Selb
http://chartae-antiquae.cz/cs/maps/18693

O dnešním Selbu
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096911352-objektiv/2...




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 19-1-2020 v 17:59


Sehr schön! 58 m2 byt za 39.500 € = 991.00 korun
Kdybych prodal od každé mojí akcie 1/6 kusů, koupil bych byt ve městě Selb 58 m2 velký. Má 2 pokoje na spaní.
Kdybych prodal od každé mojí akcie 1/5 kusů, koupil bych byt ve městě Selb 70 m2 velký. Asi 3 pokoje na spaní.
Pak bych měl o 1/5 méně peněz z dividend, ale bez nájemného bych mohl dát polovinu důchodu do nákupu nových akcií a téměř celé dividendy. A jistě se najde i čtvercový byt. Tento dlouhý obdélník se mi nelíbí.
Neplatí se žádná provize makléři. A možná, že se dostane i sleva od státu, aby obyvatelstvo ve městě neubývalo.
https://www.immowelt.de/liste/selb/wohnungen/kaufen?sort=cre...
Selb-4.jpg - 54kB Selb-5.jpg - 49kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-1-2020 v 18:54


Jak je možné, že se tam prodávají tak lacino byty, když tady ti gauneři neví, co by si za to řekli? Tady je hrozně pokřivený trh s byty a v budoucnu si budou lidi drbat hlavu, pokud budou kupovat předraženou nemovitost. Proč zrovna Selb, pane Ladislave? Mělo by to tu výhodu, že by rodina mohla o víkendu vycestovat do Čech na oběd, jako to dělá většina Němců žijících v příhraničí. Na kolik by tam vyšel nájem, aby se nemuselo drbat do ptf?



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 19-1-2020 v 19:14


Cena je asi primo úměrná lokalitě, občanské vybavenosti, možnosti výdělku atd atd.. v porovnání s Aší srovnatelné, s hlavním městem pochopitelně srovnávat nelze..

https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/karlovarsky-kraj...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 19-1-2020 v 19:17


Nájem v Selbu je asi 2,5x levnější než v Mnichově. Snad se platí v Selbu 350 € za 70 m2. V Mnichove asi 850 €.
Ale byt se muze koupit v Selbu 10x levneji nez v Mnichove. Selb: 35.000 € za 50m2. Mnichov: 350.000 € za 50m2 byt.
Jenže starý a velký akcionář, který bude mít stále několik stovek eur měsíčně na nákup dalších akcií, pokud se musí stěhovat 250 km do levného města, by se neměl vystavovat riziku, že majitel bytu bude zvyšovat nájemné a že se bude nájemník znova stěhovat jinam.
70-letý Akcionář by spíš měl mít vlastní byt, kde by po smrti mohly jeho věci zůstat stále, pokud jeho potomci neprodají byt.
Snad mají v Selbu i levné místo na hřbitově, kde mohou kosti akcionáře zůstat 100 let za malinký poplatek, i když se hrobka nebude 100 let udržovat, protože potomci budou bydlet 11.000 km daleko.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-1-2020 v 19:39


To jsou ale proměny názorů, nejdřív jsme se dovídali od pana domácího, že se nemá bydlet ve vlastním, nýbrž v nájmu a nyní? Že prý bydlet ve vlastním. My v Čechách ale toto již dávno víme:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 20-1-2020 v 08:40


V nekterých zemích sveta má 70% lidí vlastní byty. V nekterých zemích sveta platí 70% lidí nájemné.
V mnoha prípadech jsou na tom lidé s vlastními byty hure nez ti nájemníci.
Neco jiného je, kdyz deti zdedí byt v hlavním meste po rodicích a chtejí tam az do smrti bydlet.
Ale pokud se mladý clovek bez bytu a s nízkou mzdou nastehuje do drahého mesta a chce za mlada cestovat po svete nebo i vlastnit auto,
pak nedostane kredit, nebo nechce platit 30 let polovinu ze mzdy na Kredit na vlastní byt.
Jestli ale duchodce je ochoten opustit milionové mesto a bydlet 250 km daleko, a zaplatit za nákup vlastního bytu jen 1/5 penez z jeho prodaných akcií,
to muze být zajímavé. Pokud v tom malém meste s 15.000 obyvateli je spokojen se zábavou = 50 programu v televizi a diskusní fora v internetu. :(
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-1-2020 v 10:55


Již v minulosti se zde na fóru otázky s bydlením ve vlastním bytě řešily. Osobně jsem měl trochu problém s tvrzením, že primární bydlení se do (osobního nebo rodinného) bohatství dle různých metrik nepočítá, zatímco akcie a další aktiva ano. Když bych tedy byt prodal a nakoupil za obdržený kapitál akcie, dluhopisy nebo dokonce zlato byl bych bohatší? Možná, že podle některých statistik ano, ale myslím si, že reálnější výpočet je tento: Pokud mám měsíční náklady na bydlení ve vlastním bytě 4.000,- Kč/měsíc a za stejný byt bych jako nájemník platil 11.000,-/měsíc, je rozdíl v nákladech 84.000,- Kč ročně (12 x 7.000) ve prospěch vlastníka bytu. Oněch 84.000 Kč je výnos z investice do vlastního bydlení. Pokud bych tento výnos měl porovnat s ptf. s výnosem 5% netto, tak stejný výnos bych obdržel při investici 1.680.000,- Kč, což je podle mne objektivní částka, která by se do bohatství započíst měla.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 20-1-2020 v 13:43


Benidorm-Bazen.jpg - 46kB Benidorm

Představte si, představte si, co jsem měl dnes k obědu
Šílená Mary Ann podala před týdnem na ''Úřadu péče o mládež'' žádost, abych já platil na její konto každý měsíc alimenty na každé ze dvou mých dětí 160 €. Celkem 320 € měsíčně.
Jenže já na to nemám peníze. A nebudu získávat na alimenty peníze pozvolným prodejem akcií, abych za 20 let byl zcela bez akcií a žádal město zaplatit moje nájemné.
A tak jsem žádal pro jistotu druhé depo na akcie u mé banky, a současně jsem otevřel konto na akcie u jiné banky. Abych akcie přestěhoval do druhého depa stejné banky nebo do jiné banky, třeba by pak úřad moje akcie nezjistil.
Tedy jsem poslal včera zprávu na Fejsbuk konto Mary Ann, přestože byla s dětmi přes noc u mne,
že musí tento týden vystěhovat z mého najatého bytu všech 20 párů bot a 40 obleků, protože za týden přijede stěhovací auto a vystěhuje můj nábytek a věci 250 km daleko od Mnichova. A v půli února bude bydlet v mém dnešním najatém bytu už jiná rodina.
Jenže dnes v poledne mi řekla šílená Mary Ann, že byla na úřadu vzít žádost o alimenty zpátky a že jí řekli, že stornování není možné. A tak že prý jí mám posílat na konto měsíčně těch žádaných 320 € a že mi je ihned bude posílat na moje konto zase zpátky.
Jenže já mám právo na protest proti platbě alimentů a mám ho poslat poštou do 29.1. A pak je možno ještě žalovat u soudu. Jenže když bude brát zpátky žádost o alimenty Mary Ann až u soudu, zbytečně nás to bude stát peníze.
Já píšu už týden tento protest a stále ho vylepšuju, že nejsem schopen platit 320 € měsíčně na děti. A dnes jsem připsal, že se Mary Ann marně snaží žádost o alimenty stornovat.
Mary Ann by chtěla větší byt pro dvě děti než dnešních 50m2, nejlépe 100 m2 a že prý bych mohl bydlet s nimi. Chtěla by se stěhovat kvůli teplu do Španělska nebo na Filipíny. 250 km severně od Mnichova se stěhovat nechce. A tak raději žádá v Mnichově na úřadu nájem velkého levného sociálního bytu, kde bych mohl bydlet i já. Jenže při tom nedostatku sociálních bytů v Mnichově se bude třeba čekat na velký sociální byt 10 let.
Takže snad ani 60-100 m2 velký byt ve městě Selb za 40.000 €-100.000 € kupovat nikdy nebudu.
Bylo by hloupé nechat si krátit německý minimální důchod Grundrente 900 € měsíčně od ledna 2021, nebo nechat si případně krátit i příspěvek na děti 408 € měsíčně a každý rok víc, stěhováním do Španělska nebo na Filipíny.
Místní banky dovolí dětem otevřít konto zadarmo a třeba i koupit akcie od věku 7 let. Tak může mít za 1,5 roku syn Joe konto a syn Bill za 3,5 roku konto. A získat pak ode mne třeba 50-100 € měsíčně a uvažovat, zda koupit za 250 € nebo až za 500 € akcie BMW nebo raději Allianz. A později Shell a cokoliv levného s dividendou. A mít radost z dividend už od věku 7 let. Výhodné jsou pro moje děti akcie z Mnichova, protože pak mohou jít na shromáždění akcionářů.

Bill-Joe-Davao-3.jpg - 484kB Akcionáři Joe a Bill
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-1-2020 v 15:31


Úřady nechtějí žádost stornovat, protože mají podezření, že to žadatelka může dělat pod nátlakem povinného. Jinak platí, co jsem psal 18.10.2019 na vlákně Problém forum.. život…
„ Při rozvodu se majetek získaný za dobu trvání manželství zpravidla dělí rovným dílem. Soud nebude zajímat, zda paní pracovala, nebo se starala o děti. Při dělení by měl být brán v potaz majetek se kterým každý z manželů vstupoval do manželství a tento by se dělit neměl.“
Psaní protestů proti alimentům je sice přípustné, ale málokdy účinné, protože na zájmy nezletilých dětí se musí přihlížet přednostně.
Vypátrání hodnoty majetku sice záleží na schopnostech úředníků, kteří se v investování moc nevyznají, ale v daném případě zde hrozí nebezpečí v přímém upozornění manželky (družky) na udání správného směru při tomto pátrání. Na stanovení výše alimentů má vliv výše okamžitých příjmů povinného, ale divil bych se, kdyby soud rovněž nepřihlédnul k výši naakumulovaného majetku, protože rozvoj nezletilých dětí má přednost před spokojenou- byť zaslouženou penzí.
Nechci být špatným prorokem, ale toto oznámení úřadům nebude ze strany matky dětí poslední a odstěhování do Španělska to vyřeší pouze částečně, protože i tam k němu může (a asi bude) docházet. Odstěhování na Filipíny by mohlo vést k odstranění akcionáře a následné spotřeby portfolia.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-1-2020 v 15:49


"...odstranění akcionáře..."
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Georg
Member
***




Příspěvků: 108
Registrován: 9-12-2019
Offline


[*] Zasláno 20-1-2020 v 17:10


Výši výživného, pokud se nedohodne, stanoví soud. Povinnost platit výživné, je od data podání šílené Mary Ann na úřad.



AT&T, ČEZ, PM
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4  5

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 43.2% - SQL: 56.8%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: