Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4  ..  6
Autor: Předmět: Zlato a suroviny
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 19-10-2019 v 13:14


Pavel publikoval modelový příklad, jaký by měl být cenový vývoj zlata, pokud by za posledních dvacet let zvýšilo svou cenu v průměru o 20 % p.a. vzhledem k současné ceně, která se blíží $1500 za trojskou unci. Z příkladu je jasně patrné, že výrok czhuntera o zhodnocení nebyl pravdivý, kdyby ve skutečnosti do zlata na konci roku 1999 investoval, na ceně, která byla zároveň historicky nejnižší od roku 1980 (kdy se zlato obchodovalo za téměř 1000 USD), dosáhl by průměrného zhodnocení 8,9 % p.a., jenže i taková úvaha vychází z předpokladu přeoptimalizovaného historického vstupu, a proto ji nelze aplikovat obecně a už vůbec na ní není možné stavět obchodní systém, nebo investiční strategii, příspěvěk czhuntera byl proto velmi zavádějící.

Ať trochu umlčíme prodvače teplé vody z Golden Gate, níže příkladám časové řady průměrných ročních uzavíracích cen a průměrných ročních zhodnocení zlata kalkulovaných za posledních dvacet let.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-10-2019 v 14:26


V roce czhuntera 1999 byla cena zlata přibližně cca. 300 USD za unci. Za 20 let sice zhodnotilo zlato o 400%, ale to je pouze úvaha kdyby, protože náš vyprávěč toto zlato před 20 lety jistě nenakoupil. Reálný výnos je ještě nižší, protože americká inflace byla za toto údobí cca. 54%, takže reálné zhodnocení bylo pouze cca. 220%, což některé akcie hravě zvládnou i za dekádu. Reálný výnos očištěný od inflace v tomto případě vychází na 6% p.a. Jelikož v roce 1999 byl velice nepříznivý kurz k USD=34,60 CZK, takže unce zlata by stála v té době 10.380 Kč. Dnes je unce za 1500 USD při kurzu 22,94 CZK za dolar, tudíž unce by byla prodána za 34.410 CZK, což reálně odpovídá sumě 22.344 CZK, což je zhodnocení o pouhých 115%.

http://www.in2013dollars.com/us/inflation/1999?amount=1
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/historie/rok-1999/
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-10-2019 v 14:57


Srovnání výkonnosti jednotlivých aktiv za posledních cca 200 let (1802 až 2011) publikované i v knize od Jeremy Siegela - Stocks for the long run
očištěno o inflaci
Vypadá to že nás ještě čekají dlouhé roky růstu akcií, dokud zase zlato nenajde svoji správnou a obvyklou hodnotu na ose x.



comparative 1802 2011 velikost 30.png - 3.6MB




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
czhunter
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 8-10-2019
Offline


[*] Zasláno 19-10-2019 v 18:41


Srovnávací graf za posledních 200 let je klasika odpůrců zlata. Vaší logikou jste také nekoupili akcie před 200 lety. Zato můj graf za posledních 20 let je dle vás irelevantní, protože jsem zlato nekoupil před 20 lety. To je dvojí metr pánové.

Dále jak jsem již psal, až do roku 1971 byla cena zlata fixní, daná vládou a fixovaná na dolar. Proto je graf ceny zlata plochý do té doby. Zlato se neobchodovalo a za pouhé vlastnění zlata se šlo na 10 let do vězení nebo 10 tisíc dolarů pokuty. Takže cokoliv před rokem 1974 je irelevantní a fabulování.

Věřte mi, že kdyby dnes byl rok 1999, kdy akcie stály stonásobky PE, tak bych kupoval jen zlato a stříbro, tak jako mnoho jiných prozíravých lidí v té době. A nejspíše bych ho prodal na vrcholu krize v roce 2010 a koupil akcie, když šli 50% dolů. Takže reálný výnos by nebyl 20% ročně, ale násobně víc. Jenže v roce 1999 jsem byl na základce, takže jsem tu možnost neměl. Nyní jí mám a využiji jí.

Čím více o zlatu a stříbru zjišťuji, tím více vidím jejich enormní potenciál v příštích letech. Dnes jsem kupříkladu viděl video na kterém Robert Kiyosaki říká, že stříbro v současnosti je největší investiční příležitost, jakou kdy za svůj život viděl. Sám nyní kupuje zlato a stříbro ve velkém. Asi všichni zde ho znáte, kdo ne, tak velice zbohatl na nemovitostech, vzdělávání lidí a psaní knih o investování. Není to žádný prodejce stříbra, který ho prosazuje, jen aby vydělal na maržích. Dále Bill Gross, bývalý správce největšího dluhopisového fondu na světě, kterému se přezdívalo král dluhopisů, doporučuje zlato před akciemi a dluhopisy. Také prohlásil "I Think We Have Fake Markets". Neboli dle něj je nyní současný trh manipulovaný FEDem a podvodný. Takže mě věřit nemusíte, ale lidé jako Gross a Kiosaki by jste měli vzít na vědomí a vyslechnout jejich fakta.

Kiyosaki také řekl ve stejném videu, že dnešní dolar je trash, neboli odpad, podvod a že je jisté, že spadne na nulu. A že se ho máme zbavit.

Kiosaki mluví o jeho nové knize Fake na Youtube
Robert Kiyosaki - The bubble will burst



Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-10-2019 v 20:33


czhunter: opět klasika, k tomu co jsem ti spočítal se nevyjadřuješ, neboť jsem tě snadno usvědčil z nepravdy, viz podrobnější vysvětlení od abaka. Tvůj styl reagovat jen na to co se ti hodí a ještě to zkreslit se stále opakuje. To pak opravdu není na diskuzi.

Hodně štěstí s drahými kovy a přijď se každý rok na Silvestra pochlubit, o kolik cena těch drahých kovů stoupla či nedej bože klesla. My ti na oplátku napíšeme, o kolik stouply ceny našich akcií a kolik nám vygenerovaly dividend.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-10-2019 v 20:45


Jsem zmatený. Teď nevím jestli mám své milé koupit zlato nebo stříbro.



Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-10-2019 v 20:54


Prolhaní agenti kupují svým milenkám nejraději diamanty:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 20-10-2019 v 09:10


A co manzelkam a budoucim ex-manzelkam?

Pan Ladislav by take mozna dokazal poradit /pardon, on ma doma uklizecku/.

Ja bych to videl napriklad na uklidovy vozik. Ten od Rubermaid Commercial Products :-) :-) :-)

...a timto se ze mne stava prodavac smeti, fondu, diamantu, zlataaaa :-) :-):-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 20-10-2019 v 10:21



A jsme zase u toho nesmyslu, kde jsme byli už mnohokrát:
mládež, děti, daytradeři, prodavači zlata a blondýny lžou, že od historicky nejvyššího předražení akcií všech dob = v zimě 1999/2000 akcie vynesly mnohem méně než zlato nebo daytrading od mistra světa v daytradingu.
Jenže akcie vynesly ze všeho nejvíce (když se nepočítá několik let bitcoinu), když se počítá výnos od nízkého ocenění akcií v zimě 2002/2003.


''''Jsem zmatený. Teď nevím, jestli mám své milé koupit zlato nebo stříbro.''''
Kup jí levné ale zdravé jako řípa :) západní blue chip akcie s dividendou!:
Allianz, BASF, BMW, D. Telekom, Munich Re, Siemens, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Banco Santander, Iberdrola, Sanofi, AT&T, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo.
:post: http://nr1a.com/Mary-Ann-stocks.htm


Chart-PG-EUR.png - 15kB Procter a Gamble v euro

Chart-JNJ-USD.png - 15kB Johnson a Johnson v dolaru
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-10-2019 v 11:09


Dolar zachránce. Zavedení americké měny uchránilo Ekvádor od osudu Venezuely

https://www.euro.cz/politika/dolar-zachrance-1470190#utm_med...




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-10-2019 v 21:25


Já k tomu pěknému grafu od roku 1999 řeknu pouze dvě slova: Reinvestice dividend.

Složené úrokování za dvacet let udělá už celkem pěkný boost toho výnosu, ale nechce se mi to počítat, takže pokud někdo má chuť a čas si pohrát s výpočtem výnosu S&P 500 od roku 1999 včetně reinvestice dividend, možná bychom mohli tímto cvičením tu debatu definitivně ukončit.

Jo, a mně pořád nějak uniká ta souvislost mezi dolarem a cash flow plynoucím z námi držených akciových titulů, to jako až ten dolar skončí, tak zároveň s tím zkrachují i všechny ty podniky, nebo jak to je myšleno?




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-10-2019 v 22:14


Vitusus: nedráždi kobru bosou nohou:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 05:52


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Vitusus: nedráždi kobru bosou nohou:-)



Už mlčím, už mlčím :lol:




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
czhunter
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 8-10-2019
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 10:01


Citace: Původně zaslal: Pavel  
czhunter: opět klasika, k tomu co jsem ti spočítal se nevyjadřuješ, neboť jsem tě snadno usvědčil z nepravdy, viz podrobnější vysvětlení od abaka. Tvůj styl reagovat jen na to co se ti hodí a ještě to zkreslit se stále opakuje. To pak opravdu není na diskuzi.

Hodně štěstí s drahými kovy a přijď se každý rok na Silvestra pochlubit, o kolik cena těch drahých kovů stoupla či nedej bože klesla. My ti na oplátku napíšeme, o kolik stouply ceny našich akcií a kolik nám vygenerovaly dividend.


Vyjádřil jsem se k tomu tím grafem, co ukazuje zhodnocení 10 tisíc dolarů na 44 tisíc dolarů dnes a také tím, že jak všichni víme, tak v době nízkých cen se neprodává ale nakupuje. Dnes prodávat zlato je jako prodávat akcie v roce 2011. Nikdo rozumný by to neudělal. Neboli zisk či ztráta se realizuje až při prodeji jak akcií, tak zlata a cokoliv mezi tím nehraje moc roli. Stačí počkat do příchodu příští recese a výnos bude vysoko nad 20% ročně. I dnešních skoro 10% je vynikajících. Kolik akcií má po zdanění dividendy 10% a nulové riziko ztráty jako zlato?

Až klesne hodnota našich akcií o 80%, jako v roce 1929-32 a bude trvat 20 let, než dosáhne původní ceny jako tehdy, tak teprve pak uvidíme, kolik je výnos z akcií. Historický graf indexu S&P 500 je navíc manipulovaný. Není v něm zahrnuto spousta defaultů a dalších okolností. Ostatně o tom píše i Benjamin Graham v jeho knize Inteligentní investor. Samozřejmě je pravda, že dividendový investor nepocítí krizi tak moc jako růstový, ale riziko bankrotů je velké a čekat 15 let, než budeme na nule nezvládne každý.

Odhadovaná cena zlata v příští krizi je 5 až 18 tisíc za unci ze současných 1,5 tisíce. A stříbro bude mít daleko vyšší výnosy, protože je nejvíce podhodnocené za několik století. V krizi 2008 překonalo stříbro výnosem zlato o 50%. V roce 1980 stoupla cena stříbra natolik, že na nákup průměrného domu stačilo pouhých 300 uncí. Mike Maloney spočítal, že při dnešních cenách a zopakování situace z roku 1980 by stačilo stříbro v dnešní hodnotě 6 tisíc dolarů na nákup domu v dnešní hodnotě 400 tisíc dolarů. Takový je dnešní potenciál zlata a stříbra. Proto Kiyosaki mluví o stříbru jako největší příležitosti jakou kdy viděl.

Dále pak v letošním roce centrální banky kupují nejvíce zlata za posledních 50 let. Spolu s nimi nakupují i velké fondy a boháči enormní množství. Od roku 1961 až do 2011 banky ve velkém prodávaly. Od roku 2011 neprodávají nic a jen kupují. A jak všichni víme, jsou to centrální banky, které tvoří dnešní ekonomiku a vědí co přijde, daleko dříve než ostatní. Vždy v historii se vyplatilo sledovat, co dělají velcí hráči, protože ti vždy vědí více než ostatní a dříve. Také bylo zlato nově změněno na tier 1 aktivum, které značí aktivum s nulovým rizikem.

Fakt vám doporučuji si zjistit jak USA, FED, měna založená na dluhu a deficitní utrácení vlád fungují a co se aktuálně v USA děje, když už tam investujete. Také si zjistěte něco o historii, protože jak prohlásil Winston Churchill, čím více se podíváte do minulosti, tím více uvidíte do budoucnosti.

Pár dokumentů pro začátek:
Neznámé dějiny Spojených států
Vzestup peněz - 6 epizod
Peníze jako dluh
Hidden Secrets od Money - 10 epizod
Rozhovor s kongresmenem a kandidátem na prezidenta Ronem Paulem o problematice dnešního monetárního systému a proč je to podvod.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Rohl
Junior Member
**




Příspěvků: 51
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 12:45


Hodťe na něj už někdo síť. Tohle je vážně případ pro Chocholouška :lol::lol:
Jaká má smyls lézt na forum dividendových akcií a cpát nám horem dolem zlato, který tu nikdo nechce a nikoho nezajímá?
Taky chodíš vyřvávat do sparťanský hospody, že je Slavie nejlepší?

P.S. Tak schválně, jen ze zajímavosti. Kde máme koupit zlato? Doporuč nám obchod.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 13:58


Názor navíc neuškodí, pokud snese diskusi.
Zrovna u toho O.Stone si nejsem jistý, jestli se už dočista nezbláznil. Podobný dojem jsem měl nedávno z koncertu Rogera Waterse. Křičet do publika jak je systém zkurvenej a vrcholní politici jsou prasata, jako pro mladý dredaře dobrý. Ale nějak se mi zdálo, že ten příběh je vykřičený jen zpoloviny.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 17:13


Bývalý šéf FEDu Bernanke vyprávěl o zlatu, že mu vůbec nerozumí a náš zelenáč mu přišel už na základce na chuť a rozumí tomu prý jako koza petrželi.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Cyberguy
Junior Member
**




Příspěvků: 86
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 21:06


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
... Podobný dojem jsem měl nedávno z koncertu Rogera Waterse. Křičet do publika jak je systém zkurvenej a vrcholní politici jsou prasata, jako pro mladý dredaře dobrý. Ale nějak se mi zdálo, že ten příběh je vykřičený jen z poloviny.


:-) jestli já nebyl na stejném koncertě? Rogera Waterse (a Pink Floyd) mám moc rád. Jejich kritiku beru. Ale z toho létajícího nápisu nad hlavama o prasatech jsem už byl zklamaný. Celkově to tam do lidí pražil (migrace a pod.). Vlastně jsem si od té doby Floydy nepustil.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-10-2019 v 21:43


Znáš tuhle verzi?

Pink Floyd cover Shar Airag Mongolia
https://www.cda.pl/video/1649182c3





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Cyberguy
Junior Member
**




Příspěvků: 86
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-10-2019 v 05:50


Dobře válí kluci mongolský. :-) Utíkám do pce a večer si to dohraju. Díky.



Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
czhunter
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 8-10-2019
Offline


[*] Zasláno 22-10-2019 v 19:17


Nikoho přesvědčovat nehodlám. Za můj čas mi to nestojí. Jen jsem zde uvedl moje zjištění co jsem za poslední 3 roky shromáždil a varování od lidí co podnikají v USA desítky let a desítky let studují ekonomickou situaci USA. Pokud je chcete ignorovat, protože si myslíte, že víte více než lidé podnikající 50 let v USA i v zahraničí a spravující stovky miliard dolarů, pak je to na vás. Já se proti riziku pojistím dle jejich rad a tak ať se stane co se stane se nebudu v důchodu pást na louce jako někteří.

Jednoho dne třeba poznáte, proč Benjamin Graham doporučoval mít jenom 50% portfolia v akciích a jako absolutní maximum 75% a proč se jeho rady nikdy nevyplatilo ignorovat. Až začne desítky milionů baby boomers prodávat svoje akcie v 401k důchodovém pojištění, až bude 1 důchodce na 2 lidi produktivního věku z původních 42 lidí pár dekád zpátky a až bude dluh USA 10x HDP, jak vláda předpokládá do roku 2050, pak poznáte, proč ještě nikdy v historii nedopadlo znehodnocování měny a utrácení na deficit dobře.

Opravdu doporučuji si přečíst knihu Investujte do zlata a stříbra od Michaela Maloney s předmluvou od Roberta Kiyosakiho. Je to nejprodávanější kniha o zlatu a stříbru, ale z větší části se také zabývá historií a aktuální situací v USA a proč nedopadne dobře. Je to opravdu velice poučná kniha a dá se koupit za nějaké dvě stovky na bazoši. Její přečtení vás nezabije a třeba zjistíte, že na jejich slovech je hodně pravdy.

Pro zajímavost sem přiložím pár grafů z této knihy.


Jak je vidět z grafu, tak inflace roste od zrušení zlatého standardu a válek Bushe ml. exponenciálně. Stejně jako FED vytváří měnu vytvořenou ze vzduchu a nepodloženou skutečnou produktivitou exponenciálně.



Dow Jow index po započtení inflace. Jak je vidět, tak ač cena v dolarech závratně stoupá, tak reálná hodnota indexu naopak od roku 95 klesá a není moc větší než 60 let zpátky. Skutečná kupní síla akcií tedy klesá.



Horní linie je reálná inflace od roku 1982 až do 2007. Spodní je udávaná vládou USA po změně metodiky výpočtu, aby nevypadala tak hrozivě. Vláda tak manipuluje údaj o inflaci. Udává 3-4% a reálná je 10-11%. V praxi je tak potřeba roční zvýšení dividend o 10%, aby jste vůbec na tom nebyli hůře než předchozí rok.





Úvěrové dluhy jako procento HDP. Opět rostou téměř exponenciálně jako téměř všechny ukazatele.

[url][/url]

Dluh USA včetně předpokládaného. Graf dluhu k HDP vypadá stejně.

A nakonec pro dokreslení situace opět graf zobrazující množství základní měny vytvořené FEDem. Od roku 2008 se počet dolarů zčtyřnásobil! V dřívějších dekádách kdy v USA byla inflace až 19% ročně se takovému tempu vytváření peněz ani nepřiblížili. Srovnejte to v grafu třeba s tiskem peněz ve dvacátých letech před velkou depresí či krizí roku 2002. Měna založená na dluhu je pyramidový podvod či Ponziho schéma, proto vše roste exponenciálně od roku 1971 až nakonec dolar padne, tak jako vždy v historii.
[url][/url]

Tak a to je můj poslední příspěvek zde. Pokud jsem alespoň trochu vzbudil vaší zvědavost, tak si kupte výše zmíněnou knihu a zkoukněte desetidílný dokument Hidden Secrets of Money. Nic za to nedáte a třeba se naučíte něčemu co vám jednou zachrání důchod.

Hidden secrets of money - Youtube
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-10-2019 v 21:17


Tu knížku mám. Měl bys tedy co nejdříve přehodnotit svoje portfolio, prodat všechna aktiva včetně akcií a mít 100% prostředků v drahých kovech, tak jak to dělá M.Maloney (řečník a zakladatel goldsilver.com). Jinak tě bude čekat stejný osud jako nás všech - pokud budeš mít ve zlatě pouze 5-10% svých prostředků. To chceš při tom kolapsu přijít o 90 až 95% portfolia? To chceš aby pouze 5 až 10% tvého portfolia vydělávalo 20% ročně?



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-10-2019 v 06:38


USA ''''Vláda tak manipuluje údaj o inflaci. Udává 3-4% a reálná je 10-11%.''''

:question: Opravdu rostou v USA ceny zboží 10% ročně a každých 7 let se zdvojnásobí? :question: Já tomu nechci věřit.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-10-2019 v 07:09


Konkretni cisla se tezko komentuji. Ale toto je bohuzel obvykly postup vlad odjakziva. Dela se to prostrednictvim slozeni spotrebniho kose a vahy jeho slozek. Napr. zahrnu tam vice elektroniky, potraviny ktere maji stabilni cenovou hladinu, bydleni v regionu mimo velka mesta, a sup mam inflaci nizsi nez kdyz tam zahrnu jine veci. A samozrejme zalezi jake konkretni zbozi pocitam a ze kdy, maso z polska je obvykle o dost levnejsi nez z rakouska, pripadne zda se zohlednuji ruzne akce obchodniku atp. Prostor udelat inflaci podle sebe je znacny.

V CR to take podle me uplne neodpovida.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-10-2019 v 07:27


Slozeni spotrebniho kose CR lze dohledat zde: https://www.czso.cz/csu/czso/spotrebni_kos_archiv

Perlicky:
televize je na 2 radcich, celkem 2,5ks televize na 1 domacnost za rok. Neznam nikoho kdo kupuje tolik televizibza rok. Navic logicky kdyz sleduji tutez televizi v prubehu 12ti mesicu, tak jeji cena vyrazne klesne.

Notebook je na 2 radcich, celkem 3,7ks notebooku na 1 domacnost za rok.
Osobni pocitac, 6ks na domacnost za 1 rok.
Zarizeni pro zpracovani dat, bez identifikace, 8ks
Atd.

Zatimco kdyz nascitam polozky jidla, tak nevim nevim zda bych prezil s tim mnozstvim.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4  ..  6

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 52.3% - SQL: 47.7%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: