Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3  
Autor: Předmět: Problém forum computer telefon život
Pavel
Member

[*] Zasláno 27-7-2019 v 09:46

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
:) Mě to napadlo samotného, dřív než jsem to viděl zde v diskusi psáno.
A šedivým prachem zacpanou mříž pro nasávání vzduchu na chlazení PC jsem vysavačem vyčistil.
A nyní se PC už nějak nechce zhroutit a vypnout. Tak asi se předtím zhrucoval opravdu jen díky přehřátí. :)

V BIOSu se dá zjistit teplota procesoru (možná ne ve všech BIOSech), tak bych doporučoval na to mrknout a případně vylepšit chlazení za pár Eur.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Member

[*] Zasláno 2-8-2019 v 16:02

Teď se mi dobil telefon 400 Kč, aniž bych dal příkaz. Dobíjel jsem před 3 dny 200 Kč. Stalo se to někomu z vás? Peníze mi tam rostou, protože nevolám a všichni kromě mě mají zvýhodněné volání, takže mi volají zadarmo, když je to ve stejné síti. Kéž by to šlo využít na placení jízdenky na vlak.
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 3-8-2019 v 10:02

Jestlipak byste ve volném čase dokázali snadno a rychle profesionálně vyrobit takovouhle tabulku.
Abych ji mohl použít příště pro ocenění akcií. Já ji dělal neprofesionálně na nevhodném programu Paint,
montujíce přes sebe obdélníky a linie.

Tabelle.jpg - 29kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Junior Member
**

[*] Zasláno 3-8-2019 v 10:13

Takovou tabulku nejlépe udělat v Excelu, potom printscreen a postovat výřez obrázku.

Portfolio (Zoo navždy): Altria Group, AT&T Inc, Bayerische Motoren Werke AG, Caterpillar, Cisco Systems, Exxon Mobil Corp., Facebook, Iberdrola SA, J P Morgan Chase & Co, Johnson & Johnson, Molson Coors Brewing Company, Moneta Money Bank AS, Main Street Capital Corporation, Manhattan Bridge Capital, McDonald's Corporation, Microsoft Corp, New Residential Investment Co, PepsiCo, Procter & Gamble Company, Royal Dutch Shell-B, Sotherly Hotels, Vodafone Group PLC, Wells Fargo & Company
abak
Junior Member
**

[*] Zasláno 3-8-2019 v 11:59

Jestlipak byste ve volném čase dokázali snadno a rychle profesionálně vyrobit takovouhle tabulku.
Abych ji mohl použít příště pro ocenění akcií. Já ji dělal neprofesionálně na nevhodném programu Paint, montujíce přes sebe obdélníky a linie.

Ladislave,

nejjednodušší bude použít bezplatné Google Spreadsheets @ https://docs.google.com/spreadsheets/ (tabulky lze exportovat ve formátech xlsx, PDF, apod., data se ukládají do cloudu pro příslušný Google účet, lze je i případně zpřístupnit veřejně) časové řady lze navíc aktualizovat v reálném čase viz třeba https://support.google.com/docs/answer/3093281?hl=en
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 3-8-2019 v 12:25

Já myslel, že už tady bude ta hezká vaše tabulka. Ale mám dva měsíce čas.
Cloudy tady máme dnes taky, ale moc z nich neprší.
Stanislav
Member

[*] Zasláno 3-8-2019 v 13:20

Přes hodinu se s*ru s přihlášením na ČSSZ, abych mohl zažádat o výpis zaměstnání. Přihlásil jsem se sice k NIA, ale na jejich podělaném webu mi to hlásí chybové hlášení. Z tohoto důvodu jsem nechtěl datovku, protože při nějaké závadě bych musel cvakat šmejdům pokutu. Je to až neuvěřitelné, protože podobný porod jsem zažil s nefunkčními interaktivními formuláři na DPFO. Zaměstnavatel to vyžaduje a čekačka na výpis je 3 měsíce. Budu tam muset zajet jak trubka osobně a udělat ze sebe debila. Takhle si výrazně zjednodušují práci, aby je nikdo moc neotravoval. Tohle já z principu nenávidím, protože všude může být nasr@no, ale hlavně to musí sedět papírově! :grind:
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 3-8-2019 v 14:00

Experimentoval jsem 5 hodin s tabulkou v Open Office.

A ta prázdná tabulka dole pod touto plnou je výsledek.

Table.bmp - 780kB

. . USA - Dow Jones . . . tam bude
Tabel.bmp - 448kB
Cyberguy
Junior Member
**

[*] Zasláno 3-8-2019 v 14:57

Zajímavé, jako offline SW se zde vždy pracuje s placeným SW. Výše navrhujete placený Excel (alternativně zdarma Google v cloudu). Všichni zde hledáme a diskutujeme o příjmech, nebo nákladech. Hledáme příjmy a snižujeme náklady. A nikdo nezmiňuje open source SW. Už roky "jedu" v Libre Office (https://cs.libreoffice.org/) zadara a jsem maximálně spokojený. Své PC jsem koupil bez SW. Přikoupil trochu RAMky. OS od Microsoftu (jsem koupil použitý za 1/2 ve slevě (7ky které jsem povýšil na 10ky) s oficiálním certifikátem).
V bývalé práci jsme zcela přešli na Libre Office z důvodu úspor. Z počátku všichni (i já) ten nápad kritizovali. Ale ukázalo se, že to je v pohodě i pro poměrně složité záležitosti. Jen jsme si nastavili v Možnostech ukládání do formátů Microsoftu (i když potom zabírají více místa) a nebyl žádný problém s kompatibilitou. A když jsem řešil nějaký projekt, použil jsem http://www.projectlibre.cz/.
... mělo to jen jednu nevýhodu. Tím že v pci i doma jsem roky používal kancelářský balík Libre Office, jsem po 10 letech při výběrovém řízení do nové práce při prokazování IT schopností ne úplně snadno hledal v menu liště. Ale ukázalo se, že i to jde zvládnout.

.. než jsem zformuloval myšlenku, už si Ladislav poradil ve starším bratříčkovi Libre Office. Tak vida. Nejsem nakonec sám, kdo optimalizuje i takto.

Nabízím doporučení k registraci u LYNX s kreditem 50 USD na poplatky pro doporučenou osobu.
Vosa
Junior Member
**

[*] Zasláno 3-8-2019 v 17:05

.

Index valuation pro Ladislava3.jpg - 261kB

Portfolio (Zoo navždy): Altria Group, AT&T Inc, Bayerische Motoren Werke AG, Caterpillar, Cisco Systems, Exxon Mobil Corp., Facebook, Iberdrola SA, J P Morgan Chase & Co, Johnson & Johnson, Molson Coors Brewing Company, Moneta Money Bank AS, Main Street Capital Corporation, Manhattan Bridge Capital, McDonald's Corporation, Microsoft Corp, New Residential Investment Co, PepsiCo, Procter & Gamble Company, Royal Dutch Shell-B, Sotherly Hotels, Vodafone Group PLC, Wells Fargo & Company
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 3-8-2019 v 18:29

Na Open Office jsem tabulku vyrobil a dal si pod ni dolu první vypsanou tabulku, aby nová tabulka byla po obvodu stejně velká jako stará, i když první sloupec širší a prostřední sloupce užší.
Z Open Office jsem uložil obě tabulky pod sebou v PDF.
Adobe Photoshop to dokázal otevřít v PDF, pak jsem horní novou tabulku vyřízl a uložil v BMP, ale byla tabulka o moc menší než ta první vypsaná tabulka.
Tedy jsem vyráběl tabulku s Open Office znova a mnohem větší než první vypsanou tabulku, aby mi nakonec v BMP vyšly tabulky stejně velké.
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 4-8-2019 v 14:22

Poprvé za 4 roky jsem se nechal od syna přemluvit a vzal jsem ho na kolotoč ''obří kolo'', ''ruské kolo''.
Moje jízdenka stála 6 € a jeho 3 €. A jakmile jsme byli nahoře, asi 60 metrů vysoko, viděl jsem dole přijíždějící auto policajtů. Povídám synovi ze srandy ''koukni, policie na tebe čeká''.
A jakmile byla jízda na kolotoči za 5 minut hotova a vystoupili jsme, skutečně čekali policajti na mne a chtěli vidět moji průkazku. Já však nosím v peněžence jen na papírku průkaz důchodce. A zaměstnali se s námi dva policajti v uniformě a dva policajti v civilu. Telefonovali, snad na prezidium, zda je u mého jména nějaký syn hlášen. Snad 10 minut potřebovali na naší kontrolu. Protože zase nějaká hloupá husa měla dojem, že jsem moje dítě ukradl. A zavolala na mne policajty.

Joe-2019-07-a.jpg - 414kB Foto: Joe Konecny
abak
Junior Member
**

[*] Zasláno 4-8-2019 v 15:03

...zaměstnali se s námi dva policajti v uniformě a dva policajti v civilu. Telefonovali, snad na prezidium, zda je u mého jména nějaký syn hlášen. Snad 10 minut potřebovali na naší kontrolu. Protože zase nějaká hloupá husa měla dojem, že jsem moje dítě ukradl. A zavolala na mne policajty.

Německý bezbřehý multikulturalismus v akci (opět naruby a opět selhal). 4 policajti a jeden udavač v hlavní roli v prostředí mnichovské metropole. Pokrytci. Na to bych neměl nervy.
Stanislav
Member

[*] Zasláno 4-8-2019 v 15:49

Buďte rád pane Ladislave, že kluk aspoň nelže, protože by si klidně mohl i vymyslet, že Vás vůbec nezná! Moje kamarádka má vnuka a ten by to byl schopen klidně i udělat, jak si dovede prosadit svou. Obzvlášť přes nějaký zákaz. Vypráví po rodině různé povídky a hodně si vymýšlí, takže kdo ho nezná, tak by si i myslel, že mluví pravdu? Já jsem oba synovce naučil v mládí říkat co?, když jim švára dával nějaké rozkazy. Byl pěkně na mě za to nasr@ný, protože chlapci si z něj dělali srandu a to mu sráželo autoritu.
Stanislav
Member

[*] Zasláno 5-8-2019 v 10:53

Dnes jsem si zašel osobně na ČSSZ a vyjeli mi tam z archívu doby zaměstnání na počkání. Ani jsem tam moc dlouho nečekal, protože tam byl cikánský páreček a nějací dementi, kteří řvali radostí, že dostali invalidní důchod. Nechápu, když to mají v elektronické podobě, tak proč se na to musí čekat až 3 měsíce? Schází mi tam doba pojištění cca. necelé 2 roky, takže pokud bych připočetl i střední školu od 15 let, tak už bych měl mít limit 35 let splněný. Ještě uvidím, jak mě ta práce tam bude bavit a hlavně ti lidi. Smlouva bude pouze na rok, takže pokud bych se tam někomu znelíbil, tak jedu. Býval bych raději nastoupil až v nejzazším termínu, to je až na začátku prosince, ale měl jsem obavu, aby mi to místo někdo nevyfoukl, když se mi tak špatně hledá práce a mezi dementy do krámu nebo do fabriky se mi už opravdu nechce.

Pokud někdo bydlí v Praze a má to už kousek do důchodu jako já, tak ČSSZ sídlí v Křížové ulici na Praze 5 - Smíchov v 1. patře. Je to lepší si to nechat udělat s předstihem, protože pak to lítání za to určitě nestojí. Týká se to zřejmě ročníků 1965 a níže, protože po roce 1986 to bylo zřejmě už v pořádku. Pokud bych to věděl dopředu, že to udělají na počkání, tak už jsem to měl doma dávno.
Pavel
Member

[*] Zasláno 5-8-2019 v 14:44

Stando, počet odpracovaných let pro výpočet důchodu se počítá už od 15 let věku? Tedy i střední škola (učňák)?
arkyn
Junior Member
**

[*] Zasláno 5-8-2019 v 15:24

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Stando, počet odpracovaných let pro výpočet důchodu se počítá už od 15 let věku? Tedy i střední škola (učňák)?

Pavle, je to ruzne, podle toho jak se menily zakony. Mam za to ze v posledni verzi se nezapocitava VS

https://www.novinky.cz/finance/clanek/jak-se-zapocitavaji-do...
Stanislav
Member

[*] Zasláno 5-8-2019 v 15:45

Pro naše ročníky tomu tak skutečně je, ale počítá se to jako vyloučená doba, stejně jako vojna nebo péče o dítě. Přichází to snad v úvahu v tom případě, že by ti scházely léta, protože by se zaručeně ten výpočtový základ krátil, což by bylo krajně nevýhodné. Pavle, pokud jsi podnikal nebo byl někde i krátkodobě, tak aby jsi měl předběžnou evidenci. Může se klidně stát, že za tebe i neplatili! Od nás jednoho z práce manželka dělala v Hospicu a dnes má hrozně mizerný důchod, protože za ně neplatil ten šmejdský majitel 7 let!!! Jednoznačně by ho měli zavřít i po letech. Tu jeho paní doktorka neustále otravuje, aby šla někomu posloužit a nejlépe zadarmo. Sotva se hýbe, a přesto chodí, což je od ní obdivuhodné. 16-letá holčina umírá na rakovinu, tak nemá sílu říci ne. Mě by to asi psychicky složilo, protože to musí být otřesný srdceryvný zážitek. Většina mladých holek ani pár měsíců nevydrží a zdrhají pryč, ale je to velice potřebná práce a v Německu je tato profese ceněná na 1. místě. Ty jsi zřejmě nastoupil do práce až po roce 1989, pokud tedy máš VŠ? Každý rok se počítá 1,5% k výpočtovému základu. Takže například ze 16.000 Kč by to bylo po 40 letech práce 9600 Kč + základní výměra 3270 Kč = 12870 Kč. Jít o 2 roky a chlup do předčasné penze, tak je důchod 11286 Kč a je to na furt. Mají to celkem dobře zmáknuto, protože někteří lidi budou už kvůli zdravotním problémům unavení v pozdějším věku a budou tedy spěchat do důchodu. Takže o 5,1% zkrácení celkové pracovní doby, vykřeše skoro 13% úsporu pro stát. Budeme moci zažádat nejdříve v 60 letech o předčasný důchod. Neboj se, když si párkrát zakašleš, tak je to tady hned. Já už jsem doma 8 měsíců a nemohu tomu ani věřit, jak to uteklo? Sice mi práce vůbec neschází, ale potřebuji být mezi lidmi, abych nezačal degenerovat.
Pavel
Member

[*] Zasláno 5-8-2019 v 17:22

Tak mi to nedalo, protože mám doma výpis z evidence důchodového pojištění (o který si lze zažádat 1x ročně zdarma) a přišlo mi, že mám započteno příliš mnoho let:-) Počet započtených let mám totiž vyšší, než kolik let uplynulo od mých 18 let věku.

Dneska jsem tedy volal na jejich infolinku a překvapili mě velmi pozitivně! Počítají mi prý odpracované roky (včetně vyloučené doby) už od 14 let, protože už ve 14 letech jsem mohl ukončit základní školu a jít pracovat (za nás se chodilo do 8. třídy naposledy - pokud člověk chtěl a šel dál na střední nebo učňák, nebo někdo mohl jít i do deváté třídy). Moc se mi to nezdá, řekl bych že se mi to bude počítat až od 15 let mého věku, protože kde nešel na střední školu, musel povinně do 9. třídy, protože za komunistů se nesmělo pracovat před dovršením 15. roku věku. Ale i to je skvělé.

Tak mi to hned zvedlo náladu, že budu mít odpracováno docela dost let (krát 1,5% pro výpočet důchodu), i když bych už dlouho nepracoval...
Pavel
Member

[*] Zasláno 5-8-2019 v 17:24

Vám všem (a starším zejména) doporučuji požádat o výpis a zkontrolovat si, zda máte vše řádně započteno. Já například neměl započteno studium na VŠ. Co vám chybí, řešte raději dřív než později:

https://web.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/informativni-osob...
 Stran:  1    3