Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  11
Autor: Předmět: Problém forum computer telefon život
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 3-8-2019 v 18:29


Na Open Office jsem tabulku vyrobil a dal si pod ni dolu první vypsanou tabulku, aby nová tabulka byla po obvodu stejně velká jako stará, i když první sloupec širší a prostřední sloupce užší.
Z Open Office jsem uložil obě tabulky pod sebou v PDF.
Adobe Photoshop to dokázal otevřít v PDF, pak jsem horní novou tabulku vyřízl a uložil v BMP, ale byla tabulka o moc menší než ta první vypsaná tabulka.
Tedy jsem vyráběl tabulku s Open Office znova a mnohem větší než první vypsanou tabulku, aby mi nakonec v BMP vyšly tabulky stejně velké.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 4-8-2019 v 14:22


Poprvé za 4 roky jsem se nechal od syna přemluvit a vzal jsem ho na kolotoč ''obří kolo'', ''ruské kolo''.
Moje jízdenka stála 6 € a jeho 3 €. A jakmile jsme byli nahoře, asi 60 metrů vysoko, viděl jsem dole přijíždějící auto policajtů. Povídám synovi ze srandy ''koukni, policie na tebe čeká''.
A jakmile byla jízda na kolotoči za 5 minut hotova a vystoupili jsme, skutečně čekali policajti na mne a chtěli vidět moji průkazku. Já však nosím v peněžence jen na papírku průkaz důchodce. A zaměstnali se s námi dva policajti v uniformě a dva policajti v civilu. Telefonovali, snad na prezidium, zda je u mého jména nějaký syn hlášen. Snad 10 minut potřebovali na naší kontrolu. Protože zase nějaká hloupá husa měla dojem, že jsem moje dítě ukradl. A zavolala na mne policajty.

Joe-2019-07-a.jpg - 414kB Foto: Joe Konecny
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 4-8-2019 v 15:03


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
...zaměstnali se s námi dva policajti v uniformě a dva policajti v civilu. Telefonovali, snad na prezidium, zda je u mého jména nějaký syn hlášen. Snad 10 minut potřebovali na naší kontrolu. Protože zase nějaká hloupá husa měla dojem, že jsem moje dítě ukradl. A zavolala na mne policajty.

Německý bezbřehý multikulturalismus v akci (opět naruby a opět selhal). 4 policajti a jeden udavač v hlavní roli v prostředí mnichovské metropole. Pokrytci. Na to bych neměl nervy.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-8-2019 v 15:49


Buďte rád pane Ladislave, že kluk aspoň nelže, protože by si klidně mohl i vymyslet, že Vás vůbec nezná! Moje kamarádka má vnuka a ten by to byl schopen klidně i udělat, jak si dovede prosadit svou. Obzvlášť přes nějaký zákaz. Vypráví po rodině různé povídky a hodně si vymýšlí, takže kdo ho nezná, tak by si i myslel, že mluví pravdu? Já jsem oba synovce naučil v mládí říkat co?, když jim švára dával nějaké rozkazy. Byl pěkně na mě za to nasr@ný, protože chlapci si z něj dělali srandu a to mu sráželo autoritu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 10:53


Dnes jsem si zašel osobně na ČSSZ a vyjeli mi tam z archívu doby zaměstnání na počkání. Ani jsem tam moc dlouho nečekal, protože tam byl cikánský páreček a nějací dementi, kteří řvali radostí, že dostali invalidní důchod. Nechápu, když to mají v elektronické podobě, tak proč se na to musí čekat až 3 měsíce? Schází mi tam doba pojištění cca. necelé 2 roky, takže pokud bych připočetl i střední školu od 15 let, tak už bych měl mít limit 35 let splněný. Ještě uvidím, jak mě ta práce tam bude bavit a hlavně ti lidi. Smlouva bude pouze na rok, takže pokud bych se tam někomu znelíbil, tak jedu. Býval bych raději nastoupil až v nejzazším termínu, to je až na začátku prosince, ale měl jsem obavu, aby mi to místo někdo nevyfoukl, když se mi tak špatně hledá práce a mezi dementy do krámu nebo do fabriky se mi už opravdu nechce.

Pokud někdo bydlí v Praze a má to už kousek do důchodu jako já, tak ČSSZ sídlí v Křížové ulici na Praze 5 - Smíchov v 1. patře. Je to lepší si to nechat udělat s předstihem, protože pak to lítání za to určitě nestojí. Týká se to zřejmě ročníků 1965 a níže, protože po roce 1986 to bylo zřejmě už v pořádku. Pokud bych to věděl dopředu, že to udělají na počkání, tak už jsem to měl doma dávno.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 14:44


Stando, počet odpracovaných let pro výpočet důchodu se počítá už od 15 let věku? Tedy i střední škola (učňák)?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 15:24


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Stando, počet odpracovaných let pro výpočet důchodu se počítá už od 15 let věku? Tedy i střední škola (učňák)?


Pavle, je to ruzne, podle toho jak se menily zakony. Mam za to ze v posledni verzi se nezapocitava VS

https://www.novinky.cz/finance/clanek/jak-se-zapocitavaji-do...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 15:45


Pro naše ročníky tomu tak skutečně je, ale počítá se to jako vyloučená doba, stejně jako vojna nebo péče o dítě. Přichází to snad v úvahu v tom případě, že by ti scházely léta, protože by se zaručeně ten výpočtový základ krátil, což by bylo krajně nevýhodné. Pavle, pokud jsi podnikal nebo byl někde i krátkodobě, tak aby jsi měl předběžnou evidenci. Může se klidně stát, že za tebe i neplatili! Od nás jednoho z práce manželka dělala v Hospicu a dnes má hrozně mizerný důchod, protože za ně neplatil ten šmejdský majitel 7 let!!! Jednoznačně by ho měli zavřít i po letech. Tu jeho paní doktorka neustále otravuje, aby šla někomu posloužit a nejlépe zadarmo. Sotva se hýbe, a přesto chodí, což je od ní obdivuhodné. 16-letá holčina umírá na rakovinu, tak nemá sílu říci ne. Mě by to asi psychicky složilo, protože to musí být otřesný srdceryvný zážitek. Většina mladých holek ani pár měsíců nevydrží a zdrhají pryč, ale je to velice potřebná práce a v Německu je tato profese ceněná na 1. místě. Ty jsi zřejmě nastoupil do práce až po roce 1989, pokud tedy máš VŠ? Každý rok se počítá 1,5% k výpočtovému základu. Takže například ze 16.000 Kč by to bylo po 40 letech práce 9600 Kč + základní výměra 3270 Kč = 12870 Kč. Jít o 2 roky a chlup do předčasné penze, tak je důchod 11286 Kč a je to na furt. Mají to celkem dobře zmáknuto, protože někteří lidi budou už kvůli zdravotním problémům unavení v pozdějším věku a budou tedy spěchat do důchodu. Takže o 5,1% zkrácení celkové pracovní doby, vykřeše skoro 13% úsporu pro stát. Budeme moci zažádat nejdříve v 60 letech o předčasný důchod. Neboj se, když si párkrát zakašleš, tak je to tady hned. Já už jsem doma 8 měsíců a nemohu tomu ani věřit, jak to uteklo? Sice mi práce vůbec neschází, ale potřebuji být mezi lidmi, abych nezačal degenerovat.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 17:22


Tak mi to nedalo, protože mám doma výpis z evidence důchodového pojištění (o který si lze zažádat 1x ročně zdarma) a přišlo mi, že mám započteno příliš mnoho let:-) Počet započtených let mám totiž vyšší, než kolik let uplynulo od mých 18 let věku.

Dneska jsem tedy volal na jejich infolinku a překvapili mě velmi pozitivně! Počítají mi prý odpracované roky (včetně vyloučené doby) už od 14 let, protože už ve 14 letech jsem mohl ukončit základní školu a jít pracovat (za nás se chodilo do 8. třídy naposledy - pokud člověk chtěl a šel dál na střední nebo učňák, nebo někdo mohl jít i do deváté třídy). Moc se mi to nezdá, řekl bych že se mi to bude počítat až od 15 let mého věku, protože kde nešel na střední školu, musel povinně do 9. třídy, protože za komunistů se nesmělo pracovat před dovršením 15. roku věku. Ale i to je skvělé.

Tak mi to hned zvedlo náladu, že budu mít odpracováno docela dost let (krát 1,5% pro výpočet důchodu), i když bych už dlouho nepracoval...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 17:24


Vám všem (a starším zejména) doporučuji požádat o výpis a zkontrolovat si, zda máte vše řádně započteno. Já například neměl započteno studium na VŠ. Co vám chybí, řešte raději dřív než později:

https://web.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/informativni-osob...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 17:46


To se Pavle dokládá až při zažádání si o důchod. Slečna mi tvrdila, že jsou pouze archiv. První záchytný bod je však 60 let. Pokud má někdo více jak 10 mil. v akciích, tak si myslím, že odejít v 60 letech je tak akorát. Pokud ovšem někdo chodí rád do kolektivu a má tu práci rád, tak bude v tom pokračovat bez ohledu na výši svého ptf. Musím však dodat, že některé archy nejsou moc čitelné.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 17:50


Dokládá se to sice nejpozději před žádostí o důchod, ale když tam něco chybí, lépe se to řeší dřív než později. Pak ti i ve slušné firmě řeknou, že archivují jen 10 let a basta...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 19:59


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Vám všem (a starším zejména) doporučuji požádat o výpis a zkontrolovat si, zda máte vše řádně započteno. Já například neměl započteno studium na VŠ. Co vám chybí, řešte raději dřív než později:

https://web.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/informativni-osob...


Resil jsem letos, kdyz jsem si rekl ze je vhodna doba k dolozeni a overeni si dat. Dozvedel jsem se mimo jine ze skoly data do cssz posilaji, ale cssz na to kasle a chce to po kazdem obcanovi dolozit. Takze jsem musel prinest potvrzeni ze stredni a vysoke. Vysvedceni apod. jsou nedostatecne a prihlizi se k nim jen kdyz uz skola neexistuje jak me pani "krasne" vysvetlila
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Cyberguy
Junior Member
**




Příspěvků: 86
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-8-2019 v 20:37


Také jsem letos řešil ČSSZ i když mám ještě čas. Na počkání mi paní "vyjela" přehled. Doma jsem to porovnal s tím co mám uloženo a hned první rok školy mi scházel. A škola už neexistuje. Paní byla moc fajn a pomohla mi. Okopírovala papír kterým jsem dokládal studium (smlouvu o studiu+vystrko). Měla připravený dopis - žádost. Doplnila tam jen mé nacionále, já podepsal a ona to odeslala do Prahy. A asi za 2 měsíce mi "přistál" nový výpis i se započtenou chybějící dobou. Ocenil jsem velmi ochotnou úřednici.



Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-8-2019 v 07:56


Když se e-mail na hotmail.com zobrazí až za 10 minut, ale e-mail na seznam.cz se zobrazí rychle

Našel jsem s Google.com, že starý Outlook Express nefunguje u systému Windows 10 a na zobrazení e-mailu na hotmail.com je nutno použít jiný program.
Ale Bing.com od Microsoftu nic takového nenajde. Jakoby Outlook Express pro hotmail.com fungoval dál i u systému Windows 10.

:question: Tak nevím, jak urychlit zobrazení e-mailu na mém kontu hotmail.com :question:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 4-9-2019 v 06:26


Při nové registraci volte jména vypadající skutečně a česky!
Nevolte jména vypadající anglicky, arabsky nebo italsky a jména, která je nutno podezřívat, že chtějí zasypat forum odpadky!
HarryHa, Harry3665, CharlotteKa, Elisabeth29, Concepcion, Chelsey45P.
Vážná registrace s podezřelým jménem je ado130. Ten typ :) měl štěstí, že registraci rychle dokončil.

Zcela vážně vypadají nedokončené registrace Jarda, Sentík, JosefLamil, Maximilian, Alexander, gudla.
Jestli tito páni zde opravdu chtěli publikovat české komentáře o akciích, pak by měli v oddělení jejich pošty SPAM a JUNK MAIL brzy vyhledat ten e-mail od fora s heslem a s tim heslem registraci dokončit. Později změnit podivné heslo z e-mailu na jednodušší heslo jako Hes20Lo19.

Já téměř každý den mažu nedokončené registrace s podezřele vypadajícími jmény jako HarryHa, Harry3665, CharlotteKa.
A ado130. :) Ten ado130 zde samozřejmě zůstane, protože jde o vážnou a rychle dokončenou registraci.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 4-9-2019 v 06:40


ado130 je pokud si dobře pamatuji, kolega, který Ti Laďo pomáhal s obnovením dat padlého spadlého fóra




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 09:07


Dnes zkolabovalo Yahoo finance ve verzi na PC i aplikace na mobil. Nevíte někdo co se děje? Nejsem sám a tak to dávám vědět



ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 09:59


Tak Yahoo se zase rozjelo. Zatím však jen aplikace na mobilu:(



ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
viky
Junior Member
**




Příspěvků: 54
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 13:10


Citace: Původně zaslal: MilanV  
Tak Yahoo se zase rozjelo. Zatím však jen aplikace na mobilu:(


Nefungovalo to několik hodin, myslím už včera v noci. Psali na webu, že "Our engineers are working quickly to resolve the issue."

Yahoo taky používám to jako přehled, je to pohodlné na rychlé informace o stavu a navíc tam mám na 1 místě zobrazeno pf ze 2 brokerů.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 2-10-2019 v 19:41


Včera můj (snad 15 let starý) IBM computer byl hrozně pomalý, protože stále, třeba celou hodinu svítila na bedně druhá kontrolka, což znamená nepřipravení k provozu.
Pak jsem zjistil, že automatická defragmentace nebyla už 9 dní provedena.
Tedy jsem všechny 3 věci defragmentoval. Dolejší věc (asi system) však ukazuje stále, že je 13% defragmentováno a to se ukazuje vždy, už za pár vteřin. Čekat hodinu nepřinese lepší výsledek.
Avšak už před měsíci jsem našel s Guglem články, že mnoha lidem ta třetí dolní defragmentace se nechce dokončit.
Hlavně že dnes je computer zase rychlý. Při druhém denním zapnutí stroje, když se objeví na liště přepínání písmen z DE na CES, po dalších 3 minutách už druhá kontrolka zhasne a computer je připraven.
:punk: Tedy když je computer pomalý, defragmentovat co se dá. :punk:
IBM-computer-of-mine.jpg - 41kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-10-2019 v 11:54


:question: Proč nejde vytisknout foto jednoduše, jen přes Photoshop to jde?
Když otevřu computerem foto, nebo kliknu pravým tlačítkem myši na symbol fota
a pak volím tisknout, je pak zobrazeno foto v zařízení tiskárny, jak bude vypadat výtisk.
Po kliknutí tisknout mi ale vyleze z tiskárny čistý papír.

Tedy otevřu program Adobe Photoshop, tím otevřu stejné foto jak předtim a kliknu vlevo nahoře na tisknout.
A foto se mi vytiskne.
Proč tedy nejde u mne už léta tisknout foto přímo, ale jen přes Adobe Photoshop to jde? :question:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 18-10-2019 v 15:22


:question: Kdy pán neplatí nezaměstnané paní, která najímá jiný byt, stravu a nájemné, ať už je kráva blbá vdaná nebo oddělená nebo rozvedená od pána :question:
Nyní to hledám s Guglem a snad je to v různých zemích střední Evropy dost podobné.
Já si myslím, že mnoho pánů vydělá v zaměstnání mnohem víc peněz, než je životní minimum, tedy peníze na nájemné plus peníze na stravu, oděv, elektriku, plyn, telefon, a přesto jim žádná moc nemůže peníze z konta vzít, i kdyby je soud k platbě na paní a děti odsoudil.
:question: Jestliže však pán má mzdu nebo důchod tak nízký jako nájemné bytu plus životní minimum (tedy sociální pomoc plus nájemné), tak mu nikdo žádné peníze pro paní a děti nemůže vzít a ani ho soud nemůže k platbě odsoudit, že :question:
:question: A jestli pán má nízkou mzdu nebo nízký důchod a a k tomu dividendy z akcií, dohromady méně než nájemné plus životní minimum, tak ho soud nemůže odsoudit k prodeji akcií, protože by se zničil ten jeho potřebný zdroj peněz, tedy dividendy.
Já myslím, že soud nemůže odsoudit pána prodat všechny dividendové akcie, aby měl peníze pro nezaměstnanou paní a pro svou obživu a nájemné, aby za několik let byl pán zcela bez peněz a bez akcií a musel žádat stát o peníze na nájemné bytu. Že :question:
Tedy když paní je líná pracovat a najímá si byt jiný než pán, pak musí ona nejprve prodat všechny její akcie a utratit všechny její peníze, a pak získá právo na sociální pomoc a peníze na nájemné bytu. Že :question:
Pána žádný soud nemůže odsoudit prodat dividendové akcie, když potřebuje ty dividendy na stravu a jeho nájemné bytu a dohromady má důchod plus dividendy stejné výšky jako sociální pomoc plus peníze na byt, tedy ne víc jak životní minimum. Že :question: Musí přece být jedno, jestli to životní minimum pána tvoří mzda nebo důchod nebo dividendy z akcií. Nemůže ho soud odsoudit, aby akcie prodal, a dával peníze paní (a dětem), která je líná pracovat, ale najímá si jiný byt než pán. Že :question:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-10-2019 v 15:48


jde o to, že mají dítě či děti, a soud hledí prioritně na zájem ditěte a jde se po veškerých příjmech a majetku pana otce.. a soud může vše a je to drahý, ...domluva s paní ,i když se zdá drahá, je k výhrou
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 18-10-2019 v 15:52


Ale přesto asi pánovi jeho akcie nemůže nikdo z konta prodat a ani pán nebude platit pokutu, ani nepůjde do vězení, že nechce prodat akcie.

Co najde Gugel na to táma:
Jeder zweite getrennt lebende Vater überweist seinem Kind keinen Cent. Dafür müssen alle anderen einspringen.
Nur wenige Mütter kennen die Schwächen des deutschen Unterhaltsrechts so gut wie Katrin.
Vielleicht will er nicht zahlen, vielleicht kann er es nicht, Settele will sich nicht festlegen. Trotz zahlreicher Gerichtsverhandlungen blieb und bleibt das Ergebnis mager.
In 88% der Fälle muss der Mann zahlen. Zumindest theoretisch. :punk:
:punk: Rechtsanspruch und Wirklichkeit klaffen weit auseinander. Einer Studie des Deutschen Instituts für Wirtschaftsforschung zufolge erhält etwa die Hälfte der Alleinerziehenden keinen einzigen Cent von ihrem Expartner. :punk:
Die Hälfte der Väter verdient zu wenig für Unterhalt.
Dafür gibt es gleich mehrere Gründe. Der wohl wichtigste: Viele Väter haben nach der Trennung ein so geringes Einkommen, dass sie legal nicht mehr zahlen müssen. :punk: Nur 53% der geschiedenen Männer mehr als 1134 Euro netto im Monat verdienen. Bis zu diesem Betrag darf ein Erwerbstätiger sein Gehalt meist behalten, um durch eine Unterhaltszahlung nicht selbst bedürftig zu werden. Mit anderen Worten: Von der Hälfte der Unterhaltspflichtigen kann das Amt nichts holen.

Nyní hledám s Guglem německý článek na téma: Unterhaltsgeld + Aktien.
Zdá se, že z úspor a akcií se nepočítají peníze pro paní a děti (Unterhaltsgeld) ale jen z jejich úroků nebo dividend. Tedy k prodeji akcií nemůže být pán donucen. Ale kdyby měl pán dividendy 2.000 euro měsíčně, musel by z nich dávat něco na děti nebo na paní.

:post: Ersparnisse werden nicht direkt in die Unterhaltsberechnung mit einbezogen, lediglich die daraus resultierenden Erträge.
:( Tomu odporuje :post: Der Unterhaltspflichtige muss für den monatlichen Kindesunterhalt auch vorhandenes Vermögen verwenden, wenn das laufende Einkommen für den Mindestunterhalt nicht ausreicht. :(
:) Ale potěšující je :post: Der Unterhaltspflichtige muss kein Vermögen verwerten, wenn er dadurch von laufenden Einkünften, die wiederum für den Unterhalt benötigt werden, abgeschnitten wird.
Allgemein muss ein Vermögenswert nicht für Unterhalt verwendet werden, wenn damit ein erheblicher wirtschaftlicher Nachteil verbunden wäre.
Die Verwendung eines erhaltenen Schmerzensgeldes für den Minderjährigenunterhalt ist zumutbar. Es sei denn es liegt eine schwerwiegende Behinderung beim Unterhaltspflichtigen vor.
Vermögen, das der Unterhaltspflichtige aus seinem notwendigen Selbstbehalt anspart, muss für laufenden Unterhalt nicht verwendet werden. Denn es ist Sache der unterhaltspflichtigen Person, wofür sie ihren Selbstbehalt verwendet. :)
:) Tedy akcie nemusí pán prodávat, když jsou samé dividendové a ty dividendy jsou vysoké jen jako nájemné bytu a životní minimum.
Zrovna tak by pán nemusel prodat jeho jediný byt nebo jediný domek, aby měl peníze na děti a paní a musel by pak platit nájemné z cizího bytu.
Dabei kennt das Gesetz selbst keinen allgemein gültigen Betrag für ein Schonvermögen. Die Grenze für den Einsatz des Vermögens ergibt sich allein aus den Grundsatz, dass niemand Unterhalt zahlen muss, wenn er bei Berücksichtigung seiner sonstigen Zahlungspflichten, selbst unterhaltsbedürftig würde.
Grenzen für den Einsatz auch des Vermögensstammes ergeben sich somit allein daraus, dass nach dem Gesetz auch die sonstigen Verpflichtungen des Unterhaltsschuldners zu berücksichtigen sind und er seinen eigenen angemessenen Unterhalt nicht gefährden muss.
Teď je to jasné a vím mnohem víc jak před 3 hodinami: Pán nemusí prodávat jeho dividendvé akcie, když by pak s nedostatkem dividend potřeboval peníze od státu na stravu nebo nájemné. :)
A furt melou to samé, že dividendové akcie pán nemusí prodávat, aby mohl platit na děti a pak s malými dividendami nebo bez dividend zchudl a potřebovat podporu od státu:
:) Nach ständiger Rechtsprechung des BVerfG und des BGH besteht eine Unterhaltspflicht nicht, soweit der Unterhaltsschuldner infolge einer Unterhaltsleistung selbst sozialhilfebedürftig würde. Dem Unterhaltspflichtigen muss schon aus verfassungsrechtlichen Gründen jedenfalls der Betrag verbleiben, der seinen eigenen Lebensbedarf nach sozialhilferechtlichen Grundsätzen sicherstellt. Die finanzielle Leistungsfähigkeit endet also dort, wo der Unterhaltspflichtige auch unter Berücksichtigung seines Vermögens nicht mehr in der Lage ist, seine eigene Existenz zu sichern. :)
Daraus folgt, dass eine Vermögensverwertung nicht verlangt werden kann, wenn sie den Unterhaltsschuldner von fortlaufenden Einkünften abschneiden würde, die er zur Erfüllung weiterer Unterhaltsansprüche, anderer berücksichtigungswürdiger Verbindlichkeiten oder zur Bestreitung seines eigenen Unterhalts benötigt.
Auch der Verkauf eines nach den übrigen Verhältnissen der Familie angemessenen Familieneigenheims kann grundsätzlich nicht verlangt werden, weil es ebenfalls den Wohnbedarf des Unterhaltspflichtigen und seiner weiteren Familienangehörigen dient und zugleich Mietaufwendungen erspart.
In der Regel muss auch das Sparguthaben aufgebraucht werden, um den Mindestunterhalt eines Kindes decken zu können.
Dies gilt nicht, wenn der Unterhaltspflichtige dieses Vermögen als notwendigen Eigenbedarf benötigt.
Auch wirtschaftliche Nachteile, für den Kindesunterhalt genutzte Einkünfte und das Schonvermögen können u. a. die Pflicht zur Nutzung des Sparguthabens verhindern.
Jistě to nikdo z vás nebude číst, když to nepotřebuje a když je to německy. Ale já si to rád přečtu.
muss für den Kindesunterhalt das Sparguthaben nicht aufgebraucht werden, wenn das Vermögen zur Sicherung des notwendigen Eigenbedarfs, also des Selbstbehalts erforderlich ist.
Für den Kindesunterhalt muss das Sparvermögen meist auch dann nicht aufgebraucht werden, wenn dieses aus dem notwendigen Selbstbehalt zusammengespart wurde. Denn es ist dem Unterhaltspflichtigen grundsätzlich selbst überlassen, was er mit seinem Selbstbehalt macht.
Fertig, už mě to nebaví a už vím, co jsem chtěl vědět.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3    5  ..  11

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 41.1% - SQL: 58.9%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: