Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  100    102
Autor: Předmět: Otázky a odpovědi
Mubarka
Newbie
*

Nálada:

[*] Zasláno 3-11-2018 v 23:58

Citace: Původně zaslal: Vasco  

tak moja otazka je ci je tu niekto kto ma Lynx a je zo Slovenska, a poradi mi ako je tu pre mna Slovaka s dividendami vs. zdanenim, lebo zjavne ich nezdanili. Ma s tym niekto skusenosti? Bol som v tom ze z USA akcii pride rovno dividenda -15% v USD. A ze si necham USD a po case ked sa trouchu toho nazbiera nieco za USD dokupim, ale vidim ze mi to rovno prehodili na eura.

To, ze to vidis v eurech je zrejme tim, ze mas zakladni menu uctu EUR. Takze ti zustatky virtualne prepocitavaji na EUR, nicmene realne bys tam mel mit ty dolary. Ja mam jako zakladni menu USD a v tom zakladnim prehledu Lynx Basic take vidim vse prepocitane na dolary, i kdyz mam na uctu nejake nezkonvertovane koruny (coz je videt v TWS nebo v Basicu v Portfoliu/Menove pozice).

Co se tyce dividendy AT&T, tak se mi v Basicu take zobrazuje brutto, informaci o vysi srazene dane jsem nasla jenom na klientskem portalu ve vypisu z uctu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2018 v 18:03

Mel bych dotazek ke krizi z historie. Partnerka dostala na VS semestralku, aby popsala ekonomickou krizi v Nemecku v roce 2008. Prvni, co me napadlo bylo, krom Googlu, zeptat se zde ostrilenych clenu, jestli tady nekdo nemate napr. v zalozkach nejake zajimave veci z krize, idealne o Nemecku. Je to dost stara zalezitost, ale tady na tomto foru je mozne vystrachat hromadu veci :-D.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2018 v 18:47

Asi by se ji hodilo neco z me knihy z kapitoly "Financni krize".
Tam je popsano, kdy se nejvice propadl DAX a kolik procent, ktere nem. banky zle dopadly, a jak byla Hypo Real Estate banka zachranena pred bankrotem, zestatnena a akcionari dostali jen par slupek za jejich akcie.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2018 v 19:43

Na nemecky mluvicich Volkswirtschaftslehre se ucilo o krizi pouze 2 hodiny rocne!!! Lepe je na ten kriminalni pocin zapomenout a nestourat se v tom, protoze to nema s ekonomikou nic spolecneho.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-11-2018 v 19:22

Predevcirem mi prisel formular W-8BEN od Patria. K memu udivu tam vsak schazi kolonka 7 a 8, takze jsem z toho zmaten, protoze na strankach US https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf je ten formular jiny, tedy stejny jako pred 3 lety, ktery jsem vyplnoval. Takzvany indentifikacni TIN je vlastne rodne cislo vyznacene na obcance, kterou mi ti smejdi ofotili uz 2x a stejne to po mne chteji znovu a znovu. Kdo ten formular neposle spravne nebo vubec, tak nemuze nakupovat od pristiho roku v USA. Trump mel tu buzeraci uz davno zrusit, protoze jedna identifikace je dle meho soudu dostatecna, protoze pochybuji, ze by nekdo u sebe nosil 3 obcanky a 2 ridicaky pro sichr, kdyby ho nahodou zastavili benga.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-11-2018 v 19:56

Taky mi Stando dorazil a asi bych to neresil a postupoval podle jejich pokynu.

Vpravo nahore pisou, ze jde o modifikovanou verzi z cervence 2017.

Jdu ho vyplnit.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-11-2018 v 20:14

Pavle, ten formular byl z Federalniho danoveho uradu, takze pochybuji, ze by Patria mela povolenou nejakou vlastni inovaci. Je fakt, ze maji data z me obcanky, takze meli aktualizovat formular na pouhy podpis, ze data na obcance souhlasi, jinak je povinnost zaslat novy formular IRS do jednoho mesice nejake zmeny - zmena bydliste, jiny danovy domicil a jine podivnosti. Podle OECD je uvaden TIN s lomitkem, ale US to zase odmitaji. Pokud by ten TIN byl platny pro cely svet, tak by to bylo jednoduche i na pochopeni.
Pavel_Pavel
Newbie
*

[*] Zasláno 15-11-2018 v 13:06

Ahoj,

mohu se zeptat, jak tu vidite nakupovani ADR akcii v USA spise, nez trebana Xetre ?
Napriklad planuji koupit RDS-B v USA, ale radeji se ptam, abych neco nepohnojil tim, ze vlastne danou akcii nevlastnim..

Spise preferujete RDS-A, nebo RDS-B ?

Dekuji za nazory a reakci, P.
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-11-2018 v 14:47

Ja mam RDS.B koupenou jako ADR a mam i R6C3 koupenou na Xetra. :D Ale mam nekolik dalsich ADR titulu a verim, ze s nimi nebude problem.
Jurkylius
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 06:07

Vacsinou sa preferuje RDS-B ale ja nakolko nechcem divi v librach idem po RDS-A.

--------------------------------------
AT&T, OMI, AMAT, BMW
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 10:39

Citace: Původně zaslal: Pavel_Pavel  
Ahoj,

mohu se zeptat, jak tu vidite nakupovani ADR akcii v USA spise, nez trebana Xetre ?
Napriklad planuji koupit RDS-B v USA, ale radeji se ptam, abych neco nepohnojil tim, ze vlastne danou akcii nevlastnim..

Spise preferujete RDS-A, nebo RDS-B ?

Rekl bych ze s ADR certifikaty to tu mame tak vselijak a kazdy se k tomu muze stavet trochu jinak.

Nekomu vyhovuje, ze dostava dividendy i od evropskych spolecnosti pouze v USD a muze tam reinvestovat veskere obdrzene dividendy jen a pouze v teto mene bez nutnosti dalsich konverzi.

Ja osobne ADR nepreferuji a nakupuji spolecnosti na jejich domacich burzach coby kmenove/preferencni akcie s vedomim, ze mi chodi dividendy ve trech ruznych menach (EUR, GBP, USD), ktere pak nasledne reinvestuji opet do titulu obchodovanych v techto menach.

Uprimne, dneska bych uz sel do RDS.B, v mych zacatcich jsem se rozhodl pro RDS.A, kterou do dneska vlastnim. Ono je to asi vlastne uplne jedno, dividenda je stejna, pouze vyplacena v jine mene a jinak danena. V mych ocich asi jedina vyhoda u RDS.B je, ze ti prijde nezdanena a v danovem priznani zdanis pouze ceskych 15%, kdezto v pripane nizozemskeho klonu A ti uz prijde zdanena 15%, ale do danoveho priznani muzes zapocist pouze 10%, takze dodanujes jeste dodatecnych 5% v Cechach. Takze prave na zaklade tohoto bych dnes uz volil britsky klon B. Ale zas budes mit pripadne divi v librach, pokud se nerozhodnes spolecnost koupit pouze jako certifikat v US.
Kamarád
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 15:17

Ahoj lidi, mam takovy dotaz ohledne Paypalu. Prisly mi tam na ucet nejake penize (v dolarech) a pro ukon poslani na ucet a konverzi z USD na CZK to pise nejakych 5%, coz me prijde jako strasny ulet (z 20 tisic si jeden tisic vezmou?? za jeden prevod??) je nejaka moznost se tomuto vyhnout? diky... :)

-————————————————————
PTF: ADES, AT&T, Banco Santander, Bank of Nova Scotia, China Mobile, Companhia Enérgetica de Minas Gerais, SABESP, Eaton Corp., Iberdrola, L-Brands, PPL Corp., P&G.

Spekulace: Huami Corp.
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-11-2018 v 15:58

Pouzivam roklenfx, https://www.roklen.cz/roklenfx/ je to digitalni smenarna. Posles si tam jednu menu, vymenis a posles si zpet jinou menu. Neni to plne online ale behem par hodin je hotovo.
Kamarád
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 17-11-2018 v 21:55

To Arkyn: diky za tip! kouknu se na to...

-————————————————————
PTF: ADES, AT&T, Banco Santander, Bank of Nova Scotia, China Mobile, Companhia Enérgetica de Minas Gerais, SABESP, Eaton Corp., Iberdrola, L-Brands, PPL Corp., P&G.

Spekulace: Huami Corp.
 Stran:  1  ..  100    102