Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  104    106    108  ..  111
Autor: Předmět: Otázky a odpovědi
Vit
Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-3-2019 v 11:36

Platbu v € jsem dnes zadal, pri vyplnovani aviza o platbe se objevilo cislo uctu kam penize poslat,
jeste doplnim ze jsem do zpravy pro prijemce uvadel jmeno a cislo investicniho uctu u LYNX

Dekuji za pomoc
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
g0dlinn
Junior Member
**

[*] Zasláno 10-3-2019 v 14:30

Zdravim, sli byste do Owens & Minor (OMI)? Prijde mi, ze momentalni cena 4.44$ za akcii mi prijde velmi podhodnocena i vzhledem k tomu, ze se firme moc nedari. Spolecnost temer zrusila dividendu, ale to mi prijde OK, protoze ty usetrene penize ji mohou pomoct ke stabilizaci.
Diky za odpovedi.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-3-2019 v 17:07

Ta proklate nizka trzni cena u OMI signalizuje nekoupitelnost! Odhadovany petilety rust je pouze pokles. Jsou prece daleko lepsi akcie a hlavne hodnotnejsi, ktere si zasklouzi byt koupeny. Nechapu tu umanutost?
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-3-2019 v 18:35

OMI ma od tohoto mesice noveho CEO s ceskym prijmenim
https://seekingalpha.com/news/3434983-new-ceo-owens-and-mino...
vzhledem k tomu ze si sebou nese OK reputaci (viceCEO, zakaznicke kanaly-obchodnik) z teto uspesne rostouci fy:
https://www.marketscreener.com/THERMO-FISHER-SCIENTIFIC-1462...
a OMI je z 99% o obchodnim podnikani, ocekavam pozitivni vliv. Ale kazdy za svoje :-))))
PS Nepsanou povinnosti u takto vysokych funkci je insider nakup "domacich" akcii s prichodem do managementu firmy, to by byl jasny signal pro ulici k nakupu....

_________________________________________________________________________________________________________________
Cíl>zahraniční necyklické/defenzivní ptf s nízkou volatilitou s horizontem 5-10 let "AKCIODLUHOPISY":REITs:BDCs v poměru 80:5:15.
Očekávaný roční min. čistý divivýnos pro rok 2019 min.5% /// REITs/BDCs net divivýnos pro rok 2019 min.9%
Depot DEGIRO: cons.staples:BTI,MO-telcos:T,BT,VOD,VEON,CTL-utils:JE,AY,CWEN-services:PBI,NWL,M,NEWM-shipping:GOGL,CMRE,SFL,NAT,TRTN-bas.mat:VEDL-REITs:CXW,NRZ,DX,AF IN,GNL-BDCs:FDUS,FSK,CMFN,AINV,TCRD,GARS,CGBD
Preferred cumulative: SSW.E,TNP.E,TGP.B,GLOP.B
VSbrok
Senior Member

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 10-3-2019 v 22:23

tom brava: jsem na vazkach zda prikoupit OMI (s kterym jsem -70%) nebo pribrat do ptf novacka CVS :info:

Fio: Moneta / PMCR
Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,CGBD,GAIN,MAIN,LAZ,NRZ,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T / D,NGG,SO / LEG

Povinná četba: www.investicnigramotnost.cz
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-3-2019 v 22:31

tom brava: prekvapujes, obvykle jsi velmi kriticky temer ke kazde spolecnosti, myslim ke kazde, ktere vydelava a vyplaci dividendu. Prosim neber to rypnuti osobne.

Ja musim rici, ze tu firmu neznam a nestudoval jsem ji v detailu, nicmene jen kdyz se podivam na zakladni ukazatele, tak nerikaji nic dobreho:
https://finviz.com/quote.ashx?t=OMI

Ono uz ani ve 2017 to nebyla hitparada:
https://www.marketwatch.com/investing/stock/OMI/financials

Ale mozne je, ze je jiz na dne, zmeni se a odrazi se, to neumim rici. Temer jiste to ale bude chtit nejaky cas.

-------------------------------------------
Motto: Pokud pujdou USA ke dnu, pujde s nimi i zbytek sveta ke dnu, opacne to vsak neplati. Mej na pameti stale.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-3-2019 v 09:23

Ta firma jde ke dnu. Nevim, jak to nektere firmy delaji, ze jim treba umoznuji prodavat beztrestne nove akcie, kdyz firma se potaci v ekonomickych problemech zpravidla na pokraji bankrotu a prilivem novych penez se ta agonie akorat prodluzuje. Dle me by bylo vhodnejsi tu firmu delistovat z burz a byl by od toho smejdu pokoj. Podle mne je to akorat podvod na neznale investory, kteri pod prilivem hloupych zprav tuto akcii nakupuji, a proto se cena drzi nebo i vzrusta, i kdyz firma dela pravidelne se zvysujici ztraty. Zrejme by tomu prospel lepsi dohled, aby k tomu vubec nedochazelo. Minulost neni zaruka budoucnosti, proto je lepsi pri velice negativnim vyvoji firmy uz do ni zadne dalsi penize nevkladat, protoze si tak investor prohlubuje dalsi ztraty. Nechat se zaslepit vyssi dividendou u firmy s velice nizkou trzni hodnotou, je proste spatne investorske rozhodnuti, ktere se v tomto pripade i vymstilo.
VSbrok
Senior Member

[*] Zasláno 11-3-2019 v 09:25

OMI loni a predloni udelalo velky akvizice, ktery se projevi castecne letost a ale spis az 2020 a 2021.

Zajimave, na to ze jsem -70%, tak me to vubec nevadi a divam se po prikupech jinde... :spin:
Asi fakt vezmu to CVS at navysim zdravotnickej sektor, protoze vse co mam, tak mam jen par kusu, ale jsem s nimi priserne v plus, takze tam me prikupovani krajne nelaka

Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,CGBD,GAIN,MAIN,LAZ,NRZ,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T / D,NGG,SO / LEG

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-3-2019 v 15:52

Musim te pochvalit VSbroku, protoze to je urcite rozumnejsi reseni to CVS, ktere ma trzni hodnotu nad 68 mld. USD. Skoda ze se bojis bank, protoze tam jsou zarucene dobre prilezitosti pro nakup. Ja se vyhledove pripravuji ke skoku na nejakeho ropaka, abych snizil expozici v bankovnim sektoru. Nebude to hned, ale prijde to postupem casu. Dlouhodobe se mi nejvice libi Exxon Mobil, i kdyz ma nizsi dividendu oproti konkurenci, ale ma mene dluhu, cimz by mohl o chvili konkurenci ve vyplate dividendy dohnat, tak i predehnat. Dalsi mam v hledacku D nebo SO, ale az tak za 2 - 3 roky. Cekam na to, az C dosahne na P/B vyssi jak 1,7, a pak uz nebudu mit ostych ho prodat. Kdybych vloni nekoncil v praci, tak bych BAC drzel az do fundamentalniho predrazeni. Lakala me i Altria a domnival jsem se, ze by mohla lehce spadnout pod 40 USD, ale nestalo se tak. Nevadi, protoze tabaku mam dost a nebylo by to vhodne ladovat do jednoho sektoru. V budoucnu rozhodim BTI a C na ty me dalsi vyhlidnute ryby. Domnivam se, ze vice jak 10 akcii nebudu nikdy vlastnit, protoze mi to pripada zbytecne mit tolik zvirat v zoo. Pokud bych se rozhodl prodat byt a odstehovat se z Prahy, tak tech akcii bych mel samozrejme vice, ale urcite by se vesly do cisla 15, takze zhruba 7% v jednom titulu. Je to vsechno o penezich a na titul je zarucene dobre mit alespon 300.000 Kc kvuli uspore poplatku za nakup a prodej.
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-3-2019 v 19:37

Me se zda vetsina akcii ted drahych. Naposledy jsem prikoupil CXW za 19.5usd a ted cekam na brexit

-------------------------------------------
Motto: Pokud pujdou USA ke dnu, pujde s nimi i zbytek sveta ke dnu, opacne to vsak neplati. Mej na pameti stale.
VSbrok
Senior Member

[*] Zasláno 11-3-2019 v 20:57

Stanislav: bankam fakt moc nerozumim, ale Tobe v bankach verim, tak kdyz reknes, ze muzu jit do urcite banky za urcitou cenu, tak bych se toho nebal.

Arkyn: nooo me se to taky priserne zelena, zajimavy je, ze jsem v minus jen s MO, QCOM a T, jenze kazdeho mam 10% ptf, takze tam fakt navysovat nemuzu.

Navic mi chybi jedna akcie, po predvanocnim odpordeji VZ jsem klesnul na 24, takze "nutne" bych potreboval pridat jeden kousek, ale neni kde brat... :(

CVS ma jednu nevyhodu = loni nezvysili dividendu :(

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-3-2019 v 08:29

VSbroku, mne moc never, ale radsi sobe. Asi se to stane, ze je nekdo proste velky smolar a vlozi penize do akcii, ktere pak padnou. Zarukou nizsi ztraty jsou zarucene fundamenty te firmy. Takze hlavni zasada je nekupovat predrazene akcie! Ja bych si nektere akcie proste nekoupil, ktere maji extremne vysoke fundamenty, dividenda je spatne pokryta ziskem, firma ma malou trzni hodnotu a nizkou EBITDA marzi. Z americkych bank je nejlepsi varianta tech, ktere jsou fundamentalne podhodnocene a maji zaruceny rust pro pristich 5 let. Na Yahoo je sice screener na dalsich 5 let, ale jde pouze o odhad, takze se to nesmi brat tak vazne. Pokud ma napriklad JPMorgan P/B=1,48 a Citigroup P/B=0,83, tak podle me matematicke logiky by mel prece vyhledove Citigroup vice rust, cehoz se i drzim. Samozrejme nemuzu videt veci dopredu a to nevidi nikdo, ale logiku nachazim spise v techto cislech, ktera jsou mi vice srozumitelna, nez nejake analyticke blaboly napriklad podle TA, ktere nesmyslne graficky propojuji minulost s budoucnosti. Male banky v USA zaniknou, i kdyz se zcela jeste nedavno zvanilo o tom, ze by se mely velke banky roztrhat na kousky, coz ovsem v realu je prave naopak. Nove technologie v bankovnictvi budou uvadet male banky do insolvence, protoze nebudou schopne nabidnout klientum bezpecne moderni bankovnictvi. V roce 2017 bylo okradeno vice jak 16 mil. obyvatel USA ohledne zcizeni uctu a ztraty delaly uctyhodnych 5,1 mld. USD. Vzrostly oproti roku 2016 na trojnasobek, coz je dle mne docela alarmujici stav.
Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-3-2019 v 11:45

CVS zvysi dividendu nejdriv v roce 2021, az klesne financni paka na unosnou mez z duvodu akvizice spolecnosti Aetna.

VSbrok
Senior Member

[*] Zasláno 12-3-2019 v 13:53

Jack N.: hmm cena pre-M roste jak silena $54.15 ... to uz se mi tedy moc nelibi :(

prevor
Newbie
*

[*] Zasláno 16-3-2019 v 11:17

Ahoj, mohl by mi nekdo prosim poslat doporuceni na Lynx? Kazda kacka dobra :-)
netlik
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 16-3-2019 v 12:20

Citace: Původně zaslal: prevor  
Ahoj, mohl by mi nekdo prosim poslat doporuceni na Lynx? Kazda kacka dobra :-)

Neni problem, kod zaslan pres soukromou zpravu.
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-3-2019 v 20:26

Kdyby cokoliv, muzu taky doporucit, staci dat vedet do Soukrome zpravy.
prevor
Newbie
*

[*] Zasláno 17-3-2019 v 10:11

Dekuju za ochotu, uz mam :-)
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 20-3-2019 v 18:00

??? Vite, kolik kdo z rodiny ma dedit, kdyz pan zemre???
A kolik maji clenove rodiny dedit, kdyz podle testamentu nedostanou nic???

Pokud ma zemrely clovek pani, 2 deti, rodice a sourozence,
pak by mohla dedit pani 1/3, jedno dite 1/3, druhe dite 1/3. Rodice a sourozenci nedostanou nic, pokud neexistuje testament.

Co se tyka uz pred lety rozvedene pani, nemam poneti, zda neco dostane, kdyz ex-muz zemrel.

Pokud pan napise v testamentu (a ten se musi psat rucne - testament psany na stroji a na computeru neni platny) ze pani nededi nic a kazde ze dvou deti dostane polovinu, tak pani dostane i presto povinny podil na dedictvi a ten je polovina z toho, co by dostala bez testamentu. Tedy by dostala 1/6 a o zbytek by se delily dve deti, kazde by melo 2,5/6.

Pokud nekdo pisemne dedictvi odmitl, nebo byl ve ve vezeni treba pro pokus o vrazdu na panovi, pak nedostane ani povinny dil, tedy nededi nic.

Pokud predmetem dedictvi je jen dum, a jen jeden z dedicu by v nem chtel bydlet, tak ten dum se musi prodat a dat kazdemu dedici penize z domu a to velice rychle.

Kdo si nevezme povinny dil do 3 roku (nebyl tedy v testamentu pamatovan), ten nedostane nic a zbyli dedici se o jeho povinny dil podeli.

Takze pokud napisu propisovaci tuzkou na papir, ze kazdy muj syn dedi 50% z mych akcii a pani nic, tak to nebude dovoleno. Pani ma pravo na povinny dil 1/2 z 33% = 16,6% mych akcii a jeden syn dostane 41,7% a druhy syn 41,7%.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-3-2019 v 18:17

Lado, to myslis podle ceskeho nebo nemeckeho anebo filipinskeho prava?
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-3-2019 v 10:24

Podle kazdeho prava v EU. Asi neni velky rozdil.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-3-2019 v 11:03

No nevim, jestli se v Nemecku dedi stejne jako v Cechach, ale o dedictvi se toho da samozrejme spousta vygooglit, treba tady:

https://www.penize.cz/spotrebitel/315043-dedictvi-prehledne-...
Aliverex
Newbie
*

[*] Zasláno 23-3-2019 v 23:40
Akcie nebo Portu

Ahoj,
mam dotaz. (jsem zacatecnik v investovani) Zalozil jsem si Mintos a chci k tomu jeste neco na diverzifikaci portfolia.
Puvodne jsem byl pro ucet u FIA a kupovat CZ dividendove akcie a mesicne si setrit 1500 a pri 10-15 000kc prikupovat vetsi pocet akcii nez mesicne po 1500kc.

Ted jsem ale nasel stranku Portu a jsem trochu na rozpacich jestli si zalozit ucet tam u Portu a posilat tam mesicne 1000-1500kc bez starosti a nebo prece jen jit do tich CZ akcii.
Co by jste doporucili? Co se vice vyplati?

Investovat v obou pripadech Portu / Akcie chci dlouhodobe.Urcite si toho musim jeste vic nestudovat o investovani ale bud rad za rady.
Dekuju za odpovedi.
VSbrok
Senior Member

[*] Zasláno 24-3-2019 v 00:30

hmm tak s 1% poplatkem je sice Portu lepsi jak kdejaky fond, ale jsi opravdu ochotny vyhazovat 1% z vokna?
Dle jejich webu investuje do ETF, no to si muzes jedno ETF vybrat sam a pak pres Degiro jednou mesicne BEZ poplatku koupit.
Myslim, ze tech 5 kliknuti (zapocitan i login) zvladnes sam a usetris si 1% rocne, ktery bude vydelavat Tobe!

Cyberguy
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-3-2019 v 02:03

to Aliverex

Chces-li jet v akciich, nastavit si plan (napr. investovat po cca 15k/nakup) je O.K. To je asi zaklad, vse si rozmyslet a pak se drzet planu.

Portu (precetl jsem si vse co pisi) je o pasivnim pristupu, ... i kdyz jakousi omezenou kreativitu formou portu expert take nabizi. Portu neni ciste o akciich ale ruznych ETF, ktere nakupuji (akciove, dluhopisove, asi i komoditni). Sveris jim sve penize a oni si s nimi hraji a ty jim za to jeste zaplatis poplatek. Ja kdyz uvazuji o budoucnosti svych investic, chci je spravovat aktivne. Kazdy jedeme za sve, ale pro sebe bych si portu (kdybych dnes zacinal) nevybral. 1% p.a. za spravu se mi zda moc.

A potom ... kdybych se rozhodnul pro cestu aktivni, poradne bych si rozmyslel predem co a jak. Jsou zde v diskuzi odkazy na stranky s radami jak vybrat brokera (FIO, LYNX Degiro a pod.). A zvazil bych, zda se omezit jen na CZ akcie (s ohledem na velikost firmy, duveryhodnost, vysledky, dlouhodoba historie, obor, trh, konkurence, dane, ...)

Co se vice vyplati? :-) existuje jen jeden jisty zpusob jak to zjistit. Pustit se do obojiho se stejnou sumou a ve stejnou dobu. A za cas to porovnat. To je ale rada, kterou doufam nebudes nasledovat.

Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Pište do soukromých zpráv.
 Stran:  1  ..  104    106    108  ..  111