Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  10    12    14  ..  52
Autor: Předmět: Podniky, akcie, REITs
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 13-9-2019 v 21:18


No, tak je to uz tady: B&H je spatky z officu v downtownu, Schnauzer byl v kanclu s nim. Ale dneska nebyly keksiky, jen kafe a fresh kokina, nic moc teda. nakupoval za nejakych 42,25...borec.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-9-2019 v 21:53


MO mám pocit marné snahy o vyrovnanou bilanci. po vyplatě jede dolu vzlety k 60 ani nikdo nevzpomene,, měli by odevřít fitka po kuřáky s tatranským vzduchem ,nebo tak neco
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-9-2019 v 07:51


Asi to nebude tak horký ,když před měsícem zvýšily dividendu o 5 %.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 14-9-2019 v 09:03


Den před jsem měl za 43,8 (před ex-divi), tam to nepadlo a včera jsem ještě počkal. Asi zadám 41,5 nebo až 40,5, uvidíme.



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
VSbrok
Junior Member
**




Příspěvků: 40
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-9-2019 v 12:52


Já nakonec přeci jen neudržel pazoury pod sedinkou a ve čtvrtek před ex-divi zaokrouhlil MO na kulaťoučkou tří místnou pozici.
Tak a teď už mám fakt zákaz navyšování ... nooo i když ... pokud by možná šla pod 40, tak bych ještě pár kousků vzal :smilegrin:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 14-9-2019 v 12:58


VS Broku, brala i B&H mama, tak je to 2x jistota :lol:

Ted jeste BTI a Imperial a je hotovo. BTI dripuju a je to pohoda.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Leni
Junior Member
**




Příspěvků: 13
Registrován: 20-7-2019
Offline


[*] Zasláno 14-9-2019 v 14:59


BTI a Imperial - mám v merku taky ... jen na nemám tolik $$$, abych navýšili oboje... si asi budu muset hodit korunou :no:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
standa
Junior Member
**




Příspěvků: 10
Registrován: 14-9-2019
Offline


[*] Zasláno 15-9-2019 v 07:54


V pátek první vstup do PM, v pondělí se koupí MA, taky poprvé. Po dlouhé době první firma, kterou kupuju a vypadá draze.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 15-9-2019 v 09:14


Leni, na Seekingu rozbor both: BTI a Imperial, krome yieldu zvitezil BTI na cele care. Otazka, vzit jej v Librach a dripovat??
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 15-9-2019 v 09:27


Dividendový výnos u Altrie 8% je už trochu podezřelý.
Fundamentálně je zatím OK, má dost keše na dividendy, ale co bude za 10 let ?
Marconi sice správně píše, že "hulit se bude", ale klasické cigarety bohužel čím dál méně a je otázka, zda to alternativy nahradí.
Fůze MO + PM je zřejmě nejlepší řešení v této situaci. Z hlediska rapidního poklesu ceny Altrie jakoby trh tomu moc nevěřil ...

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Leni
Junior Member
**




Příspěvků: 13
Registrován: 20-7-2019
Offline


[*] Zasláno 15-9-2019 v 10:41


roberto: ještě jsem to nečetl, mám to ve frontě, není vůbec čas :(
Na jaře jsem se libry na LON zbavil, už mám vše jen Xetra a NYSE ... takže to bude za jůra :)
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-9-2019 v 18:58


Altria je dnes na ročním minimu. Bude opravdu zaručený výběr do něčeho skočit už v prosinci. Příští rok se mi bude zvyšovat mzda o 1500 Kč měsíčně, což bude zase další pětka na nákupy. Vůbec se některým lidem divím, že jsou za ty peníze ochotny dělat? Kdybych neměl vedlejší příjem, tak bych tuto práci zaručeně nedělal. Chtěl bych vydržet alespoň rok, abych se trvale zajistil na to, že v případě nechuti k práci nebudu muset finančně strádat. Teď jsem to měl na hraně a musel bych zbytečně drbat do ptf. Čím více se mi to přibližuje, tím mám větší radost z toho, že mohu říct kdykoliv dost! Většina lidí je nasr@ných už jenom z pomyšlení, že musí ráno vstávat a chodit do práce. Kdybych nekvaltoval s prací, tak bych raději nastoupil až v prosinci, ale měl jsem obavy, aby mě vůbec vzali? Byly by to další 3 měsíce k dobru. Už tam chodím 2 týdny a připadá mi to jako celou věčnost. Některé báby jsou tam docela dost máknuté a musím se hodně krotit, abych je neposlal do perdele. Monotónní ubíjející práce se stohy papíru.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pigzor
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 11-7-2019
Offline


[*] Zasláno 17-9-2019 v 09:59


Stando a co tam vlastne delas? Prepisujes nejaky data do komplu?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
zanek
Junior Member
**




Příspěvků: 84
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-9-2019 v 14:57


V poslednich tydnech se pekne zvedl Vodafone. Uz je skoro na me nakupce. Pokud pujde jeste nahoru, tak po unorove dividende asi prodam.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-9-2019 v 17:38


Pigzore, hrabu se v papírech a počítači v obchodních společnostech pro Prahu a Středočeský kraj. Je to nezáživná práce a vzhledem k tomu, že nejsou kapacity, tak brzká elektronizace je v nedohlednu. Každá roční účetní uzávěrka projde zbytečně několika rukama, protože je na to hloupý zákon, který se mnohdy ani nedodržuje, i když je na to vysoká sankce. Připadá mi to dost idi*tské, že by to nešlo vkládat v elektronické podobě po nějakým číslem a následně to kontrolovat, aby se na to nepřišlo příliš pozdě, kdy si firma nabere zboží a už ho nezaplatí, protože není platebně schopná. Museli by pak hodně lidí propustit, protože by nebyli k užitku. Já už ten jejich bordel řešit nebudu, oddělám si pár měsíců a stejně půjdu pryč, protože to není práce podle mého gusta. Zaplatí za mne ZP a SP a ještě zbude pár korun na akcie. Abych ti řekl pravdu, tak mi to kupování akcií moc schází a takto budu moci nakupovat po kvartálech, což se po 12 letech investování přibližuje konečně mé investorské strategii. 2000 USD kvartálně, i když by bylo lépe 3000 USD. Možná to letos stihnu ještě do Vánoc, ale uvidím podle situace.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 18-9-2019 v 08:37


:punk: Sleduj zdraví koncernu E.ON od roku 2025 ! Tedy dnes ne. :exclamation:
Zatím, posledních 10 let E.ON snižuje trzbu, čistý zisk i dividendu.
Cizí kapitál E.ONu je 9x vyssi nez vlastní kapitál. Kdyz nase Iberdola má cizí kapitál jen 2x vyssí nez vlastní.
Nastane však veliké změna u největších německých elektráren E.ON a RWE.
Oba koncerny jsou v indexu DAX.
:post: E.ON platí dividendu 5.4% :) . RWE platí dividendu jen 3.0%.
Možná, že se z E.ONu vyvine za 5-10 let akcie na stálo. Jestli snízí silne zadluzení a zacne rust trzba, zisk a dividenda.
Protože E.ON bude elektřinu už jen dopravovat, tedy elektrickým vedením. E.ON nebude elektriku vyrábět. Dopravuje i plyn.
Škody se zavíráním elektráren bude mít asi už jen RWE. RWE bude elektriku vyrábět.
Do roku 2023 budou všechny atomové elektrárny v Německu zavřeny a zakázány.
Nechtějí v Německu katastrofu jak v Černobýlu a Fukušimě. Nechtějí skladovat odpadky elekráren tisíc let radioaktivní.
2030-2040 snad budou zavřeny i elektrárny na uhlí.
RWE bude vyrábět za několik let elektriku snad jen s elektrárnami na plyn, vodními elektrárnami, solárními panely a větrnými mlýny :)
A tak zatim bychom meli mít z elektráren jen akcie Iberdrola. Nehledat v USA, Británii, Francii, Itálii. Nekupovat CEZ! :(
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-9-2019 v 07:21


Altria a PM - hezké shrnutí současných tlaků na cenu těchto akcií, zkompilováno analytiky Patrie:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4224806/muze-trump-zakaz...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-9-2019 v 09:47


Britská cestovní kancelář Thomas Cook dnes hlásí bankrot.
Britská vláda, britské banky, ani čínský investor nechtějí Kuka zachránit s 200 miliony euro.
Turisti jsou vězněni násilím v hotelech v cizině, dokud nezaplatí nocleh a stravu, i když už to zaplatili u Kuka, ale Cook ty peníze hotelům nedal.
Někteří turisti si musí zaplatit novou letenku domu. Ti kdo jsou pojištěni proti bankrotu, dostanou novou letenku placenou od pojišťovny. A pod Thomas Cook patří i Neckermann Reisen a Condor Air. Ale ne TUI.
Turisti z Británie budou dopraveni do Británie na státní útratu.
A na bankrotu cestovní kanceláře má vinu i brexit, protože britská libra ztratila kvůli brexitu hodnotu a Cook musel všude v cizině přidávat miliony na hotely a kerosin.
:( Akcie Thomas Cook ztratila v pátek -19%. Dnes se prodávala akcie na burze Londýn už od 7.30 hodin a v 8.53 hodin ráno byl obchod ukončen. Akcie rychle ztratila -88% a klesla na půl centu, tedy 0,005 euro. Podobně i 0,005 v libře. :)
V 8.55 hodin dnes ráno byl ukončen obchod s akcií na německých burzách s kurzem 0,01 € a s poklesem -71%.

Thomas-Cook.png - 11kB akcie Thomas Cook, Londýn, 23.9.2019
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mamut
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 30
Registrován: 29-8-2019
Bydliště: Brno
Offline


[*] Zasláno 24-9-2019 v 08:07


Narazil jsem na tuto firmu: B&G Foods, Inc. (BGS)
Myslíte, že by stála za úvahu? Pěkná akcie, odklesáno, zbytek ukazatelů by také šlo, ale vyšší P/C, PEG, dluh...




Spekulace: DAL
Trvalé ZOO: COP, MSFT, RIO, WBA, T, JNJ, MO, BMW, NRZ, PFE, BBVA, CGBD, WFC, RDSB, DOW, HPQ, BASF, ALV, PPL,CVX, ABBV, GAIN, CSCO, D, IBE, RTX
Reit: NRZ, VICI, MPW, IIPR, IRM, STOR

Start investování 25.7.2019
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2019 v 08:18


Pěkně výsledky PM český

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4228465/philip-morris-cr...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-9-2019 v 22:43


Důležité je, co si o Thomas Cook myslí analytici z Jahůů, a ti radí tuto drobnou korekci vysedět.



2019-09-24_23-31-15.png - 12kB




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 25-9-2019 v 07:09


Mamute, B&G F mam, je to ale jina liga nez klasicky divi aristokrat a protoze se snazim tlacit ptf do bezpecnejsich firem, tak zvazuji, ze pujde do sveta.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mamut
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 30
Registrován: 29-8-2019
Bydliště: Brno
Offline


[*] Zasláno 26-9-2019 v 11:39


Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Mamute, B&G F mam, je to ale jina liga nez klasicky divi aristokrat a protoze se snazim tlacit ptf do bezpecnejsich firem, tak zvazuji, ze pujde do sveta.


Díky Roberto za názor, po zvážení všech pro a proti ho raději nebudu kupovat.




Spekulace: DAL
Trvalé ZOO: COP, MSFT, RIO, WBA, T, JNJ, MO, BMW, NRZ, PFE, BBVA, CGBD, WFC, RDSB, DOW, HPQ, BASF, ALV, PPL,CVX, ABBV, GAIN, CSCO, D, IBE, RTX
Reit: NRZ, VICI, MPW, IIPR, IRM, STOR

Start investování 25.7.2019
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 26-9-2019 v 17:02



Snad jen děti na déle nebo daytraders na pár hodin mohou koupit akcie Beyond Meat (BYND)
Akcie dnes první 2 hodiny roste 8%. Protože McDonald's v Kanadě bude plastický blaf do Beyond Meat nakupovat.
Mně ta potrava od Beyond Meat připomíná ten plastický blaf z jednoho s filmu Luise de Funese, kde vylezlo měkké plastické kuře ze stroje a pak se nabarvilo v lázni oranžově, jako by bylo grilované.
https://finance.yahoo.com/quote/BYND/key-statistics?p=BYND
Akcie je super-extra-extrémně předražená, má dnes kurz, jaký si zaslouží snad za 20 let.
Ale třeba firmu ruinuje mnoho konkurentů vyrábějících stejný plastický blaf.
Dnes P/S 54, P/B 27, P/E 555, žádná dividenda, vlastní kapitál negativní.
Prolhaní podplacení análisti čekají budoucích 5 let růst zisku 297% ročně.
https://finance.yahoo.com/quote/BYND/analysis?p=BYND

Funes.jpg - 81kB
Křidýlko nebo stehýnko = Aile Ou La Cuisse (1976) = The Wing or the Thigh = Brust oder Keule
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Slai1
Junior Member
**




Příspěvků: 83
Registrován: 6-10-2019
Bydliště: Slovensko
Offline


[*] Zasláno 8-10-2019 v 23:16
Continental


Zdravím Vás.

Snažím sa v tých akciách orientovať....snáď mi nikto nebude mať za zlé ak budú niektoré moje budúce otázky stupidné.

Zaujíma ma akcia Continental.
DE0005439004

Aká je vaša analýza: čo táto akcia spĺňa pre investíciu a čo naopak nespĺňa preto aby ste do nej investovali ako do akcie na stálo...

Potešilo by a naozaj veľmi by som to ocenil.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  10    12    14  ..  52

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 8.3% - SQL: 91.7%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: